ffe WEERBERICHT STIENS Wiebij deMendelssohn WANDGEDIERTE AGENDA Zich le ver in zee gewaagd. Autoremmen waren niet in orde. 55 38 40 ALBERT KEU* wnnyyp G 16 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S D A G 1? XIA D 2 surséance betrokken zijn Aan het lijvige dossier omtrent de baten en lasten der firma Mendelssohn Co. Amster dam ter griffie van de Arrondissementsrecht bank gedeponeerd, ontleenen wij het volgende: Aan den staat van baten en lasten is pró memorie toegevoegd een opgave betreffende oe transacties in Fransche, Belgische en Ar- gentynsche schatkistwissels. De wissels, welke vele malen (de Fransche 23 maal) verlengbaar zyr.. werden ten deele verkocht, zonder dat de kooper verplicht was de verlengingen over te nemen. Van het Fransche papier was aldus 5 r 100.000 gulden geplaatst. Hiervan moest f 25 050.000 per 30 Augustus as. door Men delssohn Co. worden teruggenomen, de ver valdata van 32.050.000 gulden waren verschil lend. Van het Argentijnsche crediet werd een som ad f 1.1 millioen op gelijke wijze verkocht en van het Belgische papier 6.100.000 gulden. Onder de andere verplichtingen komt er oa. een voor tegenover de Amsterdamsche Bank, van wie Mendelssohn nog 3.6 millioen gulden 4"ó leening ten laste der Fransche re publiek en 3.6 millioen gulden 3->^% obli gaties ten laste van denzelfden debiteur moet overnemen. Van de firma L. Dreyfus moet zij eveneens 3.6 millioen gulden 3~y$?ó obligaties Frankrijk overnemen en van Lazard Frères 1 '2 millioen 3 v. obligaties. Er blijkt overigens nog een garantie te bestaan tegenover de Banque de la Société Generale de Belgique voor bijna 2,8 millioen gulden. De uitgebreide crediteurenlijst ver meldt o a. de namen van de Nederland- sche Bank, die een 'gedekte) vorde ring heeft ad 12.2 millioen gulden. De Nederlandsche Handel Mij. paraiseert met gedekte vorderingen ad 29.4 mil lioen gulden, waarvan een on call ver strekt crediet ad 2 millioen gulden, nen vordering op meta-rekening ad V'z ton en een vordering ad 491.000. De Amsterdamsche Bank heeft nog een (gedekte) vordering ad 2 millioen gul den en een vordering ad dollar 491.000. Vervolgens komt de firma Pierson en Co. op de crediteurcnlij.st voor met een (gedekte) vordering ad 3 millioen gulden, een accept- vordering ad 546.000 gulden en een vordering ad dollar 131.000. Voorts komt de naam der Neder landsche Trust Maatschappij herhaal delijk op de crediteurenlijst voor met allerhande bedragen, in totaal een be langrijke som vertegenwoordigend. Zoo zien wij o.a. een (gedekte) vorde ring ad 9.6 millioen gulden en een 'ongedekt) consortiaal crediet ad 9 millioen gulden. Voorts vorderingen van p. st. 120.000. 4 1/4 millioen dollar en 2,4 millioen belga's. Ten slotte verschijnen ook tal van buiten- landsche instellingen met meer of minder be langrijke bedragen aan vorderingen op Men delssohn en Co. De voornaamste van deze crediteuren zijn Amerikaansche, Zwitsersche en voor beschei dener bedragen Belgische en Zweedsche in stellingen. Weer een bader te Zandvoort bijna verdronken. Doortastend optreden van twee Zandvoorters voorkwam erger. Onderzoek naar bauxiet en goud in Suriname. PARAMARIBO. 15 Aug. (Aneta/A.N.P.). De Billiton Maatschappij, heeft het vliegtuig ,,De Snip" gecharterd voor kaarteeringsvluch- ten in verband met het onderzoek naar bauxiet. De maatschappij zet het onderzoek naar bauxiet en goud op degelijke wijze voort. (Van de zijde der Billiton-Maatschappij kon men ons bovenstaande mededeeling van ónzen correspondent te Paramaribo bevestigen. By de K.L.M. bleek van dezen charter nog niets bekend te zijn. Wel kon men ons mede- deelen dat men in onderhandeling was over kaarteeringsvluchten, niet alleen' met de Billiton-Mij. en andere particuliere concerns, doch ook met het gouvernement) WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 8.72. Berlijn 74.75. Parijs 4.93 1/2. Brussel 31.66 1/4 Zwitserland 42.07 1/2. New York 1.86 5/16. Londen 8,71 5/8. Berlijn 74.72. Parijs 4.931.2 Brussel 31.65. Zwitserland 42.06. Kopenhagen 38.90. Stockholm 44.95. Oslo 43.80. New-York 1.86 1/4. Italic: Vrije lire 9.85. Reislire 8.85, bankpapier 6.6^-^. GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING. Fa. H. v. LOON - TELEF. 23037 MARNIXSTRAAT No. 116 HAARLEM. Zuiveraar van Rijks- en Gemeentegebouwen. (Adv. Ingez. Med.) Het is thans de derde maal binnen één week, dat aan het Zandvoortsche strand een drenkeling met veel moeite uit zee gered kon worden. Werd Maandag aan het Zuidelijk stille strand een dame door de reddingsbrigade gered, gisteren speel de zich aan hei Noordelijk stille strand een dergelijk tooneel af. Slechts door het doortastend optreden van een tweetal inwoners van Zandvoort kon de drenke ling worden gegrepen en daarna in be- wusteloozen toestand naar het strand gedragen worden. Het was omstreeks half drie, toen de heer L. Hamburger wonende te Amsterdam, tijdelijk ver blijf houdende te Zandvoort, Nieuwstraat no. 2, waar hij juist eenige dagen geleden voor een veertiendaagsch vaeantieverblijf met zijn fa milie was gearriveerd, op het Noordelijk stille strand een bad wilde nemen. Hij liep het zwin door naar de eerste bank en maakte de fout om op deze bank geruimen tijd rond te spartelen (zwemmen kon hij zoo goed als niet), daarbij geen acht gevende op de inmiddels ingetreden vloed. Hierdoor rees het waterpeil in het achter hem liggende zwin en toen hij naar het strand terug wilde keeren, bemerkte hij, dat hij geen grond meer onder zijn voeten had. Hij riep luid keels om hulp, hetgeen op het strand opgemerkt werd. Dit was een gelukkige omstandigheid, want kort daarna verstomde het angstig gegil, daar de heer H. onder water verdween. Het waren de heeren Arie Drommel en Jacob Mulder, beiden uit Zandvoort, die op het luide hulpgeroep kwamen toegesneld en zich gedeelte lijk gekleed te water begaven. Zij zwommen snel naar de plaats, waar ze den heer H. het laatst hadden gezien en wisten hem daarna boven wa ter te brengen. De drenkeling, die reeds door den stroom was meegesleurd, was bewusteloos en had veel wa ter binnen gekregen. Op het strand gekomen werd de hulpverleening onmiddellijk overgenomen door den heer A. Loos, bestuurslid van de Z.R.B. die de kunstmatige ademhaling met succes toe paste. Ook werd hartmassage toegepast. Na een kwartier hard werken slaagde de heer Loos er in de levensgeesten weer op te wekken, waarna de heer Loos den drenkeling deed overbrengen naar een consumptietent, waar dr. C. A. van Fraassen en dr. C. J. Tichelaar, beiden ijlings ontboden, spoedig arriveerden. De medici waren vol lof over de vaardige hulpverleening van den heer Loos en lieten vervolgens de heer H. per politiebran card naar zijn woning overbrengen. Zee is gevaarlijk. Na afloop van deze redding hadden we nog een onderhoud met den heer Loos, die tevens controleur aan het gemeentelijk tentenkamp op het Noorderstrand is. Hij vertelde ons, dat hij het hulpgeroep hoorde op den boulevard, terwijl hij zich naar het tentenkamp begaf. Hij zag een zwemmer worstelen om boven te blijven en be greep, dat snel handelen hier geboden was. Hij rende de strandafgang af, onderwijl zijn jasje uittrekkend en zou juist te water gaan, 'doch de twee doortastende jongelui bleken den drenkeling reeds te hebben gegrepen. Daarom bepaalde hij zich tot de eerste hulpverleening. Wij hadden, al dus de heer Loos, in 't politieposthuis des mor gens reeds een voorgevoel, dat er iets zou gebeu ren en daarom hadden wij de reddingssloep van de Z. R. B. reeds tot vlak bij het water gereden en er nog een extra reddingsboei ingelegd. Ons voorgevoel is bewaarheid geworden en het kan ook niet anders. De zee is de laatste dagen op merkelijk gevaarlijk en daarom is de waarschu wing: Weest voorzichtig niet genoeg te herhalen! De internationale ballonrace te Rijssel. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „Artïsten en modellen in Parijs!" 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „The little Princess". Tooneel: „Rafala". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Andy Hardy wordt verliefd". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Sportkoningen" en „Bij verrassing getrouwd", 8.15 uur. Verder van 116 uur: doorloopend één uurprogramma met „Ons Prinsesje loopt" en „In en om de pa.- leizen". Moviac Theater: Vroolijk feestprogramma. Teyler's Museum. Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Bloemendaal: Concert H. O. V. in het Bloemcndaalsche Bosch, 8 uur. Zandvoort: Vuurwerk voor het Noorder- bad, 10.30 uur. DONDERDAG 17 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Bioscoopvoorstellingen, des middags en des avonds. Boesman landt bij Amiens. 's-GRAVENHAGE 16 Augustus, De start van de internationale ballonrace om de Coupe Sphérique te Rijssel, heeft met 2 uur vertra ging toch doorgang gevonden. Het wachten was op een der lOdeelnemers, die zijn ballon niet tijdig gereed had. Onder het spelen van het Wilhelmus stegen onze nationale vertegenwoordigers op voor hun tocht naar onbekende bestemming. Hoewel de „Rexona" onder zeer ongunstige omstandigheden vertrok, heeft Boesman de balllon nog ruim een uur in de lucht kunnen houden. Het is een strijd geworden om enkele kilometers winst, maar mede door het over boord werpen van alle proviand en bagage is de prestatie geleverd nog een avondvaart te maken tot bij Amiens. Toen de zon onder ging moest tot landen worden besloten. Een avontuurlijke sleepvaart door eenige weiden en afzettingen volgde, waarna de bal lon bij Monchiet tot stilstand kwam. De Haagsche ballonclub, die met dezen interessan ten tocht haar 2den wedstrijdvaart van dit seizoen met goed gevolg heeft volbracht, zal dezen zomer nog een aantal demonstatie-op- stij gingen organiseeren. PLEBAAN FELBRY BENOEMD TOT EERE-KANUNNIK Door den bisschop van Haarlem Mgr. J. P. Huibers is plebaan Filbry van de Kathedraal te Haarlem benoemd tot eere-kanunnik van het Kathedraal Kapittel. M4IKT EHICITKN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 16 Aug. 1939. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 253 vette kalveren, le kwal. 5662 ct,, 2e kwal. 4854 ct., 3e kwal. 4046 ct., per K.G. .levend gewicht. 76 nuchtere kalveren, 710 per stuk. 244 varkens.. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 6364 ct., Zware varkens 6263 ct., Vette varkens 6061 ct., per K.G., slachtgewlcht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. MARKT WOERDEN (Woensdag). Aanvoer 387 partijen kaas. Met Rijksmerk le kwal. ƒ23 a ƒ25, idem 2e kwal. ƒ20.50 a 22.50. Zware 26. Handel matig. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Des nachts iets minder koud. Plaatselijk ochtendmist. Overdag licht tot halfbe- wolkt, droog vrij warm weer. Meest zwakke veranderlijke wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 68 F. Laagste hedennacht 58 F. Hoogste heden 60 F. In de luchtdrukverdeeling is weinig ver andering gekomen. Het gebied van hoogen luchtdruk over Engeland en het zuiden van de Noordzee vertoont in zijn kern bijna de- dezlfde barometerstanden als gisterenmorgen, terwijl ook in het weertype nagenoeg niets veranderde. Het blenft mooi zonnig weer in ons land, Engeland, België en Frankrijk, met op verscheidene plaatsen nevel of mist, die tot den nanacht of vroege ochtenduren blijft be perkt. Tengevolge van de nachtelijke uitstra ling zijn de ochtendtemperaturen laag. Een tweede hoogedrukgebied ligt over Fin land en midden Rusland. Dit neemt in betee- kenis af. De temperaturen zijn in deze omge ving zeer hoog en boven hun normale waarde evenals dit in vrijwel geheel Scandinavië het geval is. Langs de zuidoostkust van Groenland trekt een nieuwe depressie in de richting van IJs land, waar de luchtdruk vanmorgen daalt en ook reeds regen is gevallen. Ver op den Oceaan stroomen weer koele luchtmassa's in oostelijke richting. Over Oost-Duitschland en Hongarije liggen nog vlakke minima, welke daar wederom zware neerslag gepaard met onweer hebben veroorzaakt. Zoo viel te Weenen 15 m.m. en te Breslau 13 m.m. regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 774 m.M. Stand van heden 773 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 5.03 uur; n.m. 17.25 uur. Strand berijdbaar van 10.Q015.30 uur. SNEL LEVERT UW BRIL GIERSTRAAT 27 Lever. a. Z.fondsen (Adv. Ingez. Med.) Van jongeman geen spoor meer ontdekt. Ondanks hulp van vliegtuigen Omstreeks drie uur Dinsdagmiddag bemerkten eenige menschen op het strand te Wassenaar, dat twee personen zich te ver in zee hadden gewaagd en in gevaar verkeerden. Kort daarop ging de reddingsbrigade in zee, teneinde het tweetal op het strand terug te brengen. Men wist het tienjarig dochtertje van de familie C. uit 's Gra- venhage in bewusteloozen toestand op te pikken, doch haar oom, de 27-jarige M. uit Rotterdam, in wiens gezelschap zij vertoefde, kon men niet ontdekken. Met vliegtuigen van Ypenburg, welker assistentie werd verzocht, werd de om geving afgezocht, doch men heeft M niet gevonden, zoodat als vaststaand moet worden aangenomen, dat de man verdronken is. Nadat een geneesheer met behulp van een zuurstofapparaat en het toepassen van kunstmatige ademhaling de levens geesten bij het meisje had opgewekt, werd het kind per ziekenauto naar het ziekenhuis aan het Westeinde te 's Gra- venhage vervoerd, en aldaar ter obser vatie opgenomen. Goed geraden Verschil minder dan 0.1 Bij het vaststellen van de gemeentebegroo- ting van Haarlem voor 1938 werd het batig saldo van het electricitcitsbedrijf geraamd op f 959.988.79. Nu het verslag van het G.E.B. over 1938 ver schenen is, blijkt dat de winst bedragen heeft ""0.847.82. Een verschil dus van slechts f 861.03, of nog geen 0.1 pet. De retributie voor het leggen van kabels in gemeentegrond (natuurlijk een bedekte winst- uitkeering aan de gemeente) heeft f 165.202.20 bedragen, terwijl die op f 164.000 geraamd was. Hier dus een vermeerdering van f 1.202.20. Beijnes vervaardigt Dieselrijtiiigeii Voor de Nederl. Spoorwegen. In Mei van het volgende Jaar zullen bij de Ned. Spoorwegen achttien vijfdeelige Diesel- treinen in gebruik worden genomen. Deze trei nen zullen een nieuwe phase vormen van het spoorwegverkeer daar noch in Nederland noch in het buitenland vijfdeelige Diesels rijden Men heeft tot nu toe altijd de gewone drie- deelige Dieseltreinen gehad. De treinen worden thans gebouwd bij Allan, Werkspoor en bij de N.V Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwegwagens te Haarlem. Van elke vijfdeelige Diesel worden twee rijtuigen in de Haarlemsche fabriek gemaakt. In totaal zullen daar dus 36 rijtuigen worden vervaar digd zoodat de fabriek voor den eersten tijd genoegzaam van werk is voorzien. Tandem aangereden; drie gewonden. Dinsdagavond omstreeks half negen heeft zich op de Weesperzijde te Amsterdam, ter hoogte van de Duivendrechtsche brug, een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij drie tandemrijders ernstige kwetsuren hebben op- geloopen. Het ongeveer 50-jarige echtpaar Van Rooy uit Nigtevecht wilde, gezeten op een tandem den rijweg oversteken in de richting Diemen. Op den bagagedrager reed de veertienjarige dochter van het echtpaar mede. Op het mo ment van oversteken naderde een personen auto, welke eveneens in de richting Diemen reed. De heer Van Rooy, die voorop de tandem had plaats genomen, weifelde even, hetgeen hem noodlottig is geworden. De auto reed de tandem aan, tengevolge waarvan de drietal te gen den straatweg werd gesmakt. De heer Van Rooy liep hierbij een hersen schudding en een wond boven het rechteroog op, terwijl zijn echtgenoote een schedelbasis- fractuur kreeg en het veertienjarig meisje een wonde in de buik en een armfractuur be kwam. De drie slachtoffers, van wie vooral moeder en dochter er ernstig aan toe waren, werden, nadat een geneesheer uit Diemen de eerste hulp had verleend, naar het Onze Lieve Vrou wegasthuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. Bij het onderzoek, dat de politie na het on geluk heeft ingesteld, bleek, dat de remmen van de auto niet in orde waren, weshalve de wagen in beslag is genomen. Door kranig reddingswerk een jongensleven behouden. Halsbrekènde toeren op de fiets eindigden in het water. Twee Nieuw Venneper jongens, de zesjarige S. en de twaalfjarige C. R. hebben hun voor oefeningen voor de a.s. Oranjefeesten met een nat pak moeten bekoopen. De jongens probeerden namelijk met hun rijwiel over de oude spoorbrug van de opge heven spoorlijn Hoofddorp Leiden, gelegen over de Hoofdvaart, te rijden. Naast elkaar reden zij voort en zagen geen gevaar in het water van de Hoofdvaart, dat daar ter plaatse ongeveer 1.50 meter diep is. Alles ging prachtig en reeds waren zij tot op het midden genaderd, toen zeer vermoe delijk de fietsen elkaar raakten en de jongens hals over kop in het water doken. De kleine S. zonk onmiddellijk in de diepte, terwijl C. zoo goed als maar mogelijk was naar den kant krabbelde. Als een loopend vuurtje ging het bericht door het dorp en oogenblikkelijk rukte de E.H.B.O, uit en gelukkig! Viermaal moest er worden gedoken voor het een der leden gelukte den zinkenden knaap boven water te brengen en hem naar den vei- ligen oever te voeren. De jongen gaf geen en kel teeken van leven meer. Kunstmatige ademhaling werd toegepast en na verloop van eenigen tijd keerde het bewustzijn weer terug. Inmiddels was ook de plaatselijke geneesheer verschenen die bij een der jongens een hoofdwonde moest verbinden. Na behandeld te zijn werden de drenkelin gen naar de ouderlijke woning vervoerd. De kleine S. zal nog enkele dagen het bed moeten houden. Een woord van hulde aan de kranige E.H. B.O. is hier zeker op zijn plaats en niet het minst aan de dames Braynis en Van Haerin- gen, die tot het reddingswerk veel bijdroegen. Of de joxigens weer eens zulke halsbrekende toeren zullen verrichten staat wel te bezien, Deze keer is het goed afgeloopen! DE SPOORWEGFEESTEN. Het plan voor de versiering van het station te Haarlem tijdens de Septemberfeesten is ont worpen door ir. H. G. J. Schelling, architect ingenieur der Nederlandsche Spoorwegen. Betoogingen in het Protectoraat. Ergernis der nationaal-socialisten opgewekt. Het nationaal-socialistische orgaan in Bohe- men en Moravië de „Prager Zeitungsdienst", beklaagt zich er over, dat de Tsjechen de ge woonte hebben aangenomen van een religieuse plechtigheid een vaderlandslievende betooging te maken. De laatste bedevaart naar Domazlits, waar aan 100.000 personen uit alle deelen van Bohe- men en Moravië deelnamen, is een vaderlands lievende betooging geworden, waaraan de na tionaal-socialisten zich geërgerd hebben. Een blaffende kraai. Na zijn sensatie van het spookhuis, dat zoo vele tongen en pennen in beweging heeft ge bracht, beleeft het landelijke dorpje Nigtevecht thans de verrassing van eenblaffende kraai. Ongeloovige Thomassen kunnen zich er van gaan overtuigen en zij zullen tot de ervaring komen, dat hier inderdaad niet van een grapje sprake is. Hoe die zeker niet-alledaagsche vogel de kunst van zich op hondsc'ne wijze te uiten eigen heeft gemaakt, vereischt eenige ophel dering. Het vorig jaar woonde in de pastorie dei- Gereformeerde kerk te Nigtevecht welke sinds geruimen tijd geen eigen predikant bezit de familie R., die, behalve 3 kleine hondjes, ook een tamme kraai bezat. Die hondjes speelden altijd in den grooten tuin, in gezelschap van de zwart-gevederde vriendin en de verhouding liet niets te wenschen over. In het afgeloopen winterseizoen verhuisde de familie R. naar elders en nam de hondjes mee, maar.de tamme kraai moest achterblijven. Deze zwierf toen in Nigtevecht en de onmiddel lijke omgeving. Aanvankelijk bemerkten de dor pelingen nieis van den vogel, die klaarblijkelijk er zeer goed in slaagde, zelf den kost op te halen. Maarop een goeden dag hoorde men eensklaps uit een der zware oude boomen, waaraan Nigtevecht zoo rijk is, een luid geblaf. Begrijpelijkerwijze meende men eerst, dat een hondje, op de een of andere onverklaarbare manier misschien wel door baldadige jongens in den boom was gezet Een onderzoek werd ingesteld en toen kwam aan het licht, dat het de ex-tamme kraai was, die het geblaf hooren liet. Blijkbaar had de kraai van haar luidruchtige 3 vriendjes, al spelende, het blaffen geleerd. Sindsdien is de mare van de blaffende kraai van mond tot mond gegaan en zij, die er eerst niet aan gelooven wilden, moesten tenslotte toch wel tot de conclusie komen, dat inderdaad een nieuwe attractie in de Nïgtevechtsche boomen te beluisteren valt Gemengde Biscuits per pond Kreeft oer blik 170 - 90 - Parmesaansche Kaas. per flacon Piccaiiily Crosse &Blackwell per flacon Worchester Sauce, Lea Perrins per flacon70 - Goudmerk Thee Voordeeli-Jste Kruidet in Nedcrlan (Adv. Ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt te Amsterdam had heden wederom een vrij bewogen verloop. De stem ming was weliswaar kalm, en van opwinding was geen sprake, maar op de koersbeweging was niet veel peil te trekken. Nadat de bui- tenlandsche deviezen aanvankelijk een nei ging tot oploopen aan den dag hadden ge legd, klaarblijkelijk in verband met deiets gunstiger beoordeeling van de internationale politiek, kon nadien een vrij scherpe inzin king worden waargenomen. Of realisaties ver band houdende met de Mendelssohnaffaire hierbij een rol speelden, kon niet met stellig heid worden nagegaan. Het Britsche pond werd ingezet tegen circa 8.72 en steeg nadien tot in de omgeving van 8.73, maar vervolgens zakte de koers tamelijk scherp in en later in den ochtend werd gehandeld tegen 8.70% a 8.71. De Amerikaansche dollars liepen op van 1.86J4 tot circa 1.86 7/16, doch zakten vervol gens in tot omstreeks 1.86, waarna wederom een licht herstel intrad. Fransche francs be wogen zich tusschen 4.92-J4 en 4.94 en kwamen tegen het middaguur tot rust in de omgeving van omstreeks 4.94. Belga's werden afgedaan tegen prijzen loopende van 31.62 tot 31.68. Zwitsersche francs schommelden tusschen 42.03 en 42.08, Duitsche marken werden ge adviseerd tegen 74.67 a 74.77. De prijzen voor de Scandinavische deviezen werden als volgt geadviseerd: Oslo 43.80, Kopenhagen 38.90 Stockholm 44.95. Het effectenverkeer op de nlet-officieele ochtendmarkt was van beperkte afmetingen. De koersen waren weinig veranderd. De stem ming was desniettemin aan den gedrukten kant, zoowel voor de locale fondsen als voor de Amerikaansche waarden. Aandeelen Nederlandsche Handelmaatschap pij liepen op van 105 pet. tot 109 pet. GEEN MISDRIJF. In ons nummer van gisteren hebben we ge meld dat de politie een onderzoek instelde naar de omstandigheden, waaronder de 77- jarige B. Tilburg' Maandagavond ,te Zoeter- meer is verdronken. Het staat thans echter reeds vrijwel vast. dat men hier niet met mis drijf te doen heeft gehad. T. heeft van de honderd gulden welke hij bij zich had, onge veer f 90 aan zijn kleindochter gegeven. Hij is, 's avonds laat, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en ver dronken. Jongetje van 13 maanden uit de Zoniervaart gehaald. Gistermiddag te ongeveer half vijf is een jongetje van 13 maanden uit zijn huis pardoes in de Zomervaart gelcopen. Een onbekend gebleven voorbijganger sprong het kind oogen blikkelijk na en smaakte het genoegen dat hij het jongetje aan den wal kon brengen. Een lid van O. D. verzorgde het knaapje, dat overigens geen noemenswaardig letsel had gekregen. HEEMSTEDE VERDUISTERING. Door de politie te Heemstede is proces verbaal opgemaakt tegen een 25-jarigen Haarlemmer, gewezen winkelbediende, wegens verduistering van goederen in Heemstede ten nadeele van zijn patroon in Heemstede. Bij onderzoek is gebleken dat hij voor zijn patroon ontvangen gelden niet had afgedra gen; bovendien had hij eenige wekkers ver duisterd. Op verzoek van de Heemsteedsche politie is de man door de Haarlemsche politie aange houden en voor onderzoek naar Heemstede overgebracht. Na verhoor is verdachte op vrije voeten gesteld. DRIEHUIS Auto in de sloot. Een heer uit Dordrecht, die gistermiddag een crematieplechtigheid alhier zou bijwo nen. is met zijn auto niet de begraafplaats opgereden, maar sloeg het stuur linksom en daarna rechtsom, waarna hij in de wegsloot reed, precies tegenover huize Westerveld. Een Fordauto kwam spoedig te hulp, de heer uit Dordrecht ging weer achter zijn stuur zitten en de Ford trok de auto spoedig uit de sloot. De auto uit Dordt had maar weinig schade bekomen en de eigenaar kon er weer mee naar Dordrecht terugkeeren.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2