Sp&tt in 't OCvtt zaterdag 19 augustus 1939 HAARLEM'S DAGBLAD Benny Lynch toont berouw Engelsche cricket-gemiddel den Headley de primus inter pares In het West-Indische team vormt hij een klasse op zichzelf; Het lot van een beroepsspelerDe Schotsche League en Queen's Park Buigbare hoekvlag-palen. De boksers Joe Morgan en Buddy Yocum hadden zich bij een bokswedstrijd van een Universiteit in Washington zóó ingespannen, dat ze beiden knocked-out waren. Dat is pas boksen.... maar icie is de winnaar? De Schotsche bokser Benny Lynch was nog niet zoo lang geleden wereldkampioen vlieg- gewicht, maar hij werd minder serieus, kwam verschillende malen achtereen met ponden overwicht in den ring en kreeg tenslotte zijn ve~diende loon, toen hij op een daverende manier knock-out ging. Het leek er op, of het doek voor. goed ever Benny's loopbaan was gevallen, want de boksgeschiedenis leert, dat het bijna nooit aan een gevallen pugilist gelukt, weer terug te komen". Lynch wil het nu weer probeeren en ten einde in werkelijk prima conditie te geraken, heeft hij zich aangesloten bij een bokstent, een zoogenaamde „boxing booth", waarmede men de kermissen afreist. Dit is de beste en ook de hardste leerschool, omdat van de „employés" wordt geëischt, dat zij den ge- heelen dag klaar staan om tegen iederen lief hebber een paar ronden te boksen. Het is daarbij hun taak, den uitdager bin nen de drie ronden tot overgave te dwingen of hem uit te slaan, gelukt dat niet, dan ontvangt de uitdager van den „baas" van dit reizend boksgezelschap een belooning van één of meer ponden sterlnig. Vier van de spelers, die in het Engelsche cricket-elftal gekozen zijn voor de derde en laatste testmatch tegen West-Indië, bevin den zich onder de eerste vijf op de lijst van batting-gemiddelden. inn. n.o. runs h.s. gemidd. Hammond 37 6 1960 302 63.22 Compton 39 5 2140 214 n.O. 62.94 Hutton 42 5 2253 280 n.o. 60.89 Sutcliffe 25 3 1304 234 n.o. 59.27 Keeton 33 4 1630 312 n.o. 56.20 Hoe ver de West-Indiër Headley boven zijn teamgenooten en ook boven de meeste Engelsche batsmen uitsteekt, blijkt uit het volgende lijstje: inn. n.o. runs h.s. gemidd. Headley 27 6 1635 234 n.o. 77.85 Williams 15 3 370 126 n.o. 30.83 Grant 29 4 759 95 30.36 J. Stollmeyer 28 1 803 117 29.74 Sealey 32 1 900 181 29.03 Aan den kop van de bowlers-lijst ont- loopen de prestaties van Verity, Goddard en Copson elkaar weinig. inn. n.o. runs h.s. gemidd. Verity 745.5 211 2039 147 13.87 Goddard 714.1 125 2534 181 14.— Copson 518.6 75 1762 125 14.09 Bowes 657.3 141 1577 111 15.10 Lewis 236.5 51 712 47 15.14 Bij de West-Indiërs hadden Constantine en Clarke tot nu toe het meeste succes met den bal: o. m. runs wickets gem. Constantine 424.1 60 1578 91 17.34 Clarke 399.3 43 1643 83 19.79 Het pad van den beroeps-sportman gaat niet altijd over rozen; hij mag dan enkele jaren zeer populair zijn, zoodra een ander zijn plaats komt innemen, is hij meestal binnen korten tijd vergeten. Joe Hulme, de vroegere snelle rechtsbuiten van Arsenal, die later naar Huddersfield werd gestransferd en die zijn voetbal-loopbaan met een verloren cupfinal tegen Preston eindigde, was tevens een bekwaam cricketer. Als zoodanig kwam hij enkele jaren voor Middlesex uit, doch thans is hem medegedeeld dat zijn contract, evenmin als dat van George Hart. volgend seizoen niet verlengd zal wor den. Als pleister op de wonde zal de opbrengst van de match tegen Surrey voor het gezamen lijk „benefiet" van deze twee spelers worden bestemd. Hulme is echter niet van plan. het cricket vaal wel te zeggen: hij zal moeite doen om het volgend jaar door een ander county te worden gecontracteerd en indien hij daarin niet mocht slagen, zal hij werkzaam blijven bij de ground-staff" van Lord's. Zijn werkzaam heden zullen dan bestaan uit het assisteeren van de leden bij hun training in de „netten" en het helpen onderhouden van terrein en gebouwen. Sic transit! Het voetbalseizoen, dat in Schotland reeds Ls begonnen, neemt op 26 dezer in Engeland een aanvang. In de Schotsche eerste klasse spelen jaar op jaar de beide Glasgow-clubs Rangers en Celtic de hoofdrol, reden waarom men dit tweetal met den bijnaam van „de oude firma" betitelt. Ook ditmaal is Rangers met een 51 overwinning op St. Mirren weer goed van wal gestoken, maar Celtic moest te Aberdeen met 3—1 het onderspit delven. De oude amateurclub Queen's Park. die zich eteeds te midden van de beroepsclubs in de eerste klasse wist te handhaven, is aan het einde van het vorig seizoen gedegradeerd. Dit was de tweede maal. dat haar dit lot trof; de eerste keer, een tiental jaren geleden, werd de plaats in de hoogste afdeeling onmiddellijk weer heroverd en ook ditmaal maken de ama teurs een goede kans. Er is namelijk een hemelsbreed verschil in spelkwaliteit tusschen de Schotsche eerste en tweede divisie. Queen's Park zette het seizoen goed in met een 20 zege op Air drie onians. De Engelsche derde klasser Watford heeft de aandacht op zich gevestigd door een expe riment met buigbare hoekvlag-palen. De directie is van meening, dat bij het gebruik daarvan voorkomen wordt, dat een speler een blessure oploopt, wanneer hij met zulk een paal in botsing komt. Het idee is lang niet gek; men moet zich eigenlijk verwonderen, dat men niet eerder aan dit „ei van Columbus" heef- gedacht. In het conservatieve Engeland steekt men er echter den spot mede en men heeft het Wat- fordbestuur den raad, voor goalpalen te zor gen, die men bij een aanval van de tegen partij in den grond kan laten zakken, ten einde een doorboring van het doel te voor komen. Op die wijze zou Watford ongeslagen kampioen kunnen worden en gemakkelijk promotie kunnen veroveren.! Intusschen worden Zaterdag a.s. de return- matches van vorig jaar voor het F. A. Jubilee Fund gespeeld. Dit zijn vrijwel allemaal plaat selijke ontmoetingen, die na het jubileum van de F. A. in 1938 werden ingesteld. CRICKET DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Sinds de vorige week zijn de kampioenskan sen van Rood en Wit, nadat ze bijna aan Haar lem een innings-nederlaag had toegebracht, zeer belangrijk gestegen. De Spanjaardslaan- club staat alléén nog niet op de eerste plaats, omdat P.W. een wedstrijd méér gespeeld en ge wonnen heeft, een kunstje dat Rood en Wit nog moet uithalen. Dat kan zij morgen op eigen terrein doen, als V.O.C. daar morgen op visite komt Dit zal noodig zijn, want P.W. zal ver moedelijk wel heel weinig moeite met haar thuiswedstrijd tegen het zwakke V.R.A. hebben. Haarlem zal hei zeer waarschijnlijk bij de eene overwinning laten die zij aan het begin van het seizoen heeft weten te behalen, óf zij zou morgen voor een verrassing moeten zorgen, door in Den Haag aan H.C.C. I een nederlaag toe te brengen. Maar dat gelooft natuurlijk nie mand. Neen, we zullen ons maar op de.... elfde nederlaag voorbereiden. Hermes-D.V.S. wint wel in Schiedam van de Haagsche reserves. Aan H.B.S. komt de eer toe, de eerste in- nings-overwinning in dit seizoen te heoben behaald ten koste van V.R.A., die nochtans niet veel vrees voor degradatiegevaar behoeft te koesteren. H.B.S., die nu natuurlijk veel moed gekregen heeft, gaat morgen naar V.V.V., die echter wel goed op de puntjes zal passen. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: H.C.C. I—Haarlem Rood en Wit—V.O.C. Hermes-D.V.S.—H.C.C. 2 P.W.—'V.R.A. V.V.V.—H.B.S. Overgangsklasse: A.C.C.—H.C.C. 3 ExcelsiorS.C.H.C. Quick (N.)Sparta Tweede klasse A: Ajax (A)—V.R.A. 2 Hercules—V.V.V. 2 KampongU.V.V. Tweede klasse B: Haarlem 2Ajax (L.) H.B.S. 2A.C.C. 2 L.C.C.—R.I.O. Derde klasse A: C.V.H. 2—V.V.V. 3 OlympiaKampong 2 V.R.A. 3—A.C.C. 3 R.I.O. 2Haarlem 3 HilversumS.C.H.C. 2 STAND OVERGANGSKLASSE. De stand in de Overgangsklasse is nu als volgt: E g Excelsior A.C.C. Sparta Quick (N.) S.C.H.C. H.C.C. 3 C.V.H. HET WEST-INDISCHE TESTTEAM SAMEN. GESTELD. Het West-Indische testteam voor den derden en laatsten test-wedstrijd tegen Engeland, die heden op Lord's begint, is als volgt samen gesteld: Grant (aanvoerder), J. B. Stollmeyer, Head ley, Constantine. Martindale, Sealy, Weekes, Barrow, Clarke, Gomez, Johnson. Zooals bekend mag worden geacht won En geland de eerste testmatch; de tweede eindig de, doordat de eerste dag verregende, in een draw. PAARDENSPORT Ruiterfestijn op liet Zand- voortsche strand. Het was Vrijdagmiddag even ten Zuiden van het Zuiderbad te Zandvoort een ongewoon strandbeeld, toen daar de vier plaatselijke maneges een ruiterfestijn hadden georganiseerd. In de piste zagen we prachtig opgetuigde, sierlijke paarden, die met hun blinkende tuigen en wapperende pluimen in het rond reden. Het terrein was afgezet met vlaggen, zoodat alles een feestelijk aanzien had gekregen. De publieke belangstelling voor dit ruiter feest, dat georganiseerd was op initiatief en onder auspiciën van de V.V.V. te Zandvoort door de maneges van de Amsterdamsche Rij tuigmaatschappij, Duinrand, Boschrand en Ad. Klebe, was zeer groot. Het is voor de ruitersport een goede pro paganda geweest en voor de deelnemers een buitengewoon geslaagde middag. Het parcours was niet gemakkelijk, aan gezien de hindernissen erg dicht op elkander stonden en daarenboven het strand voor deze sport niet ideaal genoemd kan worden. Dit geldt niet voor de tally-ho en den jachtrit, die beide uitstekend slaagden en veel enthou siasme teweeg brachten. De jury bestond uit de heeren L. J. Boef, J. P. van Loon, J. C. A. Meischke, W. Werner en J. G. M. Wijers. Een groep padvinders en zeeverkenners zorgden voor de hindernissen en verleenden alle mogelijke hulp. Tusschen de verschillende nummers door kreeg het pu bliek te genieten van het optreden van het circus Kavaljos, dat aan dit festijn geheel belangeloos meewerkte. De maneges verdienen een woord van lof voor hun eervol streven in dezen De uitslagen luiden als volgt: Springconcours A om den Zandvoortschen jeugdbeker. 1. Stibbe met 7 fouten in 43 sec. 2. Kern kamp met 7 ft. in 49 sec. 3. Huet met 9 fouten in 60 sec. Springconcours B om den V.V.V.-bker: 1. Salomons met 8 fouten in 30 sec. 2. Mel- chers met 9 fouten in 53 sec. 3. Wemer met 9 fouten in 54 sec. Tally-ho. 1. Dr. ten Cate in 78 2/5 sec. 2. en 3. Mustert en Van Limburg beide in 104 sec. Om den 2den en 3den prijs werd ge loot. Jachtrit achter den jager meester: 1. Cas- pers Jr. 2. Dr. ten Cate en 3. Stibbe. Na afloop reikte burgemeester H. van Alphen in de restauratiezaal van het Zuiderbad de prijzen onder toepasselijke woorden uit; hij riep den deelnemers een „tot weerziens" toe. SPRONG OVER EEN KABELBALLON. In Londen heeft men kabelballons in gebruik bij de Luchtbescherming. Mej. J. Lovatt die deelnam aan de Vrouwen-Olympiade in het Battersca Park te Londen sprong echter met gemak over deze ballons heen. Of maakte de fotograaf een grapje? CRICKET IN ENGELAND. DERBYSHIRE SLAAT GLOUCESTERSHIRE MET 1 RUN! Derbyshire slaagde er in, om Gloucestershire met 1 run te verslaan, terwijl Middlesex ook al een „narrow escape" beleefde door Essex met 5 runs te overwinnen. De stand aan den kop onderging echter geen wijziging; die luidt thans: 1. Yorkshire: gemid delde 9.33 (in 24 wedstrijden); 2. Middlesex: gem. 8,44 (in 18 wedstr)3. en 4. Gloucester shire en Kent: gem. 7,30 (beide in 23 wedstr.) De uitslagen luidden: Yorkshire 403 en 171—4 (gesloten) slaat Warwickshire 158 en 310 (Wyatt 138) met 106 runs. Kent 492 slaat Worcestershire 142 en 214 met innings en 109 runs. Surrey 414 en 48—0 slaat Somerset 147 en 314 met 10 wickets. Nottinghamshire 465—9 slaat Hampshire 296 en 72 met innings en 97 runs. Lancashire 284 en 32—0 wint van Glamor gan 176 en 139 met 10 wickets. Derbyshire 193 en 148 slaat Gloucestershire 81 en 259 met 1 run! Middlesex 215 en 183 slaat Essex 196 en 197 met 5 runs. WATERPOLO (Dames) D. W. R.—OTTER (2—3). Het is aan de Waterratten-dames, die met twee invalsters uitkwamen, niet mogen ge lukken, zich voor de volgende ronde om den strijd der K. N. Z. B.-beker te plaatsen. Hoewel de Haarlemsche dames het eerst bij den bal zijn, worden zij onmiddellijk op eigen helft teruggedrongen; het Waterratten-doel wordt danig onder schot genomen. Een snelle rush van v. Kopenen levert succes op. (10) Nu komen de Hilversumsche dames voor het Haarlemsche doel. doch even later is het M. Zieren, die na snel opzwemmen scoort. (2—0) Al spoedig weet de Hilversumsche midden voor den achterstand te verkleinen (2—1) Nog voor de rust maken zij er 22 van. Na de rust krijgen de Waterratten eenige goede kansen, die zij onbenut latenwanneer mej. Leunis het water uit moet, weten de gas ten van haar numerieke meerderheid gebruik te maken om den stand op 23 te brengen. Hiermede komt het einde. VOETBAL HAARL. VOETBALBOND 40 JAAR. Eerewedstrijd aan den Sclioterweg Zondag is het een hoogtij-dag van de her denking van het 40-iarig bestaan van den Haarl. Voetbalbond. In de morgenuren beginnen in en om Haar lem de verschillende tournooien waarin de eigen elftallen uitkomen en welke eenige we ken zullen duren. Des middags heeft op het Haarlem-terrein aan den Schoterweg de ontmoeting plaats van het Haarlemsch Elftal tegen Eendracht uit Aalst (België). Gaarne had men dezen wedstrijd in October gespeeld, doch dan zal het niet mogelijk zijn. daarvoor de spelers beschikbaar te krijgen en ook de tegenpartij zal dan moeilijk kunnen spelen. Zondagmiddag treden beide ploegen volledig als volgt aan onder leiding van den heer Twisterling: Haarlemsch Elftal: Michel, Haak. Zandstra, Van Gooi, Schijvenaar, Van der Wal, De Winter, Woudenberg, Van der Hulst, Smit, Ninaber Eendracht: Roelandt. Voogt, Van Hecke, Moreels, De Buck Petit, Dekinder Willems, Peleman, Coreman, De Munter. Eendracht heeft deze eervolle uitnoodiging zeer op prijs gesteld; zij wil niets onbeproefd laten om in Haarlem den goeden indruk, dien zij in België heeft gevestigd, te bestendigen Het elftal is reeds heden morgen uit Aalst vertrokken om fit en we) aan den start te kunnen verschijnen. De voetballiefhebbers zullen dus Zondagmiddag aan den Schoter weg iets bijzonders kunnen aanschouwen. ZOMERAVOND WEDSTRIJDEN. De uitslagen van deze week gespeelde wed strijden waren: MerensSpaarnestad A 50 H.K.S.V.—Merens 3—1 H. K. S. V.—S. A. C. 0-^1 Sierkan 1Spaarnestad B 16 Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 21 Augustus: MerensS.A.C. Dinsdag'22 Augustus: Sierkan 1 Spaarnestad A Woensdag 23 Augustus: Spaarnestad B Sierkan 2. DROSTE-WISSELBEKER WEDSTRIJDEN. Deze week is de laatste wedstrijd van de Droste-seriewedstrijden gespeeld. De uitslag was I.V.O.-D.W.O.Droste (25) Droste is dus voor het eerst sinds drie jaar in het bezit gekomen van den Droste-cup. Hieronder volgt de ranglijst: gesp. gew. gel. verl. pnt. voor tegen Droste 3 2 1 0 5 9 5 DeCeo 3 2 0 1 4 4 3 VI. Vogels 3 1113 6 4 IVO-DWO 3 0 0 3 0 2 9 R.C.H.—A.F.C. Hedenavond zes uur speelt R.C.H. in het Heemsteedsche Sportpark een vriendschap- pelijken voetbalwedstrijd tegen A.F.C. Heden alle bladen. POSTDUIVEN HAARL. POSTDUIVENBOND. De Haarlemsche Postduivenbond heeft een centrum gevormd voor het nationaal con cours van Parkston, uitgeschreven door den Bond voor Zaterdag-vliegers. Het inkorven geschiedt Maandag 21 Augustus voor een africhting van Maassluis, en 24 Augustus voor de wedvlucht Parkston. 's avonds van 7 tot 8 uur in het gebouw Frankestraat. Elk georganiseerd liefhebber kan hieraan deelnemen benevens aan het concours van den Haarl. Bond. N.V. Haarl. Overhemden Industrie Nieuwe fabriek uitbreiding personeel. Dezer dagen hebben we reeds medegedeeld, dat voor de N.V. Haarlemsche Overhemden industrie op Vrijdag 25 Augustus door archi tect Huib. Tuninga zal worden aanbesteed, het bouwen van een fabrieks- en kantoorge bouw aan de Stephensonstraat achter de tramremise tusschen de Leidschevaa,rt en de spoorbaan. De oppervlakte van het terrein bedraagt on geveer 2400 M2. Sinds vele jaren is de N.V. gevestigd in eenige gebouwen aan den Zijlweg en de Gael- straat. Daar uitbreiding ter plaatse niet meer mogelijk was, werd uitgezien naar een grooter terrein. In 1932 werd het bedrijf van den heer en mevrouw Kerkvliet omgezet in de N.V. Haarlemsche Overhemden Industrie P. L. Kerkvliet en sinds kort gewijzigd in: N.V. Kerko, v.h. Haarlemsche Overhemden In dustrie P. L. Kerkvliet. Wanneer in Februari 1940 het nieuwe gebouw wordt betrokken, zal dit samenvallen met het 25-jarig bestaan. De laatste jaren werd veel aandacht besteed aan export; deze is nu in zeer stijgende lijn. Het personeel bestaat uit ongeveer 250 per sonen en met de zusteronderneming te Am sterdam- meegerekend uit 320. Het is de bedoeling van de directie en daar voor wordt dan ook de nieuwe fabriek ge bouwd, dat de personeelsterkte alleen in Haarlem gebracht kan worden op 500 perso nen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ROZEKRUISERSGENOOTSCHAP, Bakenesser- gracht 13. Nam. 7.15: Tempeldienst met lezing. Spr. J. Leene. Het Militaire Zwemfeest. Eerepenning van Heemstede. Voor het op 27 Augustus te houden militaire zwemfeest heeft het gemeentebestuur van Heemstede een eerepenning beschikbaar ge steld. Van winkelierszijde werden reeds verschei dene prijzen ontvangen; ook door verschillen de particulieren werd een bijdrage gestort. Om evenwel dit zwemfeest ten volle te kun nen doen slagen, zou de Commissie Volks zwemfeest, die zooals bekend zich met de or ganisatie hiervan heeft belast, gaarne meer bijdragen, hetzij in den vorm van prijzen, hetzij in den vorm van een geldelijke bijdrage, willen ontvangen of eventueel gaarne komen afhalen. Aan hen die nog iets beschikbaar willen stellen, wordt beleefd verzocht dit te doen vóór of op Dinsdag a.s. op postrekening 290588 ten name van den heer D Th. de Jongh, of aan de adressen- Dubbele Buurt 39 zw.. Har- men jansweg 67 en Zaanenstraat 84. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 17 v Vlaard. n. Wabana. Stad Maassluis 17 v. Vlaard. te Wabana, naar Rotterdam'Vlaardingen. Stad Dordrecht 16 v. Ldn. n Rott.'Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 18 Aug te Kurrachee. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk. Rott. n. N.-York 16 575 m. N. van Scilly. Noordam 17 van Philadelphia te New-York. Damsterdijk, Vancr. n. Rott. 17 v. Glasgow. Bilderdijk 17 van Rotterdam te Baltimore. Spaa'rndam, Rott. n. Tampico 18 te Antw. Burgerdijk 16 v. New-Ovleans n. Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 17 v. Rotterdam te Hamburg. Klipfontein (uitreis) 18 v. IJmuiden. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) p. 18 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom 17 van Rotterdam n. Hamburg. Reggestroom (uitreis) 16 Aug- van Takoradi. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 18 v. Buenos-Ayres te Amsterd. Salland (uitreis) 17 Aug van Las Palmas. KONINKLIJKE SHELL. Agatha 6 te Soerabaja voor dokken ca. 19 ger. Mirza 9 v. Curacao n. Havre 27 verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Rhea 18 van Rotterdam naar Gibraltar. Iris 18 van Bordeaux naar Amsterdam. Ajax 18 v Amsterdam n. Kopenhagen. Costa Rica 18 v. Amsterdam n. W.-Indië. Euterpe 18 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Hermes Amst. n. Constantza p. 17 Gibraltar. Alkmaar 19 Aug. van Corral te San Antonio. Amazone 16 Aug. van West-Indië te N.-York. Achilles 17 Aug. van Susak naar Bari. Ariane 17 Aug. van Chalkis naar Algiers. Aatlas 17 Aug. van Curacao naar Amsterdam. Aurora 17 Aug. van Gothenburg naar Aarhuus. Helder 16 Aug. van Arica naar Mollendo. Hercules 17 Aug. van Piraeus te Kymassi. Merope. Stamboul n. Amst. p. 17 Finisterre. Notos 17 Aug. van Valencia naar Lissabon. Odysseus 17 Aug. van Amsterdam te Hamb. Pluto 17 Aug. van Vigo naar Villagarcia. Tiberius 17 Aug. van Tripoli naar Tunis. Titus 18 Aug. van Stamboul te Amsterdam. Ulysses 17 Aug. van Thessaloniki te Izmir. Van Rensselaer 17 v. Barbados te Para maribo. Vesta 18 Aug. van Amsterdam te Rotterdam. Flora 18 Aug. van N.-York naar Maracaibo. Stuyvesant 18 van N.-York n. La Guayra. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Glenshiel 18 Aug. van Dairen te Rotterdam. Perseus, Rotterdam n. Japan 18 te Shanghai. Antenor, Japan n. Rotterd. 18 te Shanghai. Memnon. Japan n. Rotterdam 18 te Penang. Deucalion, Japan n. Rott. via Ldn. p. 18 Prawle Point. Maron, Batavia en Amst. n. Hbg. 17 v. Ldn. Patroclus Japan n. Rott. 18 van Aden. Helenus Batavia n. Amst 16 v. Port Sudan. City of Mandalay Saigon n. Rotterdam 18 te Cebu. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) p. 18 Ouessant. Kota Baroe (thuisreis) p. 17 Galle. Bantam (uitreis) 18 te Genua. Dempo (thuisreis) 18 van Suez. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Sembilan (uitreis) 18 te Londen. Oranje 18 v. Amsterdam n Madeira. Christiaan Huygens (u.) 18 v. Southpt. Poelau Tello (uitreis) uasseerde 17 Gibraltar. WIJK LIJN Zonnewijk 17 van Kirkenes naar Rotterdam. Jonge Willem 18 van Havre.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12