Avontuur in Venezuela FEUILLETON Naai bet Amerikaansch (Nadruk verboden.) 32) Zoo als je met je gewone bescheidenheid opmerkt, viel Roddy hem in de rede. heb jij er inderdaad niets mee te maken. Maar het is natuurlijk juist dat ik geen geld van de man johappij kan aannemen en haar tegelijk tegenwerken, al was wat je mijn tegenwer king noemt, al begonnen, voordat ik wist, dat het op de één of andere manier niet met de belangen van de maatschappij strookte. Roddy begon peinzend zijn natte, bemod- derde mouwen naar beneden te stroopen. Ik geloof dat ik dan nou maar meteen den dienst opzeg, zei hij. Dat was heelemaal niet wat Coldwell ver wacht of begeerd had. Roddy was niet van belang als employé van de maatschappij, maar wat hij persoonlijk uitvoerde en waar Vega zoo geweldig opgewonden over was, scheen dat wel te zijn. Sam Coldwell was buitengewoon verlangend om te weten wat het was. Hij had genoeg genoten van zijn triomf en vond nu het oogenblik gekomen om een meer verzoenenden toon aan te slaan Het hoeft niet zoo hals over k op, zei hij animeerend. Denk er eerst nog eens over. Roddy maakte aanstalten om het stuur- huisje te verlaten. Ik heb er voldoende over nagedacht! Coldwell was overtuigd dat Roddy niet geloofde dat het zijn vader ernst was. Maar Coldwell had opdracht om aan Roddy uit drukkelijk mee te deelen, dat als hij door ging met zijn vader opzettelijk te dwars- boomen, hij niet moest verwachten dat hij nog een roode duit van mr. Forrester zou krijgen. Toen Roddy hardnekkig bleef zwijgen, verklaarde Sam dat er dan niets anders op zat dan dat hij hem een maand salaris gaf, en zijn passagebiljet naar New-York. Ik ben niet van plan naar huis te gaan, antwoordde Roddy, en ik wil geen geld heb ben waar ik niet voor gewerkt heb. Je moet niet denken dat de maatschappij mij ont slaat, voegde hy er grinnikend bij, of ik een keukenmeid ben. Ik ontsla de maatschappij. Wil je daar alsjeblieft nota van nemen? Denk er goed om dat je op geen cent meer van je vader hoeft te rekenen, waar schuwde Sam. Roddy kwam terug en zei op ernstigen toon, terwijl hij met zijn uitgestrekten wijs vinger de woorden kracht bijzette: Sam, ik verzeker je, dat vader het mis heeft. En jij ook, al ben je duizendmaal de politieke slimmeling van de affaire. Jullie wedden allebei op het verkeerde paard. Als die opstand van jullie uitbreekt, kon het zaakje nog wel eens anders uitpakken dan jij vermoedt! Bedoel je Rojas? informeerde Coldwell. Ik bedoel Rojas. En als jij en vader me in jullie vertrouwen had genomen, had ik jullie dat al drie maanden geleden kun nen vertellen. Dat zou jullie een hoop geld uitgespaard hebben. Het is nu zelfs nog niet te laat Luister naar mij! Coldwell lachte vergenoegd. Rojas heeft zijn tijd gehad. Bovendien, vervolgde Coldwell, zijn woorden zorgvuldig wikkend en wegend, gaat Vega met zijn dochter trouwen en dus snijdt het mes aan twee kanten. Ik wil je een voorstel doen, zei Coldwell opeens vriendelijk. Jij zou je vader een reuzendienst kunnen bewijzen als je wil de. Als je me vertelt wat de partij van Rojas voor plannen heeft, zal ik het tusschen je va der en jou weer in orde maken. Wat zeg je daarvan? Dat je een gemeene, intrigeerende schurk bent. Als ik zeker wist dat je niet kon zwemmen gooide ik je in de haven. Je moet niet denken. Sam, dat alle menschen zulke schavuiten zijn als jij, besloot Roddy en ging kalm net stuurhuisje uit. Toen Roddy op dienzelfden middag om vijf uur tegenover Inez zat in een keurige salon onder de hoede van een chaperonne en met een kopje thee in zijn hand. vond hij de situatie niet alleen verrukkelijk, maar ook grappig. Hij dacht met inwendig vermaak aan hun vorige ontmoetingen, vooral aan de laatste, waarbij Inez had gezegd, dat het voor de laatste keer was dat hij haar zag! Hij zag aan een glimlach in haar oogen dat ze ook den humoristischen kant van de ont moeting ontdekt had. Nadat Roddy zijn plicht had gedaan als de aangenomen oom van de kinderen Braughton, tegenover zijn gastvrouw, tegenover haar thee en tegenover Peter, door hem tien minuten met Inez te laten praten, oordeelde hij dat het nu wel letjes was geweest. Miss Rojas, zei hij plotseling, u hebt Mrs. Broughton in geen twee jaar gezien. Er kunnen in twee jaar zoo'n boel dingen groeien. Mag ik u die eens laten zien? En Roddy liep met groote stappen de open slaande deuren uit en liet haar geen tijd tot tegenstribbelen. Of ze wilde of niet (maar ze wilde wél) moest Inez hem volgen en ze deed het met een verontschuldigend knikje tegen de anderen Peter ging vertrouwelijk in een stoel naast Mrs. Broughton zitten. Roddy's methoden hebben iets listigs, merkte hij op, waar dooven, stommen en blinden zonder twijfel zouden inloopen! De tuin was vol met zeldzame planter en bloemen van alle eilanden in de Caribi sche zee. maar Roddy's plantkundige belang stelling was niet heel groot op dat oogenblik. Hij nam haar mee naar een bank onder een groep jonge bamboes. Zij ging zitten en hij zette zich schrijlings op de bank en keek haar aan. Het is gewoon te wonderlijk om waar te zijn, zei hij voldaan. Inez Rojas keek naar de tropische pracht van den tuin. Ja antwoordde ze met haar stralender glimlach. Alles groeit hier zoo gauw. De verandering is werkelijk wonderlijk! U moet geen tijd verspillen met mij verkeerd te begrijpen, schertste hij terug. Voor mij zijn deze oogenblikken buitenge woon kostbaar. lederen keer, dat ik u tot nu toe gezien heb, moet ik oppassen voor spion nen. Zelfs nu, zei hij verschrikt rondkij kend, kunnen Broughton's kinderen me vin den en op mijn rug willen paardje rijden! Vertelt u mij van de tunnel? vroeg het meisje. De tunnel? herhaalde Roddy verbluft. Maar hij zag dat de gedachte aan haar vader het sterkst was van al haar gevoelens en bedoelingen op het oogenblik en hij ver telde haar vlot en opgewekt, alles wat ze gedaan hadden en wat er voor samenzwe- rings plannen in de lucht hingen. Waneer denkt, u dat het veilig zal zijn de tunnel binnen te gaan? Mc Klldrick denkt dat de vergiftige gas sen er binnen twee of drie dagen uit zullen zijn, maar vannacht onderzoeken we het al weer. Kon ik ook maar helpen, kon ik ook maar iets voor vader doen, zei Inez. Als u eens wist hoe dankbaar ik u allemaal ben, uw vrienden en u! En u bent zoo ziek ge weest en die koorts komt hier soms zoo gauw terug. Ik begrijp niet hoe u het volhoud: 't avonds in El Morro werken en overdag aan den vuurtoren. We mogen het eigenlijk niet van v. vergen. Ik loop geen gevaar om overspannen te raken, zei Roddy droog. Ais ik wil kan ik den heelen dag slapen. Ik heb ontslag genomen bij de Construction-company. Dat wil zeggen, u bent met uw vader in conflict gekomen omdat u de partij van mijn vader opneemt. Zoo'n offer mogen we niet aannemen. Het misverstandjusschen mijn vader en mij, stelde Roddy haar gerust, bestaat al ja ren. Ik heb nooit wat terecht gebracht van wat hij mij opdroeg en dit is de laatste van een heele reeks mislukkingen. Natuurlijk is het vervelend om geen geld te hebben, zei Roddy mistroostig na en korte pauze, vooral omdat ik van plan was u te vragen om met me te trouwen. Het meisje vloog verontwaardigd over eind: Mr. Forrester, riep ze. Ik weet wat u zeggen wil, viel Roddy haar met een vertrouwelijk knipoogje in de rede. Pino, niet waar? Maar ik heb de bru tale. maar heilige overtuiging, dat ik de ware man ben en hij niet en dus is het 't beste voor alle partijen dat ik u daarvan overtuig voor u in een onbewaakt oogenblik met den verkeerde trouwt. Ik ben van plan om u te vechten tot u als mijn vrouw van het altaar terugkomt. Toen Vega me vertelde dat u zijn verloofde was gaf me dat natuurlijk een schok, maar u zult moeten toegeven dat ik er niet lang over getobt heb. nietwaar? Ik heb u direct gewaarschuwd, dat ik van u hield Ondanks zijn schertsenden toon, zag ze aan zijn gezicht hoe ernstig hij het meende. Dus het was Vega. die u vertelde dat ik met hem verloofd was? Ja op den avond dat we van Curasao overstaken. Toen we ruzie hadden over Al varez, lichtte Roddy in. Het leek hem of heel diep en verscholen in de ernstige, onderzoekende oogen van het meisje de welbekende ondeugende glimlach begon te twinkejen, maar direct weer werdep de oogen ernstig en streng. (Wordt vervolgd.). met de vier plaatselijke maneges nabij het Zuiderbad werd Experts stellen een onderzoek in naar de schade tengevolge van den onfortuinlijken stapelloop van het nieuwe Engelsche vliegtuig-moederschip .Formidable", waarbij te Belfast een persoon gedood en twintig gewond werden De behendigheidswedstrijden voor automobielen, welke onder groote belangstelling te Batavia gehouden werden, verwekten veel hilariteit bij het talrijke publiek De basculebrug over de Zuid-Willemsvaart te 's Hertogenbosch is Vrijdag tengevolge van een aanrijding door een vrachtauto, beladen met drie enorme benzinetanks, deerlijk gehavend. De situatie na het ongeval De start voor de motor-rallye, welke de Kon Mil. Sport- vereeniging Vrijdag te Apeldoorn hield, had plaats bij de Koning Willem lll-kazerne Ook het station Maastricht treft voor bereidingen voor het eeuwfeest der Ned. Spoorwegen. Een der leeuwen wordt opgepoetst De minister van Defensie, Z. Exc. luit. kol. A. Q. H. Dijxhoorn, bracht Vrijdag een be zoek aan Hr. Ms. tlottieljeleider .Tromp" te Den Helder

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14