60-Jwdg. van cJi3.C. De heerW. J. H. Mulier tot beschermheer benoemd Jaarvergadering en Voetbalfournooi Ajax winf den eersten prijs I Vele leden van H.F.C. waren Zaterdagavond opgekomen om de 60ste algemeene jaarverga dering bij te wonen. Zeer veel eere-leden en leden van verdienste waren aanwezig, o.a. de heeren Mulier, Loosjes, Lotsy, Swens, Nico Bouvy enz. Dr. C. Spoelder opende deze bijeenkomst met een uitvoerige rede. Hij herinnerde aan enkele punten uit het boek „Homo Ludens" van Prof. Huizinga, o.a. dat de speeltrek in den mensch zit, dat het spel aan een soort eere-code gebon den is en dat het spel gemeenschapszin kweekt. Hij wees nadrukkelijk op het feit, dat de eer ste tientallen jaren het voetbalspel alleen om het spel gespeeld werd, om daarna de verschil lende feiten te. noemen, die tot de huidige ont wikkeling van onze voetbalsport geleid hebben. De voorzitter schetste de vele verdiensten, die mannen als Mulier, Loosjes, Lotsy voor H.F.C. gehad hebben. Deze menschen hebben gezorgd, dat H.F.C. nog steeds een aparte plaats in de voetbalwereld inneemt. Met een opwekkend woord tot de jongeren, om deze traditie voort te zetten, eindigde Dr. Spoelder zijn voortreffe lijke rede. Zooals gebruikelijk bij een jubileum had het bestuur ook nu besloten, enkele leden voor hun bijzondere verdiensten voor H.F.C. te beloonen. De heer Mulier werd onder langdurig applaus tot beschermheer benoemd, de heer Karei Lotsy werd van eere-lid eere-voorzitter; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, die nu reeds 21 jaar het secretariaat waarneemt, kreeg het eere-lidmaatschap. Het scheidene bestuurslid Mr. B. J. Onderwater werd tot lid van verdienste benoemd, voor het vele werk, in het belang van de jeugd verricht. Het uitgebreide jaarverslag van den secre taris, werd met een luid applaus beloond. Hier in werden alle seizoenen besproken en talrijke momenten uit het H.F.C.-leven naar voren ge bracht. Het jaarverslag van den penningmeester toonde een niet te opgewekt beeld. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van Mr. B. J. Onderwater en Dr. A. Y. van der Meulen, die zich niet meer herkiesbaar stelden, de heeren M. A. Lange,ndam en A. van Baas- bank gekozen. Aan het einde der vergadering reikte de voor zitter der Redactie-commissie met enkele goed gekozen woorden 't nieuwe H.F.C.-gedenkboek uit; het is een eenvoudig, maar keurig verzorgd boek. o Te half twaalf sloot de voorzitter de vergade ring. 1 De „mobilisatie-elftallen" van H.F.C. en Haarlem, die Zondag deelnamen aan het voetbaltournooi ter gelegen heid van het zestigjarig jubileum van H. F. C. De adspiranten van de H. F. C. „Haarlem" kregen Zondag hun deel aan het gouden feest der rood- broekenclub met een vijfkamp en een voetbaltournooi. W. J. H. Mulier. HET VOETBALTOURNOOI. Onder begunstiging van fraai weer heeft dit voetbalfestijn plaats gehad. Over het algemeen stond het vertoonde spel niet op hoog peil, Ajax was wel het beste elftal en heeft dan ook ver diend den eersten prijs gewonnen. Jammer was het dat reeds na zes minuten spelen Ligtenstein op ongelukkige wijze zijn kuitbeen brak. We wenschen hem een spoedig herstel toe. HAARLEM—H.F.C. (5—1). In het begin wegen de partijen aardig tegen elkaar op; Haarlem is technisch beter, maar het H.F.C.-elftal vergoedt veel door enthousias me. Toch krijgt Lips in het H.F.C.-doel meer werk te verrichten dan zijn collega Kluit Voorloopig echter weet de H.F.C.-keeper zijn doel schoon te houden. Met de onsamenhangen de H.F.C.-aanvallen weet de Haarlem-achter hoede wel raad. Het is Smit, die met een kopbal uit een voor zet van rechts aan Haarlem de leiding geeft. (1—0). Ondanks enkele goede pogingen slaagt H.F.C. er niet in voor de rust te scoren. In de tweede helft begint H.F.C. met een klei. ne meerderheid, keeper Kluit doet goed werk; hij kan echter niet verhinderen, dat De Haan r.a een voorzet van Ten Have den gelijkmaker scoort. (11). Na nog enkele aanvallen van H.F.C. neemt Haarlem in het laatste kwartier het spel geheel in handen, de H.F.C.-achterhoede kan den druk niet weerstaan; Van der Hulst benut weldra een goede pass. (21). H.F.C.'s tegenstand is nu gebroken; Lips krijgt zeer druk werk. eerst is het Van Polanen, die na een snelle rush scoort, daarna weten Van der Hulst en De Winter den eindstand op 51 te brengen. AJAX—H.V.V. (1—0). Het zeer jonge H.V.V.-elftal biedt direct goe den tegenstand. Fel zitten de Hagenaars steeds op den bal en daar de Amsterdammers het iets te kalm opvatten, is het H.V.V. dat het meest in 1 Wie telt al deze jeugdige voetballer tjes, die Zondag in 't Heemsteedsche Sportpark deelnamen aan het tour- nooi om den v. d. Aart-beker? De Korfbalclub „Oosterkwartier" bestaat tien jaar. Het bestuur in de bloemen tijdens de Zaterdagmiddag gehouden receptie. V. 1. n. r.: zittend: S. Dinkelberg. 2e voorzitter; Jac. Fa bel Sr.. voorzitter; D. Hooijveld, secre taris; B. v. d. Pieterman, penning meester. Staande: B. van Marsbergen, mevr. J. PoelgeestWaage, H. J. Landwehr Johann, mej. T. Waage, allen leden van de Propaganda- commissie. (Eenige bestuursleden waren wegens militairen dienst af wezig.) den aanval is. De Villeneuve mist een kans voor open goal. Fischer doet het aan den anderen kant beter, als hij na uitstekend samenspel keeper Dan- kelman met een onhoudbaar schot passeert. In de tweede helft oefenen de jeugdige H.V. V.'ers een zwaren druk uit op liet doel van Ajax, hun schotvaardigheid is echter niet groot, zoodat doelpunten uitblijven. Ook Ajax slaagt er niet in met het korte spel de I-I.V.V.-achter- hoede nog eens te passeeren. Het einde van de zen srtijd brengt dan ook Ajax in de finale. H.F.C.—H.V.V. (0—1). De strijd tusschen de verliezrrs brengt de aloude tegenstanders tegen elkaar. Hoewel deze wedstrijd in tempo belangrijk minder is, blijkt hij toch aardig om aan te zien. De keepers moe ten om beurten in actie komen bij enkele ve nijnige aanvallen. Bij H.V.V. doet vooral Colt hof zeer nuttig werk: gemakkelijke kansen ko men- er echter niet: de rust komt met blanken stand. Door beter samenspel zijn de Hagenaars in de tweede helft iets in de meerderheid. Drijver doet uitstekend werk, maar ook hij kan niet verhinderen, dat Colthof met een goed schot Lips passeert. (01). De laatste tien minuten trekt H.F.C. met het geheele elftal naar voren; de H.V.V.-achterhoede doet echter haar plicht. Het einde komt dan ook met een 10 overwinning voor H.V.V. AJAX—HAARLEM (2—1). De beide eerste-klassers vertoonen een beter spel dan de clubs in de vorige ontmoeting. Snelle open aanvallen volgen elkaar van beide kanten op; het verschil zit alleen in de achterhoedes; die van Ajax, gesteund door Anderiesen. biedt telkens weerstand; die van Haarlem laat zich kort achter elkaar tweemaal door Fischer pas seeren (20). In de tweede helft doet Haarlem verwoede pogingen om- den achterstand te verkleinen. Inderdaad gelukt het Van der Hulst, om een te- genount te scoren. (21). Vele corners op het Ajax-doel volgen nu, Keizer weet echter zijn doel schoon te houden. Het is dus Ajax. dat aan het einde van dezen zeer geslaagden dag uit de handen van Haar lem's Burgemeester. Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, den eersten prijs in ontvangst mag nemen. Een goede oude bekende van H.F.C. Nico Bouvy (in het midden) die Zondag bij het jubileum-tournooi aan de Spanjaardslaan niet ontbrak. HAARLEM'S GOUDEN FEEST. Vijfkamp en voetbalwedstrijden voor de adspiranten. Hoewel in verband met de ernstige tilden de verdere feestelijkheden van Haarlem zijn uit gesteld, heeft de jeugd toch ook haar deel gehad. De geheele Haarlemjeugd was aanwezig; zij heeft een prachtige» sportdag gehad. Reeds vroeg waren de jongens present en evenals de iunioren en senioren werd er voor hen een vijrkamp gehouden en onderlinge voet balwedstrijden. Ook deze dag is bijzonder geslaagd; de vijf- kamp was een succes. Baldribbelen, doeltrappen, ingooien en vertrappen werden vlot afgewerkt en de hindernisloop was ook nu weer een ver maak voor de aanwezigen. De uitslag van den vijfkamp was als volgt: W. Peschar, H. Stam, P. v. Tiggelen, H. War tel, J. de Groot, H. Baum, W. v. Gorselen, C. v. Duin, H. Grilles, C. de Voogd, H. Person. W. J. Polder, AJ. Akkerman, Th. Krom, J. Wijkhui zen. F. Willemse, J. de Bruin, G. Blesgraaf, H. v. Laan. A. Rol, J. v. d. Hoff, E. Sierwerde. A. Streng, J. Leonhard, J, Vester, J. Oly, H. Velt- huyzen. In de middaguren werden de jongens bezig gehouden met onderlinge wedstrijden; ook dit werd een volledig succes. Door zeven elftallen werd gestreden; er werden prettige wedstrijden gespeeld en er moesten, om tot het allerhoogste te komen, nog strafschoppen genomen worden De uitslag van de voetbalwedstrijden was als volgt: 1. elftal Vreeken. 2. elftal Person, 3. elftai Peschar, 4. elftal Haak, 5. elftal v. Tiggelen, 6 elftal v. Duin, 7. elftal Polder. Het was een bij uitstek geslaagde dag: dat liet de voorzitter van de feestcommissie, de heer Voogd, in zijn slotwoord bij de prijsuitreiking ook wel blijken. Gen enkele deelnemer ging met leege handen naar huis. Tot slot sprak de voorzitter, de heer J. G. van Balen Blanken, een opwekkend woord. OM DEN ZILVEREN BAL. Feijenoord wint. De eindstrijd tusschen A. D. O. en Feijenoord om den Zilveren Bal, die Zondagmiddag te Rot terdam is gespeeld, eindigde in een 21 over- winnig voor Feijenoord. naadt de rust reeds met een 20 voorsprong was gekomen. GOLF Kennemer Golfclub. Zondag werd op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club te Zandvoort de wed strijd gespeeld om den wisselbeker, uitgeloofd door den heer E. Vas Visser. Het was een 36 holes match tegen bogey met handicap. Winnaar werd ir. T. F. Hubrecht (4) door in de eerste ronde te eindigen met 2 up en in de tweede ronde 1 down, totaal dus 1 up. Tweede werd M. de Kadt (17) eerste ronde 3 up, tweede ronde 4 down, totaal 1 down. NIEUWE INDEELING DER EERSTE-KLASSERS. De Tel. bevat de volgende indeeling der eer ste-klassers voor de aanstaande noodcompetitie: Afdeeling I: D.W.S., Blauw-Wit. Ajax. Storm vogels, K.F.C., Haarlem, V.S.V., 't Gooi, D.O.S. Eén Haagsche eerste-klasser. Afdeeling II: Sparta. C.V.V., Hermes-D.V.S., Xerxes, Feijenoord, D.H.C., R.F.C., D.F.C., Twee Haagsche eerste-klassers. Afdeeling III: N.E.C., A.G.O.V.V., Heracles, Enschedé, Go Ahead. Tubantia, Wageningcn, Quick. Hengelo, Ensch. Boys. Afdeeling IV: Eindhoven. M.V.V., N.A.C., P.S.V., Willem II. Juliana. Lnnga, B.V.V.. Roer mond, N.O.A.D., Limburgia. Helmond. Afdeeling V: Achilles, G.V.A.V., Heerenveen, Sneek, H.S.C.. Leeuwarden, Be Quick, Velocitas, Veendam, W.V.V. TAFEL TENNIS HAARL. TAFEI,TENNISCLUB. Nu de Haarlemsche Tafeltennis Club door de militaire maatregelen tijdelijk niet meer over haar clubgebouw, het voormalig Zander-Insti tuut beschikken kan, heeft hel bestuur een nieuwe trainingslokaliteit gevonden in het ge bouw „Olympla", aan den Kinderhuissingel. Hoewel deze zaal niet zoo ruim is, kan toch lederen Maandagavond getraind worden op vier tafel. Inlichtingen omtrent de tafeltennissport en de H.TTC. worden gaarne op de trainingsavonden verstrekt alsmede ook bij het secretariaat Oran je Nassaulaan 169, Overveen. telefoon: 15684, Hedenavond begint de onderlinge competitie. De winnaar en de winnares van deze competitie worden voor een jaar houder-(ster) van een fraaien wisselbeker. Op iederen clubavond is er geregelde trai ning der leden door den heer H. van Son. A THLETIEK. Driekringenwedstrijcl. Tengevolge van de mobilisatie kan de athle- tiekwed. trijd tusschen den Kennemer Turnkring, N. H. Zuiderkwartier en Purmerend e.o. niet KORFBAL Oosterkwartier's tweede lustrum. Ter gelegenheid van haar tweede lustrum hield de H. K. C. ..Oosterkwartier", Zaterdag van 3 tot 5 uur receptie in het clubgebouw aan de Zomervaart. In de feestelijk versierde zaal ontving het jubileerende bestuur de afgevaardigden van ver scheidene zuster-vereenigingen. Een bloemenhulde werd o.a. aangeboden door de Speeltuinvereenïging „Oosterkwartier". Operette afd. der Speeltuinvereenïging „Ooster kwartier". H. K. C. „Nieuw Flora", H. K. C. „Meerlebosch", H. K. C. „Animo Ready", dona teurs, leden, adsp.leden, supporters en den trainer van het eerste 12-tal, den heer Blits. De voorzitter van den H. K. B.. de heer De Boer, sprak namens dezen Bond; hij maakte ge wag van den mooien staat van dienst van de jubileerende vereeniging, bekroond met het be halen van het eerste-klasseschap van den K. N. K. B. De heer J. Fabel, voorzitter van Oosterkwar tier dankte den heer De Boer voor zijn zeer ge waardeerde woorden. Vele zuster-vereenigingen en belangstellen den maakten hierna hun opwachtingen, waarna de heer Pater, de oprichter van „Oosterkwar tier" (thans wonende te Amsterdam en nog steeds zeer belangstellend voor de verrichtingen van Oosterkwartier) op treffende wijze het ont staan en den bloei der vereeniging herdacht. Zeer veel blijken van belangstelling zoowel van 2e, als le Klas vereenigingen uit den lande mocht het bestuur ontvangen. Het bestuur stelde alle geschonken bloemstuk ken ter beschikkinig van de Haarlemsche zie kenhuizen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7