Haarlem's Dagblad Aiie pevateu Goering binnenkort naar Italië? Kostwinnersvergoeding wordt nogmaals verhoogd. Thee. Opera. Wilde havenstaking extra groote gegalv. KOLENKIT WILLEM STUVÉ Indisch legervliegtuig brandend neergestort. Het Belangrijkste Prijsbemanning van de „City of Flint geïnterneerd 57e Jaargang: No. 17295 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant. Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10500, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 4 November 1939 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand 1-1(1 per 3 maanden 3 25, franco per post 3.55, lossa nummers 6 cent per ex. Advertentiën- 1-5 regelt ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 pef regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.15 Groentjes zie rubriek Geruchten te Rome. Het woord is aan Th. Campbell: Ons lot dragen is het overwinnen. De Wagnervereeniging kan het oorspronkelijk vastgestelde programma niet uitvoeren omdat het uitbreken van den oorlog de internationale verbindingen verstoord heeft; Op dat programma stonden de opera's Don Juan van Mozart, Tristan und Isolde van Wagner en Die Schweigsame Frau van Richard Strauss, die door buitenlandsche ar- tisten uit vele landen zouden worden uitgevoerd. Alles verandert nu. En de schoone Vrouwe For- tuna mikt haar capricieusen glimlach op de Ne- derlandsche Opera Stichting, verleden jaar tot leven gebracht door dezelfde Wagnervereeniging, Toonkunst en den Bond van Volksuniversiteiten. De geboorte verwekte geen groote geestdrift in Nederland, dat reden heeft tot scepticisme om trent de financiëele levensvatbaarheid van opera's. De weinigen die zich om het wiegje schaarden moeten de jonggeborene met twijfel beschouwd hebben. Maar nu Fortuna het toelacht moet het van den weeromstuit zijn eerste lachje hebben geschonken. En weldra zal het inplaats van doordringend gehuil welluidende aria's ten beste geven. Want ziet, het zal Contes d'Hoff- mann van Offenbach, Die Zauberflöte van Mo zart en Faust van Gounod voor de Wagnerver eeniging opvoerenmet Nederlandsche ar- tisten Het bestuur heeft blijkbaar geen uitbundig vertrouwen in de ontvangst, die deze mededeeling bij zijn leden zal ervaren. Het bezweert den storm bij voorbaat door aan te kondigen dat de be taalde contributies voor twee seizoenen zullen gelden, dus ook voor 19401941, zelfs als het dan mocht gelukken weer twee uitvoeringen met bui tenlandsche medewerking te geven. Op deze wijze, zegt het, is een gemeenschap te handhaven, die in een halve eeuw ten behoeve van de muziek dramatische kunst is opgebouwd. Ik vind het wel een beetje treurig dat de leden van de Wagnervereeniging op deze wijze „gelijmd" moeten worden tot het aanVaarden van Neder landsche kunstenaars, alsof a priori moet worden aangenomen dat buitenlandsche beter zijn. En dan nog wel honderd procent beter, als men de contributieregeling als maatstaf neemt. Maar het bestuur zal zijn Pappenheimers wel kennen en moet pogen ze bij elkaar te houden. Mag ik die Pappenheimers er wonen er ook heel wat in Haarlem en er zouden er meer kunnen komen dan eens even onderhanden nemen? Dan zou ik hen niet alleen willen zeggen dat het, gezien de hoogte waarop ons muziekleven en ook onze vo cale kunst staan, onrechtvaardig en dom-snobis- tisch is om de voorkeur te geven aan al wat uit „het buitenland" komt. Het bezorgt ons trouwens, narigheid genoeg met zijn eeuwige oorlogen. Ik zou er de Pappenheimers van de Wagnervereeni- I ging ook aan willen herinneren dat de historie hen vierkant in het ongelijk stelt. Want in de jaren van den wereldoorlog, 19141918, ontstond de Nederlandsche Opera van Koopman, met uit sluitend Nederlandsche artisten. Velen waren uit het buitenland gerepatrieerd, waarheen zij getogen waren omdat men daar hun kunst grooter erkenning gaf dan thuis. Zij golden daar als groote artisten. En zoo ontdekte Nederland een Richahrd van Helvoirt Pel, een Liesbeth Pool- man-Meissner, een Annie Ligthart en vele an deren. Diezelfde Faust van Gounod, die de Wagnervereeniging nu zal geven, was toen een openbaring met een weergave van het ballet onder leiding van Elsa Dankmeyer. En ik her inner mij nog levendig de prachtige opvoeringen van Laagland, van Eugen d' Albert. De Koopman-opera moet bij velen schoone her inneringen hebben achtergelaten. Zij blies het muzikale drama, dat in Nederland nu weer zoo erbarmelijk verwaarloosd is en waarvan de jeugd niet veel meer weet dan een paar bekrompen vooroordeelen die in het Noorden zoo makkelijk opgeld doen. nieuw leven in. Zij was een van de weinige lichtzijden in een triesten tijd. Ik hoop dat die lichtzijde ook nu weer tenvolle zal stralen en het dus veel verder brengen dan een drietal opvoeringen voor den beperkten kring Van de Wagnervereeniging. Ik hoop het temeer omdat de opera zich juist altijd goed geëigend heeft om kunst aan het volk te brengen, dat min der sophistisch en lichter vatbaar is voor „sprook jessfeer" dan vele goedgesitueerden, die wèl hooge prijzen betalen voor de operettes van Fritz Hirsch, welker muzikaal peil toch zooveel lager staat. Ik geloof temeer dat er een goede kans op suc ces is omdat, dank zij het werk van vele onzer muzikale instellingen, de muziek van hoog ge halte nu zooveel nader tot het volk gekomen is I dan 25 jaar geleden. Als ik alleen maar even aan de volksconcerten van de H.O.V. en hun voortref felijke programma's denk.En er is nog veel meer gedaan, vooral door de zangvereenigingen. R. P. Distributie-klachten worden spoediger afgehandeld. Het is gebleken, dat het mogelijk is de behan deling van klachten inzake toewijzingen, belang rijk te bespoedigen. Uit het overstelpend aantal brieven, dat het Centraal Distributiekantoor ont ving. bleek, dat verreweg het grootste deel dezer klachten zijn oorsprong vond in het feit, dat de door betrokkenen zelf verstrekte gegevens on juist of onvolledig waren. Ten einde nu een spoediger behandeling moge lijk te maken, zuilen klachten betreffende toewij zingen rechtstreeks bij de plaatselijke distributie kantoren moeten worden voorgebracht. Dit distributiekantoor zal, eventueel nadat de aanvrager een vragenformulier heeft ingevuld, in de meeste gevallen in staat zijn een aanvankelijk oordeel over de gegrondheid van de klacht uit te spreken. CHURCHIL IN PARIJS. Winston Churchill is in Parijs aangekomen. Hij heeft een besperking gevoerd met Daladier. Het noenmaal gebruikte hij gisteren met admi raal Darlan; hij dineerde met Campinchi. ROME, 4 November (Reuter). In po litieke kringen alhier geloft men, volgens Reuter, dat Goering binnenkort een bezoek aan Italië zal brengen. Deze geruchten worden evenwel in som mige bladen tegengesproken Hermann Goering. Engelsche veronderstellingen. Nieuwe tegemoetkoming aan gemobiliseerden. Naar wij vernemen, zijn bij de regcering plannen in vergevorderden staat van voor bereiding voor een nieuwe belangrijke tege moetkoming aan de gemobiliseerden. Het ligt namelijk in de bedoeling het maximum van de kostwinnersvergoeding te verhoogen tot 28 gulden per week. Gelijk men weet is dit maximum enkele weken geleden reeds van f 17.50 op f 21 gebracht. Een andere tegemoetkoming betreft diege nen onder de gemobiliseerden, die vóór zij onder de wapenen werden geroepen, steuntrekkers wa ren. Voor hen zal bij de vaststelling van de kost winnersvergoeding rekening worden gehouden met het loon. dat zij voordien verdienden, toen zij nog werk hadden. te Amsterdam opgeheven. Nadat in een Woensdag j.l. gehouden verga dering de stakende havenarbeiders zich met meer dan twee-derde hadden uitgesproken vóór de voortzetting der wilde staking, zijn zij Vrij dagmiddag in Bellevue te Amsterdam ander maal bijeen gekomen. Met meerderheid van stemmen werd thans besloten hedenochtend het werk te hervatten Het theethema biedt variaties, Dezer dagen in de krant. En dus ook in conversaties In de beste theekranstrant. Eerst de vier theelooze maanden, Die ons onlangs zijn voorspeld, Een November^ reeds ingaande, Is die gra.p u al verteld? Maar ook uit serieuzer kringen, Hier in 't land en overzee, Hoort men dezer dagen dingen En dat is weer andre thee. Zal de thee straks duurder worden? Dat is één theetheorie, En een vraagstuk van de orde Van de thee-economie. Gaat men thee distribueeren? Is de vraag van een gerucht. Maar dan komt men ons bezweren. Neen, dat greep men uit de lucht. Het verschiet blijft ons verborgen, Zegt men er voorzichtig bij Maar maak u voorshands geen zorgen. Thee blijft nog voorloopig vrij. Nou. ik weet niet. wat te denken Van dat vele thee misbaar. Ik ga gauw een kopje schenken En verdrink mijn zorgen maar P. GASUS. CENTRALE RADIO ONTVANGST. Ieder die iets goeds wil hooren Beter nog dan best begeert Sluit zich aan bij de Centrale Dat heeft de praktijk geleerd. HAARLEM TELEFOON 10010. (Adv Ingez Mea.j Wie centrale verwarming heeft, heeft beslist noodig een die de KLOMPEN CENTRALE verkoopt op het pleintje Reitzstraat 1, Dr. Leydsstraat 10. Telef. 11784. (Adv. Ingez. Med.) HOFLEVERANCIER Gevestigd 7 GR. HOUTSTRAAT 7 TELFFOON 1-0-9-9-2 HAARLEM tusschen ANEGANG fv «nPFKSTP aat. tegenover Paarlaarsteeg f Adv Tnae* Vted Amerikaansehe scheepvaart benadeeld door de nieuwe neutraliteitswet. Vertrek van eenige schepen naar Europa uitgesteld. WASHINGTON, 4 November (Reuter-A.N.P.) Na de onderteekening van de Neutraliteitswet zal president Roosevelt een proclamatie uitgeven, waar in hij de oorlogvoerenden zal opnoemen en een op somming zal geven van de wapens, munitie en het oorlogsmateriaal, welke onder deze wet vallen. Roosevelt heeft een groote speling voor de uitleg ging der wetsbepalingen. Hij zou er ook schroot in kunnen opnemen. De Amerikaansehe scheepvaart voelt reeds de ernstige beperkingen als gevolg van het verbod van de oorlogszone binnen te gaan. Amerikaansehe scheepvaartmaatschappijen heb ben voor onbepaalden tijd het vertrek uitgesteld van de schepen „Washington", „President Roose velt'- en ..American Farmer", die vandaag naar Engeland en Frankrijk moesten vertrekken. De reederijen hebben medegedeeld zelfs ge noodzaakt te kunnen worden de werkzaamheden tot het einde van deh oorlog te staken, tenzij de bepalingen van de wet worden gewijzigd. 275 personen, die passage hadden besproken op de „Washington" zullen de reis maken met Britsche of neutrale schepen. Andere Amerikaansehe sche pen, die op weg naar Europa zijn, zullen de reis maken en dan naar New-York terugkeeren. Volgens den voorzitter van de commissie voor de koopvaardij van afgevaardigden Schuyler Bland zal het gevolg van de wet zijn. dat 92 Amerikaan sehe schepen uit de oorlogszones zullen worden ge nomen en dat acht buitenlandsche handelswegen zullen worden opgegeven. PE LËGERBERTCHTEN. Het Fransche legerbericht van Vrijdagavond luidt als volgt: „Een kalme dag aan het geheele front, eenige Dlaatsélijke actie van de contact-elementen. Het legerbericht van hedenochtend deelt mede „activiteit van patrouilles op verscheidene punten van het front". Het opoei'bevel der Duitse he weermacht meldt: „In het wp^ten nlaatseliike activiteit, van ar tillerie en verkenners, zooals den vorigen dag." Joden te Wilna en Kaunas bescherming toegezegd. LONDEN, 4 November (Reuter). De cor respondent van de „Times" te Rome zegt, dat de Duitsche ambassade het bericht over een bezoek van Goei'ing aan Rome heeft bevestigd, doch betoogd heeft niets te weten over het doel van een dergelijk bezoek. De correspondent voegt hieraan toe, dat het evenwel bekend is, dat de Duitschers gerustgesteld zouden willen worden over de jongste wijzigingen in het Ita- liaansche kabinet met betrekking tot een even- tueele wijziging in de Italiaansche politiek. De diplomatieke correspondent van de Daily Herald vergelijkt het aanstaande bezoek van Goering aan Rome met dat van Von Bülow 25 jaar geleden, toen de keizer hem naar Italië liet gaan om te trachten Italië ertoe te bren gen zijn neutraliteit prijs te geven en aan Duit sche zijde den oorlog in te gaan. Volgens dezen correspondent zou Goering trachten de goede betrekkingen tusschen Enge land en Italië en Frankrijk te verstoren. Volgens den correspondent te Rome van de News Chronicle zou het bezoek van Goering, in dien men af kan gaan op doorgaans geloof waardige kringen, onder meer ten doel hebben een nieuw vredesoffensief op gang te brenger en den steun van den Duce daarbij te vragen De Daily Express schrijft dat de zending van Goering dient om Mussolini te vei-zekeren, dat. het Duitsch-Russisch bondgenootschap door de Britsche hardnekkigheid niet betrekking tot Polen aan Hitler was opgedrongen en slechts van tijdelijken aard is, dat Hitier zelf ongerust is over de mate, waarin Stalin uit dit bondge nootschap voordeel heeft getrokken en dat Hitier alle aanspraken op den Balkan wil prijsgeven, indien Italië terugkeert tot samenwerking met de as. Staking der anti-Amerikaansche actie geëischt. Amerikaansehe ambassadeur te Tokio bij minister Nomoera. TOKIO, 4 November. De Amerikaansehe Ambassadeur Grew bezocht hedenmorgen het ministerie van buitenlandsche zaken, waar hij protesteerde tegen de verschillende anti-Ameri kaansche incidenten van den laatsten tijd. Ten tweede wees hij op den ernst van de situatie, ten dei'de zeide hij dat bij een verergering van den toestand het Congres wel eens zoxi kunnen over gaan tot het instellen van een invoerverbod op Japansche goederen. Ten vierde eischte hij het staken der anti-Amerikaansche actie. Naar verluidt zou Nomoera den wensch hebben uitgesproken een regeling te treffen van de relaties met derde mogendheden ten aanzien van China. Hij zette de nieuwe Chineesche politiek uiteen in verband met de voorgestelde vestiging van de regeering Wang-Tsjing-Wei.. Terwijl de regeering op het oogenblik geen bijzonderheden over de Chineesche politiek publiceert wordt uit gewoonlijk betrouwbare bron vernomen dat de centrale Wang-Tsjing-Wei-regeering oogen- schijnlijk de werkelijke Kwomintang-regeering is, die ook de oude Kwomintang vlag zal voeren. Ten tweede wordt de Japansche erkenning in het uitzicht gesteld, ten derde zullen vredes-onder- handelingen geopend worden op de basis van Konoye's verklaringen in December j.l. afgelegd met een mogelijk mildere houding jegens derde mogendheden. Grew bezocht Nomoera in zijn officieele ambts woning en opende de Japansch-Amerikaansche besprekingen met een krachtige uiteenzetting van het Amerikaansehe standpunt. (United Press). Rapport van mgr. Orsenigo. Toenemende vervolging van Katholieken wordt geconstateerd. ROME, 4 November. Uit goed ingelichte kringen wordt vernomen dat monseigneur Cesare Orsenigo. nuntius te Berlijn, rapport heeft uit gebracht aan den Heiligen Stoel, waarin wordt gewezen op de toenemende vervolging der ka tholieken op Duitsch grondgebied sinds het ver schijnen der encycliek Een aantal incidenten wordt vermeld, met name dat leden der Hitler- jugend de geloovigen hebben weggejaagd uit de kerken in het bisdom Osnabrüok. Katholieken werden geslagen tijdens kerkbezoek in het bis dom Sankt Polten nabij Weenen en tenslotte hebben de priesters in het bisdom Rottenburg de waarschuwing gekregen de encycliek niet van den kansel te bespreken noch de tekst daarvan te verspreiden. .(United Press). Gevreesd wordt dat de geheele bemanning omgekomen is. BATAVIA 4 November (Aneta/A. N. P.) Aneta verneemt van den commandant der militaire luchtvaart: Hedenmorgen is, kort na het vertrek van het vliegveld te Ambon, een Glenn Martin bran dend neergestort bij het schiereiland Hitoe tegenover Ambon. De gewestelijke militaire commandant begaf zich onmiddellijk naar het terrein waar het vliegtuig was neergekomen en berichtte vandaar: het toestel is geheel verbrand. Omtrent het lot van de bemanning kunnen nog geen positieve berichten worden gegeven, ofschoon er weinig hoop bestaat. Het aantal inzittenden van het toestel bedroeg vijf. De positie, waarin het vliegtuig zich bevindt, vertraagde het doorkomen van nauwkeurige feiten omtrent het lot van de zich aan boord bevindende personen. Duitschers en Russen mogen uit de Oekraïne emigreeren. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat tus schen de Duitsche en de Russische regeering Vrijdag een overeenkomst gesloten is, volgens welke alle Duitschers uit de westelijke gebie den van de Oekraine en Wit Rusland, evenals alle Oekrainers. Wit Russen, Russen en Roethe- nen uit de thans tot het belangenterrein van net Duitsche rijk behoorende, vroegere Poolsche gebieden het recht hebben om te verhuizen naar het gebied van den anderen staat. Daarbij wordt de doorslag gegeven door een uit spreken van den wil der betrokkenen. De landver huizers hebben het recht hun vermogen in den voor de voortzetting van hun economische en beroeps werkzaamheid noodigen omvang en binnen bepaalde normen ook de voorwerpen van waarde uit hun persoonlijke bezit mede te nemen. Bovendien bepaalt de overeenkomst dat de be langen der landverhuizers met betrekking tot hun hun in hun vroegere woonplaats achtergelaten ver mogen gewaarborgd worden. De overeenkomst draagt zorg voor de instelling van een organisatie voor de registratie dergenen, die bereid zijn om te vertrekken en voor de uitvoering van de landver huizing. De beide verdragsluitende partijen hebben de materieele en medische verzorging der landverhui zers ook tijdens hun reis veilig gesteld. Alle prac- tische problemen der landverhuizers zullen door de verdragsluitende partijen in vriendschappelijken geest worden opgelost. moet U onder 't oog zien. Ook t gevaar Uw oogen te bederven. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens, ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 1272b Levering aan Ziekenfondsleden. (Adv Ingez. Medj Mexico's toekomstige president. Oud-minister Camacho heeft de beste kans. Het Congres der Mexicaansche regeeringspartij. de partij der Mexicaansche revolutie, heeft met algemeene stemmen den vroegeren minister van oorlog, generaal Manuel Avila Camacho, gekozen tot candidaat der partij voor de presidentsverkie zingen van 1940. Aangezien de partij zeer grooten invloed heeft, kan hiermede de verkiezing van Camacho voor de op 30 November 1940 beginnende ambtsperiode van zes jaar als president der Mexi caansche republiek verzekerd zijn. Brandende brievenbussen te Londen LONDEN. 4 November (Reuter). In ver scheidene brievenbussen in het Londensche West end is vanochtend brond ontstaan naar het schijnt, nadat pakjes met brandverwekkende stoffen tusschen de bi-ieven worden geworpen De politie maakt uit de tijdstippen, waarop de verschillende branden werden ontdekt op dat één man verantwoordelijk hiervoor moet zijn. mogelijk iemand die sympathiseerd met het Iersche republikeinsche leger, welks aanhangers sinds het uitbreken van den oorlog in Enge land bijna geen activiteit meer hebben ontwik keld. Politie neemt extra-maatregelen. Een delegatie van de Joodsche gemeente te Wilna heeft haar opwachting gemaakt bij den Hnogen Commissaris, Markis. Zij gaf uiting aan haar trouw aar den Litauschen -Uaat en vroeg bescherming tegen alle excessen. Markis gaf haar de verzeke ring, dat hij de noodige maatregelen heeft genomen om onlusten te voorkomen. De politie in he' ghetto is versterkt, terwijl bij de plaatselijke militie Joodsche detachementen zullen worden ingedeeld. De Joden te Kaunas hebben een soortgelijken stap gedaan en ook zij hebben een geruststellend antwoord gekregen. Te Wilna is de verplichte inschrijving van uchtelingen begonnen Twaalfduizend van de 20.000 uitgewekenen zijn Joden. De orthodoxe metropoliet Flenthee, die voor de aankomst der Russische troepen de wijk had genomen naar Kaunas, is te Wilna teruggekeerd. HEDEN: 16 PAGINA'S. BINNENLAND pag. OSLO 4 November (Reuter-A. N. P.). De Noorsche Admiraliteit deelt mede dat de „City of Flint" met de Duitsche „prijsbe manning aan boord vergunning had ontvangen van Tromsö af langs de kust in de Noorsche 'erritoriale wateren te varen. Vrijdagmiddag is de „City of Flint" met twee Noorsche oorlogsschepen te Haugesund aange komen waar het anker werd uitgeworpen, ■onder dat daartoe verlof was bekomen. Aangezien voor het schip geen geldige reden oestond een Noorsche haven aan te doen, heb ben de Noorsche autoriteiten beslist dat het schip weer aan de Amerikaansehe bemanning zal worden vrijgegeven en de Duitsche „prijs bemanning" geïnterneerd. WASHINGTON, 4 November (Havas-ANF.Het departement van buitenlandsche zaken heeft van den consul der Vereenigde Staten te Bergen een Het schip in de Noorsche wateren voor anker gegaan telegram ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de „City of Flint" aan de Amerikaansehe beman ning is teruggegeven en de Amerikaansehe vlag weer in top is. Volgens het rapport van den consul had de com mandant van de „prijsbemanning" verlof ontvan gen de Noorsche territoriale wateren langs de kust te volgen van Tromsö af. Vrijdagmiddag is de „City of Flint", begeleid door oorlogsschepen te Haugesund aangekomen. Het schip vroeg vergunning de haven binnen te varen om een ziek lid van de Amerikaansehe bemanning aan land te zetten. De door de Noorsche admirali teit aan boord van de „City of Flint" gezonden ge neesheer constateerde dat de Amerikaansehe zee man niet voldoende ziek was om een ankering van het schip te rechtvaardigen. Niettemin ging het schip voor anker. De Noorsche autoriteiten hebben toen het be kende besluit genomen. De kostwinnersvergoeding wordt verhoogd. Een Indisch legervliegtuig is neergestort. 1 De wilde havenstaking te Amsterdam is ge ëindigd. 3 De Tweede Kamer kan zich wel vereenigen met het crediet voor werkverruiming 3 De grenswacht in Denekamp is een eigenaardige zaak op het spoor gekomen. 3 BUITENLAND De prijsbemanning van de ..City of Flint" is in Noorwegen geinterneerd. De Amerikaansehe neutraliteitswet is in eind stemming door het Congres aangenomen en wordt vandaag door Roosevelt geteekend. 5 De Finnen *hebben gisteren een uur op het Kremlin geconfereerd. 5 SPORT. Sport In 't Kort. 6 ARTIKELEN, enz. R. P.: Opera. 1 J. H. de Bois: Tentoonstelling Schilderijen door Le Faueonnier. 2 P. v. d. Hem: Groote gebeurtenissen werpen haar schaduw vooruit. 3 Financieel Economisch Weekoverzicht: De op heffing van het embargo stimuleert Wall- street niet 4 R. P.: Journaal van de Weck. 5 Van onzen correspondent In Rome: Italië in den oorlogstijd. 6 Dr. W. G. N. van der Sleen: Na drie jaar weer naar Canada. 7 Dr. P. II. Schroder: Boeken die bleven. 7 J H. de Bois: Litteraire Kantteekrningen. 7 Filmsehouw. 8 v. II.: Pluk den dag. 8 Mr. E. Elias: Uit een New Yorksch aanteeken- boekje. 9 L. H.: Rijwielhersteller klom op tot groot-in dustrieel. li K. de Jong: Concert in de Begijnhofkapel. 11 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen o** 13

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 1