1 I Jk >(4 Waar komt het vandaan CRITIEK WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 UIT DE OMSTREKEN ZAND VOORT VOETBALVEREENIGING „ZANDVOORT'. De voetbalvereenigihg „Zandvoort" hield een buitengewone ledenvergadering op ver zoek van een aantal leden. De voorzitter, de heer P. Schaap, gaf na voorlezing van het ingekomen verzoek, het woord aan den heer H. Keesman, die een viertal grieven naar voren bracht en op af doend antwoord aandrong. De voorzitter beantwoordde uitvoerig de bezwaren, doch men bleek hierdoor nog niet bevredigd. Oók door andere leden werden inlichtin gen gevraagd over de verschillende in omloop zijnde geruchten omtrent de vereeniging, zooals een fusiepoging tusschen de vereeni ging Zandvoort en De Zeemeeuwen, de reke ning van den afgetreden penningmeester, de hooge achterstand aan huur bij de gemeente, enz. Ten slotte werd op voorstel van den heer C Siegers met algemeene stemmen besloten de rekening van den penningmeester niet te erkennen; een voorstel tot royeering werd teruggenomen. Tegen het einde van de ver gadering diende de lieer Keesman een motie van afkeuring in tegen het geheele bestuur, die echter na ampele bespreking werd ge wijzigd in een motie van wantrouwen tegen den voorzitter, Deze motie werd met groote meerderheid verworpen. Het bestuur kan dus met vertrouwen de zaken voortzetten. De heer Weber vroeg nog een meer systematische training, hetgeen door het bestuur en de elf talcommissie zal worden uitgewerkt. MOTORRIJDER OVER DEN KOP. In den nacht van Maandag op Dinsdag sloeg een motorrijder te ongeveer drie uur op den Zeeweg met zijn motor over den kop, tengevolge van het feit, dat op den weg een aantal steenen lagen, die waarschijnlijk van een vrachtauto waren gevallen. Hij kreeg hierdoor een ernstige wonde aan de knie, doch wist nog het politiebureau te bereiken. Daar bleek, dat hij ook nog een bloeduitstor ting aan het been had opgeloopen. Hij werd door de politie verbonden en kon daarna zijn tocht vervolgen. B. B. T. B. B. A. Alhier is een afdeeling opgericht van den B. B. T. B. B. A., (hetgeen beteefcent Bond ter behartiging van de touristische belangen der buitenlandsche automobilisten) of kort weg den Amateurgidsenbond. De leden, voor namelijk studenten en II.B.S.-ers stellen hun vrijen tijd beschikbaar om buitenlandsche automobilisten behulpzaam te zijn in alle opzichten, hetgeen door hen als zuiver ama- teurswerk wordt beschouwd. Het plaatselijk secretariaat is gevestigd Oosterparkstraat 22 en wordt waargenomen door den heer P. van der Waals. NOORDERBAD HOUDT EEN OOGSTFEEST. Zaterdagavond a.s. zal in liet Noorderbad een groot oogstfeest worden gehouden. De Oranje is inmiddels vertrokken en hiervoor komen de maaiers in de plaats. Entourage zoowel als de binnenaankleeding van de in richting zullen den bezoekers in de sfeer van het land brengen, waar de blakende oogst wacht op het binnenhalen. Diverse attracties zijn weder in dit feest inbegrepen. HAARLEMMERMEER MOTOR-ONGEVAL. Dinsdagavond is de motorrijder H. uit Den Haag tegen een reflectorenpaaltje op den Kruisweg nabij den spoorwegovergang gereden waardoor hij met motor en al over den kop sloeg. De motorrijder liep lichte ontvellingen op, terwijl de motor slechts zoodanig was be schadigd dat H. zijn weg even later heeft kunnen vervolgen. KERKORGEL TE VIJFHUIZEN WORDT GERESTAUREERD. Het orgel in de Nederlandsch Hervormde Kerk te Vijfhuizen vertoont sinds eenigen tijd ernstige gebreken en behoeft grondige ver beteringen. Het instrument werd jaren geleden door eenige ingezetenen aan den Kerkeraad ge schonken. Voor dien deed het orgel dienst in de Ned. Herv. Kerk te Halfweg, zoodat het al een eerbiedwaardigen staat van dienst heeft. Door den kerkeraad werd aan den heer Nic. van Exter, organist van de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp opgedragen een onderzoek in te stellen of restauratie mogelijk was. Toen dit inderdaad het geval bleek, werd een restau ratieplan opgemaakt. Onder meer moet het orgel geheel gedemonteerd worden, terwijl het pijpwerk opnieuw geïntoneerd dient te wor den. Een gedeelte van het pijpwerk moet door nieuw vervangen worden, terwijl ten slotte een electrische installatie voor windtoevoer een groote verbetering zal zijn. De kosten van een en ander zullen ruim f 400 bedragen, waarvoor een inmiddels ge vormd Orgel-Comité een beroep op de ge meente doet. UITSLAG AANBESTEDING. Bij de Dinsdag te Hoofddorp gehouden open bare aanbesteding van het maken van een ver warmingskelder, twee leslokalen, magazijn, fiet senbergplaats en bijkomende werken, bij de school met den bijbel aldaar, werd het laagst ingeschreven als volgt: Perceel A: hei-, grond-, beton-, metsel-, stucadoor-, timmer- en ijzerwerk: J. Duizer voor f 17392. Perceel B: Lood-, zink- en sanitairwerk: W. Wamsteker voor f 666. Perceel C: schilder- en behangwerk: J. Hoog straten voor f 622. Perceel D: massa: S. G. Westerman voor f 17450. Alle bovengenoemde inschrijvers wonen te Hoofddorp. De gunning is nog aangehouden. jaarverslag van den waarnemenden secretaris bleek, dat de omzet over het afgeloopen boek jaar ruim een millioen gulden bedroeg, het geen bij 1937 vergeleken een omzetverhooging van f 400.000 beteekent. Het aantal verwerkte collie's gaf een vermeerdering van 70.000 stuks Ingrijpende veranderingen hadden plaats; de kantoren werden uitgebreid, een veilingklok werd aangeschaft, vakkundig personeel werd in de verschillende afdeelingen aangesteld. De uitbetalingen hadden voor 100 pet. plaats evenals verleden jaar. De flnancieele uitkom sten waren zeer gunstig, een flink reserve fonds werd gevormd. De aftredende bestuursleden de heeren G. H. Hermans penningmeester en H. v. Haaster Jz., commissaris, werden met algemeene stem men herkozen. JONGETJE DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Dinsdagmiddag raakte de heer v. d. A. bij het passé eren van een stilstaande auto in de Weeresteinstraat met het voorwiel van zijn rijwiel hèt achterwiel van zijn naast hem rijdend 4-jarig zoontje. Het ventje viel hier door, juist voor den baanschuiver van de achter hem rijdende electrische tram, waar door hij gegrepen en eenige meters werd voortgeduwd. Na onderzoek bleek dat hij een gebroken linker-bovenarm en vele schaaf wonden had opgeloopen. Na hulp van een dokter en E.H.B.O. werd het jongetje per zie kenauto naar het Diaconessenhuis te Haar lem overgebracht voor nader onderzoek. HEEMSTEDE ZWEMFEEST HEEMSTEEDSCHE REDDINGSBRIGADE. Zondag 20 Augustus zal de Heemsteedsche Reddingbrigade een groot demonstratie- zwemfeest geven in het zwembad Groenen- daal aan den Glipperweg te Heemstede, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereeniging. IJMUIDEN Groot verlies voor het Leger des Heils. Broeder Bos bij een auto-ongeval onder Ridderkerk gedood. HILLECOM AANHOUDING. Door de politie alhier is aangehouden een 17-jarige jongen uit Amsterdam, verdacht van verduistering ten nadele van zijn patroon. Hij is op transport naar zijn woonplaats gesteld. JAARVERGADERING VEILING. Onder groote belangstelling der leden heeft de Coöp. Vellingvereeniging „Hillegom" U.A. in de Veilingzaal van het eigen gebouw haar jaarvergadering gehouden, welke onder leiding •tond van den heer P. N. Jonkheer. Uit het De heer J. N. Bos. Het Leger des Heils van IJmuiden heeft een gevoelig verlies geleden, een verlies, waarvoor het moeilijk zal zijn, den omvang te realisee- ren. Bij een auto-ongeval is zijn ijverige secre taris, de man die de leiding had in zoovele Legerzaken, de heer J. N. Bos om het leven gekomen. Zijn schoonvader, onze plaatsgenoot, de 67-jarige heer J. J. Smit, kapitein van den loodsafhaler „Junior", die bij den heer Bos in de auto zat werd bij dit ongeluk ernstig gewond. Hoe het ongeluk geschiedde. De heer Bos was per auto op weg naar Breda. Op den Rijksweg van Rotterdam naar Dordrecht kwam bij het kruispunt nabij de Waalhaven van de tegenovergestelde richting een vrachtauto aanrijden, die beladen was met houten raamkozijnen. Deze auto wilde naar links rijden, vóór de auto van den heer Bos om, die vermoedelijk van meening is ge weest, dat hem voorrang verleend zou wor den. Er volgde een hevige botsing. De heer Smit werd uit de auto geslingerd, terwijl de heer Bos achter het stuur beklemd raakte. De. auto was aan den voorkant geheel inelkaar gedrukt. Met moeite en zoo voorzichtig mogelijk werd de heer Bos uit de auto gehaald. Door de zor gen van den G.G.D. van Rotterdam werden beide slachtoffers naar het nabijgelegen Zui derziekenhuis der gemeente Rotterdam over gebracht. De heer Bos is spoedig na aankomst aldaar overleden. De heer Smit werd aldaar ter verpleging op genomen. De beide auto's werden in beslag genomen en naar het politiebureau van Ridderkerk ge sleept. J. N. Bos was 45 jaar en gehuwd. Hij dreef een kruidenierszaak in de Gerard Doustraat. Maar hij werd een geziene figuur en een be minde persoonlijkheid, doordat hij al zijn gaven van hoofd en hart ten dienste stelde van het Leger des Heils en van vele andere maatschappelijke instellingen. De heer Bos kwam in 1917 als dienstplich tige in IJmuiden in garnizoen. Reeds als jon gen van 15 jaar, toen hij nog in Weesp woonde, was hij aangesloten bij het Leger des Heils. Als soldaat bij het 16e regiment infanterie verzamelde hij eenige kameraden van zijn beginselen om zich heen en begon hij met evangelisatiewerk onder zijn krijgsmakkers. Bij de demobilisatie bleef hij in IJmuiden. Toen IJmuiden een Legerkorps kreeg nam broeder Bos als oud Heilssoldaat weer direct zijn plaats in de gelederen in en spoedig werd hij aangesteld als secretaris. Drie jaar ge leden mocht hij van het hoofdkwartier een mooie onderscheiding voor zijn belangrijk werk ontvangen. De heer Bos nam een werkzaam aandeel in het reclasseeringswerk en verder had hij zit ting in verschillende crisis- en steuncomité's, waar men hem wegens zijn ijver ten zeerste respecteeerde. Het bericht van zijn plotselingen dood heeft in Legerkringen groote verslagenheid ver oorzaakt. Omtrent den toestand van den heer Smit vernamen wij, dat deze vannacht iets geslapen had en ook het bewustzijn af en toe terug keerde. Zijn toestand is echter wel ernstig, hoewel deze niet direct levensgevaarlijk wordt geacht. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuis stoomende voor de Donderdagmarkt: Zwarte Zee IJM. 94, vangst 55 manden plat- visch, 15 manden schelvisch, 40 manden gul en kabeljauw, 90 manden wijting en radio. Totaal 200 manden, benevens 85 stuks stijve kabeljauw. Jacqueline Clasina IJM. 10, vangst 20 man den schelvisch, 20 manden wijting, 90 manden gul en kabeljauw, 70 manden radio, 80 manden platvisch en kleine schol. Totaal 280 manden, benevens 360 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJM. 73, vangst 300 zeekusten haring, 610 manden haring, 20 manden diversen, 48 kantjes steurharing, benevens 120 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJM. 26, vangst 700 manden haring, 200 manden diversen. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden 300 Libra .IJM 98 f 2110 175 De Hoop IJM 46 f 2100 405 Uiver IJM 384 415 245 En avant IJM 8 235 225 Maria van Hattem IJM 1 f 2650 Loggers: KW 169 1050, KW 166 f 780, KW 114 f 450, MARKTBERICHT. (Versche visch). Tarbot 9072 ct. per kilo. Tong f 2f 0.96 idem. Heilbot f 1.10—f 0.98 idem. Griet f 35f 14 per 50 kilo. Middel schol f 32 idem. Zetschol f 26f 20 idem. Kleine schol f 20f 8.50 idem. Schar f 11.50—f 5 idem. Tongschar f 22f 18 idem. Middel schelvisch f 20.50 idem. Kleinmiddel schelvisch f 21.50f 13.50 idem Kleine schelvisch f 16f 7.90 idem Groote gul f 16r 10.50 idem Wijting f 4.90f2.80 idem Makreel f 11.50f 7.50 idem. Kleinmiddel heek f 18 idem. Kabeljauw f 66f 27 per 125 kilo. Vleet f 4 per stuk. Leng f 2—f 1 per stuk. Koolvisch 68 ct. per stuk NAAR ZEE VERTROKKEN. Heden vertrokken naar zee: Ewald IJM. 48, Petten IJM. 49, Bloemendaal IJM. 71. VELSEN De werkloosheid. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden bedroeg op 12 Augustus j.l. 1574 tegen 1553 op 5 Augustus. Hiervan waren 1083 (1088) geheel en 313 (293) gedeeltelijk werkloos; 93 (86) waren geplaatst in een gesubsidieerde werkverschaffing. Als werkzoekend waren ingeschreven 243 (253) bouwvakarbeiders, 151 (134) metaalbe werkers, 19 (20) houtbewerkers, 21 (21) land arbeiders, 160 (166) havenarbeiders, 184 (191) visschers, 42 (39) kantoorbedienden, 531 (516) losse arbeiders en 223 (213) in overige beroe pen. Totaal 1574 (1553) mannen boven 18 jaar. Verder waren ingeschreven 63 (53) mannen onder 18 j., 18 (20) vrouwen boven en 8 (6) onder 18 j. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. G. Aldersvan Zoelen d., Leeuweriklaan 15, IJmuiden; A. Schager— Dekker z„ Kompasstraat 59, IJmuiden; I. M. KolkKuiper d., Bloemendaalsche straatweg 55, Santpoort; D. de GrootSchafer d., Assen; H. VerwoerdTroost d., Meerweidelaan 30 Velsen-N., A. C. Maas—van Heteren d., Hoofd straat 103, Santpoort; W. PrinsseVerdikt z., Tusschenbeekweg 43, IJmuiden; P. de Bruine—de Vries z., Wüstelaan 11, Santpoort; G. A. VellingaBuis d., Zanderstraat 27 IJmuiden; A. Paapvan der Schalk d., Pr. Hendrikstraat 35, IJmuiden; A. Elzingavan der Heide, d., Trompstraat 104 IJmuiden; C. G. A. Wij ker—Kerkhof f d., Trompstraat 223 IJmuiden; D. KeurVlieland d., Conrad- straat 1 rood, IJmuiden; A. H. Hoogbruin Muller van Voorst d., Stationsweg 79, Vel- sen. Overleden: M. C. de Jong 76 j., ongehuwd, Schaepmanlaan 2, Velsen; A. J. Becker 55 j., echtgen., van W. Kuiper, Wijkerstraatweg 250 Velsen-N., M. Poot 70 j., echtgen. van C. Knegjes, Kerkweg 28 Velsen. SANTPOORT CONCERT. Onder leiding van den heer Van der Hoeff gaf de Haarlemsche muziekvereeniging „Apollo" gisteravond een concert in het Rijkenspark, waarvoor flinke belangstelling bestond. Uit het applaus, dat na elk nummer weerklonk, mee- nen we te mogen concludeeren, dat het pro gramma zeer in den smaak viel. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Nieuwe leider van het Leger des Heils wordt gekozen. Geheim conclaaf in de Congress Hall te Londen. LONDEN, 15 Aug. (Reuter-ANP) Een en vijf tig van de vijf en vijftig leden van den Hoogen Raad van het Leger des Heils, die 40 landen met inbegrip van Japan, de Philippijnen en Zuid- Amerika vertegenwoordigen, maken heden een begin met het geheime conclaaf in de Congres: Hall van het Leger des Heils te Clapton, ten einde een opvolger (ster) te kiezen voor Evan- gelina Booth, die zich in October terugtrekt. De vier afwezigen zijn door ziekte verhinderd. Men verwacht, dat de geheime beraadslagingen van den Hoogen Raad drie dagen, mogelijk nog lan ger, zullen duren, aangezien een meerderheid van twee derden noodzakelijk is voor een geldige verkiezing. Agent van politie zwaar mishandeld. Straffen van twee jaar geëischt. 's-GRAVENHAGE. 15 Augustus. Op 4 Juni van dit jaar was in de Vlamingstraat te Delft een vechtpartij ontstaan, waarbij de 32-jarige politie-agent L. H. B. tegen het hoofd was getrapt tengevolge waarvan hij een zware hersenschudding had opgeloopen. Als verdacht van deze openlijke geweld pleging, met vereenigde krachten gepleegd, stonden hedenochtend voor de Haagsche rechtbank terecht de 24-jarige chauffeur P. J. F. K. uit Den Haag, de 30-jarige koopman J. R. uit Delft en de 24-jarige tuindersknecht D. C. B. uit Den Haag. De agent verklaarde, dat hij gewaarschuwd was, dat er eenige dronken personen met een auto reden. Op de Vlamingstraat vond hij de auto onbeheerd voor een café, waar gevochten werd. De agent maande tot doorloopen en ge raakte daarbij in gevecht met een van de be schonken personen, n.l. verd. K. Er kwamen nog meer menschen uit het café en hij werd tegen het hoofd getrapt en verloor het be wustzijn. Het verhoor van nog vier getuigen a charge leverde enkele tegenstrijdige ver klaringen op. De verdachten ontkenden den agent geschopt te hebben en K. ontkende bo vendien verzet te hebben gepleegd. De officier van justitie, mr, G. M. Cohen Tervaert, eischte een strenge straf, n.l. een gevangenisstraf van twee jaren tegen elk dei verdachten. OOK TE DEVENTER WORDT NAAR DE VERMISTE KOFFER GEDREGD. DEVENTER, 15 Augustus. Alhier wordt van daag gedregd in een kolk naar de vermiste kof fer van K. of naar eenige andere voorwerpen, waarvan men gezien heeft, dat deze te water zijn geworpen. Men brengt dit te water werpen om streeks den tijd, dat K. in Deventer was, in ver band met -het drg/na te Amsterdam. Het veertigjarig priesterfeest van Mgr. Huibers. Tenslotte kan nog gemeld worden, dat de Bisschop bij de Pontificale Hoogmis geassisteerd werd door Mgr H. J. M. Taskin als presbyter assistent, prof. J. J. Henneman als diaken en P. C. Bottelier als sub-diaken en regent C. J. Henning en kanunnik J. H. Nickel als troon- diaens. Te ongeveer half een had zich van den uit gang van de pastorie tot aan kathedraal-plein een stoet Graal-meisjes en Katholieke Verken ners rftet kleurige vaandels opgesteld om den grijzen kerkvorst een spontane hulde te bren gen. De verkenners stonden onder leiding van den Coaimissaris der Katholieke Verkenners den heer B. Nooy terwijl de leiding van de Graal-meisjes bij mej. M. Meertens berustte. De Bisschop was zichtbaar verrast door deze fleurige huldiging waarbij zich ook vele oudere katholieken hadden aangesloten. Door de .Spaarnebazuin" werd een speciaal feestlied door den heer Tom de Vries op de melodie van het Eucharistisch Congreslied gemaakt, ten ge- hoore gebracht. Mgr. Huibers dankte met eenige welgekozen woorden voor deze geslaagde huldi ging. Hierna werd de Bisschop in de pastorie door Mgr. Th. M. P. Bekkers gefeliciteerd namens het eere-comité. De vicaris-gene raal van het bisdom Mgr. N. L. A. Am- merlaan deed vervolgens mededeeling van het bedrag, dat den Bisschop werd geschonken voor den bouw van nieuwe kerken. Tragedie. Dit woord is afgeleid van het Grieksche woord „tragodos" (treurspel zangers) tragos geit en odos zanger omdat de feestelijkheden bij gelegen heid van de viering van het Dionysiosfeest, voorloopers van de tragediën, werden op- luisterd door tooneelspelers, die in geitenvellen waren gehuld. ttiiff' Uw dienstwillige dienaar. De oude Engelsche begroe tingsformule luidde: God be hoede U, of: God zij met U; doch toen Marie, dochter van Hendrik IV van Frankrijk, in de 16e eeuw huwde, bracht zij het Fransche „votre trés hum ble serviteur" (Uw zeer on derdanige dienaar) in de mode, welke term ook thans nog in bepaalde brieven wordt gebruikt. op Mendelssohn en Co. Onze financieele medewerker uit de volgen de critiek naar aanleiding van de verschijning van den staat van baten en lasten van Men delssohn en Co.: Het defecit van Mendelssohn en Co. valt op het eerste gezicht nogal mee. Het bedraagt slechts 2V2 pet. der totale verplichtingen. Een definitieve conclusie is echter niet te trekken zoolang men de bases waarop de activa ge waardeerd zijn niet weet. Vast staat, dat het aandeelenkapitaal van 6.200.000 geheel ver loren is. Mogelijk is, dat op het ontzaglijke bezit aan fondsen in totaal 112.000.000 nog aanzienlijke verliezen zullen worden geleden. Een enkele blik op den staat van vorde ringen en schulden is voldoende om ons er van te overtuigen dat Mendelssohn en Co. verre boven zijn krachten heeft gegrepen en dat de toestand van illiquiditeit niet dateert van den allerjongsten tijd. Het is ongelooflijk en ongehoord dat een W.V. met een kapitaal van f 6.200.000 zich in verplichtingen heeft kunnen steken ten bedrage van 217.000.d00. Ter vergelijking diene, dat het creditcijfer van Mendelssohn en Co. dat der Rotterdamsche Bankvereeniging, die over een IVz maal zoo groot kapitaal beschikt, benadert. De surséance van Mendelssohn Co. De Belgische regeering verzoekt ons de vol gende mededeeling te publiceeren: De firma Mendelssohn en Co. Amsterdam maakte deel uit van een groep Nederlandsche, Zwitsersche en Zweedsche banken, met mede werking waarvan de volgende leeningen wer den uitgegeven: Buitenlandsche leening 4V2 pCt. 1930 groot 45.000.000.— vervroegd aflosbaar van 1 No vember 1937 af, 5 pCt. leening 1932, groot 15.000.000 van de Regie des Télégraphes et des Téléphoncs, vervroegd aflosbaar van 1 October af. Buitenlandsche leening 3V2 pCt. 1937 groot f 48.000.000. Driemaands-schatkistpromessen tot een to taal bedrag van 41.000.000 uitgegeven 30 Mei 1939, driemaal verlengbaar voor een periode van drie maanden op verzoek van de Belgi sche regeering. Alle werkzaamheden, welke deze leeningen betreffen en waafvoor de firma Mendelssohn en Co. Amsterdam was aangewezen, zullen voortaan door de Nederlandsche Handel- Maatschappij N.V. te Amsterdam worden ver richt. A. K. U. keert 2 procent uit. 1939 bracht verbetering in het bedrijf. AMSTERDAM, 15 Augustus. Hier ter stede is vandaag de algemeene jaarlijksche ver gadering van aandeelhouders der Algemeene Kunstzijde Unie (A.W.U.) gehouden. Vertegen woordigd waren 16720 aandeelen van 1000 gul den, recht gevende op het uitbrengen van 161 stemmen. In aansluiting aan het verslag der directie over het afgeloopen boekjaar, hield de presi dent-commissaris, dr F. H. Fentener van Vlis- singen een beschouwing over de resultaten van de eerste zeven maanden in 1939. Na er aan te hebben herinnerd, dat het in 1938 voor de Nederlandsche bedrijven der ven nootschap over de geheele linie bergafwaarts ging, constateerde hij, dat 1939 hierin verbete ring heeft gebracht. De stijging van den afzet, welke zich in de laatste maanden van 1938 be gon af te teekenen, zette zich in 1939 voort. De omzet van de Nederlandsche fabrieken is in de eerste zeven periodes van 1939 niet minder dan 71 procent hooger geweest dan die in de eerste zeven periodes van 1938. Volgens de nieuwe, transferovereenkomst met Duitschland is slechts ten hoogste 3 procent di vidend transferabel. Bij de vorige overeenkomst was- dit nog 3y2 procent. Hiertegenover staat, dat de Nederlandsche regeering op aan drang der vennootschap besloten heeft centage voor de vennootschap besloten heeft het toewijzingspercentage voor de vennootschap te verhoogen van 50 procent op 65 procent op 65 procent, waardoor uiteindelijk het te trans fereeren bedrag van het dividend der Ver- einigte Glanzstoff Fabrieken dit jaar ruim drie ton hooger zal ziji^ dan verleden jaar het geval was. Nadat de overeenkomst tusschen de Engel sche kunstzijde producenten tot stand is geko men hebben deze betere prijzen voor hun pro ducten kunnen bedingen. Wat de Amerikaansche dochtersmaatschap pijen betreft, zoo deelde spreker mede, dat, zoowel de productie als de omzet dezer bedrij ven in de eerste zes periodes van 1939 belang rijk hooger was dan in de eerste zes periodes van 1938. Jaarverslagen, balans- en winst- en verlies rekening werden onveranderd goedgekeurd, het dividend vastgesteld op 2 procent. Bij acclamatie werd als commissaris herbe noemd de heer J. Kiehl. Eveneens bij acclamatie werdn in de vacatures dr. E. G. von Strauss, dr. ir. C. Herrman, dr. A. Wolff en freiherr von Tinti als commissaris benoemd de heeren H. J. Abs, dr. E, H. Vits, freiherr K. von Schroeder en J. W. van Beuningen. In de vacature W. Odrich werd als directeur benoemd R. K. Schmekel. Mijn oogen zijn nog goed. Maar mijn armen zijn te kort. 't Wordt hoog tijd voor een bril. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 Leverancier v. ALLE Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 15 Augustus. Bevallen 12 Augustus: G. van Klaarbergen Bijlstra, z.; M. G. M. VinkWolvers, d.; 13 Augustus: A. Ch. BuisHörchner, z.; Ch. J. van der BeekSteenman, z.; H. G. C. Mijns- senGelinck, z.; H. E. BontekoeAntonisse, d.; M. J. Ch. CrumOpstal, z.; 14 Augustus: J, A. van der Putten—Deen, z.; H. Proost Sieraad, d.: J. P, Diemer—Weijland, d.; 15 Augustus: M. de Graaff—Dekker, z.; G. A. E. van RooijUitterhoeve, d.; I. Groenendijk— Veltman, z. Overleden 13 Augustus: E. M. Burger— Strengers, 63 J., Kamperlaan; 14 Augustus: A. P. SnoeksVerharen. 67 j„ Wouwerman- straat; J. H. StuntBransen, 80 j., Mentawi- straat. Ondertrouwd 15 Augustus; W. J. Faase ea M. Th. Snojjink,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7