ELECTRISCHE TRACTIE Voor hen die nog niet ingelijfd zijn. ZEER STERKE BEPERKING VAN HET AANTAL TREINEN Opperbevelhebber Naar vrede tusschen China en Japan? HONDERD JAAR AGENDA op het Haarlemsche station. D I X S D A G 29 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 wmdt opgeheven^ Overal oerscPiiint de locomotief. weer Door de afkondiging van de algemeene mo bilisatie zijn de spoorwegen gevorderd volgens artikel 50 van de spoorwegwet van 1875. Daar door komt het geheele bedrijf ten dienste van defensie. Deze vordering der spoorwegen houdt in, dat de leiding van het gebruik der spoor wegen tan heden af berust bij den directeur van den étappe- en verkeersdienst (D. E. V.) bij den generalen staf, kolonel H. J. Thoden van Velzen. De uitvoering van het bedrijf blijft dus in handen van de directie en het personeel der spoorwegen. Maandagavond hebben wij een kort onder houd gehad met de verschillende hoofden van dienst die in koortsachtig tempo de verschillen de ingrijpende veranderingen uitvoerden, welke reeds lang te voren in samenwerking met den generalen staf waren uitgewerkt. Vol vertrouwen ziet dan ook de generale staf en de verschillende hoofden van dienst bij de Nederlandsche spoor wegen het verloop van het massale vervoer der militaire troepen in de komende dagen tege moet Ingrijpend zijn vooral de veranderingen ten opzichte van het rüizigersvervoer. Nog kon Maan dagavond het reizend publiek ongestoord gebruik maken van de spoorwegen om zich van de eene plaats naar de andere te begeven. Nog reden de electrische treinen met de regelmaat van een klok over het grootste gedeelte van ons spoor wegnet* doch over enkele uren zou deze toestand totaal zijn gewijzigd. Daarna moest alles wijken voor het vervoer van militairen. Voor dat vervoer zijn tachtig extra militaire treinen in de dienstregeling opgenomen, w.o. ook tal van treinen voor het vervoer van duizenden paarden, die voor den militairen dienst zijn op gevorderd. Op den eersten mobilisatiedag wer den tot naar schatting des middags 15 uur alleen militairen en reizigers met bestemming voor het buitenland op de perrons, in de wachtkamers en tot de treinen toegelaten. Na 15 uur zou de gelegenheid ook weder wor den opengesteld voor de andere reizigers. Mili tairen bleven evenwel den voorrang behouden. Woensdag wordt de normale dienstregeling stopgezet. Daar voor komt in de plaats een be perkte dienstregeling, welke op de stations wordt aangekondigd en tegen betaling verkrijgbaar wordt gesteld. In hoofdzaak komt deze be- Met hot late reizen zal het nu ook gedaan zijn. Niet alleen zullen de bekende nachtpost treinen althans voor het passagiersvervoer niet Ioopen, maar de dienst zal op de meeste baan vakken reeds vroeg eindigen. Men zal in het al gemeen voor 10 uur reeds moeten vertrekken om des avonds op de plaats van zijn bestem ming te zijn. De volgende inlichtingen zijn uit sluitend bestemd voor dienstplichtigen, die de le oefening nog niet hebben volbracht en zich ook niet onder de wapenen bevinden. Zij, die nog niet zijn ingelijfd en voor wie het tijdstip van inlijving ook nog niet is aangebroken, moeten voor- loopig niet opkomen. Zij, die oorspronkelijk in een vorig jaar hadden moeten opkomen of op een reeds verstreken tijdstip in het loopende jaar ter inlijving hadden moeten opkomen, doch die de le oefe ning tengevolge van verkregen uitstel nog niet hebben aangevangen of al thans nog niet hebben volbracht, moe ten wel opkomen De plaats, waar zij. zich moeten melden, staat in hun zakboekje vermeld. Hebben zij het zakboekje niet in hun bezit,'dan moe ten zij zich tot den burgemeester wen den en kunnen zij van dezen ver nemen waar zij zich moeten aan melden. Zij, die van den dienstplicht zijn vrijgesteld wegens broederdienst, wegens kostwinnerschap of om een andere reden en die voorgoed vrij stelling hebben gekregen, of voor wie de duur van de vrijstelling nog niet is verstreken, moeten voorloopig niet opkomen. Zij kunnen wel worden opgeroepen, nu er buitengewone omstandigheden bestaan, doch het is nog geheel on zeker, of van deze bevoegdheid zal worden gebruik gemaakt. In elk geval moeten zij niet opkomen, zoolang hieromtrent niets naders wordt be paald. Meest zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen. Helder tot licht of half bewolkt, in den nacht en mor gen nevel of mist. Droog weer behou dens kans op onweer vooral in het Zui den. Weinig verandering in tempera tuur. Over vrijwel geheel West-Europa blijft de luchtdrukverdeeling zeer vlak en onregelma tig. De weinig beteekenende maxima, welke gisterenmorgen even ten oosten van ons land en Zuid-Duitschland waren gelegen, waren gisteravond reeds van de weerkaart verdwe nen. Bijna overal in West- en Midden-Europa is de luchtdruk dalende. Vlakke minima in de onregelmatige luchtdrukverdeeling geven aanleiding tot onweders, welke groote hoe veelheden regen veroorzaken. Zoo viel in den nacht op het vliegveld Twente 17 m.M. regen. In den na-nacht en vroegen ochtend kwam hier en daar nevel of mist voor. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Noorsche Zee is een weinig in beteekenis af genomen. In het verre Noord-Oosten is de wind over het algemeen uit noordelijke rich tingen, waardoor de temperatuur daalde. In Zuid-Scandinavië is het nog veel warmer dan normaal. De Oceaan-depressie behoudt een groote uitgestrektheid. Zij reikt van de Spaansche kust tot bij IJsland en Groenland en bracht op IJsland vrij veel regen. In Ier land is lichte neerslag gevallen. In de Alpen is het weer zomersch warm. De nulisotherm ligt boven 3500 meter hoogte. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 767m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 4.06 uur; n.m. 16.18 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.00 uur. £uUeaaat-^ettetaai Reiittdêts van Land- en Zeemacht Staatsblad no. 1S5 bevat een Konink lijk Besluit van 28 Augustus, waarbij uit overweging, dat het oogenblik gekomen is om de algemeene voorbereiding en leiding der landsverdediging in handen te leggen van den opperbevelhebber van land- en zeemacht, benoemd is tot opper bevelhebber van land- en zeemacht de luitenant-generaal I. H. Reijnders, chef van den generalen staf. Wegens den zeer beperkten aanvoer en de verhoogde ruwe wolprijzen raden wij U vriendelijk aan ten einde kleurverschillen te voorkomen de benoodigde wol in eens te nemen. Kleurverschillen kunnen op technische gronden niet worden voorkomen. KAAN, Gen. Cronjéstraat 129 (Adv. Ingez. Med.) Ook het einde van de anti-Britsche campagne wordt voorzien. In Chineesche kringen te Tsjoeng- king wordt veelvuldig de meening uitgesproken, dat het nieuwe Japan- sche kabinet zal trachten vrede te sluiten met China. Men heeft den indruk, dat het aftreden van het ka- binet-Hiranoema het logisch gevolg is van het Duitsoh-Russische non agressiepact. Men denkt, dat het nieuwe kabinet een einde zal maken aan de anti—Britsche campagne in Japan en in het onder Japansche controle staande deel van China en dat het de grensversterkingen in Mandsjoekwo zal versterken met het oog op alle mogelijke gebeurlijk heden. Omtrent de persoonlijkheid van generaal Nobuyuki Abe, den nieuwen Japanschen ka binetsformateur, meldt United Press uit To kio, dat hij vice-minister van oorlog is ge weest en algemeen wordt beschouwd als voor stander van een nauwere samenwerking met Groot-Brittannië, Frankrijk en de Vereenigde Staten. Vernomen wordt dat hij zou kunnen rekenen op den steun der oudere conserva tieve generaals, die zich hebben gekant tegen de pro-Dultsche politiek van de jongere leger groep waarop het kabinet Hiranoema steunde. Men verwacht, dat zoodra het nieuwe kabi net benoemd is, een serie maatregelen zal wor den afgekondigd, welke beoogen Japan ge reed te maken om den schok van een even- bueelen oorlog in Europa te verwerken zij zouden vermoedelijk een voortzetting van de huidige politiek ten aanzien van China om vatten, met handhaving van den strijd tegen het communisme, alsmede een geleidelijke overgang naar een politiek van nauwere sa menwerking met Engeland. Overigens heeft ook Italië, naar wordt ver zekerd, blijk gegeven ten aanzien van Rus land geen verandering te willen De ItaUaan- sche ambassadeur zou het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken hebben bezocht en de verzekering hebben gegeven, dat Italië blijft bij zijn vriendschappelijke houding tegenover Japan ondanks de Duitsoh-Russische toenadering. Burgerwacht bewaakt belangrijke gebouwen. De Burgemeester van Haarlem heeft leden van de Burgerwacht opgeroepen ter bewaking van enkele belangrijke gebouwen in deze ge meente. perkte dienstregeling hierop neer, dat op de verschillende baan vakken een viertal treinen in beide richtingen zal Ioopen. De electrische trac tie zal dan volledig worden stilgelegd. De tractie zal uitsluitend ge schieden door middel van stoom treinen. Het reizigersvervoer zal in de komende dagen in beperkte mate voortgang kunnen vinden, voor het goederenvervoer staat mo menteel echter nog niets vast. Na dere mededeelingen hieromtrent zullen later volgen. Voor de trajecten in Haarlem en omgeving is de nieuwe dienstregeling: AmsterdamDen HaagRotterdamVlissin- gen: 7 treinen in elke richting, benevens 2 treinen elk tusschen Rotterdam en Dordrecht. HaarlemZandvoort: 4 treinen in elke rich ting. VelzenUitgeest 5 treinen in elke richting, AmsterdamUitgeest 4 treinen in elke richting. UitgeestAlkmaar 6 treinen in elke richting, AlkmaarDen Helder 8 treinen in elke rich ting. AlkmaarHoorn 4 treinen in elke richting. HaarlemIJmuiden 7 treinen in elke rich ting. Heden: DINSDAG 29 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 u. Frans Hals Theater: „Gestolen Leven". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Het Mysterie van de Mond- schcin-Sonatc", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: A. B. C.-Cabaret, met Corry Vonk, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Drie Vrouwen en Verdi" en „De Tante van Charley", 2 en 8.15 uur. Moviae Theater: „Dik Trom", 2.30 en 4.15 uur en van 7.1511.30 uur doorloopend. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Statenzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, 2 uur. Frans Hals Theater: „Het Balboekje" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,*De familie van mijn vrouw" 2.30, 7 en 9.15 uur. Andere bioscopen als Dinsdag, Snikte Vertrek en aankomst van militairen. Voor het Haarlemsche station heei-schte een buitengewone drukte. Het vertrek en de aankomst van de militairen, werd door vele belangstel lenden gadegeslagen, die zich hoofdzakelijk voor de fabriek van Beijnes hadden verzameld. De meeste militairen kwamen aanwandelen met vrouw of verloofde en namen voor den ingang van het station hartelijk afscheid. Er heerschte geen opgewonden stemming. Integendeel, kalm en bedaard stapten de manscheppen het station binnen nagewuifd door de achtergebleven fami lieleden. Nergens speelden zich opgewonden tafe reelen af; alles geschiedde in de grootste rust en kalmte. Natuurlijk, vooral voor hen die een gezin achterlieten was het offer zwaar maar het werd gebracht zonder mopperen of klagen. Iedereen voelde, dat de ernst van den tijd dit offer nood zakelijk maakte. De oproep van H. M. de Koningin: „Allen moeten wij nu het hoofd koel houden en zonder ons te laten verontrusten op gewekt en nauwgezet doen wat onze plicht is", is door het Nederlandsche volk tenvolle be grepen. Met den gezonden zin voor humor, die den Ne derlander en speciaal de soldaten ook in deze ernstvolle dagen niet verlaat, heeft iedereen blij moedig zijn taak op de schouders genomen. Op de perrons zelf was het in de morgenuren vol met militairen, die rustig de komst van hun. treinen afwachtten. De treinen reden gewoon a!s op andere dagen. Er was slechts een geringe vertraging. Door middel van een luidsprekers installatie werden aanwijzingen gegeven waar de treinen naar toe gingen. In de prille morgen uren was de drukte nog niet zóó groot geweest doch omstreeks half negen nam het aantal dienst plichtigen steeds toe. Het werd toen voor het spoorwegpersoneel een druk uurtje maar alles verliep vlot en naar wensch. De ambtenaren stonden de militairen nog eens met raad en daad bij zuodal iedereen volkomen op de hoogte was van de aankomst en het vertrek der treinen. Rustig op de banken of hun koffertjes gezeten besprak men den toestand. Tusschen de vele uniformen zag men enkele colbertjes van dienst plichtigen, die voor de eerste maal opkwamen. Gewone reizigers alleen voor buitenlandsche reizen had men toegang zag men haast niel. Marechaussees stonden bij den ingang van het station en vervingen de controleurs. Zoo was het op het Haarlemsche station. Zoo was het heden op vele stations in Nederland. Heden, van 15 uur af, vindt het reizigersver voer weer normaal plaats. Vandaag Ioopen de gewone treinen. Met ingang van morgen is de dienstregeling voor de treinen zeer beperkt. Ook dan hebben de militairen voorrang boven de burgers. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: De Burgerwacht te Haarlem opgeroepen. Voor bewakingsdiensten. Op last van den burgemeester van Haarlem wordt de Burgerwacht van Haarlem opge roepen voor bewaking van belangrijke ge bouwen. Opkomst: Woensdag 30 Augustus a.s. te 6 uur v.m. in de Infanteriekazerne aan den Koudenhorn. Medebrengen: Legitimatiekaart, rood-witte band en een dag mond-voorraad. Aller opkomst is dringend gewenscht. Mobilisatie te Haarlem. Door het publiek kalm opgenomen. Onze indruk dien wij Maandagmiddag kort na het bekend worden van de mobilisatie kregen, is bevestigd. Haarlem heeft de mobilisatie kalm opge nomen. Wel bestond er natuurlijk veel be langstelling voor het gaan en komen van mi litairen te Haarlem, maar daarbij is het ge bleven. Een zenuwachtige stemming werd niet waargenomen. Gehamsterd is er in de laatste weken niet veel. Wel werden in verschillende winkels wat meer levensmiddelen verkocht dan anders, maar tot excessen, zooals die in 1914 werden waargenomen, is het gelukkig niet gekomen. Slechts voor enkele winkels werden de koopers in een rij gezet. Elders in dit nummer deelen wij mede. dat de politie reeds maatregelen genomen heeft om op te treden tegen hamsteraars. In 1914 werden de banken en de spaarban ken bestormd. Zulke runnen zijn ook nu ge lukkig uitgebleven. Wel zijn bij spaarbanken wat meer gelden opgenomen dan anders, maar ook dit had geen omvang van beteeke nis. Van morgen om 11 uur stonden voor de loketten van de Rijkspostspaarbank in het Postkantoor te Haarlem slechts5 men- schen. MET HAMSTEREN Politie oefent controle uit. Zooals onze lezers weten is het hamster-ver bod reeds in werking getreden. De politie te Haarlem is onmiddellijk begonnen met de uitoefening van controle. In dit verband verzoekt de Commissaris van Politie aan hen, die gezien hebben of weten dat bij particulieren groote voorraden levens middelen zijn afgeleverd, daarvan kennis te geven aan het Bureau van Politie in de Sme- destraat, afdeeling recherche. Op overtreding van dit verbod staat een gevangenisstraf van vier jaar of f 10.000 boete. Het College van B. en W. van Haarlem. D. J. A. Westerveld 2e candidaat van de soc.-dem. fractie. De heer Westerveld, die sinds Juni 1931 in den Haarlemschen Gemeenteraad zitting heeft, werd in 1876 te Haarlem geboren. In 1894 deed hij eindexamen aan de Haarlemsche H. B. S. Oor spronkelijk was hij voor den handel bestemd, maar hij ging later in Duitschland studeeren. Hij behaalde de akte M. O. Duitsch B in 1903. D. J. A. Westerveld. In 1904 ging de heer Westerveld als leeraar1 Duitsch M. O. naar Indië. Hij werd geplaatst te. Semarang, waar hij bleef tot 1924. Toen repa trieerde hij en werd leeraar aan het gymnasium te Delft, maar ging te Haarlem wonen. Van 1925 tot 1931 was hij tevens leeraar aan de M. T. S. te Haarlem. Ook nadat hij uit deze betrekking ontslag had gevraagd, bleef hij aan het gymna sium te Delft verbonden. In 1903 sloot hij zich aan bij de S. D. A. P. Gedurende zijn verblijf in Indië was hij van 1910 tot 1922 lid van den Raad te Semarang. De laatste 3 jaren van deze periode was hij plaats vervangend burgemeester. In 1922 was hij gedu rende 10 maanden in deze functie werkzaam, tydens het verlof van den burgemeester. Verder richtte hij te Semarang de eerste Indische Wo- ningvereeniging op, waarvan hij jaren lang voorzitter was en de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, waarvan hij bibliothecaris is ge weest. Vroeger was de heer Westerveld penning meester van het Instituut voor Arbeidersontwik keling en ook secretaris van de Federatie Haar lem der S. D. A. P. Hij is nog commissaris van de Coöperatie „Vooruitgang", Arti et Amicitiae. Het bekende schildersgenootschap aan het Rokin viert zijn jubileum met een tentoonstel ling van werken door overleden leden der Maat schappij en zal die in den herfst door een an dere die werk van de thans levenden zal be vatten, voortzetten. Misschien had juist deze eerste afdeeling uit een oogpunt van schoonheid en historie belang rijker, boeiender althans, kunnen zijn dan ze geworden is. Wat niet zeggen wil dat niet een zeer groot aantal mooie schilderijen door over leden meesters is bijeen gebracht, die het de moeite loont weer eens terug te zien, doch wel dat het zwaartepunt te veel gelegd is op die overledenen, die de ouderen onder ons nog bijna allen persoonlijk gekend hebben, en waar van het werk ons ook nog steeds tamelijk ver trouwd is, terwijl van de enkele vroegeren die toevallig vertegenwoordigd zijn, slechts uitzon- demgsgewijs iets heel bijzonders werd opge dolven. Hetgeen bovendien zonder veel inspan ning gebeuren kon, daar die weinige stukken bijna zonder uitzondering uit bekende Neder landsche musea geleend zijn. Zoo zal het zelf portret van Jan Adam Kruseman, die met Tetar van Elven de maatschappij Arti oprichtte, den Haarlemmers uit het Frans Halsmuseum bekend kunnen wezen, terwijl ook uit Teyler's verzamelingen een aantal bijdragen voor deze periode-vertegenwoordiging werd afgestaan. Als een buitengewoon mooi schilderij uit dien tijd handhaaft zich hier een stad- en rivierge zicht door Kasper Karsen (18101896), ook uit Teyler's bezit. Behalve een zuiver licht en een prettige beweeglijkheid in de figuratie vertoont dit doek in de onderdeel en de fijnheden eener miniatuur, zonder aan het breed geziene geheel schade te doen. Ook de beide kleine werken van Schelfhout en het „Amsterdamsch Athe naeum" van C. Springer komen uit Teyler, met Weissenbrucr's Molen en stukken van Stroebei en Hulk. Een zeer mooi stadstuintje door B. J. van Hove verschafte het Haagsche Gemeente museum, vanwaar óok een Ingres-achtig en zeer voornaam damesportretje van den knap pen Pieneman meekwam. Toen Arti werd opgericht lagen Mauve, Jacob en Thijs Maris, August Allebé juist in de wieg en waren Weissenbruch, Israels, Gabriel en Stroebei jongetjes van twaalf tot zestien jaar. Het zou aardig geweest zijn als we iets meer gezien hadden van wie er dan bij die oprich ting wèl artisten van beteekenis waren, be halve de paar hierboven reeds vermelden. De graveur Taurel of de beeldhouwer Royer? Ze zijn vertegenwoordigd, maar men zou hun af wezigheid minder voelen dan die van Louis Meyer, Hilverdink, Greive.... typische Am- sterdamsche schilders uit Arti's beginjaren. Bij een eeuwfeest komt vanzelf een beetje historie van pas en die is nooit Arti's sterkste kant ge weest. Toegegeven zij, dat het onmogelijk is het iedereen naar den zin te maken en dat men wanboft met dit tijdstip voor een kunsttentoon stelling, die, historisch of niet, toch zooveel moois kon vereenigen. Daar willen wij dan tenslotte de aandacht' voojr vragen. 4 Alma Tadema's schilderij van den Romein- schen Pottenbakker doet als compositie vreemd aan en bestaat, zou men kunnen zeggen, uit drie vereenigde fragmenten waartusschen geen logi sche samenhang bestaat doch die afzonderlijk van een zeldzaam knappe makelij zijn en bo vendien ieder een duidelijk uitgesproken dis tinctie bezitten Het schilderijtje van Allebé, dat Lethe geti teld is en den podagralijder bij zijn kacheltje voorstelt (uit Dordrechts Museum) behoort wel tot het allerfijnste door dezen fijnen geest ge schilderd. Twee kleine werken van Bosboom behooren alsmede tot het sterkste werk van dien artist die, merkwaardig genoeg, nog even direct tot ons spreekt en ons oog verheugt als jaren reeds geleden en nog in niets verouderd is. Een groo te Damschets bij avond en de stad in de sneeuw, uit Arti's eigen bezit, vertegenwoordigen Breitner best. Van Jozef Israels zal men het portret van Professor Tilanus ditmaal bij voor keur bewonderen en velen zal het portret van den prelaat Ceelen, door Der Kinderen voor de Abdij van Berne geschilderd, nieuw zijn. De Marissen, Mauve en Neuhuys zijn zeer afwisse lend van qualiteit; Jacob is hier de sterkste met zijn groote dofeken met molens. Toorop, Verster, Witsen en Veth.... het zijn meerendeels be kende werken die men met meer of minder waardeering terug ziet. Veel is er, dat er bij gewonnen heeft, dat alles zoo ruim gehangen is. Dat geeft iets feestelijks aan deze expositie meer nog dan de guirlandes om het „eereschild" op het trapportaal. J. H. DE BOIS. Jongetje door broertje te water geduwd. Maandag morgen half tien speelde de zesja rige C. V. met zijn vijfjarig broertje op de trap in den walmuur van het Spaarne, voor perceel 43. Hij kreeg plotseling een duw van zijn broertje, waardoor hij in het water viel. Het kind, dat op ongeveer een meter afstand van den wal in zinkenden toestand was. werd gered door den 21-jarigen M. Baas. Slacht huisstraat 16 rood, een goed zwemmer, die ge kleed te water sprong. Het jongetje, dat waar schijnlijk geen letsel heeft opgeloopen, kon loopend naar huis worden gebracht. Leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade waren aanwezig. De sirenes te Haarlem. Zullen geprobeerd worden. In ons vorig nummer deelden we reeds mede, dat in Haarlem 29 sirenes voor de luchtbescher ming gearriveerd zijn. Men is thans bezig ze te probeeren. De politie deelt ons mede, dal ze uit den aard van de zaak geprobeerd moeten wor den; dit zal overdag gebeuren. De ingezetenen behoeven zich dus niet noodeloos ongerust te maken, wanneer zij in de eerstvolgende dagen (misschien nog heden) af en toe op verschillen de punten in de stad gedurende enkele oogen- blikken sirenegeloei hooren. OPENING BEATRIXSCHOOL GAAT NIET DOOR. Tengevolge van de buitengewone omstan digheden kan de officieele opening van de Beatrixschool aan de Gilles Schoolmeester laan, die hedenmiddag zou nlaats hebben, niet doorgaan. De soc. dem. Raadsfractie heeft besloten, be halve den heer M. A. Reinalda den heer D. J. A. Westerveld candidaat te stellen voor de vervul ling van een wethoudersambt in deze gemeente.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2