3iet T)uii&che teq&ibcvicht Ook Modlin geeft zich over BURGERLIJKE STAND. VRIJDAG 29 .SEPTEM ËLH 193!, HAARLEM'S DAGBLAD 11 ÜfT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER De luchtbescherming in de Haarlemmermeer. In November een algemeene verduisteringsproef. De luchtbeschermingsdienst .Haarlemmer meer heeft onder leiding van den heer W. Slob de onderafdeelingen, zooals Badhoeve- dorp, Zwanenburg, Hoofddorp, Vijfhuizen en Nieuw-Vennep ingesteld en deze deelen afzon derlijk de eerste verduisteringsproef doen ma ken. Thans zal de eerste algeheele verduisterings proef voor de geheele gemeente plaats vin den in November. Dan zullen alle diensten in de Meer in actie komen. Badhoevedorp zal dan gebruik maken van haar drie sirenes. Het dorp Zwanenburg krijgt er ook drie, en Hoofddorp krijgt eveneens drie sirenes. De luchtbeschermingsdienst is in het bezit van een flinken voorraad genees- en verband middelen en enkele brancards, die zijn ver deeld onder de dorpen en buurtschappen Ab- benes, Nieuw Vennep, Aalsmeerderdijk, Bad hoevedorp, Zwanenburg en Vijfhuizen, ter wijl een reserve in Hoofddorp achterblijft, be nevens een 500-tal gasmaskers. Thans beschikt de dienst over 30 brancards, dit aantal zal in geval van oorlog nog vergroot worden. Badhoevedorp, Vijfhuizen en Zwanenburg organiseerden reeds him opleiding „Eerste Hulp"; ook op andere plaatsen zullen derge lijke opleidingen bij voldoende deelneming plaats vinden. Tenslotte is in Badhoevedorp een onderaf - deeling opgericht van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming welke in den Haag haar hoofdbestuur heeft. Het ligt in de bedoeling in andere vakken een dergelijke afdeeling op te richten, die dan vereenigd zullen worden tot een groote afdeeling Haarlemmermeer met Hoofddorp als centrum. VERLOTING. In het gebouw van den Ned. Protestanten bond had Donderdagavond de trekking plaats van de verloting, uitgaande van den Zuster- kring van de afdeeling Haarlemmermeer van den NP.B. De presidente, mevr. Jongejans bracht dank aan allen, die 'bijdroegen tot het slagen van van deze verloting, vooral aan hen die zulke mooie prijzen belangeloos, hadden beschik baar gesteld. Ook een woord van dank werd gericht tot hen die de loten verkochten en kochten. BLOEMENDAAL Werk van het Steuncomité. Eleeren inzamelen. Het Steun-Comité te Bloemendaal zal, even als het vorige jaar, een klereninzameling houden te Bloemendaal, Overveen, Aerden- hout en Vogelenzang. De verzameling heeft plaats omstreeks half October. Het comité vraagt bruikbare warme onder en bovehkleeddng voor mannen, vrouwen en kinderen, verder zijn wollen dekens zeer wel kom. Nu de winter-garderobe wordt nagezien, hoopt het comité dat iedereen die dit kan doen, aan deze inzameling zal denken. Wie geen kleeren of dekens over heeft kan zijn gave in de collectebus storten. In het comité hebben zitting de dames mevr. Veltman, Bloemendaal (telef. 22117), mevr. Bührmann, Overveen (telef. 23432), bar. Van Dedem Aerdenhout-Vogelenzang (telef. 26036) DE HOENDERLOO- COLLECTE. De Hoenderloo-collecte heeft opgebracht: te Bloemendaal f 9020, te Overveen f 5.54, te Aerdenhout f 102.95; totaal dus f 198.69. HILLECOM AFSCHEID KAPELAAN SCHNEIDERS. In de eenvoudig doch keurig versierde zaal van het gebouw der St. Josephgezellen heeft Donderdagavond kapelaan Schneiders wegens zijn benoeming tot pastoor te Lijnden officieel afscheid genomen. Hiervoor bestond groote belangstelling. Aan wezig waren o.m. pastoor Kosters, de kape laans Bottelier, van Etbinger en Langemeier. missionaris Staats, mr. F. J. Gerritsen, de besturen van vele organisaties en mannelijke jeugdvereeniglngen enz. Nadat pastoor Kosters den scheidenden geestelijke had toegesproken, hem met zijn benoeming gelukwenschend en dank brengend voor het hier verrichte werk, spraken achter eenvolgens de hoeren C. W. van Dam voor de H.K.W., F. C. van Lierop1 voor de R.K Sportcentrale, Kramer namens St. Paulus (Overheidspersoneel), H. J. Post namens ver kenners. terwijl de heer P. Hoogervorst na- namens 't omité een enveloppe met flinken in houd aanbood. Verder spraken nog de heeren v. d. Hoorn (Christoforus) onder aanbieding van ©en shilderij, Van Kampen (Kruisvaart) en mej Van Baar. Hierna sprak kapelaan Schneiders een dank woord voor alle volgens hem onverdiende toe- gezwaaiden lof en eindigde met een zegen- wensch voor allen persoonlijk zoowel als voor d' organisaties. Zeer velen maakten van de gelegenheid ge bruik met een hartelijken handdruk afscheid te nemen. SOLDATENHULDE. Toen gistermiddag de dienstplichtige Rutgers alhier in het huwelijk trad en de Ned. Herv. kerk verliet hebben de soldaten voor een aar dige Jiulde gezorgd. Van de kerkdeur tot over het'-lcerkplein hadden zij zich in twee rijen op gesteld en het bruidspaar vertrok onder luide toejuichingen, terwijl de soldaten hun geweren kruiselings tot een lange eerepoort hadden ge maakt. ZANDVOORT Waarschuwing voor ouders. Laat Uw kinderen niet alleen beukenootjes zoeken. Nu de beukenootjes weer beginnen te vallen trekken vele kinderen er op Woensdag- en Zaterdagmiddag en soms zelfs na schooltijd op uit, beukenootjes te zoeken. Daar in de omgeving van de badplaats geen beuke- boomen groeien, trekken de Zandvoortsche kinderen vaak ver van huis, naar Aerden hout en Bentveld om deze lekkere vruchtjes te" bemachtigen. Dezer dagen is echter tusschen Aerdenhout en Overveen een kind 'uit Zandvoort dat beukenootjes aan het zoeken was, door een man meegelokt. Den ouders wordt dus ten sterkste aangeraden hun kinderen niet zon der geleide te laten gaan COLLECTE VOOR T HOOGELAND. De collecte ten bate van 't Hoogeland heeft "ruim f 42 opgebracht. V. V. V. Het bestuur van de Vereen, voor Vreemde lingenverkeer deelt ons mede, dat het bureau van de vereeniging na 1 October niet meer op het Stationsplein, maar op de eerste ver dieping van het gebouw van Publieke Werken aan de Groote Krocht is gevestigd. HEEMSTEDE Peper's Yleeschpaleis geopend. Donderdagavond heeft de heer Peper, die nu al eenige jaren met veel succes in een perceel aan de Krocht te Haarlem een vleeschhouwerij drijft, aan de Zandvoortschelaan 24 een filiaal geopend, dat hij den naam „Peper's Vleeschpa- leis" heeft gegeven. Hij is tot deze oprichting ge komen omdat vele Heemsteedsche klanten, die tot nu toe naar de Krocht gingen, het hem ge vraagd hebben. De heer Peper kon gemakkelijk aan dit verzoek voldoen, omdat hij een zoon heeft, die reeds geheel ter zake deskundig is en die op dit gebied twee waardevolle diploma's be zit, n.l. van de Eerste Nederlandsche Slagers vakschool en van algemeene handelskennis. De Heemstedenaren, die dus aan de Zandvoortsche laan 24 rund-, kaifs- en varkensvleesch en fijne vleeschwaren gaan koopen, kunnen er zeker van zijn, dat zij naar de eischen des tijds bediend zullen worden. De heer H. Peper zoo heet de zoon heeft de beschikking over de modernste hak- en snijmachines en een vol-automatische koelinrichting. Het geheele intérieur is van wit marmer en witte tegels, wat een bijzonder fris- schen indruk maakt. Er ligt bovendien een .gra nieten vloer en alle artikelen zijn stofvrij afge sloten, zoowel in den winket als in de étalage. Ter gelegenheid van de opening hadden tal rijke klanten en vrienden een bloemstuk ge zonden. FILM-AVOND VOOR DE MILITAIREN. Donderdagavond werd voor de in Heemstede vertoevende militairen in het R.K. Vereni gingsgebouw de bondsfilm van den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen, getiteld „Neder land is een Waterland" benevens de films „Wat moeten wij kennen, om iemand te redden", „Het werk der kustbrigades" en „Zwemmen door blinden", vertoond. Vol aandacht werden eerst de inleidende woorden gevolgd van den heer Joh. M. Schmidt, uit Haarlem, die zoo welwillend was deze films niet enkel te vertoonen, maar ook ze op zeer duidelijke, vaak humoristische wijze toe te lichten. Vol belangstelling werden de beelden op het doek aanschouwd, de prachtige zee- en rivier gezichten en verder de verschillende reddings grepen en het zware en moeilijk strandwerk. Tenslotte het werk van de Haarlemsche blinden in het Sportfondsenbad. Rest ons nog te melden dat de heer G. Visser uit Haarlem de film zeer verdienstelijk muzi kaal begeleidde. ONTSPANNING VOOR MILITAIREN. Hedenavond zal in het R.K. Vereenigings- gebouw voor de in Heemstede gelegerde mili tairen optreden de bekende goochelaar Kroeze. EEN JUBILEUM BIJ HET LEGER. Sergeant-majoor Weening was Donderdag 30 jaar bij het leger. Er was een commissie ge vormd. om dezen dag voor den jubilaris niet onopgemerkt te doen voorbij gaan. Des avonds waren alle officieren en onderofficieren van zijn regiment bijeen in een der lokalen van het R.-K. Vereendgingsgebouw om den jubilaris te huldigen. Overste Spruit voerde het woord en zeide o.a. dat de jubilaris in de jaren van zijn dienst tijd veel heeft meegemaakt, ook bij de vorige mobilisatie, altijd is hij de helpende hand, bij het regiment en het gemobiliseerd bataljon een gezien man. Spr. besloot met den wensch, dat sergeant- majoor Weenink nog lang bij het regiment zal arbeiden. Kapitein Berger bracht met eenige harte lijke woorden de gelukwenschen over van alle officieren van het bataljon. Een der jongere officieren schetste hoe de jubilaris niet enkel getoond heeft op admi nistratief gebied een grooten steun te zijn voor het regiment, hij is ook altijd geweest de vraag baak voor hen die in moeilijkheden verkeeren. Spr. overhandigde den jubilaris namens het bataljon een sigarettendoos met bewerkte zil veren deksel met inscriptie. Nadat de jubilaris dank had gebracht voor de hartelijke woorden en het aardige cadeau, kre gen de aanwezigen de gelegenheid hem per soonlijk de hand te drukken. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Hollandsche kotters: IJM 23 f 1400. UK 76 f50. UK 83 f86 UK 1' f 39. UK 64 f 32. UK 205 f 32. UK 168 f 30. UK 2 f47. UK 162 f81. UK 68 f122, UK 52 f165, UK 72 f121. UK 35 f70, UK 185 f54. TX 19 f335, TX 29 f190, TX 4 f 290, TX 33 f 308, KW 77 f154. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Versche visch: Tarbot 150 ct. per k.g. Tong 18030 ct. t>er k.g. Klelnschol f 26 50—10 p. 50 k.g. Schar f 14.50—3.70 idem. BEVERWIJK Jaarvergadering van de Vereen, van Jong Hervormden. Ds. 3. de Vries eere-voorzitter. De Vereeniging van Jong Hervormden, afd. Beverwijk, hield gisteravond haar jaarverga dering in het Ned. Hervormd Verenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat. De waarne mende voorzitter de heer A. van Herwijnen, opende de vergadering met gebed, waarna hij aan de hand van Galathen 4 1216 een korte Inleiding hield. Vervolgens bracht de pennlngmeesteresse het financieel verslag uit. waaruit bleek dat er een batig saldo geboekt kon worden. De heer van Herwijnen bracht bij ontstentenis van den secretaris het jaarver slag uit. Hierin memoreerde hij den tooneel- avond. die ook dit jaar een succés was. Ook de Westenburchtavonden en de Jeugddiensten konden als goed geslaagd worden beschouwd. Wat betreft de verhouding van het bestuur en de leden onderling kon spreker niet anders dan constateer en dat deze uitstekend was. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftre dend waren mej. A. Veerbeek en de heeren A. van Hei-wijnen en H. ter Hoeve, terwijl mej. W. van Ameijde bedankt had. Gekozen werd de heer A. van Herwijnen als voorzitter. H. ter Hoeve als secretaris, mej. A. Veerbeek als pennlngmeesteresse en de heeren P. Bakker en C. Bakker als commissarissen. Tenslotte werd Ds. J. de Vries met algemeene stemmen tot eere-voorzitter benoemd, die zijn benoe ming aannam. Ds. J. de Vries sloot met dank gebed. STROOIBILJETTEN IN BESLAG GENOMEN. In de afgeloopen week zijn hier ter plaatse op de cyclostyle vervaardigde en ongeteekende strooibiljetten verspreid met het opschrift: „Benzine, thee en suiker". Zooals ook reeds in andere gemeenten was gebleken werd de verspreiding van deze bil jetten door aanhangers van de N.S.B. bevorderd. De politie heeft een aantal van deze strooibil jetten in beslag genomen en tegen den versprei der, een inwoner van Beverwijk, proces-verbaal opgemaakt. De steunuitkeering op aardbeien. Van geringe beteekenis voor onze tuinders. In aansluiting op ons bericht over de uitkee- ring van steun op aardbeien vernamen wij nog, dat van het totale bedrag van f 800.000 slechts een klein gedeelte ten goede zal komen aan de tuinders van Beverwijk en omgeving. Aanvan kelijk waren de veilingsdirecties van meening, dat voor de steunverleening de vorstschade als uitgangspunt zou worden genomen. De vorst is namelijk oorzaak geweest, dat bij vele tuinders de oogst van aardbeien zeer slecht was. Uit een door de Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale aan de veilingen verzonden circulaire is intusschen gebleken, dat de steun volgens een vrij ingewikkelde formule zal wor den berekend, namelijk naar het verschil tus schen 60 pet. van de opbrengst in 1938 en de to tale opbrengst van 1939. Een tuinder, die in 1938 voor f 1000 aardbeien veilde en in 1939 voor f 500 komt dus voor f 30 steun in aanmerking. De veilingdirecties hebben dan ook van deze wijze van steunverleening geen hooge verwach tingen. De aangenomen basis wordt geheel on juist geacht'en zal oorzaak zijn, dat de tuinders in Kennemerland bij deze steunverleening hoe genaamd niet gebaat zullen zijn. De gemeenteraad vergadert. De gemeenteraad vergadert op Maandag 2 October des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van: a. 5 leden der 'Algemeene Onderstands commissie. b. 5 leden der tuinderscommissie; c. 5 leden der geneeskundige commissie. 2. Voorstel tot wijziging der rekening-cou rantovereenkomst met de Bank voor Neder landsche gemeenten. 3. Voox-stel tot wijziging en vaststelling op nieuw van de verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet. 4. Voorstel tot omlegging van een gedeelte van den Relweg ten behoeve van het Sanato rium „Heliomare" te Wijk aan Zee. 5. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1939. 6. Mededeelingen en ingekomen stukken. SANTPOORT Ds. OLDEMAN Men deelt ons nader mede. dat Ds. Olde- man niet, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag, Zondag a.s. om 10 uur, doch des namid dags om 3 uur zijn afscheidspreek zal houden. DRIEHUIS ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR MILITAIREN. Te Driehuis heeft zich een Comité gevormd met het doel de aldaar gelegerde militairen ontwikkeling en ontspanning te bezorgen. Een dezer dagen wordt een tehuis geopend, waar de militairen de avonduren in een gezellige om geving kunnen doorbrengen. Er bestaan plannen gedurende het wintersei zoen verschillende curssen en gezellige avonden te organiseeren. Het Comité doet een beroep op alle ingeze tenen van Driehuis, teneinde het bovengenoem de doel te kunnen verwezenlijken. Geldelijke bijdragen kunnen worden gestort op postrekening no. 212820 ten name van den heer G. Tates, Van den Vondellaan 59 te Drie huis (onder vermelding van O. O. v. Militairen) Tijdschriften, gezelschapspelen enz. zijn even- (Is reeds in een deel eener vorige o-plage opgenomen.) Nieuw „papieren" offensief. LONDEN, 28 Sept. (Havas). Volgens de „Daily Expres" hebben Engelsche militaire vliegtuigen gisteravond wederom een verken ningsvlucht gemaakt waarbij opnieuw pam fletten werden uitgeworpen. Zij zouden bij het vliegen op zeer groote hoogte zijn opge- meri" °n zouden hun pamfletten hebben uit geworpen boven steden en dorpen van Noord- West Duitschland. ARROND. RECHTBANK. Voetballers in het Beverwijksche Station. Ze pleegden verzet tegen de politie. HAARLEM. Donderdag. Op een laten Mei-avond, om precies te zijn het was de 27ste waren eenige jongelui in de wachtkamer van het Beverwijksche station aan het voetballen. Nu zijn dergelijke wacht kamers gemeenlijk niet aangelegd met het doel om er voetbalwedstrijden te organisee ren. Daarom verzocht een majoor van politie, die in burger met een agent op het perron aanwezig was, aan de voetballers om elders een beter „terrein" op te gaan zoeken. Daar had men echter geen ooren naar. En zooals het meer gaat de beide strijdende partijen maakten één front tegen den nieuwen „aan valler". De majoor die zag dat men aan zijn bevel geen gevolg gaf besloot echter tot drastischer maatregelen over te gaan, daarbij krachtdadig gesteund door den agent. Zoo pakte deze laat ste een der „voetballers", een 26-jarige los- werkman uit IJmuiden-Oost bij een zijner armen om hem met zachten drang naar buiten te brengen. Dit was den werkman echter niet naar den zin, want hij gaf den agent een forschen stomp tegen zijn neus. Het lieve leven was toen spoedig in vollen gang. Twee broers van den vastgehouden werkman trachtten hem te bevrijden en een algemeene vechtpartij ont stond. Een der broers trok den majoor achter over op den grond terwijl een ander zich eenige malen losrukte toen hij werd beetgepakt. De Officier meende dat er een formeele op stand tegen de politie was ontketend. Dat is een zeer ernstig feit. Daarom vorderde hij te gen den broer die den vuistslag had uitge deeld 2 maanden gevangenisstraf en tegen den andere, die zich had verzet tegen de po litie veertien dagen. Met den jongsten broer, die ruiterlijk alles bekende, wilde de Officier het nog eens probeeren. Eisch; veertien dagen voorwaardelijk. De rechtbank zal op 12 October uitspraak doen. Vreemd vliegtuig boven Nederland. Waargenomen boven Steenwijk, Kampen en Elburg. 's-GRAVENHAGE, 28 September. De Ame- rikaansche pers van hedenochtend bevatte het bericht, dat de Nederlandsche radio Woensdagavond het vliegen van een groote vloot van niet geïdentificeerde vliegtuiger over Nederland had gesignaleerd. Dit bericht is onjuist. Naar wij bij informatie vernemen, heeft de Nederlandsche radio al leen vermeld, dat omstreeks half elf in den avond motorgeronk is waargenomen achter eenvolgens boven Steenwijk. Kampen en El- burg, welk motorgeronk afkomstig bleek van een vreemd vliegtuig. Dit vliegtuig is, kort na dat het de opmerkzaamheid had getrokken, op groote hoogte gaan vliegen, waardoor het niet meer waarneembaar was. VONNIS IN DE ZAAK DER HAAGSCHE ÏUWEELENDIEFSTALLEN. 's GRAVENHAGE 28 September. De Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in de strafzaken tegen den 36-jarigen Haagschen koop man J. D. en diens vader den 58-jarigen M. D., die terecht hebben gestaan, verdacht van heling van een groot aantal voorwerpen en sieraden afkomstig van inbraken bij Haagsche juwelier- gepleegd. De eisch tegen J. D. was vier jaar gevangenis straf geweest, tegen M. D. twee jaar gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde heden J. D. tot een gevangenisstraf van drie jaar en gelastte terug gave van de gestolen en in beslag genomen goederen aan de rechthebbenden. M. D. werd van het hem ten laste gelegd» vrijgesproken. ENGELSCHE HULP VOOR ITALIAANSCH PASSAGIERSVLIEGTUIG. Een Britsche duikboot en een Britsch militair vliegtuig hebben gisteren hulp verleend aan een Italiaansch verkeersvliegtuig, dat gedwongen was om buiten Malta neer te strijken. De be manning, de passagiers en het toestel zijn in veiligheid gebracht. Knickerbocker antwoordt Goebbels. Beschuldigingen toegelicht. Reuter meldt uit Parijs, dat de Amerikaan- sche journalist Knickerbocker de uitdaging van Goebbels heeft aanvaard, om een meer gedetailleerd overzicht te geven van de bedra gen die bekende nazi-leiders in Duitschland in het buitenland hebben gedeponeerd In een door hem onderteekend artikel in de Paris Soir schrijft hij dat Goebbels, Goering Hess, Ribbentrop, Ley, Himmler fondsen in verzekeringspolissen in het buitenland in de pot hebben gegeven, voor een bedrag van 34 millioen dollar. Knickerbocker zegt, dat Goebbels drie agen ten heeft gebruikt, te weten: Wilhelm Achter berg, een vertegenwoordiger van de uitgeverij Franz Eher Verlag, die 1,850.000 dollar in de safes van een Duitsche importmaatschappij te Buenos Aires heeft gedeponeerd; voorts Thomas Bucher, een lid van den propaganda- staf van Goebbels, die met hulp van de Kreis- land maatschappij aandeelen voor een waar de van 2,480.000 belga's in Luxemburg zou heb ben gedeponeerd en voorts Paul von Bodde- heim, die voor Goebbels te Osaka een bedrag in Japansch geld voor een waarde van 465.000 pond sterling zou hebben ondergebracht. Voorts maakt Knickerbocker gewag van le- vensverzekeringspremiën voor Goebbels en zijn vrouw welke zijn afgesloten door de Dort- munder Union Brauerei in guldens, dollars. Zwitsersche francs en Duitsche marken. Knickerbocker geeft dan dergelijke details over beleggingen van andere Duitsche leiders te beginnen met von Ribbentrop, van wiens drie agenten een heer Eylau, een neef van Heinkel, den champagnefabrikant en schoon vader van Von Ribbentrop, er een zou zijn. Deze agenten hebben een som van ongeveer 165.000 dollar gedeponeerd bij Nederlandsche en Zwitsersche banken. In tegenstelling met andere Duitsche lei ders zou Von Ribbentrop ook geld hebben ondergebracht bij Fransche banken, waarbij Knickerbocker opmerkt dat Von Ribbentrop altijd de mogelijkheid van vrede met Frank rijk voor ooger ^eeft gestaan Von Ribben- 'rop's verzeker' gspolissen zouden volgens Knickerbocker zijn geplaatst door vrienden van hem in den wijnhandel. Nieuwe luchtaanval op de Britsche zeestrijdkrachten BERLIJN, 28 September (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten heeft de hoofdmacht onzer troepen stelselmatig de demarkatielijn over schreden. Bij de gevechten op den Zuidelijken vleugel ten Oosten van den San, waarover gisteren melding werd gemaakt, werden in het geheel 500 officieren en 6000 man gevangen genomen. Behalve de reeds gemelde Poolsche 41ste divisie zijn een legerleider, de leider van een grens bewakingscorps, zoomede de commandanten van de 7de en 39ste divisie met hun staven in onzr handen gevallen. De stad Warschau welke zlcli gisteren onvoorwaardelijk heeft overgegeven, zal na de afwikkeling der noodzakelijke voorbereidingen waarschijnlijk op 29 September «orden bezet. Vanochtend heeft ook de comman dant van Modlin de overgave van deze vesting aangeboden. In het westen geen wezenlijke gevechtshan delingen. Bij een luchtgevecht boven Saarbrüc- ken werd een vijandelijk vliegtuig omlaag ge schoten. Een zware Britsche kruiser werd bij het eiland Man (Iersche Zee) door een groep ge vechtsvliegtuigen met succes aangevallen. Een bom van 250 KG. is in het voorschip ingesla gen van de den dag tevoren aangevallen zware Britsche zeestrijdkrachten is een vliegkamp schip door een bom van 500 KG., een slagschip door twee bommen van 250 K.G. in voor- en middenschip getroffen. Teraardebestelling C. G. Koen. HAARLEM. Donderdag. Hedenmorgen half twaalf werd op de Alge meene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. G. Koen, oud-directeur van de N.V. Handels maatschappij van A. Rcsink aan de Leidsche- vaart. Onder hen, die de laatste eer kwamen bewijzen, waren o.a. de heeren Mr. J. D. van der Plaats en U. Hempenius. resp. voorzitter en secretaris van de Winkelvereeniging „Eigen Hulp"; het raadslid Mr. L. G. van Dam en het oud-raadslid W. A. J. van de Kamp. Toen de kist, die door verschillende bloemstuk ken gedekt was, in de aula stond opgebaard, trad de heer A. Koe n, chef van bovengenoemde N.V., als spreker naar voren, om namens het personeel een afscheidswoord te spreken. „Wij willen onze waardeering jegens den overledene niet alleen toonen met bloemen", zei spreker „maar ook met het woord, waarmee ik de dank baarheid wil vertolken van allen, die het voor recht hebben gehad, met hem te mogen samen werken. Hij was niet een gemakkelijk patroon, maar was dit ook niet voor zichzelf. Hij was altijd vol ijver en werklust en aft; zoodanig een voorbeeld voor anderen. Hoe vaak heb ik hem bewonderd, als hij weer nieuwe en origineele plannen had uitgedacht. Jarenlang heeft hij zich ten volle aan zijn zaak gegeven en wat toonde hij zich altijd verheugd als het door hem voor oogen gestelde doel bereikt was. En dan ging hij direct weer nieuwe plannen bestudeeren. In 1932, toen de last der jaren ook bij hem zijn invloed deed gelden, heeft hij zich uit de zaak terug getrokken, om het werk aan jongeren over te geven. Dit afscheid heeft hem vee! moeite gekost; doch ook daarna leefde hij nog geheel met de zaak mee. Zijn nagedachtenis zal dan ook steeds bij ons in eere blijven. Niets kon hem van de liefde van Christus scheiden." Mr. Van der Plaats sprak namens de Winkelvereeniging „Eigen Hulp". Hij noemde het een droeve taak om namens het bestuur en het districtsbestuur afscheid van dezen vriend te nemen „Achttien jaar lang was hij commis saris va inkoop en zooals men weet vormt de inkoop de basis voor den bloei en den goeden gang van een onderneming. Welnu, de heer Koen heeft zijn functie op een voorbeeldige wijze vervuld. En dat het goed ging met onze vereeniging, was voor een groot deel ook aan hem toe te schrijven. Ook in de bestuursverga deringen werden zijn adviezen zeer gewaardeerd. Daarvoor brengt he: bestuur hem dank". Spre ker eindigenu met woorden van troost voor de nabestaanden. Ds. W. J. van E l d e n, voorzitter van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, las een gedeelte van Paulus' Brief aan de Corinthen, het zeventiende hoofdstuk. De predikant prees de sobere levenswijze van den heer Koen, die zoo kinderlijk was in zijn geloof. Spreker dankte God, dat Hij hem heeft mogen leeren kennen. „Als lid van den Kerkeraad behoorde hij tot de menschen, die, al hebben zij het in het maat schappelijk leven nog zoo druk, toch tijd voor de eeuwige dingen weten te vinden. Met veel lust heeft hij zijn taak voor Gods werk op aarde ver richt; hij was een voorbeeld van dienende liefde. Hij deed zoo gewoon, dus was het echt". Ds. Van Elden eindigde met gebed. Daai-na werd de kist grafwaarts gedragen. Een zoon van den overledene, de heer C. G. Koen Jr., dankte namens de familie voor den ondervonden steun in de moeilijke dagen en speciaal de zusters, die zijn vader zoo liefderijk hadden verpleegd. HAARLEM, 28 September. Ondertrouwd 28 September: J. van der Meulen en J. H. van Enckevort; P. G. Briene en F. J. Riet; P. Beugeling en M. A. Oliesla gers; Ph. C. Timmerman en F. Berwitz; W. Postema en S. Nieuwenhuis; Th. J. Ketelaar en H. E. D. Dreijer. Getrouwd 27 September: G. van Doorn en J. Oderkerk; H. Hurkmans en M. A. de Korte; 28 September: J. A. Hutters en S. de Jong; N. H. van Lingen en C. C. Smits. Bevallen 25 September: W. K. L. van der Vlugt—Wicher. d.: C. M. Bogers—Nieuwen- huizen, d.; 26 September: M. H. Jansen—van der Kleij, z.; 27 September: H. E. van de VoortAntonisse. z N. W. Peltenburg—Botje, z.; M. C. de Roij—Verbeek, z.; 28 September: C. J. NederstigtHeemskerk, z. Overlede" 25 September: p j. Gelaudie 58 KI Ho, 'raat; H. Slootemaker, 34 j.. M. van Heen kerkstraat: 26 September: J. Gouda, 57 j.. Teijlershofjesstraat; Th. A. da de Groot, 31 j., Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13