Distributie in Duitschland 1 1 HiMisatietaestahd Befyi'è BURGERLIJKE STAND MAANDAG 28 AUGUSTUS 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD 2 Ut icUtec $een uscdece miliiaicc maaicefyelcH Na den Zaterdag gehouden Belgi schen kabinetsraad is het volgende communiqué gepubliceerd: De eerste minister heeft den mi nisterraad een wetsontwerp voorge legd, waarin den koning in tijd van oorlog speciale volmachten worden ver leend, welke hem in staat stellen dringend de maatregelen te nemen, welke de veiligheid en de defensie van het landsgebied en den staat noodig mochten maken De premier heeft den raad een ontwerp-Koninklijk Besluit voorge legd, waarin de staat van mobilisatie van het leger wordt afgekondigd. De regeering wijst er op, dat de mobilisatie in feite beperkt zal zijn en uitgevoerd zal worden volgens de phases van de eventueele versterking van het leger al naar de omstan digheden. Het gaat er voor het oogenblik niet om over te gaan tot andere maatregelen dan die, welke tot dusver genomen zijn. Verschillende wetgevende of reglementaire bepalingen worden normaal van toepassing op den datum, waarop het Koninklijk Besluit, waarbij de staat van mobilisatie van het leger wordt afgekondigd, uitgegeven wordt. De mo bilisatieverklaring schept dus een juridischen toestand. De minister van arbeid heeft een uiteenzet ting gegeven van een ontwerp-besluit, waarin eventueele afwijkingen in tijd van oorlog wor den aangebracht in de wetgeving op den ar beidsduur". GROENTJES in HAARLEMS DAGBLAD per jaar is zulk een groot getal, dat het niet meer goed te omvatten is. Maar meer dan 15fl gemiddeld per dag is een getal, dat toch wel sterk aan spreekt. voor sommige levensmiddelen en artikelen Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Teneinde een rechtvaardige verdeeling van de verbruiksartikelen van levens belang aan alle verbruikers tot stand te brengen is voor het koopen van be paalde levensmiddelen, zeep, huis brandkolen, alsmede geweven stoffen en schoenwerk, een distributiekaarten stelsel ingevoerd. Voor levensmidde len, zeep en huisbrand zullen kaar ten met een geldigheidsduur van vier weken worden uitgegeven. Voor brood, rogge- en tarwemeel, aardappelen, eieren en cacao zullen distributiekaarten worden verstrekt. Voor geweven artikelen en schoen werk zullen kaarten op aanvraag wor den verstrekt, wanneer bewezen kan worden, dat deze artikelen noodig zijn. De uitreiking van de distributiekaarten is Zondagmorgen begonnen. De invoering hier van aldus een Havasbericht uit Berlijn heeft natuurlijk veel indruk gemaakt, vooral bij de huismoeders, hoewel de autoriteiten hun best deen, de bevolking te bewijzen, dat deze maatregel geen onrust behoeft te wekken en dat het doel vooral is, een billijke verdeeling der waren tusschen de verbruikers te verkrij gen. Den geheelen morgen werden Zondag de radioprogramma's elk uur onderbroken door speciale uitzendingen, met het doel de invoe ring der distributiekaarten te rechtvaardigen en de bevolking omtrent de levensmid delen- situatie in Duitschland gerust te stellen. De „Deutsche Dienst" schrijft ten aanzien van het invoeren van het distributie-stelsel dat dit niet een noodmaatregel is, welke duidt op moeilijkheden in het voedingsvraagstuk. Het is een maatregel van tiidige voorzorg en van rechtvaardige verdeeling. Herinnerd wordt aan de mededeelingen dat de voedselvoorziening in Duitschland voorbereid is op alle eventualiteiten. Deze maatregel, zoo gaat de „Deutsche Dienst" verder, is een bewijs van den onbuig- zamen levenswil van het Duitsche vólk. dat zich trouw en vol discipline om den Führer heeft geschaard en alle pogingen van het buitenland om economlschen druk uit te oefenen even krachtig zal weerstaan, als het tot nu toe den „politieken zenuwen-oorlcg'" heeft weerstaan. Menu's in de restaurants beperkt De leider van de economische groep van het restaurantbedrijf in Duitschland heeft een verordening uitgevaardigd betreffende ver eenvoudiging van het menu Het aantal ge rechten wordt tot 10 beperkt Ook het aan tal der bijkomstige gerechten wordt aanzien lijk beperkt. Op overtredingen zijn straffen gesteld. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Gedeeltelijk bewolkt, droog warm weer, behoudens eenige kans op onweer. Meest zwakke veranderlijke wind. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 72 F. 64 F. 66 F. Het gebied van hoogen luchtdruk over Fin land nam geleidelijk in beteekenis af, terwijl zich over cie Noorsche zee en Noord-Scandi- navië een afzonderlijke kem vormde. In Zuid- Scandinavië is de bewolking toegenomen. Er viel eenige regen en aan de Zuidkust van Noor wegen kwamen onweers voor. In Midden-Europa bleef de luchtdruk nog doorstijgen. Hedenochtend lag een afzonder lijke kern over Oost-Frankrijk. Zuid-Duitsch- land en de Oostelijke Alpen, en een tweede ten Oosten van ons land. Over heel West- en Midden-Europa heerscht rustig zonnig weer met lichte bewolking. Slechts hier en daar, voornamelijk in Frankrijk en West-Duitsch- land kwam het tot plaatselijke onweersont wikkeling. waarbij vrij veel neerslag viel. Or leans had bijvoorbeeld 39 m.M. Tengevolge van de nachtelijke uitstraling kwam op vele plaatsen mist of ochtendnevel voor. Over den Oceaan strekt zich een vrij groot gebied uit, waarin de luchtdruk betrekkelijk laag is. De weinig actieve depressie trekt lang zaam naar het Noorden. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP. Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 3.36 uur; n.m. 15.51 uur. Strand berijdbaar van 8.3013.45 uur. UIT DE O AASTREKEN HEEMSTEDE OPBRENGST COLLECTE. De collecte, Zondag in de parochiekerk van de H. Bavo te Heemstede gehouden ten bate der Martha Vereenigïng tot bescherming van meis jes, heeft opgebracht f 381,60, terwijl de speld jesverkoop ten bate van het stationswerk dezer vereeniging, aan den uitgang der kerk aan het Valkenburgerplein, heeft opgebracht f 49,79. AFSCHEIDSDINER DR. E. A. M. DROOG GING NIET DOOR. Daar het ververschingshuis in Groenendaal niet beschikbaar was, kon het afscheidsdiner van dr. E. A. M. Droog Zaterdagavond niet plaats hebben. DE TAPTOE OP KONINGINNEDAG. Reeds eerder meldden wij, dat na afloop van het concert dat op 31 Augustus, des avonds van 810 uur gegeven wordt door de Harmonie „Eensgezindheid", directeur de heer Ph. S. Vles- sing, een taptoe zal gehouden worden. Nader ver nemen wij, dat daaraan zal medewerken het tamboercorps van de Harmonie „Voorwaarts" van IJmuiden-Oost, instructeur den heer M. v. Norden, onder algemeeneleiding van den heer Ph. S. Vlessing. Het programma van de Taptoe is als volgt: 1. Roffel tamboers. 2. Signaal Hollandsche taptoe. 3. Tamboers Hollandsche taptoe. 4. Wilhelmus. 5. Marsch overste Barendsen met medewer- werking der tamboers. 6. Koraal. 7. Russische taptoe (signaal). 8. Russische taptoe (tamboers). 9. Gebed met tamboers. 10. Piet Heinmarsch tamboers. 11. Koraal. 12. Marschpotpouri met tamboers als slot. BENNEBROEK R. K. LANDDAG UITGESTELD. Daar Zondag een bid- en boetedag is gehou den, is de R. K. landdag, die gehouden zou worden op het B. S. M-terrein voor „Naar de nieuwe Gemeenschap" uitgesteld tot a.s. Zondag 3 September. IJMUIDEN SPRINTWEDSTRIJD BIJ DE ZUIDERSLUIS. Van der Linden wint den ivedstrijd voor amateurs en onafhankelijken 1. List de snelste op de toerfiets. De wielersprintwedstrijd, die Zaterdagmid dag nabij het Kanaal en de Zuidersluis door de Buurtvereeniging IJmuiden-Centrum werd georganiseerd, was niet zoo belangrijk als an dere jaren, als gevolg van het feit, dat voor den wedstrijd voor amateurs en onafhanke lijken vele renners door militairen dienst ver stek moesten laten gaan. Er verschenen slechts elf renners aan den start. Desondanks is me nige spannende rit gereden en hebben de vele toeschouwers op de onoverdekte tribune, ge vormd door den Kanaaldijk en deszelfs glooiing mooie sport te zien gekregen. De wedstrijd zou om half twee beginnen en had dus gemakkelijk om vier uur afgeloopen kunnen zijn. Eén der sportbladen had echter als begintijd half drie opgegeven, waardoor de renners niet op tijd aanwezig waren en men een uur te laat begon. En daar na de eerste ronde matches a deux met puntentelling wer den verreden, waardoor het achttal dat na de eerste ronde overbleef nog een heel pro gramma te verwerken had, was de wedstrijd eerst om half zes afgeloopen Dit was na den vlot verreden wedstrijd op toerfietsen rijkelijk Iaat. waaraan het minder vlotte verloop van den racewedstrijd mede schuld had. Ooms de winnaar van den vorigen wedstrijd kon het ditmaal niet verder brengen dan tot de derde plaats. Hij bleek tegen Leene en v. d. Linden niet opgewassen te zijn. De laatste rit van den wedstrijd was zeer spannend, vooral omdat er van den uitslag voor Ooms veel afhing. Won hij dezen, dan had hij evenveel punten als Leene en Van der Linden en moest dit drietal dus om den eer sten, tweeden en derden prijs rijden. Van der Linden won dezen rit echter op fraaie wijzie. Na een eindeloos gebalanceer, waarbij beiden elkaar den kop wilden opdringen werd ruim 200 M. voor de finish een felle eindspurt in gezet. Naast elkaar stormden belden op de eindstreep af. Tenslotte won v. d. Linden met gering verschil, waarmee hij tevens den wed strijd won. De eerste ronde werd verreden in vier se ries. Voor de matches a deux bleven over We ber, Raven. Blouw, Pruis, Ooms. Leene, Dispo en v. d. Linden, waarvan eerstgenoemde vier als verliezers om den vijfden, zesden, zevenden en achtsten, laatstgenoemde vier als winnaars om den eersten, tweeden, derden en vierden prijs moesten rijden. In de verliezersronde werd 1 Blouw 3 p., 2 Pruis 4 p., 3 Raven 5 p., 4 Weber 6 p., die dus resp. den vijfden, zesden, zevenden en acht sten prijs behaalden. In de winnersronde versloeg v. d. Linden achtereenvolgens Leene. Dispo en Ooms, Lee ne won van Ooms en Dispo en verloor van v. d. Linden, Ooms won van Dispo en verloor van Leene en v. d. Linden en Dispo won geen en kele rit. Dus: le prijs v. d. Linden, 2e prijs Leene, 3e prijs Ooms. 4e prijs Dispo. BESOMMINGEN. Aangevoerd aan den afslag 1215 kisten ver- sche haring, 90 kantjes steurharing a f 10 f 8.50 per kantje. Manden. Ttrawlers: 485 Cornelis IJm. 15 f 2090. 370 De Hoop IJm. 46 f 1620 415 Uiver DJm. 384 f 1750. 485 Petten IJm. 49 f 2300. 360 Eu Avant IJm. 8 f 1440. 490 Utrecht IJm. 73 f 2710. 550 Maria van Hattem IJm. 1 f2360. 825 Dirkje R.O. 53 f 2070. Loggers: K.W. 62 f 330, K.W. 35 f 680, K.W. 89 f 330. (Versche visch). Tarbot 9552 ct. per kilo. Tong f 1.20f 0.46 idem. Heilbot f 1.20f 1 idem. Middelschol f 19f 16 per 50 kilo. Zetsehol f 16f 12 idem. Kleine schol f 13.50—f 5.50 idem. Schar f 5.50—1' 4.50 idem. Tongschar f 26f 17 idem. Groote schelvisch f 19—f 17 idem. Middel schelvisch f 17.50f 10 idem. Kleinmiddel schelvisch f 11.50f 6.70 idem Kleine schelvisch f 8.50f 5.10 idem. Groote gul f 7.00f 4.60 idem. Wijting f 6.20—f 2,20 idem. Makreel f 12.50f 6 idem. Versche haring f 5.90—f 2.80 idem. Kabeljauw f 42f 15 per 125 kilo. Vleet f 1f 0.40 per stuk. Leng f 0.53—f 0.45 idem. Koolvisch f 0.33f 0.20 idem. Rog f 4.30f 2.80 per koop. WRAKSTUKKEN VAN EEN VLIEGMACHINE OPGEVISCHT. Twee te IJmuiden binnengekomen Katwijk- sche loggers hebben op de Noordzee verschil lende deelen van een vliegtuig opgevischt. Vermoedelijk zijn die afkomstig van een verongelukte Engelsche machine. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Zwarte Zee IJM. 94, Vangst: 40 m. plat- visch, 35 m. gul en kabeljauw, 25 m. varia, 110 m. wijting, 100 m. makreel. Totaal 310 m„ benevens 310 st. stijve kabeljauw. Oranjefeest gaat niet door. Het bestuur van de Oranjevereeni- ging „Wilhclmina" verzoekt ons te melden, dat de Oranjefeesten op Koninginnedag op advies van den burgemeester niet zullen doorgaan. De tractatie der schoolkinderen zal ech ter wel doorgaan. VELSEN Vierjarig meisje onder een melkauto geraakt. Gedood vlak voor de ouderlijke woning. Zaterdagmiddag is in de stille Een- drachtstraat, waar bijna geen verkeer is een 4-jarig meisje door een auto overreden en op slag gedood. Het meisje, een dochtertje van den aan de Eendrachtstraat wonenden heer Exalto kwam het huis uitloopen en stak, zonder op of om te zien de straat over, juist toen een auto van de melkinrichting „Velsen" bestuurd door den chauffeur V. kwam aanrijden. Voordat de chauffeur kon stoppen was het kind reeds onder de auto geraakt. Het kind werd zoodanig gewond, dat het haast onmiddellijk overleed en de geneeskundige, die spoedig ter plaatse was, slechts den dood kon consta- teeren. Naar wij vernamen, treft den chauffeur geen schuld. Het spreekt vanzelf dat dit tragische onge val groote ontsteltenis in de straat veroor zaakte. De Eendrachtstraat is een straat waar men in de laatste plaats aan de mogelijkheid van een verkeersongeval zou denken. BEVERWIJK T. L. F. Post bedankt als raadslid. Wie is iijn opvolger? Naar wij vernemen heeft de heer J. L. F. Post bedankt als raadslid. De heer Post werd bij de jongste verkiezing als raadslid gekozen en zou in September voor de R-K. Staatsparty zitting nemen. Zi.in opvolger op de candidatenlijst van deze partij is de heer N. Tervoort. Het is evenwel niet zeker dat deze de open gekomen plaats zal innemen, omdat het reglement voor de raadsverkiezingen van de afdeeling van de R.K. Staatspartij voorschrijft, dat in zoo'n ge val een candidaat van dezelfde groep den af- getredene moet opvolgen. In dit geval zou het dus een middenstander moeten zijn, terwijl de heer N. Tervoort meer in het bijzonder den land- en tuinbouw zou vertegenwoordigen. Wordt volgens dé bepalingen van het regle ment gehandeld, dan zal de heer Th. J. Ch. Wilms Floet den heer Post in den raad moeten opvolgen. DRIEHUIS OR AN JE VEREENT G ING „DRIEHUIS". Het bestuur van de Oranjevereeniging „Drie huis" heeft voor Koninginnedag voor een aantrekkelijk programma zorg gedragen. Des morgens om 9 uur komen de kinderen samen in de Schaepmanlaan. Met de muziek van „Soli Deo Gloria" voorop marcheeren ze naar het feestterrein aan de Driehuizerkerk weg. De volgende route wordt gevolgd: P. C. Hoofstraat, Marnixlaan, Da Costalaan, Drie- huizerkerkweg, de Genestetlaan, Spieghel- laan, Hofdijklaan, Zeeweg en Driehuizerkerk- weg. Na de officieele opening door Dr. A. J Leusen zal de poppenkast worden vertoond. Voorts zijn op het terrein aanwezig een zweef- en fietsmclen. een schiet- en werptent enz. Nadat de kinderen zijn getracteerd, kun nen ze deelnemen aan diverse spelen, als ezeltje steken, eierloopen en zakloopen. Des middags om 1.30 uur zijn de grootere meisjes en jongens aan de beurt. Ook voor hen heeft het bestuur tal van aardige kamp spelen in petto. Tot slot van het middagfeest zal een water ballet worden gehouden. Des avonds wordt allereerst een lampion optocht met muziek gehouden, uitsluitend voor de kinderen dere leden. De route, die dan gevolgd wordt, is: Driehuizerkerkweg, Feitlaan, de Genestetlaan, Hofdijklaan, Drie huizerkerkweg, P. C. Hooft-, Vendel-, Da Costalaan en Driehuizerkerkweg, feestter rein. Na aankomst zal door Dr. A. J. v. Leusen een korte feestrede worden uitgesproken. Tot slot wordt om 10.30 uur een groot vuur werk afgestoken. Zij tenslotte nog vermeid, dat het terrein door den heer Lan versierd zal worden, de heer Ramaker voor radiomuziek zal zorgen en het bestuur de inwoners opwekt de vlaggen uit te steken. HAARLEMMERMEER ZWEMFEEST. Het was Zaterdagmiddag een ongewone drukte in het zwembad te Hoofddorp. Kinderen hadden hun vader en moeder meegenomen om hun te toonen, wat zij reeds in het water presteeren konden. De leerlingen van den badmeester en instruc teur den heer Waltman uit Amsterdam, zouden proeven van bekwaamheid afleggen om het diploma van geoefend zwemmer(ster) te ver krijgen.- De ouders waren vol belangstelling en bewon dering, want wat deden ze het keurig en hoe leuk ging de „bad" met de kleintjes om. Ook enkele ouderen zwommen af. Het diploma werd uitgereikt aan: Rietje Avis, mevr. Broertjes, Rie en Heieen Koopmans. Jannie Leen, Jennie Rijsdijk, Nel Vossebelt, Koos Witte, Mientje de Zeeuw, Hennie Treur, mevr. Groen, mej. Overbeek, Freddie ten Barge en Dick Meyer. Vriendelijke woorden werden daarop tot den „bad" gericht. Namens de ouders der leerlingen en ouderen werd hem door Jennie Rijsdijk een zilveren sigarendoos met inhoud aangeboden, als dank voor de genoten lessen. EEN KOE MET VACANTIE. Ook een koe kan wel eens behoefte aan vacan- tie hebben, alleen krijgt zij daarvoor geen gele genheid. Een Haarlem mermeersche koe wilde met die wet breken, trok er 's nachts op uit en begon een lange reis. Toen de eigenares, de weduwe K. aan den IJweg, den volgenden morgen haar koe miste, stelde zij zich onmiddellijk in verbinding met de politie, meenende dat het beest was ontvreemd. De politie deed onderzoek en wat bleek? Nadat het koebeest enkele kilometers had af gelegd, had zij trek in malsche grassprietjes ge kregen en trok daarom het eerste het beste „restaurant" binnen, wat het weiland van den landbouwer V. was. Daar werd het dier, rustig grazend, aangetroffen en weer naar zijn eigen weitje teruggebracht. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Zaterdagavond had op den Vijfhuizerweg alhier, het 7-jarig zoontje van den heer G. terwijl het de onvoorzichtigheid beging, ach ter op een in beweging zijnden met een paard bespannen wagen te springen het ongeluk z'n evenwicht te verliezen en achterover van den wagen te vallen. Aan het hoofd gewond en in bewusteloozen toestand werd het jon getje opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. De toestand van het knaapje, dat weer spoedig tot bewustzijn kwam is naar omstandigheden bevredigend. LANDBOUWCURSUSSEN. Het bestuur van de afdeeling „Haarlem mermeer" van de Holl. Maatschappij van Landbouw heeft besloten maatregelen te ne men tot het geven van een 5-tal cursussen en wel: Landbouw, Paardenkennis, Pluimvee, Tractor, en Fruitteelt. RIJWIEL-ONGELUK. Zondag kwam nabij de Cruquïus een wiel rijder, de heer S. uit Haarlem, die links -ran den weg reed en zich plotseling weer naar den anderen kant wilde begeven, in botsing met 'n anderen uit de richting Hoofddorp komen den wielrijder met 't gevolg, dat beiden tegen den grond sloegen. K. werd hierbij zoodanig aan een been verwond, dat hij zich door een dokter moest laten verbinden. De ander kwam er met een paar lichte kwetsuren af. GEVONDEN. In deze gemeente is een tweetal rijwielen gevonden. Daar het nog niet bekend is door wie ze zijn achtergelaten, wordt door de po litie onderzocht of de rijwielen misschien van diefstal afkomstig zijn. OPRICHTING KINDERKOOR. In verband met het te Hoofddorp reeds eerder besproken plan om te komen tot op richting van een kinderkoor, naast het reeds aldaar bestaande Chr. Gem. koor „Hosan na" vernemen we, dat door het bestuur van deze vereeniging voor de verwezenlijking daarvan thans krachtige pogingen in het werk worden gesteld. De heer S. Wiersema te IJmuiden-Oost dirigent van het koor „Hosanna", zal zich ook belasten met de leiding van het kinderkoor, waarvan de definitieve oplichting spoedig is te verwachten. INBRAAK. Tijdens de afwezigheid van het hoofd der school, den heer Van A. te Nieuw-Vennep is in een nacht van de afgeloopen week in zijn wo ning ingebroken en een klein bedrag aan geld ontvreemd. Vermoed wordt dat de dader of daders zich door middel van een valschen sleutel toegang hebben verschaft, omdat nergens sporen van braak zichtbaar waren. Alle kamers zijn doorzocht en kasten overhoop gehaald. De politie stelt een onderzoek in. VOGELENZANG PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG. Voor de viering van den verjaardag van de Koningin heeft het plaatselijk Oranje-Comité een zeer gevarieerd programma samengesteld dat wij hieronder laten volgen: 9 uur: Optocht. De route zal zijn Bekslaan, Leidschevaart, Vogelenzangscheweg, feestter rein bij de Bekslaan. Deze optocht zal gevormd worden door schoolkinderen. Voor de leukste groep en mooiste groep zullen prijzen worden uitgereikt evenals voor de leukste enkeling en mooiste enkeling. 9.3012 uur: Kinderspelen op het feestter rein. a. jongens van 11 jaar en ouder: doelschieten. De bal moet op een zekeren afstand geschoten worden in een doel dat in negen vakken is ver deeld. b. meisjes van 11 jaar en ouder: hardloopen met hindernissen. De hindernissen bestaan uit: groot hemd aantrekken en wasch ophangen. c. jongens van 9 en 10 jaar: zakloopen. d. meisjes van 9 en 10 jaar: hardloopen met springtouwen. e. jongens van 6 t/m. 8 jaar: hardloopen met hindernis. f. meisjes van 6 t/m. 8 jaar: hardloopen met hinken. g. kleinere kinderen: turfje kruien en vlag- steken. 2 uur: Hindernisrijden op fietsen voor meisjes. De deelneemsters moeten op de fiets over een wipplank en daarna een bal naar een zoeker doel werpen. Deelneming voor inwoners van Voge lenzang (parochiegrens), schoolkinderen uit gesloten. De prijzen bestaan uit luxe voorwerpen. 3 uur: Engelsche Kruiwagen voor mannelijke ingezetenen van Vogelenzang (parochiegrens) behalve schoolkinderen. Een van de deelnemers moet loopend op de handen en door zijn partner aan zijn beenen vastgehouden, trachten een voetbal met het hoofd vooruit te slooten en tus schen een paar paaltjes te rollen, die op zekeren afstand van de startplaats geplaatst zijn. 4 uur: Doeltrappen voor mannelijke ingezete nen van Vogelenzang (parochiegrens) behalve schoolkinderen. Dit is hetzelfde als vermeld onder kinderspelen sub. a. 8.30 uur: Openlucht filmvoorstelling op het feestterrein met geheel nieuw programma. Tevens doet het Comité een oproep aan alle sportieve Vogelenzangers om deel te nemen aan den Veldloop welke dit jaar gehouden zal wor den te Overveen. ZANDVOORT FRANSCH NACHTFEEST IN MODERN. Zaterdagavond organiseerde de directie van cabaret Modern een Fransch nachtfeest onder motto „Fête de St. Raphael". Dit feest kan buitengewoon geslaagd genoemd worden door de vele attracties en verrassingen, welke den bezoekers werden bereid. Vooral de verschil lende danswedstrijden onder leiding van Mimi en Max Kok werden een groot succes. Er waren vele schitterende prijzen voor beschik baar gesteld, die de animo levendig hielden Een ballonnenjacht verhoogde de vroolijke stemming. Door Mimi en Max Kok werden middelerwijl enkele dansdemonstraties ge geven, terwijl de Booms-a-Daisy een eclatant succes werd en als directe opvolgster van de Lambeth-walk zeker spoedig bij he publiek ingevoerd zal zijn. Aan dezen avond verleen den medewerking de acteur Chris de la Mar, Borcia, de beweeglijke en pittige Fransche cabaretier, Steffi Pohl, de Wiener Jodlerin, Han Dunk, Rhythm-slsters en Marisca et ses solistes. Het werd een avond vol jolijt en uitgelaten heid en de aan het feest gelijknamige Fran sche apéritief heeft de stemming tot onge kende hoogte aangewakkerd, zoodat men tot het sluitingsuur gezellig bijeenbleef. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) HET RIJTIJDENBESLUIT. De minister van Sociale zaken heeft goed gevonden, zulks voor alle bestuurders van vrachtauto's in alle gemeenten des rijks, dat tot en met 2 September a.s. ontheffing wordt verleend van het bepaalde bij de artikelen 25, 26, 29, 30 en 32 van het rijtijdenbesluit, zoodat een werktijd niet meer dan 14 uren. 2. de gezamenlijke duur van de in een week vallende werktijden en gedeelten van werktijden niet meer dan 72 uren, 3. een diensttijd niet meer dan 16 uren mag bedragen en 4. dat een tusschen twee opeenvolgende diensttijden gelegen rusttijd ten minste 10 uren moet bedragen. WONINGBOUWVEREENIGING „VOLKSHUISVESTING". B. en W. stellen den raad voor, de b.'ilansen per 31 December 1938 met de verlies- en winstrekeningen over 1938, betreffende de 68 en 61 door de Coop. Woningbouwvereeniging „Volkshuisvesting" met voorschot ingevolge de Woningwet gebouwde arbeiderswoningen goed WERELDVROUWENCOMITé TEGEN OORLOG EN FASCISME. Het Wereld-Vrouwen-Comité tegen oorlog en fascisme zond het volgende teelgram naar den minister-president. Verzoeken onmiddellijk in Duitschland te werkgestelde Nederlandsche arbeiders in be lang van henzelf, families en land, terug te roepen. HAARLEM 26 Augustus 1939. Bevallen: 23 Aug.: H. Alblasde Graaf, d.; 24 Aug.: G. van den BergBlom, z. Overleden: 24 Aug.: G. van DijkHooijer, 85 j.. Zaanenlaan; D. BoomkampBerends, 67 j., Obistraat; H. J. AbramsKappelhof, 76 j., Paul Krugerkade: E. H. de GraafHoogenboom, 82 j., Florastraat: 25 Aug.: H. Jungerie. 79 j., Zuider straat. Ondertrouwd: 26 Aug.: H. A. J. Jansen en A. T. Smeding; G. L. G. Cannio en J. van WeezeL

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2