2 80 80 £fl v.Empelen cKaaiiem zoigi ixaai de getmUdseetden. NIEUWS IN 'T KORT W PENS DAG 13 SEPTEMBER 1939 HAARLE M'S DAGBLAD Prestaties in de competitie van den Haarlemschen Cricket BondFraai batting-gemiddelde van Van Musscher 3. Berendsen nam meeste wickets Beyk en Faber bereikten met den bal gelijke resultaten Noodlanden op zee Wat de enquête over de noodcompetitie uitwees. Hoewel de competitie van den Haarlemschen Cricket Bond niet geheel kon worden uitge speeld, had R.C.H., voor tot staking der wed' strijden werd besloten, met ruimen voorsprong en ongeslagen het kampioenschap behaald, een prestatie, die met lof dient te worden ver meld. Uit de eind-ranglijst blijkt, dat Bloemen- daal, dat vele malen den titel heeft veroverd, in het afgelcopen seizoen maar matig succes boekte, het elftal verloor evenwel matches als het won. Merkwaardig is voorts, dat de vijfde elftallen van Rood en Wit en Haarlem het er veel beter afbrachten dan de oorspronkelijk sterker geachte vierde teams van deze clubs. Op de lijst der batting-gemiddelden troont de R.C.H.'er van Musscher onbereikbaar boven aan met een average van 37.38; hij is onge twijfeld een der beste, zoo niet de beste batsman in den H.C.B. en het is jammer voor hem, dat hij net één run te kort komt om de 300 runs (in 10 innings) voor dit seizoen vol te maken. Behalve van Musscher kwamen ook Van Langelaar, Kok, Kruyt en Van Roon boven de 200 runs. Er werden twee centuries gescoord, nJ. 103 door Kruyt voor het H.C.B.-elftal tegen den Rotterdamschen C.B. en 100 not out door den jeugdigen Rood en Witter Piet Roorda. De veteraan Jan Beyk, die er toch ongenadig het hout op kan leggen en dn zijn loopbaan menige zes geslagen heeft, scoorde dit seizoen slechts 85 runs in 9 innings. De vier meest succesvolle bowlers ontloopen elkaar niet veel; Van Roon (5.15), Van der Mey (5.38), Van der Pas (5.52) en Zonneveld (5.82) wisten tezamen 158 slachtoffers te maken, doch het was J .Berendsen van Rood en Wit, die de meeste wickets (58) nam. Zon neveld heeft tegen het sterke Flamingo elftal zeer goed werk met den bal geleverd en ook Van der Mey dient in dit opzicht te worden genoemd. Bowlen en batten samen beschouwd, hebben Van Roon en Berendsen de beste allround prestaties verricht. De beide veteranen J. Beyk en Joh. Faber bleken met den bal weinig voer elkaar onder te doen; beiden zagen 260 runs op zich geslagen, maar de Bloemendaal-aan- voerder veroverde 30 wickets (gem. 8.67) tegen 29 door den Rood en Wittter. Daarmede is het resultaat van het seizoen bekeken en moeten de cricketers hun matten weer oprollen De angstige sensatie, met een vliegtuig een noodlanding in volle zee te moeten maken, vereischte heed wat van de koelbloedigheid van de Nieuw-Zeelandsche aviatrice Jean Batten, die daarover het volgende vertelt. Bij een poging om het snelheidsrecord voor een vlucht van Australië .naar Engeland te verbeteren, bevond ik mij hoog boven de van haaien wemelende Timor-Zee, toen plotseling, op 400 kilometer van het land verwijderd, mijn motcr begon te weigeren. Tweemaal werd de Ons telefoonnummer is heel gemakkelijk te onthouden. TWEE - TWEEMAAL TACHTIG voor Uw tuin, voor bloemen. Tuinbouwbedrijf, Heemstede. Bloemenmagazijn Binnenweg 18. (Adv. Ingez. Med.j CRICKET DE EERSTE KLAS COMPETITIE 1939. Wordt niet uitgespeeld. Het is nu natuurlijk voor honderd procent zekerheid geworden, dat de eerste klas Cricket competitie 1939 niet meer uitgespeeld zal wor den. Dat is wel heel jammer, vooral omdat er nog slechts een gering aantal wedstrijden ge speeld moest worden. We zullen het echter moe ten aanvaarden, zooals zooveel in dezen mobili satietijd. Een beslissing over het kampioen schap kan dus niet vallen, want de mogelijk heid zou bestaan hebben, dat P. W. en Rood en Wit aan het eind van het seizoen beide 19 pun ten hadden behaald, namelijk als P. W. haar laatsten wedstrijd tegen VOC had verloren en Rood en Wit haar laatste ontmoeting tegen VRA had gewonnen, om van een eventueele innings overwinning maar te zwijgen. Als men onder staand ranglijstje bestudeert, zal men zien. dat ook Hermes-DVS nog een kansje op de eerste plaats had. Wel bestond er zekerheid over de vraag, wie de laatste plaats zou bezetten. Dat zou natuurlijk Haarlem zijn geweest. Nu kan men wel gaan uitrekenen, dat VRA en Haarlem tenslotte ieder vijf punten zouden behalen, doch dat kan al leen maar in theorie, want dan had Haarlem haar laatsten uit-wedstrijd tegen HBS met in nings moeten winnen en VRA haar beslissende match aan de Spaniaardslaan tegen Rood en Wit met innings moeten verliezen. En daar ge looft natuurlijk niemand aan. De volgende wedstrijden zullen dus niet meer gespeeld worden: Rood en WitVRA. PW VOC, HBSHaarlem, Hermes-DVSVW, HGC II—HCC I en tenslotte nog een ontmoeting tusschen VOC en VW. Wat. met No. 10 zal gebeuren, is nog niet be kend. De competitie wordt dus bij den volgenden stand gestaakt: P. W. 12 9 0 1 2 0 19 Rood en Wit 12 8 0 1 3 0 17 Hermes-DVS 12 8 0 1 3 0 17 H. C. C. I 12 7 0 2 3 0 16 H. B. S. 12 4 1 2 5 0 13 V. V. V. 11 5 0 2 4 0 12 V. O. C. 11 4 0 0 7 0 8 H. C. C. 2 12 3 0 2 7 0 8 V. R. A. 12 3 0 1 7 1 6 Haarlem 12 1 0 0 11 0 2 regelmatige werking enkele seconden onder broken en in de veronderstelling, dat er te weinig benzine werd toegevoerd, opende ik de kranen zoover mogelijk. Helaas zonder resul taat, want onmiddellijk daarna stopte de motor geheel en al. In de plotselinge stilte kreeg ik een verschrikkelijk gevoel van on macht. Het eenige, dat ik hoorde, was het suizen van dé lucht, die langs het nu snel dalende toestel gierde. Is dit het einde?, zoo vroeg ik me af. Neen, dat is onmogelijk; ik moet een middel vinden om me te redden. Ik keek gefascineerd naar den hoogtemeter, die van 1700 tot 1500 en vervolgens tot 1300 Meter daalde. Gelukkig geraakte ik uit de wolken en zag op 1000 M. hoogte de zee in al haar oneindige uitge strektheid onder mij. Zoo goed mogelijk trachtte ik me toen op alles voor te bereiden: ik trok schoenen en vHegerspak uit en legde de kleine parachute, die ik altijd bij mij had. naast mij neer. Ik had de vage hoop om het toestel in evenwicht te houden en te voor komen, dat een der vleugels, die mijn redding zouden kunnen beteekenen, zou breken. De volgende oogenblikken waren verschrikkelijk, want de schroef draaide nauwelijks meer. Als laatste redmiddel draaide ik de toevoer kraan open en dicht en plotseling begon de motor met oorverdoovend lawaai wer te wer ken. Bijna zonder te durven ademen wachtte ik, wat er zou gebeuren en heel voorzichtig slaagde ik er in mijn toestel weer op 2000 M. hoogte te brengen Bij aankomst te Koepang bleek, dat enkele pijpen met stof verstopt waren. Jean Batten had een .narrow escape" gehad. Alvorens de afdeelingen voor de noodcom petitie van den K.N.V.B. werden samenge steld, heeft men eerst een enquête gehouden onder de clubs. De vraag was, of de ver eenigingen de indeeling voor de normale competitie wenschten gehandhaafd te zien, ten tweede, of zij binnen een beipaald rayon wenschten te spelen en ten derde, of zij slechts tegenpartijen wilden ontmoeten, wier terrei nen bij uitwedstrijden zonder de noodzake lijkheid van een reis, bereikt konden wor den. De heer A. Cassee, secretaris van af deeling I, deelde ons mede, dat uit de bij hem binnen gekomen antwoorden op de enquête was ge bleken, dat slechts twee eerste klassers uit zijn afdeeline een rayon-indeling voorstonden en hetzelfde was in afdeeling II het geval. Om aan de wenschen van dit viertal clubs tege moet te komen, is de oorspronkelijke in deeling voor de normale competitie toen ge wijzigd in een Noorder- en Zuidersectie. In tegenstelling met de eerste klassers, gaven de vereenigingen uit de tweede met enkele uitzonderingen, maar vooral dit uit de derde en vierde klasse bijka.ns unaniem den wensch te kennen, om zooveel mogelijk van reizen verschoond te mogen blijven. In gevolge dien wensch is men er toe overge gaan, in vele gevallen de scheiding tusschen tweede en derde klassers op.te heffen en deze bij elkaar In een afdeeling onder te brengen Wat de clubs uit de laagste (vierde) klasse betreft, voor hen bestond reeds in gewone tijden een regeling, die reizen over eenigszins belangrijke afstanden voorkwam, zoodat zij vrijwel plaatselijk of ln een rayon van be perkte grootte werden ingedeeld. Er zijn echter verschillende vereenigingen, die hebben medegedeeld dit seizoen niet te kunnen uitkomen, hetzij door gebrek aan spelers als gevolg van de mobilisatie, hetzij om andere redenen. Vooral in Amsterdam schijnt die moeilijkheid zich voor te doen. DAMMEN HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Daar het clublokaal voor militaire doeleinden in gebruik is genomen, zal bovengenoemde ver- eeniging met ingang van Maandag 18 September gevestigd zijn aan den Rijksstraatweg bij de R.K. Speeltuinvereeniging. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1939-'40 HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19391940 der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen. Hoofdklasse: K. Olij wint van H. van Lu nenburg; H. Berghuis wint van Ph. G. Arae- lung Jr., A. Miedema wint van J. W. van Dartelen. Eerste klasse: Th. Wieland wint van L Kisch; I. Risseeuw wint van I. Ravensber- gen; J. J. Koren wint van D. Schrijnemakers Th. Tnolenaars remise met P. L. Schrijne makers; J. Otter wint van A. Smit. Tweede klasse: H. W C. van Rhoon wint van O. T. Glaser! A. J. Verwoerdt wint van J. Merts; J. H. Spoor wint van H. A. Hodden- bach. Derde klasse: W. Jonkhof wint van G. van Es; J. M. Rutgers wint van F. Akersloot. WATERPOLO. OEFENUREN H.P.C. EN D.W.R. H. P. C. en de Waterratten krijgen een ge- zamenlijken oefenavond op Maandagavond van half zeven tot halfnegen in het Sport- fondsenbad. De eerste oefenavond begint Maandag 18 September. WIELRIJDEN H.S.V. „DE KAMPIOEN". Zondag had ee nwedstrijd om de Kaag plaats Na de eerste ronde, welke afgelegd werd in 1 uur 23 min. en 48 sec., gingen elf deelnemers aan het hoofd. In het hoofdpeloton waren toen nog C. de Best, B. Matzen, C. Schenk. J. v. d. Anker, J. Feije, J. Laan, J. Bos, C. Eldik enz. Op 300 Meter volg den J. Munk, Th. Drost, W. v. d. Heijden. In de tweede ronde kwam de beslissing; toen viel het peloton uiteen. De renners kwamen met onderling verschil als volgt aan: C. de Best, kampioen 1939 tijd 2 uur. 42 min. 38 sec., 2 C. Eldik, 3 J. Feije, 4 A. Schenk, 5 J. Bos, 6 en 7 J. Laan en B. Matzen. KON. NED. HOCKEYBOND. NOODCOMPETITIE HOOFD- AFDEELINGEN. Geen promotie- en degradatie wedstrijden. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Kon. Ned. Hockeybond besloten tot het laten spelen van noodcompetities in alle districten. De gewone klasse-indeeling is daarbij ver vallen. Er zijn verschillende groepen gemaakt, drie in het Westen, twee in het Oosten en twee in het Zuiden, terwijl de noodcompetitie in het Noorden later zal worden geregeld. Er zijn in al deze groepen z.g.' hoofdafdee- lingen gevormd, waarin de sterkste clubs zijn ondergebracht, verder komen er B- en C- afdeelingen in iedere groep, waarin de re serve-elftallen, alsmede de clubs van min dere sterkte uitkomen. De lioofdafdeelingen zijn als volgt samen gesteld: Afdeeling Het Gooi: Het Gooi. Hilversum, Amsterdam, Baarn, Laren, Be Fair, SCHC en Pinokkio. Afdeeling Den Haag—Rotterdam: HDM, HOC, HHIJC, TOGO, BMHC, Delftsche Stu denten, Victoria en SOS. Afdeeling Haarlem/Amsterdam: Leiden, Zandvoort, Strawberries, Alkmaar, HBS, Alli ance, Oh Kay en Ijsvogels. Het spreekt van zelf, dat er géén promotie degradatie-wedstrijden zullen worden ge speeld. Moch de situatie na afloop van dit seizoen weer normaal zijn, dan zullen het volgend jaar de indeelingen en regelingen gelden, zooals die aan het slot van het seizoen 1938/1939 waren De competitie begint 8 October. Het ligt in de bedoeling, dit seizoen districtswedstrijden te laten spelen. HENGELEN HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaarsbond een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom. Door de volgende hengelaars werden de prijzen gewonnen: le prijs R. Post, 2 W. Boeser, 3 J. Meyer, 4 R. v. d. Aar, 5 W. Turk, 6 Sambeek, 7 L. Logmans, 8 W. Kruid, 9 Nieuwenhuizen, 10 Brand Jr., 11 H. v. Veen. 12 Brand Sr., 13 J. Stevenhagen, 14 H. de Vries, 15 F. Lourenburg, 16 G. v. d. Reep, 17 Joh. Schippers, 18 Hage- bout, 19 G. Houtkamp, 20 G. Kleyn Jr., 21 J. v. d. Reep, 22 N. v. Bakel. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter den heer Jansen Kok uitgereikt. „MORGENROOD." Bovengenoemde vereenifeing hield Zondag met „De Vrije Hengel" en „Westerkwartier" een wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. Elke vereeniging had voor een prijs gezorgd, met als hoofdprijs een beker. Ook de clubhou ders stelden eenige prijzen beschikbaar. Na afloop verzamelden de hengelaars zich in het clubhuis van „Morgenrood", waar bleek dat de visschers van „Morgenrood" den eer sten prijs hadden gewonnen. De tweede prijs werd gewonnen door „Westerkwartier" en de 3e prijs door „De Vrije Hengel". „Held van den dag" werd A. v. d. Pol met 73 stuks. UITTENBOGAARD-CONCOURS. Zodag 17 September houdt de Bond van Vrij staande Hengelsportvereenigïngen van Haarlem en Omstreken het Uittenbogaard-concours. Alle 19 aangesloten vereenigingen van Haar lem en omstreken nemen hieraan deel. Begon nen wordt 's morgens half zeven in de Ringvaart bij de Cruquius, visschende naar Vijfhuizen. VOETBAL LICHTWEDSTRIJD HAARLEM—MILITAIR ELFTAL. Voor den hedenavond tegen Haarlem te spe len lichtwedstrijd beschikt het Militair elfta) over een sterke combinatie, waarin o:a. de be kende Be-Quickspeler Pienter op de spüplaat? uitkomt. De samenstelling van het Militair elftal is: Doel: Prieshof (Velocitas). Achter: Pruis (Be Quick), Mastenbroek (Alcides). Midden: Hoogenbirk (Be Quick), Pienter (Be Quick), Heeres (Bato). Vóór: Piek (Rodus), Huizing (H. S. C.), De Jager (Zuidbroek), v. d. Berg (Zeist) en Kars (G. R. C.). Haarlem komt uit met: Kluit, Huijsmans, Visser, Becker, v. Wonderen, Stiphout, Sibeles, W. van Daalen Jr., Van der Hulst, Smïl Van Polanen Deze wedstrijd wordt belangeloos door de Harmonie „St. Caecilia" met muziek opge luisterd. HONGARIJE—DUITSCHLAND OP 24 SEPTEMBER. Op 24 September zal te Boedapest een inter landwedstrijd tusschen Hongarije en Duitschland worden gespeeld. Op verzoek van den Voetbalbond van Letland is de ontmoeting DuitschlandLetland, welke a.s. Zondag te Leipzig gespeeld zou worden, uit gesteld. DAMES-ATHLETIEK. NEDERLANDSCH RECORD 100 METER. Op 16 Juli j.l. liep Fanny Koen te Rotterdam de 100 Meter in 11,9 sec., waarmede zij hel Nederlandsch record van Tollien Schuurman evenaarde. Op dien dag stond er echter een vrij sterke wind, dien de dames in den rug hadden zoodat de prestatie van Fanny Koen niet a* record zou kunnen worden erkend. Op 20 Augustus liep laatstgenoemde bij de Prinses Juliana-bekerwedstrijden opnieuw de 100 Meter in 11,9 sec. Naar wij vernemen is bij de recordcommissie een aanvraag ingediend, om dezen tijd als record te erkennen. BLOEMISTPATROONSVEREENIGING VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Dinsdagavond werd in Hotel de „Leeuwerik" te Haarlem een ledenvergadering gehouden van de Bloemistpatroons Vereeniging voor Haarlem en Omstreken. Na de opening werd het grootste deel van den avond besteed aan de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring van den kring Bloemist Hoveniers, die op 27 September in Utrecht gehouden wordt. Rekening 1938 en begrooting 1939 werden goedgekeurd en de afgevaardigden kregen mandaat voor de bestuursverkiezing en de verkiezing van den Kring-voorzitter. De vergadering sprak met algemeene stem men zijn afkeuring uit over de handelingen van een lid, dat buiten het bestuur om ver- eenigingszaken meende te moeten behande len. Aangenomen werd, dat klanten van gemo biliseerde collega's alleen tijdelijk mogen worden aangenomen, totdat deze weer uit den militairen dienst ontslagen zijn. Na een zeer geanimeerden rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. DAMESKOOR „ARCIS". Een vleiende beoordeeling. In zijn beoordeeling van den laatsten dag van het Nationaal Muziekfeest in Schinkel- haven schrijft Anton ter Steege in „De Tijd" over het Dameskoor „Ai-cis": Een voortreffelijk figuur maakte het Uit muntendheids Dames Koor „Arcis", Haarlem dir. Jan Hensen met M. C. v. d. Rovaart's El- fendans. Na deze liefelijke melodische wen dingen met fijne schakeeringen voorgedragen, volgde de religieuze compositie „Sanctus" van Jan Hensen. De welvingen en zwenkingen der polyphone stemmengangen waren duidelijk te volgen. Hensen slaagde er volkomen in aan zijn werk een stijlvolle vertolking te geven (le pr. 365 p.). In de school op het Weltevredenplein alhier is een cantine geopend voor gemobilliseerden. De Haarlemsche burgerij liet zich niet onbe tuigd en zorgde ervoor dat de cantine reeds dadelijk schaakspelen, sjoelbakken en een biljart rijk was. Kapitein Cohen de Boer dankte in zijn openingswoord de burgerij voor de medewerking. Dat de „jongens" de cantine op een vroo- lijke manier hebben ingewijd blijkt wel uit de bijgaande foto's. Links: een succesnummer. En onder: Kapitein Cohen de Boer, Kapi tein-kwartiermeester v. d. Maat en luitenant A. J. van Hulzen temidden der manschappen, zingend op de muziek van het orkest, waar aan zoowel burgers als militairen hun vrij willige medewerking verleenden. Nu de zomer om is wordt de zeilwagensport aan het strand te Zandvoort weer beoefend door den heer L. J. N. Bouvy ,te Zandvoort, die nu de beschikking heeft over een nieuwen wagen. De heer Bouvy met zijn twee zoontjes in zijn zeilwagen aan het Zandvoortsche strand. Grossiersbond vraagt met vervangingswaarde te mogen rekening houden. De Nederlandsche Grossiersbond schrijft: Zooals bekend is neemt de minister van economische zaken aan, dat in verband met de maatregelen tegen prijsopdrijving voor de bepaling van den prijs van nog aanwezige oude voorraden de oude prijs als richtlijn ge nomen moet worden, ook al liep van het be treffende artikel de prijs in de algemeene marktverhouding inmiddels op. Het is duide lijk, dat deze opvatting voor den handel ern stige bezwaren met zich brengt. Een koop man zal immers bij de bepaling van de prij zen voor zijn artikelen rekening moeten hou den met de kosten, die hij moet maken om zijn voorraad weer aan te vullen. De Neder landsche grossiersbond heeft er dezer dagen in een request aan den minister van econo mische zaken dan ook op aangedrongen, dat in de toekomst in dit verband de vervangings waarde aks basis zal mogen worden aangeno men voor de prijsbepaling. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 136ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, te houden op Dinsdag 19 September 1939, des namiddags te 8 uur in het gebouw dier Kamer, Nassaulaan 46. Haarlem, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen 4. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. den Directeur-Generaal der PTT te 's-Gra- verhage inzake porto-kosten verzending fac turen, netournota's enz. tezamen met de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Leiden en de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur. b. den Minister van Economische Zaken be treffende clearingverkeer met Duitschland. c. de Inspectie der Directe Belastingen te Haarlem, inzake kantooruren wegenbelasting. 5. Goedkeuring verleende subsidie aan de Commissie Eeuwfeest Nederlandsche Spoor wegen en Camera Obscura te Haarlem. 6. Herbenoeming voorzitter, leden en plaatsvervangende" leden der Bevrachtings commissie te Haarlem. Goedkeuring besluit Bevrachtingscommis sie Haarlem inzake salarleering agent Half weg. 7. Vaststelling datum verkiezing leden der Kamer (art. 7 wet op de Kamers van Koop handel) 8. Verslag commissie Onderwijs cursussen 1938 1939 en voorstel 1939 1940. 9. Verslag Commissie Vestigingswet Klein bedrijf 1937. 10. Verslag commissie inzake uitverkoopen en opruimingen in het winkelbedrijf. 11. Rapport bureau, inzake wederinvoering supplementen Telefoongids. 12. Concept schrijven Bureau aan Burge meester en Wethouders der Gemeente Haar lem, inzake doorvaarttarieven. 13. Rapport Commissie voor het Markt wezen.inzake onderzoe-k mar.ufacturenkoop- lieden Maandagmarkt Haarlem 14. Rondvraag. 15. Besloten zitting. HOUT TE DUUR VERKOCHT. De politie heeft tegen een 33-jarigen hout handelaar te Haarlem proces-ver baai opge maakt wegens overtreding van de Prijsop- drijvingswet. Er werden 42 planken van 4'i Meter lang in beslag genomen. De 71-jarige Antje de Vries te Noordwolde. die, zonder uit te kijken, den weg overstak, is door een auto gegrepen en op slag gedood. De elfjarige H. H. uit Maastricht, die een halve liter zoutzuur over het lichaam heeft gekregen, is aan de opgeloopen verwondingen overleden. In de Oosterparkstraat te Amsterdam zijn Dinsdagavond twee motorrijders in bot sing gekomen. Een van beiden, een 33-jarige Amsterdammer, moest in zorgwekkenden toestand naar het Onze Lieve Vrouwe Gast huis worden overgebracht. In de Asselschestraat te Apeldoorn is een motorrijder in botsing gekomen met een wielrijdster, die niet tijdig genoeg een teeken van richtingverandering gaf. De motorrijder en duorijder werden ernstig gewond, de wiel rijdster werd slechts licht gewond. De elfjarige J. Sterken uit Gemert, die op een sleeperswagen was geklommen, is tus- sche twee tonnen bekneld geraakt en gedood.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11