Ttlaansaecduistetmg) Jia&inet&fxmnatie. op dm wumpumd staat &if &egxa(tiiuQsde&at Zaterdagmorgen vroeg V R IJ DAG 27 OCTOBER 1939 HSAREEM'S DAGBEAD 3 TWEEDE KAMER Wenschen van r.k. en s. d.-zijde naar voren gebracht. Den Haag Donderdag.' Na aanneming z.h.st. van de wijziging van de zee- en luchtvaartverzekeringswet en van het ontwerp in zake credietgarantie aan de K. L. M., kon het algemeen begrootingsdebat aanvangen. De grootste partijen R.K. en S. D. A. P. kre gen 1' - uur. de kleinste 35 minuten spreektijd en de rest, daartusschen in, naar verhouding van de getalsterkte der Kamerfracties. Net als het vorige jaar. De heer de Visser (commun.) was hier mee echter niet tevreden. Na verdediging door den voorzitter vereenigde de Kamer zich met diens voorstel met 745; alleen de nat. soc. en communisten waren tegen. De heer Schouten (a. r.) opende het politiek steekspel en verklaarde dat zijn partij zich niet wenscht beschouwd te zien als oppositie. Wel staat zij in een aparte positie tot 't kabinet. Of de anti-revolutionairen dit zullen steunen, zal van het regeeringsbeleid afhan gen. Wat de kabinets-forma- tie betreft, gaf spreker te kennen, dat de gezonde wer king van ons parlementaire stelsel had moeten leiden tot de vorming van een ka binet door de meerderheid, die het vijfde kabinet-Colijn ten val had gebracht. Mr. de Geer had pas met zijn hui dige combinatie voor den dag mogen komen, als eerst ge bleken was, dat bedoelde meerderheid het samen niet had kunnen vinden voor het tot stand brengen van een Ministerie. Thans echter deed zich het vreemde voor, dat de oppositie tegen Colijn V tot samenwerking is gekomen met Mr. de Geer. die zakelijk aan de zijde van dat kabinet-Colijn stond. Nog steeds is niet opgehelderd, hoe de Pre mier en die vroegere oppositie het eens zijn kun nen worden waar is het Regeeringsprogram?! terwijl de a. r. woordvoerder verder nog con stateerde, dat de Katholieken den tegenwoordi- gen Premier dankbaar zijn voor het feit. dat hij de sociaal-democraten heeft uitgenoodigd in het kriünet zitting te nemen. Le heer Schouten wees verder nog eens op de z.i. groote beteekenis van de Christelijke beginselen voor de staatkunde. De samenwerking tusschen de christelijke partijen blijft noodig ter verdediging van het ware gezag en de ware vrijheid, al is ze thans door concrete moeilijk heden verbroken, zoo zeide hij. Voorts verne men we nog van hem, dat hij zich in het alge meen met het financieel beleid van Mr. de Geer c.s. kon vereenigen. Nadat deze spr. de hoop had uitgesproken, dat het beleid der Regeering zoo zal zijn, dat d, a.r. fractie haar van harte zal kunnen steunen, zette de heer de Mar chant zal zijn, dat de a.r. fractie haar van harte zal et d'Aansembourg (nat. DpitschRussische verbond 1^7VTfT) dreigement voor de de- mocratieën uiteen. De vraa-- mèÊw ■- 3'|Sl| Mussert of Moskou blijft z.i meer dan ooit actueel. Bn Vuun neutraliteit', ]K>liit kan de regeering rekenen oi jf£Él den steun der nat. sodalis- ten, die echter meenen, da' het economisch beleid van Minister Steenberghe al op een mislukking is uitge- k v. e. grasi de marchant lOOpen. e> d'Ansambourfl (N.s.b.) - Dl'. Bi ere ma (lib.) die het nu niet den tijd vond voor een uitgebreid algemeen politiek debat, had destijds van het kabinet-De Geer noode een Regeerinjgsverklaring gemist. Enfin, de milliooe- nennota en de M. v. A. op Hoofdstuk I hebben Inmiddels op menig punit opheldering verschaft. De groepen, die het vijfde kabinet-Colijn ten val had- I den gebracht, hadden daar- den kabinetsformateur j moeten opleveren. De for- I matte door mr. De Geer j klopte volgens de goede I staatkundige zeden niet met I de stemming op 27 Juli. Ne instemming betuigd te hebben met onze zelfstandig- heidspolitiek bepleitte dr. Bierema een krachtige be zuiniging om' de uitzetting der gewone uitgaven tegen te gaan. Dr. Deckers (R.K.) begon met dank te brengen aan allen, die tot leger en vloot behoo- ren, aan de spoorwegen, aan de gemeentelijke diensten enz., welke zooveel bijdroegen tot het slagen van mobilisatie en troepen-concentratie. In dien dank betrok hij ook degenen, die jaren lang de noodzakelijkheid van een goede weer macht hebben ingezien en daarvoor gestreden. Hierop volgde warme hulde aan de vrouwen, die in vele gevallen taak en werk van de gemobili- seerden hebben overgenomen, voorts aan de na gedachtenis van hen, welke in de afgeloopen maanden in dienst van het vaderland hun jonge leven lieten. Handhaving onzer neutraliteit vergt vele en zware offers. Dat dient men ook, door de noo- dige voorzichtigheid in woord en geschrift te betrachten, steeds te bedenken. Spr. roerde in dit verband de vraag aan, of tegen sommige pers- uitwassen niet nog op andere wijze was op te treden dan met behulp van afkondiging van den staat van beleg, het middel, dat de Regee ring blijkbaar overweegt voor gevallen waarin zij Ingrijpen geboden mocht achten. Na deze inleiding kwam de R.K. woordvoerder eerst terecht bij de geschiedenis van de kabinets crisis van dezen zomer, om allereerst te ver klaren. dat niemand van zijn fractie op 27 Juli met vreugde aan het mi- nisterleele leven van dr. Co- lijn en aan de samenwer king met de vroegere a. r bondgenooten een eind had gemaakt. De R.K. fractie handelde op 27 Juli alleen om te voorkomen, dat on land een moeilijke periode zou ingaan met een kabine dat niet de waarborgen booc voor een goede onontbeer lijke harmonieuse samen werking tusschen Regeering en Volksvertegenwoordiging. Staatsrechtelijke plicht, en geenszins een fout, was het. op 27 Juli door een votum te zorgen voor de mogelijkheid, dat een kabinet zou op treden, dat wèl voldoende zekerheid bood voor een vruchtbare samenwerking tusschen kabinet en Kamermeerderheid. wachten .p daden ware in de oogen van spr. in strijd met 's lands belang geweest, doch hij wil hierop niet verder ingaanomdat mr. De Geer indertijd een ander standpunt had ingenomen! In verband met de geschiedenis van de kabi- nets-formaties van dezen zomer roerde Dr. Deckers even aan de poging, die Dr. Colijn had ondernomen om tot een kabinet op breede basis te komen, toen hij een samenkomst met de fractie-voorzitters der zes groote groepen had belegd. Dat had die staatsman toch zeker niet gedaan louter als gebaar, en zonder den op rechten wil zulk een poging te doen slagen. Al dus spr., die op deze wijze zeer elegant reageerde op de voorstelling van zaken van den heer Schouten alsof Dr. Colijn er bij voorbaat van ware uitgegaan, dat er van samenwerking met de soc.-democraten geen sprake zou kunnen zijn. Dr. Deckers had verzekerd, dat de R.K. Staatspartij de pogingen van Dr. Colijn en van Mr. Kooien eerlijk had gesteund en dat zijn geestverwanten hun land te lief hadden om niet bereid te wezen thans steun te verleenen aan de ploeg-De Geer, al zitten er slechts 2 Katho lieken in. Ook met de werkloosheidspolitiek van het hui dige ministerie kan spreker's fractie meegaan. Waar het particulier initiatief te kort schiet, moet de Regeering volgens spr. den woningbouw stimuleeren. Voorts zorge zij voor aanpassing van het loonpeil aan de kosten voor levensonder houd. Met belangstelling nam de R.K. fractie kennis van de bedoeling der Regeering om nauw lettend toe te zien op het prijsverloop in land en tuinbouw. Spr. die o.m. goede en geregelde voorlichting van ons volk bepleitte liet een juichkreet hoo- ren wegens het feit. dat het ontwerp-kinderbij- slag gehandhaafd blijft en drong op spoed in dezen aan. Verder moest er iets gebeuren ter zake van de leerlingenschaal. Bij de prijsbeweging zoo vernamen we ver der moet de vervangingswaarde de voornaam ste factor zijn. Intusschen is het de vraag, of de prijs-controle wel steeds even doeltreffend is geweest. Als na het uitbreken van den oorlog de econo mische toestand ten onzent betrekkelijk goed was, mag men dat toeschrijven aan het sinds 1930 gevolgde beleid op het terrein van ordening en in de richting van actieve handels politiek. Zoodoende konden we schokken weer staan. Instandhouding van de ordeningsmaat regelen is gewenscht. Nu voor het eerst de sociaal-democraten Re- geeringspartij zijn, zag haar fractieleider de heer Drees zich verplicht o.m. aan te toonen, waar om de S. D. A. P. als zoodanig „salon-fahig" is. De.heer Schouten kreeg in dit'vex-band te hooren, dat N Indien hij samenwerking tusschen anti-revolution- nairen en sociaal-democra ten principieel onmogelijk achtte, Dr. Colijn hier over kennelijk anders dacht, ge tuige diens samenkomst met de 6 fractie-voorzitters begin Juli, waarover helaas al te zeer een sluier van geheimzinnigheid is blijven hangen. Spr. onderstreepte v>.u.n.rj nog eens dat de SD.A.P. hier te lande, waar hervormingen op staatkun dig, sociaal en economisch gebied langs demo- cratischen weg bereikbaar zijn, principieel en met louter uit opportunistische overwegingen revolutionnaire middelen van de hand wijst. Spr. wees er op, hoe goed het thans is, dat het soc.-democratisch volksdeel mee de Regeerings- verantwoordelijkheid draagt. De heer Drees constateerde, dat er iets blijvends veranderd is en 'n ongezonde verstarring in de Nederland- sehe politiek is verbroken, nu de feiten hebben aangetoond, dat de soc. democraten mee aan de Regeering kunnen deelnemen. Daardoor zal men niet altijd weer al te onverbrekelijk vast houden aan louter een rechtsche samenwerking, die dikwijls alleen met krammen en lijmen be reikbaar was. Voor ons land, voor de demo cratie is dit verheugend, De s. d. woordvoerder begreep, dat de oor logstoestand het onmogelijk maakt nu allerlei wenschen te vervullen. Toch dient er meer te gebeuren dan alleen verzorging der defensie en der werkloosheidsbestrijding. De bloedige wonde van de leerlingenschaal moet worden gesloten. De sociaal-democraten kunnen niet berusten als er in dezen niets gebeurt. Even dringend is nadere voorziening op het terrein van de ouderdomszorg, al zal het door het kostenvraagstuk groote1 moeilijkheden op leveren. Voor de dringendste gevallen vroeg spr. een noodvoorziening en verder voorbereiding van een definitieve, betere regeling om vervol gens enkele verlangens met betrekking tot de werkloosheidsbestxijding kenbaar te maken, waax-na hij zijn rede, die hij Vrijdag zal voort zetten, afbrak. E. v. R. „Johan de Wit" te Amsterdam gearriveerd. Hofmeester K. door politie van boord gehaald. De „Johan de Witt" heeft hedennacht aan de Javakade te Amsterdam vastgemaakt. Maandag jl. was het stoomschip, na met de „Jan Pieterszoon Coen" de passagiers voor de „Marnix van Sint Aldegonde" naar Lissabon te hebben afgeleverd, uit deze haven vertrokken. In tegenstelling met de „Jan Pieterszoon Coen". die met de uit Indië gekomen passagiers in de Downs werd opgehouden, werd de „Johan de Witt" na een kort onderzoek vrijgegeven. Er was slechts één passagier aan boord. de hofmeester K., die verdacht wordt van moord op zijn vrouw, wier resten in een koffer onder Bar- neveld werden gevonden. Nadat de „Johan de Witt" had vastgemaakt gin gen politie-autoriteiten aan boord om bij den ka- oitein de noodige foi'maliteiten te veiwullen. Hier na begaven zij zich naar de vierde klasse in het vooronder waar de verdachte K. in een der cellen was opgesloten onder bewaking van den hoofd agent van politie le klasse Roose uit Toengaran die de reis van Semarang af heeft meegemaakt De arrestant werd door de Amsterdamsche po litie-autoriteiten overgenomen en van boord ge haald. Hij was nog gekleed in een wit tropenpak, aangezien zijn Europeesche garderobe in beslag is genomen. Met een gereedstaanden celwagen is hij overge bracht naar het hoofdbureau van politie, waar hij hedenmorgen door den Officier van Justitie voor de eerste maal verhoord is. Wanneer wij vanavond de volle maan als een helder verlichte schijf in het Zuiden aan den he mel zien staan, is er op het onbewogen gezicht van onze trouwe Luna niet het minste te zien, dat iets verraadt van de plannen, welke zij koestert. Dat deze plannen nogal grillig zijn, zal aanstonds blijken. Vooreerst echter moet men weten dat er tus schen de maan en de zon van oudsher een zekere rivaliteit bestaan heeft als gevolg van beider functie van lichtbrenger aan het menschdonx. En om nu te bewijzen, dat zij in geen exxkel opzicht voor haar mededingster wenscht onder te doen heeft Luna het in haar hoofd gezet, precies het zelfde kunststuk te vertoonen, als de zon een half jaar geleden, op 19 April, heeft laten zien, n.l. te eclipseeren en nog tijdens de eclips, dus verduis terd, onder te gaan. Men zal moeten toegeven, dat dit een inderdaad niet alledaagsch verschijn sel is! Zooals men weet. beweegt de maan zich bij een eclips door de schaduwkegel van de aarde, d.w.z. door het gebied achter de aarde, waarin geen direct zonlicht kan doordringen; niettemin blijft ook het verduisterde gedeelte in een zwak rood achtig lichtschijnsel zichtbaar. Begin, maximum en einde der verduistering val len morgenochtend om resp. 5.14, 6.56 en 8.38 uur; (Adv. Ingez. Med.) Scheepvaartvereeniging „Noord" weigert met stakers te onderhandelen. In antwoord op het verzoek om een ondex-houd, dat het comité van actie inzake de wilde staking in de haven te Amsterdam tot de scheepvaartvei-- eeniging „Noord" heeft gericht, heeft deze laatste instantie geantwoord niet in verbinding te kunnen treden „met comités van ai'beiders, die, hoewel aan een collectieve arbeidsovereenkomst gebonden, orde en regelmaat in het bedx-ijf verstoren". De moord op de Lindengracht. Twaalf en negen jaar in hooger beroep geëischt. Voor het Amsterdamsche Hof hebben gisteren terecht gestaan Frans E. en Leendert K., die op 20 Januari jl. de weduwe Storck, de grootmoeder van Frans E„ hebben gekneveld en beroofd. Vol gens het gerecht is de vrouw, tengevolge van het feit, dat haar een prop in den mond is geduwd, overleden, zoodat de jongemannen zich ook aan doodslag hebben schuldig gemaakt. Deswege werd tegen Frans E. twaalf jaar gevangenisstraf ge- eischt en tegen Leendert K. negen jaar. De verdediger van Frans E., mr. M. Schorles- heim schetste het leven van zijn cliënt, Frans is een verwende jongen, die vooral door zijn groot moeder volkomen onjuist is opgevoed. Zeer stellig heeft verd. er geen oogenblik aan gedacht, dat zijn grootmoeder zou sterven, door dat zij een prop in den mond kreeg. Verd. komt uit een zeer slecht milieu. Wax-e hij goed opgevoed, dan zou er ongetwijfeld iets van hem terecht zijn gekomen. Met klem drong pi. op de uiterste clementie aan. De verdediger van Leendert, mr. W. van Ever- dingen. zeide in zijn pleidooi, dat vex-dachte er heel erg onder gebukt gaat, dat men denkt, dat hij samen met Fi'ans, de vrouw heeft gedood. Met klem drong pl. op clemnetie aan. Het Hof zal 9 November arrest wijzen. 5-20 uar ^.JOuur 5-l»5 uur 6 OO uur 6-1^ uur 6-30 uur 6*U5 UUT* Zeven hier te lande zichtbare stadia van de eclips. DE ECLIPS IS BIJNA TOTAAL „Breedijk" lag zes weken in Engeland. Thans, na drie maanden, eindelijk weer thuis. Donderdagmiddag is de „Breedijk" van de Hol landAmerika Lijn na een afwezigheid van ruim drie maanden in de Rotterdamsche haven terugge- keei-d. De thuisreis is niet zoo gemakkelijk geweest als de uitreis, want juist toen het schip zich halver wege den Oceaan bevond, brak de oorlog uit en op zee was het toen onmiddellijk mis. Kapitein P. Vei-hoog, de commandant van de „Breedijk", heeft ons daarvan verteld. Hij heeft gesproken over het torpedeeren en het beschieten van vracht- en passagiersschepen en over de SOS- seinen, die van alle kanten werden uitgezonden. Op 7 September ontvingen wij, aldus kapitein Verhoog, bericht, dat de „Olive Grove" was getor pedeerd. Wij gingen er onmiddellijk op af, maar het Amerikaansc'ne schip „Washington" was er even eerder bij, zoodat wij niet behoefden te as- sisteeren, maar toen we op 12 graden lengte kwa men, werd wederom onze hulp ingeroepen nu door het Engelsche olieschip „Kennebeck", dat uit Aruba kwam en zonder bestemming op den Oceaan voer. Radio Valencia vroeg of wij er heen gingen en natuurlijk deden wij dat, evenals de „Mirza" van Van Nievelt-Goudriaan en Co. Gemakkelijk werd het ons nochtans niet ge maakt, want het was vies, druilerig weei-, zoodat we nauwelijks een halven mijl zicht hadden. Bijna een dag zijn we daar op zoek geweest, meenden telkens de schipbreukelingen te pakken te hebben, maar ontdekten dan, dat we visschersbootjes voor ons hadden. Tenslotte echter zagen we in de verte een noodücht. Daar zijn we op afgegaan en inder daad bleken dat twee sloepen met de bemanning van de „Kennemeck" te zijn. 32 personen, een aap en wat kanaries, welke laatste nog aan boord zijn, hebben we opgepikt en mee naar Londen geno men. Ze hebben het bij orxs'goed naar den zin ge had. Iedere officier van de „Breedijk" nam een collega van de „Kennebeck" bij zich en ik zelf deelde mijn hut met den kapitein. Anderen werden in de salons of in de hutten ondergebracht, voor zoover dat ten minste moge lijk was, want we hadden nog zeven passagiei-s aan boord. Niet minder dan zes weken hehben we in Enge land gelegen. We hadden nog een z.g. „vredesla- ding" aan boord, die uit honderden partijtjes be stond. Van alles moesten herkomst en doel wor den opgegeven en dat nam ontzettend veel tijd in beslag. AMBTSAANVAARDING PROF. DR. C. WESTSTRATE. Met het uitspreken vaxx een rede in het groot auditorium der rijksuniversiteit te Leiden heeft vanmiddag prof. dr. C. Weststi-ate zijn ambt als hoogleer aar in de staathuishoudkunde en sta tistiek aanvaard. tijdens het maximum steekt nog slechts 8/1000 van de maanmiddellijn buiten de schaduw uit: de eclips is dus bijna totaal Zooais reeds gemeld, gaat de maan tijdens de eclips in het westen onder, en wel om 6.48 uur (dus nog even voordat het maximum bereikt is), terwijl de zon op hetzelfde moment in het Oosten boven de horizon verschijnt. Hier te lande zal de verduistering dus geduren de anderhalf uur zichtbaar zijn. ZEER ZWARE EISCH TEGEN AUTOBESTUURDER. Een jaar gevangenisstraf. ONDER DRANKINVLOED ONGELUK VEROORZAAKT. Op den avond van Zondag 23 Juli heeft zicfl op den weg GeldropEindhoven een vreeselijk verkeersdrama afgespeeld. Een auto. bestuurd door den 50-jarigeix koop man C. M. van den V.. wonende te Eindhoven, kwam dien avond uit de richting Geldrop gereden in de richting Eindhovexx. Onder de gemeente Eindhoven ligt een S-bocht. Met een vaart van minstens 70 K.M. per uur. kwam de auto door de bocht gereden. De automobilist kon de auto niet in de bocht houden, zoodat zij op het rij wielpad terecht kwam. waar juist een wielrijder reed met twee kinderen op zijn fiets. Zoowel de man als de kinderen werden omver gereden en kwamen in een sloot terecht. De auto reed door en greep vervolgens op het rijwielpad een vrouw, die per fiets in de richting Eindhoven reed. Op de bagagedrager van deze fiets zat een zesjarig dochtertje van de vrouw. De wouw werd evenals haar kind tegen den grond geslingerd en eenige meters meegesleurd. De auto reed daarna nog honderd metter door alvorens tot stand te komen. Toen kon de balans van het aantal slachtoffers worden opgemaakt. Het zes jarig meisje van de familie Van Eijk uit Eind hoven was dood. De moeder van dit kind was zwaar gewond, terwijl de vader en de twee an dere kinderen min of meer ei'nstige kwetsuren hadden opgeloopen. De chauffeur, die de aan rijding had veroorzaakt riep bij het aanschou wen van de gewonden uit: „Wat heb ik gedaan, wat heb ik gedaan, ik kan er niets aan doen". Gisteren heeft de chauffeur, de 50-jaxige automobilist G. M. van den V. voor de Bossche rechtbank terecht gestaan. Volgens het getuigen verhoor zou hij bij het veroorzaken van het on geluk onder drankinvloed zijxx geweest. De officier van Justitie eischte wegens het vex-oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld één jaar gevangenisstraf met de ontzeg ging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar en xnet ver nietiging van de in beslag genomen auto. De oproeping: van de z.g. wegen troepen. Aaxx het verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot onder de wapenen blijven van dienstplichtigen is het volgende ontleend; Verscheidene leden hadden met verwondering gezien, dat buitengewone dienstplichtigen onder de wapenen geroepen zijn ten einde de wegen in behoorlijken staat te houden. Zij meenden, dat werkzaamheden van dezen aard beter aan bur gers kunnen worden opgedragen en dat dit naar alle waarschijnlijkheid ook goedkooper zou uit komen. Verscheidene leden stelden verder de vraag, of het noodig is de thans opgeroepenen voor on- bepaalden tijd in dienst te houden. Is het niet mogelijk hen na eenigen tijd door anderen te vervangen? Tegen de gevraagde machtiging om deze dienstplichtigen, die over het algemeen in het bui-gerieven een positie hebben, voor oix- beperkten tijd onder de wapenen te houden, verklaarden sommige van deze leden voorshands wel bezwaar te hebben. Naar heropening van den luchtdienst op Parijs. Onderhandelingen met de Air France. Sinds eenige dagen vertoeft in Nederland een i vertegenwoordiger van de Fransche luchtvaart» maatschappij „Air France", de heer Marcel Char- vier. Met de K.L.M. voerde de heer Charrier be- I «prekingen, welke voornamelijk ten doel hebben de samenwerking tusschen de Air France en de K.L.M. weer in haar ouden vorm te herstellen. Daarenboven zijn de maatregelen bespi-oken. wel ke moeten voorafgaan aan de heropening van een luchtverbinding tusschen Nederland en Frankrijk. Dit wil niet zeggen, dat een dergelijke verbinding reeds binnen korten tijd zal worden gevestigd, doch men is overeengekomen zoodanige voorbereidin gen te treffen, dat. in geval een vergunning wordt erleend, de exploitatie van deze lijn onmiddellijk °r hand kan worden genomen. Van de Air France kan. zooals tijdens de be sprekingen wederom bleek, de grootst mogelijke medewerking worden verwacht. De Fransche maatschappij heeft haar bedrijf nog in werking weten te houden en op het oogenblik worden weer verschillende belangrijke diensten uitgevoerd. De heer Charrier. die gedurende vele jaren de Air France in Duitschland heeft vertegenwoordigd, zal voorloopig in Nederland blijven om tezamen met de K.L.M de belangen van zjjn maatschappij te behartigen. Een overzicht van de ministerstafel tijdens de zitting d. xwvcUc Kamer, waarin Donderdag een begin met de behandeling der begrooting 1940 werd gemaakt. Duitscli vliegtuig hii Usquert geland. Bemanning geïnterneerd. De regeeringspersdienst meldt: Donderdag middag omstreeks vijf uur heeft een Duitsch militair vliegtuig bij Usquert in de provincie Groningen tengevolge van motorpech een noodlanding moeten maken. De uit drie per sonen bestaande bemanning is geïnterneerd.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5