GROOT AANTAL MAATREGELEN VOOR VOEDSELVOORZIENING. Geen reden tot ongerustheid. DINSDAG 29 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Het Staatsblad en de Nederlandsche Staatscourant van Maandag bevatten tal van koninklijke besluiten en beschik kingen van den minister van economi sche zaken, welke in het algemeen ten doel hebben dien minister de noodige be voegdheden te verschaffen om de voed selvoorziening voor mensch en dier ter hand te nemen. De bedoeling van deze maatregelen is sleehts om van den aan- van af zooveel mogelijk verzekerd te zijn van een goed functionueerende voedselvoorziening. De afkondiging van de hier bedoelde maatregelen behoeft dus geenszins aan leiding te geven tot ongerustheid. Hier voor is geen reden. Op het gebied der voedselvoorziening zijn de volgenae maatregelen getroffen. Een ministerieele beschikking is afgekondigd, waarbij aan de akkerbouwcentrale, de meelcen trale, de veehouderij-centrale, de groenten- en fruitcentrale en de centrale voor eieren en pluimvee wordt opgedragen, de loopende uit- voer-monopolie-overeenkomsten. voor zoover nog geen uitvoer heelt plaats gehad, te annu- leeren en voor zoover dat aan genoemde cen trales wenschelijk voorkomt, door nieuwe over eenkomsten te vervangen. Honing en andere producten van de bijen teelt, cacaoboonen en cacaopitten, hooi. en stroo, thee. koffie, stremsel en caseïne, alles al dan niet be- of verwerkt, zijn aangewezen als cri sis-product in den zin van artikel 1 5o, onder c. van de landbouwcxisiswet 1933. terwijl als op crisisproducten gelijkende waar kunsthoning is aangewezen. Met ingang van heden is de uitvoer zoowel als de invoer van de navolgende producten slechts toegestaan aan de voor elke groep pro ducten vermelde instantie: De Nederlandsche akkerbouwcentrale te Den Haag: tarwe, rogge, haver, gerst, mais en spelt, peulvruchten, hieronder begrepen sojaooonen, lupine en serradelia (met uitzondering van die peulvruchten, welke groen geplukt zijn), al-dan niet be- of verwerkt, zoomede afvallen, aardappelen, versch of gedroogd en al dan niet be- of verwerkt, met uitzondering van aardappelmeel, aardappelvlokken, aardappelaf- vallen en aardappelpulp, alsmede gedurende het tijdvak van 1 Augustus tot en met 31 Maart vroege aardappelen, voorts suikerbieten, al dan niet be- of ver werkt, zoomede alle suiker in eiken staat van be- of verwerking en alle afvallen van suiker bieten. Groene en gedroogde cichoreiwortelen, al dan niet be- of verwerkt, hooi, stroo, al dan niet be_ of verwerkt, gerepeld en ongerepeld vlas, zoomede geroot vlas. vlaslint en afvallen, alle maan-, mosterd- en karwijzaad, koolzaad en kanariezaad, spinazie- en radijszaad, griendproducten en riet. De Nederlandsche meelcentrale te 's-Graven- hage: Rijst, boekweit, dari, milletzaad, gram de panis, zangzaad, alfalfmeel, cassave, sago, ta pioca, dextrine, dextrose en andere zetmeel- soorten, aardappelvlokken, aardappelafvallen, aardappelpulp, gist, alsmede alle stroop, melado en melasse, voorts alle door of bij bewerking of verwerking van tarwe, rogge, haver, gerst, mais en eenig ander der voornoemde crisispro ducten verkregen producten, mei inbegip van bijp-oducten en afvailen, glucose, olie houdende zaden, pitten en noten, met uitzondering van kool-, mosterd- en maan zaad en soyaboonen, honing en kunsthoning. cacaoboonen en caeaopitten, al dan niet be- of verwerkt, alle soorten visch-, walvisch, dier-, vleesch-, beender-, vleeschbeender- en bloedmeel. de Nederlandsche zuivelcentrale, afdeeling margarine, vetten en oliën te 's-Gravenhage: dierlijke en plantaardige oliën en vetten, zoo mede producten, welke voor tenminste 25 pet. hieruit beslaan of daaruit zijn veiwaardigd. De Nederlandsche veehouderijcentrale te 's-Gravenhage: paarden, runderen, schapen en varkens, vleesch en vleeschproducten. De Nederlandsche zuivelcentrale te 's-Gra- venhage: melk. boter, kaas, melkproducten, caseïne en stremsel. De Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen: kippen, eenden- en vogeleieren, al dan niet In schaal, alle eiwit en eierdooier, pluimvee, le vend en geslacht, gedroogde garnalen, al of niet be- of verwerkt. De Nederlandsche groenten- en fruitcentrale te 's-Gravenhage: versche en gedroogde groenten, zoomede alle groentenconserven. versche en gedroogde vruch ten. zoomede alle geconserveerde vruchten, vruchtenoulp. vruchtenjams, alsmede geduren de het tijdvak van 1 April tot en met 31 Juli vroege aardappelen. In aansluiting op de benoeming van 11 pro vinciale voedselcommissarissen is thans voor elke provincie een groep onder deze functio narissen ressorteerende plaatselijke bureauhou ders aangewezen, welke de taak der voedsel commissarissen ten aanzien van den landbouw plaatselijk zullen moeten uitvoeren. Aan landbouwers en veetelers is de verplich ting opgelegd, opgaaf te verstrekken van op of bij het bedrijf aanwezige runderen, varkens, paarden, schapen, kiupen, eenden, alsmede van tarwe, gedenatureerde tarwe, rogge, gedenatu reerde rogge, gerst, haver, veldboonen (gedena. tureerd en niet gedenatureerd), erwten (ge denatureerd en niet gedenatureerd), bruine en witte boonen, overige zaden, gemengd graan, krachtvoeder, aardappelen boven 35 m.M.. uit gezonderd pootgoed en het gedeelte bestemd voor eigen consumptie benedenmaatsche aard appelen, uitgezonderd pootgoed, pootgoed bestemd voor den verkoop. alsmede gedenatureerde aardappelen (veevoe der). zoowel voor eigen gebruik als voor den verkoop: Deze z.g. landbouw-inventarisatie wordt be- Teïds door de Drovinciale voedselcommissarissen ten uitvoer gelegd. Voorts wordt aan degenen of die ondernemin gen buiten den landbouw, welke van onder staande groepen producten, in het betreffende Koniklijk besluit groepsgewijze nader opge somd) voorraden bezitten, grooter dan de bij elke groep verzamelde hoeveelheden, eveneens de verplichting tot omgaande voorraadsopgave opseleed. Het betreft de volgende producten-groepen: 1) granen, zaden en peulvruchten: 1000 K.G. '(geen zaaigoed zijnde): 2) producten bereid uit granen, zaden en peulvruchten: a. consumptieproducten- 1000 K.G. (verpakt of onverpakt). b. voederproducten: 500 K.G. 3) zetmeel en zetmeeiproducten: a. consumptieproducten: 500 K.G. (verpakt of onverpakt). b technische en voederproducten: 500 K.G. 4) oliehoudende zaden, pitten en noten: 100 K.G. (geen zaaigoed zijnde). 5) veekoeken (zoowel voorslag- als murwe- cn kleine koeken, schroot, schilfers, gruis, brok ken, meel enz.) 500 K.G. 6) samengestelde mengvoeders (incl. koekjes, brokjes, meel, enz.): 500 K.G. 7) bijproducten maalderij en pellerij: 100 Kilogram. 8) bijproducten alcohol- en bierbereiding: 100 Kilogram 9) dierlijke voedermiddelen: 100 K.G. 10) diversen: 50 en 100 K.G. 11) zaaigranen, -zaden en -peulvruchten: 100 Kilogram. 12) suiker, stropen en bijproducten suikerbe- «iding: 1000 K.G. 13) honing en kunsthoning: 50 K.G. 14) koffie, thee en cacao: respectievelijk 50, 25 en 100 K.G. Ook bij deze z.g. inventarisatie buiten den landbouw verleenen de provinciale voedselcom missarissen medewerking. De verplichting tot opgave van de bedrijfs groepen bakkers en producenten van melkpro ducten is beperkt tot de opgave van respectie velijk tarwebloem en -meel, roggebloem en -meel en gebroken rogge, en: ondermelk-, melk en karnemelkpoeder. Ondernemingen of personen buiten den land bouw. vallende onder de termen der laatstge noemde inventarisatieverplichting, welke geen formulieren hebben ontvangen, dienen deze ter stond af te halen op de gemeente-secretarie der betreffende gemeente, eventueel cadelijk aan te vragen bij de bureaux der landbouw-crisis-or- ganisaties, tevens de bureaux van de betreffen de voedselcommissarissen, gevestigd respectie velijk in Groningen, Leeuwarden. Assen, Zwolle Arnhem, Utrecht. Alkmaar, 's-Gravenhage, Goes, Tilburg en Maastricht. Er moet na de voorraadsopgaaf een zoodanige voorraads-administratie worden bijgehouden, dat daarin de voorraad op elk oogenblilc op een voudige wijze kan blijken. Alle vervoer en afleyeringt zoomede be- of verwerking van de producten.' onder vorenver- melde 14 groepen begrepen, is, eveneens met ingang van heden, voorloopig verboden. De minister van Economische Zaken heeft ontheffing van deze vervoers- en afleverings verboden verleend ten aanzien van: a. rijst in een hoeveelheid van 1 K.G. of min der; b. paddi of voerrijst in een hoeveelheid van 5 K.G. of minder; c. een of meer soorten peulvruchten, met uit zondering van veldboonen (ongedenatureerd en gedenatureerd), in een gezamenlijke hoeveelheid van 2 K.G. of minder. d. tarwemeel (ongedenatureerd) alle soorten tarwebloem, tarwe-griesmeel, zelfrijzend bak meel, maïzena, bak- er. puddingpoeders, custard, mout van tarwe, roggemeel (ongedenatureerd) roggebloem, gerstebloem in een gezamenlijke hoeveelheid van 1 K.G of minder; e. gort, havermout, giresmeel van rijst (ge kleurd en ongekleurd) macaroni; vermicelli in een hoeveelheid van voor ieder product afzonderlijk 1 K.G. of minder. f. stijfsel en stijfselpoeder in een gezamen lijke hoeveelheid van 1 K.G. of minder. g. samengestelde mengvoeders (gemengde koekjes, opfokvoeder, ochtendvoeder enz.), in een gezamenlijke hoeveelheid van 5 K.G. of minder. h. ondermelk- en melkpoeder in een gezamen lijke hoeveelheid van 25 K.G. of minder: i. kippen-, honden- en kattenbrood in een ge zamenlijke hoeveelheid van 5 K.G. of minder. j. consumptie en bastaardsuiker in een geza menlijke hoeveelheid van 1 K.G. of minder. k. stropen en bijproducten der suikerberei ding in een gezamenlijke hoeveelheid van 2 K.G. of minder: 1. honing en kunsthoning in een gezamenlijke hoeveelheid van 2 K.G. of minder; m. koffie in een hoeveelheid van V> K.G. of minder; n. thee in een hoeveelheid van 1/4 K.G. of minder; o. cacaopoeder in een hoeveelheid van 1 K.G. of minder: p chocolade in een hoeveelheid van 1 K.G. of minder; en voorts ten aanzien van de onder a, b, c, d, e, j, k, 1, m, n, o, p, genoemde producten voor zoover afleveren en vervoeren plaats vindt met betrekking tot afleveringen aan meer dan een adres en de producten verpakt zijn op een wijze, welke het aannemelijk maakt, dat elke afleve ring de voor ieder onder a, b. c. d, e, j, k, 1, m, n, o, p. vastgestelde hoeveelheden niet te boven zal gaan. Overigens kan door of vanwege de betref fende voedselcommissie voorwaardelijke ont heffing van het verbod tot aflevering en ver voer worden verleend. Dit laatste geldt ook ten aanzien van be- of verwerking der onder groe pen 114 bedoelde producten met dien ver stande, dat ook de heeren ir. A. H. Boerma te Voorburg, dr. J. Grashuis te Utrecht en dr. ir. M. J. L. Dols, te Amsterdam ontheffing van het verbod tot be- of verwerken kunnen ver leenen en het verleenen van ontheffing van dit verbod aan landbouwer en veeteler voorals nog niet mogelijk is. De produciale voedselcommissarissen hebben opdracht, met het oog op de onzekerheid ten aanzien van de veevoeder-positie voor de voe dering van vee. kleinvee en pluimvee nader be kend te maken voedernormen in acht te doen nemen. Het dorschen van daarvoor in aanmerking komende landbouwproducten is met ingang van heden verboden, tenzij dorsching geschiedt door loondorschers of coöperatieve dorschvereeni- gingen. of zoo zulks niet het geval is van den plaatselijken bureauhouder resp. den be trokken voedselcommissaris vergunning is ver kregen. Uitsluitend als voorzorgsmaatregel is be- en verwerking van oliën en vetten tot zeep in eiken vorm voorloopig verboden, respectievelijk af hankelijk gesteld van een vergunning, af te ge ven door de afdeeling margarine, vetten en oliën der Nederlandsche zuivelcentrale te 's-Gra venhage (Nassaulaan 6) na overleg met het bu reau economische verdedigingsvoorbereiding van het departement van Economische Zaken. Met betrekking tot de voorraden onbewerkt en bewerkt vlas bij niet-telers is besloten tot volledige inventarisatie, eveneens door bemid deling van de provinciale voedselcommissaris sen. Alle personen of ondernemingen, die over vlas als vorenbedoeld de beschikking hebben en niet zelf vlas telen, is de verplichting tot om gaande voorraadsopgave opgelegd, indien geen aangifte-formulieren zijn ontvangen, moeten deze dadelijk bij de Nederlandsche akkerbouw centrale te 's-Gravenhage worden aangevraagd. Benoeming provinciale voedselcommissaris sen. Het persbericht van 25 Augustus jl. omtrent de benoeming van 11 provinciale voedselcom missarissen behoeft eenige aanvulling. Het ressort van den voedselcommissaris voor Gelderland omvat deze provincie met uitzon dering van het land van Maas en Waal en het rijk van Nijmegen. Deze landsgedeelten vallen onder het ambts gebied van den voedselcommissaris voor Noord- Brabant. WATERPOLO. DE BEKERCOMPETOTE UITGESTELD. Wegens de mobilisatie zijn de waterpolo- westrijden voor de bekercompettitie van den Kon. Ned. Zwembond uitgesteld. CRICKET IN ENGELAND. Yorkshire kan zich vrijwel van het kam pioenschap verzekerd achten; 243 runs waren voor Yorkshire voldoende om in twee dagen de match tegen Hampshire met innings te winnen. De jonge Deane, de linksche slow- bowler deed ook nu goed werk voor Hamp shire door 558 te nemen. Bij Yorkshire werd Mitchell met 65 topscorer, gevolgd door Sut- cliffe met 51. Middlesex beantwoordde het totaal van Surrey (234) met slechts 185, waarvan Edrich een kanslooze 110 not out. Daar Surrey in de tweede innings al 238 voor het verlies van 2 wickets (Squires 109*) bijeen had, is een overwinning voor Middlesex en daarmede de kampioenskansen verkeken. Essex scoorde 206 en 2734 tegen North amptonshire 173. Kent 182 tegen Lancashire 262 en 2423. Glamorgan 334 tegen Leices tershire 1604. Gloucestershire 3959 (Ham mond 153) tegen Notts 199. Somerset 211 en 965 tegen Derbyshire 134. Worcestershire 368 en 140 tegen Warwickshire 317. Inlevering van paarden aan de Spanjaardslaan. WIELRIJDEN DE JONGE KAMPIOEN Bovengenoemde vereeniging heeft het club kampioenschap laten verrijden voor A-klasse 100 K.M. C-klasse 60 K.M. Juniores 45 K.M. De uitslag luidt als volgt: A-klasse 100 K.M.: 1. H. Veerman, kampioen 2. A. de Vries; 3. P. Peters. C-klasse 60 K.M.: 1. G. Gerritsen, kampioen: 2. H. v. d. Heiden; 3. F. v, d. Heiden; 4. H. v. Es: 5. Y. Smit. Juniores 45 K.M.: 1. Keizerswaard, kampioen; 2. H. Droog; 3. C. de Jong; 4. B. Petter. De renners J. Keizers en K. Neeft, die door controle zeven minuten achterstand kregen, wer den uitgeschakeld voor dezen wedstrijd, wal jammer was, daar zij zeker een mooie hadden bezet. ACHILLES. Zondag hield bovengenoemde vereeniging ■haar clubkampioenschap op den korten af stand (1000 M.) Bij de A en B-kl. wisten zich in de finale te plaatsen P. Korthals, B. Schelf, C. Porte- gies, P. Gruyters, P. Wesselman en D. daas- sen. Einduitslag: 1. Portegies 5 p,, 2. Korthals 6 p., 3. Claassen 8 p.. 4. Wesselman 8 p., 5. Schell 8 p., 6. Gruyters 10 p. Na afloop werd aan C. Portegies het kam pioenshirt overhandigd. De voorzitter merkte op, dat de titel bij den snelsten renner terecht was gekomen. Al zijn ritten wist hij gedeci deerd te winnen. Korthals eindigde voor de derde maal op de tweede plaats. Uitslag Juniores en C-klassers: 1. De Veer 6 p., 2. D. Haens 6 p.. 3. Beekhuis 6 p., 4. Vliet- stra 8 p., 5. van Rooden 9 en 6. Jaspers 10 p. De drie eerstgenoemden rijden een beslis- singsrit voor de eerste, tweede en derde plaats Hoe de ontworpen spoorlijn door Driehuis en Santpoort zal loopen. Hartelijk afscheid. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Engelsche League, luiden: Eerste afdeeling: Aston VillaEverton 12 Blackpool—Brentford 21 Stoke CityBolton Wanderers 12 Tweede afdeeling: Coventry CityWest Bromwich Albion 33 MillwallPlymouth Argyle 02 Sheffield WednesdayBarnsley 31 West Ham United—Fulham 21 HENGELEN HET WESTERKWARTIER. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Hoofdvaart. In totaal werden 1107 stuks ge vangen. De uitslag was als volgt: 1. L. Homan, de meeste, 2. J. Roest de grootste, 3. D. Hal- derman, 4. P. Reemer, 5. D. Roest, 6. J. Stef- fens, 7. D. Hilbrink, 8. C. Jansen, 9. B. Jansen Jr., 10. J. Spanjaart, 11. N. Vonk, 12. B. Jansen Sr., 13. H. J. v. Koperen 14. J. Faas- sen, 15. D. Plas. DE VRIJE HENGEL. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd in de Hoofdvaavt. Aanwezig waren 19 leden, die tezamen 841 stuks wisten te verschalken. „Held van den dag" was W. Out, met 109 stuks. De prijzen werden des avonds door den voorzitter, den heer W. Out, in het clublokaal van den heer IJ. Doves uitgereikt. Ook de controleurs kre gen een prijsje. De uitslag luidt; le pr. W. Out, 2. W. Vermond, 3. W. Boerboom, 4. G.. Maarten. 5. E. Koelemij. 6. N. Out, 7. J. Tul- Ie. 8. S. Cornet, 9. D. Koeleveld, 10. S. Post, 11. K. IJlstra, 12. J. Klumper, 13. Friskolo- rosky. 14. Sevelle. 15. J. Boenhorn, 16. J. Vlug, 17. G. Siebeling, 18. C. Roosloot, 19. P. Tulle. STRAATPREDIKING. Hedenavond (Dinsdag) om half negen zal er op het Teylerplein in Haarlem (Oost) straat- prediking worden gehouden door de Gerefor meerde Evangelisatie. Spreker: Ds. A. M. Boeyinga. Het Evangelisatie-zangkoor van Zuid en Oost verleent medewerking. UITBREIDING UITVOERVERBODEN. De regeering heeft het noodig geoordeeld de reeds bekend gemaakte verboden van uit voer voor bepaalde goederen aan te vullen met een uitvoerverbod voor kunstmeststoffen in eiken vorm en een uitvoerverbod voor steen- koolteerpek. Ook ten aanzien van deze goederen zullen, indien de hier te lande aanwezige voorraden zulks toelaten, dispensaties kunnen worden verleend. Ter verkrijging daarvan wende men zich tot het crisis uitvoer bureau, Piet Hein- plein 6, 's Gravenhage. Men verzoekt ons van bevoegde zijde er op te wijzen, dat in tegenstelling tot het ter zake verschenen bericht in het ochtendblad van 26 Augustus j.l. hazen- en konijnenvel len, hagedissenhuiden, slangenvellen, pelte rijen, reptiel- en vischleder, lakleder en zeem leder niet uitgezonderd zijn van het afgekon digde uitvoerverbod voor huiden, vellen en leder. De regeering heeft het noodig geoordeeld de reeds bekend gemaakte verboden van uit voer voor bepaalde goederen aan te vullen met een uitvoerverbod voor kleurstoffen, ge schikt voor het verven van textielproducten. Ook ten aanzien van deze goederen zullen, indien de hier te lande aanwezige voorraden zulks toelaten, dispensaties kunnen worden verleend. Ter verkrijging daarvan wende men zich tot het Grisisuitvoerbureau, Piet Hein- plein 6, 's Gravenhage. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott. n. New-Orleans p. 27 Wight. Binnendijk, Rott. n. New-York 27, 30 mijl Oost van Niton. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New-York p. 26 Lizard. Lochmonar, Rott. n. Vancr. 24 v. Curasao. Volendam 26 v. New-York n. Antwerpen. Bilderdijk 27 v. New-York n. Rott. Beemsterdijk, Rott. n. Norfolk 27 te Boston. Zaandam 27 Aug. v. Rott. te New-York. Blommersdijk 27 v. Baltimore te Rotterdam Veendam, Rott. n. New-York p. 27 Lizard. Noordam 28 Aug. van New-York te Rott. Maasdam 27 Aug. v. Houston te Rott. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 27 te Liverp. Dinteldijk 27 v. Calcutta te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk 27 van Calcutta te Rotterdam. Hoogkerk (uitreis) 28 Aug. van Suez. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 27 Aug. van Suez. Meerkerk (uitr.) 28 van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitr.) p. 26 Beachy Head. Abbekerk (uitreis) 27 Aug. v. Bombay. HALCYON LIJN. Flensburg 27 v. Vlaard. te Narvik, voor Vlaardingen. Stad Maasssluis 27 v. Wabana te Rotterd. Stad Dordrecht 26 v. Vlaardingen te Hel- singborg, voor Lulea. Stad Maastricht 20 te H. v. Holl verw. Vredenburg, Vlaard. n. Wabana 25, 120 mijl W.N.W. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) pass. 26 Las Palmas. Jagersfontein (thuisr.) 27 v. Genua. Meliskerk (thuisr.) 26 Aug. v. Mombassa. Nijkerk (thuisr.) 26 Aug. te Durban. Boschfontein 27 v. Antw. te Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom (uitr.) 27 van Vlissingen. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Hermes 28 van Patras n. Piraeus. Amor 25 van New-York n. Port au Prince. Bodegraven, Amsterdam n. Chili 26, 24 mijl Z.W. van Niton. Ganymedes Rott. n. Alexandrië p. 27 Dung. Berenice, Amst. n. Lissabon p. 27 Ouessant. Telamon 26 van Manaos te New-York. Caiypso 26 v. W.-Indië te New-York. Alkmaar 25 v. Inquique n. Amsterdam. Baarn,-25 van Talcahuano n. Amsterdam. Achilles 26 v. Philippeville n. Lissabon. Ajax 28 v. Kopenhagen te Amsterdam. Ariadne, Stamboul n. Hamb. p. 27 Finisterre Astrea 23 v. Curacao n. Maracaibo. Aurora 26 v. Livorao n. Napels. Baralt 26 v. Curacao n .Bovenw. Eil. Bennekom. Amst. n. Chili 28 v. Aruba. Dido 23 v. West-Indië te Curagao. Draco 27 v. Danzig n. W.-Indië. Euterpe 28 v. Danzig te Amsterdam. Flevo 24 v. Curagao n. Ciudad Trujillo. Hercules, Bourgas n. Amst. 27 v. Algiers. Juno 26 v. Triest te Fiume. Karpo 24 v. Maracaibo te Curacao. El Libertador 25 v. Curagao n. Maracaibo. Mars 28 v. Hamburg te Amsterdam. Merope 28 v. Hamburg te Amsterdam. Nereus 28 v. Amsterdam te Hamburg. Notos 27 v. Napels te Amsterdam. Oberon 26 v. Thessaloniki te Stamboul. Plato 22 v, Curacao naar San Domingo. Pygmalion 26 van Izmir n. Piraeus. Rhea 28 v. Barcelona n. Genua. Socrates. Barbados n. Amst. 28 v. Havre. Theseus 26 v. Stettin n. Amst. 29 (10 v.m.)' verwacht. Ulysses, Constantza n. Amst. 26 te Stamb. Venus 26 v. Amst. te Alexandrië. KONINKLIJKE SHELL Mirza Curagao n. Havre 26, 90 mijl Zuid 7. Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 27 v. Santos te Amsterdam. Zaanland (thuisr.) 27 v. Rio de Janeiro. Waterland (thuisr.) 26 van Las Palmas. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Polydorus Amst. n. Java p. 27 Dungeness. Glenroy, Japan n. Rott. 26 v. Penang. Benrinnes, Cebu n. Rott. 26 v. Bangkok. Ajax 24 v. Yokohama n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitreis) 28 Aug. te Belawan. Indrapoera (thuisr.) 26 van Sabang. Sibajak (uitr.) pass. 27 Finisterre. Bantam (uitr.) uass. 27 Perim. Buitenzorg (thuisr.) pass. 27 Gibraltar. Japara (thuisr.) 27 te Liverpool. Dempo (thuisr.) p. 28 Finisterre, 30 (8 v.m.) te Southampton en 31 (7 v.m.) te Rott. verw Tapanoeli 27 v. Rott. te Batavia. Kota Gede 28 v. Rott, n. Batavia via Antw. ROTTERDAM—ZUID-AMERrKA LIJN Alpherat (thuisr.) 25 van Bahia. Alcyone 31 v. Buenos Ayres te Rott. verw. WIJK LIJN. Randwijk 27 van Panderma n. Rott. Katwijk, Bilbao n. Rott. n. 27 Ouessant, 29 (12 midd.) verwacht. Beverwijk. Dordr. n. Afrau p. 27 Lissabon. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tabian (thuisr.) 28 v. Port Said. Oranje 27 v. Madeira te Amsterdam. Poelau Laut (thuisreis) pass. 27 Gibraltar, Java 27 v. Batavia n. Amsterdam. Moena (uitr.) 26, 32 mijl Z.Z.W. v. Niton, Jonge Willem 27 v. Rott. te Antwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8