Dansschool „Schröder" SCHINDELER 't Qoedewint GARAGE HARTOG AANVANG PER DANSLESSEN: Met een Regenjas van Schindeler Chamberlain over cKiitecs dceiyemenfr tot Polen. Fran ken's Broodfabrieken VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1939 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Twee ontspanningsavonden voor militairen. Haarl. Politie-Muziekvereeniging en Kees Pruis. Teneinde den gemobiliseerden in onze stad enkele gezellige uren te bereiden, nam het bestuur van de Haarlemsche Politie Muziek Vereeniging het initiatief voer de militairen twee ontspanningsavonden te organiseeren op 20 en 21 September a.s. Op 20 September in het gebouw St. Bavo, Smedestraat te Haar lem. voor dat doel geheel belangeloos afge staan door den R.K. Volksbond hier ter plaatse. Dezen avond zal door genoemde vereeni ging een muziekprogramma ton gehoore wor den gebracht, terwijl als conferencier, even' eens geheel belangeloos, zijn medekerking verleent de humorist Kees Pruis, die boven dien den avond opluistert met zijn liedjes. De zaal biedt plaats voor ongeveer 350 mili tairen. Op 21 September 1939 kreeg de Muziekver- eeniging de volledige beschikking over de Palace-Biocoop, Groote Houtstraat te Haar lem, welwillend beschikbaar gesteld door den heer J. Bakker, directeur van de Rembrandt- en van de Palace Bioscoop. Bovendien stelde deze een mooie film, toestellen en personeel ter beschikking. Ook Kees Pruis treedt weer op Teneinde zooveel mogelijk militairen van dezen laatsten avond te laten genieten worden er twee voorstellingen gegeven te 7 en te 9.15 uur. Aangezien het initiatief is genomen voor de oprichting van het comité tot het organi seeren van ontspanningsavonden voor mili tairen heeft het bestuur van de Muziekver- eeniging zich onverwijld in verbinding gesteld met en geniet zij in dit opzicht de volledige medewerking van dit Comité. LEGER DES HEILS. Naar men ons mededeelt heeft er op Zon dag 17 September in het Leger des Heils in de Schagchelstraat een belangrijk bezoek plaats. Op dien dag zal Majoor T. Vos, een van de oudste officieren van Nederland, de samen komsten leiden. In de jaren 1919—1921 was Majoor Vos de bevelvoerende officier van het korps in de Schagchelstraat. MAIL VERZENDINGEN. In verband met den huidigen internationalen toestand kunnen verschillende verzendingsge legenheden niet meer voor postvervoer worden gebezigd. De uitgifte van het Mailnieuws en van de Lijst van verzending van briefpost naar over- zeesche landen wordt voorloopig opgeschort en vervangen door publicaties in onderstaanden vorm. Land van bestemming: Néderl. Indië, zeepost en mail, datum en wijze van verzending 13 Sept. per m.s. Dempo en 22 Sept. per s.s. Japara, haven van vertrek Rotterdam. Suriname, zeepost en mail 12 Sept. per s.s. Cottica en 3 Oct. per s.s. Stuyvesant, v. Am sterdam. Aruba, Bonaire, Curagao, Saba, St. Eustatis, St. Maarten, mail 14 Sept. per s.s. Nieuw Am sterdam v. Rotterdam, zeepost en mail 15 Sept. per s.s. Socrates en 22 Sept per s.s.? van Amst. Vereenigde Staten van Amerika, Mexico, Cuba, Canada, Ecuador, Venezuela, Jamaica, Peru, Columbia, 14 Sept. per s.s. Nieuw Amsterdam van Rotterdam en 16 Sept. per s.s. Zaandam van Rotterdam. Argentinië, Chili, Uruguay, Brazilië, 13 Sept. per s.s. Alcyone van Rotterdam en 21 Sept. per s.s. Waterland van Amsterdam. Barbados, Trinidad, 15 Sept. per s.s. Socrates van Amsterdam. China, Hongkong, Philippijnsche Statenbond, Japan, Mantsjoerije, Jehol, 12, 15, 19 Sept via Siberië. Egypte, Cyprus. Palestina, Br. Indië, Birma, Ceylon, Siam (Thailand), Malaya, Penang, Australië, 12, 13 Sept. via Engeland. Oost Afrika, Arabisch Koninkrijk Saoedi, 12, 15. 19 Sept. via Frankrijk. Irak. 12. 13 Sept. via Engeland. Syrië, 12, 15, 19 Sept. via Frankrijk. Madeira. 12, 13 Sept. via Egeland. Canarische Eilanden, 12, 15, 19 Sept. via Spanje. Senegal, Ivoorkust, Togo, Dahomey, Kameroen, Voorloopig als Frankrijk. Sierra Leone, Liberia, Goudkust, Nigeria, voorloopig als Engeland. Unie van Zuid Afrika, Mozambique, 12, 13 Sept. via Engeland. Nieuw Zeeland, 14-Sept.. per s.s. Nieuw Am sterdam van Rotterdam en 25 Sept. per s.s. Statendam van Rotterdam. De correspondentie behoort in de uitwisse lingskantoren aanwezig te zijn in den namiddag voorafgaande aan de data van verzending. Data van aankomst in de verschillende landen kun nen niet worden opgegeven. Onvoorziene wijzigingen moeten worden voor behouden. Gegevens betreffende de luchtpost naar over- zeesche landen kunnen voorloopig niet worden verstrekt. De luchtpostdiensten naar Zuid Amerika, Ver. St. v. Amerika, Zuid Afrika worden echter wel uitgevoerd. BENZINE BESPARING Gebiedend noodzakelijk HUURT daarom D. K. W.- AUTOMOBIELEN bij TURFMARKT 26—18, Tel. 16066 BENZINEVERBRUIK 1:15. (Adv. ingez Med.t AGENDA Heden: VRIJDAG 15 SEPTEMBER Luxor Theater: „De Citadel" (geprolongeerd) 1.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Dodge City". Op het tooneel: Kees Pruis. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De Koning der On derwereld" en „Levensproblemen". 2 en 8.15 u. Frans Hals Theater: „Onteerd". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De Detective", 2.30 en 7.1511.30 u. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur. ZATERDAG 16 SEPTEMBER St. Bavo, Smedestraat: Tentoonstelling „Flo- ralia". 2—5 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur. RAAMSINGEL 16 TELEFOON 11045 ZONDAG 24 SEPTEMBER, 5—7 uur Cursusprijs 12.50 DINSDAG 5 OCTOBER, 7—11 uur 15.— WOENSDAG 4 OCT., 8.30—10.30 uur 12.50 0 INSCHRIJVEN VAN NIEUWE LEERLINGEN dagelijks. 0 PROSPECTUS wordt op aanvraag gratis toegezonden. (Adv. ingez Mea.i De verlichting in de Tliomsonlaan. Er komt een verbetering. De straatver Lichting door gaslantaarns in de Thomscnlaan heeft het bestuur dier ver eeniging „Haarlem-Zuid-West aanleiding ge geven daarover te klagen bij Burgemeester en Wethouders. Het gemeentebestuur heeft hierop medege deeld, dat, hoewel de verlichting in de Thom sonlaan niet slechter is dan in vele andere woonstraten, er tcch plannen in voorbe reiding zijn betreffende verbetering van deze verlichting. DE OVERWEG BIJ DE KLEVERLAAN. Men is thans begonnen met de verbreeding van den spoorwegovergang bij de Kleverlaan. Binnenkort mogen wij dus hier een beteren toestand verwachten. DIENST VOOR MILITAIREN IN DE VAN EGMONDSTRAAT. Ds. Beerekamp, res.-veldprediker, preekt Zondag a.s. 10 uur in de Emanuelkerk in de Van Egmondstraat. Deze dienst is hoofdzake lijk bedoeld voor militairen. DE MACHINEKAMER VAN P.T.T. Bij het gemeentebestuur van Haarlem is ingekomen een verzoekschrift van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken om vergun ning tot het opstellen van twee omvormers voor het opwekken van de annodespanning ten behoeve van het telefoon-versterker station in de machinekamer van het P.T.T.- kantoor aan de Gedempte Oude Gracht No. 2. Op Woensdag 4 October des voormiddags ten 11 ure zal in het gebouw van bet Pro vinciaal Bestuur aan de Dreef de gelegenheid worden gegeven om ten overstaan van een Commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord Holland bezwaren tegen het uitbreiden der inrichting in te brengen. LUCHTBESCHERMING IN VAK TI. Naar wij vernemen zal in Vak II der Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming „Het Oos terkwartier" Dinsdagavond as. 19 September een vergadering voor leden en buurtgenooten gehouden worden in de consistoriekamer van de „Oosterkerk". Zomerkade 163. De vakcommandant, de heer J. J. Sauer, zal een en ander mededeelen over het luchtbe- schermingswerk in bovengenoemde buurt. Opgave van kolenvoorraden noodig. De Minister van Economische Zaken deelt mede. dat de directeur van het Rijkskolen- bureau aan alle hem bekende verbruikers met een jaarverbruik van meer dan 500 ton aan vaste brandstoffen of een daarmede gelijk te stellen hoeveelheid fabrieksturf, een vragen lijst ter invulling heeft doen toekomen, ten einde een juist overzicht te verkrijgen van de aanwezige voorraden van, alsmede van de be hoeften aan vaste brandstoffen hier te lande. Voor zoover hiervoor in aanmerking komen de verbruikers een dergelijke vragenlijst tot op heden niet mochten ontvangen, wordt dezen in hun eigen belang aangeraden hiervan ten spoedigste bericht te geven aan het Rijks- kolenbureau, Carnegielaan 12 te 's-Graven- hage. De Ver. Staten en de blokkades. Aanhouding van Amerikaansche schenen door de Britsche vloot verontrust de regeering niet. In een fonjieele verklaring over de houding der Vereenigde Staten ten aan zien der door de oorlogvoerende staten toegepaste blokkades heeft de Ameri kaansche minister van buitenlandsche zaken, Huil, gezegd, dat de regeering zich alle rechten, waarop de Ver. Sta ten en hun burgers aanspraak kunnen maken, voorbehoudt volgens het inter nationale recht en dat zij de noodige maatregelen zal nemen, wanneer deze rechten door oorlogvoerenden geschon den worden. Huil gaf daarna een uitvoerige opsomming van de maatregelen, die langs den weg van binnenlandsche wetgeving zijn genomen om het reizen door Amerikanen op schepen van oor logvoerende mogendheden te beperken en het verstrekken van leeningen en credieten aan oor logvoerenden te beknotten. Deze beperkende maatregelen aldus zeide Huil, vormen geen wijziging, en kunnen dat niet doen, van de beginselen van het internatio nale recht, doch zij verplichten veeleer de Ame rikaansche burgers af te zien van het uitoefe nen van zekere rechten tot het congres anders besluit. De Amerikaansche regeering heeft geen afstand gedaan van eenig recht als neutrale mo gendheid onder de gelding van het internatio nale recht. De regeering streeft er naar volko men diligent te zijn bij de bescherming van Amerikaansche levens en bezittingen en zij moet j natuurlijk verwachten, dat de burgers even di ligent zijn bij het buiten werkelijk of mogelijk gevaar blijven. In een voorafgaande persconferentie had Huil gezegd, dat er voor zoover hij op de hoogte was, geen ernstige of ongewone kant was aan het aanhouden van Amerikaansche schepen door Engeland en het verwijderen van contrabande uit deze schepen. Er was reeds een schip vrij gelaten en eenige andere gevallen van aanhou ding zouden zich ongetwijfeld in dezelfde rich ting ontwikkelen. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog enkele plaatselijke regenbuien. Koude nacht. Overdag weinig verandering in temperatuur. tëwakke tot matigen wind uit Noordelijke richtingen THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 62 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden 56 F. De gisteren genoemde depressie bij IJsland heeft daar den luchtdruk aanzienlijk doen dalen. Thans zijn aan de Westkust de dalin gen weer in stijgingen overgegaan. Aan de Zuidkust viel zware regen iVestmanoer 45 m.M.) Over de Noorsche Zee ligt een gebied van hoogen luchtdruk, dat zich in Oostelijke richting uitbreidt. Vanmorgen zijn in geheel Scandinavië de barometers stijgende. Ons land bevindt zich nog onder invloed van een vlakke depressie, waardoor het buiige weer nog aanhield. Vlissingen meldt 18 m.M. regen. Over Italië ligt een ondiep minimum, dat aan de Zuidzijde van de Alpen veel regen bracht. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333 Ongevallendfenst (Brandweerkazerne) Ged Oude Graeht: 14141 HOOG WATER TE ZANDVOORT. Voor fietsers en wandelaars. Zaterdag v.m. 5.24 uur; n.m. 17.46 uur. Strand berijdbaar van 10.3016.00 uur. kunt U desnoods uren in den regen staan en zich toch droog, warm en fit blijven voelen. Het wollen, tegen regen geprepareerde weefsel, beschermt U tegen het ruwste weer. Het is nu echt 'de tijd om zoo'n jas aan te schaffen. Ook in Uw maat hangt er vrijwel zeker een gereed. Prijzen: f 15.50 19.50 21.en hooger, met garantie voor waterdichtheid. HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b, Tel. 16045, Haarlem Italiaansche waardeering voor Fransclie strijdkrachten. De „Lavoro Fascista" over den strijd in het Westen. Het Italiaansche blad „Lavoro Fascista", dat een lang artikel van zijn correspondent te Pa rijs afdrukt, schrijft: „Hoewel de Fransche troe pen niet in den strijd gehard zijn, vechten zij goed en zijn zij bezield door een voortreffelijk moreel". Na verklaard te hebben, dat de operaties, die zich thans afspelen aan het westelijk front, ten uitvoer worden gelegd onder het devies „zui nigheid met menschen en materiaal" meent het orgaan echter op bijzondere wijze melding te moeten maken van de gevechten, die de laatste dagen geleverd zijn ten oosten van de Saar, die beschouwd kunnen worden als een belangwek kend plaatselijk succes. Inderdaad heeft het Fransche offensief zich de laatste dagen, on danks den krachtigen wil van den Duitschen generalen staf om geen terrein af te staan op het westelijk front, ontwikkeld over een front van ruim twintig K.M. en over een opmerke lijke diepte, waarbij zij bewijs geven, dat de sa menwerking tusschen de infanterie en de wa pens, die tot taak hebben haar te steunen, tot voldoening van den generalen staf function- neert. Het blad constateert vervolgens, dat nog Woensdag in denzelfden sector de Fransche troepen na een hevige artillerievoorbereiding er in zijn geslaagd op te rukken over een diepte van bijna twee kilometer waarna het orgaan duidelijk te verstaan geeft, dat de door de Fransche troepen verwezenlijkte opmarsch een ernstige bedreiging vormt voor Saarbrücken, dat de Duitschers zich gehaast zouden hebben om te evacueer en. Voorts en dat is de eerste maal meldt het Italiaansche blad, dat in dezelfde zone van het westelijke front tijdens luchtgevechten ...talrijke Duitsche vliegtuigen zijn neerge haald". Verder meldt het blad, dat de Duitsche gene rale staf niet geheel gerust zou zijn en dat wan neer men zekere inlichtingen mag gelooven, het niet uitgesloten zou zijn, dat Trier, Aken, even als de streek rondom deze plaatsen, snel zouden worden ontruimd door de burgerbevolking. De ontscheping van een deel van het Britsche le ger in Frankrijk trekt eveneens de aandacht van de „Lavoro Fascista", die wijst op de groote moreele beteekenis van de aankomst in Frank rijk van Engelsche troepen en op de doeltref fende samenwerking der legers van de geal lieerden. welke „van bijzonder belang is op den dag, volgende op de bijeenkomst van den op persten Oorlogsraad der geallieerden". Ontslag van dienstplichtigen uitgesteld. Donderdag is afgekondigd Staatsblad no. 589a, houdende een Kon. besluit van 14 September 1939, waarbij, uit overweging, dat de interna tionale politieke toestand het wenschelijk maakt, de sterkte van de land- en zeemacht voorshands niet belangrijk te verminderen, is bepaald, dat het ontslag van de dienstplichtigen, die krach tens art. 43 eerste lid der Dienstplichtwet met ingang van 1 October 1939 uit den dienst zou den worden ontslagen, tot nader order wordt uitgesteld. Ook voor Duitschland een visum noodig. Het Duitsche consulaat-generaal te Amster dam meld:.naar het voorbeeld van verscheidene andere landen heeft als nu ook de Duitsche re geering besloten voor het verkeer tusschen Duitschland en Nederland een visum verplicht te stellen. Dientengevolge is van 12 September jl. af de overschrijding der Duitsche rijksgrenzen (in- en uitreis) voor alle personen, die ouder zijn dan 6 jaar, ongeacht of zij Duitscher of buitenlander zijn, alleen nog maar met een na dat tijdstip af gegeven Duitsch visum geoorloofd. Houders van Duitsche paspoorten, die zich op dat tijdstip in het buitenland bevinden, hebben echter voor loopig voor de heenreis naar Duitschland geen visum noodig (wel echter voor de weder uit reis). Het verzoek tot afgifte van een visum moet bij het Duitsche consulaat-generaal te Amster dam Museumplein 19, gedaan worden. Voor hen die buiten Amsterdam wonen, is het geoorloofd het verzoek schriftelijk in te dienen. Bij het in dienen van het verzoek moet een vragenlijst worden ingevuld, die bij het Duitsche consulaat generaal verkrijgbaar is. Doel en plaats van de reis (b.v. de te bezoeken firma, naam en adres van den bloedverwant of den bekende) moeten zoo nauwkeurig mogelijk worden opgegeven. De kosten voor een visum voor een eenmalige in- en wederuitreis naar Duitschland bedraagt f 6, voor een doorreis (ü-ansit)- visum f 1.50. Het ressort van het consulaat-generaal in pas zaken omvat de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland ten noorden der spoorlijn Katwijk LeidenAlphenWoerden (met inbegrip der aan deze spoorlijn gelegen plaatsen), Utrecht, Geldei'land, Overijsel, Drenthe, Groningen, Friesland en verder van de provincie Noord- Brabant de ressorts der kantongerechten 's-Her- togenbosch en Boxmeer. De diensturen bij het Duitsche paskantoor zijn alle werkdagen van 912 en 34 uur (dit laat ste niet op Zaterdag). Do Haagsche juweclendiefstallen. Morgen worden de rechtszaken verder behandeld. De Haagsche rechtbank heeft gistermiddag de zaak tegen den 36-jarigen koopman D., verdacht van heling van een groot aantal juweelen, voort gezet. Het ge tuigen-verhoor décharge werd ver volgd met het hooren van den behanger De G. die indertijd op denzelfden dag als J. D. is ge arresteerd, doch later is vrijgelaten. Deze deelde mede, dat commissaris van poli tie K. hem gevraagd heeft of hij, de G. iets ver dachts wist van den juwelier M. zoo hij daar een bevredigend antwoord op kon geven, zou hij in vrijheid worden gesteld. „Ik ben wel een beetje deskundig", verklaarde dé G. openlijk, maar „als deskundige kan ik zeggen, dat die inbraak bij M. geen zuivere zaak is". Ook de andere, aanvankelijk verdachte, de monteur van W. werd gehoord. Deze deelde desgevraagd eveneens mede, dat commissaris K. ook hem gevraagd heeft, of hij de inbraak bij M. niet verdacht vond. En evenals de G. verklaarde ook van W., dat hij sterk den indruk kreeg, dat de inbraak bij M. gefingeerd was. doch bewijzen daarvoor had hij niet. Een familielid van de D.'s had na de arresta tie van 10 Maart een bezoek gebracht aan den heer M. om geld voor de verdediging van de D.'s te vragen. Het gesprek met M. verliep uiterst vriendelijk, doch geld kreeg hij niet. De overige negen getuigen a décharge waar bij acht ambtenaren van de politie waren niet verschenen. In overleg met de verdediging besloot de pre sident, mr. J. L. L. Wery, die leden van het politiecorps en den Rotterdamschen assuradeur te doen dagvaarden tegen Zaterdag 16 Septem ber a.s. tegen dezen laatste werd een bevel tot medebrenging uitgevaardigd. De behandeling werd daarop tot dien dag des ochtends om tien uur geschorst. De zitting werd evenwel voortgezet met de behandeling van de zaak tegen den vader van den eersten verdachte den 58-jarigen koopman M. D.. wien eveneens heling, subs, schuldheling is ten laste gelegd. Inspecteur van politie A. S. deelde weer een en ander over de arrestatie van den jongen D. mede, evenals rechercheur J. C. O. die ook he denochtend als getuige is gehoord. En zoo passeerde weer de rij van gedupeerde bestolenen het getuigenhekje. Drs. Bolman verklaarde, dat zonder refracto- graaf uitgebroken edelsteenen vrijwel niet te herkennen zijn. Ten laatste kwam J. D. nog voor zijn vader getuigen. De geheimzinnige bijeenkomst bij Paulez kwam nog even ter sprake. Doch dit had slechts zijdelings betrekking op de zaak tegen den va der D. Verdachte zelf verklaarde een zaak in meubelen goud, zilver en bank van leening- briefjes te drijven. Van de smeltinstallatie wist hij niets af. Dat alles behoorde aan zijn zoon toe. Met het oog op het vergevbrderde uur werd de zaak voor requisitoir en pleidooi tot Zater dag 16 September geschorst DE BRITSCHE CONSUL IN LEMBERG VERMIST De Britsche consul te Lemberg, Middleton, wordt vermist. Zijn vrouw, die zich aan de grens te Sniatyn bevindt, heeft sinds eenige da gen niets van hem gehoord. Men hoopt, dat Middleton er in zal slagen de gevaarlijke wegen tusschen Lemberg en Sniatyn te passeeren en de grens te bereiken. Vuurzee op Coney Mand. Groote schade aan het amusementspark aangericht. Een felle brand heefi Donderdag gewoed op Coney Island, het vermaarde amusementspark van New-York. De brand was ontstaan in het wassen-beeldenkabinet, Het vuur breidde zich snel uit, tot de historische renbaan met haar houten gebouwen vrijwel in lichterlaaie stond. Later werd gemeld, dat het vuur bedwongen was. De schade wordt op 300.000 dollar ge schat (Adv. Ingez. Med.) In tegenspraak met de jongste Rijksdagrede van den kanselier constateert de premier. Engeland zal zich eventueel zijn vrijheid van handelen voorbehouden. Chamberlain heeft Donderdag in het Lagerhuis verwezen naar de officieele mededeelingen, welke deze week uit het hoofdkwartier van Hitier werden ge daan over de Duitsche methoden in Po len. Chamberlain zeide, dat, hoe ver anderen ook mogen gaan, de Britsche regeering nimmer haar toevlucht zal zoeken in een weloverwogen aan val op vrouwen, kinderen en andere burgers met geen ander doel dan terrorisme. Indien een actie van den voorgestelden aard zich mocht voordoen, zal zij onvermijdelijk verder de vast beradenheid van ons zelf en onze bondgenooten, aldus Chamberlain, versterken om den oorlog voort te zetten, teneinde te verzekeren, dat de bedreiging, waartegen wij thans strijden, vol komen zal worden weggenomen. Chamberlain voegde hieraan toe, dat deze mededéeling in feite een botte tegenspraak is van de jongste verklaring van den Duitschen kanselier in den Rijksdag, toen hij betoogde niet in het minst den wensch te hebben oorlog te voeren tegen vrouwen en kinderen. Voortgaande zeide Chamberlain: „de beperkingen, welke wij en de Franschen ons opleggen bij de operaties van onze eigen strijdkrachten, warep gebaseerd op de voorwaarde, dat onze tegenstan ders een gelijke beperking zouden in acht nemen. De Britsche regeering moet zich de vrijheid' voorbehouden, dat indien een dergelijke beperking in feite niet wordt in acht genomen zal worden opgetre den op een wijze als passend wordt ge acht". Intusschen aldus voegde Chamberlain hier aan toe, moet er aan worden herinnerd, dat onze strategie en tactiek in alle stadia beheerscht moet worden door slechts één overweging nl. de meest doeltreffende wijze van voortzetting van den oorlog. Slachtoffers van de „Squalus" geborgen. Duikboot na lichting naar de haven van Portsmouth gesleept. PORTSMOUTH New Hampshire), 15 September (Reuter) Het stoffelijk overschot van 26 opvarenden van de „Squalus", die om het leven zijn gekomen bij het Vergaan van den onderzeeër in Mei van dit jaar voor de kust van New Hampshire, is geborgen. Het schip is* Woensdag j.l. aan de oppervlakte ge bracht en naar de haven vanPortsmouth ge sleept. Voor aaaglijks brood het goede nemen, Is steeds een daad van wijs beleid; Verkeerd is: enkele centen sparen Ten koste van de Kwaliteit Haarlem - Heemstede - Bloemendaal (Adv. Ingez. Med.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 13 van Rotterdam te Norfolk. Beemsterdijk 13 v. New York n. Rott. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 12 te CristobaL Noordam 13 v. Philadelphia n. New York. Spaarndam, 12 v. Tampico na New-Orleans. Statendam 14 v. Rott. te New York. Westernland 13 v. Antwerpen te New York. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 13 van Fremantle. Almkerk (uitreis) 13 van Port Sudan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 13 van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo 14 v. Rott. n. Batavia via Kaap. Soekaboemi (uitr.) 14 te Vlissingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) 12 te Genua.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2