„De wyeiuksuegel" SINGER TAX Financieel-Economisch Weekoverzicht. incasso-bank N.V. CREDIETEN EFFECTEN AGENDA. Radio Moors ATERDAG 4 NOVEMBER 1939 HAAREEM'S D'AGBE'AD De opheffing van het embargo stimuleert Wall- street niet. Stilte op de beurs. Eenige vreemde verschijnselen. - De A. K. V. - Voortdurende rente daling ter geldmarktOns bankwezen redt zich uit de debacle van Mendelssohn. Duitschland geeft het op met de belastingbons. (Van onzen financieelen medewerker). WANNEER eenmaa uitvoer van waj geheven, dan zi 't Amerikaanseh t eenmaal het embargo op den wapens enz zal zijn op- zult ge eens zien, hoe Amerikaansehe koerspeil zich met sprongen zal verheffen," zoo lin'dde tot voor kort het oordeel in vele Amerikaansehe en Europee- sche beurskringen. Welnu, het embargo is zoo goed als opgeheven te noemen en er is van een koers stijging geen sprake geweest, integendeel de koersen zijn over het algemeen verder ingezakt, een enkel Amerikaanseh vliegtuigaandeel uitge zonderd. En zulks hoewel het vaststaat, dat reeds bij voorbaat enorme Engelsche en Fransche orders zijn geplaatst. Het is hier weer het oude verschijn sel dat een bepaalde gebeurtenis te voren als zeer invloedrijk wordt gekenschetst, in het koerspeil geleidelijk wordt verdisconteerd en zoodra zij wer kelijkheid is geworden of althans belooft te wor den, een koersreactie teweeg brengt. Daarnaast blijft de vage vrees leven, dat Roosevelt niet zal aarzelen het grootste deel der te behalen exti-a- winsten ten behoeve van de Schatkist te confis- keeren. En tevens blijft daarnaast de gedachte aan het alsnog verhinderen van het uitbreken van een werkelijken oorlog een rol spelen. In dit warnet van feiten, meeningen, gei-uchten en ontkenningen kan het beursleven niet gedijen en wij zien den omzet dan ook wegkwijnen tot een fractie van wat hij aanvang September was, ge tuige de opbrengst der Amsterdamsche beursbe- taling, die in October tot een laagterecord is ge daald. Het publiek blijft nagenoeg geheel uit de markt en wat nog geschiedt, gaat voor rekening var. den bei-oepshandel. In deze sfeer ontstaan be grijpelijkerwijs heele reeksen anomalieën, die order normale omstandigheden onmogelijk zouden zijn. Een uitgesproken anomalie is bijv., dat Ne- derlandsche staatsleeningen op het oogenblik een hooger i-endement geven dan obligaties van prima Nederlandsche ondernemingen. Het Nederlandsehe st&atscx-ediet zou toch, zonder dat wij hiermede het crediet onzer industrieele bedrijven te na komen, ietwat hooger moeten worden aangeslagen. Een anomalie is ook het lage prijspeil van Neder- landsch-Indische aandeelen. Bij een koers van ca. 40C voor H.V.A en van ca. 200 voor Amsterdam Rubber zouden deze aandeelen op het oogenblik, gezien productie- en prijsniveau, alleszins koop waardig zijn en dit geldt eveneens voor vele soort gelijke aandeelen. Het gebrek aan kooplust op dit peil moet weer worden toegeschreven aan een of meerdere der vele „Hemmungen" die de mensch- heid thans beheerschen. Want waax-lijk, Ned.- Indië bevindt zich in een betrekkelijk benijdens- waardigen toestand. Het kan naar vele richtingen vrijelijk exporteeren, uit vele x-ichtingen vrijelijk importeeren. Zijn voornaamste producten zijn voorwerp van vaak dringende vraag. De rubber- prys is alleszins bevredigend en levert een zeer behoorlijke winstmarge op. De prijs, die voor suiker betaald wordt, beweegt zich ca. 100 pet. boven den gemiddelden kostprijs en er is redelijke hoop, dat voor oogst 1940-41 een aanzienlijk grootere hoe veelheid" riet in den grond kan worden gebracht: voorzichtige ramingen stellen dit meerdere zelfs op ca. 300.000 ton. Ook de prijzen voor andere producten, thee, sisal, palmolie, copra, zijn bijzon- dei- gunstig en stimuleeren, waar zulks niet door restriftieovereenkomsten wordt belet, de produc tie De tinquota voor het vierde kwartaal zijn van 70 pet. op 100 pet. gebracht, met het gevolg dat de totale quota voor 1939 76 1/4 pet. zullen bedragen tegen 53 3/4 pet. in 1938 en 107^2 pet. in 1937. Waar bovendien onze Indische tinproducenten, doordien zij niet meer naar of via Engeland ver schepen, boven den maximumprijs van 230 kunnen vex-koopen, ziet de situatie er ook weer heel wat gunstiger uit. Tal van anomalieën worden ten slotte ook gevonden in de beurswaardeering der diverse guldenobligaties, die al naar gelang van toevallige voorkeur of antipathie scherpe koers afwijkingen te zien geven. KRUISWEG 59 HAARLEM tegen zakelijke en persoonlijke zekerheid, of in blanco. Aan- en Verkoop. Voorschot in rek.-crt. (Adv. Ingez Medj Zoo hier en daar ontstaat wat vraag naar een bijzonder fonds. Zoo konden aandeelen A. K. U. zich even in een iets grootere belangstelling ver heugen. Deze belangstelling was toe te schrijven aan het bericht, dat de Nederlandsche directie en commissarissen van de Glanzstoff en de Duitsche directie en commissai'issen van de A. K. U. hun ontslag hadden aangeboden. Wij zien hier een soortgelijke gebeurtenis als ten aanzien der Le verunie reeds was geschied. Zij beoogt, de volko men neutraliteit der Nederlandsche onderneming te waarborgen en moet dus in zekeren zin als haussemotief werken. De vraag rijst, of deze scheiding van leidersbelangen niet tevens het voorspel is voor een daadwerkelijke scheiding tus- schen de Nederlandsche en Duitsche belangen der A.K.U.-groep. Hier is een prachtige gelegenheid om de afsnijding van het blok aan het been, dat de Duitsche belangen sinds jaren voor de A. K. U. hebben gevormd, te bewerkstelligen. De rente-daling in de Nederlandsche geldmarkt duurt onverminderd voort en vormt mede een duidelijk bewijs voor de stagnatie, die er op ver schillende gebieden van ons bedrijfs-, handels en geldwezen waarneembaar is. Het particulier dis conto is in die mate gedaald, dat een verlaging van het officieel disconto met een vol percent tot 2 pet., in navolging van Engeland, sterk aanbeve ling zou verdienen, vooral wanneer men zulk een verlaging in verband ziet met de voorbereidingen voor de te verwachten uitgifte eener groote de- fensieleening. Dat de Nederlandsche Bank den stap tot disconto-verlaging nog niet heeft gewaagd, is wellicht op rekening te schrijven van de waar schijnlijkheid. dat wij hier slechts met een tijde lijke rente-inzinking te doen hebben. Zoolang het koerspeil onzer staatsfondsen geen belangrijke stij ging vertoont, zal het immers toch practisch on mogelijk zijn, een leening onder te brengen, tenzij 'met een zwaren knuppel achter de deur. Vandaar wellicht, dat de Nederlandsche Bank niet veel haast zet achter de disconto-verlaging en eerst eens de kat uit den boom wil kijken. De Bank heeft inmid dels succes geboekt bij het liquideeren harer Mon- delssohn-vorderingen. Zij heeft de vorderingen voor ca. 90 pet. wEten te ïlquideeren door eerkoop vai het onderpand (waarschijnlijk direct aan den Fran- schen Staat) en, volgens verklaringen van onzen Eei-sten Minister, zal hierop nagenoeg geen vex-lies meer wox-den geleden. Men mag ons Nederlandsch bankwezen waarlijk gelukkig prijzen, dat het zich nog zoo goed uit de Mendelssohn-débacle heeft we ten te redden. In België schijnt dit niet in alle op zichten te zijn gelukt, getuige de moeilijkheden bij de Caisse Générale de Reports et de Dépots, die vex-moedelijk tot afschrijving van kapitaal zal moe ten overgaan. De Duitsche regeering heeft haar in Maart j.l. met zooveel fanfares geïntroduceerde financie ringsplan door middel van belastingbons opgege ven. Het doel van dit theoretisch zoo v ex-nuf tige systeem was, de bewapening te bespoedigen zon der gedwongen te zijn tot volledige betaling a contant van alle leveranties. Niet minder dan 40 pet. dier leveranties zou worden voldaan met z.g.n. belastingbons. Dit beduidde derhalve feitelijk een voorschot aan de regeering door middel van een gedwongen leening. Reeds terstond bleek echter, dat het publiek weinig met deze bons op had en het duurde dan ook niet lang of zij werden tegen een aanzienlijk disagio verhandeld. Thans, nu de eer ste bons afgelost moeten worden, schijnt de re geering voor de consequenties terug te schrikken en het geheele systeem wordt nu plotseling naai den rommelzolder verwezen. De regeex-ing hoopt nu haar ontzaglijke behoeften te kunnen dekken uit directe belastingen en de confiscatie der „overtol lige koopkracht". P. C. (Nadruk verboden.) Religieus-Socialistische Getuigenisavond. De oorlog het gericht over de wereld. De Federatie van Religieus-Socialistische Gemeen schappen hield Vrijdagavond in het gebouw van de Vrijzinnig Hervonnden aan de Vestestraat te Haarlem een getuigenisavond waar als sprekei-s optraden de heer J. van de Kieft uit Bussum en dr. W. Banning uit Bentveld. De eerste spreker was de heer J. van de Kieft. Wij zijn in de eerste plaats godsdienstige men- schen, zoo begon spreker zijn rede. In ons Chris tendom hebben wij geen politiek en sociaal pro gram kant en klaar liggen .Het socialisme waarvan wij de fouten echter zeer goed inzien, is de eenige politieke opvatting die met onze godsdienstige inzichten strookt. Aan het socialisme van voor dertig jaar kleefden vele fouten. Men heeft toen gezegd: als de omstandigheden eerst maar gunsti ger worden dan zal ook de arbeidersbeweging sneller groeien en zullen de tekortkomingen ge leidelijk verdwijnen. Dit is niet het geval geweest. Wel is de socialistische beweging, steeds grooter geworden doch de innerlijke kracht van een be^ weging groeit niet steeds met de stijging van het aantal harer leden. Ondanks dit alles echter voelen de religieus-socialisten zich toch onverbrekelijk met het socialisme verbonden. Socialisme is en blijft toch een roep om recht, een verlangen naar ••ede en rechtvaardigheid. Van den aanvang der schepping af staat God's stem naast ons. Als we echter al het leed zien, dat er dagelijks om ons heen gebeurd, dan vragen we ons ai': leven we niet een waanzinnig leven. Moe ten wij maar gewoon doorgaan met ons normale leven te leiden? Of moeten wij ons mee laten slee pen door de sensatie van de oorlogsgebeurtenissen? Dat laatste zeker niet. Wij moeten de feiten nuchter, dat beteekent niet met ongevoeligheid, onder de oogen zien. Door een dergelijke levens houding kan men rustig zijn plicht blijven doen zonder zich over te geven aan ongezonde sensatie- lust en overgevoeligheid. Het militarisme dat door velen geaccepteerd wordt als laatste verdedigingsmiddel der cultuur, is echter aan den geest en de sfeer van het socia lisme en van het Christendom volkomen vreemd. Wij -weten, dat het socialisme ook nu de taak heeft de maatschappelijke vox-men te vinden waarbij na den oorlog de vx-ede bestendigd kan worden en waarin de menschen rust, arbeid en welvaart zullen vinden. In ons zelf moeten wij echter de geestelijke machten versterken, die dit alles moe ten dragen door ons te houden aan het oude Bijbelwoord: Weest nuchter en waakt. Na de pauze sprak dr. W. Banning, die zich allereei'st afvroeg of het mogelijk is den oorlog van thans in verband te brengen met ons geloof en met God. Men moet niet probeex-en den oorlog met al zijn verschrikkingen te vex-klaren van uit. de goedheid van God. De oorlog is zondig menschen- werk. Men moet ook niet zeggen: God heeft het eigenlijk ten bestwil over ons laten komen. Het is gevaarlijk voor ons geweten, alles maar op God te schuiven. De verantwoordelijkheid bexrusf~bij ons zelf. Ook tegen het religieuze nationalisme nam sprekex- stelling evenals tegen de beweging, dat God „ons" voor dat ons kan men elk land. elke partij invullen aan de overwinning zou helpen. Als wij in dezen tijd ons geloof willen bewaren dan zullen wij daarvoor strijd moeten voeren. De oorlog heeft ons niet kunnen verrassen. In de uitbai'sting van die krachten zien wij in de eerste plaats het gericht van God, dat over onze West- Europeesche cultuur komt. Er zijri' nu eenmaal in het leven wetten en krachten, die we niet straffe loos kunnen schenden. De geestelijke wetten en krachten zijn door de wereld geschonden. Over onze wereld gaat het gericht omdat zij de wereld is van het kapitalistische winstbejag. De vrede van Vei-sailles van 1919 is een onrecht geweest. Clemenceau heeft dat vteeselijke woord gezegd: Er leven in Duitschland 20 millioen men schen te veel. In dien geest is het verdrag van Versailles geschapen. Daar moet de wereld thans voor boeten. Is daardoor echter het aandeel van Duitschland in dezen oorlog gerechtvaardigd? Ze ker niet. Dat neemt echter niet weg, dat ook aan den anderen kant tekortkomingen zijn. Wij hopen dat de democx-atie na dezen oorlog nog een plaats in Europa zal behouden. Zou het fascisme overwinnen dan beteekent dat. dat de nacht over Europa zal vallen. Het is te hopen, dat de democratie geloutexd en versterkt uit den chaos te voox-schijn zal komen. De groote zwakheid van de West-Europeesche wereld is. dat men ontzag lijk knap is in techniek maar dat de zedelijke krachten, die deze techniek ten bate en niet ter slachting der mensohheid moeten aanwenden, niet aanwezig zijn. Wanneer wij, nadat de kanonnen weer zullen zwijgen, zullen pogen de aarde opnieuw voor de menschen bewoonbaar te maken dan zal er een verandering van politiek-sociale structuur noodig zijn. Dit zal echter eveneens gepaax-d moeten gaan met een geestelijke vernieuwing. Wij, die neutraal zijn moeten thans meer dan ooit voor het herstel van den vrede werken. We moeten vasthouden aan de verbondenheid van de volken en niet meegaan met de idee. dat men Duitschland maar in stukken moet verdeelen. Ook het Duitsche volk heeft recht op vrijheid, die een maal van binnenuit zal moeten komen. Het vol kenrecht mogen we nooit uit het oog verliezen. De militaire apparaten en de geweldsideologie zullen we naar afloop van den oorlog af moeten breken. Het moderne geweld is voor de wereld niet meer te dragen. Ze gaat er aan kapot als men het ge bruikt en ze gaat er ook aan kapot als men het niet gebruikt. De lasten van de moderne bewape ning zijn niet meer op te brengen. De volken van nu voeren geen van allen den oox'log met, geestdrift. Dat hebben we ten minste al geleerd. Aanstonds zal opnieuw gebouwd moeten worden. Dan wijst het socialisme principieel een goeden weg. Die nieuwe samenleving mag niet ge bouwd worden op bezit en winst maar op ai'beid en dienst. Alleen een waarachtige geestelijke ver nieuwing zal zoo'n samenleving kunnen scheppen. ZATERDAG 4 NOVEMBER Dancing „La Gaïté", Raaks: The Casanova's Dansband. Nachtfeest tot 3 uur. Luxor Theater: „Sta op en vecht". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Spooktrein" geprolon geerd. 2,30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Entente Cordiale", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het schip der vervloe king" en „Drie razendé jockeys", 2 en 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schótersingel 117a. Geopend eiken werkdag van 35 en van 78 uur. Beverwijk: „Boefje" in het Kennemer Thea ter. 8 uur. ZONDAG 5 NOVEMBER Gem. Concex-tzaal: Vólksconcert H. O. V., 2.30 u. Rembrandt Theater: „Het wonder der voortplan ting", 11.30 uur. a Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Beverw ij k: „Boefje in het Kennemer Thea ter, 2.30 en 8 uur. MAANDAG 6 NOVEMBER Stadsschouwburg: Het Ned. Tooneel: „Boefje". 8.15 uur. Haarlem's Muziek-Instituut: Aesthetische piano- voordi-achten door Dirk van der Stam, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag van 35 en van 78 uur. B e v e r w ij k: „Boefje" in het Kennemer Thea ter, 2.30 en 8 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming gevraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 4 Nov. 8 uur tot en met Vrijdag 10 Nov. zijn de volgende apotheken op Zondag i des avonds na 8 uur en des nachts geopend. Th. A. Klinkhamex-, Koninginneweg 69. Tel. 11596 C. J. ten Hagen-Cramer, Lange Veerstr. 19. Tel. 11000. Frans Hals Apotheek, Fr. Halsplein 1. TeL 11180. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. 89. Ook op conditiën. <Adv Ingez. MecL.i Haarlem vroeger en thans. Eenige vergelijkingen over verhuizing, geboorte en overlijden. De algemeene indruk is dat in den laatsten tijd in Haarlem nog al veel verhuizingen plaats hebben. Daartoe werkt irx het bijzonder het feit mede, dat in de nieuwe buitenwijken, die in het bijzonder in trek zijn bij de forensen, het af en toe een gaan en komen van Amsterdammers is. In het afgeloopen jaar vestigden zich hier niet minder dan 1613 Amsterdammers, terwijl 1347 Haarlemmers (vermoedelijk voor een groot deel vroegere Amsterdammers, dien het heen en weer trekken toch minder goed beviel) naar Amsterdam verhuisden. Maar het zijn niet al leen Amsterdammers die heen en weer trekken. In 1938 vestigden zich te Haarlem 9455 nieuwe bewoners, terwijl er 8523 vertrokken. 1938 was geen uitzondering want de cijfers van de voorafgaande jaren komen daarmee vrijwel overeen. Om nu na te gaan faoe het bij het begin van deze eeuw met de treklust der Haarlemmers ge steld was, hebben wij de officieele statistieken der gemeente Haarlem bestudeerd, Daaruit blijkt dat Haarlem in 1900 63742 in- wonders telde (op 1 Januari 1938 was dit aan tal gestegen tot 135.356). Er vestigden zich in 1900 te Haarlem 4500 personen, terwijl er 4248 naar elders vertrokken. Wanneer wij de cijfers berekenen naar het aantal Inwoners komen wij tot het volgende re sultaat Vestiging per 1000 inwoners: 1900 71,8, 1938: 69.3. Vertrek per 1000 inwoners: 1900: 66.4, 1938 62,5. Uit deze vergelijking blijkt dus dat de ver- huislust der Haarlemmers in het begin dezer eeuw nog iets grooter was dan nu. De algemeene indruk dat het tegenwoordige geslacht minder „hok-vast" is blijkt dus on juist te zijn. «Nu wij toch aan het vergelijken zijn tusschen 1900 en 1938 is het ook van belang kennis te nemen van de cijfers over geboorte en sterfte. In 1900 werden te Haarlem 1885 kinderen geboren, tegen in 1938 2363. De geboortecijfers waren per 1000 inwoners: 1900: 29,5, 1938: 17,3, waaruit dus blijkt, dat het in den loop der jaren sterk gedaald is. ,In 1900 stierven te Haardem 1065 menschen en in 1938: 1147. Per 1000 inwoners was dit: 1900: 16,6. 1938:8.4. Het sterftecijfer te Haarlem is dus sinds 1900 tot bijna de helft gedaald. STADS-BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM. Statistiek van bezoek en uitleening over October 1939 (1938). I. Prinsenhof Bezoek aan de leeszaal door 2309 personen (v.j. 2336), t.w. 1795 mannen, 488 vrouwen en 326 militairen Bezoek aan krantenzaal door 4999 personen (v.j. 5614), t.w. 4392 mannen, 347 vrouwen en 260; militairen. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 7308 personen (v.j. 7959) t.w. 6187 mannen, 535 vrouwen en 586 militairen. Uitgeleend wei-den 7715 boeken (v.j. 8039) II. Filiaal „Huis te Zaanen". Bezoek aan de leeszaal door 959 personen (v.j 923), t.w. 707 mannen, 130 vrouwen en 122 mi litairen. Uitgeleend werden 3091 boeken (v.j. 3311). III. Hoofdbibliotheek en filiaal werden te zamen bezocht door 8267 personen (v.j. 8873) t.w. E mannen, 655 vrouwen en 708 militairen. In het geheel werden uitgeleend 10806 toeken (v.j. 11350). EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het doct.-examen rechten: de heer J W. Groesbeek; voor het doct.-ex. economie: de heeren J. D. M. Ketelaar en J. de Geus; voor het propaedeutisch examen theologie: mej. H. M. Kooy en de heer H. J. Franken. Apothekersassistent. Geslaagd mej. M. M. A. Kraetzer te Overveen. TELEF. 15013 TROU WAUTOMOBIELEN iets aparts en verwarmd. 'Adv Ingez Med Mijnheer Dinges kon echter één ding niet uitstaan: lang stilzitten. Nauwelijks was het broodje met kaas verorberd, of hij schoof onrustig heen en weer, stond op en liep een paar paadjes om. Plotseling ontdekte hjj op een muur een roos. Voorzichtig liep hij naar den muur, stak z'n arm omhoog, x-ukte en trok aan de roos. Aar. den anderen kant van den mum- klonk een hevig gegil, afkomstig van een dame. Dinges hield op met rukken, keek verbouwereerd naar z'n hand...»* Twee glinsterende briileglazen voor twee vlammende oogen verschenen boven den mum, namen Dinges van top tot teen op en vestigden zich toen op Dinges' hand, waarin hij de roos hield, welke zoo-even nog op haar hoed had gepronkt..-»* Au. f ADIC (HfeA PROGRAMMA ZONDAG 5 NOVEMBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO', NCRV. 7.15—11.30 KRO 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gereformeerde Kti dienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). Causerie. „Het streven van onze R. K. Blindt bond." 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Bench: A. N. P., gramofoonmuziek. 10.40 Boekbesprekj 1.20 Rococo-octet. 1.35 Gramofoonmuziek. Rococo-octet. 2.00 Godsdienstonden-icht. 2.30 G- mofoonmuziek. 3.00 KRO-Kamerorkest en solt 4.00 Ziekenlof. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gew$ muziek (gr.pl.). 5.20 Vrije Evangelische Ke- dienst Hierna- Gewijde muziek (gr.pl 7.45 richten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten N. P., mededeelingen. 8.15 Vroolijk programt 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Radiotooneel. lol Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.1 Epiloog 11.0011.30 Esperantolezing. HILVERSUM n, 301,5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tid bouwhalfuur. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causq „Van Staat en Maatschappij". 10.00 ZondagsschtJ 10.30 Doopsgezinde Kerkdienst. 12.00 Cyclus „Vd schijnselen van dezen tijd". 12.25 AVRO-Amua mentsorkest en solist. 12.45 Berichten A. N. Hierna: Gramofoonmuziek. 1.00 Vervolg conce-,1 I.30 Causerie „Een gesproken mailbi-ief". 1.50 Rij dex-koorzang (opn.). 2.00 Boekbespreking. 21 Leden van het Omroeporkest en solisten. 3.30 Zal en orgel. 4.00 Cyclus „Onze weermacht". 4.25 Gh mofoonmuziek. Hierna: Sportnieuws A. N. P. öj Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kindera 6.00 „Bravour en Charme". 6 30 Voor schakers. 6j Sportnieuws A. N. P. 7.00 VARA-Kalender. 7. Schuldig of onschuldig? 7.30 Het Rosian-orktj 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.20 0.-] roeporkest en soliste. 9.20 Gramofoonmuziek. 9J Radiotooneel. 10.00 Literair-muzikaal programs, II.00 Berichten A. N. P. Hiex-na. Het AVRO-Daia orkest. 11.4012.00 Orgelspel (opn.). ENGELAND. 391 en 449 M. 8.45 Kerkdienst. 11.20 Blaasorkest. 12.00 Cause „Gx'eat occasions". 12.20 Berichten. 12.35 Zari I.05 Radiotooneel of gevarieerd px-ogramma. R Causerie. 1.50 Concert. 2.50 Wedsti'ijd. 3.20 richten. 3.35 Religieuze causerie. 3.55 Gramofoo; muziek. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5,1 Declamatie. 5.55 Orgelspel. 6.20 Orkestconcert. 6.1 Mededeelingen. 7.15 Kerkdienst. 8.00 Liefdadij heidsoproep. 8.05 Optreden van een solist(e). 8.1 Berichten. 8.35 BBC-Theater-orkest. 9.15 Radi: tooneel of gevarieerd programma. 10.05 Epiloo 10.15 Optreden van een soliste(e). 10.40 BB( Variété-orkest. 11.20—11.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8,! S.35 Omroepkoor en -orkest. 9.5010.20 Volk liederen. 10.3510.55 Omroeporkest en soliste II.201.20 Concert. 1.35 Populair concert. 3.: Weermachtconcert. 7.35—12.20 Zie Deutschlam sender. BRUSSEL, 322 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Zang en orgelspi 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Carillon-bespelin 11.20; 12.301.20 en 1.50 Gramofoonmuziek. 2.1 Omroepsymphonie-oi-kest en solisten. 5.35; 6.20 i 6.45 Gramofoonmuziek. 7.20 Gevarieerd progan ma. 9.3011.20 Gx-amofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Gevarieerd concei 10.20 Koninklijke Koorvereeniging Carolorégienr 10.35 Gramofoonmuziek. 11.05 Pianovoordraci 11.35 Gramofoomnuziek. 11.50 Omroepdansorke en soliste. 12.551.20 en 1.50 Gramofoonmuzie 2.05 Stafmuziek van het 1ste Regiment Guidf 2.50 Pianovoordracht. 3.05 Gramofoonmuziek. 3/ Stafmuziek van het 1ste Regiment Guides. 4.1 Vioolvoordracht. 4.20; 6.15 en 6.35 Gramofoonnu ziek. 7.20 Uitzending voor soldaten. 7.50 Radii orkest en solisten. 9.30—11.20 Gramofoonmuzie MAANDAG 6 NOVEMBER 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP., 8.05 Schriftlezing, meditatii 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Felicitaties). 10.3 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 D „Vedelaars". (Van 12.00 Berichten. Om 12.45 Be richten ANP.) 1.00 Orgelconcert. 2.00 Schooluitzen ding. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over ka merplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbelle zing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinde ren. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje. (7.0 Berichten). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichte ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Utrechtsch Ste delijk orkest. Toonkunstkoor en solisten. 10.15 Be richten A.N.P., actueel halfuur. 10.45 Gramofoon muziek. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM n 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd doo de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Bex-ichten ANP., gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang ei piano. I. d. pauze: Gramofoonmuziek. 11.10 Decla matie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Orgelspel 12.45 Berichten ANP., hierna: Gramofoonmuziek I.00 VARA-orkest. 200 Gramofoonmuziek. 3.05 De. clamatie. 3.35 Viool en piano. 4.00 Gramofoonmu ziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmu- ziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Reportage. 6.45 Klarine en piano. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Voor de nie meer leerplichtige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 VARA-orkest (met toelichting). 8.00 Herha ling SOS bex-ichten. 8.03 Berichten ANP., 8.15 Gra mofoonmuziek. 8.30 De Ramblers. 9.00 Reportage- schets. 10.00 „White and Wood". 10.15 VARA-or- kest. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Gramofoonmuzie! ENGELAND 391 en 449 M. 10.05 Orgelspel. 11.20 BBC-Harmonïe-orkest II.50 Solistenvoordracht. 12.20 Berichten. 12.3Ï Harry Fryer en zijn orkest. 2.20 Concert, 2.50 Ra diotooneel of gevarieerd programma. 3.20 Berich ten. 3.35 Causerie. 3.50 Vax-iété. 4.20 Kinderuurtje 4.50 Orkestconcert, 5.20 Berichten. 5.35 Declama tie. 5.55 Variété. 6.30 Solistenvoordracht. 6.50 Me dedeelingen. 7.20 Orgelspel. 7.35 Radiotooneel ol gevarieerd programma. 8.20 Berichten. 8.35 Va riété. 9.20 Orkestconcert. 10.05 Declamatie 10.20 Dansmuziek. 11.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen KEULEN 456 M. 5.50 Herm. Hagestedt's orkest. 7.40 Gramofoon muziek. 9.30 Zang en piano. 10.00 Gramofoonmu ziek. 11.20 Het Omroeporkest en solist. 1.35 Popu lair concert. 3.20 Het Omroeporkest, 4.30 Instru mentaal kwartet. 5.20 Concert. 7.35 Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepdansorkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Pianovoordracht. 4.45 Gramofoonmuziek. 7.20 Ont spanningsprogramma voor soldaten. 7.50 Omroep dansorkest. 8.20 Het Belgische Nationaal-orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.35 Gramofoonmuziek. 11.50 Radio orkest. 12.50, 4.20 en 5.35 Gramofoonmuziek. 5.50 Radiotooneel in dialect. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Uitzending voor soldaten. 7.50 Radio-orkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Radio-orkest. 9.30 Cabaret-programma. 10.05 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDF.R 1571 M 7.35 Gramofoonmuziek, 8.05 Gevarieerd pro gramma. 9.20 Berichten en mededeelingen. 9.50 Gramofoonmuziea. 10.20 Concert. 11.20 Berichten# hierna tot 12.20 Nachtconcert,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6