AGENDA MOTOR REVISIE WEERBERICHT WOE N5DAG 4 0 C T 0 BE R 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 INBRAAK IN HAARDEN. FABRIEK HEEFT LANGEN NASLEEP. Verdachte staal nu voor het Hof terecht. WEER TWEE JAAR GEëlSCHT. In den nacht van 10 op 11 Februari sloeger inbrekers hun slag in een haardenfabriek in d. Tulpenstraat te Hilversum en stalen vijf haarden. De politie arresteerde kort na de inbraak twee personen, die van deze inbraak werden verdacht, n.l. een kaashandelaar, die vlakbij de fabriek woont en diens vriend. Beide mannen ontkenden ook maar iets van een inbraak af te weten. De rechtbank veroordeelde op tal van aanwijzingen den kaashandelaar en wel tot een gevangenisstraf van twee jaar, zijn vriend werd vrijgesproken. Van deze vrijspraak teekende het O. M. geen appèl aan, doch de kaashande laar ging van het vonnis in hooger beroep. Dinsdag stelde het Amsterdamsche gerechtshof onder presidium van mr. Joh. M. Jolles een on derzoek in in deze zaak. De kaashandelaar volhardde bij zijn voor de rechtbank aangenomen houding: „ik ben vol maakt onschuldig". Hij is, zoq vertelde hij, in den nacht van de inbraak met een huurauto, en vergezeld van zijn vriend, die uitsluitend voor de gezelligheid meereed, naar IJmuiden gegaan om daar kazen af te leveren. Behalve een aantal kazen had hu een paar ijsmachines meegenomen. Hij was in clen laten avond uit Hilversum vertrokken en via Amsterdam gereden om daar de ijsmachines te laten repareeren. Dit gedeelte van de reis was tevergeefsch geweest,want de werkplaats te Amsterdam had hij gesloten gevonden. Pres.: En toen bent u met uw kazen doorgere den naar IJmuiden om de kazen af te leveren" Juist zeide verdachte. Degene, die de kaas moest ontvangen, heeft echter in dien nacht hij was tegen een uur te IJmuiden van hei afleveren van kaas niets gezien. Wel was er over kaas gesproken. Een rechercheur, die dien nacht de auto te IJmuiden had zien slaan en dit vreemd vond op het late uur, had even naar binnen gekeken Kaas had hij niet gezien, wel had hij roosters en nikkehverk zien liggen. Hij kon niet ver moeden, dat het haarden waren. Verd.: Het waren de ijsmachines.... Pres.: En hoeveel kazen had u meegenomen en waarom huurde u geen vrachtauto? dat was toch practischer. Verdachte was het er niet mee eens, alles ging best achter in de auto, het waren maar 9 a lü kazen en de ijsmachines. En hoeveel kostten die kazen? Verdachte berekende de waarde op vier vier en een kwart gulden. Pres.: En de huur van de auto? Het bleek, dat de kaashandelaar ruim achi gulden had uitgegeven om voor f40 kaas te vervoeren. „Een duur vervoer" vond de president. Voorts had de politie bij het onderzoek van de huurauto na de arrestatie een stukje bruin papier gevonden. Dit papier bleek van precies hetzelfde soort te zijn, als het pakpapier van de haarden. Verd.: Dat papiertje heeft met de haarden niets te maken, ik had er kazen in verpakt. Ook bleek bij het politieonderzoek, dat de auto na het verhuren aan verdachte tamelijk ernstig was beschadigd aan de binnenzijde, de schaaf- ptekken coi-respondecrcn met uitsteeksels van de haarden. De eigenaar van de haarden verklaarde, dat er een proef was genomen en dat het mogelijk was om vijl' haarden te bergen in de auto. De politie had in de huurauto geen kaaslucht, die over het algemeen blijft hangen, waarge nomen. Door den directeur van de fabriek was ver dachte in den vooravond op de binnenplaats gezien. Verd.: Ik ging toen via den achteruitgang va.-i mijn eigen huis naar de sti-aat om naar de garage te gaanIk loop dikwijls zoo. De IJmuidensche politieman werd nog eens voorgeroepen en de verdediger mr. Kokoskv stelde eenige vragen: Wat zag u precies in de auto? Getuige: Roostershet leken wel reser voirs. Verdediger: Juist, daar lijken die ijsmachines ook op. De politieagent drukte er zijn spijt over uit, dat hij het portier niet had open gedaan. „Dan had ik zekerheid gehad, het zal me niet meei gebeuren". De vei"huurder van de auto vertelde, dat ver dachte en zijn vriend de auto, die door verdach te was gehuurd voor een ritje naar Weesp, den volgenden ochtend om half zeven had terug gebracht. Pres. (tot verd.): En u was om half drie al thuis, zegt u. Verd.: Ik heb eerst in mijn kamer wat gerust op een stoel. Pres.: En je vriend'' Die is bij me gebleven. Pres.: Je bent wel erg intiem met een man die zijn halve leven in de gevangenis heeft ge zeten. „Samen uit, samen thuis zeker". Het bleek, dat verd. dien»nacht 154 K.M. had afgelegd wat meer is dan retour Hilversum— IJmuiden. Requisitoir. De procureur generaal somde de verschillen de aanwijzingen tegen verdachte op en de tegengestelde verklaringen van vei-d. en de ge tuigen. Het verhaal van dezen verdachte is vol komen onaannemeiyk. Zeer terecht is verdachte voor dit ernstig misdrijf tot een zware straf veroordeeld. Spr. requircerde bevestiging van Heden: WOENSDAG 4 OCTOBER Gebouw „Theosofia". De heer P. M. Offerman over „anthropomorphisme". Gebouw Wilhelminastraat 21: de heer A. J. Korff over: „Het oordeel over de onti-ouwe kerk Frans Hals Theater: „Gibraltar", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De wereld wil be drogen zijn" en „Een soldaat en een jong meisje" 2 en 8.15 uur. Lux or Theater: „The Drum", 2.30. 7 en 9.15 u Rembrandt Theater: „Mevrouw als detective" Op het tooneel Albert Klein in zijn repertoire. 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Non-stop programma, o.a. Harold Lloyd in „Spoken". 2.30 uur en doorl van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 3—5 en van 7—8 uur DONDERDAG 5 OCTOBER Stadsschouwburg: Schoppen-aas (Cor Ruys) 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Lezing B. v. d. Meer 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge iend eiken werkdag van 3—5 en van 7—8 uur. het vonnis en verd.'s veroordeeling tot twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. R. Kokosky jr., belichtte in zijn pleidooi het standpunt van den ver dachte. Enkele aanwijzingen tegen zijn client besprak hij nader en z.i. zijn verschillende pun ten in deze strafzaak niet voldoende door de politie onderzocht, zoo b.v. de kwestie van het vinden van het stukje pakpapier in de huur auto. De agent te IJmuiden heeft in de auto ge keken. Ambtshalve. En toch kan hij niet niet zekerheid zeggen, dat er haarden in de auto waren. Veel aannemelijker is, dat hij de ij: machines heeft gezien, hij spreekt immers van reservoirs. PI. was van meening, dat er voldoende twij fel is om verd. vrij te spreken. Subs, drong de verdediger op clementie aan. Het gerechtshof zal 17 October an-est wijzen. DE „BILDERDIJK" WEER TE ROTTERDAM. Na een lang oponthoud in de Downs. OPVARENDEN VAN GETORPEDEERD SCHIP GERED. Dinsdagavond ls het s.s. „Bilderdijk" van de HollandAmerikalijn te Rotterdam aangeko men. De „Bilderdijk" vertrok op 29 Augustus met een lading stukgoed van New-York. In den namiddag van 5 September, op ongeveer 70 mijl van het Kanaal, maakte men voor het eerst kennis met een van de verschrikkingen van den oorlog, toen men een geweldige knal hoorde en het schip trilde. Verscheidene leden van de bemanning snelden naar het dek en zagen van verre een stoomschip, dat zij als de ..Pukkastan" ruim 5000 ton metend vaar tuig van de reederij Common Brothers Ltd. te Newcastle herkenden. Dit schip bleek door een Duitsche duikboot te zijn getorpe deerd. De „Bilderdijk" bevond zich toen op zeven mijl afstand van de „Pukkastan" welke snel zinkende was en waarvan de bemanning, be staande uit 35 koppen zich reeds in twee sloe pen bevond. Op de ..Bilderdijk" nam men maatregelen om hulp te bieden, waarbij men evenwel zorg moest dragen niet te dicht in de nabijheid van het zinkende schip te komen. Juist had men een leer uitgehangen en zetten de eerste Engelsche zeelieden voet aan boord, toen hun schip zonk. Zij werden aan boord van de „Bilderdijk" opgenomen waar zij een slaapplaats kregen in de hutten van hun Hol- landsche collega's. Correcte duikbootkapitein. De kapitein van de „Pukkastan" vertelde, dat kort voor de torpedeering een duikboot aan de oppervlakte verscheen, die bevel tot stoppen gaf. Nadat hieraan voldaan was, werd hem door den kapitein van de duikboot een jongeman van nog geen dertig Jaar medegedeeld, dat deze verplicht was de „Puk kastan" te torpedeeren. De bemanning kreeg een uur tijds om zich in de sloepen te begeven en bovendien deelde de Duitscher mede, dat op korten afstand een Nederlandsch stoom schip naderde, dat bereid zou zijn de opva renden aan boord te nemen. Toen de beman ning van de ..Pukkastan" op een behoorlijken afstand van het schip was, dook de duikboot onder en tprpedeerde het schip, dat snel zonk. Het was aan bakboordzijde getroffen, maar er volgde geen ontploffing. De „Pukkastan" was met een lading graan op weg van Kaapstad naar Rotterdam. Na de redding zette de „Bilderdijk" koers naar de Downs. Daar lagen meer Nedcrland- sche schepen en had een begroeting door landgenooten plaats. Kort na aankomst kwam een Engelschen officier aan boord, die de radiozendinrirhting verzegelde en den kapitein de noodige instruc ties gaf. zcodat deze langs een omweg de ree derij van het gebeurde in kennis moe^t stellen. Na het ankeren werden de opgepikte Engel schen met een regeeringsvaartuig naar den wal vervoerd. Van dc „Bilderdijk" werden de scheepspa pieren meegenomen, doch van de lading werd niets in beslag genomen en ook werd de be manning niet ondervraagd. Niemand mocht echter aan land gaan. De behandeling door de Engelsehen was correct. Een rondvarende regceringspostboot nam de brieven van de bemanning over, waarvan er evenwel een aan tal niet te bestemder plaatse aankwam, omdat elke ongewenschte aanduiding vernietiging van de correspondentie meebracht. Tweemaal werden brieven uit Holland bezorgd. Van het oponthoud werd gebruik gemaakt om het schip af te bikken en oo te schilderen en daar men verlof bekomen had gebruik te maken van de radio-ontvanginrichting bleef het contact met het moederland intact. De avonden waren eentonig en mede door het ge mis van tabak werd de stemming aan boord er niet beter op. lederen avond voer een sleepboot langszij om te waarschuwen dat er des nachts geen licht mocht branden. Maandagavond kwamen de scheeospapiercn weer aan boord terug en kreeg de kaoitein verlof om te vertrekken, maar met het oog op het mijnengevaar werd het beter geacht tot den volgenden ochtend te wachten. Te zes uur werd het anker gelicht en nadat groeten met de andere Nederlandsche schenen waren gewisseld die van de „Beemsterdijk", luid de: „Gefeliciteerd Bilderdijk" nam de thuis reis een aanvang. Onderweg passeerde men enkele mijnen terwijl men ook meende de pe riscoop van een duikboot waar te nemen. PROPAGANDA-AVOND VOOR HAARLEMSCH SPEELTUINWERK. Voor de kern van het Haarlemsch Speol- tuinverbond werd Maandagavond een lezing gehouden. De heer J. Dubois, voorzitter van de.Nuso" hield een inleiding over de be teekenis en de onmisbaarheid van de win- tercuxsussen als deel van het speeltuin werk. Spr. behandelde den pioniersarbeid van den heer H. J. Klaren en gaf vervolgens een uiteenzetting van het vele en velerlei dat door liefde en volharding van ouders en ouderen voor de jeugd wordt gedaan. De geweldige groei geeft moed dit mooie werk voort te zetten. Tallooze mannen en vrouwen offeren dag in dag uit, al hun vrijen tijd voor dit werk op, daarmede blijk gevend van hun wil, de jeugd voor allerlei gevaren te behoeden. Ook in Haarlem Ls dit werk steeds uitgebreider geworden; het Ls zeer wenschelijk het aantal speeltuinen te vermeerderen Nadat spreker de aanwezigen had opge- vekt een groot aandeel te nemen in het wel slagen van de winteravond-cursussen en de heer M. Boon. algemeen Spelleider van het Amsterdamsch Speeltuinver- bond. het gesproken woord met een aanta' 'ichtbeelden had verduidelijkt, werd deze al leszins goedbezochte bijeenkomst met een dankwoord van den voorzitter, den heer A v. Viersen gesloten. onder garantie AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MAATSCHAPPIJ N.V. Piein 21 - Telefoon 10338-11198 - Haarlem Official G.M.C. Dealer (Adv. inqez. Medj VerwachUnq geldig van hedenavond tot mor genavond nnneveer 19 uur Krachtige tot matigen Oostelijken tot Zuid-Oostelijken wind. helder tot half bewolkt. Droog weer, weinig verande ring in temperatuur. Plaatselijk lichte nachtvorst op beschutte plaatsen. Storm waarschuwingsdienst Hedenmorgen te 9 uur werd geseind aan alle posten: Weest op uw hoede. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 52 F. Laagste hedennacht 45 F. Hoogste heden 46 F. Het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern over Denemarken ligt, neemt nog voortdurend in beteekenis en omvang toe. Het breidde zich geleidelijk over onze omge ving, Dultschland. de Randstaten en Finland uit. Een zeer diepe depressie, welke gisteren ten Westen van IJsland lag en daar stormachtig weer veroorzaakte, verplaatste zich in Noord- Oostelijke richting, waarbij zij iets opvulde. Het algemeene luchtdrukverval over de Noor- sche Zee bleef nog groot. De warme lucht- massa's, welke over de Noorsche Zee aange voerd worden drongen verder Scandinavië binnen. Aan de Noorsche kust bleef het nog regenachtig. De depressie, welke gisteren ten Noord - Westen van Portugal lag verplaatste zich naar de Golf van Biscaye. Haar regenfront trok over Spanje en bracht plaatselijk aan zienlijke hoeveelheden neerslag. Tengevolge van. de nachtelijke uitstraling en den krachtigen Oostelijken wind. werd het in ons land kouder. De Bilt en Groningen hadden minimumtemperaturen van 2 graden. Hoogste barometerstand 1028.0 mbar. te Kopenhagen. Laagste barometerstand 985.9 m"bar. te Isafjord. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141 De Jacobijnen in feest stemming. Jacobjjncstraat is herboren. Geruimen tijd met een opgebroken straat voor je deur te zijn opgescheept, is niet prettig. Het kan noodig zijn, maar de be woners van de Ged. Oude Gracht en de Raaks ondervinden het thans, lastig is het ook. En daarom is het te begrijpen dat de „Jacobijnen", nu niet die van de Fransche revolutie, maar de bewoners van de Jacobijne- straat. verheugd zijn nu hun straat ten min ste weer opnieuw in normalen en thans ver beterden toestand is gebracht. 'jr~ iwwTtM. De versierde Jacobijnestraat. Drie weken lang hebben zij hun huizen slechts kunnen bereiken door op buizen te balanceeren of over steenen te springen en schoorvoetend over smalle planken te wiebelen Zij hebben zand in hun schoenen gekregen en gemopperd dat het hier zoo lang duurde elke bewoner van een straat, die opgebroken is, vindt dat het lang duurt, vraagt u maar aan Openbare Werken, maar eindelijk werden ze dan toch wakker in een herboren Jacobijne straat Toen was al het leed geleden en vergeven Ook voor de bewoners van de Ged. Öude Gracht en de Raaks komt dat tijdstip laat dat tot een troost zijn. De Jacobijnen dan versierden hun straat met guirlandes van vlaggetjes, een heele week lang. Vandaag is de eerste dag en als u toevallig naar de Stadsbibliotheek gaat moet u de bewoners maar eens zien glunderen. Vrijdagavond al de Muziekvereeniging Haar- lemsche Harmonie van 8 tot 10 uur een con cert geven om de feestvreugde nog wat te verhoogen. AAN ROOSEVELT GEEN VERZOEK OM BEMIDDELING GEDAAN. WASHINGTON 4 October (Havas). Pre sident Roosevelt heeft verklaai-d dat hij geen kennis droeg van een Italiaansch voorstel, da' beoogt, dat de president dei- Vercenigde Staten op zich neemt met Mussolini bemiddelaar te zijn in den Europeeschen toestand. Propaganda voor Haarlem in Indië. Met behulp van den Pliohi-kortegolf- zender. Dank zij een regeling, welke door de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer tot stand is gebracht, kon dezer dagen een radio-praatje ten behoeve van Haarlem cn omgeving dooi' den aether en wel met behulp van den Phohi-kortegolfzender tot Nederlandsch-lnöië worden gericht De „Stichting Haarlem's Bloe" heeft Haarlem zoo niet een primeur bezorgd, dan toch in ieder geval gemaakt, dat de oude Spaarnestad thans een der eerste gemeenten is, waarvoor door de lucht een propaganda-praatje dwars over werelddeelen heen in de tropen is gemaakt. „Haarlem's Bloei" vond den burgemeester van Haarlem, ondanks diens door de tijdsom standigheden nog in sterkere mate in beslag genomen tijd, onmiddellijk bereid de causerie over Haarlem met een kort woord in te leiden Kon het anders dan dat de burgemeester ook eenige woorden wijdde aan het beeld, dat Haarlem tengevolge van de mobilisatie thans vertoont om daarna zooals het dezen ma gistraat inderdaad wel op bijzondere wijze gegeven is een lans te breken voor het tegelijk oude en toch ook zoo moderne Haar lem. Aan het einde van dit inleidende woord leidde de burgemeester wethouder Van Liemt, voorzitter van „Haarlem's Bloei", in, die in korte trekken de luisteraars in Indië wees op hetgeen de Spaarnestad heeft te bieden om daarna het woord over te dragen aan den vice- voorzitter van „Haaxlem's Bloei", jhr. dr. J. C Mollerus. Jhr. Mollerus heeft daarna in het beschik bare kwartiertje de Indische luisteraars een „hoorbeeld" gegeven van Haarlem als stad voor toerisme en vestiging. Spreker zette uit een waarom Haarlem aan deze zoo uiteen- loopende eischen voldoet. In het kort werd een beeld gegeven van wal Haarlem nog aan oud stedeschoon bezit. Na er nog eens op te hebben gewezen, dat het snel in zielental groeiende Haarlem met haar 140.000 inwoners de 5e stad in den lande is, gaf spreker een uiteenzetting van de mo derne uitbreiding van de stad en hoe deze weloverwogen tot stand is gekomen. Dit radio-praatje over Haarlem zou ni«t volledig zijn geweest zonder de uitnoodiging, welke de heer Mollerus tot de luisteraars richtte, die Haarlem nog niet van aanschou wen kennen om bij hun eerstvolgend bezoek de Spaarnestad eens in hun reisplannetjes op te nemen, terwijl hij hen. die Haarlem reeds kennen, noodde de kennismaking eens te ko men hernieuwen. Teneinde behalve de menschelijke stemmen uit Haarlem ook typische Haarlomsche klanken in Indië te doen weerklinken, heeft „Haar lem's Bloei" door den Internationalen Radio Dienst opnemingen doen maken van het caril lon- en orgelspel der Groote Kerk. Met deze muzikale klanken werd dit radio praatje onder regie van den directeur van „Haarlem's Bloei" geopend en er tenslotte ook mee besloten. ..Haarlem's Bloei" overweegt, nogmaals een radio-praatje over Haarlem voor de luisteraars in Ned.-Indië te organiseeren. De verwezen lijking van dit plan hangt echter nog van verschillende bijzonderheden af en zeer zeker van de ontwikkeling der gebeurtenissen in den vreemde. RUSSISCH HOUT NAAR ENGELAND? STOCKHOLM 4 October (Reuter). De publicatie van het bericht, dat Sovjet Rusland zich zou hebben gewend tot Zweedsche en Noorsche reeders voor schepen tot vervoer var hout van de Witte Zee naar Britsche en Fran sche havens men zie pag 5 werd gevolgd door de officieele mededeeling, dat van een dergelijken stap niets bekend was. Economiscli-lechnologische Dienst voor Noord-Holland. „Centraal Instituut voor Industrialisatie" tot stand gekomen. Het jaarverslag van den Economisch-Tech- nologischen Dienst voor Noord-Holland, samen gesteld door den directeur van dien Dienst, ir. W. Fuhri Snethlage, dat zoo -juist is verschenen, brengt in herinnering, dat kortgeleden de stich ting „Centraal Instituut voor Industrialisatie" tot stand is gekomen. Het doel van deze stich ting is het bestudeeren en het bevorderen van de ontwikkeling der Nederlandsche industi-ie en het geven van coördineerende leiding aan dien sten en instellingen voor zoover deze zich be wegen op het terrein der economische en tech nologische industriebevordering. Afgewacht zal moeten worden of het Centraal Instituut zich zal beperken tot bestudeeren en coördineeren dan wel of dit instituut ook actief medewerking aan de industrialisatie zal geven. In een steeds toenemend aantal gevallen wer den door den Dienst in het afgeloopen jaar in lichtingen en adviezen op zeer uiteenloopend gebied verstrekt. In Amsterdam werd, tezamen met het Bureau tot bestrijding der Werkloosheid aldaar, een on derzoek ingesteld naar de oorzaak van het feit, dat de waschindustrie in Amsterdam slechts van geringe beteekenis is en nagegaan werd op welke wijze meer werk aan de bedrijven zou kunnen worden toegevoerd. Voor het gemeentebestuur van Haarlem wordt met den directeur van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding een onder zoek ingesteld naar de beteekenis van de me taalindustrie voor deze gemeente. Op advies van den Dienst zal in de gemeente Heemstede een cursus tot omscholing van werk- looze bouwvakarbeiders tot betonvakarbeiders worden gehouden. Aan verschillende ondernemingen werd voor oprichting of uitbreiding een kort- of langloo- pend crediet verleend, indien kon worden aan getoond, dat dit tot werkverruiming en niet tot werkverplaatsing zou leiden. In totaal is door bemiddeling van den Dienst een bedrag van f 211.870, aan credieten verstrekt. Met deze cre- dietverleening ging vaak het geven van voor lichting op bedrijfsorganisatorisch gebied ge paard. Naar aanleiding van het onderzoek van den Dienst, ingesteld naar de kleine ijzerwaren, kon reeds met voorlichting en steun van den Dienst met de fabricage van enkele artikelen, die hier te lande nog niet of weinig werden vervaardigd, een begin worden gemaakt. Voor de vele emigranten, die zich in verband met de tijdsomstandigheden tot den Dienst wendden, kon slechts zelden iets worden ge daan. Wanneer het mogelijk zal zijn een oordeel te vormen over de gevolgen, die de oorlogstoestand voor de behoeftenvoorziening van de Nederland sche bevolking heeft, zal de Dienst bereid zijn medewerking te verleenen bij het treffen van maatregelen, die zullen blijken noodig te zijn. SPORT EN SPEL DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1939/1940 der Haarlem- sche Damclub voortgezet met de volgende uit slagen: Hoofdklasse: Joh. Fabel remise met H. Berg huis; Th. Tolenaars wint van J. W. van Darte len: P. J. van Dartelen wint van P. H. Meure; A. MiedemaG. Bakker afgebroken; H. Berg huisP. L. Schrijnemakers afgebroken. Eerste klasse: D. Schrijnemakers wint van J. Otter; I. Ravensbergen remise met A. Smit. Tweede klasse; H. W. C. van Rhoon remise met W. J. A. Matla; C. Vrolijk wint van J. Merts; D. Philippo wint van H. A. Hodden- bach; J. van Haren wint van G. de la Rie. Derde klasse: Harm Dijkstra wint van G. van Es; A. Blom remise met J. Piek; J. M. Rutgers remise met Sergt. A. Bron; J. II. Klaverstijn remise met G. J. Steenkist; W. Jonkhof wint van J. J. Zalm. DAMMEN ONDER MILITAIREN. Aan de besturen van de te Haarlem en om streken gevestigde damvereenigingen wordt verzocht de mogelijkheid onder de oogen te zien, of niet onder de militairen in hun naaste omge ving damspelers van elders schuilen, om hen in clubverband te laten medespelen. Op deze wijze kan ook voor de damsport uit de huidige moeilijke tijdsomstandigheden in de toekomst veel goeds gi-oeien en men helpt de gemobiliseerde landgenooten de avonden op nuttige en aangename wijze door te brengen. OLYMPISCHE SPELEN. NOG 1700 ARBEIDERS AAN DE VOOR BEREIDING BEZIG. Uit. Helsinki: Nog 1700 arbeiders zijn bezig om de sportcomplexen voor dc Olympische Spe len in Helsinki te voltooien. Alle stadions zullen op den vastgestelden tijd klaar zijn. De uitbrei ding van het Olympisch Stadion zal op 1 No vember gereed zijn. Ook met den bouw van de hoofdtribunes van het wielerstadion is men reeds vergevorderd. Op de 400 meter lange ce- mentbaan trainen de Finsche amateurs sinds ge- ruimen tijd zeer intensief. GYMNASTIEK HULDIGING J. M. BERREVOETS Dinsdagavond werd in de gymnastiekzaal van de le H. B. S. B de heer J. M. Beri-evoets ge huldigd in vei"band met zijn 10-jarig leiderschap van „Concordia". Een groot aantal leden en adspiranten be groette den jubilai-is met de Concordia-yell, waarna de voorzitter, de heer F. Jansen, een schets gaf van de verdiensten van den heer Ber- revoets, in het bijzonder met betrekking tot Concordia, dat door hem met veel werkkracht en geestdrift werd aangevoerd. Namens de vereeniging overhandigde de heer Jansen den jubilaris een bloemenmand en zijn. echtgenoote bloemen. Tevens deelde Concordia's voorzitter mede, dat dc heer Berrevoets tot lid van verdienste was benoemd. Ook de eere-voorzitter, de heer J. Hop, sprak waardeei-ende wooi'den, waarna mèj. S. Stuij namens de dames-senioren cn de kleuters, mej. S. Smit namens de dames en de heer J. Heeres namens dc heeren geschenken aanboden. De heer R. W. Snapper complimenteerde als mede directeur. Ba to had een bloemenmand gezonden; ver scheidene schriftelijke wenschen waren inge komen. De heer Berrevoets dankte voor de hem ge brachte hulde. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Afd. I. Groep A: Haarlem—BI. Wit D.O.S.'t Gooi. V.S.V.—Stormv. K.F.C.Ajax D.W.S.A.D.O. (Het programma der tweede- en der de klassers is nog niet bekend) Groep G: Uitgeest-Alkm. Bs. Alcm.V. 2-Bergen D.T.S.—Alcm. V. 3. N.Niedorp-C.S.V. Groep I: V.V.B.-K.ers n. T. H. B.—E. H. S. VI VogelsH.F.C. 2 D.I.O.—V.S.V. 2 Zandv. 2-Spaarnev. Groep L: Halfweg- S. A. V. M. Schinkelh—S.D.W. Oosterp.—Ma dj oe Swift—B. P. C. S. D. S.—Z. S G. O. Afd. II. Groep A: XerxesFeijenoord H. B. S.—V. U. C. R. F. C.—Hermes C. V V D. H. C. D. F. C.——Sparta Groep B: B. M. T.Vios B. E. C.Hollandiaan S.V.V.—U. V. S. MartinitQuick. V. D. L.—H. V. V. Groep C: O. D. S.—Nept. D. C. L.—Fluks - UnitasSliedr. Overm.Gouda. Excels.Emma. Afd. III. Eerste klasse: Enschedé—N.E.C. A.G.O.V.V.—Tub. QuickHeracles Wagen.Go ahead HengeloEnsch B. Afd. IV. Eerste klasse: J NoadLonga B.V.V.—Willem II Roer-m.Helmond P. S. V.Eindhoven JulianaLimb. M. V. V—N. A. C. Afd. V. Eerste klasse: Sneek—H. S. C. Heerenv.Veendam Leeuw.Be Quick. G. V. A. V.—Achilles. Veloc.W. V. V. (Sportkr.) OOK DE DERDE-KLASSERS IN VERZET Niet alleen de tweede klas vereenigingen van afdeeling I kunn enzich niet vereenigen met de jongste wijzigingen in de noodcoonpetitie van den K. N. V. B„ ook een aantal derde-klasser9 in het bijzonder uit Gooi- en Eemland en Utrecht., kunnen zich met den gang van zaken geenszins accoord verklaren. A.s. Dondei-dag zal waar schijnlijk te Baarn een bijeenkomst van derde klas vereenigingen worden gehouden, welke ver gadering door den eere-voorzitter van i Allen Weerbaar", den heer G. Hohmann, is uitge dreven. Men heeft zich in middels tot het bondsbestuur gewend met het verzoek de voor Zondag 8 October vastgestelde ontmoetingen geer, doorgang te laten vinden en met de com petitie niet verder te gaan. alvorens een bevredi gende regeling is getroffen. Naar wij vernemen staan verscheidene derde las vereenigingen op het standpunt, dat zij, in- iien geen billijker indeeling door het bestuur an den K. N. V. B. wordt gemaakt, niet meer aan de competitie zullen deelnemen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2