Fatarescoe Roemeensch kabinetsformateur Voxminq, van een „natianaai kabinet" 't Woidt koud! ULSTER vicks Va-tro-nol THoutpeCÜet en JUvdfs. Naijver tusschen twee universiteiten. RIJDXG 24 NOVEMBER '1939 H X X R' E E M'S A 'G B E A ES luitsche economische eischen orzaak van Argefoianoe's val? Reuter meldt uit Boekarest dat George fatarescoe oud-minister-president en oud- ynbassadeur te Parijs na liet aftreden van het jabinet-Argetoianoe van Koning Carol op dracht heeft gekregen tot de vorming van een nieuw kabinet. George Tatarescoe. Tatarescoe, zal volgens Havas, een „regeering van Spanning en heilige eenheid" vormen. De Kroonraad, waarin werd besloten Tatarescoe belasten met de vorming van een nieuw kabinet mrde Donderdagmiddag van vier uur tot half ht. Nadat hij de opdracht had ontvangen, heeft tarescoe besprekingen gevoerd met de oud- inisters Ismandi, Gafencoe en Constantinescoe, esident van de Roemeensche Bank. Tatarescoe werd in 1882 geboren als zoon van een neraaL Hij studeerde in Frankrijk en promoveer- in de rechten aan de universiteit van Parijs. In i kabinet van Miron Christea, dat werd gevormd den val van het kabinet Goga onder leiding van n Koning was Tatarescoe minister van buiten- ndsche zaken. Na het aftreden van dit kabinet ird Tatarescoe kroonraad en in April van dit ar werd hij benoemd tot Roemeensch ambassa- ur te Parijs, waar hij bleef tot de eerste dagen D September. Het aftreden van het kabinet Argetoianoe en het aan de macht komen van Tatarescoe staan volgens Havas in verband met een af wijzing. die gesteld is tegenover de door de Duitsche economische delegatie van dr. Clodius gestelde eischen. Boejoioe, de minister van economische zaken, was stbesloten de Duitsche eischen van de hand te jzen Mititza Constantinescoe, de minister van lancien en directeur van de Nationale Bank was zelfde opvatting toegedaan. Argetoianoe echter bepleitte in den Dinsdag ge raden kabinetsraad het doen van concessies. Door gedachte te aanvaarden van een nauwere econo- ische samenwerking met Duitschland hoopte hij, oals hij zelf zeide, dat zijn land „er slechts dons geen veeren bij zou laten". De technische minis- rs daarentegen waren van meening dat verder te lan zou beteekenen de toekomst van het land vast leggen. Boejoioe nam in verband met de houding ra den premier zijn ontslag. Intusschen deed de uitsche missie, alsof zij vertrok. De deskundigen ngen per vliegtuig heen. Maar Clodius bleef. De isis was ontstaan: aan den Koning was de beslis- ng. Toen de koning gistermorgen het ontslag van .•getoianoe in ontvangst had genomen, overlegde des avonds met zijn raadslieden en gaf hun een 3panje sluit ruilovereenkomsten. Ook Nederland komt hiervoor in aanmerking. Blijkens een Reuterbericht uit Madrid heeft Spanje ruilovereenkomsten met Zweden, Noorwegen en Finland gesloten. Zoodra de hoeveelheden ruilgoederen zul len zijn vastgesteld, zullen dergelijke over eenkomsten met België, Nederland en Zwit serland geteekend worden. Spanje zal sinaasappelen leveren. De geheele ogst zal, naar men verwacht, tien millioen halve Isten bedragen. Drie millioen halve kisten zijn eeds voor den uitvoer opgegeven, uit Zweden al Spanje houtpulp, hout en andere goederen rijgen in ruil voor een half millioen halve kis- en sinaasappelen, uit Noorwegen kabeljauw, raan, levertraan, houtpulp en andere produc- en in ruil voor een kwart millioen halve kisten Inaasappelen. Met Finland zullen kleinere hoe- eelheden geruild worden. Het is verder de bedoeling dat Zwitserland oeien, (Spanje heeft veel behoefte aan melk) andere producten zal leveren. België, dat eeds meer sinaasappelen dan de andere ge leemde landen invoert, zal betalen met in- ustrieproducten, Nederland met koffie, rubber a suiker. Twee Britsclie schepen tot zinken gebracht. Derde liep op een mijn. Het Engelsche s.s „Darino", 1351 ton groot, is jp 19 November bij de Fransehe kust door een luikboot tot zinken gebracht. Men vreest, dat 16 opvarenden om het leven gekomen zijn. De elf an- ieren hebben drie dagen in de duikboot doorge dacht. Zij werden daarna overgegeven aan een Italiaansch schip, dat hen aan de Britsche oost kust aan land heeft gebracht. Uit Huil wordt verder gemeld dat het s.s. „Ge- raldus" (2494 ton) aan de oostkust gezonken is. De uit 26 personen bestaande bemanning is in vei ligheid. United Press weet te melden dat het Britsche stoomschip „Lowland" groot 974 ton, op de Noord zee tot zinken gebracht is. Vijf leden van de uit vijftien koppen bestaande bemanning werden ge red. Ook de gezagvoerder werd gered, doch hij is later aan zijn verwondingen overleden. De overige tien opvarenden worden vermist. uiteenzetting van den toestand. Besloten werd dat Tatarescoe belast zou worden met de vorming van een kabinet. Tatarescoe kondigde aan een regee- ring te zullen vormen binnen het kader van het front der nationale wedergeboorte d. w. z. met mede-, werking van persoonlijkheden van alle richtingen, die rondom dit front vereenigd zijn. Niemand twij felt er aan of de nieuwe premier is, zonder de poli tiek van krachtige neutraliteit te laten varen, zoo als die gedefinieerd is door Calinescoe, vastbeslo ten zijn land te beschermen tegen iedere poging, die zijn integriteit zou benadeelen. Een nieuwe Duitsche beschuldiging tegen Engeland. Sabotage zou een jaar lang op Duitsche, Italiaansche en Japansche schepen gepleegd zijn. Officieel wordt te Berlijn het volgende be kend gemaakt: In den tijd van November 1937 tot Novem ber 1938 werden op een aantal schepen daden van sabotage gepleegd, die vor een deel leidden tot vernietiging der schepen met inbegrip van de bemanning. Betrokken waren daarbij Duit sche, Italiaansche en Japansche schepen. Den organen van onderzoek, die van Duitsche zijde aan het werk gezet werden om de misdaden op te helderen, viel het toentertijd op, dat door deze daden van sabotage geen Engelsch schip getroffen werd. Thans is door de verklaringen van capt. Stevens en door eigen onderzoek het volgende aan het licht getreden. De hoofddader van deze daden van sabotage aan boord van schepen was de Duitsche emi grant Pötzsch. Lastgever was de British Intel ligence Service. Pötzsch werd, verdacht van het plegen van deze daden van sabotage, op aan dringen van de Duitsche politie, reeds in begin September 1938 door de politie van een neutraal land gearresteerd en korten tijd later door in grijpen van Britsche instanties weer op vrije voeten gesteld. Op het oogenblik is Pötzsch in Denemarken wegens spionnage voor Engeland tot gevangenisstraf veroordeld. Het eerste schip van Engelschen oorsprong, waarbij in opdracht van den Intelligence Service een wellicht soort gelijke daad verricht is, is de „Athenia". Belgisch mailschip moest Calais binnenloopen. Doorgang van Griz Nez gesloten. Het Belgische mailschip „Princesse Josephine Charlotte", dat voor de Fransehe kust voor anker was gegaan, is de haven van Calais binnengeloo- pen. Hier zijn tien passagiers aan land gegaan. Het schip, dat van Folkestone terugkeerde, kon den doorgang van Gris Nez niet passeeren, aan gezien deze voor alle scheepvaart is verboden. Men verwacht dat het schip heden naar Oostende zal stoomen Aan beide zijden van den doorgang wordt ook een vijftiental Belgische visschers- schepen vastgehouden. Hitier ontvangt bevelhebbers. Het D. N. B. meldt: De Führer en opperbevel hebber der weermacht heeft gisteren, evenals het vorige jaar, de bevelhebbers der weermacht in de nieuwe rijkskanselarij bij zich ontboden. O.a. gaf de Führer met gebruikmaking van de strijder va ringen in het oostene, richtsnoeren voor de toe komstige oorlogvoering. Honderden huizen in Anatolië ingestort. De aarde nog niet tot rust gekomen. ANKARA, 23 November. Bij de aardbe ving, in de streek van Erzindjan bij den Kauka- sus zijn zestien menschen, allen vrouwen en kinderen, om het leven gekomen en minstens 26 gewond. Vijfhonderd huizen zijn ingestort. De grond is nog steeds in beweging, doch de schokken nemen in hevigheid af. De régeering heeft hulp maatregelen getroffen (Havas). De Engelsche maatregelen tegen den Duitschen export. Brussel protesteert eveneens. Het Belgisch telegraafagentschap verneemt, dat de regeering van België besloten heeft, evenals de Nederlandsche regeering, te pro testeeren tegen de nieuwe -maatregelen, welke de regeeringen van Engeland en Frankrijk ten aanzien van de koopvaardij hebben geno men. Groote Houtstraat 61 ZIE ETALAGES! (Adv Ingez MedJ Weer een Britsche mijnenveger verongelukt. Aan de Zuidoostkust van Engeland op een mijn geloopen. Reuter meldt uit Londen: De mijnenveger „Aragonite" is bij de Zuid- Oostkust van Engeland gezonken na in aanra king te zijn gekomen met wat men voor een magnetische mijn houdt. De uit 17 leden be staande bemanning werd door twee sleepboo- ten opgepikt. Vier opvarenden waren ern stig gewond. De sleepbooten hebben nog ge tracht den mijnenveger naar de kust te sleepen doch het vaartuig zonk weldra. Ontploffing in Bulgaarsclie wapenfabriek. Donderdagmiddag heeft naar het D.N.B. meldt, zich in de ten Zuiden van Sofia lig gende stad Kazanlik in de daar gevestigde bewapeningsfabriek bij een proefneming een ontploffing voorgedaan, waarbij zeven personen, onder wie vijf officieren, om het leven kwamen. Onder de dooden bevindt zich ook de directeur der fabriek, de chef van het garnizoen van Kazanlik, kol. Welt- scheff NEGEN OPVARENDEN VAN FRANSCHEN TRAWLER VERDRONKEN. LONDEN, 23 November (Reuter). Men vreest dat negen leden der uit tien personen bestaande bemanning van een Franschen trawler het leven verloren hebben, toen dit schip Maandagavond aan de Engelsche Oost kust is vergaan. Kennedy binnenkort naar Washington. Overleg met het departement van buitenlandsche zaken. Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat de Amerikaansche ambassadeur, Ken nedy, naar Washington ontboden is voor het plegen van overleg met het departement van buitenlandsche zaken. Hij is voornemens 3 December met de „American Clipper" van Lissabon te vertrekken. Kort na Kerstmis zal hij naar Engeland terugkeeren BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS. 's-GRAVENHAGE, 23 November. Aan het voorloopig verslag inzake de Zuidzerzeefondsbe- grooting 1940 wordt ontleend: Met betrekking tot het gemaal te Zeeburg ter voorziening in de verversching van de Am- sterdamsche grachten, voor welk gemaal als aandeel van het Zuiderzeefonds f 500.000 op de begrooting is gebracht, werd de vraag gesteld, voor welke bedragen door andere lichamen in de kosten van oprichting wordt deelgenomen en met name welk aandeel de gemeente Amsterdam zal dragen, en voorts wie de exploitatiekosten zal betalen. Deze druppels voorkomen vele verkoudheden, omdat zij de natuurlijke be scherming in den neus, waar de meeste verkoud heden ontstaan, versterken. Zoodra gij niest— doe vlug een paar druppels in ieder neusgat. (Adv. Ingez. Medj VICE-CAMERLENGO BENOEMD. Z.H. de Paus heeft mgr. Tito Trocchi benoemd tot vice-camerlengo van de kerk. Het einde van een tankboot, die door een Duitsche duikboot in den Atlantischen Oceaan aangehouden werd. MET groot eerbetoon is door bemidde ling van den Belgischen gezant van Pa rijs de doctorsbul (honoris causa) uitgereikt aan H.M. Koningin Elisabeth van België. Mag men goed ingewijden gelooven, dan heeft de Gemalin van wijlen Koning Albert zich buitengewoon vereerd gevoeld met deze onder scheiding zij verwierf deze voor haar werk voor het Roode Kruis en voor alles wat de Ko ningin-Weduwe heeft gedaan voor de medische faculteit omdat Montpellier bekend staat als de oudste van alle Fransehe universiteiten. Mèt Nancy wordt Montpellier nog steeds genoemd als „lumière des Universités frangaises" en het is bekend dat een medicus, die zijn studies in Montpellier heeft volbracht, altijd iets voor heeft op hen, die aan de Sorborme hun onderwijs heb ben genoten. In de Xllde eeuw reeds gaven Joodsche en Arabische geleerden colleges in deze stad en in het begin der XEUde eeuw verhief de Paus Montpellier tot universiteitsstad, terwijl de bisschop van Maguelonne rector werd. Ten tijde van Rabelais hadden de geneeshee- ren van Montpellier reeds zulk een naam en faam dat de auteur van „Gargantua" in deze stad zijn beroemde type „Rondibilis" zocht, die in werkelijkheid niemand anders was dan de be kende geneesheer Rondelet. Molière vond daar zijn Fonandrès, in wien iedereen den bekenden chirurg Fougerais her kende. De naijver en jaloezie tusschen Montpellier en de Parijsche Sorbonne barstte los in de XVHde eeuw. In Parijs zwoer men bij den deken van de professoren Gui Patin, de groote voorstander van de aderlating. Er was volgens hem maar één methode om de zieken van alle kwalen te ge nezen: aderlating en lavementen. „Saignare et pui-gare", zei Molière. Maar in Montpellier daar entegen onderwees men de weldaden van anti monium (spiesglans) en van braakpoeders. Gui Patin, die niet alleeen een beroemd discipel van Hippocratius was, maar die ook niet te onder schatten litteraire eigenschappen bezat (en ge vreesd was om zijn spreekwoordelijke hatelijk heid) heeft ons kostelijke verhalen over dien strijd tusschen de faculteit van Parijs en die van Montpellier nagelaten. Nu stonden de ge leerden van Montpellier echter veel meer in aan zien aan het Fransehe hof dan de menschen van de Sorbonne en vandaar de hatelijke op merkingen van Gui Patin voor al die ..kleine luidjes van het platte land". Er was nog een andere reden, waarom Gui Patin zich zoo woedend maakte. Het was gewoonte dat de Parijsche ge- neesheeren zich per muilezel naar het huis van een zieke begaven, terwijl die „verwaande ezels van Montpellier" zich de weelde van een paard veroorloofden Slaan we Molière's Amour Médicin" op, dan vinden we daar melding gemaakt van de ruzie tusschen Parijs en Montpellier. Fonandrès. di bij een zieke wordt geroepen, begint eerst fier te praten over zijn prachtig paard. De andere dok ter, Tomès, van de Sorbonne, roemt zijn muil ezel. Eindelijk komen de twee geleerden er dan toch toe, elkaar hun bevindingen mede te deelen, nadat ze. afzonderlijk van elkaar, de zieke hebben onderzocht. Tomès: We hebben over de ziekte van uw doch ter gesproken (zoo zegt hij tot den vader van de patiënte) en ik ben de meening toegedaan dat het allemaal van een te grooten bloeddruk komt. Daarom ben ik besloten om haar zoo spoedig mogelijk te aderlaten. Fonandrès: En ik zeg, dat ze bedorven bloed heeft, alles tengevolge van zwaarlijvigheid en dat ze daarom zoo gauw mogelijk een braakmid del moet krijgen! Molière spotte het meest met de door Mont- Fransch oorlogsschip bracht beide Duitsche (luikbooten tot zinken. De „Sirocco" wierp dieptebommen uit. In het Fransehe legerbericht van Woensdag avond is melding gemaakt van een torpedo boot, welke twee Duitsche duikbooten tot zinken heeft gebracht. De Fransehe marine staf maakt thans bekend, dat dit de 1500 ton metende torpedoboot „Sirocco" is. Het schip kreeg van een patrouilleerend water vliegtuig bericht, dat een vijandelijke onderzeeër was gezien. In volle vaart begaf de „Sirocco" zich naar de aangeduide plaats en wierp een aantal dieptebommen. De bemanning van het Fransehe schip zag vervolgens de onderzeeër opduiken, lig gend op zijn bakboordtank. Het schip bleef zoo ongeveer 12 seconden liggen en zonk hierna plot seling. Drie dagen later zag de „Sirocco" 's nachts in dezelfde buurt het silhouet van een Duitschen on derzeeër. Wederom stoomde de torpedoboot er heen en wierp dieptebommen. Toen de laatste bom ont ploft was, zag de bemanning in het kielzog een duikboot in verticalen stand opduiken, die even later plotseling zonk. Een groote olievlek bleef nog langen tijd op zee liggen. Een derde duikboot vernietigd? PARIJS, 24 November (Havas) De Parijsche bladen „Joür" en „Petit Parisien" melden, dat ook de „Amiral Mouchez" een Duitsche duikboot tot zinken zou hebben gebracht. De „Amiral Mouchez" is eigenlijk geen oorlogsschip. Verleden jaar werd het schip in dienst gesteld. Bij de mobilisatie werd het toergerust voor de jacht op duikbooten. Dit kleine schip, dat onder bevel stond van den reserve-luitenant ter zee Saulnier heeft de duik boot in het Kanaal vernietigd. De „Amiral Mouchez" behoorde tot een groep oor logsschepen, die in den nacht convooidiensten ver richtte. De aanvallende duikboot bevond zich achter het convooi. Een torpedo kwam dertig meter van de „Amiral Mouchez" terecht en miste doel. Er wer den eenige granaten afgevuurd, waarna in de buurt van de duikboot olievlekken zichtbaar wer den. Cajander over de besprekingen met Rusland. De Finsche minister-president Cajander, heeft gisteravond in een redevoering ver klaard, dat de Finsche regeering geen moge lijkheid zag om de laatste Russische voorstel len te aanvaarden, aangezien een aanvaarding een schending zou vormen van de Finsche neutraliteit en overdracht van eerste klasse versterkingen aan een buitenlandsche mogend heid zou beteekenen. Sprekende over de Duitsch-Russische overeen komst zeide hij dat „men kan zeggen, dat het Duitsch-Russische accoord heeft bijgedragen tot de binnenlandsche eenheid van Finland. Wat de buitenlandsche politiek betreft: aangezien Duitsch land de eenige mogendheid was, die in staat was om Leningrad te bedreigen, heeft dit pact het ge vaar weggenomen. De U.S.S.R. heeft voorts met voldoening geconstateerd dat dank zij haar nieuwe bases zij de Oostzee en de Finsche Golf beheerscht. Het is bijgevolg moeilijk te spreken van een be dreiging tegen Rusland komende van Finschen kant". pellier toegepaste methoden, omdat hij in de dagen dat h{j Amour médecin" schreef, zelf on der doktershanden was en meer baat vond bij de praktijken van de Parijsche geleerden. Dat men in Montpellier al héél vroeg een hoo- ge opvatting had van de taak van een genees- 'neeft blijkt wel uit de uit de XVe eeuw dateerende formule welke de jong gepromoveerden moesten uitspreken en waarop ze een eed moesten afleg gen. Deze formule luidde aldus: „In tegenwoordigheid van de Hoogge leerde Meesters van deze School, en in die van mijn studiegenooten en voor het beeld van Hippocratius, beloof ik en zweer ik trouw te zullen blijven aan de wetten van eer en onontbeerlijke eerlijkheid en fatsoen ver bonden aan de uitoefening der genees kunde. Ik beloof belangeloos mijn zorgen te zul len geven aan alle min-vermogenden en ik zal nooit een belooning vragen boven de waarde van mijn arbeid. Wanneer ik tot de binnenkamer wordt toegelaten, zullen mijn oogen gesloten blijven voor alles wat er om gaat buiten mijn zieke. Mijn tong zal verzwijgen wat mij in vertrouwen wordt medegedeeld. Mijn bevoegdheid zal nimmer dienen om de zeden te bederven of mis daad in de hand te werken. In eerbied en dankbaarheid voor mijn meesters, zal ik mijn kinderen een zelfde onderricht geven als dat wat ik van hen mocht krijgen. Dat de menschen mij vertrouwen schen ken. wanneer ik trouw blijf aan deze be loften. Maar dat men mij minachte en dat ik verguisd moge worden door mijn ambt- genooten, wanneer ik mijn beloften niet zou nakomen. Dat zweer ik!" Thans nog, vijf eeuwen later, leggen de jongs doktoren van Montpellier eènzelfde belofte aS, wanneer ze hun academischen graad behalen. En de Belgische gezant, namens H.M. Ko ningin Elisabeth, heeft eveneens die plechtige belofte, afgelegd alvorens haar de bul van „doctor honoris causa" werd overhandigd. HENRY A. TH. LESTURGEON. Ruwe Huid pil DA I Ruwe Handen' Ruwe Lippen 1 Bij Apoth. en Drogist (Adv. Ingez. Med.) PEDGEAMMA ZATERDAG 25 NOVEMBER 1939- HILVERSUM I. 1875 en 413,4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. 8.059.15 en 10.00 Gra- mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Rococo-octet. 12.45 Berichten A. N. P.. gramofoonmuziek. 1.10 KRO-orkest en solist. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 4.30 KRO-orkest en solisten. 5.15 Filmpraatje. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO- KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Geneeskundige ver zorging van de Nederlandsche bevolking. Huisarts en' specialist. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.30 Uitzending van den Vrijzin nig Democratischen Bond. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Cauresie „Het onvergankelijke Rijk" (met mu zikale omlijsting). 11.1012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301,5 M. VARA-Uitzcnding. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang met pianobegeleiding. 12.45 Berichten A. N. P. 12.55 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.152.55 Orgel en piano. 3.00 Reportage. 3.30 De Rosian- Ladies. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Liedjes met pianobegeleiding. 4.30 Vragenbus. 4.50 Residentie orkest en soliste (opn.). 5.30 Filmland. 5.50 Orgel spel. 6.15 Uit de roode jeugdbeweging. 6.45 Kinder leesclub. 7.00 VARA-Kalender 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de kerk?". 7.55 „Hoe zij het aanpakten", toespraak. 8.00 Herhaling SÓS-berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Esmeral da. 9.00 „Sympathiek, maar....", toespraak. 9.05 Radiotooneel. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 En nu. Oké! 11.00 Berichten A. N. P. 11.10 Radiotooneel. 11.3012.00 Community-singing (opn.). ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Declamatie. 12.40 Het orkest van de Hazell- drukkerijen. 1.20 Berichten. 1.30 Causerie „Backyard talk" 1.45 Het Lewisham Hippodrome- oikest. 2.20 Eerste acte van de opera „Figaros Hoch- zeit". 3.00 Gramofoonmuziek. 3.05 Uit Frankrijk: Lichte muziek. 3.35 Reportage. 4.20 Berichten. 4.35 Radiotooneel. 5.20 Kinderuurtje. 5.50 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.35 Gevarieerd programma. 7.05 Sportdialoog. 7.20 BBC-orkest- 8.05 Optreden van amateurs. 8.20 Revue-programma. 9.05 Populair ccnucert 9.20 Berichten. 9.35 Nieuws uti Amerika. 9.50 Populair programma. 10.35 Avondwijding. 10.50 Radiotooneel. 1135 Dansmuziek 12.2012.35 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest 7.408.20 en 9.05 Gramofoonmuziek 9.30 Zang en piano. 9.50 10.10 Gramofoonmuziek. 11.10 Omroepkoor en -orkest. 12.20 Omroepkleinorkest. 1.35 Concert. 2.50 Radiotooneel. 5.00 Folkloristisch programma. 5.20 Gevarieerd concert 7.3512.20 Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.80 Omroep orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.25 Muzikale cau serie met gramofoonmuziek. 3.25 Vereeniging van leerlingen en oud-leerlingen van het Koninklijk Viaamsch Muziekconservatorium van Antwerpen en solisten. 5.05 Gramofoonmuziek. 6.05 Omroep orkest en solist 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Ont spanningsprogramma voor soldaten. 9.05 Radiotoo neel. 9.45 Het Pro Arte-kwartet. 10.3012.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Omroepdansorkest. 12.50 Gramofoonmu ziek. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.55 Musette-ensemble „Oscardy". 3.20 Het orkest Choura Kouznetzoff. 3.50 Zang. 4.05 Gramofoonmu ziek. 5.35 Pianovoordracht. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.35 Viool en piano. 7.00 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 „Die lustige Witwe", operette. 10.30 Het Pro Arte-kwartet. 11.05 Omroep dansorkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER ,1571 M. 7.35 Operette-concert. 9.20 Berichten. 9.50 Otto Dobrindt's orkest. 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9