f 1.75 CRICKET Rechtszaken Druiventocht Bur. Kraneveld ètAcpc» txmeSlr J/S. DU MEE P.K.J.Tervooren Arts Roeters van Lennep S. L. ANHOLT GEVRAAGD SUPINATORIUM Nette meisjes Flink meisje gevr. GAMEEMETDUMEE REISBUREAU MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 11 NEDERL. CRICKETBOND. ROOD EN WIT-HAARLEM. Haarlem faalt wederom, doch de Rood en YVit-bowlers zagen ln geen van beide innings kans, Tonny de la Mar, die met een prachtige 65 zijn club voor een inningsnederlaag behoedde, uit te krijgen, André van Baasbank kwam eindelijk „los" en scoorde een kalme, kansloozc 60. Rood en Wit staat na deze overwinning stevig op de tweede plaats van de ranglijst met even veel verliespunten als P.W., dat aan den kop gaat met een wedstrijd meer gespeeld. De laatste wedstrijden van deze interessante gen^ beloven de noodige spanning te bren- aardslaanclub wint thans wedstrijd op wedstrijd, zooals Zondag Haarlem onder vond, dat in de eerste innings al heel slecht weerstand bood en waarbij behalve de la Mar Jr. en Arnold Maas, die nog steeds een uitste kend cricketer is en dit ook bewijst! de rest tt rt •Ha,^erP~batsmen er niets van terecht bracht Het zelfvertrouwen in het team is volkomen zoek en op deze wijze voortgaand, ziet het er voor Haarlem* dat zeer zeker véél beter kan, donker uit. Nadat Y-ön Baasbank voor Rood en Wit den toss had gewonnen, trekken P. A. Lammerts van Bugren en W. Kramer naar de wickets om den aanval van Haarlem, die door J. Middelink en-\TA> Maas wordt gevormd, het hoofd te bieden. Voor er 30 runs op het scoringbord zijn geno teerd zijn er reeds twee wickets neer: beide bowlers hebben succes als eerst De la Mar Jr. Kramer voor 8 vangt op Maas en Middelink Hagenaar door Voogt achter het wicket gevan gen krijgt voor 2. A.van Baasbank komt dan naar de mat; samen met Van Bueren weet hij stand te hou den, waarbij laatstgenoemde voor de punten zorgt en dit op ide juiste wijze doet, doch zich eenmaal van een wegdraaienden bal gemist ziet en een aantal eenvoudige ballen op leg mist. HiJ maakt, als de 70 op de telegraaf verschijnt zyn 50 vol, doch wordt spoedig daarna door Abendanon gebowld met een eenvoudigen bal. Kvan der Togt en A. van Baasbank blijven tot de lunch samen. Drie wickets zijn dan neer voor een tachtigtal runs. Beide batsmen spelen ook na de hervatting het bowlen uiterst voorzichtig: de score rijst dan ook zeer langzam. De 100 komt inmiddels op het scoringbord. Elf runs later wordt Van der Togt met een mooien bal door De la Mar Jr. gebowld voor 15 runs. Ban volgt tusschen Van Baasbank, die zich intuspchen heeft ingespeeld, en R. Kramer, de tweede stand van ruim 50 runs in deze innings. Van Baasbank scoort nu wat sneller en bereikt eveneens zijn 50. Op 164 gaat hij uit voor een zeer nuttige 60, als hij een bal van Maas het veld wil uitwer ken en Middelink hem uitstekend aan de boun dary vangt. Dezelfde bowler neemt dan op 170 de wickets van Berendsen en De Haan en als dan op het zelfde totaal ook R. Kramer voor een goede 25 door Middelink mooi wordt gebowld, sluit Van Baasbank de Rood en Wit-innings te tien mi nuten voor half vier, na precies de helft van den sDeeltijid voor deze innings te hebben ge nomen. A. Maas met 4 voor 47 was de man in den aanval. Haarlem trekt dan naar de wickets met R. Kammeijer on Drs. B. Kleefstra. De Haarlem- innings wordt een débacle; slechts A. Maas maakt 15 goede runs en H. de la Mar blijft met 11 niet uit; Kleefstra maakte er 5 en Allart 6. Totaal 4ffl Hagenaar én vooral Bruin, hadden zich sa men in -no* time door de Haarlem-innings heen-» gewerkt. Bruin had met 6 voor 16 wel heel mooie cij fers en 'een flink aandeel in deze overwinning. Hagenaar bowlde soms zeer goed; hij nam de resteerende 4 wickets voor 27 runs. Bruin ver baasde spelers en publiek door een enorme een- handsche (rechts nota bene, de speler is links) vang op eigen bowlen, na een knal van J. Fort- gens en van Baasbank deed een mooien vang in de gully. Haarlem moet voor den follow-on nogmaals batten en dank zij de la Mar Jr.. die. nadat er 3 wickets neer waren voor 28 runs (H. de la Mar 13), een uitstekende innings speelde en stand wist te houden, ontgaat zij een innings nederlaag. J. Allart maakte er 10 en J. Fortgens bleef, met 7 not out. Toen er 99 runs en 5 wickets neer waren gaf Van Baasbank de poging voor het behalen van t 3e punt op. De la Mar Jr. bleeft met een prima 65 waaronder een tiental boundaries eveneens ongeslagen en leverde wederom een keurige prestatie. Deze ondernemende sneler mag langzamer hand wel als Haarlem's beste batsman worden beschouwd. Rood en Wit won dus met 124 runs op de eer ste innings. A. Berendsen met 2 voor 20 en A. v. d. Togt met 2 voor 30 deden met den bal in de 2e innings het beste werk. Het veldwerk was aan beide zijden keurig verzorgd en er werd goed gevangen.' Scores: le innings Rood en Wit. P. A. L. v. Bueren bowled O. Abendanon 56 W. Kramer c J. J. de la Mar. A. Maas 8 P. C. Hagenaar c J. .T. Voogd, J, Middelink 2 A. v. Baasbank c J Middelink, A. Maas 60 A. v. id. Togt bowled J. J. de la Mar 15 R. Kramer bowled J. Middelink 25 A. Berendsen bowled A. Maas 1 H. de Haan bowled A. Maas 0 T, Fvrard not out 0 M. Gobets did not bat M. J. H. Bruin 1. b 3 J. Middelink 17*/ A. Maas 22 J. A. Allart 2 O. Abendanon 11 H. A. G. de la Mar 5 J. J. de la Mar 7 le innings Haarlem. R. Kammeijer bowled P. C. Hagenaar 0 B. Kleefstra c. A. Berendsen, P. C. Hagenaar 5 A. Maas bowled P. C. Hagenaar 15 J. A. Allart bowled M. J. H. Bruin 6 H. de la Mar c. R. Kramer, M. J. H. Bruin 2 J. J. de la Mar not out 11 J. J. Voogd c. H. de Haan, M. J. H. Bruin 0 O. Abendanon bowled M. J. H. Bruin 1 A. Hartog c. A. v. Baasbank. M. J. H. Bruin 0 J. Fortgens c. and b. M. J. H. Bruin 2 J. Middelink bowled P. C. Hagenaar 1 1 n.b. 1 l.b. 1 b 3 RANGLIJST EERSTE KLASSE. Stand tot en met 12 Augustus. H. B. S. zorgt voor de eerste innings-overwinning. R. C. H. Rood en Wit 5 Bloemendaal Haarlem 5 C. V. H. 3 C. V. H. 4 Haarlem 4 P. W. Rood en Wit H. C. C. 1 Hermes-DVS V. V. V. H. B. S. V. O. C. H. C. C. 2 V. R. A. Haarlem 11 10 10 10 10 10 10 11 11 11 g 3 <U 01 60 HO 0 1 0 1 0 2 0 1 0 2 1 2 0 0 0 2 0 1 0 0 V. R. A.-H. B. S. De Hagenaars behalen de eerste innings-overwinning. Deze wedstrijd werd gewonnen door H. B. S met innings en 46 runs. Eerste innings V. R. A.: O. Cornelissen b. L. C. F. Wunder li J. Smit b. C. A. Huinder H. J. Klink b. C. A. Huinder i A. Loggere c Herklots b. C. A. Huinder i J. Peters b. C. A. Huinder W. Kuemmer st. Zijlstra b. L. C. F. Wunder i J. Inglis Arkell b. C. A. Huinder i F. Popping b. L. C. F. Wunder i E. Bonset l.b.w. b. L. C. F. Wunder C. Jibben b. C. A. Huinder i H. van Weelar not out Extra's BUITEN DE COMPETITIE V. C. V.—Oelioe's. De tweede wedstrijd dien de Oehoe's te Venlo peelden, werd verloren met 26 runs, waaraan het feit dat de pitch niet opkwam, niet vreemd was. VCV scoorde 88 runs waarvan Th. Offerman een goede 35. H. Donné 14 en H. Offerman 10. Voor de Oehoe's bowlden A. Hartog 4-33, F. an Oorde 2-9 en B. Kleefstra 2-7. De Oehoe's brachten het hierna slechts tot 62 waarvan O. Abendanon met 19 not out bleef. Voor de Venlo'ers bowlden: P. Offerman 4-17, H. Donné 5-20, Th. Offerman 0-6 Reyntjes 9-11. Totaal Bowlingcijfers H. B. S.: P. J. van Katwijk 0—15, L. C. F. Wunder 45, C. A. Huinder 615. H. B. S. eerste innings: A. F. Luyendijk b. J. Smit 28 H. Herklots b. H. J. Klink 12 J. H. E. Everard b. F. Popping 17 C. A. Huinder l.b.w. J. Smit 7 H JScholten c. J. Ingliss Arkell b. F. Popping 0 W. A. Koek c. Van Weelde b. F. Popping 40 P. J. van Katwijk b. J. Smit 27 W. W. Zijlstra c. J. Smit b. J. Peters 6 C. C. Bousquet not out 1 L. C. F. Wunder en C. Bakker did not bat 0 Extra's n Totaal 149 r. T TT voor 8 Cgesb) Bowlingcijfers V. R. A: I-I. J. Klink 1—46, J. Peters 1—20, J. Smit 3—39, F. Popping 3—22, C. Jibben 0—11. V. R. A. tweede innings: O. Cornelissen c^Scholten b. L. C. F. Wunder 3 HONKBAL NEDERLAND—BELGIë. Samenstelling Nederlandsch negental. Voor den op 20 Augustus a.s. in het Ajax- Stadion te spelen interland-wedstrijd Neder land—België, heeft de Nederlandsche negental commissie het volgende team samengesteld: Werper: Pijnakker (H. H. C.); vanger: Baas (H. H- C.); eerste honk: Schijvenaar (E. D. O.): tweede honk: Meenhorst (V. V. G. A.); korte stop: Lammers (V. V .G. A.); derde honk: Wil- ders (Blauw Wit); linksvelder: Mulder (H. H. C.); middenvelder: Holewijn (Quick); rechts- velder: Van der Putten (E. D. O.). Als reserves werden aangewezen: Blom vliet (Ajax), Boscher (Blauw Wit), A. Schaling (V. V. G. A.) en Van der Schalie (H. H. C.). Van het negental, dat in Antwerpen met 43 verloor, zijn Langéreis (Haarlem) en Boscher (Blauw Wit) niet herkozen. SCHOTEN—QUICK. De beslissingswedstrijd Schoten—Quick zal _.s. Zondagmorgen 10 uur in het Noorder Sport park worden gespeeld. J. Smit b. L. C. F. Wunder H. J. Klink b. L. C. F Wunder A Loggere b. Everard J. Peters c. Huinder b. L. C. F. Wunder W. Kuemmer l.b.w. 'o. Everard T. Inglis Arkell c. Bakker b. Everard F. Popping not out C. Jibben b. Wunder E. Bonset l.b.w. b. Wunder H. van Weelde c. Koek b. Everard Extra's Totaal 67 Bowlingcijfers H. B. S.: C. A. Huinder 0—11, L. C. F. Wunder 6—24, H. Herklots 0—4, J. H. E. Everard 4—26. Sparta—C. V. H. P. C. Hagenaar M. J. H. Bruin 46 15'/i 2 1 no ball 4—27 15 7 6—16 2e innings Haarlem. H. de la Mar c. R. Kramer A. v. d. Togt 13 J. J. Voogd l.b.w. M. J. TT. Bruin 0 B. Kleefstra c. W. Kramer, A. v. d. Togt 1 J. J. de la Mar not out 65 J. A. Allart bowled A. Berendsen 10 R. Kammeijer bowled A. Berendsen 0 J. Fortgens not out 7 A. Maas O. Abendanon did not bat J. Middelink A. Hartog 2 w. 1 b. 3 P. C. Hagenaar M. J. H. Bruin A. v. d. Togt A. Berendsen !W. Kramer 10 5 99 for 5 2 0—7 4 1—30 2 2 n.b. 2—30 0 2—20 1 0—9 Gewonnen door Sparta met 54 runs. f. Sparta: 115 runs, waarvan J. van den Avoort 29, J. Warburtpn 27 en J. Sonneveld 10. Bowlingcijfers: A. Roodt 6 voor 42, G. Zeeuwe 4 voor 53. C.V.H.: 61 runs, waarvan J. Jacobs 20, F. Seveke 14 en A. Roodt 10. Bowlingcijfers: J. Wepster 4 voor 12, L. de Bruyn 2 voor 19, J. Warburton 3 voor 29. 2e innings: Sparta 98 voor 5 (door C.V.H. opgegeven). J. Warburton 58 n.o., G. Vine 11. Bowlingcijfers: A. Roodt 1 voor 19, G. van Langelaar 1 voor 15, F. Seveke 1 voor 6, O. Keijser 1 voor 34. R. I. O.—Rood en Wit 3. Gewonnen door RIO met 27 runs op de eerste innings (nog 1 wicket in handen). Rood en Wit eerste innings 112 waarvan D. J. de Jong 12, H. van Boonen 15, Th. van Kuyk 20 en H. van Tets 37. Bowlingcijfers: D. van Gemen 4 voor 26, W. Dolman 1 voor 18, Jos Hendrix 2 v. 5, H. Sleys- ter 2 voor 25. RIO eerste innings 139 voor 9, waarvan G. Schor 16, J. Vos 28, A. Nederveen 14. Bowlingcijfers: H. van Boonen 1 voor 25, J. de Jong 3 voor 42, J. Chapon 3 voor 41, H. Thon 1 voor 17. C. V. H. 2—Olympia. Gewonnen door Olympia met 6 wickets op de tweede innings. C.V.H. 2: 47 en 61; Olympia 1: 64 en 49 voor 4 HAARL. CRICKETBOND Rood en Wit 4—Bloemendaal. Bloemendaal trok het eerst naar de wickets en scoorde 96 punten, waarvan G. Strik 13. J. Roo- zen 19. G. van de Meij de Bie 24 en H. Beijk 12. Joh. Faber 4 voor 30. M. Kruijff 3 voor 38. M. Slingenberg 1 voor 9 en Schnitger 2 voor 8. Rood en Wit 4 kwam niet verder dan 71 punten. Slin genberg 21 en M. Kruijff 17. J. Beijk bowlde 7 voor 33 en G. Kesting 3 voor 33. R. C. H.—Rood en Wit 5. Onbeslist R. C. H. hanteerde eerst het wilgenhout en scoorde 154 punten voor het verlies van 6 wickets H. Zonneveld 22, A. van Roon 13. W. Kok 74 n.o, J. Siegerist 15 en C. Kamoen 11 n.o. J. Berend sen 4 voor 50. H. Thon 2 voor 61. Rood en Wit 5 speelde den tijd uit en had toen 101 runs voor 7 wickets hetgeen tegen den sterken RCH aanval een goede prestatie is. H. Thon 14. F. Sinnecker W. van Rossum 30. J. Nijhuis 19 en J. Be rendsen 11 n.o. H. Zonneveld 3 voor 43. A. van Roon 2 voor 35 en G. van Musscher 2 voor 6. Haarlem 4-C. V. H. 4. Zeer slordig fielden bezorgde CVH 71 punten, waarvan Th. Kuenen 10. P. van der Vlugt 10 en J. Berghuijs 19 n.o. Th. Hetem veroverde 6 wickets voor 32 runs en J. Plas 3 wickets voor 2 runs. Het batten van Haarlem 4 was wederom een droevige vertooning en voor 32 punten zat het elftal aan den kant. Van der Pas 4 voor 8 en Van der Vlugt 5 voor 19. Uit het Archief van den H. C. B. J. Berendsen van Rood en Wit 5 speelde het j.l. Zaterdag klaar om in drie seizoenen 100 wickets voor Rood en Wit te nemen. Zijn totaal is nu 103 wickets voor 887 runs, gem. 8.61. Een fraaie pres tatie. De bekende veteraan J. Beijk nam 12 Aug. tegen Rood en Wit 4 precies zijn 600 wickets voor Bloemendaal voor 3114 runs, met het prachtige gem. van 5.02. In twee seizoenen nam hij bijna een kwart van het totaal voor zijn rekening; in 1926 en 1927 nam hij 157 wickets voor 605 pun ten gem. 3.85 Jarenlang vormde hij met G. van Dam den aanval van Bloemendaal, en was deze combinatie de schrik van den H. C. B. 10 10 10 11 10 19 1.90 15 1.50 10 1.— 11 1.— 9 0.90' 8 0.80 2 0.20 Bacil der kinderverlamming gevonden? Het D. N. B. meldt uit Stockholm: Aan prof Carl. Kling van het rijks-bacteriologisch labora torium is het gelukt, een bacil te vinden, welke mogelijk de verwekker is van de spinale kinder verlamming, althans dezen bacil zeer nabij komt. Deze voor de bestrijding der kinderverlamming zeer belangrijke ontdekking werd bij het onder zoek van water gedaan uit een put, waarvan een kind gedronken had, dat kort daarop spinale kinderverlamming kreeg. Proefdieren die met den bacil werden ingeënt, vertoonden eveneens ziekteverschijnselen met verlamming der ge wrichten. DOOPSGEZINDEN OUDEN VAN DAGEN Uit de balans van het Steunfonds tot huis vesting van ouden van dagen der Doopsge zind alhier over het 6e boekjaar blijkt, dat 10 personen in dat boekjaar met een periodieke uitkeering konden geholpen worden, waar van 5 het geheele jaair door. De totaal uitge keerde bedrag ƒ923.10 is daardoor niet zoo hoog, als men voor 10 personen zou verwach ten. Allen over een vol jaar berekend bedroe gen de toegekende ondersteuningen 1370, maar hoe lang die noodig zullen zijn, weet men zelden vooruit Het kapitaal zelf, dat nu met 973.24 is aangegroeid tot 23.879.88 mag niet voor ondei'steuningen gebruikt worden. 390 jaar- lijksche bijdragen brachten 897 bijeen. Ver der werd ontvangen giften f 87.10, netto op brengst concert 47.45, netto opbrengst blad wijzers 34.24. Totaal werd dus ontvangen f 1065,79, waar van na aftrek van f 47.55 onkosten en 45 doodenhandsbelasting, een winst van 973.24 overbleven. Ondertrouwd: BEB JORDAN, Haarlem en HARRIJ TOPHOVEN Dusseldorf Huwelijksvoltrekking 22 Aug. Voorl. adres Friedrichstrasse 85, Dusseldorf. Spanning in Circus Strassburger. Olifantenbaby verwacht. In het Circus Strassburger, dat thans met veel succes te Scheveningen optreedt, heerscht groote spanning, want een olifan tenmama verkeert in blijde verwachting, hetgeen, zooals men weet, in gevangen staat tot de groote zeldzaamheden behoort. Binnen veertien dagen zoo vertelt de Courant kan de blijde gebeurtenis worden verwacht en in afwachting daarvan is mama „Slurf tijdelijk van het programma afgevoerd, omdat olifantenmama's in dergelijke omstandigheden berkeerend, soms wilde kuren krijgen, zoodat het niet onmogelijk zou zijn, dat een program ma totaal in de war zou worden gebracht door onverwachte surprises van de zijde dei- olifan- tenpioeder. Aangezien het Circus Strassburger slechts tot 21 Augustus in Scheveningen blijft, is het mogelijk, dat de geboorte van de olifantenbaby niet in de badplaats zal gebeuren. Van hier gaat men eerst naar Apeldoorn en dan naar Leeuwarden. In ieder geval wordt deze zeld zame kraamgeschiedenis in ons land ver wacht. Motorongeluk in Duitschland kost Ned. architect het leven. Bij de familie te Aerdenhout is bericht ont vangen dat de 26-jarige architect, de heer J. Th. van Winsem bij een verkeersongeluk op de rijksautobaan te Fritzlar op dertig kilometer van Kassei in Duitschland om het leven is ge komen. De heer Van Winsem was per motor op weg naar Aerdenhout. Een half uur na aankomst is hij in het R.K. Ziekenhuis te Fritzlar overleden. Over de oor zaak van het ongeluk is nog niets naders be kend. De surséance-aanvrage van Mendelssohn Co. Vandaag behandeling door de Amsterdamsche Rechtbank. AMSTERDAM, 14 Augustus. De recht bank behandelde vanmorgen in raadkamer het door Mendelssohn en Co. Amsterdam in gediende verzoekschrift tot het verleenen van surseance van betaling. De rechtbank was als volgt samengesteld .r. J. E. Hoekstra, president, mr. E. A. M. Lamers en mr. M. C. Bergsma, rechters. De rechtbank zal naar alle waarschijnlijk heid vandaag de beslissing aangaande het voorloopig verleenen van surséance geven en een of meer bewindvoerders benoemen. Japansche gedelegeerden naar TOKIO, 14 Augustus (Reuter-A.N.P.)De vier Japansche militaire gedelegeerden der Britsch-Japansche conferentie zijn vanmor gen per vliegtuig naar Tientsin teruggekeerd. Vóór hun vertrek bracht generaal-majoor Piggott, de Brische militaire attaché, een beleefdheidsbezoek aan generaal Muto. Naar Domei verneemt, hebben zij daarbij van gedachten gewisseld over het doode punt, waarop de Britsch-Japansche besprekingen beland zijn. Noodlottig spoorwegongeluk in Roemenië. Simplon Express ontspoord. Door een verkeerde manoeuvre van een wisselwachter is een personentrein in den nacht bij Pietroeaia Roemenië op de lijn van den Simplon-Express ontspoord. Volgens de eerste berichten zouden er 15 dooden en 25 gewonden zijn. De lieer J. Tli. Ruygrok overleden. In den ouderdom van 61 jaar is in zijn woning te Aerdenhout, na een korte onge steldheid plotseling overleden de heer J. Th. Ruygrok, directeur van de bekende grafische inrichting Ruygrok en Co. aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem. De heer Ruygrok, die zich ook op het ge bied van het organisatieleven zeer heeft be wogen, werd 14 Juli 1878 te Haarlem geboren. Hij doorliep de H. B. S. in zijn geboortestad en ging toen naar het buitenland ter vol tooiing van zijn verdere opleiding. Zoo ver bleef hij o.a. geruimen tijd in Londen, Ham burg en Amerika. Tijdens zijn verblijf in de Engelsche hoofdstad is hij ook nog eenigen tijd op journalistiek terrein werkzaam ge weest. Hij publiceerde toen in verschillende bladen artikelen over den toestand in Enge land. In 1903, na den dood van zijn vader, werd de heer Ruygrok met de leiding van de firma belast. In 1919 en ook gedurende Let volgende jaar maakte de heer Ruygrok eeni- ge zakenreizen naar Ned. Indië. Zoo vertoefde hij geruimen tijd in Batavia. De heer Ruyg rok was voorzitter van het rechtsprekend col lege van de Federatie der Werkgeversorgani saties in het boekdrukkerSbedrijf. Voorts be kleedde hij het voorzitterschap van de Han delsdrukwerkcommissie, van de districtscom missie en van het district Haarlem van de zelfde Federatie. HERFSTVACANTIE INGEVOERD. Blijkens een opstel in het Schoolblad is aan de Rijks Hoogere Burgerschool met in gang van dit jaar een herfstvacantie inge voerd, waarin steeds l November zal zijn op genomen. Duur drie dagen Heden overleed, geheel onverwacht, tot onze die pe droefheid, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante Jeltina Lammerdina de Ridder geb. Hofkamp, in den ouderdom van 54 jaar J. H. DE RIDDER JELLY DE RIDDER en Verloofde Haarlem, 12 Aug. 1939 Tetterodestraat 84 Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 16 Augustus a.s. te 11.45 uur op de. Algemeene Begraafplaats ingang Kle verlaan. Door het in kracht van gewijs de gaan van de homologatie van het accoord, zijn de faillis sementen van C. Koning-Hes sels, zonder beroep, C. TI. Ko ning, van beroep vertegenwoor diger en M. C. Koning, kantoor bediende, allen wonende te Haarlem, geëindigd. Mr. A. BEETS Curator arts PRAKTIJK HERVAT. PRAKTIJK HERVAT RAAMSINGEL 42 arts PRAKTIJK HERVAT Voor de vele belangstelling, on dervonden bij het overlijden van onzen onvergetelijken Man en Vader, betuigen wij onzen oprechten dank. FAM. v. TEUNENBROEK Haitsma Mulierstraat 18, Haarlem (N.). een aardappelschilster. Aanmel den Iordensstraat 74, na 8 uur. GEVRAAGD keukenknecht en koksleerling Zondags dienst. Aanm. na 8 uur Iordensstraat 74. Voor de plaktafel gevraagd flinke plakster voor den mangel vouwsters en mangelsters voor zelfstandige meisjes hoog loon. Aanmelden Regentesse- laan 40-42 Sloomw. Femina. Voor direct gevraagd NET DAGMEISJE tot 1 Sept., sal. 7.50 p. w. Pen sion „Pretoria", Hoogeweg 78, Zandvoort. Dagvaarding, faillissementen, requesten, huurzaken enz. Jacobijnestraat 10, Tel. 20707 Kantoor 9—5, 's av. 7—8. Voor direct of 1 September ge vraagd een NET DIENSTMEISJE zelfst. kunnende werken en ko ken. Loon 35 p. mnd. Hulp v. werkster aanwezig. Aanm. A. Meijer, Pieter Aertszlaan 8, H'st. INDIEN U F.EN gebruikt rijwiel zoekt, komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben een ruime sorteering, w.o. le klas merken en omdat het seizoen bijna om is hebben wij de prijzen nog lager ge maakt. (Zie onze étalage). A. Koelcmeijer, Breestr. 3, gev. sed. 1912. Tel. 12647. Verruilen en repareeren. JEANNE EN CDRRY BLOM Iordensstraat 49, Telefoon 18619 Haarlem Inrichting voor opheffing van voetgebreken. Speciale, afdeeling voor voet verzorging. Instituut geopend: 9—17.30 urn Vrijdag 9—20.30 voor den mangel gevraagd. J. CLOUS, Brouwersvaart 134. bij dame alleen van 9—2 uur, v. g. g. v., niet ben. 16 jaar. Ver- spronekweg 127. Heer vraagt vanaf 1 Sept. gem. of ongem. met of zonder pension. Br. met prijsopg. no. 2071 bur. v. d. blad CHAUFF. MONTEUR gevr.? in klein Taxibedrijf, ongeh., in tern voorkeur. Br. ncr. 2068 bur. van dit blad met gratis druiven eten in één van de beroemdste kas sen; druiven zooals u ze maar zelden heeft geproefd. Kinderen tot 11 jaar.1.25. Vertrek des morgens half 10 op Zondag, Maandag, Woens dag, Vrijdag. Extra Septemberrcizen naar Parijs en Versailles 5 dagen voor slechts 37.—. le klas verzorging en bezoek aan een Parijsch cabaret In begrepen. Vertrekdata: 28/8 4/9 11/9 18/9 en 25/9. Adverteert IN DIT BLAD WBKBUJfCS tCÈÜS UIT ONDERSTAANDE REIZBH A d. ARDENNEN-LUXEMB,F. 35.. A cL. VIEKLANPENtoCHT F. 35.- 6 d. ARDENNEN'LUXEMB. F. 50.- 6 d LAN65 DEN R'JN F. 50.- tf cl. HAM- 5AUERL F. 55.- 6d. PARUS-VERSAILLES F,57.1o 6 d. ARDENNEN-W6E2HF. <50.- 6 d.VOGEZEH-2W.UOUD F 62 - 7 d. BEIERSE ALPEN F70.- 7 d. ÖENÈVE- CHAM0NJX F. 73- 7 d. KAATELENVa LOIRE F 75.- 8 d. ZWITSERLAND F. 85.- 12 d. ITAL.MEREN F.120- 13 d.ZWITSERL.FRALPEN F.135- 13d. F*3lPEN-KIVIÈffA F.135.- 1A d. Pyf?ËNEEN F. 15Q IA d.VENETIE'ST.MÖRlT2F.15S.- 15d. ROME -FLORENCE F.165.- 15 d. yOE&O-SlAVIE F.175.- 22 d. IDEM. F.280,- 25 d. ROME -NAPELS F.290- VRAAGT GRATIS. R£lS6lPS Verder bevelen wij in het bi zonder aan: 7 d. Zwitserland 59.00 6 d. Ard.-Valkenburg.33.50 4 d. Luxemburg 31.00 3 d. Tentoonstelling 19.75 geen pas noodig! BESTEL TIJDIG!!!! Kruisweg 27R. HAARLEM Tel. 16166 blijft olies frisch! Speciale, tijdelijke aan bieding: Prima electr. koelkast, vol-automatisch Met 5 jaar garantie, f 240.—. een/€ outstrgg aarfem

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3