Altijd droge voeten Ochtendbeurs Amsterdam Spact en Spet J OLYMPISCHE SPELEN DINSDAG 31 OCTOBER 1939 H'A'AEEE M'S D'AGBEAD TI Finsclie delegatie vanavond naar Moskou. Met schriftelijk antwoord voor de Sovjetregeering. HELSINKI. 31 October (D.N.B.-A.N.P.) Pe Finsche delegatie zal vanavond met een door de regeering in overleg met de leiders der Rijksdaggroepen uitgewerkt schriftelijk antwoord naar Moskou vertrekken. „Duitsche duikboot bracht de „Athenia" tot zinken." gngelsche regeering heeft de bewijzen, zegt de Brïtsehe ambassadeur te Washington. LONDEN. 31 October iHavas). De ambas sadeur van Groot-Brittannië te Washington heeft aan de regeering der Vereenigde Staten verzekeringen gegeven over het vergaan van de „Athenia". Het ministerie van voorlichting publiceert dien aangaande het volgend communiqué: In opdracht van de Britsche regeering heeft de Britsche ambassadeur te Washington aan de regeering der Vereenigde Staten de volgende verzekeringen overgebracht met betrekking tot het verlies van de „Athenia": 1, De .Athenia" vervoerde noch metaal geld, noch kostbaarheden, noch kanonnen, noch oor logsmunitie, noch ontplofbare stoffen, hetzij als lading, hetzij als verbruiksvoorraad. 2. De „Athenia" werd niet tot zinken ge bracht door aanraking met een Britsche mijn, noch door een Britsche duikboot, noch door artillerievuur van Britsche torpedo jagers, noch door een inwendige ontploffing, doch volgens de bewijzen waarover de Engelsche regeering beschikt, werd het schip door een Duitsche duikboot tot zinken ge bracht. 3. De ..Athenia" was niet bewapend, noch ver sterkt om eenigerlei bewapening te ontvangen. 4. Het was niet de bedoeling het schip te ge bruiken als kaperschip, noch als gewapenden hulpkruiser, noch voor andere offensieve oog merken aan het einde der reis gedurende welke het schip werd tot zinken gebracht. 5. De gezagvoerder van de Athenia, M. B. M. Copland, heeft onder eeae verklaard, dat hij nimmer met den passagier Gustav Anderson ge sproken heeft over de kwestie of er al dan niet kanonnen aan boord waren er. dat er in werke lijkheid noch kanonnen noch andere munitie als lading werd vervoerd door het schip tijdens deze reis. Duitsche troepen tegenover neutraal gebied. Welke verklaring de Duitschers hiervoor geven. De Berlijnsche correspondent van het Algemeen handelsblad schrijft: Van welingelichte zijde blijft men hier waar schuwen tegen de geruchten, welke betrekking tiebben op een aanstaande schending van de neutraliteit van Nederland, België en Zwitserland ioor de Duitsche troepen. Men schrijft in het buitenland aan den Duit- hen generalen staf plannen toe die zonder de schending..van de neutraliteit van voornoemde anden mei zxjh te verwezenlijken. Zoo komt men er dan toe te gaan concludeeren dat die schen ding waarschijnlijk, ja zelfs onvermijdelijk en spoedig te verwachten is. Men verliest daarbij echter uit het oog dat de Duitsche generale staf zelf niets over zijn plannen wereldkundig heeft gemaakt zoodat er geen waarborg voor bestaat dat hetgeen men hem toedicht juist is. Men zou derhalve naar Duitsche opvatting be ter doen om eerst eens na te gaan of er niet voor de omstandigheid dat aan beide zijden van den „Westwall" Duitsche troepen waarneembaar zijn, die daar uit den aard der zaak tegenover neu traal gebied staan, een natuurlijke en voor de hand liggende verklaring te vinden is. Die verkla ring is deze dat de gemeenschappelijke Fransch- Duitsche grens betrekkelijk kort is en dat der halve de Duitsche troepen niet anders dan waaier vormig konden worden opgesteld. Derhalve moe ten zij op Duitsch gebied ook achter en terzijde van de vestinglinies plaats zoeken. In dit verband wordt overigens nog gezegd, dat Engeland en Frankrijk aan Duitschland den oor log hebben verklaard, zoodat het eigenlijk logisch en natuurlijk zou wezen indien men zich afvroeg wat deze twee landen nu zullen gaan doen. Het omgekeerde is echter het geval. Men breekt zich in Engeland en Frankrijk het hoofd over de vraag wat Duitschland op militair gebied wel in den zin zou kunnen hebben. Hierdoor wordt erkend dat het initiatief geheel in Duitsche handen ligt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.uur. Londen 7.52 7/8. Berlijn 75.50. Parijs 4.27. Brussel 31,38''2. Zwitserland 42.24'/*. Kopenhagen 36.37. Stockholm 44.88. Oslo 42,77. New-York 1.88 3/8 Italië: Vrije lire 9.70. Reislire 8.60 Bankpapier 7.25, Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 274—276. H.V.A. 401. Amst. Rubber 205206. Philips 142—144. AKü 291',. Koninkl. Ned. Stoomboot Mij. 116Vz. Beth. Steel 68*4. U.S. Steel 57 5'8. Republic Steel 21 3/821'/*. Anaconda 26 V29/16. Shell 11 15/16. North Am. Aviation 2121'A Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Suikerdistributie. Geachte Redactie, Gaarne had ondergeteekende het volgende op gemerkt inzake de suikerdistributie, nl.: Is het ge oorloofd dat verschillende groote zaken de suiker voor 22 cent per pond verkoopen en andere klei nere winkels haar voor 24 ct. per pond verkoopen? Wanneer dat niet tegen wordt gegaan worden de kleine winkeliers er de dupe van, want die blijven zitten met de hun toegewézen suiker en wat ze nog meer bij de suiker verkoopen. Daar de kleine winkels toch al op zware kosten zitten zou ik wil len voorstellen om bij deze distributie allen een prijs van 22 cent of 24 cent te laten betalen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, B. HAGEBOUT, Radboudstraat 8. Italië blijft anti-bolsjewistisch, zegt Bastianini. „De tegenstelling RomeMoskou neemt nog toe." LONDEN, 30 October. Bastianini, de nieuwe Italiaansche ambassadeur te Londen, heeft zijn eerste redevoering gehouden, waarin hij heeft bevestigd dat de politiek der fascistische regee ring anti-bolsjewistisch blijft. Tweeduizend leden der Italiaansche kolonie toesprekend, die ter gelegenheid van den 17en verjaardag van den „Marsch naar Rome" in de lokalen van het fascistische hoofdkwartier bij een waren, zeide de ambassadeur: „Italië en al leen het Italiaansche fascisme hebben het pro gram der revolutie niet verloochend. De revolutie werd als antibolsjewlstisch geboren en u weet dat zij nog anti-bolsjewistisch is. Van begin af aan werden de antagonistische gevoelens tusschen Rome en Moskou vastgelegd. Dit antagonisme neemt nog toe. Na te hebben herinnerd aan hetgeen het fas cisme gedurende zeventien jaren in het binnen land heeft tot stand gebracht, zeide Bastianini: „Terwijl de groote mogendheden, die thans in oorlog zijn, aarzelen haar volken in den grooten, tragischen en fatalen strijd te werpen, koestert Italië geen vrees". De ambassadeur legde den nadruk op Italië's militaire bereidheid en verklaarde: „Er zal naar de regeering te Rome moeten worden geluisterd wanneer de Europeesche en de Middellandsche Zeeproblemen aan de orde komen. Het Italiaan sche volk weet dat er geen oorlog zonder Italië kan zijn, doch ook geen vrede". (United Press) Kerstverloven bij de Britsche troepen in Frankrijk. LONDEN, 31 October (Reuter-A.N.P.) Van officieele zijde wordt vernomen, dat bij Britsche troepen in Frankrijk van begin December af Kerstverloven, zullen worden verleend. jpP «Ut SCHIETEN. „JIIR. OTTO VAN LENNEP." De schietvereeniging „Jhr. Otto van Lennep" hield een bijeenkomst voor de prijsuitreiking over de wedstrijden van het zomerseizoen. De uitslagen waren als volgt: Vaste Baan-Zomerseizoen: A: 1. P. J. Winkel 521 p.. 2. J. C. H. Jacobs 512 p., B: 1. C. C. Wol tering 500 p., 2. O. J. Keyser 490 p.. 3. P. J. v. Keulen 470 p. Vrije baan scherp-idem: A: 1. H. P. Spoor 87 p., 2. J. C. H. Jacobs 86 p., B.: 1. O. J. Keyser 88 p„ 2. C. C. Woltering 84 p., 3. P. J. v. Keulen 82 punten. Kampioen-Long Rifle-idem: A: Kampioen J. J. Blaauwhof 564 p., 1. P. J. Winkel 551 p., B: Kam pioen O. J. Keyser 545 p., 1. C. C. Woltering 514 p., 2. P. J. v. Keulen 511 p., 3. G. J. A. Leni ger 510 p. Vrije baan-Long rifle-idem: A: 1. J J. Blaauwhof 147 p., 2. P. J. Winkel 145 p., B.: 1. C. C. Woltering 142 p.. 2. O. J. Keyser 141 p.. 3. P. J. v. Keulen 137 p.. 4. N. H. Schuurman 134 punten. Eind wedstrijden: Personeel-scherp: A: 1. J. C. H. Jacobs 48 p., 2. H. P Spoor 47 p.. B: 1. O. J. Keyser 48 punten., 2. P. J. van Keulen 46 punten; 3. N. H. Schuurman 45 p. Personeel-Long rifle. A: 1. J. C. H. Jacobs 46 ,2. H. P. Spoor 46 p., B: 1. C. C. Woltering 47 p.. N. H. Schuurman 47 p., 3. O. C. Keyser 44 punten Vaste baan-Long rifle: A. 1. J. J. Blaauwhof 142 p., 2. P. J. Winkel 141 p., B: 1. N. H. Schuur man 136 p., 2. O. J. Keyser 134 p., 3. C. C. Woltering 131 p. Vrije baan-Long rifle: A: 1. P. J. Winkel 88 p., 2. J. J. Blaauwhof 88 p., B: 1. C. C. Woltering 88 p., 2. O. J. Keyser 87 p., 3. N H. Schuurman 85 punten. Het wisselschild, beschikbaar voor den schutter met het hoogste aantal punten in alle afdee- lingen van het zomerseizoen tezamen, werd voor de derde maal uitgereikt aan P. J. Winkel, die een totaal van 1302 punten had bereikt. SCHAKEN. DR. El'WE GEEFT EEN SIMULTA AN - SéANCE VOOR MILITAIREN. Op Dinsdagavond 7 November zal Dr. Max Euwe een simultaanséance geven voor mili tairen in de school aan het Roerdompplein Ge speeld zal worden aan ten hoogste 30 borden. HENGELEN MORGENROOD. Bovengenoemde vereeniging hield een on- derlingen vrij-aas-wedstrijd in het Groene Rak. Na afloop gingen de deelnemers naar het club huis van den heer Van Egmond, waar de tweede voorzitter, de heer H. van Honschoten de prijzen uitreikte, namelijk: le pr. A. v. d. Bol, grootste 2IV2 en 32 stuks. 2e pr. R. v. d. Aar 33 stuks, 3e pr. H. Schaap. 4. H. v. d. Schoot. 5 G Houtkamp, 6. B. v. Doorn, 7. H. v. Honscho ten 8. L. Ronaema. 9. H. Smits. 10. J. van Wijk, 11. F v. Werven 12. J. Burry, 13. M Meijers. 14. R. v. d. Vlucht. DAMMEN. JAARVERGADERING DISTRICTSBOND NOORD-HOLLAND. Zondag hield de Districtsbond Noord-Holland te Haarlem zijn jaarlijksche algemeene verga dering. Te 11 uur opende de voorzitter, de heer K. de Jong (IJmuiden) de drukbezochte bijeen komst. Een brief van de Haarlemsche vereenigingen met verzoek de hoofd- en eerste-klasse compe titie direct te organiseeren. werd verwezen naar de competitie-commissie van den Ned. Dambond.. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat er een voordeeüg saldo aanwezig was van f 176.39. De heer J. Groenteman, voorzitter van den Nederl. Dambond. kwam hierna ter vergadering Bij de bespreking van het bestuursbeleid merkte de heer J. P. van Eijk (Oosterkwartier 1 op, dat z .i. het bondsbestuur te weinig vergadert. Voorts besprak hij de stagnatie bij de organi satie van de competitie. Eerst vorige week vergaderde het districtsbe- stuur, nadat twee maanden noodeloos waren verspild. Waarom heeft het bestuur begin Sep tember geen algemeene vergadering uitgeschre ven om tot een noodcompetitie te komen? De voorzitter verwees deze grieven naar de competitie-commissie, omdat deze de hoofd- en eerste-klasse-competitie moet organiseeren. De heer H. Brussel, secretaris der competitie- commissie deelde mede, dat hij heeft moeten wachten op de beslissing van het bestuur van den Nederl. Dambandof de competitie al of niet zou doorgaan. Toen het toestemmend ant woord was ontvangen, kon eerst worden overge gaan tot de samenstelling van het wedstrijdroos- ter. Spreker zag dan ook niet in, dat het dis trict Noord-Holland zou zijn ten achtergesteld. De heer Groenteman, voorzitter van de com petitie-commissie merkte op. dat de buitenge wone tijdsomstandigheden de commissie ge noopt hadden, eerst bij de aangesloten vereeni gingen te informeeren hoe het stond met de ge mobiliseerde leden. Bij de verkiezing van een bestuurslid in de vacature W. M. Wierda (Zaandam) -werd dooi de vergadering candidaat gesteld de heer J. P. van Eijk (Oosterkwartier). De heer Van Eijk meende echter deze candidatuur niet te moeten aanvaarden, omdat hij nog steeds een voorstan der is van de vorming van een district Kenne- merland. Voorts hield dé heer Vaii Eijk een plei dooi voor de weder-instelling van een hoofd klasse- afdeeling Amsterdam-Noord-Holland, waardoor de oude klassieke ontmoetingen we der in eere hersteld zouden worden. Er ontspon zich een breedvoerige discussie tusschen de heeren Van Eijk, De Jong en Groen teman, waaruit bleek dat de heer Van Eijk cte districtsindeeling in den Nederl. Dambond op dezelfde wijze gevormd zou willen zien als in den K.N.V.B., waardoor de reiskosten belangrijk minder zouden kunnen worden en de plaatse lijke belangen beter behartigd. Ondanks den aandrang, die door de vergade ring op den heer Van Eijk werd uitgeoefend om zitting te nemen in het districtsbestuur, bleef deze van meening geen candidatuur ie moeten aanvaarden. De voorzitter van den Nederl. Dambond gaf den heer Van Eijk in overweging, juist omdat zijn ideeën bevorderlijk zijn voor den bloei van het Damspel in Noord-Holland een candidatuur te aanvaarden. Alvorens een beslissing te nemen, vroeg de heer Van Eijk de meening van den heer H. A. van Abs. als voorzitter van de oudste en van den heer J. W. van Dartelen, als voorzitter van de grootste Haarlemsche Vereeniging. Nadat deze beide heeren 'mm meening hadden gezegd, nam de heer Van Eijk tenslotte de be noeming aan. Hierna had de huldiging plaats van de kam pioenstientallen van de competitie 1938-1939; ook werden de kampioensmedailles uitgereikt. Afdeeling I. Groep A: V.S.V.D.O.S. K.F.C.—Haarlem AD.O.—BI. Wit. Ajax—'t Gooi D.W.S.—Stormv. Groep B: H.R.C.Hollandia. Alcm. V.—W.F.C. Purmerst.Zaandijk. Succes—Z.F.C. W. FrisiaAlkm. B. G.S.V—Helder Groep C. R.C.H.Kin'neim. E.D.O.Zeeburgia. A.F.CKennemers Q.S.C.Bl.daal. Beverwijk—H.F.C. Z.V.V.—D.W.V. Groep G: D.T.S.—Alcm. V. 2 C.S.V.—Uitgeest Alcm. V. 3-Alkm. B. 2 BergenN. Niedorp Groep II: Hilleg.Ripperda Zeem.—E.D.O. 2 Haarlem 2—Zandv, SchotenR.C.H. 2 Groep I: VI. Vogels—V.V.B. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. OVERZICHT Tegen alle verwachting in, bleken de meeste vel den, niettegenstaande den regen, behoorlijk bespeel baar, zoodat de wedstrijden zoo goed als alle door gingen. Van de Haarlemsche twaalftallen werd Aurora in 3E voor 't eerst verslagen en wel door DED 2 met 42. Archipel 2, DED 2 en Aurora staan nu alle gelijk. Sport Vereent wist nummer één, A'dam-Zuid met een 42 nederlaag naar huis te zenden. In 2B staan S. V. en Amsterdam-Zuid nu ;elijk. Aan spanning in de „noodcompetities" dus geen gebrek. OK 2 bracht het op eigen veld niet verder dan een gelijk spel 33 tegen WK 3. Andere uitslagen waren in 2B: AWZuiderkwar tier 35; in 3D: MeervogelsIndo 03. TAFELTENNIS BARNA—H.T.T.C. Maandagavond is de noodcompetitie begon nen met den wedstrijd BarnaH.T.T.C. Laatst genoemd team is er in geslaagd een 73-over- winning te behalen. Bij Barna was de Jong op dreef. Hij behaalde twee overwinningen en wel tegen van Son met 2113, 2123, 2119 en tegen Gouman 16—21, 2118 en 2321. In Heeck moest de Jong in drie games zijn meerdere erkennen (1221, 21—19 en 11—21). Moore heeft zich kranig geweerd. Tegen Heeck bracht hij het er nog het beste af (1521, 16—21). Hiermede bleek Moore er uit te zijn, want van GoumatL kreeg hij een nederlaag te slikken (16—21, 5-$l). Zijlstra debuteerde niet onverdienstelijk. Van v. Son won hij in twee games (2114. 2114) Tegen Gouman liet hij het in de tweede game leelijk liggen. Met niet minder dan 213 moest hij deze game aan zijn tegenstander laten. In de beslissende game ging het veel beter; slechts met veel moeite slaagde Gouman er in. deze ga me en daarmede de partij in zijn voordeel te be slissen (21—19. 3—21. en 19—21). In het dubbelspel verloren de Jong en Zijlstra onverdiend van Heeck en v. Son met 2116, 20—22 en 21—23. Tweede klasse A: Barna 1 DBarna 3 100. Tweede klasse B: H. T. T. C. 1 D—Barna 2 7—3. Derde klasse A: Barna 3 D—Rozen prieel 2 19. Derder klasse C: H. T. T. C. 3—H. T. T. C. 2 1—9. HOCKEY ALKMAAR—STRAWBERRIES (1—2). In een spannenden wedstrijd hebben de Straw berries een kranige zege op Alkmaar behaald, ondanks het feit dat de gastheeren meer aan vallend waren. Keeper v. d. Bliek van Straw berries was echter uitnemend op dreef, hetgeen al bleek in de eerste tien minuten, toen Alkmaar overrompelend speelde, doch niet wist te scoren. Eerst tegen de rust komen de gasten meer op zetten uiteen strafcorner weet Brandhof hard op fraaie wijze te scoren (01). In de tweede helft treft een hard schot van Korstanje het doel van Alkmaar (0—2). Een kwartier voor het einde slaagt Burlage er ein delijk, in voor Alkmaar verdiend te scoren (12) Met dezen stand komt het einde. HET VOETBAL. 60-JARIG JUBILEUM H. F. C. VAN Feestviering op 9 en 10 December. In „De HJF.C.'er" lezen we, dat HF.C. in ver band met haar 60-jarig bestaan toch nog gaat feestvieren, zij het ook in bescheiden vorm Zaterdag 9 December is er een intieme feest avond in Café Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Zondag 10 December volgt er een herdenking op het terrein aan de Spanjaards laan. 'sMiüdags 5 uur is er een gezellig samne- zijn van alle HF.C.'ers en reünisten in de Sociëteit Vereeniging en 's avonds acht uur maaltijd in bovengenoemd café-restaurant. NEDERLAND—BELGIë OP 10 DECEMBER? Naar de N.R.Ct. uit betrouwbare bron verneemt is de kans groot, dat de voetbalwedstrijd Neder landBelgië ter gelegenheid van het 50-jarig ju bileum van den K.N.V.B. op Zondag 10 December zal plaats hebben. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. D.I.O.K.mers 2. Spaarnev.Zeem. 2 V.S.V. 2—E. H. S. Zandv. 2—H.F.C. 2 Groep L: Oosterp.—Schinkelh. SwiftHalfweg Z.S.G.O.S.A.V.M. B P.C.S.D.W. S.D.S.—Madjoe Afdeeling II. Groep A: C.V.V.—Xerxes Sparta—Feijenoord D.H.C.—V.U.C. D.F.C.Hermes Afdeeling IV. Groep A: NoadLimburgia LongaHelm. Roerm.M.V.V. JulianaB.V.V. P.S.V.—Willem n N.A.C.Eindhoven. Afdeeling V. Groep A: Be QuickAchilles G.V.A.V.—Leeuw. Heerenv.—H.S.C. Sneek—Velocitas W.V.V.Veendam. (Sportkr.) ZWEMMEN. Wedstrijden in Den Haag. Voor de militairen. In het zwembad „Mauritskade" te 's Gra- venhage organiseerde de Kon. Ned. Zwembond in samenwerking met den Ned. Arbeiders Sport bond en den Ned. Bond tot Redding van Dren kelingen, Maandagavond een zwemfeest, waar van de opbrengst ten goede kwam aan de kas van Ontspanning en Ontwikkeling van militai ren. Damesleden van de Haagsche afdeeling van den Ned. Arbeiders Sportbond voerden een fraai nummer figuurdrijven uit. De wedstrijden begonnen met het nummer 100 M. rugcrawl voor dames, waarin Nida Senff (AJD.Z.)Cor Kint (Rotterdam), Irene van Feg- gelen (Meeuwen) en'Dini Kerkmeester (Rotter dam) tegen elkaar uitkwamen. De wereldrecord houdster Cor Kint had met haar tegenstand sters weinig moeite; zij won onbedreigd in 1 minuut 12.6 sec.; 2. Iet van Feggelen 1 min. 16.8 sec.; 3. Dini Kerkmester 1 min. 17.3 sec.; 4. Nida Senff. Aan de verdere uitslagen ontleenen we de volgende: 200 Meter schoolslag voor heeren: 1. H. Smitshuijzen (A.Z. 1870) 2 min. 46 sec.; 2. W. Seton (A.Z. 1870) 2 min. 51.5 sec. 100 Meter borstcrawl voor dames: 1. R. van Veen (R.D.Z.) 1 min. 7.7 sec.; 2. B. Groenendijk (R.D.Z.) 1 min. 9.9 sec. 100 Meter rugcrawl heeren: 1. H. Ph. A. van Schouwen (D.J.K.) 1 min. 11 sec. 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 15.6 sec. 100 Meter schoolslag voor dames: 1. J. Waal- berg (A.D.Z.) 1 min. 24.2 sec.; 2. D. Heeselaars (O.D.Z.) 1 min. 25.1 sec 4 x 100 M. estafette borstcrawl dames: 1. R. D. Z. met de dames J. den HaanGroeneweg, B. Groeneweg R. van Veen en W. den Ouden, tijd: 4 min. 43.5 sec.; 2. Rotterdam, 5 min. 3 sec.. 3. O-D.Z., 5 min. 10.8 sec. Estafette 4 x 100 meter borstcrawl heeren: 1. H.Z. en P.C. (Thomas, Pley, Ruimschotel en de Groot) 4 min. 24 sec., 2. Garnizoen Den Haag, 4 min. 31.6 sec.; 3. Garnizoen Rotterdam, 4 min, 46.1 sec. Tot slot van den avond werd een waterpolo^ wedstrijd gespeeld tusschen een ploeg Haagsche militairen en een ploeg niet-gemobiliseerd# zweipmers, die den naam „Kikvorschen" droeg. De militairen wonnen met 64. De Olympische beker naar Zweden. Uit Stockholm: De door wijlen baron Pierre de CouberUn in 1906 geschonken Olympische beker, d:e elk jaar toegekend wordt aan het lichaam, dat zich het meest voor de sport verdienstelijk heeft gemaakt, is voor 1939 aan het Zweedsche Sport Verbond toegewezen. Dit is voor de tweede maal, dal de beker naar Zweden gaat. Nederland heeft dezen beker eenmaal ir. bezit gehad, nl. in 1917. toen de Nederlandsche Voetbal bond met dezen beker werd onderscheiden. De Spelen van 1940. Uit Brussel: Het is bekend, dat Finland nog steeds vurig hoopt, dat de Olympische Spelen het volgend jaar plaats kunnen hebben. Het organisatio comtié zal zeker met vóór 1 Mei 1940 een beslis sing nemen, of Finland, lettende op de politieke omstandigheden, eventueel van de Spelen afziet De president van het Internationaal Olympisch Comité, graaf De Baillet Latour, heeft verklaard, dat de berichten, volgens welke de Spelen in 1940 niet te Helsinki zouden plaats hebben, voorbarig moeten worden genoemd. Volgens de laatste be richten gaat Finland met de organisatie der wed strijden door. De werkzaamheden zijn dusdanig gevorderd, dat op het oogenblik alle complexén gereed zijn, met uitzondering van het zwemsta- cion. dat in het aanstaand voorjaar moet zijn op geleverd. Men moet. aldus de I.O.C.-president, Fmland erkentelijk zijn voor de pog-.ngen. welke dit land doet om de Spelen te behouden. Hii deelde nog mede. dat hij zijn collega's van het I O.C. had geschreven, met het verzoek hem te willen mededeelen, of het wenschelük is dat de Spelen zullen worden gehouden, indien het vol gend jaar de oorlog nog niet is geëindigd en voorts, in het geval dat Finland bij zijn beslissing blijft de Spelen te laten doorgaan, of de betrokken lan den eventueel een ploeg naar Helsinki zullen shi- ern. Het resultaat van deze enquête is nog met bekend. De heer De Baillet Latour verklaarde nog, dat Amerika hem getelegrafeerd had om de Spelen in de Vereenigde Staten te doen plaats hebben, in dien Helsinki van de organisatie afstand zou doen. In dat geval zouden de Spelen waarschijnlijk te Detroit worden gehouden met de deelneming van Amerikanen. Japanneezen. Scandinavische athle- ten en andere vertegenwoordigers van neutrale landen. DE SPELEN IN 1940. Uit New York: Naar aanleiding van de ver klaring van den president van het Internatio naal Ö'vmpisch Comité, graaf De Baillet Latour, dat Amerika hem getelegrafeerd had om do Spelen in de Vereenigde Staten te doen plaats vinden, indien Finland van de organisatie afziét, deelde de president van het Amerikaanjeh Olvmplsch Comité, Avery Brundage, Maandag mede, dat dit niet juist is. Het Amerikaansch Olympisch Comité neeft een dergelijk telegram niet afgezonden. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk, 29 v. O.-Afrika t« Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LUN. Meliskerk (uitr.) 29 v. Rott. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam. 29 v. N.-York te Rotterdam. Delftdijk, 29 v. Rott. n. N.-Orleans. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Tjandi, Java n. N.-York 28 v. Singapore. Siantar, N.-York, n. Java 29 te Belawan. Tawali, 29 van New-York te Batavia. Java, New-York n. Java 28 v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) 29 te Batavia. Kota Baroe (thulsr.) 29 te Rotterdam. Indrapoera (uitr.) p. 29 Finisterre. Blitar (uitr.) p. 30 Point de Galle. SILVER—JAVA—PACIFIC LUN. Bengkalis, 30 v. Soerabaja n. Vancouver. Madoera, 28 v. Calcutta n. Java. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Jagersfontein (uitr.) 29 v. Las Palmas. INBOEDELS en ZOLDEROPR. alles koopt J. VELLEMAN, Telef. 14637 Zijlstraat 62, Haarlem. BESCHAAFDE JUFFROUW op leeftijd zou gaarne nette huis houding waarnemen tegen ver goeding. Genegen alle huishou delijke bezigheden te verrichten. Omtrek Velsen. Br. no. 2585 bur. van dit blad Gevraagd: BESCH. JONGEDAME voor kantoorwerkzaamheden. Brieven met opg. v. verlangd salaris no. 2586 bur. v. d. blad Een flinke kantoorbediende gevr. in Graanmalerij te Haar lem. Br. m. voll. lnl. no. 2583 bu reau van dit blad Gevraagd een Flinke Jongen voor opleiding monteur, leeft, oneev. 16 jr. Zich aan te melden LEWENSTEIN. Anegang 29. Te huur gevraagd «Aerdenhout- Bentveld-Bloemendaai) Huisje of Woning met zolder, 3-4 kamers, keuken, kelder, schuur, bad, centr. verw. event. BOVENHUIS per 1 Dec. of 1 Jan. Br. m. prijs onder no, 2228 Wensing's Adv. Bur. Haarl. GEVRAAGD met 1 of half Dec, te Bloemen- daal bij bushalte, een KEUKENMEISJE bekend met fijne keuken. Leeft, niet boven 40 jaar. Loon 50 en verval. Br. no. 2588 bur. van dit blad RUBBER LAARZEN 6-8: 1.25, 9-11: 1.50, 12-2: 1.75, voor Dame* van 1.95 af. GROOTE HOUTSTRAAT 18—20 GEVRAAGDeen NETTE FLINKE VERKOOPSTER en een NETTE AANK. VERKOOPSTER, leeltijd 'boven 18 jaar, bij JOS. VAN OFZEELAND Schofërweg ft In Huishoud, en Luxe Artikelen,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3