Sdïeepsduuna AGENDA li onze kust. Noorsch schip op een mijn geloopen CORNELIS DOPPER f WEERBERICHT Smakelijk FRANKEN'S BROODFABRIEKEN Heden nog Duitsch-Russisch contact te Brest-Litowsk? Groote uitslaande brand aan 't Spaarne MAAND AC. 18 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD Geredden dobberden 58 uur in klein sloepje rond. Zaterdagavond is te Vlissingen het Italiaansehe s.s. „Providenza", komende uit Stettin, aangekomen om te bunke ren. Aan boord bevonden zich twintig schipbreukelingen van het Noorsche motorschip „Ronda". Deze schipbreukelingen. waaronder vier passagiers, zijn Vrijdagavond in nachtgewaad door de „Providenza" na bij Terschelling opgepikt uit redding booten. waarmede zij op zee zwalkten. Volgens verklaringen van deze schip breukelingen is de „Ronda" reeds Woensdag nabij Terschelling op een mijn geloopen. en verongelukt. Er wor den veertien leden van de bemanning alsmede drie passagiers vermist. Onder deze passagiers bevindt zich een Ca nadees. Onder de geredden bevindt zich even eens een Canadees, genaamd West. Alle geredden van de „Ronda" zijn door de zorgen van den Noorschen vice-consul te Vlis- singen in een hotel ondergebracht. Vier hunner zijn ter verpleging in een ziekenhuis alhier op genomen. De „Ronda" welke van de reederij J. Ludwig Mowinckels te Bergen (Noorwegen) is, is in 1937 gebouwd. Het schip meet 5136 bruto en 2981 netto register ton. Het ongeluk gebeurde Woensdagmiddag om een uur. De „Ronda" stootte op een mijn en korten tijd later vermoedelijk, op nog drie an dere, want kort na elkaar hoorde men nog drie explosies. Het schip zonk zoo snel en door de ontplof fingen was zulk een chaos aangericht, dat het onmogelijk was de reddingbooten buiten boord te brengen. Gelukkig was op het.dek nog een luxe sloep, welke bleef drijven. Enkele schip breukelingen wisten dit notedopje te bereiken en er in te klimmen Daarna zijn deze mannen begonnen de overige schipbreukelingen, die op wrakhout en kurken rond dreven te redden. Twee uren heeft men zoo gewerkt toen was men tot de overtuiging gekomen, dat zeventien der opvarenden waren verdronken, onder wie een 17-jarig Amerikaansch meisje, wier moeder tot de geredden behoorde. De geredden beseften, dat het overbelaste bootje niet lang tegen de golven bestand zou zijn en men besloot te probeeren land te be reiken. Er was echter maar plaats voor twee roeiers en de anderen waren gedwongen zich op den bo dem uit te strekken; zoo lag men dicht opeen, doodelijk vermoeid en nog verbijsterd door den plotselingen ondergang van ons schip. Niemand was er in geslaagd ook maar iets te redden: er waren ook geen dekens of iets van dien aard in het bootje en weldra deed de koude zich ge voelen. Langzaam verstreken de uren. Om de beurt losten de roeiers elkaar af en naarmate de duis ternis viel werd de zee ruwer. Misschien leek dat ook maar zoo. Toen begon het te regenen. In stroomen viel het water neer en de schip breukelingen waren niet in staat zich er tegen te beschutten. De nacht was duister als inkt. zoodat men weldra geen hand voor oogen meer zag. Het bootje danste op en neer op de golven; nergens zag men een licht, waarop men ons kon oriën- teeren, maar des ondanks bleven de roeiers op hun post en uiterst langzaam ging het voort in de richting, waar men de Nederlandsche kust waande. Nederlandsch vliegtuig voor vreemd toestel aangezien. Bij vergissing waarschuwingsvuur geopend. 's-GRAVENHAGE, 18 September. De re geer ingspersdienst. meldt: gistermiddag heeft de luchtdoel artillerie te Amersfoort waar schuwingsvuur geopend op een zich hoog in de lucht bewegend vliegtuig, dat van deze waarnemingspost uit den indruk maakte van vreemde nationaliteit te zijn. Later is gebleken, dat het een Nederlandsch militair vliegtuig was De vergissing zou geen bijzondere vermel ding verdienen, ware het niet, dat het voor val tot ongegronde geruchten aanleiding blijkt te hebben gegeven. DE GRAALBEWEGING IN DUITSCHLAND VERBODEN. Het bestuur van „De Vrouwen van Naza reth" deelt ons mede, dat de Duitsche Graal beweging en het werk der Vrouwen van Naza reth in Duitschland door de Geheime Staats politie definitief verboden is. Dientengevolge hebben de Nederlandsche Vrouwen van Naza reth, die aldaar werkzaam waren, zich ge noodzaakt gezien zich uit Duitschland terug te trekken. (De Vrouwen van Nazareth zijn een R.K. religieus gezelschap, dat zich o.a. wijdt aan de zorg voor de katholieke vrouwelijke jeugd. De Graalbeweging in Duitschland, welke onder haar leiding stond, was in verschillend op zicht analoog aan de onder dien naam beken de meisjesbeweging in het Bisdom Haarlem). Heden: MAANDAG 18 SEPTEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Mobilisatie- voorstelling „Een huis vol herrie", 8.15 uur. Luxor Theater: „De Citadel" (geprolongeerd) 2.39, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Dodge City". Op het tooneel: Kees Pruis. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De Koning der On derwereld" en „Levensproblemen". 2 en 8.15 u. Frans Hals Theater: „Onteerd". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De Detective", 2.30 en 7.1511.30 u. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur DINSDAG 19 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 u Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Mobilisatie- voorstelling „Een huis vol herrie", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Zeventien sCachtalfexs Tweemaal zag men vliegtuigen, doch het kleine bootje werd niet opgemerkt. Vrijdag avond om elf uur zag men het lichtschijnsel van een schip. Een der mannen haalde een fluitje uit zijn zak en blies met zijn laatste krachten SOS-signalen in morse-teekens, terwijl allen zoo hard mogelijk schreeuwden en gilden. Het fluitje was de redding. Het schip, dat la ter de „Providenza" bleek te zijn, draaide bij en toen duurde het niet lang meer of een touw ladder werd uitgeworpen en men was in veilig heid. Op het dek gekomen zakten de meesten der schipbreukelingen uitgeput in elkaar; enke len huilden als kinderen. Met groote liefde hebben de Italianen de ge redden verzorgd. Zij werden onmiddellijk naar bed gebracht en kregen gloeiend heet eten. Begaafd dirigent en componist AMSTERDAM, 18 September. In den afgeloopen nacht is na een lang durige ziekte op 69 jarigen leeftijd in zijn woning te Amsterdam over leden de musicus Cornells Dopper, oud-tweede dirigent van het Concert gebouw-orkest. Cornelis Dopper. Cornelis Dopper werd op 7 Februari 1870 te Stadskanaal geboren en vestigde zich, na zijn opleiding te hebben genoten aan het Conservatorium te Leipzig, als muziek leeraar te Groningen. Hij gaf des in piano viool, theorie en geschiedenis der muziek en in schoonheidsleer. In 1898 ging hij naar Am sterdam, waar hij als violist en dirigent werk zaam was aan de Nederlandsche opera. In 1905 vertrok hij naar Amerika en gedu rende twee jaar dirigeerde hij daar een Opera gezelschap, dat in verschillende deelen der Vereenigde Staten optrad. In 1908, na zijn terugkeer in het vaderland volgde zijn benoeming in de functies, waarin hij zij levenstaak zou vinden en werd hij tweede dirigent van het Amsterdamsche Con certgebouworkest. Hier heeft hij meer dan twintig jaar gewerkt en hier hebben velen hem leeren kennen als 'n begraafden dirigent, die na Mengelberg er in hooge mote toe heeft bijdragen, dat het Amsterdamsche Concert gebouworkest zich mag verheugen in de re putatie van een der beste orkesten ter wereld Als componist had Dopper groote verdien sten en hij kan beschouwd worden als een der pioniers van de jongere Nederlandsche mu ziek. Reeds in 1912 voltoo'de hij eenige opera's die in ons land echter weinig bekendheid ver wierven, doch daarentegen werden zijn sym- phonische composities herhaaldelijk op tal van concerten uitgevoerd. Zijn werk was in vele opzichten typisch Nederlandsch en dik wijls gebruikte hij bekende volksmelodieën als thema in zijn werk Wij noemen zijn „Ciacon- na Gotica" en van zijn symphonieën o.a. de tweede, „Rembrandt" en de zevende de z.g.n. „Zuiderzee-symphonie". Voorts componeerde hij nog een rapsodie, eenige vioolconcerten, een bekroond strijkkwartet en vele koorwerken. Om gezondheidsredenen nam hij omstreeks 1931 ontslag en werd hij opgevolgd door Eduard van Beiaium. Een ernstige ziekte bond hem de laatste jaren aan zijn woning, waar hij in den af geloopen nacht is overleden. De teraardebestelling zal plaatsvinden aan staanden Woensdagmiddag om drie uur op „Zorgvliet" te Amsterdam. Voor de kleine zeevaart wordt niet gemonsterd. De Centrale van personeel in de kleine vaart „Groningen", heeft Zondag een druk be zochte ledenvergadering gehouden te Delfzijl, in verband met de gevolgen, welke uit de oorlogsomstandigheden voor de zeelieden voortspruiten. i Besloten werd, dat niet zou worden gemon sterd, alvorens de organisaties van officieren en scheepsgezellen aangesloten bij de con tactcommissie van organisaties van werk nemers ter koopvaardij de collectieve ar beidsovereenkomst hebben afgesloten met de reederij-organisatie in dit bedrijf, welke over eenkomst reeds eerder aan de reederij in de kleine vaart werd aangeboden. In verband hiermede wordt als elsch ge steld. de toepassing van de loon- en arbeids voorwaarden van bedoeld ontwerp -contract met een verbetering van enkele gages. Boven de gages, als genoemd in deze collectieve ar beidsovereenkomst. wordt een procentueele verhooging geëischt terwijl een toeslag wordt gevraagd op de bij de zeeongevallenwet be paalde uitkeeringen in geval van een zeeramp. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond, ongeveer 19 uur: Gedeeltelijk bewolkt. Droog weer. Wei nig verandering in temperatuur. Meest matige Noord-Oostelijke wind. THERMOMETERSTAND. Hoogste gisteren 62 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden 58 F. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Bothnische Golf nam in beteekenis af. Over Zuid-Scandinavië ontwikkelde zich een mach tig gebied van hoogen luchtdruk dat zich iok over onze omgeving uitbreidde. Aan deNoord- Westzijde van dit gebied trok langzaam een depressie in Noord-Oostelijke richting over IJsland en bracht daar eenigen regen. Na het aftrekken van deze depressie steeg de lucht druk er weer aanzienlijk. Langs de Zuidpunt van Groenland trekt een diepe depressie, welke daar zwaren regenval veroorzaakte. Over Zuid-Europa bleef de luchtdruk nog betrekkelijk laag. Plaatselijk vielen hier en daar groote hoeveelheden vegen. Hoogste barometerstand 1033.5 mbar. te Dombaes (Zuid-Noorwegen). Laagste barometerstand 989.3 mbar. te TOrgilsbu (Zuidpunt van Groenland). BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 771 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333 Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141 HOOG WATER TE ZANDVOORT. Voor fietsers en wandelaars. Dinsdag v.m. 7.34 uur; n.m. 20.01 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.00 uur. ALS U de bon in de ung- advertentie op blz. 2 nQg niet hebt ingezoncL wilt U dit dan nog even doen (Adv. Ingez. Med.) w eer verscheidene schepen tot zinken gebracht. Bemanningen gered. Officieel wordt uit Londen gemeld, dat de Britsche tankboot „Cheyenne" door een duik boot tot zinken is gebracht. De bemanning werd gered door het Noorsche stoomschip „Idabakke". Een lid der bemanning van de „Cheyenne" heeft verklaard, dat toen de duikboot het schip beschoot, een Britsche torpedojager naderde. De onderzeeër dook toen snel onder, maai- de torpedojager liet dieptebommen vallen en bracht later de „Cheyenne" tot zinken, daar het wrak een gevaar opleverde voor de scheepvaart. De „Cheyenne" had een inhoud van 8825 ton en was het eigendom van een Engeelsch- Amerikaansche petroleummaatschappij Ook het Engelsche vrachtschip Fanadhead (5200 ton) is door een duikboot tot zinken gebracht. Het schip stond onder gezag van kapitein Pinker ton. De bemanning, bestaande uit 40 koppen kon in veiligheid worden gebracht. Het Belgische persbureau Belga meldt dat de trawler O 262, uit Oostende, onderweg is naar Aberdeen, na op de Noordzee twintig leden der bemanning van het s.s. „Truro" van de lijn HuilBergen te hebben opgepikt Ge meld werd dat de „Truro" op de Noordzee is getorpedeerd. Alleen de machinist is gewond. Het ongeluk met den Franschen mijnenlegger. Er zouden 100 dooden zijn. In welingelichte kringen te Parijs geeft men een verbetering op het bericht, omtrent een ramp met een Fransche marine eenheid te Casablanca. Er heeft zich een ontploffing, gevolgd door brand, voorgedaan aan boord van een mijnen legger, welke in een haven voor anker lag Er zouden ongeveer honderd dooden zijn. AKEN, EEN STAD MET EEN ROEMRUCHT VERLEDEN. Het belangrijke centrum van het Rijn- district wordt thans geëvacueerd. Aken, thans een voornaam centrum van de Rijnprovincie telt ongeveer 160.000 inwoners en ligt slechts enkele kilometers van het Lim- burgsche plaatsje Vaals verwijderd Vele laken-, naalden-, machine-, meubel-, siga renfabrieken en ijzergieterijen zijn in deze oude stad gevestigd. Oude stad.... Reeds in den Romeinschen tijd was Aken bekend en be roemd wegens de daar voorkomende warme bronnen. Ook ten tijd van Karei de Groote was Aken een zeer belangrijke stad. Tot 1531 werden de Duitsche keizers in Aken gekroond. In de Middeleeuwen was het een vrije rijks stad en in den tijd der contra reformatie werd het door de Katholieke standen ver overd. Nog steeds is 90 pCt. der bevolking Roomsch-Katholiek. In 1801 bezetten de Fran schen Aken en in 1815 werd het door een besluit van het Weener Congres Pruisisch. In Aken komen talrijke spoorlijnen samen o.a. uit Maastricht, Luik en Keulen Er zijn talrijke fraaie gebouwen waarvan vooral de Minister waar het stoffelijk overschot van Karei de Groote werd begraven bekend is Ook het stadhuis in Gothischen stijl opge trokken, is ongemeen fraai. Vijf en dertig Duitsche keizers en keizerinnen werden daar gekroond. In Aken is verder een Technische Hoogeschool gevestigd benevens talrijke andere belangrijke onderwijsinrichtingen waaronder veel vakscholen. Sinds de ontginning der steenkolenlagen in het naburige Eschweiler en Mariadorf ten noorden van de «tad is de het eekenis van Aken nog gestegen. De minerale bronnen zijn nog steed: >%ven als in den tijd der Romeinen, beroemd. Aken bestaat uit een oude binnen- en een nieuwe buitenstad benevens voorsteden. Olto Wels te Parijs overleden. Voorzitter van de vroegere Socialistische Partij in Duitschland. Otto Wels. PARIJS, 18 September (Havas) Het socialistische dagblad „Populaire" meldt, dat de voorzitter van de vroe gere Duitsche sociaal democratische partij, Otto Wels, te Parijs is overle den. Wels. die in 1873 te Berlijn is geboren, was van 1912 tot 1933 socialistisch lid van den Duitschen Rijksdag. In 1919 was hij bovendien lid van de Na tionale Vergadering te Weimar en gedurende eenigen tijd was hij bevelhebber van het Ber- lijnsche garnizoen tijdens den Spartacus- opstand, die mede onder zijn leiding werd ge dempt. In 1931 werd hij gekozen tot voorzitter van de S. P. D., terwijl hij tevens de Duitsche sociaal-democratische partij vertegenwoor digde in de Executieve van de Socialistische Arbeiders Internationale. Na het aan de macht komen van het Nazi bewind week hij uit naar Tsjecho Slowakije, waar hij zich vestigde te Karlsbad als lid van de redactie van de „Neuer Vorwarts", de voort zetting van het opgeheven hoofdorgaan der S. P. D. „Vorwarts". Zijn Duitsche staatsburgerschap werd hem ontnomen. Toen de toestand in Tsjecho-Slowa- kije dreigend werd en de redactie van de „Neue Vorwarts" naar Parijs werd overgeplaatst, ves tigde ook Otto Wels zich in de Fransche hoofd stad. Ylootrapport gereed. Binnenkort aanbieding aan den Minister van Defensie. 's-GRAVENHAGE. 18 September Naar wij vernemen is het rapport van de commissie voor de versterking van de vloot in verband met de maritieme verdediging van Ned.-Indië gereed ge komen. Dit rapport werd een dezer dagen aan den minister van defensie aangeboden. Poolsche regeering nog aan de Roemeensche grens? Roemeensche regeering bereid tot toelating. ATHENE, 18 September (Reuter A. N. P.) Uit Boekarest wordt gemeld, dat de Roemeen sche regeering formeele vergunning heeft ge geven aan de leden der Poolsche regeering, het land binnen te komen. De ministers bevin den zich, volgens dit bericht, aan de Roe meensche grens, in afwachting van de komst van Moscicki. Er werd verwacht, dat Moscicki spoedig zou komen en dat het gezelschap zich dan naar Czernowits.i zou begeven. Naar Havas uit Czernowitzj meldt, is Mos cicki in gezelschap van de geheele Poolsche regeering te Kutz (aan de Roemeensche grens) aangekomen. Met klem wordt te Boekarest verklaard, dat Roemenië vastbesloten is zijn grenzen tegen iedereen te verdedigen en dat alle noodige voorzorgsmaatregelen worden genomen. Polen heeft geen beroep op Roemenië gedaan door Roemeenschen bijstand in te roepen op grond van het Roemeensch-Poolsch verdrag. Tinquota voor derde kwaliteit 100 pCt. LONDEN. 18 September (Reuter-A.N.P.) - Het internationale tincomité heeft de quota voor het derde kwartaal van 1939 vastgesteld op 100 pCt. van de standaard tonnages. De positie met betrekking tot de quota voor het vierde kwartaal blijft, ongewijzigd. Visum voor Zuid-Afrika en Duitschland noodig. Het gezantschap van de Unie van Zuid-Afrika maakt bekend dat met rngang van 1 October 1939 alle houders van Nederiandsche of andere vreemde paspoorten, die eventueel naar of dooi de Unie van Zuid-Afrika en het mandaatgebied van Zuid-Dest-Afrika wenschen te reizen, een visum voor bedoelde gebieden zullen moeten hebben. Aanvragen voor een visum moeten bij het ge zantschap Alex. Gogelweg 2c, Den Haag, per soonlijk worden ingediend. Voor Duitschland is ook een visum noodig. Dit geldt voor alle personen boven 6 jaar. Luchtlijn op Brussel Woensdag weer heropend. Wij vernemen uit bevoegde bron, dat naar aanleiding van een tusschen de Nederlandsche en de Belgische regeering gesloten overeenkomst de luchtlijn AmsterdamBrussel van Woensdag 20 September af, zal worden heropend. Er zul len twee diensten .per dag worden onderhouden. De Belgische maatschappij Sabena zal één dezer diensten verzorgen: vertrek van Haren (lucht haven van Brussel) 10 uur 30 's morgens en vertrek van Schiphol 's middags 15 uur 45. De K.L.M. verzorgt den tweeden dienst. Ver trek van Schiphol 8 uur 's morgens vertrek van Brussel 's middags 16 uur 15. De door de Sabena verzorgde dienst zal te Amsterdam aansluiting geven op de diensten voor of komende van Koppnhuaeen. Malmö. Christiansant en Oslo. Dit is de eerste normale Iuchtverblnding, die de K.L.M. na de door den oorlog gedwongen stopzetting van bijna al haar diensten, weer zal herstellen. Wie brood van Franken daaglijks nemen, Dat zijn huismoeders met verstand! Dat knappend brood wekt ieders eetlust, U krijgt iets voedzaams in de mand! Haarlem - Heemstede - Bloemendaal i Adv ingez Mea. Beraadslaging over de verdeeling van Polen KOPENHAGEN, 18 September (Reu ter). Volgens het blad „Politiken" zullen de Duitsche en Russische mili taire en politieke leiders elkander van daag te Brest-Litowsk ontmoeten. Zij zullen bespreken op welke wijze zij Polen zullen verdeelen en waar de nieuwe Russisch -Du itsche grens zal worden vastgesteld. Adjudant van Hitier plotseling overleden. Tijdens verblijf aan het front. Te Londen is uit Duitschland het bericht ontvangen van den dood van Ernst Bahls, een van Hitler's adju danten. Zijn overlijden heeft aanlei ding gegeven tot vele gissingen. Be halve dat hij plotseling overleed, ter wijl hij met Hitier aan het front was, hebben de berichten van zijn dood geen bijzonderheden medegedeeld. Bahls stond in nauw contact met Hitier. Duitsche ballon omlaag gehaald. Zaterdagmiddag om half zes hebben grens troepen bij Kessel (L.) een Duitsche onbeman de ballon omlaag geschoten en in beslag ge nomen. De ballon, die vermoedelijk deel uitmaakte van een versperring was waarschijnlijk door een Oostenwind boven Nederlandsch gebied ge raakt. Moeder redt haar kind met levensgevaar. Brand tijdens haar afwezigheid uitgebroken. Zaterdagmiddag ontstond brand in de woning van den korporaal-machinister J. de Leeuw in de Vischstraat in Den Helder. De vrouw des hui» zes kwam terug van een boodschap die zij in de buurt had gedaan, toen zij haar huis in brand zag staan. Terstond rende zij den brandenden trap van het huis op, om haar baby van een jaar. die op zolder in de wieg lag te schreeuwen, te halen. Zij slaagde er in het kind ongedeerd uit de reeds fel-brandende woning te redden, doch kreeg daarbij brandwonden aan beide voeten. Door het spoedig optreden van de brandweer konden de zes andere woningen van het blok, die gevaar liepen en waarvan er reeds eenige ontriumd waren, behouden blijven. De woning zelf brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade zoowel van eige naar als bewoner. Fabriek van poetsmiddelen in lichterlaaie Zware rookkolommen over de stad Een brand van afmetingen als Haar lem den laatsten tijd gelukkig niet ge kend heeft is omstreeks één uur heden uitgebroken in de poetscrêmefabriek „Lincoln" aan het Donkere Spaarne. Het vuur greep dadelijk met groote snelheid om zich heen en het interieur van het twee verdiepingen hooge en zeer brëede gebouw was als één laaiende vuurzee. Zware rookkolommen werden uit de vensters, waarvan de glazen spoedig rinkelend aan diggelen barstten, ge- stooten en dreven over het Spaarne en spreid den zich over de stad uit. zoodat men allerwe gen kon bemerken dat de groote brand woedde. De brandweer bestreed de vlammen met wel vijf groote stralen. Direct aan het gebouw „Lincoln" grenst een fabriek en handelsbureau genaamd „Nederland", waar benoodigdheden voor electriciteit vervaardigd en opgeslagen worden. NIEUWS IN 'T KORT De K. N. M. B. heeft besloten het 35ste mid den standscongres, dat op 10 en 11 October a.s. te Hilversum zou worden gehouden, voor onbe- naalden tijd uit te stellen. De 21-jarige ongehuwde fruithandelaar G. W. uit Gouda is met zijn motor tegen een auto gereden, die hij te laat opmerkte. Hjj is ernstig gewond.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2