„2)e wqMksvaqet Haarlem s bevolking bewerkstelligt geslaagde verduisteringsoefening. ARRID Makelaarskantoor J. P. VAN VELSEN H.D.*V ertellini lil L- ljoido4i= VERIOREN: GROENTJE DONDERDAG 16 NOVEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD ALLERWECE OEFENDEN DE LUCHTBESCHERMINGSDIENSTEN. Groote vooruitgang na het eerste experiment. Woensdagavond klokke half negen klonk het geloei van de sirenes over de daken der Haarlemsche huizen en het deel van de stad, dat Dinsdagavond niet verduisterd werd, was in een oogwenk donker. In de Vestestraat, de Bakkerstraat, Einden- houtstraat en op het Hofdijkplein werden bij wijze van oefenobjecten brandbommen gesigna leerd. De uitkijkposten waren ondergebracht in een warenhuis, de Noorderkerk, de Slachthuis straat, de Kathedraal en de huishoudschool. De wijkhoofden stuurden de brandweerwagens en het personeel van den geneeskundigen dienst naar de verschillende onderstelde onheilsplekken. De spuiten gaven water, op de brancards werden menschen weggedragen, en de diverse instanties rapporteerden elkaar over de uitgevoerde hande lingen. Dat was in groote trekken het verloop van de luchtbeschermingsoefeningen, die in verduis terd Haarlem plaats" vonden. Demonstratie in de Vestestraat. Alles verliep naar wensch. In de Vestestraat hebben we een demonstratie gadegeslagen. Er waren nog kleine tegenslagen te overwinnen, doch daar zijn de oefeningen tenslotte voor. Zoo was er bijvoorbeeld één lantaarn, blijkbaar het zwarte schaap van de lampenfamilie, die niet uit wilde gaan. En aangezien het gisteravond den men schen werd aangerekend wanneer ze w 1 uitgin gen. en den lantaarns indien ze dat niet deden klom een monteur van het electriciteitbedrijf in den paal en maakte korte metten met het eenige licht dat nog in de duisternis brandde. Toen de vrijwilligers met den Brandweer handwagen in de Vestestraat arriveerden konden zij in den beginne de aansluiting voor de slang niet vinden. IJverig werd de straat afgespeurd naar de put met den witten kring eromheen doch pas na eenigen tijd slaagde men erin de water- dorst van den ongeduldig wachtenden slang te bevredigen. Doch zooals gezegd, oefeningen zijn er om zulke tegenslagen te overwinnen. Om de demonstratie geheel uit te voeren werd de kerk eenigen tijd met water bespoten. Gewondentransport. Intusschen werd aangenomen dat bij den bomaanslag menschen gewond waren. Bij het schijnsel van de afgeschermde blauwe lampen werd een „slachtoffer" op een brancard gelegd en naar het wijkziekenhuis vervoerd. Mochten de oefeningen in het algemeen ge slaagd heeten, ook de verduistering zelf schonk voldoening. Vooral in vergelijking met de vorige ver duistering van Haarlem, toen een vliegtuig boven de stad speurde en o.a. ook op de Groote Kerk verslaggevers geposteerd waren, vormt de verduistering van Woensdag avond een groote verbetering. Er waren geen ..vergeten" vensters of ope ningen meer. En het publiek werkte wel zeer mede tot het welslagen der oefening door zich niet op straat te begeven. Welk een verschil met de vorige oefening, toen im mers de Groote Markt en tal van straten nog danig bevolkt waren. De humor ontbrak niet. Er bewogen zich nog wel menschen op straat, doch ze waren te tellen. De politieagenten hielden hen aan en adviseerden hen binnenshuis te gaan. Men gehoorzaamde. Velen bleken trouwens bij informatie geldige redenen te hebben om zich nog buitenshuis op te houden. Wij woonden op de Groote Markt de volgende niet onvermake lijke „controle" bij, die tevens leerde hoe een goed bedoeld woord verkeerd opgevat, tot niet bedoelde gevolgen zou kunnen leiden. Voor een agent doemde in het duister een burger op. Agent: Heeft u een reden om op straat te zijn, meneer? Burger: Ik ben van de luchtbescherming. Agent: Waar kan ik dat aan zien? Burger, uit zijn zak een band tevoorschijn halend: aan den band om mijn arm. Agent: Maar wanneer u dat ding in uw zak draagt inplaats van om uw arm kan ik toch niet zien wie u bent Burger: De veiligheidsspelden waren op. Agent (gelaten): Nou maar dan is uw hoofd niet heelemaal in orde. Burger (boos wordend): „Wat zegt u daar. mijn hoofd niet in orde?'" Agent: Ja. meneer, uw wijkhoofd. Burger: Oh, bedoelt u het zoogoeden avond Agent (de discussie eveneens sluitend): Goe denavond meneer Er waren humoristische lichtpunten in de duisternis Gelukkig. Uit sommige vensters drong nog wel licht naar buiten. Politieagenten belden bij de be treffende huizen aan en maakten de menschen erop attent dat 't veranderen moest. Doch werkelijk lichte plekken, zooals die tij dens de eerste verduisteringsoefening in dit stadsdeel nog zoo veelvuldig voorkwamen, ont braken dit keer geheel. Haarlem was een uitgestorven stad. waaruit alle leven weggezogen scheen; trams bewogen zich als laatste zuchten van een verdwijnend stadsbestaan gelijk vage schimmen voort. Achter de muren ging het leven voort. En toch, achter de zwarte muren ging het leven voort. Een treffend voorbeeld daarvan vormde bijv. het restaurant Brinkmann op de Groote Markt. Van buiten scheen het één zwarte massa. Doch binnen was er licht, muziek en vroolijkheid. Onder leiding van inspecteur Rijp- ma door „donker Haarlem" zwervend, beklom men wij ook nog het dak van restaurant Brink mann. en van deze hoogte af konden we wel zeer duidelijk waarnemen hoezeer deze verduistering geslaagd mag heeten. Na afloop der verduistering deelde de com missaris van politie ons op het politiebureau nog mede dat hij uiterst voldaan is over de ver duisteringsproef. Met opzet had men daar, waar de straten op gebroken waren, roode lichten laten branden. Dit werkte de verduistering weliswaar eenigs- zins tegen, doch anderzijds betrof het tenslotte een oefening, en de opgebroken straatdeelen, met name die welke aan het water grenzen, waren te gevaarlijk om ze te verduisteren. Het was een wonderlijke gewaarwording on middellijk nadat de klokken hadden geluid ten teeken dat de verduistering ten einde was het verkeer allerwegen weer ongestoord te zien func- tionneeren. Als bij tooverslag herleefde Haarlem, bevrijd uit den ban van het duister. Nieuw... Reuk werende Crème Stopt op veilige manier TRANSPIREEREN in de armholte. 1. Bederft de kleeding niet - prikkelt de huid niet. 2. I< onmiddellijk droog, kan direct na het ontharen worden gebruikt. 3. Stopt het traniplreeren gedu rende 1-3 dagen i neemt den reuk weg. 4. Witte, vetvrije crème met trlischen geur. 5. Beichermt Uw kleeding tegen tranjplratle-vlekken maakt toui-brai overbodig. f.1.- per pot. (Adv. Ingez. Med.) EEN OPWEKKING. In „Radio-Express", tijdschrift voor Radiotech niek, lezen wij onder het opschrift „Pak aan!" het volgende: Buitengewone tijdsomstandigheden nu. Moei lijk voor jonge menschen. om aan den slag te komen. Daarom bij de pakken neerzitten? Dat dan toch mindier dan ooit. Bijzondere tijdsomstandigheden openen ook juist wel bijzondere gelegenheden voor hen, die geschiktheid bezitten en bevoegdheid hebben verworven voor bijzondere beroepen. Men behoeft er niet aan te twijfelen, dat de radio wel eenige perspectieven van dien aard biedt. Het is heusch de moeite waard, daarnaar eens te gaan lnformeeren. Dat kan het best geschieden bij een der opleidingsinrichtingen, die in voortdurende, nauwe verbinding staan met de verschillende takken van het radiobedrijf, waar geschoold personeel plaatsing kan vinden. Het gaat hier niet, zooals een Engelschman in de Wireless World vertelt dat het in Engeland ging in den vorigen oorlog. Er bestond toen nij pende behoefte aan radio-telegrafisten; de jon geman kreeg een opleiding van een paar weken aan een radioschool en ontving op grond van een vermoedelijk oppervlakkig examen zóó maar het certificaat le klasse. Een werkelijke radio-installatie had hij nog nooit gezien; oefe ning in practisch verkeer bezat hij niet; hij had zelfs nog nooit aan een echt toestel naar echte seinen geluisterd, maar binnen vier dagen zat hij als eenige radiotelegrafist op een schip, dat naar de Middeliandsche Zee voer. Dat hij er toch wat van terecht bracht was meer een bewijs van bijzondere geschiktheid dan van bevoegdheid. Wij zeiden reeds: Zoo gaat het hier niet; en wij denken, dat het In Engeland nu zoo ook niet meer gaat. Maax bijzorittere kansen voor geschikte be voegden zijn er en komen er. De geschiktheid is een kwestie van aanleg en van persoonlijke eigen schappen. De één zal meer geschiktheid be zitten voor de bedieningsfuncties, de ander in sterker mate voor de constructies, service, labo ratoriumwerk, technische handelsbedrijven. Voor ieders aanleg hebben de opleidingsinrichtingen een mogelijkheid, om nuttige bevoegdheden te verwerven. En er zijn mogelijkheden voor men schen, die op zeer verschillende trappen van algemeene ontwikkeling staan. En zijn functies in de radio, waarvan men ook geheel of grootendeels schriftelijk kan worden opgeleid en waarbij toch individueele hulp bij de studie kan worden verleend. Wie zooiets wil raadplege over de te kiezen studie een opleidings inrichting, die hem ten beste zal raden. En als de keuze is geschied, welnu, pak aan! EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Amster dam tot arts: mej. J. H. Moes (Zwolle) en de hee- ren H. Kollis (Berkhout), J. E. Bloemendaal (Win schoten), S. A. Hertzberger (Amsterdam) en J. H. F. Remme (Oud-Beijerland). Geslaagd voor het artsexamen le ged. de heeren J. C. Müller (Zeist), H. de Zwaan (Amsterdam), H. Musaph (Amster dam), H. M. Martens (Amsterdam) en A. Pols (Maarssen). Geslaagd voor het cand.-ex. wis- en natuurkunde: mej. J. C. Andriesse en de heeren K. L. de Vries en J. A. F. M. Brans. DE FIRMA NMONESTIER. Over de .Firma Monesier", het tooneelstuk, dat Vrijdag 17 November door het Residentie Too- neel in den Stadsschouwburg te Haarlem zal worden opgevoerd, schreeft de Nieuwe Rotterd Crt.: Voor het spel van Vera Bondam hebben wij de grootste bewondering. Het is zuiver, het is zonder eenig valsch accent, het is beurtelings ge laden met innigheid en met hartstocht, zonder ook maar een oogenblik melodramatisch te worden, gevaar, waaraan een minder begaafde actrice niet ontkomen zou zijn. De Maasbode: Wat het spel betreft moeten we met groote bewondering gewagen van de zuivere afgewogen, diep doorvoelde vertolking, welke Ve ra Bondam egeven heeft, van de veel eischende rol. van Marthe, de verwaarloosde, bedrogen, naar liefde hunkerende echtgenoote. Residentie-Bode: In deze „zedencomedie" nu heeft Vera Bondam als Marthe haar oude groot- heir van tragedienne hervonden. Zonder zich te branden aan het gevaar van lamenteeren en van sen timenteel harstochtelijk uitbarsten heeft zij met groote meesterschap het slingeren tusschen hoop en vrees, het vechten van het vrouwelijk individu om haar levensrechten, haar recht op geluk en liefde uitgebeeld met een waarlijk zeld zame echtheid. CONCERT. Schoten's Chr. Gemengd Koor met zijn on- derafdeeling Chr. Kinderkoor „Zanglust", diri gent Jac. Zwaan, 't Haarl. Geref. Mannenkoor en het Haarl. Geref. Vrouwenkoor geven op Dins- 21 November een concert in de Gem. Concert zaal te Haarlem. Medewerking verleenen mej. Tine Woudt (sopraan) te Leiden, mej. Annie Ehrbecker (viool), mej. Hendrica Hessels (cello). Mej. Bets Nederkoorn en de heer Gosse Kroese (piano) Sche/e hoofdpijn "BAKKERTJE. (Adv Ingez. M PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 17 NOV. Progr. 1: Jaarsveld en Hilversum l Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.Keulen pl.m. 10.Deutschlandsen- der 10.20 Pauze of Diversen. 11.20 Ned. Brussel 1.20 Keulen 1.50 Danmarks Radio 2.35 Pauze of Diversen 3.05 Danmarks Radio 3.50 Keulen 4.20 Ned. Brus sel 5.30 Motala of diversen 6.20 Ned. Brussel 10.20 Breslau. Progr. 4: 8.Ned. Brussel 8.20 Engeland 11.20 Fr. Brussel 11.50 Engeland 12.50 Pariis Radio pl.m. 1.40 Pauze. 1.45 Deutschiandsender 2.20 Engeland 4.20 Fr. Brussel 5.20 Engeland 5.35 Fr. Brussel 6.20 Diversen of gramofoonmuziek 7.20 Keulen 7.35 Weenen of diversen pl.m. 8.10 Engeland pl.m. 8.30 Beromunster 9.20 Keulen pl.m. 9.30 Diversen of Gramofoonmuziek. pl.m. 9.40 Danmarks Radio 10.20 Pauze of diversen pl.m. 10.40 Boedapest 11.20 En geland. Progr. 5: 8.005.00 Diversen 5.005.09 Sche- veningen (Berichten Dep. v. Justitie) 5.097.00 Di versen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert Orkestenparade. 1. Ti-pi-tin, Gipsy Ass. Band. 2. I do like to see. Sydney Kyte. 3. A. Hill Billy Round up, Roy Fox 4. Tippelbriider, Jean Steurs. 5. Potp. v. Peter Kreu- der melodiën, Erhard Bauschke. 6. Tango Bolero, B. von Géczy. 7. Alles hört zu, Walter Raatzke. 8. Dornröschens Brautfahrt, Joe Bund. 9. Rustica- nella, Frederic Hippmann. 10. Die Schönbrunner, Ork. v. d. Berl. Opera. 11. Taras Boulba, Seccos Ginnos. 12. Casino Dances, Blue Hungarian Band. 13. Molly O'Donahue, Jimmy Grier. 14. Hero's to you and love, Henry Hall. 15. De Neurenberger Speeldoos, Ens. Pierre Palla. 16. Hup Holland, Har monieorkest. 8.0012.00 Diversen Kleverlaan 174 - Haarlem - Telefoon 12840 tAdv ingez. Med..) De Postdiefstal. door BERT LOVEN. OEWEL Jack Burton met voorgewende nauwkeurigheid de verscheidenheid van documenten sorteerde, lag er op zijn jongensachtig gelaat een duidelijke trek. dat er in zijn binnenste iets broeide Wat dat was zou hijzelf met geen mogelijkheid kunnen zeggen, maar wat hij wel wist, dat was, dat mijnheer Jackson hem zoo even op brute manier had gezegd, dat hij over 14 dagen kon ophoepelen. Toch was hij vastbesloten tot het laatste oogenblik zijn plicht als kassier te doen, maar hij deed het met een eigenaardigen trek op zijn gezicht, omdat hij wist, dat hij van dit oogen blik af, zijn plicht deed, om zich te wreken. Regelmatig werden de stapeltjes bankbiljetten grooter en de lange lijst van bedragen werd onrustbarend groot. „Veertig duizend pond sterling", mompelde hij. „Over vijf dagen moet het bedrag van tach tigduizend compleet zijn, om met een specialen post wagen naar het filiaal in Sheffield te wor den vervoerd". Het vervoersplan lag nauwkeurig omschreven voor hem. Het pakket met tachtigduizend pond- sterling zou in een postwagen geladen worden, welke met den London-Edinburg Express mee ging. Twee beambten van Scotland Yard zou den in den wagen plaats nemen en dan zou het rechtstreeks doorgaan tot een stop plaats, enkele kilometers over de brug van de Trent. Vandaar werd de zending verder per auto naar het filiaal in Sheffield gebracht. Burton had van dit plan een zorgvuldige studie gemaakt, zonder eigenlijk te weten, waarom, want hij zou van het transport geen deel uitmaken. Als het geld in Sheffield was aange komen, zou hij al een week langs de straat slen teren. zonder werk. want Jackson was onver murwbaar geweest. Met één slag waren zijn toe- komstdroomen vernietigd en voor het oogen blik wist Jack Burton niet beter te doen, dan boeken en bankbiljetten in de safe te bergen en naar huis te gaan. Diep in gedachten liep hij verder, zonder te bemerken, dat iemand hem volgde. Op den hoek van een straat voelde hij een hand op zijn schou deren zacht hoorde hij zijn naam noemen: „Jack Burton?"..., „Ted „Ik kan niet zeggen, dat je een vroolij-k gezicht zet, Jack", zei Ted Stanhope lachend. „Of ver heug jij je niet op ons weerzien na tien jaar?" De ontmoeting was voor Burton een ware 'rer- rassing en het duurde enkele minuten voor hij antwoord kon geven. „Kom mee naar mijn kamer, Ted. Ik moet je iets vertellen". De afstand was groot, maar ze hadden elkaar zooveel te vertellen uit den tijd, sedert ze elkaar verlaten hadden, dat ze ongemerkt aan de wo ning van Burton waren gekomen. Het was al na middernacht voor Ted Stanhope het huis verliet. Jack Burton was dingen van zijn ouden vriend te weten gekomen, welke hij een paar uur gele den ernstig zou hebben afgekeurd. Ted Stanhope was een misdadiger geworden. Hij had het zonder blikken en blozen bekend dat de politie hem zocht wegens een groot aantal inbraken. Er was een belooning van vijfhon derd pond sterling op zijn aanhouding gesteld, maar Ted wist. toen hij op straat liep. dat Jack de belooning niet wilde verdienen. Burton was bleek geworden, toen hij de revol ver zag, waarmede Ted schijnbaar achteloos speelde en toen hij verteld had, dat Jackson hem zijn congé gegeven had, hadden ze een plan uit gewerkt. Een vernuftig plan, zooals alleen door een geroutineerd misdadiger als Ted Stanhope kon worden beraamd. Maar het mocht niet te lang duren voor alle kleinigheden nauwkeurig overwogen waren, want over vijf dagen zou het bedrag van tachtigduizend pond vervoerd wor den en dan moesten ze gereed zijn voor den overval op het postrijtuig. Twee dagen en twee nachten werkten Ted en Jack aan het plan en toen waren ze ervan overtuigd, dat er geen speld tusschen te krijgen was. Ted Stanhope zou het moeilijke werk doen als tegenprestatie voor de mededeelingen van Bur ton. De LondonEdinburg Express zou regelrecht doorrijden tot de halte over de Trentbrug, maar Ted wist, dat even voor de brug een signaal stond en dat vergemakkelijkte hun plan. Met een snelle auto zouden ze rijden tot vlak voor de brug daar zou Ted uitstappen, het signaal op on veilig stellen, door den draad door te knippen De sneltrein zou stoppen en zijn revolver zou de rest doen. Als er geschoten moest worden, dan zou hij met die paar mannen wel afrekenen. Zijn schoten misten nooit hun doel en hij had het voordeel van de verrassing aan zijn zijde. Bur ton zou met zijn voet op het gaspedaal wach ten en na den overval snel wegrijden in de rich ting van Grimsby. Ze konden daar zijn, voor de politie verwittigd was. Stanhope had zijn revolver aan Jack gegeven, voor het geval, dat er iets' bijzonders gebeuren mocht, waarop ze niet gerekend hadden. Zoo stonden de zaken, toen even, voor midder nacht de London—Edinburg Express vertrok. Al leen de mannen in den postwagen wisten, dat er Nummer 18 posteerde zich midden in de straat, waaruit het lawaai kwam. Lang stond hij echter niet zoo, want als hij niet heel vlug opzij gesprongen was, dan had de ezel hem getorpedeerd, En daar voor voelde de agent niets. Het dienstmeisje, dat naast den groente winkel de stoep schoonmaakte, vond het bij haar buurman zoo vreemd stil. Zij ging daarom eens kijken en zag allemaal be- wustelooze menschen liggen. Zij greep de waterslang en spoot iedereen nat. Gillend en schreeuwend sprongen alle klanten weer op de been. Mevrouw Dinges maakte maar gauw, dat ze weg kwam. Toen zij door en door nat thuis kwam, keek haar man wel erg verbaasd, maar mevrouw zei niets. plAATS Iïêm een kapitaal vervoerd werd, maar de twee ma nen, die op hetzelfde uur langs den donker weg reden in de snelste auto, welke ze had: kunnen bemachtigen, glimlachten bij de dachte, dat ze weldra met hun buit in Amen een heerlijk leventje zouden leiden. Dat zou wraak zijn voor het ongeoorloofde optre: van mijnheer Jackson. In de verte zegen ze het roode licht van bn signalen en even later stopte de auto op nog gt honderd meter van de brug. In de verte klonk het snerpende geluid een stoomfluit. De sneltrein was in aantoc maar het signaal bleef rood. Ted had zijn w. gedaan. Langzamer en langzamer schenen de lich; uit de coupés zich voort te bewegen en vlak vt het signaal stond de trein stil. Burton hield zijn adem in. Dit was het kritis oogenblik. Alles zou nu afhangen van het vh ge en overrompelende optreden van Stanhq Vijf minuten stond de express nu Al stil en v gens hun berekening zou Ted nu elk oogenb kunnen verschijnen. Dat er geen schoten wai gevallen was in het geheel niet verwonderlj want Ted beschikte over een gaspistool en i hij geluk had, waren de beambten in den tri al bewusteloos voor zij konden schieten. Plotseling hoorde hij een verward geschreet Coupédeuren vlogen open en menschen strooi den langs de spoorlijn. Er vielen nu ook revi verschoten, maar Ted Stanhope verscheen ni Eensklaps bevreesd, dat zijn vriend iets i overkomen en uit een gevoel van solidarit rukte hij het portier open en vloog met dé ren ver in zijn hand in de richting vanwaar de scï ten kwamen. Misschien kon hij zijn vriend h pen. Nog vijf en twintig meters scheidden hem de spoorbaan, toen hij zijn vriend zag aankora Hij zwaaide met een pakje, maar juist toen I over een sloot wilde springen gleed hij uit en v! Onmiddellijk snelde een geüniformeerde li ambte toe. Stanhope was weer overeind gel men, maar hij zag zich den weg versperd en ontstond,een verwoed gevecht tusschen de 1 ambte en Ted. Burton hoorde de schoten kni len en in een ototselinge opwelling van woede i angst, schoot filj in het wilde weg. Een kreet van woede ontsnapte hem, toen 1 een stekende pijn aan zijn schouder voelde en wilde woede schoot hij op den spoorwegbeamt zijn revolver leeg. Zijn kogels troffen doel, maarniet het dt dat hij beoogd had. Hij werd doodsbleek toen hij na zijn laafa schot zag, dat Ted Stanhope zijn armen de lucht sloeg, wankelde en viel. Zijn laatste k gel had zijn vriend getroffen en zelf uitgep D DJ). It een heldere rloet- •tof, die diep ln de porlia doordringt en de ziekte kiemen doodt. Flacont 75 ct.. I. ISO en I. 2.5a GEneESIVIIDDEiD'D Dl TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Adv. Ingez, MedJ door vermoeienis en bloedverlies ging hij in h gras zitten. Millioenen sterren kwamen voor zi oogen. Hij voelde zijn krachten verminderen. 1 zaak was mislukt en hij was er van overtuigd, d hij zijn eersten misstap in de gevangenis zi moeten boeten. Het werd hem groen en geel vo zijn oogen. Toen wist hij niets meer. Burton haalde diep adem. toen hij zijn oogi opende en verwonderd om zich heen keek. Zi schouder zat geheel in het verband en hij lag een bed met helder witte lakens. Naast zijn bed stonden twee mannen, dokt Whiteman en mijnheer -Jackson. Mijnheer Jackson knikte hem vriendelijk b toen de geneesheer het verband los maakte. Burton begreep het niet. „Het was de eerste keer", mompelde hij ve ward. ,Maak je niet ongerust, jongen. De wond z spoedig genezen zijn en dan kan je de vreugi van je optreden genieten". „Vreugde?" „Natuurlijk Burton", verzekerde Jacks( lachend" Je begrijpt het nog niet goed. dat k£ ik me voorstellen. Je bent nog niet volkomf helder door de ondervonden emotie, maar dat z wel slijten. De hoofdzaak ls, dat door jouw d soluut optreden een berucht bankroover mindi op de wereld is. Als jij niet toevallig op het juis moment met je auto gekomen was cn den bai diet neergeschoten had. dan zouden heel w; kleine spaarders hun geld kwijt zijn geweest." „Maarikikbegrijp nietsti melde Burton. „Dat behoeft ook nog niet m'n jongen. Lati zal je het wel begrijpen, als je geheel geneze bent. Voor het oogenblik moet het je voldoent zijn te weten dat de belooning van vijfhondei pond sterling voor de aanhouding van Ted Stai hope aan jou uitbetaald zal worden en dat ik i spijt van heb, dat ik je ontslagen heb. Als ik gi weten had, dat je zoo moedig en kordaat de b< langen van onze zaak zou verdedigen, dan zc ik je al veel eerder een betere plaats op het kar toor gegeven hebben. Maar van dit oogenblik a ben je hoofdkassier geworden Burton, en i hoop. dat je ook in het vervolg met even vei ijver voor de zaak zult blijven werken". Burton's oogen glinsterden koortsachtig b deze tweede emotie, die hij niet doorstaan koi Hij gleed onderuit en verloor opnieuw het be wustzijn. Jackson en de dokter verlieten zacht het vei trek, terwijl de eerste fluisterde: „Een beste jongen, die Burton, maar erg ge voelig voor emoties. Het verheugt mij, dat i bijtijds tot het inzicht ben bekomen, dat ik her verkeerd beoordeeld heb (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6