[UI Titulaire Rangs- verhoogingen aarlem's Dagblad Nederlander ter dood veroordeeld. WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 HAAELE M'S DAGBLAD 8 geschool te Delft; J. F. O. Clausing, con cierge bij het gemeentelijk Gymnasium te Apeldoorn; H Gijsen, directeur der Mu ziekvereniging ..Concordia" te Vinke- veen; F. van der Laaken. amanuensis bij het Rijksmuseum voor Natuurlijke Histo rie te Leiden; A. Roelofs, organist te St. Jansteen in brons, aan- mej. A. van Rijssel. schoonmaakster bij het Academiegebouw der Rijksuniversiteit te Groningen; mej. A J Pluim—Eibink. handwerkonderwy- zeres te Veessen (gemeente Keerde); Financiën in goud. by bevordering, aan: J van de Putte, hoofdcommies der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Amsterdam; H. van den Ham. hoofdcommies der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Amsterdam: W. van der Laan. hoofdcommies der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen alhier: in goud. aan: L. H. Slothouwer, gewe zen boekhouder ten kantore van de hy potheken. het kadaster en de scheepsbe- wijzen. te Zwolle: in zilver, aan. L W. Vischer. expediteur bij het magazijn van het materieel van het departement van Financiën; G. Koen- derman. adjunct-commies der directe be lastingen. invoerrechten en accijnzen ter inspectie der directe belastingen te Rot terdam: A Suidema. adjunct-commies d directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen ter inspectie der directe belas tingen te Zeist: G A. van Eek, voorheen commies der registratie en domeinen, thans zonder beroep, wonende te Does burg. J van Heuvel, assistent der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; H Molenaar, assistent der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Rotterdam: F van Eekelen. as sistent der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Rotterdam. A Geilvoet. assistent der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Schiedam; J. Scholten. gewezen assistent der direc te belastingen, invoerrechten en accijnzen te Tiel; P. de Kort. assistent der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; in brons, aan- A. Kapel, vaste arbeider van het Kroondomein in het rentambt Werkendam-Dordrecht-Oosterhout". wo nende te Werkendam; mej. P Meijer, schrijfster op het bureel van den dïs- trictsbouwkundige van den Rijksgebou wendienst te Groningen; J Jongbloed, vakman bij den Rijksgebouwendienst te Leiden. Defensie in goud, met de zwaarden, aan den op-^ Zichter van fortificatiën der le kl. J M. Mante: in goud. aan: den eersten graveur bij de afdceling hydrografie W. J E van der Ent: den machinist bij het loodswe zen in het 4e en 5e district W Bakker; den commies bij het Staatsbedrijf der Ar tillerie-Inrichtingen P. H. Westerhuis; in zilver met de zwaarden, aan; de op- perschippers bij de Kon. Marine J. H A. Goedknegt en H. J. Steijn; den adj - onderoff der mariniers S. Faber; den op- pertorpedomaker bij de Kon. marine W N Bouwman: den nppervliegtuigmaker- metaalbewerker bij de Kon, marine J M A Both; den majoor-monteur bij de Kon. marine S G Kuster; de adjudanten-onderoffieier-administra- teur: H. Schaaf, van het. 12e reg inf.; B Tromp, van het 7. reg. infA. W II Knei- fer. van het reg. grenadiers: J H ^er- heul. van het korps rijdende art.; den ad- judant-onderoffadministrateur van het militair magazijn van kleeding te Bergen op Zoom, A. J, W, Vermeulen; den res.- adj.-onderoff.-administrateur A Knlkho- ven, van het 7e reg. inf. werkzaam by het vrijwillig landstormkorps Stelling van Amsterdam: de adjudanten-onderoff.-instructeur: L. Schoffelmeer, van het 20e reg. inf.; P J Postma, v h. 2e reg inf.; W L G. Evers, van het 9e reg. motorart; A. C. van Rooié, van het 3e reg veldartJ. van der Have. van de School voor res. officieren der bereden art.; den adj -onderoff -instruc teur-waarnemer A, J. A. van Beurden, v. het 3e luchtvaartreg den adj.-onderoffi cier-magazijnbeheerder der art. H. W. Nieuwenhuis; den opperwachtmeester-ad ministrateur W. M. de Meijer, van het 3e reg huzaren: de sergeanten-majoor-instructeur: F P Peijster. van de infantorieschietschool; M. de Valk. van het korps politietroepen; J- A- Delissen, van het korps politietroepen; in zilver, aan: den adjunct-commies bij de Rijkswerf te Willemsoord I. Vermaas; den baas der ernstvuurwerkers bij de Rijkswerf te Willemsoord H. W Dilg; den commandeur eerste kl der werfsjouwers bij de Rykswerf te Willemsoord A Bot ter; den binnenloods ter standplaats Am sterdam G P. Baas: den binnenloods ter standplaats Vlissingen P. van der Vliet; den zeeloods in het 4de en 5de district G Tymont; den gepens. adj. onderofficier der genie G Flach: den gepens. opper wachtmeester-hoefsmid F. L Wante; den schrijver tweede kl bij het departement van Defensie A. de Vrind: den opzichter eerste kl bij het Staatsbedrijf der Artil lerie-Inrichtingen H. Plugge: den bode bij het departement van Defensie Boer; in brons, met de zwaarden, aan: den korporaal-stoker bij de Kon. marine Labeur: den matroos der eerste kl J. Leenhouts: den kleermaker bij de Kon. marine J. Broere: den remonterijder der eerste kl. bij het artillerie-paarden-depot J. Jansen; in brons, aan: den hulpbeheerder bij de magazijnen van kleeding'en levensmid delen der marine le Amsterdam H W. B Lewis: den machinebankwerker bij de Rijkswerf te Willemsoord A A. Gerrit sen: den tweede-matroos aan boord van het motorbetonnings- en verlichtingsvaar tuig „Vliestroom" te Harlingen E de Gorter: den lichtwachter bij de verlichting op de Westerschelde te Walsoorden G J. Broere; den opzichter bij het Centraal Magazijn van kleeding en uitrusting te Amsterdam A van Swieten de Blom; de werklieden bi] de Artillerie-Inrichtingen: P A Rotteveel; P. Vorst; G. Leek: in zilver, met de zwaarden, aan de op perwachtmeesters te voet der Kon mare chaussee. A. Kramer, commandant van de brigade Zundert; P van der Beek. com mandant van de brigade Uden. J. L. En gelen. commandant der brigade Kerkrade: de opperwachtmeesters te paard der Kon marechaussee: P. J. den Hamer, comman dant van de brigade Oldenzaal; P. Stob. commandant van de brigade Err.men; F- K F van Acker, commandant van de bri gade Heerlen; in brons, met de zwaarden, aan: den marechaussee te paard P. Pauw. van de brigade Glanerbrug kerman, te Rotterdam, bediende bij de HollandAmerika Lijn: in zilver, aan; H. J Belzer. te Goes, oud-waterbouwkundig opzichter bij het Waterschap „De Breede Watering Bewes ten Yerseke"; B. J. J. de Jong. te Vlis singen. brugwachter van den Rijkswater staat bij het kanaal door Walcheren; G de Keijzer te Scheveningen. gemeente s-Gravenhage. kantonnier-havenmeester van den Rijkswaterstaai bij de buitenha ven; G. H. Slot. te Assen, havenmeester bij den Rijkswaterstaat: M. J. Morren, te Rotterdam ladingmeester bij de Ned Spoorwegen. L W. Movïat. te Amsterdam. eerste seinhuiswachter bij de Nederl Spoorwegen; J. de Haan. te Utrecht, eer ste seinhuiswachter bij de Ned. Spoorwe gen; W. C Swart. te Alkmaar, machinist bij de Nederlandsche Spoorwegen: A. Molman, te Amsterdam. oud-contro leur bij de Noord-Zuid-Hollandsehe Tramweg Maatschappij N.V.; F. van Aer- de. te Terneuzen. oud-voorman-rangeer der bij de Spoorweg Maatschappij Meelie- Ien—Terneuzen; G. W. Steinmetz, te Utrecht, chef van de perronbuffetten op het Centraalstation te Utrecht: C. van den Heuvel, te Cadzana. schipper van de red dingboot der Zuia-Holiandsche Maat schappij tot Redding van Schipbreukelin gen: J Kuijper, te Terschelling, oud-schip per op de „Hollandia" van de N V. Ree- derij G. Doeksen en Zoon; J. W. Th. Noff- -i. te Rotterdam, bootsman bij de Hol land-— Amerika Lijn: A. J Dautzenberg, te Ubach over Worms, meester-houwer bij de mijn Laura; in brons, aan: G. Streefland, te Riet- eld. machinist van den polder Rietveld: T. van Cleef, te Anaelst igem. Valburg), waardsman van den dorpspolder Andelst: C- de Leng, te Zalt'oommel. kantonnier bij de rivieren: A Prins, te Hoek van Hol land (gem Rotterdam), kantonnier bij den Rijkswaterstaat: W. Nijhoff, te Fij- naart, oud-wegwerker bij den provin cialen waterstaat van Noord-Brabant; J M. Dogge te Vlissingen, eerste ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen; P. Zwaanswijk. te Haarlem, voorman bij de Ned. Spoor- egen; A. M. Mulder, te Amersfoort, draaier by de Ned. Spoorwegen: C. var. Leeuwen, te 'Voorschoten, wegwerker by de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V.; J. P. van Maele, te Sluiskil (gem. Terneuzen) oud-seingever bij de Spoorweg Maatschappij Mechelen—- Terneuzen; P C. B. Erkelens alhier, rij tuigschilder bij de N V. Gemengd Be drijf Haagsche Tramweg Maatschappij; J M. Saabeel. te Rotterdam, stoker bij de HollandAmerika Lijn; W. Cornips, te Kerkrade. oud-dagwerker bij de Doma- niale Mijn Mij.; Maria Elïsa Lejeune, te Simpelveld, oud-spoorwegwachteres bij de Domaniale Mijn Maatschappij; J. Soe- teman. te Goedereede, beurtschippers- knecht in dienst bij de familie van Gel er. te Goedereede; Waterstaat In goud. aan: P. Hocvcns. te Dordrecht, oud-havenmeester van den Rijkswater staat by het kanaal door Zuid-Beveland; H J. van Emmerik, te Vogelenzang, ge meente Bloemendaal. eerste haltechef bij de Ned. Spoorwegen; J van der Pijl. te Utrecht, baas 1ste kl bij de Ned Spoor wegen; N. J. M. van Wensen, te Utrecht, teckenaar bij dc Ned. Spoorwegen; P. G. van Dijk, te Kerkwerve. regenwaarne mer; W. Schmitz. te Kerkrade. kassier bij de Domaniale Mijn Maatschappij: Tjipke Postma, te Veenwouden. gemeente Dantu- madeel. oud-binnenschipper: silver, feu bevordering, aan; G. Spij- Economische Zaken in goud, aan: G. C. J. Vosters, wonende te Teterïngen, assistent bij den dienst der Rijkszuivelconsulenten te Breda; S. Da vids, depothouder en hoofdvertegenwoor diger voor Nederland bij de N.V. Polak en Schwarz's Essencefabrieken, te Rotter dam; J. H. Pasman, plaatselijk directeur bij de N.V Expeditie-onderneming Van Gend Loos, te Den Helder; K. P. Ho- gendoorn. voorzitter van de Vereeniging „Floralia", ie Huis ter Heide, gemeente Zeist; J. J van Male, assistent bij den dienst der Rijkszuivelconsulenten, te Utrecht.; in zilver, aan: A. Ardon, wonende te Zevenbergen, kantoorbediende bij de N.V. expeditieonderneming van Gend Loos te Roosendaal; J. C. van Aken, reiziger bij de N.V. Sigarenfabriek voorheen C. Smits A.Dzn. Co., te Gorinchem; H. D. Scherft, filiaalhouder bij de firma J. P. van Vliet, alhier; H. S. van der Hulst, bode bij het departement van Economische Zaken, al hier; J S. Ester, binder bij den Octrooi- raad, alhier; G. B. Tobias, winkelchef by de firma Et. Delaunoy, te Amsterdam; J. Schweiger, vertegenwoordiger bij de N.V Gebroeders Catz' Handelsvereeniging, te Amsterdam; C. de Kraker, wonende te Aardenburg, voorheen hengstgeleider bij de stallen Aernoudts te Sluis; P. J. A. Dootjes, amanuensis-concierge bij de Rijkslandbouwwinterschool te Goes; A. J. de Wit, te Linschoten, secretaris van de coöperatieve vereeniging „De vier meenten", te Montfoort; M. B. Hei.il. reizi ger bij de firma C. J. van den Berkhof en Zonen, te Utrecht; J. van Dijk, boschbaas bij de familie Kneppelhout van Sterken- burg. te Driebergen-Rijsenburg; S. Bourna voorheen eerste botermaker bij de coöpe ratieve stoomzuivelfabriek Concordia te Koudum. gem. Hemelumer Oldephaert c a.C. Wilmink, administratief beambte bij de machinefabriek Gebr. Stork Co. N. V.. te Hengelo (O.): R. Thunissen. stal- baas-hoofdbesteller bij de N. V. expedtiie- onderneming van Gend Loos. te Gro ningen; H Miedema, etaleur-verkooper in dienst van den heer W. L. Zuidema, te Groningen; P. H. A. Vermeeren. beambte bij de N.V. Société Céramique, te Maas tricht; H. H. Heijnen. beambte bij de N.V Société Ceramique. te Maastricht; in brons, aan: P. Aldus, landbouwers knecht bij de familie Millenaar, te Andel; H. Bargeman, knecht bij den heer G. Win kel. te Vorden; P. A. Curré. tuinarbeider bij den heer W. F. C. H. Graaf Aldenburg Bentinck en Waldeck-Limpurg, te De Steeg, gemeente Rheden; A Willemsen. wonende te Westervoort, jachtopziener bij de familie Frowein te Arnhem; A. Mulder, boscharbeïder bij de familie Sandberg van Leuvenum, te Leuvenum, gemeente Erme- lo; A. B. Koolwijk, kruideniersbediende bij de firma J. Goetheer, te Vlissingen; J Zuurveld, landarbeider bij den heer A. Koert, te Wolphaartsdijk; R van Egdom. tuinman bij den heer jhr. C. A de Pesters, te Zeist; J. Aantjes. tuinknecht bij den heer C. F. de Roo van Alderwerelt, te Oudenrijn; J. Reijners, wissellooper bij de N.V. expeditieonderneming van Gend Loos. te Utrecht; A. van Groning. land arbeider bij de familie Tanja. te Achlum, gemeente Franekeradeel; A. Leusink. kan toorbediende by de koninklijke weefgoe deren fabriek C. T. Stork Co. N V. t€ Hengelo (O.); J. Weegink. kantoor bediende bij de Koninklijke Weefgoede- renfabriek C. T. Stork Co. N V.. te Hengelo (O G. Gossen. tuinman bij den heer J. C. Homan, te Coevorden; J Piel. monsternemer bij de contrölevereeniging „de Wijk en omgeving", te De Wijk; J. Kiers. boerenknecht bij de familie K Ele- veld A.zn., te Vledóer; J. S. J. Gerkens. voorheen tuinier bij de familie Merckel- bach, te Wittum; in goud, aan: C. J. J. Sanders van Well, wonende te Schiebroek, bedrijfsleider bij de N.V. electriciteitsmaatschappij „Elec- trostroom" voorheen H. van Doyer en Co.. te Hillegersberg; J. M van Schaik. waar nemend chef-verpleger bij den Gemeente lijken Geneeskundigen en Gezondheids dienst. te Amsterdam; J. Meij. voorheen werkmeester bij de N.V. Vereenigde Kon Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen, te Velsen; mevr. M. C. Custers- Manderveld, vroedvrouw te Terlinden, ge meente Gulpen; in zilver, bij bevordering, aan: S. van Otichem, voorheen meesterknecht bij de N.V tabaksfabriek „De Oldehoeve" v.h. H. Taconis Szn.. te Leeuwarden; in zilver, aan; A. Paaijmans, wonende te Made c.a., meesterknecht bij den heer C. A. Klaassen te Oosterhout; J- Verduyn, werkbaas bij de N V. papierfabriek „Maas mond" te Dussen; J. de Koning, afdee- lingschef bij de firma Mol. te Breda. P. J. van den Berg. meesterknecht bij de bier brouwerij „De Leeuw", te Vessem; D. J. Masselink. magazijnmeester bij de N. V. Gazelle rijwielfabriek voorheen Arentsen en Kölling te Dieren gemeente Rheden; J. Huiskamp, coupeur bij den heer W. A. Eisma, te Arnhem; B H. van Enter, filiaal chef bij Reimann, Stok Kersken's ver eenigde expeditiebedrijven N.V,, te Arn hem; C. W A Hageman, voorheen voor man-zetter bij de N V drukkers- en uit geverszaak v.h. van Mastrigt en Verhoe ven. te Arnhem; L. J Wevers, voorwerker bij de N.V. Dutch Works W„ te Aalter. G. Staverman. weversbaas bij de firma Ainsworth en Co., te Groenlo; J. van Bal- kum, chef-drukker bij de N. V. drukkerij G. J Thieme. te Nijmegen; L F Korpel. pianostemmer bij de firma Benner en Swagerman. alhier; mej. F H. van der Pol-Vlasveld, huishoudster bij den heer nu. A Rietema, alhier; C. de Mos. baas bij de N.V reederij A. van der Toorn Jz.t te Scheveningen. gemeente 's-Graven hage; L. F. Leuven, chef bij de N.V glas- handel v.h. L. J. de Wolf, alhier; II. de Hooge, voorheen kras bij de N.V. tabak en sigarenfabriek voorheen Louis Dobbel- mann. te Rotterdam; P. C. Lussenburg. voorheen onderbaas bij de N.V. tabak- en sigarenfabriek voorheen Louis Dobbel- mann, te Rotterdam; H. Oldenburg, maga- zijnchef bij de N. V. A. Helders en Zoon. te Rotterdam L. Zwetheul. maga- zijnchef bij de N.V A. Helders Zonen, te Rotterdam: M P. Arts. meesterknecht bij de firma wed. J. A. Cleton en Zoon, te Rotterdam; R. Koster, voorzitter van de Algemeene Rotterdamsche vereeniging voor genees-, heel- en verloskundige hulp te Rotterdam; B, Dijkstra, hoofdbaas bij de N.V. „Kruwal". te Rotterdam: A van Anrooy, pakhuismeester bij de N.V v.h firma R. J. de Kroes, te Gorinchem; mej. H. Rietberg, juffrouw in de huishouding van mevr de weduwe J. C. P. Mossel, te Voorburg: A. van der Hoeven, baas by de Dordr. sneeuw- en ijsclub. te Dordrecht mej. C. S. Dee, hoofdassistente in de apo theek van den heer J. Vonk te Leiden: mej. C. Gaillard, voorheen huishoudster bij de familie Schoon Thfci, te Schoonho ven; A. van 't Hof, wonende te Nieu%v-Lek- kerland. scheepsbouwersbaas by de N V L. Smit en Zoon s Scheeps- en Werktuig bouw te Kinderdijk; D. van Vliet, in dienst van de firma A. Vuyk en Zonen, te Capel- le aan den IJssel; P Kramer, meester knecht bij de firma M. Dekker Jzn. (e Zaandam; W. C. H Wiehemeijér. meester knecht bij de Kon. Manufactuurindustne M. J. van de Waal en Co.. te Amsterdam; mej. P Licht, huishoudster bij mevr. H J M. van den Brink-van Munnen, te Am sterdam: mej N. M. van der Wal. ver pleegster. wonende te Heemstede; J. Hol- kamp, chef b d. Vereenigde Blikfabrieken N.V., te Krommenie; C. Kat. voorheen baas bij de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zo nen. te Velsen; D. Schermer, voorheen baas van de expeditie-afdeeling bij de N V. Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen; W Battem, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, hoofdmaker bij de N. V. Vereenig de Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Velsen; J. J. van Kope ren, magazijnchef by de N.V Oliefabrie- ken Noë en Co., te Haarlem; mej. D Stouthamer, huishoudster bij mej P. J. Bertel, te Terneuzen; G. J. de Groot, ma gazijnchef bij de firma Adolf Meier en Co. te Utrecht; mej W. van den Helm, diaco nes bij het diaconessenhuis. te Utrecht; W. Kelderman, in dienst van Maison Schmitz, te Utrecht; mej J. Hettcma, huis houdster bij den heer A. Roodenburch, te Soest; H. G. Kennedij, wonende te Drie bergen-Rijsenburg, chef-zilverbruneur bij de N.V. Kon. Ned Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, Gerritsen en van Kem pen te Zeist; J. H. Reuvekamp, sectiebaas bij de N.V H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; J. Diepenmaal, weversbaas bij de N.V. H. Hedeman jr., Textielfabrieken, te Almelo; W. J. Drees, chef bij de N. V. Almelosche Ververij en Chemische Was- scherij Palthe, te Almelo; J. Leushuis, touwbaas bij de N.V. Katoenmaatschappij voorheen Gebrs. Scholten en Co. te Al melo; G J. Krabbe, baas bij de Machine fabriek Gebr. Stork en Co. N.V. te Hen gelo (O.); J W. ter Horst, chef-baas bij de Koninklijke Weefgoederenfabriek C T. Stork en Co. N.V. te Hengelo (O.); P. M Smit, wonende te Hellendoorn, touwbaas bij de Koninklijke Stoomweverij te Nijver- dal N.V.; Th. A. Wissink, spinnerijbaas bij H. P. Gelderman en Zoned N.V., te Oldenzaal; B. A. Agterbosch. touwbaas bij H. P. Gelderman en Zonen N.V., te Ol denzaal; A. Boswinkel, baas bij de N. V Katoenfabrieken v. h Arntzenius Jannink en Co., te Goor; H. W Boswinkel, baas bij de N.V. Katoenfabrieken v.h Arntzenius Jannink en Co., te Goor: H. J. Riphagen. fdeelingschef bij de N.V. Bakhuis „Olba" Vleesch-, Conserven- en Groentenfabrie- ken, te Olst: mej J. van Weerden, huis houdster by mevr. S. R. Tiemersma-Wa- terman. te Groningen; J. J. Abresch. voor heen afdeelingschef bij de N.V. C. Polak Gzn. te Groningen; mjy. M H. Rutten, huishoudster bij den heer A. F. M H. Haffmans, te Kessel (L.); P. J. Huismans. meesterknecht bij de firma Wed F. Rece- eur, te Venlo; in brons aan: J. van Baaien, arbeider Dij de N.V. Houtindustrie „Picus". te Eindho ven; G. M. van Tuijn, schilder bij de ta M. J. de Haan. te Eindhoven; P. Emons sigarensorteeröer bij de N.V. v.h. Goulmy en Baar, te 's-Hertogenboscn; J. L der Sluis, sigarenmaker bij de N.V. Goulmy en Baar. te 's-Hertogenbosch; mej J. Verdiesen, dienstbode-huishoudster bij vde familie van Erp. te 's-Hertogenbosch; P. J. van Gerwen, sigarensorteerder bij de firma Gebr. van Best. te Valkenswaard; B. van de Ven, sigarenmaker bij de firm» H. Jos. van Susante en Co.. te Boxtel: J Ophorst, arbeider bij de firma Timmer mans van Turenhout. te Waalwijk; F. var Well, kleermaker bij de firma de Greeff- Verwiel te Waalwijk: J. van de Ven, ma gazijnknecht bij de firma H. W van der Hagen, te St. Oedenrode; P A. Dirks. nachtwaker bij de N.V. Eras en Zonen, te Tilburg; M de Kok, apprèteerder bij de N.V. H. Eras en Zonen, te Tilburg; N. van den Heuvel, knecht bij de Confectie fabriek L. Wüst, te Culemborg: W Kluy- tenberg. kleermaker bij den heer W A Eisma te Arnhem; M Steemers. kleerma ker bij den heer W. A. Eisma, te Arnhem; J. B. Rocterink. wever bij de Deventer Tapijtfabriek Maurits Prins, te Dinxperlo; P. van de Bovenkamp. wonende te Gel- dersch-Veenendaal. gemeente Ede. arbei der bij de N.V. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D S. van Schuppen en Zoon. te Veenendaal; A van Dijk, wonende te Geldersch-Veenen- daal, gemeente Ede. arbeider by de N. V Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfa briek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon, te Veenendaal; W. H. Hardeman, letterzetter hij de N.V Drukkerij G. J Thieme. te Nijmegen; W. T. J Janssen letterzetter bij de N.V. Drukkerij G. J. Thieme. te Nijmegen; H. L. Leenders. let terzetter bij de N. V. Drukkerij G. J. Thieme. te Nijmegen; H Smit. letterzetter bij de N.V Drukkerij G. J Thieme, te Nijmegen; mej. H. Vastenburg. werkster bij de familie Schussler. te Nykerk: G, A Jansen, wonende te Eefde, gem Gorssel houtzager bij Cornegoor's Houthandel N.V.. te Zutphen. T Vollenhouw. boek drukker bij Drukkerij Gebrs Haagens. te Rotterdam; J Bulte, nachtportier bij de, N.V Tabak- en Sigarenfabriek voorheen Louis Dobbelmann, te Rotterdam; P. A. H Brus. meester bij de N.V. Tabak- en Sigarenfabriek voorheen Louis Dobbel mann. te Rotterdam; P. H Basselier, voor heen tabakssorteerder bij de N.V. Tabak en Sigarenfaj^-iek voorheen Louis Dobbel mann, te Rotterdam; J A van Oppijnen. tabakssorteerder bij de N.V. Tabak- en Sigarenfabriek voorheen Louis Dobbel mann te Rotterdam F Mal'h voor heen machinzetter bij de N. .V, de Courant „De Maasbode", te Rotterdam, G Boot. wonende te Kedichem. glas maker bij de Witglasfabriek te Leerdam: J. C. Tuijnder. voorheen koetsier bij den heer jhr. ir. H. Loudon, te Wassenaar; mej. W. Visscher. huisjuffrouw bij den heer dr. J. Wittop Koning, alhier: H. van den Arend, letterzetter bij de N.V. Boek en Kunstdrukkerij voorheen Mouton en Co.. alhier; J. Landman, voorheen letter zetter bij de N.V. Boek- en Kunstdruk- kcrij voorheen Mouton en Co., alhier; C. L. H. Metz. voorheen machinezetter bij de N.V. Boek- en Kunstdrukkerij voor heen Mouton en Coalhier; N. Kwetsie. boekbinder by de N.V Esveha v h Pn, Si mons Co., alhier; mej J. H. Smits, dienstbode bij de familie Wolterbeek, al hier; mej. G. Eikerbout, in dienst van mej F. A. le Poole, te Leiden; A van Venetië, voorheen machinezetter bij de N.V „Leidsch Dagbald" te Leiden: J. Kooij- mans magazijnbediende bij de Maatschap pij ter Vervaardiging van' Gasmeters enz., tc Dordrecht: H H. van der Koogh. sol deerder bij de Maatschappij ter Vervaar diging van Gasmeters enz., te Dordrecht; H Swaneveld. huisknecht bij den heer H O. de Jonchecre te Bordreeht; J. de Kreek, scheepsbeschieter bij de N V. Bocle's Scheepswerven en Machinefabriek, te Bolnes, gemeente Ridderkerk; J. Konij nenburg. arbeider bij de N.V. Machinefa briek. Ijzer-. Staal- en Metaalgieterij voorheen Bakker Co., te Ridderkerk; A J Bots. wonende te Schiedam, meubel maker bij de firma H. Nijman Co. te Rotterdam. T. Krijgsman, ponsmeester bij de firma A Vuyk Zonen, te Capelle aan den IJssel; P Advokaat. wonende te Nieuw-Lekkerland, metaaldraaier bij de N V L Smit en Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk: A. de Jong, wonende te Nieuw-Lekkerland, ijzer werker bij de N.V L. Sn\it en Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk: W van Zolingen, wonende te Nieuw-Lek kerland ijzerwerker bij de NV L. Smit en Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk; A de Jong. wonende te Nieuw-Lekkerland. scheepsmaker bij de N.V. L Smit en Zoon's Scheeps- en Werk tuigbouw te Kinderdijk: C van der Perk, wonende te Nieuw-Lekkerland, ijzer- werker bij de N.V. L Smit en Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk; P J. Scheen, hoofdbesteller bij de firma Groenewold-Hortus. te Amsterdam: C. de Waal, nachtportier bij de N.V Exploitatie Maatschappij Nederland, te Amsterdam; mej S. M Schwab, in dienst van de fa milie Balk. te Haarlem: J W. F Nieuw- veen. letterzetter bij de N.V. Drukkerij voorheen De Erven Loosjes. te Haarlem; L. de Graaf, blikslager bij de Vereenigde Blikfabrieken N.V.. te Krommenie: J. Groot Cz.. voorjieen 1ste kalandreur bij de N.V. Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen; P Wisse, scheepmaker bij de N.V Kon. Maatschappij „de Schelde", te Vlissingen; A Versluijs. koperslager bij de N.V, Kon. MaatschapDii „de Schelde", te Vlissingen; zan Dierendonck, vormer bij ae N.V Kon. Maatschappij „de Schelde, te Vlissingen; J. Jansen, wonende te Middel burg, voorheen machinebankwerker bij de N V Kon Maatschappij „de Schelde" te Vlissingen; mej. G. de Graas, dienst bode bij de familie Van Kats, te Willige Langerak; E. van Kesteren, sajetover- jager bij de N V. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon. te Veenendaal; G Versteeg, sajetverver bij de N.V Vee nendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D. S van Schuppen en Zoon. te Veenendaal: C. van Manen, sa- jetoverjager bij de N.V. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D S van Schuppen en Zoon. te Vee nendaal; W, Klumpenaar, metselaar bij de NV Veenendaalsche Stoomspinnerij en -weverij, te Veenendaal: R. van de Bo- 'enkamp, katoenmeter bij de N.V. Vee nendaalsche Stoomspinnerij en -weverij, te Veenendaal; W A. van Leeuwen, dra ger bij de N.V. Utrechtsche Begrafenis- vereeniging, te Utrecht; mej A. de Jong, dienstbode in de Hendrik Nannesstich- ting. te Bolsward: G Eshuis, knooper bij de N.V H ten Cate Hzn. en Co.. te Alme lo; H. J. Slaghuis. sterker bij de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co.. te Almelo: G. A. ter Stege, keurder bij de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; A. Dierink. we ver bij de N.V. H. Hedeman Jr.'s Textiel fabrieken. te Almelo: A Oostendorp, we ver bij de N.V. Katoenmaatschappij voor heen Gebrs. Scholten en Co., te Al melo; Th. J. Kuipers, smeerder bij Van Heek Co. N.V.. te Enschede; B. A. Mönnink. spinner bij van Heek Co N.V.. te Enschede; H. Hemmers, ar beider bij de N.V Katoenspinnerij Bams- hoeve, te Enschede; W. M. Jurgens, ka- toendrukker bij Gerh. Jannink Zonen N.V. te Enschede; A. Holtkamp. wonende te Enschede, portier bij de Boekelosche Stoombleekerij N V. te Boekelo; J. H. Pot. ketelmaker-ploegbaas bij de Machinefa briek Gebr Stork Co. N V., te Hengelo (O.); G. S. A. Metternich. draaier bij de Machinefabriek Gebr Stork Co. N.V., te Hengelo (O.); G J. Kollenstaart. wo nende te Hellendoorn, arbeider bij de Kon. Stoomweverij te Nijverdal N.V.: J. Lage Venterink, sterker bij H. P. Gelderman Zonen N.V.. te Oldenzaal; F. A. Brug- gïnk. pakker bij de N.V. Stoom-Spjnne- rijen en Weverijen v.h. S. J. Spanjaard, te Borne; H. J. Heek, schildersknecht bij de N.V. Stoom-Spinnerïjen en Weverijen v.h. S. J. Spanjaard, te Borne: W. Jalink. spinner bij de N.V. Stoom-Spinnerijen en Weverijen v.h. S. J. Spanjaard, te Borne; A. Perik. wever bij de N.V. Stoom-Spin nerijen en Weveryen v.h. S. J Spanjaard, te Borne; B. Smoes, arbeider bij Jansen Tilanus N.V., te Vriezenveen; G. J. Wes, arbeider bij de N.V. Katoenfabrieken v h. Arntzenius Jannink Co.. te Goor; A. Rietveld, touwpoetser bij de N.V. Ka toenfabrieken v.h Arntzenius Jannink Co., te Goor: J. Mengerink. wever bij de N.V. Katoenfabrieken v.h. Arntzenius Jannink Co.. te Goor; J. Meijer, kleer makersknecht bij de firma J Jans, tc Zwolle; J. M de Fooij. wonende te Die penveen. onderbaas bij de N.V. Industr. Maatschappij v.h. Noury van der Lande te Deventer; K. Houtman, typograaf bij de „Winschoter Courant", te Winschoten; mej. van Dam. inpakster bij de Chemische Stoomwasch- en Strijkinrichting „Voor zorg", te Groningen; A H. Kuipers, kleer maker bij de N.V. A. Kreymborg Co., te Venlo: J. H. Hodselmans. arbeider bij de N.V. Machinefabriek en Ijzergieterij Konings. te Swalmen; H. Konings. ar beider bij de N.V. Machinefabriek en Ijzergieterij P. Konings. te Swalmen; W. Schipper, aardewerker bij de N.V Société Céramique. te Maastricht: A. C. H. Dae- nen, decorschilder bij de N.V. Société Cé ramique, te Maastricht; W. Gerardu, zink- werker bij de N.V. Kon. Ned Papier fabriek. te Maastricht. te Bandoeng; mej. M. F. de Gril, com mies-redacteur bij het dept van Onder wijs en Eeredienst in Ned.-Indië; V. La- fontaine, bedrijfsambtenaar 1ste kl. bij den dienst der Posterijen, Telegrafie en Tele fonie in Ned.-Indië; J. P. W. Bijnolt, loods lste klasse te Tandjong Priok; C. Holstein, gewezen hulpbacterioloog bij den Open baren Gezondheidsdienst op Curagao; in zilver, met de zwaarden, aan: Soe- wardi, sergeant lste kl. der inf. van het Kon. Ned.-Ind. Leger; H Zwiers, serg.- majoor apothekers-assistent van het Kon. Ned.-Ind. Leger; J. Erkes, adj.-onder officier-instructeur der inf. van het Kon. Ned.-Ind Leger: J. W. Plevier, adj.- onderofficier, werkman der genie, van het Kon. Ned.-Ind. Leger; D. Tuasela, serg. lste kl. der marechaussee van het Kon. Ned.-Ind. Leger; T J. H. Franken, adj.- onderofficier-instructeur der art. van het Kon. Ned.-Ind. Leger; D. Oemboh. serg.- vliegtuigmaker b. d. Marine in Ned.-Indië; J. Hoogendam. sergeant-titulair, kok bij de Kol. Reserve te Nijmegen; in zilver, aan: Ch. E. Djusung, onderop zichter bij de Landschapswerken in de Afdeeling Timor en Eilanden; R. Stein, inspecteur van politie lste kl. te Soe- rabaja; W. J. A Kaligis, opzichter lste kl. bij den Dienst van Scheepvaart, te Pon- tianak; J. E. Slager hoofdagent van poli tie in Suriname: mevr. de wed. J. C. Gomperts, geb Colaco Belmonte, be stuurslid van de Vereeniging „Chesed Weëmeth" (Waarachtige Liefde) in Suri name; Ch W. J. Hoppenbrouvvers, schrij ver lste kl„ huisbewaarder bij den Ge neeskundigen Raad van het departement van Koloniën; H. A. C. Verboom, bode bij het departement van Koloniën: in brons, met de zwaarden, aan: W. Loupatty, korporaal der marechaussee van het Kon. Ned-Ind Leger: Wagimin, tamboer van het Kon Ned.-Ind. Leger; M. van Elk. kanonnier lste kl. van het Kon. Ned -Ind. Leger S. M. Lonto, mare chaussee lste kl van het Kon. Ned.-Ind. Leger; J D. Pasanea, infanterist lste kl. van het Kon. Ned.-Ind. Leger; Asa Baoek. marechaussee lste kl. van het Kon. Ned.- Inl. Leger; L. Mongkol, marechaussee le kl. van het Kon. Ned.-Ind Leger; D T. Saamate, infanterist lste kl van het Kon. Ned.-Ind. Leger; Matrawie, barisan lste kl bij het korps barisan. te Pameka- san; in brons, aan: F. Th. Westerveld, hoofd agent lste klasse bij de Algemeene Po litie te Jogjakarta: mej W C Gambar, organiste in de Boeboetankerk te Soera- baja; Saat, hoofdman van de Javaansche vestiging Sidodadi (district Saramaca) in Suriname; mej. G. J. S Duider, wasch- vrouw in de Landsinrichting voor melaat- schen „Groot-Chatillon". in Suriname; P. J. Ogle, houthakker in dienst der suiker onderneming Mariënburg van de Ned. Handel Maatschappij in Suriname; P P. Silié. gewezen brieven- en telegrambe steller op Bonaire; F. A Hanst, bediende bij de club „De Gezelligheid" op Curacao; mej. M M. Atalida. dienstbode bij de fa milie Senior op Curacao. Bij Kon. besluit zijn de volgende titu laire ra«gsverhoogingen verleend: de titu laire rang van luitenant-generaal, aan den gep. kolonel der artillerie C. J. M. Collette, wien sedert de titulaire rang van generaal-majoor is verleend; de titulaire rang van generaal-majoor, aan den gep kolonel der inf. G Dames; aan den gep kolonel der artillerie J. G. Tinbergen; aan den gep luitenant-kolonel der genie F Dekker, wien sedert de titu laire rang van kolonel is verleend; de-titulaire rang van kolonel, aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolonel der infanterie P. W. van Weeren; aan den gep. reserve-luitenant-kolonel der infan terie J. W. Klein; aan den gep. reserve luitenant-kolonel voor speciale diensten A. C. de Neeve; aan den gep. luitenant kolonel dei artillerie jhr. D. Mollerus; aan den gep luitenant-kolonel der artillerie J. A. G. James; aan den gep. luitenant kolonel der Koninklijke marechaussee F. Pekema; de titulaire rang van luitenant-kolonel, aan den gep. majoor-magazijnmeester der artillerie J. H. van Velzen; aan den ma joor T. S. Rooseboom, van den staf der artillerie; de titulaire rang van kapitein-luitenant- ter-zee aan den gep. luitenant-ter-zee der eerste klasse P. van Waasdijk; de titulaire rang van majoor, aan den gep. kapitein der infanterie J. G. Hare maker; aan den gep. kapitein der infan terie J. L. Hamel; aan den gep. kapitein der infanterie J- E. L. Sas; aan den gep. kapitein dei infanterie C. F. van den Benden: aan den gep kapitein-magazijn meester der artillerie J. T. Lemaire; de titulaire rang van officier van den marine-stoomvaartdienst der eerste klasse van de Koninklijke marine-reserve, aan den officier van den marine-stoomvaart- dienst der tweede klasse van de Konink lijke marine-reserve W. D. van Os; de titulaire rang van generaal-majoor, aan den gep kolonel der infanterie van het Kon N. 1 Leger J. C. J. Bongers en aan den gep kolonel-titulair der genie van het Kon Ned. Ind. Leger, H. van Tongeren: de titulaire rang van kolonel, aan den gep. luitenant-kolonel der genie van het Kon. Ned.-Ind. Leger P. L. de Gaay Fort man; aan den gep. dirigeerend officier van gezondheid lste kl. van den militair geneeskundigen dienst van het Kón. Ned.- Ind. Leger D. H Arends en aan den gep luitenant-kolonel der infanterie van het Kon. Ned.-Ind. Leger S. C. Plantinga; de titulaire rang van luitenant-kolonel aan den gep. majoor der artillerie van het Kon. Ned.-Ind. Leger H. Cramwinckel; aan den gep. majoor-titulair der infan terie van het Kon. Ned.-Ind. Leger A. van Pelt en aan den gep. majoor-titulair der infanterie van het Kon. Ned.-Ind. Leger, J. Geurink; de titulaire rang van majoor, aan den gep ritmeester der cavalerie van het Kon. Ned.-Ind. Leger C. F. A. de Bruijm de titulaire rang van eerste-luitenant. aan den gep. onderluitenant der infanterie van het Kon Ned.-Ind. Leger A. Groe nendijk, Oost- en West-Indië In goud. met de zwaarden, bij bevorde ring. aan: B. Hellenthal, kantoorhoofd met den rang van onderluitenant-titulair bij de Koloniale Reserve te Nijmegen; in goud, met de zwaarden, aan: Dubbeldam, onderluitenant der infanterie van het Kon. Ned.-Ind. Leger; F. Kunst, adj-onderofficier-schrijver, waarnemend archivaris bij de lste afd. van het dept. van Oorlog in Ned.-Indië: P. W C. Hoef- akker. onderluitenant der inf. van het Kon Ned.-Ind Leger; B. N. J. Metaal, onderluitenant der mil. adm van het Kon. Ned.-Ind Leger: in goud aan: P. Kersten, hoofdinspec teur van politie te Batavia; A. A. C. A. Pereira hoofdcommies op het residentie kantoor tc Bandiermasin; Raden Dewi Sartika, hoofd van de Raden Dewi-school de courant waarin gij met 't meeste succes ADVERTEERT Zijn mededader tot zeven jaar tuchthuis veroordeeld. MUNSTER, 29 Augustus Het tweedaagsch proces voor de Gezwore nen-Rechtbank te Münster tegen de Neder landers P. M. Bos en P. Kuiper, die terecht staan wegens moord en roof, poging tot moord en medeplichtigheid, nadert zijn einde. De Officier van Justitie heeft gesproken en tegen den 24-jarigen Bos de doodstraf ge- eischt. Zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken heeft Bos den eisch aangehoord. „Verdachten, staat op", zegt de president. „De behandeling van het proces is afgeloo- pen. Hebt u nog iets in het midden te brengen?" „Ik wil iets tot de Rechtbank zeggen", ant woordt Bos met onbewogen, monotone stem. „Ik heb iets opgeschreven en ik wilde een verklaring afleggen. Meermalen is hier be weerd dat ik geen spoor van berouw heb ge toond over mijn daad. dat ik zelfs heb gezegd dat het mij om het even was of ik een varken afmaakte of een mensch. Die woorden heb ik gesproken, maar ik wil trachten een en ander duidelijk te maken". Tot het eind toe is Bos een raadsel geble ven. Hoe is het mogelijk, dat een mensch, in het begin van zijn leven, die zooeven de dood straf tegen zich heeft hooren eischen, zoo ijzig kalm kan spreken? Geen spoor van aan doening is op zijn gelaat te lezen geweest op één uitzondering na toen dezen morgen een brief van hem werd voorgelezen, welke hij van de gevangenis uit heeft gericht tot zijn ouders en een kapelaan in Heerhugowaard. Toen vertrok zijn gezicht een paar maal en het leek of hij trachtte zijn ontroering te ver bergen. „Alles is gebeurd, zooals het hier is ge schilderd", aldus B. „Ik heb inderdaad geen berouw getoond. Toen ik de school verliet als jongen van 12 jaar had ik schoone toekomst- droomen. De hoofdonderwijzer had gezegd dat ik zeer begaafd was, dat ik verder moest stu- deeren. omdat ik het ver zou brengen in de wereld. Mijn ouders deden hun best om mij te laten leeren, maar alle pogingen faalden we gens geldgebrek. Ik had zelf gedroomd een maal tooneelspeler te zullen worden, want ik wist, dat ik daarvoor talenten bezat. Eens heb ik op een bruiloft heel alleen de menschen drie uur achtereen door mijn optreden bezig gehouden". De spreker raakt in een ietwat opgewonden stemming en hij vervolgt zijn betoog met wat meer gloed. Een roode blos is op zijn rond jongensgezicht gekomen. Hij vergeet dat hij in het aangezicht van den dood spreekt voor een Duitsche Rechtbank. In snel Nederlandsch gaat hij verder en slechts de Nederlandsche krantenman en de tolk kunnen hem volgen. Hij vertelt van zijn verblijf in militairen dienst en eindelijk hoe hij tot zijn daad is ge komen. „Ik wil geen gevangenis, maar de dood straf. Dat heb ik me van het begin af voor genomen. Daarom maakte ik de zaak nog er ger en vertelde dat ik in Nederland ook vier menschen had gedood. Die mededeeling be rustte op fantasie. De politie trachtte me ge rust te stellen en zei me, dat, wanneer ik be rouw toonde, er wellicht nog verzachtende omstandigheden voor me waren. Maar ik wil de geen clementie. Ik wilde de doodstraf. Daarom toonde ik geen berouw voor de men schen, daarom heb ik hier zoo kalm alles ver teld. Ik wil", zoo gaat B. met stemverheffing voort, „geen genade bij de menschen. Ik kan geen lange tuchthuisstraf verdragen. Ik weet dat ik er zelf een eind aan zou maken. En dan zou ik voor altijd verloren zijn, ook voor het hiernamaals. Daarom vraag ik de doodstraf. Ik ben nu gelukkig, want ik weet, dat dit het beste voor mij is. Nog nooit ben ik in mijn leven zoo gelukkig geweest. Na mijn dood zal mij vergiffenis worden geschonken. Ik hoop in het hiernamaals den vrede te vinden" Dat was het dramatisch einde van een moordproces, zooals in de zaal van het Schwur- gericht te Münster nog nooit tevoren is be handeld. Nog nimmer heeft een verdachte, die met zekerheid wist dat hij ter dood zou worden veroordeeld, zoo gesproken. Het requisitoir. In den namiddag heeft de subst. officier van Justitie, een jonge man, het requisitoir gehouden. Spr. requireerde tegen Bos de doodstraf we gens moord en wegens de beide pogingen tot moord 15 jaar tuchthuisstraf. Tegen Kuiper eischte de officier 8 jaar tuchthuisstraf. Voorts tegen beide verdachten verlies van de burgerlijke eere-rechten. Het vonnis. In den loop van den avond is het vonnis uitgesproken. Wegens moord werd Petrus Mattheüs Bos. oud 24 jaar, geboren te Heer hugowaard, ter dood veroordeeld. Verder we gens poging tot moord in twee gevallen tot 8 jaar tuchthuisstraf en verlies van alle bur gerlijke rechten. Zonder een spier op zijn ge laat te vertrekken hoorde Bos dit vonnis aan. Petrus Kuiper, oud 22 jaar, geboren te As sendelft. werd wegens medeplichtigheid aan moord veroordeeld tot 7 jaar tuchthuisstraf. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Aan de Nederlandsche Jeugd. Gij hebt gelezen dat onze Koningin en Ko ning Leopold hun bemiddeling hebben aange boden, ten einde een oplossing te vinden voor de huidige Europcesche crisis. Deze stap zal het Nederlandsche volk groote voldoening hebben gegeven. Maar deze voldoening moet zich uiten. Ik richt mij thans tot de Nederlandsche jeugd in het bijzonder. Op het oogenblik staat het lot van millioenen onzer leeftijdsgenooten op het spel. Wij kunnen hierin niet veel doen of zeggen. Doch wel kunnen wij ons stellen achter de daad van onze Koningin en Koning Leopold, door onze instemming te betuigen aan beiden. Naar te hopen is wordt dit nagevolgd door de Belgische jeugd. En moge dan de stem van de jeugd van Nederland en België weerklank vin den over de grenzen van alle landen, opdat men wete dat wij, de jeugd van 1939, in vrede met alle volken, onverschillig wie, willen leven. SEL SPRUYT.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12