Spwt 't JU Stagnatie bij het Amsterdam—Rijnkanaal JAARBEURS „Vestzakkiuisei VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Vooxleopiq utoxdt niet met den bouw van nieuwe kunst welken begonnen (Van onzen specialen verslaggever) OorlogEr stokt iets in het economische apparaat, dat in het neutrale Nederland nog immer het machtige lied van den arbeid deed klinken. Onafwendbaar duiken de moeilijk heden op, die gepaard gaan met de voltrek king van een ramp over Europa, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Economisch gesproken wordt de wereld wordt Neder land uit den koea's geslagen. Er is een spaak gestoken in de gestaag wentelende wie len van handel en industrie. Werken, welke thans niet dringend uitge voerd moeten worden, blijven liggen. De moge lijkheid, dat de leverantie van het benoodigde materiaal uit 't buitenland niet dan met wellicht zeer groote moeilijkheden kan ge schieden, doet de besluiten vallen om niet aan te vangen met iets, dat misschien toch onaf gemaakt blijft. Hoe staat het in verband met de werkzaam heden aan het Amsterdam-Rijnkanaal? Wij hebben bij bevoegde instanties inlichtingen ingewonnen over den invloed, welke de in ternationale toestand uitoefent op een voor Nederland uit economisch oogpunt bezien zeer belangrijk plan, dat reeds voor een ge deelte van Vreeswijk tot Jutphaas en verder tot het Merwedekanaal is voltooid. Voor zoover 't kanaalgedeelte Amsterdam Jutphaas betreft, benevens de aldaar begin nende aftakking naar Vianen, deelde men ons mede, dat de toestand momenteel van dien aard is, dat niet met nieuwe kunstwerken zal worden begonnen. Zou men daarvoor een aanbesteding houden, dan zouden er toch geen serieuze inschrijvingen binnenkomen, voorloopig is er dus zeker sprake van stag natie, al heeft men bij de in uitvoering zijnde kunstwerken materieel genoeg om deze te voltooien. Ook de grondwerken zijn de eerste weken na de mobilisatie nogal gestagneerd, omdat de aannemers plotseling hun vrachtauto's moesten afstaan aan de militairen. Voorts zijn enkele draglines igraaf machines) gerequireerd, hetgeen natuurlijk eveneens stagnatie betee- kende. Alleen het natte grondwerk, o.a. bij Diemen, heeft doorgang kunnen vinden, om dat de daardoor ingeschakelde baggermolen niet voor andere doeleinden werd opge- eischt. De stagnatie, welke men thans ondervindt wordt, behalve door de requisitie van de vrachtauto's der aannemers, ook veroorzaakt door het feit, dat men nog niet weet, hoe het in de toekomst zal gaan met den invoer van cement en ijzer, de twee plechtankex-s voor den bouw van kunstwerken als bruggen, sluizen en gemalen. Vergeleken bij 1914 is er echter één gunstige omstandigheid, nl. dat België neutraal is. Wellicht zullen de aan nemers, wanneer zij de situatie hebben kun nen bestudeeren, een mogelijkheid zien om toch aan het benoodigde materiaal te komen. In dat geval kunnen de aanbestedingen weer plaats hebben. Het gedeelte Vreeswijk-Tiel. Voor het kanaalgedeelte van Vreeswijk naar Tiel is de situatie van dien aard, dat daar in het algemeen maar weinig stagnatie ondervonden wordt. De reden daarvan is, dat het benoodigde cement en staal voor de kunstwerken reeds is aangevoerd, terwijl nóch het bagger materieel nóch de dragliner gerequireerd werden. Voor zoover aan deze werken een militair kantje zit, is van ver traging uit den aard der zaak geen sprake. De vrij groote objecten in het Betuwepand en in de omgeving van Wijk bij Duurstede vinden nagenoeg normaal doorgang. Slechts de voorbereidende werkzaamheden aan wer ken. welke in uitvoering zouden komen, zijn gaat in elk geval door. In verband met de vervoerbeperking, die zich 'tijdens de eerste mobilisatiedagen in sterke mate heeft voorgedaan,, werd door den Raad van Beheer besloten dé najaarsbeurs een week uit te stellen en werden de data voor deze beurs be paald op 12 t/m. 21 September 1939. Het jaarbeursbestuur heeft thans nader over wogen. of er aanleiding bestond alsnog wijziging in deze data te brengen. Hoewel niet ontkend kan worden, dat de huidige omstandigheden voor het bedrijfsleven ernstige moeilijkheden ten gevolge hebben, heeft de Raad van Beheer be sloten de najaarsbeurs op 12 September a.s. te openen, daar niet valt te beoordeelen of bij verder uitstel de tijdsomstandigheden zich in een voor deelnemers en bezoekers gunstige richting zouden ontwikkelen. Het jaarbeursbestuur heeft hierbij in de eerste plaats rekening gehouden met de noodzakelijk heid om in het belang onzer geheele volkshuis houding en in overeenstemming met het dooi de Regeering in deze ingenomen standpunt onze economische activiteit, voor zoover zulks maar eenigszins mogelijk is, te handhaven. Bovendien wenscht een groot aantal deel nemers zich zoo spoedig mogelijk te orienteeren over de vragen, die op handelsgebied zijn ont staan en moet het ook voor de bezoekers van het grootste belang worden geacht, dat zij zich nader op de hoogte kunnen stellen van de gewijzigde verhoudingen. Onder deze omstandigheden heeft het jaar beursbestuur gemeend niet het recht te hebben tot verder uitstel of afgelasten van de beurs over te gaan. Japan annuleert vliegtiiigorders. Duitschland zou vijf toestellen voor 40 passagiers leveren. De Japansche luchtvaartmaatschappij heeft besloten het contract met de Focke Wulf-fa brieken in Duitschland voor de levering van vijf Condor-vliegtuigen, welke 40 passagiers elk kunnen vervoeren, te annuleeren. Deze toestel len zouden in Januari door Japansche piloten naar Tokio worden gevlogen. gestaakt. De reeds voor deze maand aan gekondigde aanbesteding van de belangrijke sluizen te Tiel is in dit verband uitgesteld. Samenvattend kan men uit het boven staande concludeeren, dat door de stopzetting van den bouw van nieuwe kunstwerken, de rente verloren wordt van het kapitaal, dat in den aanleg van het Amsterdam—Rijnkanaal is gestoken, van dit oogenblik af tot aan den dag, waarop men weer full speed zal kunnen doorwerken. Stilstand beteekent, ook hier, achteruitgang. Achteruitgang van een werk, dat nog maar enkele weken geleden een ge deeltelijke bekroning vond in de openstelling van een deel van het nieuwe kanaal voor de scheepvaart. (Nadruk verboden). Engelsclie staatsburgers in Duitscliiand moeten zich aanmelden. De Duitsche minister van Binnenlandsche Za ken heeft medeff&deeld, dat op grond van een Donderdag in werking getreden verordening betreffende de behandeling van buitenlanders, alle staatsburgers van Groot-Brittannië en Noord-Ierland, alsmede de Britsche koloniën, protectoraten en mandaatsgebieden en Britsch- Indië, ouder dan 15 jaar, zich binnen 24 uur moeten melden in het naastbijgelegen politiebu reau. Zij, die nog geen 15 jaar zijn, moeten bin nen dezen termijn mondeling of schriftelijk zijn opgegeven. Ook stalenloozen, wier laatste staatsburger schap het Britsche was, moeten zich melden. Alle bovengenoemde personen mogen de plaats waar zij zich bij het bekend maken van deze verordening bevinden, niet zonder toestemming verlaten. Vrijwillige burgerlijke dienst. Voor de wel zeer moeilijke en verantwoorde lijke functie van starter bij de Olympische Athletiekwedstrijden in 1940 te Helsinki is de Fin Kalle Kataja aangewezen. Zal hij dc kans krijgen zijn vaardigheid op dit gebied te bewijzen? Regeeringscommissariaat in werking. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de mobilisatie in ons land vele duizenden man nen uit het burgerlijk leven heeft gehaald om den militairen dienstplicht te vervullen en dat derhalve in de burgerlijke maat schappij vele plaatsen moeten worden aange vuld. vooral daar waar de opgeroepenen niet gemist kunnen worden. Daarenboven zijn vele menschen noodig om diensten te ver vullen. welke in dezen tijd ln het middelpunt der belangstelling staan, omdat zij voortge komen zijn uit de behoeften het land in tij den van gevaar zoo afdoende mogelijk te be schermen. Voor de aanvulling van de diensten der eerste categorie, welke wij noemden, zal in de eerste plaats naar geschikte krachten ge zocht worden op de arbeidsmarkt. Men kan momenteel moeilijk uitmaken welke verschui vingen er hebben plaats gehad ln de rijen der werkloozen, want ook al zou men meenen dat het werkloosheidsprobleem door de mo bilisatie voor een groot deel is opgelost, aan de andere zijde melden zij zich aan, die wel niet voor den dienstplicht zijn geroepen, maar die door den achteruitgang van handel, scheepvaart en industrie in dezen tijd broo deloos zijn geworden. Het nieuwe regeeringscommissariaat voor den vrij willigen burgerlijken dienst, waar over de i'egeeringscommissarls mr. II. W. J. Mulder ons heeft ingelicht, strekt zijn be moeiingen dan ook in hoofdzaak uit over de tweede groep van diensten, welke thans van eminent belang moeten geacht worden. De directe interesse van het regeeringscom missariaat gaat uit naar den vrij willigen bur gerlijken dienst. Daaraan is in ons land groo te behoefte. De gevallen waarin hulpverlee ning noodig is zijn sterk toegenomen als ge volg van de buitengewone omstandigheden. Het is daarenboven zaak tijdig de noodige reserves te vormen ter aanvulling van de ver liezen in geval van militaire verwikkelingen, waarop wij ook in de burgermaatschappij voorbereid moeten zijn. Er moet voorts ge zorgd worden voor een aanvullende reserve van de arbeidsmarkt, welke in alle behoeften sou kunnen vooreien, indien deze markt eventueel niet meer toereikend zou zijn. In de laatste jax-en hebben velen zich aan gemeld voor de vrijwillige organisaties. Er zijn burgerwachten, luchtbeschermingsdien sten. E.H.B.O.-organisaties en korpsen van vrouwelijke vrijwilligers, doch indien men in de toekomst gereed wil zijn voor alle even tualiteiten, dan dienen de reserves grooter te zijn. Het is gemakkeyijk diensten op te sommen welke in tijden van nood verricht moeten worden: aanvulling van de politie, luchtbe scherming, eerste hulp. hulp bij evacuatie van de Nederlandsche burgerbevolking wan neer dit noodig mocht zijn. Doch daarnaast heeft men tijdelijke aanvullixig noodig van ad ministratieve overheidsdiensten, hulp aan den landbouw, bijstand bij invasies van vluchte lingen, verleenen van moreelen steun aan ge zinnen van gemobiliseerden. Dit geheele complex van diensten, dat nog kan worden uitgebreid, moet vervuld worden door hen, die zich daartoe vrijwillig en on- baatzuchtig beschikbaar stellen. Deze hulpverleening moet locaal georgani- heerd worden, omdat de diensten meestal een locaal karakter dragen. Het Regeeringscoin- missariaat verzorgt de centrale taak: coördi natie in centraal verband, contact met na tionale organisaties. Het zorgt voor de uit wisseling van gegevens ën geeft leiding bij het gebruik van vrijwilligers voor centrale deoleinden. Doch centralisatie in de gemeente zelf is eveneens dringend noodig. De practijk leert, dat velen gaarne hun diensten aanbie den, maar in vele gevallen niet weten waar voor zij zich moeten melden. Het regeerings commissariaat spoort derhalve de gemeente lijke overheid aan een kaartsysteem aan te leggen, waarop de vrijwilligers worden gere gistreerd. De kaarten worden vanwege het commissariaat verstrekt. Op deze wijze krijgt men een uitstekend overzicht van de vrijwilligers en de diensten, welke zij kun nen verrichten. De bedoeling is, dat ook de reeds bestaande organisaties op kaart worden gebracht. Aan dezen oproep heeft men in de ge meenten met meer dan 20.000 inwoners reeds in ercote mate gevolg gegeven. In tal van gemeenten kost het moeite de stroom van aanmeldingen te verwerken. Er bestaat voor dit plan groote belangstelling onder de Ne derlandsche bevolking. Binnen enkele dagen zal ook een oproep gericht worden tot de kleinere gemeenten, welke vaak nog drin gender behoefte hebben aan vrijwilligers. Vele groote jeugdorganisaties gaven ook ge hoor aan den nationalen oproep der regee ring. Mogen velen het groote belang van dit werk Inzien en zich opgeven, persoonlijk of met hun geheele organisatie, bij de plaatselijke auto riteiten, Nederland moet ook waar het betreft de burgerlijke ..verdediging" op alle gebeur lijkheden voorbereid zijn. Ook de „Bilderdijk" komt aangevallen schip te hulp. 35 opvarenden van de „Pukkastan" aan boord genomen. ROTTERDAM, 8 September. Naar wij vernemen, heeft de directie der Holland- Amerika Lijn draadloos bericht ontvangen van kapitein Munnik van het s.s. „Bilder dijk", dat door hem vijfendertig leden der be manning' van het Exigelsche s.s. „Puk kastan" zijn gered. De kapitein voegt aan zijn bericht toe, dat alles wel is aan boord en dat het schip de reis naar Rotterdam voortzet. De „Bilderdijk" is 27 Augustus uit New- York vertrokken. Ook in Joego-Slavië algemeene mobilisatie. De ministerraad in Joego-Slavië heeft beslo ten tot algemeene mobilisatie. De minister van oorlog is gemachtigd dit besluit geleidelijk ten Uitvoer te leggen. De kracht van het Joego-Sla- vische leger neemt dagelijks toe en nadert thans de 500.000 man. Er moet aan herinnerd worden, dat ook de Joego-Slavische regeering haar neu traliteit heeft uitgesproken. Opnieuw luchtalarm in Frankrijk. Donderdagavond te 20.37 uur gaven de sirenes te Marseille het alarm voor lucht- gevaar. Het alarm eindigde acht minuten later. Te 20.57 uur werd opnieuw alarm ge maakt, doch reeds drie minuten later werd het sein gegeven, dat- alles veilig was. Te Toulon werd om 20.25 luchtalarm ge maakt. waarna de stad in het duister werd gedompeld. Het alarm eindigde te 22. uur. v~rar--~ ft Sk «A*- De Zweedsche Sally Bauer is dezer dagen in 15 uur 22 minuten over het Kanaal gezwom men en was daarmede de elfde vrouw die dit nu wat uit de mode geraakte kunststuk klaar speelde. De noodcompetitie van den K. N. V. B.Geen invloed op de belangstelling voor voetbalInteressante en spannende matches met verrassende resultaten te wachtenVele plaatselijke ontmoetingenJonge spelers krijgen hun kans om technische vaardigheid te toonen. Evenals in 1914 zal de K.N.V.B. overgaan tot het instellen van een noodcompetitie^ We heb ben de meening hooren verkondigen, dat voor de wedstrijden weinig belangstelling zal be staan, omdat zij het karakter van vriendschap pelijke ontmoetingen zullen hebben, daar er geen promotie of degradatie op het spel staat. Dit is wel een zeer simpele redeneering, die door de practijk is gelogenstraft. Immers gedu rende den wereldoorlog trokken de matches voor de toenmalige noodcompetitie zeer vele toeschouwers, die vex*gast werden op hetzelfde enthousiaste spel, dat in de gewone competitie gebruikelijk was. Waarom zou dat ook niet het geval zijn? Men mag toch aannemen, dat nog steeds het meeren- deel van onze voetballers het spel om het spel beoefent en dat het voor hen weinig verschil zal maken, of aan de competitie al dan niet promo tie- en degradatie-matches zijn verbonden. Zij zullen evenzeer hun best doen om op de rang lijst een eervolle positie in te nemen en zoo mo gelijk de aan het bezetten van de eerste plaats in den eindstand verbonden medaille voor hun club te veroveren. Trouwens ook in de normale competitie is de invloed, die het zoogenaamde degradatie-gevaar op de spelers en het wedstrijdverloop heeft, miniem. Slechts aan het einde van het seizoen zullen enkele elftallen er onder gebukt gaan, doch meestal is £et reeds na afwerking van de helft van het programma duidelijk, welke club de meeste kans maakt om als hekkesluiter te eindigen. In een dergelijk geval hebben de spe lers zich dan, vertrouwend op hun geluk in de degradatie-wedstrijden, al spoedig met de situa tie verzoend. Slechts die vereenigingen, die tot den aller laatste» wedstrijd kans hebben om aan de on derste plaats te ontkomen, verliezen, hoe meer het einde van de competitie nadert, de overtui ging in eigen capaciteiten en de rust in hun spel. Hun zal de nood-competitie de gelegenheid bieden, de technische capaciteiten ten volle te ontplooien, mits zij zich niet bezondigen aan het eesn of andere systeem, voor de succesvolle uit voering waarvan zij ten eenenmale de geschikte spelers, de beheersching der tactiek en.... de noodige snelheid missen. Wij zijn overtuigd, dat de nood-competitie vele jonge spelers zal naar voren brengen, die anders nog geruimen tijd in reserve-teams zou den moeten uitkomen. Zij krijgen thans de ge legenheid, hun spelkwaliteiten op te voeren en de noodige routine op te doen, waarvan uitein delijk ook de clubs zullen profiteeren. Op die wijze komt er „frisch bloed" en meer leven in de competitie-afdeelingen, die dit als gevolg van de beperkte promotie-mogelijkheid, te lang hebben moeten ontberen. Immers jaar na jaar zag men dezelfde clubs in vrijwel de zelfde formaties tegen elkaar ten strijde trek ken en na de twee eerste maanden van het sei zoen waren vele wedstrijden tusschen elftallen uit de middenmoot van de ranglijst het aankij ken nauwelijks waard. Het is nu eemaal een bekend feit, dat elftalcommissies van Neder landsche vereenigingen over het algemeen hui verig zijn, om spelers van eenige reputatie door jongeren te vervangen en zij gaan daartoe meest al slechts over, als de wedstrijd-resultaten, om welke reden da nook, onbevredigend blijven. Een geleidelijke verjonging van het team, zoo als men dat in Engeland toepast, ziet men hier zelden; men houdt de erkende eerste elftalspe lers zoolang in de ploeg tot zij in het geheel niet meer mee kunnen en daarna verwacht men van de plaatsvervangers, dat zij onmiddellijk in het nieuwe milieu gewend zijn. Thans krijgen de jongeren in grooten getale hun kans en zij zullen die ongetwijfeld zoo goed mogelijk benutten. Nu de clubbes tuur deren geen reden hebben om de spelers op het hart te druk ken, toch vooral om de plaats op de ranglijst te denken, zullen de jongelui onbevangen in het veld komen en al zal het aanvankelijk even on wennig gaan, de natuurlijke impuls om de over winning te willen behalen, waarop sportwedstrij den toch gebaseerd zijn, zal hen al spoedig in staat stellen om goede prestaties te leveren. Juist met de sterk gewijzigde elftallen, wier speelkracht een volkomen onbekende factor is, kan het gebeuren, dat b.v. D.F.C. zich de meer dere van Ajax of Bloemendaal zich de meerdere van Haarlem toont Verrassende uitslagen zullen aan de orde van den dag zijn en reeds deze mo gelijkheid alleen zal de toeschouwers er toe be wegen, in grooten getale naar de terreinen te trekken, want het onbekende lokt altijd en ver rassingen evenzeer. Naar verluidt, zullen de clubs naar hun geo grafische „ligging" bij elkaar worden ingedeeld. Indien dit plan werkelijkheid wordt, zullen bijv. E.D.O. en R.C.H. bij Haarlem, V.S.V. en Storm vogels in de afdeeling komen en derhalve de kans krijgen om te bewijzen, dat ze voor de eer ste klassers niet behoeven onder te doen. Men kan zich geredelijk voorstellen, dat de aanhangers van beide eerstgenoemde clubs een dergelijke regeling zouden toejuichen; de plaat selijke rivaliteit zal de spelers er toe brengen hun beste beentje voor te zetten. Zeker is, dat menige interessante en spannen de wedstrijd zal worden gespeeld en gedachtig aan het goede spel in de vriendschappelijke lichtwedstrijden, waarbij ook niets van het re sultaat afhing, behoeft men over de instelling van een noodcompetitie op zichzelf niet te treu ren. Voor de eerste maal sinds 1914 is het Austra lië gelukt beslag te leggen op den Davis-cup, door een 32 overwinning in de challenge- round op Amerika. Quist en Bromwich hebben het bestaan, een aanvankelijken 20 achter stand in te loopen, een prestatie, die in den eind strijd nimmer tevoren werd geleverd. Bijna was de beslissing met 30 ten gunste van de Yankees gevallen, want Kramer en Hunt wonnen de beide le sets van het dubbelspel met 75. 75 en hoewel de Australiërs de derde set met 6—2 op hun naam brachten, leken ze bij 54 achterstand in de vierde verslagen. Maar Bromwich en Quist herstelden zich, maakten 75 en 62 en de zege in de beide resteerende enkelspelen bracht hun de begeerde trofee. werd bij den Engelschen vliegeraanval getroffen. Felle strijd geleverd. Het Britsche ministerie voor de voorlichting deelt mede, dat het thans mogelijk Is een vrij volledig verslag te geven over 't eerste actieve optreden der Britsche strijdkrachten in den oorlog den aanval op de Duitsche vlootbasis van Wilhelmshaven en Brunsbüttel aan den ingang van het Kielerkanaal. Ofschoon de weersomstandigheden ongun stig waren werd de aanval ten uitvoer gelegd met de grootste kracht en stoutmoedigheid. De resultaten, die zij behaalden waren zeer belangrijk. Er viel een zware regen en het zicht was slecht. De navigatie van het eskader was zuiver en toen de toestellen de vloot basis naderden vlogen zij laag om er zeker van te zijn, dat zij hun doelen zouden tref fen. De eerste aanval werd uitgevoerd In den loop van den avond op een z.g. vestzakkruiser, die enkele mijlen ten Oosten van de reede van Schilling lag. Er bestaat weinig twijfel aan, dat de vijand verrast werd, doch de luchtaf- weerbatterijen openden snel het vuur. De bommenwerpers doken boven het oorlogschip en rechtstreeksche treffers met zware bommen werden gemaakt. De volgexide vliegtuigen vlogen zoo laag, dat de schade kon worden waargenomen. De marineschepen en de kustbatterijen onder hielden een hevig luchtafweervuur en onze bommenwerpers werden aangevallen door Duitsche gevechtstoestellen. Toch werd de aanval voortgezet. Onze vliegtuigen spoorden een tweede schip op in Brunsbüttel en gin gen tot den aanval over. De piloten en be manningen keerden in goede conditie naar hun basis terug. Van een marinestandpunt gezien zal deze aanval zijn uitwerking hebben op den tce- komstigen loop van den oorlog ter zee, aan gezien het getroffen schip een der meest doematige eenheden van de Duitsche vloot was, zoo constateert het ministerie. Het Duitsche nieuwsbureau verneemt van cfficleele zijde, dat de berichten over het vernielen van den Duitschen vestzakkruiser „Gneisenau" door Britsche bommenwerpers onjuist zijn. Het schip is niet getroffen en is volkomen onbeschadigd. Henderson en zijn staf terug in Engeland. Torpedojagers zorgden voor een veiligen overtocht. Sir Nevile Henderson en alle leden van den staf der Britsche ambassade in Berlijn, zijn gisterenmiddag om kwart over vijf veilig in Gravesend aangekomen. Men verneemt, dat verscheidene malen diepte bommen zijn afgevuurd door de tor- pedobootjagers, die het schip, waarop Hen derson zich bevond, begeleidden. KAATSEN Wedstrijd van „Frisia". Ook militairen kunnen deelnemen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van „Frisia" Zondag a.s. op het Gemeentelijk Speel terrein aan de Kleverlaan een kaatswedstrijd te organiseeren voor leden. Nu het valt aan te nemen, dat onder de ge- mobiliseerden te Haarlem ook vele Friezen zul len zijn, heeft het bestuur gemeend, ook hen in de gelegenheid te moeten stellen, aan dezen wedstrijd deel te nemen. Aan hen, die meenen aan dezen oproep gehoor te moeten geven, wordt medegedeeld, dat aangifte kan geschieden bij een der bestuursleden of des morgens op 't ge meentelijk speelterrein aan de Kleverlaan. Men zorge dan negen uxxr aanwezig te zijn, daar de loting half tien wordt gehouden. Er wordt ge kaatst 3 in partuur. Eenige extra prijzen zijn beschikbaar gesteld. WIELRIJDEN DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging deelt ons mede, dat heden niets doorgaat. Zondagmorgen ver zamelen te 9 uur achter het station. ZEILEN ZEILWEDSTRIJD AFGELAST. In verband met de huidige internationale verwikkelingen heeft het bestuur van de Ne derlandsche Jachtclub besloten den op 17 September a.s. op de Vinkeveeneche plassen te houden grooten zeilwedstrijd niet te doen doorgaan. KORFBAL RECEPTIE „OOSTERKWARTIER". Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Haarlemsche Korfbalclub „Oosterkwartier" houdt het bestuur Zaterdag 9 September, des middags van 35 uur, receptie in het gebouw der Speeltuinvereeniging „Het Oostei-kwartier" aan de Zomervaart. Olympische Spelen. Voorloopig geen Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen heeft het Nederlandsch Olympisch Comité in verband met den inter nationalen toestand de voorbereiding van een Nederlandsche deelneming aan de a.s. Olympi sche Spelen voorloopig stop gezet. Het bestuur van het N.O.C. heeft zich tot den minister van Defensie gericht en zich geheel ter beschikking gesteld om desgewenscht mede te werken aan het nemen van maatregelen ter be vordering van de ontspanning der gemobili seerden.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10