Ws ten lüeceCdtmtaansteM Hoodms ;r op pluimveegebied. Een Parijsche verkooping Ochtendbeurs Amsterdam HEEMSKERK K O Co" ,ce"wee? Drukwerk WO ENSDAG 16 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD BELANGWEKKENDE EXPOSITIE IN CLEVELAND. 2)e Tlededandsche kip uxeect zich uitstekend! CLEVELAND (Ohio), Augustus. IN Cleveland overheerscht de kip. Uit alle deelen van de wereld zijn hoenders en hoenderfokkers naar de stad aan het Erie-meer geko men en de geweldige zalencomplexen van het „Auditorium" en de „Exhibi tion Hall" zijn nu dagelijks vol van een oorverdoovend lawaai, waar-bij de menschelijke schepselen de dierlijke nog overtreffen. De „Wereld-Associatie voor Pluimvee-weten schap" houdt dit jaar namelijk haar drie- daagsch congres voor het eerst in Amerika; men zal zich in Nederland misschien nog her inneren, dat het eerste congres achttien jaar geleden in Den Haag plaats vond. Ohio, een der belangrijkste Amerikaansche staten op het gebied van de hoenderfokkerij, is uitver koren om het congres dezen keer te herber gen en het welkom, dat Cleveland, Ohio's grootste stad, den congresbezoeker toeroept, is van een waarlijk verbluffende hartelijkheid. De straten zijn rijk versierd met vlaggen en alle hotels, alle café's, alle winkels bevatten affiches en symbolen, die op de pluimveeteelt betrekking hebben. Ohio.heeft zijn beste beentje voorgezet, niet alleen om deze zoo belangrijke bijeenkomst te organiseeren, maar ook om haar tot een succes te maken. Precies in tegenstelling tot de we reldtentoonstelling in New-York, waar het be zoek ongeveer de helft is van dat, wat men heeft verwacht, is het bezoek aan de pluim vee-tentoonstelling het dubbele van dat, waarop men rekende. Men behoeft de duizen den en duizenden auto's in de straten maar even te bekijken, om te constateeren dat er farmers uit alle hoeken van Amerika zijn ge komen soms na een tocht van vele dagen, want een rechtgeaarde Amerikaansche boer maakt zijn reizen 't liefst in z'n eigen auto en voor de andere nieuwsgierigen, want die zijn er ook nog, loopen er maar even twee honderd extra-treinen per dag. In de verst- verwij derde uithoeken van Ohio, waar een spoorlijn eigenlijk alleen maar in theorie be stond, heeft men zoowaar treinen moeten laten loopen over rails, die al vele jaren bui ten gebruik waren gesteld. Zoo groot was de aandrang van het publiek, dat de pluimvee- tentoonstelling wilde zien en géén auto bezat! En een bezoek ïs inderdaad de moeite waard. Er is geen onderdeel van de hoenderfokkerij, dat hiér niet grandioos is vertegenwoordigd. Geweldige broedmachines, waarin vijftigdui zend ei,eren tegelijk kunnen worden uitgebroed, zijn er, te zien. Duizenden prachtexemplaren van alle soorten hoenders kakelen er, dat het een lieve lust Is. Een der problemen van de tentoonstelling is, dat deze dieren hoewel ze niet op de expositie zijn om te „werken", maar alleen om te worden bewonderd het eierenleggen niet kunnen laten, zoodat er eiken dag een voorraad van een paar duizend eieren is, waarmede niemand raad weet Behalve-de-allernieuwste uitvindingen op het. gebied van de pluimveeteelt, de voeding, het broedéhi de verpakking,' het transport, de koe ling, de berging en tenslotte zelfs het koken, bakken en braden van het product, zijn er velerlei nieuwe machines te zien, die niet direct verband houden met het onderwerp van de tentoonstelling maar met andere onderdeelen van het boerenbedrijf. En alsof door dat alles de tentoonstelling nog niet uitgebreid genoeg ware, zijn er ook nog talrijke stands, die nu werkelijk heelemaal niets met den landbouw of de pluimveeteelt te maken hebben, maar die alleen tot de feestvreugde en het geroeze moes bijdragen: bijv. een stand, waar de be zoeker zijnleeftijd kan laten schatten, een andere waar hij een komische papieren muts kan koopén, een derde waar hij uit zijn hand schrift zijn karakter kan laten verklaren, en zoo meer. De Nederlandsche inzending. AP de inteimationale afdeeling neemt de inzending van Nederland een voorname, algemeen de aandacht trekkende plaats in Die inzending, is samengesteld door de heeren dr. te Hennepe, bacterioloog aan de Rijks- seruminrichting te Rotterdam en secretaris van de „Wereld-associatie voor Pluimvee wetenschap", Mantel, hoofdambtenaar bij de Rijkscentrale voor Eieren en Pluimvee en Ubbels, Rijkspluimveeconsulent te Beekber gen. Deze drie heeren vormen de Nederland sche delegatie op congres en tentoonstelling. De landbouw-attaché van het Nederlandsche gezantschap te Washington, ir. Peters, is bo vendien aan de delegatie toegevoegd, terwijl prof. Berger, het hoofd van den Nederland- schen veeartsenijkundigen dienst, ook naar Cleveland gekomen is voor het houden van een lezing. Bij een onderhoud met de heeren bleek ons dat zij zeer tevreden waren over datgene, wat Nederland met zijn inzending en zijn verdere deelneming heeft ToereiktHet resultaat beant woordt volkomen aan het vooropgezet te doeleen practische en wetenschap pelijke demonstratie te geven van de plaats, die ons land op pluimveegebied inneemt en tegelijk belangstelling in den vreemde te wekken voor het Ne derlandsche pluimveebedrijf en zijn producten en tevens voor Nederland in het algemeen. Deze opzet komt in de stand tot uiting door de zeer overzichtelijke grafische voorstellin gen, die de groote wandkaart van ons» land flankeeren. De (zeer geringe) schommelingen in de binnenlandsche consumptie, de stijgingen en dalingen van den export, de vergrooting van de totale eierproductie (door verbetering van de legcapaciteit) ondanks eenige vermin dering van het adntal legkippen, de beperking van het broeden tot het broedseizoen en de invloed daarvan op de broedresultaten dat alles wordt den buiterüandschen toe schouwers door middel van die grafische voor stellingen duidelijk gemaakt. Maar niet alleen de statistiek is op de Nederlandsche inzending aan het woord; met maquettes, wandplaten en een reeks houten kippen van verschillend for maat, waaruit de verhouding van de verschil lende rassen blijkt, is de stand verlevendigd, zoodat er een werkelijk intelligent geheel is ontstaan, waarmee onze pluimvee-deskundigen bij d i e bezoekers, wien het niet om de pret en de papieren muts te doen is. alle eer in leggen. Noch de Duitsche inzending, die vol gepropt is met nazi-propaganda, noch de Ja- pansche, die geheel uit opgezette vogels be staat, noch de Italiaansche met haar tallooze reproducties van te Pompeï opgegraven hoen derafbeeldingen, kunnen aan zakelijkheid en overtuigingskracht met de Nederlandsche in zending wedijveren. De toegezegde inzending ,van Denemarken is zelfs in het geheel niet aangekomen! En Cuba maakt meer reclame voor zijn klimaat dan voor zijn kippen, ter wijl de Pan-Amerikaansche Unie heelemaal niet scheen te weten, waarvoor ze eigenlijk reclame zou kunnen maken. Alleen Engeland en Canada behooren, met ons eigen land, tot de werkelijke sieraden van de internationale afdeeling. Een plaats van bijzóndere beteekenis wordt op de tentoonstelling ingenomen door de zeer fraaie en zeer kostbare inzending van de re geering te Washington, terwijl ook de afzon derlijke staten van Noord-Amerika zich geens zins onbetuigd hebben gelaten. De regeering der Vereenigde Staten geeft in haar inzending een schitterend overzicht van den vooruitging van het land op pluimveeteeltgebied en de cijfers, waarmee zij de in haar fotomateriaal en slogans uitgesproken beweringen staaft, zijn waarlijk imposant. De bezoeker ontkomt niet aan den indruk, dat de tentoonstellings leiding gelijk had, toen zij de expositie met de Amerikaansche voorliefde voor groote ge tallen noemde: „A million Dollar Show for a Billion Dollar Industry". Want kippenhou- den en eierenuitbroeden is in de Vereenigde Staten geen privé-genoegen en geen klein winstgevend bedrijfje meer; het heeft zich daar ontwikkeld tot een enorme industrie, waarbij getallen beneden het millioen nauwe lijks nog meetellen! Des te meer kan Nederland het als een eer voor zich beschouwen, dat de Nederlandsche kip op de tentoonstelling te Cleveland blij kens de ervaringen van onze delegatie, blijkens de meening der bezoekers én blijkens de ar tikelen in de pers ondanks die millioenen- concurrentie haar representatieve taak zoo voortreffelijk vervult. (Nadruk verboden). Positief program der „vredes- mogendheden" gewensckt. De Times bepleit een nieuw Europeesch „handvest'?. LONDEN, 16 Augustus. (Reuter-A.N.P.) In een beschouwing over het „Vredesfront" schrijft de „Times" o.a.: Geen woorden kun nen de eenvoudige, maar ontzaglijk ernstige zekerheid verhoogen, 'dat Groot -Brittannië met zijn bondgenooten zonder de minste aar zeling een oorlog zal ingaan om een Duit- schen aanval op de onafhankelijkheid van Po len te verijdelen. Doch de „Vredesmogendhe- den" moeten een positief program hebben en dit aan de wereld voorleggen. Onderhandelingen zonder een algemeene beperking der bewapening zijn nutteloos. De Nazi-opvattingen van „Lebensraum" moeten verdwijnen en de Tsjechen moeten het recht van zelfbestuur hebben. De wettige aspiraties op koloniaal gebied moeten bevredigd worden zonder terug te keereri tot de oude opvatting van volken en gebieden als ruilgoederen. Worden deze voorwaarden vervuld, dan be hoeft er niet gewanhoopt te worden aan de vervulling der politieke, fïnancieele en com- mercieele behoeften van Europa. De „Times" doet dan het denkbeeld aan de hand van een nieuw „handvest" waaromtrent Europa het eens moet worden om zijn zaken te leiden. Na het volgendq jaar zoo besluit het blad moet een vredesconferentie ge houden worden. Alles is er voor te zeggen, zulk een conferentie te houden, alvorens de „vol gende oorlog" zou uitbreken, doch op voor waarde, dat het een werkelijke conferentie van vrede wordt. Kabinetsformatie in Egypte stuit op moeilijkheden. Meerderheidspartijen weigeren medewerking op de gestelde voorwaarden. KAïRO, 16 Augustus (Havas). Aly Maher Pasja zet zijn beraadslagingen tot oplossing van de kabinetscrisis voort. Welingelichte kringen verklaren dat de abnormale duur van de crisis te wijten is aan de moeilijkheden een kabinet te vormen, steunend op de beide meerderheidspartijen. Het meeningsverschil ligt in de keuze der per soonlijkheden en de verdeeling der portefeuil les. De formateur n.l. wenscht de belangrijkste ministeries te zien toevertrouwd aan perso nen, die zijn opvattingen deelen, met name wil hij Yehia Pasja behouden als minister van buitenlandsche zaken. De beide meerderheidspartijen hebben thans besloten op deze voorwaarden niet aan een regeering deel te nemen. Economische oriëntatie van den N.O. polder wordt bestudeerd. Naar wij vernemen, heeft zich in verband met de behoefte van het provinciaal bestuur aan voorlichting nopens de vraag, hoe de Noord-Oostpolder zich t.z.t. in. economisch op zicht zal oriënteeren, een commissie gevormd welke dit vraagstuk zal onderzoeken en daar omtrent zelfstandig een rapport zal uitbren gen. Bij dit onderzoek zal het bovenal gaan om een objectieve beantwoording van de vraag, op welke wijze in de behoefte van de bewoners van den polder en hunne bedrijven zal moe ten worden voorzien, alsmede de aanschaffing van benoodigfdheden en de afzet van produc ten zal geschieden. De commissie, welke haar werkzaamheden reeds heeft aangevangen, bestaat uit vertegen woordigers van de onderscheidene landbouw organisaties in Overijsel en Salland, alsmede van het Economisch Technologisch Instituut Overijsel, de streekplancommissie en de scheepvaart. Zij staat onder voorzitterschap van den heer J. Warner, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Overijssel, terwijl de heer Mr. M. Veeneklaas, leider van het Economisch Tech nologisch Instituut Overijssel, met het secretariaat is belast. 'E zijn er al vroeg, in één der maga zijnen van het Parijsche goederensta tion Vaugirard. 't Is er drukkend en 'n ondefinieer bare, kwalijk riekende geur bezwangert de at mosfeer en prikkelt onze reukorganen. Er zijn veel menschen, die op banken zit ten, rij achter rij, zooals we dat kennen in een kermistheater. Veel wordt er gerookt, dikke zwarte sigaretten; veel wordt er gepraat, luid en opgewonden; veel wordt de dorst ge- lescht uit flesschen die in de „Matin" en de ■„Paris-Soil-" gewikkeld zijn en na gebruik on der de banken worden gelegd. Vandaag wordt er verkooping gehouden van voorwerpen, die op de terreinen van de spoor wegen verloren en gevonden zijn. Lang niet iedere Parijzenaar weet het en ook zijn er velen, die er hun neus voor optrek ken. Echter trouw worden deze verkoopingen bij opbod gevolgd door de kleine sjacheraars, die belust zijn op „une bonne occasion". De reeks artikelen, die verkocht zal worden is interessant, 'n Nauwelijks voor te stellen ver scheidenheid van voorwerpen doet ons volko men duizelen. Naast stapels koffers, beplakt en niet-beplakt, leege en volle, de traditio- neele paraplu's, bij honderd tot schoven ge bonden, als waren zij in een overvloedige oogst gemaaid, boeken allerlei aard, liggen reis- nécessaires, fototoestellen, dames- en acte- tassehen, handschoenen in uitgebreide sor teering, schoenen, zwart, geel, rood en bruin en zelfs 'n paar sokkenhouders Wij overpeinzen hoe hier een rol van een stoomwals terecht komt, evenals een vol wijn vat en een flesschenrek voor het opbergen van meer dan honderd flesschen. Voor deze onsamenhangende tentoonstelling luidt de officieele benaming; laissés en souf- france ou tombés en épaveniet afgehaald of onbeheerd aangetroffen. De afslager troont reeds op zijn zetel, 'n stoel in Louis XV-stijl, waarvan één poot het blijkbaar eens heeft begeven, want het vrij corpulente mannetje wordt gedragen door drie ronde gouden en één hoekige, blankhou ten poot, die er later is aangezet. Ook de schatter en de boekhouder zijn al aanwezig en schijnen het in hun hemdsmou wen érg druk te hebben. Door de ruiten van het glazen kotje kunnen wij groote lijsten door hun vingers zien gaan. Negen uur: het begin. Het volle wijnvat Ls het eerst aan bod. De afslager zet in: vijftig francs! Geen effect, of liever wel effect, maar in den vorm van uitroepen en zwaaiende armen. Alvorens te bieden wel men eerst keuren. Enfin een flesch met een glas gaan rond. Man na man, vrouw na vrouw keurt en smakt hevig met de tong; het glas wordt door vele lippen beroerdDan meent de afslager, dat het publiek wel een oordeel heeft kunnen vormen. Vooruit vijftig, wie biedt meer? Vijf-en-twintig! Allons, vijf-en-twintig rechts, vijf-en- twintig, vijf-en-twintig Zestig! Zestig, zestig, zestig, zestigniemand meer? éénmaal, andermaalverkocht. De hamer doet een doffe klap hooren op het groene tafelkleed, waaraan de motten hun best gedaan hebben. De kooper- van het vat •zit op de eerste rij. Behendig schuift hij het'korte eindje sigaret, dat- z'n leverkleurige snor in brand dreigt te steken, van den linker naar den rechter mond hoek glimlacht, staat op en telt fr. 68.70 de onkosten en zoo zijn 14% pet. in de handen van den afslager. De verkoop gaat door. Oude regenjassen, verschoten japonnen, stoffige damesmantels en een paar rubber overschoenen gaan onder den hamer door. Eensklaps, groote beroering. De afslager an nonceert: Een kist vol zakjes bonbons, met in ieder zakje een lot voor de Loterie nationale. Als bewijs is één zakje opengemaakt. Al naar mate hooger geboden wordt, stijgt de spanning merkbaar. Toch valt 't nog mee. Voor fr. 45.zijn de bonbons en misschien een fortuin verkocht. De afslager houdt den kooper. die nogal een beetje achteraf zit, een vlindernetje on der den neus en zegt verre van vriendelijk: Allez vite, nous sommes trés pressés we hebben weinig tijd. Een biljet van honderd frans wordt in het netje gedeponeerd en het wisselgeld gaat langs denzelfden weg terug. De atmosfeer is ondertusschen bijna ondra gelijk geworden. De rook is te snijden en de nog steeds ondefinieerbare geur is gepromo veerd tot stank. We vertrekken. Half geamuseerd zijn we en half droefgees tig. Immers, wat wordt er ruw omgesprongen met de voorwerpen van deze verkooping. Er wordt niet bij gedacht, maar zij laten ons nog raden naar groote narigheid en naar mensche lijke teleurstelling, naar zenuwachtigheid en booze gezichten. Ja, ze laten ons raden, die paraplu's, die handschoenen, die regenjassen Nóg hooren we den afslager roepen: Twintig francs voor een kist „purgatifs sucrées pour chevaux".... purgeermiddelen voor paarden Wie biedt meer? Ditmaal vraagt niemand om te mogen keu ren REIN J. VOGELS. Tsjechische fascistische partij ontbonden. Aansluiting bij de Nationale Eenheidspartij. LONDEN, 16 Augustus (A.N.P.) De „Times" meldt uit Praag, dat generaal Gajda, die kort geleden trouw beloofd heeft aan Hacha en de Tsjechische fascisten bevolen heeft zich aan te sluiten bij de Nationale Eenheidspartij, thans door Moravië reist om de plaatselijke fascistische afdeelingen te ontbinden. Het schijnt, dat de Duitsche autoriteiten hun steun hebben onttrokken aan de fascis ten, die slechts een klein gedeelte van de Tsjechische natie vertegenwoordigen. De Tsjechische regeering neemt thans met eenige waakzaamheid de vorming waar van een Tsjechisch Arbeidersfront, dat naar ïpen ge looft gereed staat om een aanwervingscam pagne in het begin van den herfst te openen. In het protectoraat worden berichten ont vangen. volgens, welke Tsjechische arbeiders in,Dultschland, die ongeveer 60.000 man om vatten en 20.000 vrouwen, voor dit front ge worven worden en dat bij hun terugkeer na het seizoenwerk van den zomer een partij met 200.000 tot 300.000 leden eenige moeilijkheid kan veroorzaken voor de nationale eenheid. Amsterdam arbeidt aan zijn feesttooi. Spoorwegtentoonstelling nadert haar voltooiing. AMSTERDAM, 16 Aug. De laatste weken en vooral de laatste dagen is er groote bedrij vigheid op het terrein van het voormalige Pa leis van Volksvlijt aan het Frederiksplein. Met rassche schreden nadert de Spoorwegtentoon stelling, die hier ter gelegenheid van het eeuwfeest der Nederlandsche spoorwegen wordt ingericht en die 7 September wordt ge opend, haar voltooiing. En met groote voort varendheid wordt op het oogenblik aan de afwerking ervan gearbeid. Reeds geruimen tijd hebben de leelijke deels vermolmde en van schreeuwende reclames voorziene houten schuttingen, die vroeger het braak-liggende terrein omringden, plaats gemaakt voor een afrastering, gevormd door een keurig netwerk van houten latjes, waardoor iedereen in staat is de voorbereidende werkzaamheden van zeer dichtbij te aanschouwen en menige Amster dammer, die dit zoo drukke verkeersknoop punt passeert, blijft ook een oogenblik staan om het zoo. ongewone en interessante schouw spel van rails, seininstallaties en spoorwegwa gons in het hartje van de stad goed in zich op te nemen. Een complete electrische trein, een dieselmotorwagen, een groote wagon voor eerste, tweede en derde klasse en een restau ratierijtuig bevinden zich reeds ter plaatse, evenals een kleine rangeerlocomotief en een open goederenwagon. In de eerstvolgende nachten worden nog overgebracht een Pull man rijtuig, een-gewoon slaaprijtuig, een ten der en een „jumbo" met een gewicht van 90 ton. Deze zware machine zal waarschijnlijk in den nacht van 26 op 27 Augustus worden overgebracht en het behoeft nauwelijks te worden gezegd dat voor dit zware transport groote belangstelling bestaat. De groote expositiehal en de ingang, waar voor in verband met het treintje uit 1839, dat rond het terrein zal rijden, hooge stellages zijn gebouwd een viaduct als het ware zijn bijna klaar en reeds is een begin ge maakt met het overbrengen van het mate riaal, dat in deze groote hal zal worden ten toongesteld. Aan de afwerking van het terrein wordt de grootste zorg besteed. Keurige grasgazons met kleurige bloemenbedden, die worden door kruist door breede voetpaden, terwijl elders over groote oppervlakten een bestrating van tegels wordt gelegd, hebben het terrein een verandering doen ondergaan, welke een blijde verrassing is voor hen, die weten hoe het er hier vroeger heeft uitgezien. Het geheel is een prachtig succes van de jeugdige werkloozen, die in de totstandkoming van deze groote en grootsche expositie een zoo belangrijk aandeel hebben. Acht September a.s. moet het werk klaar zijn. Dan zal de tentoonstelling haar poorten openen, dan is Amsterdam gereed de duizen den belangstellenden voor deze spoorwegshow te ontvangen en deze ontvangst zal bijzonder feestelijk zijn. Want op het Centraal Station, waar toch de grootste stroom der bezoekers worden verwacht, bestaan groote plannen. Men treft voorbereidingen om het station en in het bijzonder het eerste perron een feest kleed te geven en eerstdaags zullen definitie ve plannen daaromtrent bekend worden ge maakt. Ook aan de verlichting der grachten de bekende en altijd weer mooie illuminatie wordt druk gewerkt. September belooft voor de hoofdstad een drukke en feestelijke maand te worden: het jaarlijksche bezoek van H.M. de Koningin, zeer waarschijnlijk de doop van ons jongste Prin sesje in de Nieuwe Kerk en de spoorwegten toonstelling, alle belangrijke en vreugdevolle gebeurtenissen, waarvoor op het bezoek van vele tienduizenden uit alle deelen van het land mag worden gerekend. AVONDTUINFEEST DER INTERNATIONALE VRIENDEN UNIE. De internationale Vrienden Unie, Holland- sche groep van The Comradeship of Christian Endeavour Holiday Homes stelt zich voor Za terdagavond 19 Augustus een tuinfeest te houden op het terrein van huize „Duinoord te Bosch en Duin (Utrecht). De tuin en het stuk bosch bij het vacantie- huis zullen verlicht worden met vele lampions. Aan het eigenlijke programma zullen o.a. medewerken de Engelsche componist en piano virtuoos, George Whittaker, en mme. Louise Jaffé, sopraanzangeres. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon, Olie 299)5—299 H.V.A. 399—394 Amst. Rubber 193 Philips 203—201 AKU 38)4—38 1/8 Beth. Steel 46—45 3/4 U. S. Steel 37—36 3/4 Republic Steel 13—12 3/16 Anaconda 20 3/16—19 15/16 Ned. Handel My. 105—110, OPBRENGST SPELDJESVERKOOP. De speldjesverkoop, te Heemstede Dinsdag gehouden ten bate van „Herwonnen Levens kracht". heeft opgebracht f 156.17. „A. D. O." De jaarvergadering van de R.-K. Voetbalver- eeniging „A.D.O." die Dinsdag 22 Augustus zou worden gehouden, is verzet naar Dinsdag 29 Augustus. PAARD DOODGEVONDEN. Toen de tuinder KL Peekei Dinsdagmorgen zijn paard uit de weide wilde halen, ontdekte hij, dat het beest dood lag. Voor den tuinder een leelijk schadepostje. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch.) Tarbot 85—100 ct. per K.G. Griet 5080 ct. per K.G. Tong 120—195 ct. per K.G. Middelschol f 9.80—18 per 40 K.G. Klemschol f 3.808.80 per 40 K.G. Schar f 3.507.40 per 40 K.G. Bot f 3.30—7.20 per 40 K.G. VOETBAL JAARVERGADERING D.Ï.O. In de jaarvergadering van de voetbalvereeni- ging D.I.O. werd het bestuur als volgt samen gesteld: voorzitter: M. Ponstem; secretaris: H. J. Biesbrouck; penningmeester H, van Leen; S, Muinck, J. Gerritsen, S. Tjeertes, commis sarissen. Het jaarverslag van den secretaris werd goed gekeurd, evenals het verslag van den penning meester dat met een batig saldo sloot. Tevens werd er een elftalcommissie gekozen, bestaande uit de heeren: D. Antonisse, secre taris, D. v. d. Mije en K, Maarse. De goed be zochte vergadering duurde tot half twaalf. WIELRIJDEN „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdag avond een trainingsrit over een afstand van 35 K.M. De uitslag werd: 1 J. v. Maris, 2 K. Verbeek, 3 M. Taverne, 4 J. Lasschuit, 5 B. Fennis, 6 J. Smit (pech), 7 J. Tholen, 8 Ch. Schelfout, 9 H. Jas, H. v, Dijk (pech). WIELERWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Op 31 Augustus heeft een wedstrijd plaats uitsluitend op luxe fietsen voor de inwoners van Heemstede. De wedstrijd heeft plaats in Groenendaal en begint te 2 uur. De inschrijving kan geschieden bij de heeren C. R. v. Empelen, Binnenweg 18 en P. C. Oos terhoorn, Raadhuisstraat 6 te Heemstede. MET LINDBERC TOURINGCARS 6 dagen naar PARIJS, geheel verzorgd35. Vertrek iederen MAANDAG geen pas noodig. lederen Dinsdag, Donderdag, Zondag naar Antwerpen en Brussel, geheel verzorgd (geen pas noodig) 6.50 Naar Den Haag, Scheveningen en Westland, gratis druiven eten 1.50 Iederen VRIJDAG: Alkmaar, Bergen, Schoorlƒ1.75 Plaatsbespreking vroegtijdig gewenscht. REISBUREAU PULLMAN, GROOTE HOUTSTRAAT 48 HAARLEM. ,omt men iemand op straat tegen ....dan kan men zich afvragen of hij (of zij) gewoon is te rooken misschien, of hij (of zij) wel eens naar een bioscoop gaat misschien, of hij (of zij) naar een radio pleegt te luisteren misschienmaar men behoeft zich niet af te vragen of hij (of zij) een krant leest 1 Dat doet hij, dat doet zij zeker, heel zeker en iederen dag! Vandaar dat couranten-reclame logischerwijs de kern is van iedere goede reclame-campagne. verwint moeilijkheden Zakenman, geef thans méér dan ooit aandacht aan Uw reclame en wat daarvan de kern moet zijn: Courantenreclame. -^r is één reclamemiddel ....dat U een groote vangst verzekert, omdat het als een net, het geheele vischwater bestrijkt: Courantenreclame. op het krachtigste reclame-middel: Courantenreclame l De drukkerij van HAARLEM Voor i Altijd goed verzorgd Steeds op tijd. BILLIJKE PRIJZEN

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3