BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 13 UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL Ontspanning voor Militairen. Het Comité „Ontspanning voor militairen in de gemeente Bloemendaal" schrijft ons: Hartelijk dank aan allen, die met zooveel toe wijding tot het welslagen der gehouden collecte heben bijgedragen. Gesterkt in zijn vertrouwen op de medewer king van de geheele burgerij meent het Co mité thans ook een beroep te mogen doen, om ten behoeve der militairen voor de recreatïe- localileiten beschikbaar te willen stellen: in goeden staat verkeerende spelen als dam-, do mino- en kaartspelen, sjoelbakken, puzzle's en voorts geïllustreerde tijdschriften, geschikte Ne- derlandsche boeken enz Ook een piano en radiotoestel zouden nog uiterst welkom zijn. Verschillende toezeggingen hebben het Comité reeds bereikt terwijl het zich voorstelt vermoe delijk aan het einde der volgende week de aangeboden artikelen te doen afhalen. Van alle aanbiedingen gelieve men schrifte lijk kennis te willen geven aan de onderstaande Voor Aerdenhout: mevrouw Baronesse van Dedem-Zubli, Boekenroodeweg 6. Voor Bloemendaal: Mr. T. de Vries van Does- burgh, Rustenburgherweg 16. Voor Overveen: mevrouw P. Heybroek, Per- nambucolaan 33. Voor Vogelenzang: J. H. Caro, Vogelenzang- scheweg 55. Voorts ziet het Comité gaarne opgaven tege moet van ingezetenen, die bereid zijn militairen te hunnen huize te ontvangen met vermelding van de beschikbare avonden, alsmede van fa milies, die een studievertrek zouden kunnen be schikbaar stellen. Deze adressen zullen dan ter kennis van de militairen worden gebracht. Ook deze opgaven worden gaarne aan de bo ven aangegeven adressen tegemoet gezien. •Sed Kampvuur voor dc militairen. Woensdagavond 20 September 1939, van half acht tot half tien namiddag wordt een groot kampvuur gehouden door de padvinders van de Lauren tius-Groep te Bloemendaal. Het programma bevat: Schotsche en Beiersche volksdansen, het op treden van een Fakir, medewerking van de band „The Hotwaterbottle", Jakardraaien, enz. enz. en verder kampliederen en yells. Het kampvuur slaat onder leiding van Hop man van der Mey, Akela Lindner en Raksha Nelisserj» Het wordt gehouden in het Amphitheater aan den Dennenweg no. 12 (ingang clubhuis „Cam- pagna"). Alle militairen verblijvend in de gemeente Bloemendaal, worden uitgenoodigd aan dit kampvuur deel te nemen. Ze zullen welkom zijn op deze vroolijke en gezellige bijeenkomst. DE BORNWATERSCHOOL. WEER VRIJ. De Bórnwaterschool komt dezer dagen weer voor het onderwijs beschikbaar, zoodat dan de kinderen daar weer kunnen komen. HELDEN DER ZEE FONDS „DORUS RIJKERS'. Een collecte. Woensdag a/s. zal te Bloemendaal en om streken een collecte gehouden worden voor het Helden der Zee-fonds „Doms Rijkers". Het comité hoopt van harte dat deze inzameling hetzelfde grQote succes zal mogen boeken als die op Dinsdag te Heemstede. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gerrit, z. v. C. Broertjes en F. Hameteman. Augustinus Hendrikus Maria, z. v. P. van Moorten en C. E. Duwel. Gerritje Neeltje, d. v. J. Hoetmer en M. Boom houwer. Hendrik Johannes z. v. C. H. Garcia en C. H. van Buuren. Elsien Isabella d. v. D. Wisboom Verstegen en J. de Vries. Hendrikus Arie z. v. A. Meinster en T. Bloemerf. Jlenneke d. v. Jb. van Tilborg en A. Nab. Hendrik Pieter z. v. Jb. de Cloe en A. den Ouden. Jacobus z. v. Jb. Stroomer en H. M. Tool. Jacob z. v. P. de Peuter en M. van Vliet. Antonius Wil helmus Alphcinsius, z. v. A. W. A. Jongeneelen en C. A. Baars, Petroneila Cornelia d. v. N. G. J. Grooteman en J. Daalhuizen Jacobus Johannes z. v. T. G. Brandt en A. C Jansen Theresia Maria v. J. S. P. Braak en A. van Nobelen. Vreni Marie, d.v. E. A. Driessen en M. D. Schweitzer. Willebrordus Johannes Ja cobus. z, v. J. J. van Haaster en H. G. Suid- geest. Margje d. v. K. van Keimpema en A. C. Baartman. Jacobus z. v. J. Wilderom en J. Tienstra. Ondertrouwd: Paulus van der Horst, 22 j. en Jozefina van der Horst 22 j.: Johannes Wil lem Santifort 29 j. en Cornelia Barbara Lint hout 23 j.: Jacob Vissers 29 j. en Johanna van Leeuwen 25 j. Getrouwd: Jacobus Kuijper 22 j. en Cornelia Johanna Schalk 22 jJohannes van Gulik 23 jaar en Euhemia Luke 20 j.: Jan Hendrik Malipaard 32 j. en Aaltje Otten 18 j.. Joost Verhoef 23 j. en Anna Maria Vreken 21 j. Jan Mattheus de Waal 25 j. en Jaqntje Dreschler 23 j. Overleden: Arie Schilders 58 j., echtg. van Chr. Joren. Johannes Godtlieb Bijl 58 j. echtg. v. C. M. J. Hoogerbrugge overl. te Haarlem, resp. Amsterdam; Cornells Hooge- boom 13 dagen, z. v. C. Hoogeboom en C. A. Visser; Gerrit Meinema 5 j. z. v. Jb. Meinema en G. Blankert. Elisabeth Johanna Blom, 28 j., ongeh. VERDUISTERINGSPROEF. Op Vrijdag 22 September des avonds 9 uur zal gedurende anderhalf uur een verduiste ringsproef worden gehouden in vak 2 i Bad hoevedorp) en in gedeelten van vak 1 (Hoofd dorp) en van vak 3 (Zwanenburg). Het ge bied, waarin deze proef zal worden gehouden, ligt in het Noord-Oosten van de gemeente en wordt begrensd door de Ringvaart van den Nieuwekerkerweg bij Zwanenburg tot aan den Bennebroekerweg in het Oosten De Westelijke" en Zuidelijke begrenzing wordt gevormd door den Nieoiwekerkerweg. den Spaarnwouderweg. de IJtocht, den Vijf- huizerweg. den Sloterweg, den Bennebroeker weg. De woningen op de gedeelten der genoemde wegen behooren allen tot het te verduisteren gebied. PERSONALIA Op de bestuursvergadering van den kring Hoofddorp van „Het Witte Kruis" kwam ter sprake de aanvraag om ontslag als concierge in het wijkgebouw te Hoofddorp, van den heer Koning en benoeming van een opvolger. Op de meest eervolle wijze werd aan het echtpaar Koning ontslag verleend. Uit zes tig sollicitaties werd tot diens opvolger be noemd het echtpaar H. Vissers te Hoofd dorp. DIAMANTEN HUWELIJ. Dezer dagen herdacht het echtpaar Vonk Koenen, wonende aan den Hoofdweg te Hoofddorp, den dag waarop het zestig jaren geleden is dat het. in het huwelijk trad. Vroolijk en gezond ontvingen zij de tal rijke vrienden en kennissen, die de echtelieden gelukwenschten. De heer Vonk is thans 86 jaar. Hij werd ge boren in Zevenhoven, vanwaar hij naar de Mer toog, waar hij 67 jaar woonde. Zijn vrouw is 84 jaar en komt uit Gelder land. Ook zij was op jeugdigen leeftijd naai de Meer getrokken. Het echtpaar werd vereerd met het bezoek van den burgemeester. Zij herinnerden zich dat met hun gouden huwelijksfeest de burge meester ook zijn belangstelling had getoond. HILLEGOM ZWEMDIPLOMA' S. Het zwemdiploma A van de H.Z.V. werd in de gemeentelijke zweminrichting behaald door de dames M. E. Schreuder, C. M. van Zonne veld, H. Sissing, het diploma B door de dames A. M. M. Velthuys, M. W. H. Schreuder en P. D. Groeneveld. Voor diploma A slaagden nog de heeren M. Veldhuizen van Zanten, J. de Groot, J. Philippo en F. Gabel. GESLAAGD. Voor het Mercurius-diploma machineschrij- ven slaagden onze plaatsgenooten mej. F. van Dijk en de heer Th. Salman. BEEN GEBROKEN. Vrijdag had een op een balcon staande knecht van de firma Versteege, terwijl hij bezig was met verf afschrappen, het ongeluk bij een mis stap te vallen. Hij kwam zoo ongelukkig neer dat zijn linkerbeen brak. Na door dr. Ten Hoo- pen en de E.H.B.O. geholpen te zijn, werd hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. KERKELIJKE JUBILEUM. Op 19 Sept. bestaat de St. Josephkerk 1214 jaar, doch in verband met de tijdsomstandighe den zal dit jubileum niet gevierd worden. Wel hoopt men op 6 Sept. 1940 het zilveren jubileum der parochie te "kunnen herdenken. DE WERKLOOSHEID STERK TOEGENOMEN. In de afgeloopen week steeg de werkloosheid onrustbarend, namelijk van 130 tot 213. Verle den jaar bedroeg het totaal slechts 84. Naar wij vernemen komem in de komende dagen nog zeer velen zonder werk doordat de oorlogstoestand het normale verzenden der bloembollen ten zeerste belemmert. ZANDVOORT Kapelaan Rikkers spraken vriendelijke woor den. Dr. E. A. M. Droog gaf de verzekering, dat de burgerij gaarne offers brengt. Hij hoopte dat de militairen van deze gastvrijheid een druk ge bruik zuilen maken. Toen werd het huis bezichtigd en in gebruik genomen BENNEBROEK Maandagavond. 18 September a^. zal in het gebouw van den R.K. Volksbond aan de Schoollaan, door de St. Jozefgezellen een vroolijke filmavond worden aangeboden aan de militairen. De burgers worden vriendelijk verzocht dit bericht aan de militairen door te geven en op de aangeboden lijsten voor een bijdrage te teekenen, omdat het in de bedoeling ligt nog meer dergelijke avonden aan de militairen aan te bieden UITREIKING DISTRIBUTIESTAMKAARTEN Maandag 18 September a.s. zal in de ge meente Bennebroek een aanvang worden ge maakt met de uitreiking van distributiestam kaarten. Het hoofd van het gezin gelieve zich daar toe te melden op het gemeentehuis, tusschen 10 en 12, 2 en 4 en 6 en 8 uur. De geheele week zal gelegenheid bestaan de kaarten in ontvangst te nemen. MILITAIRE KEUKEN. Het komt voor dat bij dfcrn militairen keuken wagen voedsel overblijft, dat dan oan daar voor in aanmerking komende burgers kan worden uitgereikt. In het vervolg zal dit echter alleen geschie den op vertoon van een bonnetje, dat door menschen die ervoor in aanmerking komen, op het gemeentehuis kan worden afgehaald. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: reservewiel van auto. mes, blauwe parapluie, dop van auto. Verloren: bankbiljet van f 10, wit kinder- schoentje, sleutelbos, blauwe regenjas, safier met medaillon HALFWEG DE STICHTING „ONS GEBOUW". Met medewerking van het N.V.V. werd te Zandvoort opgericht de stichting „Ons Gebouw", die het gebouw in de Spoorstraat exploiteert. De officieele opening hiervan zal plaats hebben op Zaterdag 30 September. SCHOOLKINDEREN NAAR DE SPOORWEG TENTOONSTELLING. Vrijdagavond belegde de Oudercommissie van school C een vergadering, waar o.a. besloten werd zoo mogelijk met geldelijken steun van de gemeente met de kinderen der hoogste klasse een bezoek te brengen aan de tentoonstelling de trein 1839—1939. HET NED. ROODE KRUIS. Onder leiding van sergeant de Korte organi seerde het Ned. Roode Kruis Vrijdag een voor lichtingsavond in Ons Huis, die niet alleen voor de leden van het Roode Kruis, doch voor ieder toegankelijk was. Vele ingezetenen maakten van deze gelegenheid gebruik om hun licht op te ste- ken betreffende afweermiddelen bij lucht- en gasaanvallen en de voorzorgsmaatregelen, die in 't algemeen getroffen dienen te worden. DISTRIBUTIEKAARTEN. De Burgemeester van Zandvoort vestigt er de aandacht od, dat door de uitreiking van de distributiestamkaart, waarmede binnenkort zal worden begonnen, de reeds eerder uitgereikte riiksdistributiekaart niet is vervallen. Men behoort dus beide kaarten zorgvuldig te bewaren. Ieder persoon van 14 jaar of ouder is boven dien verplicht de hem/haar uitgereikte distri butiestamkaart, met zijn/haar handteekening te waarmerken. Men zie hiervoor de binnenzijde van de kaart. DIPLOMA-ZWEMMEN. Voor de laatste maal in dit seizoen had in de Bad- en Zweminrichting alhier het diplo ma-zwommen plaats waarvoor zich 10 ge gadigden hadden aangemeld, die nog in dit seizoen in het bezit van het begeerde diploma wenschten te komen. Allen slaagden, namelijk J. Verhoog, A. Bouwmeester, G. Schneider, A. Ahen, J. Hamelink. S. Bouwmester, C. Postma, W. Deetman, F. Klaassen en H Schaling. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: B. de Jonge, Kanaalweg 6b, een zilveren armbandje, M. de Graaff, Plein 4 een regenmantel G, L. P. Meekel Zuiderweg 11 een keeshondje, C. Visbeen, Plein 16 een heeren-polshorloge, W. Weldam, Spoor- huis Vinkebrug, een nieuwe autoband, Water gemaal van Rijnland 'n zak aardapplen, G Markus, School Wilgenlaan, een doublé armbandhorloge, Politiebureau in 't Raadhuis te Halfweg, een huissleutel en een oude fiets band. IJMUIDEN Vijftig jaar getrouwd. HEEMSTEDE R.-K. MILITAIR TEni IS GEOPEND. Vrijdagavond is het R.-K. Militair Tehuis in perceel Raadhuisplein 5 ie Heemstede voor de militairen opengesteld. Pastoor Van Noort. de eerste spreker, smeekte Gods zegen af voor dit huis en de personen, die van dit huis gebruik zullen maken waarna hij de plechtige wijding verrichtte. Vervolgens heette hij de militaire en burger lijke autoriteiten welkom. Zich tot de militairen wendend, zei hij, dat er groote belangstelling is getoond onder de bur gerij, omdat zij uit hun gezinnen zijn gehaald en zooveel moeten missen. Dit gemis willen de burgers aanvullen. Dit is Zondag getoond bij de collecte in de kerk die meer heeft opgebracht, dan in jaren is gebeurd, maar ook door de aan kleeding van dit huis waaraan velen naar ver mogen hebben bijgedragen. In het kamertje van den Aalmoezenier kun nen de militairen steeds raad en hulp in moei lijke omstandigheden vinden. Hierna droeg spreker, het huis over aan den Aalmoezenier De Wit. Majoor Van Apeldoorn prees bij de opening van dit. tehuis de groote hartelijkheid der bur gerij. Hij dankte allen, die dit werk tot stand hebben gebracht. Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn zei de tolk te zijn van de burgerlijke overheid, als hij woorden van dank richt tot hen die deze ope ning hebben mogelijk gemaakt. Het gemeente bestuur is verheugd dat hier een gelegenheid is gemaakt, waar ieder militair veilig is. Aalmoezenier De Wit prees in het bijzonder de animo, waarmee hier gewerkt is. De offi cieren en de soldaten zijn daarvoor dankbaar. Namens het 9e regiment dankte majoor Els- hof voor de gastvrijheid. Ook kolonel Kraak en De heer en mevrouw BorstJongcrling. Dinsdag 26 September a.s. is het vijftig jaar geleden, dat het echtpaar P. BorstJon- gerling in het huwelijk trad. In IJmuiden en IJmuiden-Oost is het gou den bruidspaar algemeen bekend en geacht, want jarenlang heeft de heer Borst een groentenzaak, die een uitstekende reputatie genoot. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Tand-v. d. Schear, d., Kanaal straat 85r, IJmuiden. A Boonstra-Ehlhardt, d.. Spïlbergcnstraat 21 IJmuiden. W. Pronk- Blok. d de Ruijterstrnat 196 IJmuiden. M. Riedijk-Bal. d., Piet Heinstraot 68 IJmuiden. G. van Lieshout-Schelvis dSchulpweg 48 Velsen-N. D. Wonink-Schalku iik. d Zinne- veltlaan 18 Santpoort. J. Broek-Koopman, z.. Schoonoordstraat 17 Velsen-N. C. M. Asjes- Duffelen z.. Driehuizerkerkweg 15 Velsen Overleden geen. Gehuwden: W. H. Mei] en H. J. van der Vel den. Eindhoven. K. Blok en J. Vellema. Ma- hustraat 36, IJmuiden. J. Bos en J. Rolvink, Schoolstraat 19. IJmuiden. C. A. van Velt- huijsen en J. M. Udo, Cypressenstraat 43, IJmui den. R. Krooder en G. R. Bluekens, Haarlem J. Paap en J. van der Leek, Adrianastraat 24, IJmuiden. A. van Wonderen en J. van Dok, IJmuiderstraatweg 14, IJmuiden. J. C. Hei doorn en F. Slings, Amsterdam, Jozef Israël- kade 102 III. W. iïeukelom en M. Bierdrager, Kerkweg 148. Santpoort. Ch. de Vries en E. J. Dijkstra, Beverwijk. G. Koffeman en M. de Man, Acaciastraat 18, IJmuiden. A. Ros en N. C. Veldman, de Roemerstraat 6 IJmuiden. MARKTBERICHT. (Versclie visch). IJmuiden, 16 Sept. Tarbot f 2.30 per K.G. Tong f 2.10—f 1.05 per K.G. Kleinschol 2615.50 per 50 K.G. Bot 20 per 50 K.G. Schar 8.50—4.60 per 59 K.G. Groot gul 28 per 50 K.G. Wijting 17.50—16 per 50 K.G. Kabeljauw 86 per 125 K.G. Koolvisch 1.300.48 per stuk. Aangevoerd aan den afslag 1039 kisten ver- sche haring. BESOMMINGEN. Trawler: 1575 Ostende 80 f 12360 Kotters: UM 210 f 400; IJM 203 I 224; Texel 39 f 219; Texel 24 f 145; Texel 29 f 240; Texel 4 f 150; Texel 15 f 142; Texl 32 f 235; Texel 33 f 223. 14 kustvaartuigen a 90—35 per vaartuig. BEVERWIJK Het aantal werkzoekenden gestegen. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 565 werkzoe kenden, waarvan 74 in werkverschaffing, inge schreven tegen 497 waarvan 75 in werkverschaf fing aan het einde der vorige week. In Beverwijk was het aantal ingeschrevenen 516 (457), waarvan 58 (55) in werkverschaf fing en in Heemskerk 49 (40), waarvan 16 (20) in werkverschaffing. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. G. van Zutphen en N. Zwart. toek. adres IJmuiden: Prins Hendrik straat 53; J. van Kuilenburg en M. van Velt- huijsen, toek. adres: Velsen, Koningsweg 2b; L. P. Groenland en E. Appel; W. Winans en D. H. Bruijns, toek. adres: Hoflanderweg 41a; P. J. van Dorp en L Markx. Getrouwd: A. M. J. Vermeulen en M. C. Backers; J. C. Versteeg en D. Klees; J. Droog en E. C. Beentjes; M. H. Beukman en W. v. d. Putten; J. J P. Dibbets en L. P van Dijk. Bevallen: H. SnijdersCastricum. z.; C. M. J. NiemvlandMeesters, d.; J. M. Mostertman Jordens, z.; W. van LangenEenkhoom. z.; C. D. de Bree—Visser, z.; S. J. Duijkers. z.; H. M. Wiesell—Aniba, z.: M. Mandemaker— Vermanen, d; A. M. v. d. BosSchoo, d.; M. A. Duijn—Mooij, d.; M. BoontjesKomen; J. LaarkampBooker, d.; K. H. Stephan Speethmann, d.; A. HooglandNaaktgeboren, d.; H. VergunsfcJansen, d.; E. Ketel aai- van der Meer, z. Overleden: T, J. Walles, 63 j., gehuwd met C. Panman, Relweg 51; H. Eemhuisen, 70 j„ gehuwd met Dirk Amse, Gr. Houtweg 74. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen Beroep van Mussolini op Roosevelt? LONDEN 15 September (Havas) De diplomatieke redacteur van de „News Chronicle" maakt melding van geruch ten, volgens welke Mussolini te gele gener tijd president Roosevelt zou vragen een vredes-conferentie bijeen te roep'en. Ten aanzien hiervan schrijft de diplomatieke redacteur, dat indien Hitler in de nabije toekomst onderhan delingen wil aanbieden, het geenszins zeker is, dat de door Goering gedane voorstellen herhaald zullen worden. Er bestaat aanleiding om te veronderstellen dat Mussolini aan president Roosevelt een vraag zal voorleggen, welke zoogenaamd afkomstig is van de neutrale staten, om onmiddellijk een vredesconferentie te beleggen. Zonder twijfel moet deze mogelijkheid met de grootste reserve worden beschouwd, doch er wordt in invloed rijke Britsche kringen over gesproken. Een der gelijke manoeuvre zou den president, die om ringd is door isolationisten en wiens land, even als alle neutralen, hard door den oorlog zal wor den getroffen, in moeilijkheden kunnen brengen Indien hij zou weigeren, dan zou zijn positie in de Vereenigde Staten, alsook de democratische denkbeelden, welke hij vertegenwoordigt, ver zwakt kunnen worden. In de huidige omstandig heden zou een dergelijk voorste] door Frankrijk en Engeland verworpen worden, zelfs wanneer de Sovjet Russen zich bij Duitschland zouden voegen cm opnieuw Polen te ontleden. De redacteur verklaart verder, dat de reizen, welke de ambassadeurs van Italië te Berlijn en van Duitschland te Rome hebben gemaakt, een soort authenticiteit geven aan deze geruchten over een vredes-conferentie. ENGELSCHE TROEPEN IN FRANKRIJK UITSTEKEND UITGERUST. PARIJS 15 September. Zoowel in Fra.nsche als in neutrale kringen stijgt de bewondering voor de naar Frankrijk overgestoken Engelsche troepen. Men is vol lof over hun discipline, maar vooral staat men verbaasd over hun uit rusting, welke veel beter is dan men ooit had verwacht. Men gelooft, dat de afdeelingen, wel ke met deze wapens kunnen omgaan, de beste soldaten van Europa zijn. Engeland blijkt thans een veel beter leger te hebben en veel beter wa pens te bezitten dan in het begin van den vorigen oorlog, toen zij nauwelijks als gewone soldaten zouden worden beschouwd, doch eer der hulptroepen waren. (United Press) DUITSCI1ERS IN' BRAZILIë GEARRESTEERD. RIO DE JANEIRO, 15 September. De bla den brengen het bericht, dat twee Duitschers nJ. Robert Abendsommer en Alfred Angel zijn gearresteerd bij Kaap Frio. Zij worden er van beschuldigd teekeningen te hebben gemaakt van de haven en de aangrenzende kust- werken. Kaap Frio wordt hoofdzakelijk gebruikt door schepen, die ijzererts aan boord nemen van de in het binnenland gelegen mijnen, die be hooren tot de Engelsche Itabira Ijzererts Maatschappij (United Press). VERSIERING STATIONSGEBOUW De commissie belast met de versiering van het stationsgebouw heeft zich beraden of on der de gegeven omstandigheden de versiering voortgang mocht hebben Nu dezer dagen van de directie der Ne- derlandsche Spoorwegen bericht was ont vangen dat de versiering kon doorgaan heeft de commissie besloten, gezien de verre staat van voorbereiding, deze alsnog, zij het in iets eenvoudiger vorm. te doen aanbrengen Men hoopt deze versiering op 20 September, den gedenkdag van het eeuwfeest der Spoorwegen, gereed te hebben. VERHOOG ING VAN DEN MELKPRIJS. .AMSTERDAM. 15 September. De Algemee ns Vereenlging voor Melkvoorziening en de Organisatie van Melkveehouders de C. M C. heeft met goedkeuring van de regeering beslo ten den inkoopprijs van de melk met ingang van Zondag 17 September met 1-1/19 cent ner liter te verhoogen Als gevolg hiervan wordt met ingang van denzelfden datum de verkoopprijs met 1 cent per liter verhoogd. Het Engelsche schip „Firby" getorpedeerd. LONDEN, 15 September (Reuter). De kapitein van het Britsche schip „Firby", dat door een Duitsche duikboot tot zinken is ge bracht, heeft medegedeeld, dat de comman dant van den onderzeeër, nadat het schip tot zinken was gebracht, een S.O.S. heeft uitge zonden, gericht tot Winston Churchill op het Ministerie van Marine, waarin de positie van het schip werd aangegeven. De kapitein voegde hieraan toe, dat de be manning van de „Firby" dertien uur in een reddingsboot heeft vertoefd, alvorens gered te worden. DE REDDENDE FUNCTIE VAN IIET RELIGIEUS ENTHOUSIASME. Door de Onafhankelijk Religieuze Gemeen schap, afdeeling Haarlem, wordt eer. cursus georganiseerd over het algemecnc onderwerp: De reddende functie van het religieus enthou siasme. Donderdag 19 October spreekt prof. dr. G. A. van den Berg van Eyslnga over: Re delijkheid en Religie, mevrouw M. Mayer-Wil- ling spreekt vervolgens op 26 October over „Psychologie en Religie". De rij der sprekers zal dan op 30 October worden vervolgd door prof. M. C. van Mourik Broekman, die het on derwerp: Parapsychologie en Religie zal be handelen. Op 9 November spreekt Dr. A. Groe neveld over „Nieuwe psychologische onderzoe kingen over het «lorlogsverschijnsel". terwijl Ds. H. J. Mispelblom Bever op 16 November het onderwerp „Coöperatie en Religie" nader zal belichten. Ds. A. R. de Jong zal tenslotte op 23 November spreken over „De paradox der religie". ZWEMMEN NIEUW EUROPEESCH RECORD 200 M RUGSLAG. Bjoern Borg. Uit Stockholm: De bekende Zweedsche zwemmer Bjoern Borg verbeterde te Norrkoe- ping het Europeesch record 200 meter rugslag door dezen afstand af te leggen in 2 min. 26.9 sec. Het record stond op naam van den Duitscher Heinz Schlauch met een tijd van 2 min. 29.8 sec., gevestigd op 8 Februari van het vorig jaar te Kopenhagen. HET WERELDRECORD VAN MEJ HEESELAARS ERKEND. Bij de technische commissie van den K. N. Z B. is bericht ingekomen, dat de F.I.N.A. de prestatie van Doortje Hceselaars, die de 100 yards schoolslag in l min. 15.6 sec. aflegde op 14 Augustus j-1. te Rotterdam, als wereld record heeft erkend. DAMES-HOCKEY. Ook een noocleonipetitie voor <lc dames. Naar wij vernemen ligt het In het voor nemen van het bestuur van den Ned Dam es- Hockey bond een noodcompetitie in te stellen. Een en ander zal a.s. Zaterdag op de alge- meene vergadering te Utrecht ter beslissing worden besproken Evenals bij de heeren zou dc gewone klasse- indeeling vervallen: de wedstrijden zouden dan in regionaai verband worden gespeeld. Het ligt in de bedoeling. In he* Westen vier groepen: Den Haag Rotterdam Haarlem-Am sterdam en Het Gooi te vormen. Deze groepen zullen onderverdeeld worden in drie afdeeüngen A. B en C. In afdeeling A komen In totaal ongeveer 30 elftallen uit de eerste, overgangs- en tweede klasse van het seizoen 19381939 uit, Afdeeling B wordt gevormd door derde klassers. terwijl afdeeling C voornamelijk uit vierde-klassers zal bestaan. De regeling in het Oosten. Zuiden en Noor - den zal in denzelfden geest geschieden. Het spreekt van zelf. dat er geen promotie-degra datiewedstrijden aan het einde van het seizoen worden gespeeld. Overigens zullen de vormen waarin de noodcompetitie zal worden gegoten definitief hun beslag krijgen op de algemeene vergadering. Een van dc motieven om een noodcompetitie voor het as. seizoen samen te stellen is. dat beperking van het reizen in deze moeilijke tijdsomstandigheden gewenscht ls. Zoowel moeder als baby genieten een deskundige verpleging in onze inrichting. Rustige en prettige omgeving „BEATRIX" TELEFOON 17200 (Adv inqez. Med.) Kraaminrichting ZI3LWEG 198 HAARLEM, 15 September. Bevallen 13 September: J. Ch. M. Rörlng— Kuijs, d.; 14 September: J. van der Velde— Kuilder, z.; A. J. Beukman—Briene, z.; W. L. Troost—Bijster, z.; J. L. van Epen—de Waal, d. Overleden 13 September: J. van Marlon- van den Bos. 77 j.. Schneevoogtstraat: G. Hille, 72 j., Harmenjansweg; 14 September L Kok kelkoren. 81 j., Kamperiaan. Getrouwd 14 September: H. van Dusscho- ten en M. N. Douma.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7