„TOMMIES" NAAR HET WESTELIJK FRONT. Hatson brengt den steen aan 't rollen De eetzaal van het nieuwe m.s. .Sommelsdijk", dat te Denemarken Yoor rekening van de Holland Amerika Lijn werd gebouwd en thans te Rotterdam wordt gereed gemaakt voor de reis naar Ned. Indiê. Het schip is bestemd voor den lijndienst New York Java Mr. J. C. Heyning, secretaris-generaal der Rijksverzekeringsbank, in zijn werkkamer van het nieuwe kantoor gebouw der R.V.B. te Amsterdam, dat op 20 November door minister dr. J. van den Tempel geopend zal worden De begrafenis van den tooneelspeler Oscar Tourniaire had Woensdag te Amsterdam plaats. De stoet passeert den Stadsschouwburg aan het Leidscheplein Generaal Sikorski, de Poolsche premier, bij aankomst in Engeland voor zijn officieel bezoek aan de Britsche regeering Een kijkje in een der modern ingerichte lokalen van het nieuwe kantoorgebouw der Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, dat op 20 November a s door den minister van Sociale Zaken, dr. J. van den Tempel, geopend zal worden De heer J. v. d. Molen, oud-burge meester van Renkum en oud-lid der Tweede Kamer, is op 72-jarigen leeftijd te Rotterdam overleden Aan den voet van het monument van Edith Cavell, de bekende Engelsche verpleegster uit den wereldoorlog, is te Parijs door een delegatie van vrouwelijke vrijwilligers een krans gelegd Op weg naar het Westelijk front. Engelsche soldaten bren gen, op door reis te Parijs, een vroolijken groet De olifant had het best naar zijn zin tijdens het bezoek der militairen ■an de stallen van het c<rcus te Amsterdam, dat voor de gemobili- seerden een gratis voorstelling gaf door H. Wandt 25 De man bukte voor de tweede maal en haalde met een ruk de hand met de heele onderarm erby uit het gat te voorschijn en legde hem bedaard op de whisky-kist. Het was een goede was-copie Alleen het wapen en de geluidsdemper waren echt. „Drommels!" riep Ftigoletto ontzet. „Daar hebt u hem zijn heelen arm uitgetrokken. Signore. Waarmee moet de arme kerel nu in het vervolg schieten?" „Met jouw beide brownings beslist niet, want die zrjn niet meer geladen, maar misschien met het stalen kachelscherm, beste jongen!" glim lachte de onbekende, en nu eerst bemerkte Rigo- letto, dat een dusdanig meubelstuk niet aanwezig was. „Mijn respect, Signore, dat hebt u prachtig gedaan En mij kost die grap een heele flesch whiskey!" Toen hij al op straat liep, bedacht hij, dat hij vergeten had te vragen, waarheen hij de whisky moest sturen. Want hij begreep, dat de man, die zich „Huitzilo" noemde, nooit meer in deze wo ning zou terugkeeren. Daarvoor was hy veel te voorzichtig en uitgeslapen. Rigoletto zou pijnljjk verrast geweest zyn als htf geweten had, hoe uitgeslapen de man met de "'«Uuiden^ klinkende stem wel was. Telemachus Clump, de toovenaar en heksen meester van het Grand Circus Sarrasate, liep met ernstige zelfmoordplannen rond. Op een dag be trapte Hugh Hutton, de manager, hem. toen hij op vreemde wijze met een sterk touw bezig was. Den strop had hij al geknoopt en hij wilde juist het andere einde van het touw over een balk van het geraamte van de circustent gooien. Plotse ling werd er een deur opengegooid en Hugh Hut ton keek woedend naar binnen. „Ellendige idioot!" schold hij. „De heele avond recette had door jouw vervloekten waanzin naar de maan kunnen zijn! Kun je geen geschiktere plaats opzoeken om je op te hangen dan midden in een amusementsbedrijf?" Een paar minuten later stond Maestro Alladini sidderend en bevend als een juffershondje voor de schrijftafel van den circusdirecteur en keek ver schrikkelijk scheel naar zyn heer en gebieder, die weten wilde: „Vertel op, Clump, wat hebben die dwaasheden te beteekenen Waarom wilde je je eigenlijk van kant maken?" „Omdatomdat de meisjes vriendschap met een rijken lord hebben gesloten! Ze kyken me heelemaal niet meer aan enen.en als ik ze een kleinigheid wil geven, net als vroeger, dan lachen ze me alleen maar uit. Ze zijn nu zoo deftig en voornaam geworden, da: ze zich geneeren om met mij aan één tafel te zitten Zoo zijn ze nu alle drie! Ik overleef het niet!" „Je bent een Japansch ezelsveulen. Clump! De drie Asters zullen nog vele vrienden hebben, zonder dat jjj daaraan iets kunt veranderen! En dat de meisjes liever een rijken lord hebben dan zoo'n armen schlemiel als jij. dat kan toch geen verstandig menscb ze kwalijk nemen". „Maar dat breekt mijn hart, mr. Hutton!" „Laat dat maar rustig breken; daaraan is nog nooit iemand gestorven En nu haal je geen dwaasheden meer uit in ieder geval niet hier in het circus. Ga een eindje wandelen in de fris- sche lucht, en je zult zien, dan komt alles weer in orde. Op het programma van vandaag ben Je vanavond overigens het tweede nummer, zorg er dus voor stipt op tijd te zijn". Met dezen ietwat schralen troost liet de ma nager den ouden toovenaar gaan. 's Avonds kregen de drie Asters van Hutton een scherpe terechtwijzing over haar onnoodig ruw en harteloos optreden tegenover verliefde, oude col lega's en toen zij na de voorstelling als gewoon lijk in café Equality zaten, en de ongelukkige Telemachus Clump binnen kwam strompelen, riepen zy hem gelijktijdig aan 'haar tafeltje. De oude knikte bedroefd en ging zitten. Maar de vroegere stemming wilde niet terugkeeren. Toen Telemachus Clump het café verlaten had en langzaam op een bus klom, die in de richting van het Hydepark ging, leek hij op een gebroken treurwilg. Hij wou nog niet naar huis gaan, want hij was bang niet te kunnen slapen In Hydepark was het nu stil, hij kon ongestoord een beetje dro men. Toen hy langzaam het hoofd naar beneden ge richt, door Park Lane slenterde, zag hij plotse ling een aantal roode achterlichten van auto's. De omtrekken van de wagens waren maar vaag zichtbaar, maar Telemachus Clump kende deze groote wagensilhouetten met de platte bovenstuk ken Ook het eigenaardige rood van de achter lichten herkende ieder kind in Londen. Het waren auto's '/an het Overvalcommando. Toen hij dich terbij kwam, ontdekte Maestro Alladini ook een aantal grijze schaduwen bij een kasteel. De men schen van Scotland Yard waren aan het werk. Er als de mannetjes van de Yard aan den slag waren dan wist iedereen, dat het beter was een eindje uit de buurt te blyven. Zy waren nergens bang voor, vormden een goed-getraind corps, dat het liefst bij verrassing te werk ging, omdat dan de kans op tegenstand van in den val zittende tegen standers, tot een minimum gereduceerd was. Maar ook al werd er wel tegenstand geboden, ian nog was de zaak in negen en negentig van de honderd gevallen voor de overvallenen verloren. Sporadisch kwam het dan ook voor, dat er inderdaad gevoch ten moest worden. Was dit echter het geval, nu dan stonden de Scotland-Yard-mannen hun man netje, leed de tegenpartij voornamelijk de verlie zen en kwamen de leden van het overvalcorps er zonder kleerscheuren ai... Telemachus Clump was geen held. Hij bedacht, dat by zulke karweitjes geschoten zou kunnen worden en wie kan vooruit berekenen waar zoo'n kogel heengaat? Juist toen hij rechtsomkeert wil de maken, flitste een sterke lamp boven den hoofdingang aan. Twee athletisch gebouwde man nen hadden een goedgekleeden, slanken jongeman tusschen zich in, wiens handen met dunne, stalen boeien bij elkaar werden gehouden. Het kwam den goochelaar voor, dat hij Jat ge zicht al eens eerder gezien had. Toen herinnerde hij zich plotseling. Dat was immers mr. Fred Moorman, de secretaris van den lord. Rechercheur Green had, na het bezoek van Hatson bij hoofdinspecteur Hardy, een gewichtig onderhoud met zijn chef gehad. „Wat heeft die dwaasheid te beteekenen, re chercheur??" had Hardy gevraagd, naar aanlei ding van Hatson's beschuldiging. „Ik heb alleen maar een grapje willen uitha len, inspecteur", had Green treurig geantwoord, nadat Hatson door Hardy was weggestuurd. „Wat?! Je hebt met mij een grapjemaar dat is ongehoord, rechercheur, ongehoord!" „Neen, niet met U. maar met onzen bester vnend Huitzilo Hij zou vast en zeker van de ge schiedenis hebben gehoord daarvoor zou zyi: trouwe chef-berichtgever wel hebben gezorgd. Nu. en daardoor hoopte ik hem tot een kleine domheid te verleiden, die hem zyn nek gekost zou hebben". „Wat bedoel je met zijn chef-berichtgever? Wie is dat?" „Dat bent u zelf, inspecteur!" zei Green en hij lachte. „Ikben je krankzinnig geworden, kerel?! Wat zeg je me daar?!" „Ik bedoel natuurlijk niet opzettelijk, maar heelemaal onbewust. U praat gewoonlijk met een van uw vrienden over de loopende zaken van den dag en daarbij vertelt u hem natuurlijk ook over wat er zoo op het bureau gebeurt. De man Is de merkwaardige zonderling, die zich „Overste Brady" noemde, en, om vingerafdrukken te voor komen, nooit zyn handschoenen uittrok, toen hy in het huis naast de Deptford-Maatschappy die groote inbraak voorbereide. Hij gaf zijn informa ties onmiddellijk door aan zijn chef. dien hij overi gens niet persoonlijk kende en kreeg daaryoor een heel behoorlijke belooning!" „Green, je bent gek, man! Ik heb altijd wel ge- gezegd, dat het je den een of anderen dag in je bovenkamer zou slaan, en nu is het zoover! Sinds die inbraak zoekt heel Scotland Yard naar dien zoogenaamden „Overste Brady" en jij beweert, dat hij een vriend van my is, met wien ik iederen dag verkeer!" Green bleef zoo koel als vruchtenijs en grijnsde: „Ja, hij heeft zich aan u ook niet voorgesteld als „Overste Brady", inspecteur. Maar denkt u eens goed na! Wie van uw kennissen heeft de gewoon te nooit zijn handschoenen uit te trekken als hjj in uw gezelschap is, en wie van uw kennissen heeft de gewoonte Turksche snuiftabak te ge bruiken „Professor Rag „Ja, professor Ragley, uw vriendelijke huisarts, die. cusschen haakjes, een ontwikkelde kappers bediende is. Die toenmalige aanslag op u, waarbjj u een niet gevaarlijken messteek in den rug op liep. nadat u eerst met een zandzak bewusteloos was geslagen, had alleen ten doel u te laten ken nismaken met dien zoogenaamden professor Ragley'" (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8