Wapenstilstand Het JaftanscUe kafcuet afoettede* thaacMtfïflS* van drie tot zes maanden 15% KORTING KLEEDING Boekhouden Steehouwer W. E. de Ruiter Jr. A. HAIJE Dr. Sluyti erman L. J. Franke 2e meisje BESCHAAFDE JONGEDAME Gemeubileerde Woning MAAXDAG 28 AUGUSTUS '1939 HAAREEM'S DAGBEAD Openbare Lagere Scholen te Haarlem. Het onderwijs staat aan vele scholen tijdelijk stil. Het gemeentebestuur van Haarlem deelt ons mede: In verband met de omstandigheid dat een groot aantal openbare lagere scholen in gereed heid is gebracht voor het tijdelijk legeren van troepen, staat het onderwijs op vele scholen tijdelijk stil. Ook de beide opleidingsscholen, te weten de Floraschool, Wilhelminastraat 43 a en Prins Hendrikschool, Prins Hendrikstraat 1, alsmede de opleidingsklassen van de Fuhropschool aan de Overtonstraat 42 en de Openluchtschool, kunnen in verband hiermede morgen niet worden ge opend. Het onderwijs aan de niet met militairen be zette scholen gaat gewoon door. Een regeling, welke het mogelijk maakt het onderwijs zoo volledig mogelijk door te laten gaan is nagenoeg gereed. Bekendmaking hiervan zal aan de scholen worden aangeplakt en in de dagbladen worden geplaatst. Chr. Oranjevereeniging Willem I". .Prins Een wijdingsure en een kinderfeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin en tevens van de geboorte van Prinses Irene heeft de Chr. Oranjevereen ,.Prins Wil lem. T-' het volgend programma opgemaakt: Witfingsure op Woensdag 30 Augustus des avonds 8.15 uur, in de Groote of St Bavokerk. Sprekers: dr. Pi. Emmen, Ned. Htrv. predikant en ds. J. W. Siertsema, Gcref. predikant. Or gelspel: Piet Halsema. Solozang: Abe Hoekstra, tenor. Kinderfeest op 31 Augustus, des namiddags op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan. De kinderen komen tezamen om 2 uur op het Kennemerplein (automarkt) en gaan in optocht naar het sportveld aan de Kleverlaan, waar ver schillende spelen worden uitgevoerd. Versierde fietsen voor allen: opstelling op het Kennemerplein om 2 uur. (Hiervoor worden aparte prijzen beschikbaar gesteld). De feestvcrgadcring die Vrijdagavond 1 Sep tember in de groote Gem. Concertzaal zou wor den gehouden is wegens de heerschende span ning uitgesteld. (Het kinderfeest gaat door, ten zij de toestand niet ernstiger wordt). Het Frans Hals Museum. Blijft nog geopend, maar maatregelen zijn voorbereid. Wij hebben reeds medegedeeld, dat in ver band met genomen voorzorgsmaatregelen de rijksmusea gesloten zijn. Het Frans Halsmuseum was heden nog geopend, terwijl nog alle schilde rijen aanwezig waren. Wel vernemen wij dat maatregelen zullen worden genomen om de kostbaarste stukken uit het museum in veilig heid te brengen als de omstandigheden daartoe aanleiding geven. Ontheffing der winkelsluiting. Voor verkoop aan de militaire overheid. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat zij gedurende den tijd, dat ingevolge buitengewone oproeping dienstplichtigen onder de wapenen zijn, ontheffing hebben verleend: a. van het bepaalde in de artikelen 2, 4 en 5 der Winkelsluitingswet 1930, voor wat betreft den verkoop van voorwerpen en stoffen aan de militaire overheid: b, van het bepaalde in artikel 2 onder b en c van genoemde wet, voor wat betreft den ver koop van voorwerpen en stoffen, ter voorzie ning in eigen behoefte, aan militairen, die in gevolge buitengewone oproeping onder de wa penen zijn. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Nadat de Britsche autoriteiten verleden week besloten om het pond sterling aan zijn lot over te laten waardoor dit ruilmiddel thans zijn evenwichtspunt moet trachten te vinden, bestaat op het gebied van den wisselhandel een ver wardheid zonder weerga. Hedenmorgen wist men eenvoudig weer niet, waarvan men zich te houden had. Afgescheiden van den kritieken politieken toestand die iedere berekening tot een aanfluiting maakt, is thans ook nog het Britsche pond als een schip zonder roer. Doordat tal van valuta's regelrecht of in direct aan het pond waren verbonden, zijn alle verhoudingen uit elkander gerukt Hoewel de Amerikaansche dollar nog als richtingwijzer kan fungeeren, veroorzaakt de onberekenbare positie van het Britsche devies een toestand van onzekerheid, waardoor iedere calculatie op losse schroeven komt te staan. Wanneer daarbij dan nog gevoegd wordt, dat stroomingen voortsprui tende uit kapitaalverschuivingen de internatio nale wisselmarkt doorkruisen dan is het te be grijpen, dat niemand weet, wat hij moet doen. Het Britsche pond werd hedenmorgen bij de opening vernomen tegen 8.15 a 8.20, doch het was niet na te gaan of tot dien prijs werkelijk transacties tot stand kwamen. Van regelmatigen handel kon feitelijk niet gesproken worden, slechts nu en dan konden moeizaam transacties worden afgesloten. Later in den ochtend werden voor het Britsche pond prijzen vernomen van 7.85 a 7*90, hetgeen dus in ieder geval op een voortgezette scherpe reactie wees. Fransche francs, die oorspronkelijk tegen 4.70 waren ge adviseerd, waren nadien tegen 4.65 aangeboden. Belga's werden vernomen tegen 31.50 a 32. Zwitsersche francs werden geadviseerd tegen 42.a 42.30, voor de Duitsche marken, de Scandinavische deviezen en Italiaansche lires waren in het geheel geen noteeringen beschik baar. Duitsch bankpapier en Duitsch zilvergeld werd verhandeld tegen circa 20, registermar- ken golden 24 a 24'A, handelsmarken werden vernomen tegen 4y2. De Amerikaansche dollars golden bij de ope ning 1.87 a 1.87 1/4 doch liepen vervolgens naar boven tot 1.87 3/4, tot welken prijs het Nederlandsche egalisatiefonds zich bereid ver klaarde dollars af te geven. De wisselmarkt is als een weegschaal waarin met geen vaste ge wichten wordt gewerkt, zoodat iedere waarde bepaling tot op zekere hoogte door het gevoel wordt vastgesteld. Daardoor ontstaan marges, die onder meer normale omstandigheden als een absurditeit zouden worden bestempeld. Noodlanding op het Zandvoortsche strand. Door militair vliegtuig. Hedemnorgen heeft een militair vlieg tuig een noodlanding op het Zandvoort sche strand moeten verrichten. Het was een 2-persoons militair vliegtuig de C IX no. 661, van Schiphol, bestuurder sergeant Roos; de tweede inzittende was de mechano sergeant Van der Geest. De noodlanding had plaats bij paal 70 en was noodzakelijk, doordat de motor was warm ge- loopen. Bij de landing hadden geen ongelukken plaats en werd geen schade aan het toestel toegebracht De machine wordt op het strand gedemon teerd. Niettegenstaande den vrij grooten afstand van Zandvoort was er veel belangstelling van het publiek. GEEN OFFICIEELE ONTVANGST. De burgemeester van Haarlem heeft mede gedeeld, dat wegens de buitengewone tijdsom standigheden de officieele ontvangst ten Stad- huize op heden (Maandag) van de deelnemers aan het congres van den R.-K. Bond van Kleer makerspatroons „St. Martinus" niet kan plaats hebben. Treinbotsing bij Amsterdam. Aanzienlijke materieele schade. Om tien minuten voor half zeven vanmorgen is op de nieuwe hooge spoorbaan tusschen Dui- vendrecht en het Amstelstation ongeveer 200 Meter voorbij het viaduct over den Rijksstraat weg. een spoorwegongeluk gebeurd, waarbij aanzienlijke materieele schade is aangericht, doch waarbij gelukkig geen persoonlijke onge lukken zijn voorgekomen. Een grindtrein, bestaande uit 42 wagons, kwam uit de richting Utrecht en is met een snel heid van naar schatting 25 K.M. op een stil- staanden materieeltrein gereden. Van den stil- staanden trein werden de achterste wagons, waarop de zware jumbo stootte, geheel ver splinterd. De daarop volgende wagen werd uit de rails gelicht en viel, gedeeltelijk in elkaar gedrukt, van de helling van den dijk af. waar de wagon ongeveer in het midden bleef liggen. De twee volgende wagens van den stilstaanden trein werden zwaar beschadigd en derailleerden. Ook de grindtrein geraakte in het ongereede. Het trucstel van den locomotief ontspoorde. De drie zware grindwagens achter den locomotief bleven in de rails, doch de drie wagens, die daarop volg den, ontspoorden. De middelste van de drie kwam vrywel dwars op de baan te staan, zoodat ook het tweede spoor versperd werd. De beide sporen, die op dezen nieuwen spoor dijk liggen, worden thans nog uitsluitend ge bruikt voor het vervoer van materieel en zand en grind voor den bouw van de nieuwe spoorweg werken. Het gewone goederenvervoer, noch het passagiersvervoer hebben dus door dit déraille ment stagnatie. Nalatenschap van dr. F. Mann- lieimer failliet verklaard. De Civiele Vacantiekamer der Arrondisse mentsrechtbank. gepresideerd door mr, N. de Beneditty, verklaarde in staat van fail lissement de nalatenschap van dr. F. Mann- beimer. De rechtbank benoemde mr. P. H. Smits tot rechter-commissaris en mr. E. J. Korthals Altes tot curator. Het faillissement was aangevraagd door mr. C. J. Pekelharing, die optrad als procu reur van mr. M. van Regteren Altena, be windvoerder in de voorloopige surseance, ver leend aan de firma Mendelssohn. Namens de nalatenschap was de faillisse- ments-aanvrage tegengesproken door mrs. Mulderije en Bouma Commandant Bouwe Vlas verlaat den actieven dienst. Mutatie in de Nederlandsche leiding van het Leger des Heils. Bouwe Vlas. Het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam deelt ons thans mede, dat reeds eenige maanden geleden door den comman dant het verzoek aan den generaal werd ge daan, om goed te keuren, den actieven dienst te verlaten. Hoewel van het begin af de ge neraal, die ook met de zware eischen, physiek zoowel als anderzins, welke aan de leiding van het Leger des Heils gesteld worden, volkomen bekend is. zeer sympathiek stond tegenover dit verzoek, werd met het oog op het bijeen komen van den Hoogen Raad, waaraan de ge neraal wenschte, dat ook commandant Bouwe Vlas zou deelnemen, destijds nog geen beslis sing genomen. Na de verkiezing van den nieuwen generaal is het hoofdkwartier thans gemachtigd mede te deel en, dat commandant Bouwe Vlas op Vrijdag 22 September a.s. den actieven dienst van het Leger des Heils zal varlaten. De be ëindiging van zijn prachtigen staat van dienst zal men niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het ligt in de bedoeling, dat in het Concertge bouw te Amsterdam een openbare afscheids- samenkomst belegd zal worden. De datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Het internationale hoofdkwartier heeft nog niet beslist, wie de opvolger van comman dant Bouwe Vlas zal zijn. Uitknippen en bewaren. Luchtbeschermingsdienst Haarlem. Raadgevingen voor de bevolking. Het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst geeft onderstaande raadgevingen aan hen, die in het geheel geen of slechts gedeel telijke maatregelen hebben genomen, tot be scherming van het gezin tegen eventueele luchtaanvallen. IN VREDESTIJD: 1. Ieder hoofd van een gezin dient na te gaan of in zijn huis een vertrek ingericht kan worden tot schuilplaats. Hiervoor komt In de eerste plaats in aanmerking de kelder, voor zoover aanwezig. Heeft men geen kel der dan dient men op den beganen grond naar een geschikte ruimte uit te zien, b.v. een gang, trappenhuis of een tusschenver- trek; in ieder geval een vertrek, dat zoo wei nig mogelijk door buitenmuren wordt be grensd. Bij gemis van een sehuilgelegenheid binnenshuis verdient het aanbeveling voorbe reidingen te treffen tot het aanbrengen van een sehuilgelegenheid in den tuin. Samen werking tusschen buren tot het gezamenlijk inrichten van een gemeenschappelijke sehuil gelegenheid wordt sterk aanbevolen. 2. Gewezen wordt nogmaals op de maatrege len die men moet treffen om lichtuitstraling tegen te gaan «raadpleeg de bekendmaking van den burgemeester van Haarlem, aangebracht op de verschillende openbare gebouwen (Stad huis, Politiebureaux e.a.). 3. Ter beperking van het brandgevaar dienen de zolders ontruimd te worden. 4. Schaf u een hoeveelheid zand en zandzak ken aan. 5. Voorziet u van eenvoudige verbandmidde len. BIJ DREIGEND OORLOGSGEVAAR. 1. De sehuilgelegenheid in orde maken. Alle vensters en andere openingen dienen goed af gesloten te worden. Deponeert gereedschap (zaag, houweel, breekijzer, schop c.d.) in de schuilplaats, om bij eventueele Instortiég uit te kunnen breken. Verbandmiddelen, enkele flesschen water en levensmiddelen (in goed sluitende bussen) mo gen ook niet in de schuilplaats ontbreken. 2. Breng het lichtafschermingsmateriaal dat u in huis hebt, voor ramen en andere ope ningen aan (denkt aan dakraampjes, glazen dakpannen, koekoeken, w.c.raampjes e. d.). 3. Plaats op elke verdieping van het huis eenige emmers met zand en water. BIJ LUCHTALARM: (dit wordt gegeven door middel van sirenes) 1. Begeef u in uw schuilplaats. Sluit alle lei dingen, behalve de waterleiding, af. 2. Zij, die zich op straat bevinden, zoeken beschutting in portieken, garages, onder via ducten enz. In geen geval tijdens een lucht alarm op straat blijven. In verband ïhet het feit, dat bij eventueele aanvallen in het bijzonder gebruik zal wor den gemaakt van brandbommen, volgen on derstaand nog eenige voorschriften op welke manier men brandbommen bestrijden moet. 1. bij het blusschen van een brandbom het lichaam zooveel mogelijk beschermen (een strijkplank, metalen dienblad of een stuk dik karton als schild voor zich uit houden). Over alls zijn aan te bevelen. Het hoofd eventueel met een kookpan bedekken. 2. de bom met een laag zancl (droog!), dat gereed staat in een zandbak op of nabij den zolder, bedekken en daarna zoo spoedig mo gelijk de brandende resten met een schop (met langen steel) in een der gereedstaande emmers met zand werpen en daarin laten uit branden 3. Nablusschen van de omgeving met water, zand, natte stokzwabbers of natte dekens zal bijna steeds noodzakelijk zijn. Tenslotte nog een enkel woord over het gasgevaar. Vestig bij u zeiven en bij uwe huis- genooten de overtuiging, dat het gasgevaar. al is het geenszins denkbeeldig, het minste van de gevaren is, welke ons bedreigen en in den volksmond gewoonlijk wordt overdreven. Het aanschaffen van een gasmasker is voor iedereen volstrekt niet noodzakelijk. Mocht men onverhoopt in gasgevaar verkeeren, dan is het voldoende een natten doek voor mond en neus te bevestigen en zich kalm uit de gasbesmette atmosfeer te verwijderen. De voornaamste beveiliging kunt u ver wachten van uw eigen houding in de uren des gevaars, d.w.z. van uw vastberadenheid en kalmte. Laat u niet in paniekstemming drij ven, want dat is erger dan de luchtaanvallen zelf. De overheid, de politie, brandweer, genees kundige dienst zullen ook u helpen. Waar schuw hen, wanneer gij hulp behoeft. Ver trouw op uw overheid, doch tracht eerst uzelf te helpen. Sirenes aangekomen. Dertig sirenes voor de luchtbescherming zijn te Haarlem aangekomen. Zij zullen ge monteerd worden. De bevolking wordt tijdig ervan op de hoogte gesteld, wanneer proefne mingen worden gedaan. Het onderwijs te Haarlem. Afwijking van het lesrooster toegestaan. De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem maakt bekend aan de hoofden der openbare en bijzondere lagere scholen voor gewoon en uitgebreid lager on derwijs, dat indien tengeevolge van het feit dat verschillende schoulgebouwen in zijn ambtsgebied niet beschikbaar zijn voor on derwijsdoeleinden, het onderwijs geen gere geld voortgang kan vinden, door hem toestem ming wordt verleend tot afwijking van de lesrooster als bedoeld in de artikelen 25 vierde lid der Lager Onderwijswet 1920. Correspondentie daarover behoeft nocih door de besturen, noch door de hoofden der scholen met het bureau der Rijks-inspectie te worden gevoerd. CONGRES VAN NED. R.K. MIDDEN STAND BOND UITGESTELD. Het congres van den Nederlandschen R.K. Middenstandsbond, dat op 29 en 30 Augustus te Arnhem zou worden gehouden, is tot nader datum uitgesteld. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 29 Augustus 1939. 's avonds van 81/49 1/4 uur, door den heer George Robert Programma. 1. Fête-Dieu, H. Andriessen 2. Melancholie. J. R. A. Felderhof 3. Prélude et Fughetta, A. Roussel 4. Pastorale Offertoire, F. de la Tombelle 5. Grande Pièce symphonique, C. Franck LONDEN, 28 Augustus. Het antwoord van het Britsche kabinet aan Hitier, dat vandaag door Henderson naar Berlijn wordt overgebracht, komt er op neer. aldus meent men in politieke kringen, dat Engeland bij zijn houding volhardt. In de kabinetszitting van vandaag zal de definitieve vorm van het antwoord worden vastgesteld. Naar verder verluidt zou de Britsche regeering ter bijleg ging van het geschil tusschen Duitschland en Polen een „wapenstilstand" van drie tot zes maanden voorstellen. In het antwoord zou bovendien nogmaals worden verklaard dat Engeland besloten is Polen bij te staan. Het betreft echter geen afwijzing van een voorstel van Hitier, daar de Duitsche Rijkskanselier geen concrete voorstellen heeft gedaan. In politieke kringen neemt men aan dat in het Britsche antwoord het volgende vastge steld zal worden 1. Engeland zal zijn verplich tingen tegenover Polen niet verzwakken. 2. Engelandgelo oft nog steeds dat er geen Euro- peesch probleem is dat niet op vriendschappe lijke wijze opgelost kan worden. Ook de Pool- sche kwestie kan volgens Engeland langs den weg van onderhandeling tot een oplossing worden gebracht. 3. Er moet echter eerst een sfeer van vertrouwen gewekt worden. Daar om stelt Engeland een „wapenstilstand" vooh Gedurende dezen tijd moeten van beide zijdfn de troepen van de grenzen worden teruggetrokken. Er moet een demobiliseering worden doorgevoerd. Ook de persstrijd moet worden gestaakt. 4. De vraagstukken, die men gaat behandelen, moeten van te voren vast gesteld worden. 5. Iedere oplossing, die uit de onderhandelingen voortvloeit, moet voor Polen aannemelijk zijn. De regeling moet door inter nationale garanties worden bevestigd. Enge land is bereid hieraan deel te nemen. In de kabinetszitting van Zaterdagavond zou besloten zijn een antwoord aan Berlijn op te stellen. Chamberlain. Halifax, Cadogan en Horace Wilson zijn teen in bespreking ge gaan en hebben een eerste ontwerp-antwoord opgesteld. Deze tekst is Zondagmiddag aan 't volledige kabinet voorgelegd, dat van mee ning zou zijn dat een antwoord van Hitier op deze Britsche boodschap verwacht kan wor den. (United Press* TOKIO, 28 Augustus (Domei-A.N.P.) Vanochtend is het Japansche ka binet en bloc afgetreden. Het binnen- landsche front zal worden gereorga niseerd om het hoofd te bieden aan den nieuwen toestand, welke het ge volg is van de sluiting door Duitsch land van een nietaanvalspact met Sovjet-Rusland ondanks het bestaan van een driezijdige Anti-komintern- overeenkomst en zonder Japan te voren te hebben geraadpleegd. In zijn verklaring zegt minister-president Hiranoema: „Sedert ik op keizerlijk bevel het kabinet heb gevormd, heb ik mijn best ge daan de wenschen van den keizer te vervul len en in samenwerking met m'n collega's de moeilijkheden, waarvoor Japan zich geplaatst ziet, te overwinnen en een nieuwe orde in Oost-Azië te vestigen. De buitenlandsche politiek werd gevolgd op een basis van mo raliteit, waarbij in de eerste plaats beteekenis werd toegekend aan bijdragen tot vrede en cultuur op de wereld. Geleid door dit beginsel werd een politiek met betrekking tot Europa geformuleerd, waarover van tijd tot tijd aan de kroon rapport werd uitgebracht. De nieuwe gecompliceerde en zonderlinge situatie echter welke in Europa ontwikkelt, als gevolg van de sluiting van een niet aanvalspact tus schen Duitschland en de_ Sovjet-Unie heeft Japan gedwongen de formule prijs te geven, welke het jegens Europa had gevormd en een geheel nieuwe buitenlandsche politiek uit te werken. Dit heeft geleid tot een wijziging van hetgeen waarover ik reeds van tijd tot tijd aan de kroon verslag heb uitgebracht. Ik ben zoo vervuld van schroom, dat ik niet langer in functie kan blijven. Het is ook het stellige vertrouwen, dat een reorganisatie van het binnenlandsche front en een heroriën teering van de buitenlandsche politiek. Een wijziging van het politieke standpunt en een hernieuwing van het -volksgevoelen noodig maakt. Besprekingen met Tokio. Na de indiening der ontslagaanvrage door minister-president Hiranoema heeft de keizer Koerahel Yoesa, den grootzegelbewaarder om diens advies verzocht voor de aanwijzing van een opvolger van Hiranoema. Het verluidt, dat Yoeasa den keizer verzocht heeft hem tijd te geven Prins Sajonji te raadplegen aleer hij zal antwoorden. Yoeasa zal waarschijnlijk generaal Noboe- joeki Abe als opvolger aanbevelen. Verloofd: E. J. DE MENTHON BAKE en R. A. BRAAKENBURG VAN BACKUM Arts 27 Augustus 1939 St.Elisabeth's Gasthuis Haarlem Antonis Duycklaan 6, Heemstede Vertrek M.S. Sibajak 1 Sept. uit Marseille. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Tot ons leedwezen overleed jj. Donderdag onver wachts, door een noodlot tig Motorongeluk, onze geachte Voorzitter J. Egeraat oud 36 jaar. Namens bestuur en leden van Volkstuin- Ver. Zonder Werken Niets Haarlem (N.) Eenige kennisgeving Heden overleed tot onze groote droefheid onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante Henriëtte Krauss in den ouderdom van 61 jaar. Heemstede, 27 Aug. 1939 Postlaan 22. Uit aller naam: S. F. VAN DELDEN- KRAUSS De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 30 Augustus a.s. te 1 uur. op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede. Heden overleed, in vollen vrede en in de zekerheid van zijn geloof, onze ge liefde Man en Vader, de Heer Barend Diesbergen in den ouderdom van G7 jaar. Uit aller naam: Mevrouw Wed. C. DIESBERGEN— DE KLERCK Kinderen en Klein kinderen Haarlem, 27 Aug. 1939 2e Vooruitgangstraat 11 Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats vinden op Woensdag 30 Augustus op de Noorder Begraafplaats, Vergierde- weg, te 12.45 uur. Ta-Ve-Ml. Zijlstr. 47 bov. Rott. Bankver Gratis Inlicht, betreffende MOND VERZORG ING Zoo noodig belangrijke tege moetkoming in de kosten en in de betaling-condities Be handeling als particulier- patient bij specialisten. Het heeft den goeden God in zijn oneindige wijsheid be haagd onze lieve onvergetelijke Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Zuster MARIA THEODORA JOANNA BOUVY Weduwe van HEURIC BIJVOET, in den leeftijd van 70 jaar, te doen overgaan van het tijdelijke naar het eindelooze leven, na het ontvangen van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Haarlem: Kaapstad: Nijmegen: Springs (Transvaal): H. A. BIJVOET. C. BIJVOETBaR en kinderen. A. M. BIJVOET. J. BLJVOET—HEIJNIS. M. S. BIJVOET. J. M. HOFSTEEBIJVOET. B. C. J. HOFSTEE en kinderen. A. J. TH. BIJVOET. F. BIJVOET—BRANDS. S. M. B. BIJVOET (Zuster Paula) L. J. M. BOUVY. Wittem Klooster. „Marien thai"; Overveen: Nijmegen, 26 Augustus 1939. Huize „Julia", Canisiossingel 17. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De Missa Requiem zal worden opgedragen in de kapel van het St. Adelberts kerkhof te Bloemendaal, op Woensdag 30 Augustus om 9 uur, waarna de begrafenis aldaar. Eenige en algemeene kennisgeving. Tijdelijk stoomen - verven Privéles voor praktijkex. (Mere, en Ver. v. Leer.) en akte L.O. 8 per maand. Privéles voor staats- praktijkdipl. en akte M.O. 10 per maand. Drs. R. H. ROODA Leeraar Boekhouden M.O. en Wiskunde M.O. TETTERODESTRAAT 67 Vele geslaagden voor deze j examens. Tandarts PRAKTIJK HERVAT. chirurg. Waarnemer: J. Ph. Joosten Hat- tink, Middenlaan 51, Haarlem. Tandarts PRAKTIJK HERVAT. AFWEZIG. Praktijk H.H. Roeters v. Lennep, Raamsingel 42, Land, Wagenweg 40, v. d. Belt. Kleine Houtweg 43. Bij thuiskomst: Dr. Roorda, Koninginneweg 107. zenuwarts HERVAT MORGEN PRAKTIJK. Mevr. Leeuwenberg, Oranjeplein 3, Haarlem, vraagt voor spoedige indiensttreding zelfstandig liefst v. d. dag. Keukenmeisje aanwezig. Aanm. schriftelijk of persoonlijk tusschen 7 u. 30 en Thea Witkamp Pianoleerares Staatsdipl. Pieter Kiesstraat 44 Tel. 11615 Spreekuur: dagelijks van 6-8 u. WOENSDAG A.S. naar Texel, vertrek 8 uur, terug pl.m. 7 uur. Prijs met inbegr. van boot en touringcar op Texel 3.50 Eiken dag naar 'T WESTLAND. vertrek 1 uur, terug pl.m. 7 uur. Prijs met inbegr. van druiven- eten volw. f 1.50, kinderen f L— GARAGE BOUCKAERT Rozenstr. 7—9, Tel. 14903 26 jaar, b. z. a. als hulp in de huish. In kl. gezin waar werk ster aanw., tegen l Sept. of later. Br. Boekh. Stam, Santpoorter straat 70. Voor direct gevraagd: jongste bediende voor lichte kantoorwerkzaamhe den. Br. no. 2151 bur. v.d. blad Gevraagd: met 4 slaapkamers, voor 6 a 10 maanden in Heemstede Noord of Haarlem Zuid. Brieven no. 2148 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3