„2Je angeiuksmgeC" DINSDAG 28 NOVEMBER 1939 HA'ARE EM'S DAGBCAD (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGING „GELOOF EN WETENSCHAP". Op de zesde bijeenkomst in dit seizoen van de Vereeniging „Geloof en Wetenschap", op Vrijdagavond 8 December a.s. in den Stads schouwburg te Haarlem zal dr. L. H. M. Berger te 's Gravenhage, een voordracht houden over het onderwerp: „Problemen en methodes der beroepskeuze". Gedurende het tweede deel van den avond demonstratie van psychologische cmdea-zoelk- methoden. PROEFTUIN AALSMEER. IJsclub voor Haarlem en Omstreken Vooruitzichten niet rooskleurig. De IJsclub voor Haarlem en omstreken hield Maandagavond haar algemeene ledenvergadering in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, te Haar lem, onder leiding van den heer J. H. Sauveur, vice- voorzitter, wegens afwezigheid van den voorzitter, jhr. P. J. Boogaert, die in militairen dienst is. Aan het verslag van den secretaris, dr. M. H. P. M. Eysvogel, is ontleend dat de baan in het seizoen ruim 7 dagen achtereen kon geopend blijven. De banen waren gedurende het seizoen zeer slecht bezet. Betreurd wordt het verlies van het bestuurs lid, wijlen den heer Oudes. De vooruitzichten zijn niet rooskleurig, het ledental wordt steeds minder. Het verslag van den penningmeester, den heer Th. Beccari, maakte melding van het volgende. Het seizoen 1937/38 werd gesloten met 'n kassaldo van f 1304,32. Dit seizoen met een tekort van f 100,45. Alzoo is de financieele toestand met f 1404,77 teruggeloopen. In dit bedrag is begrepen f 500 aan aflossing op de hypotheekschuld. Daar een te kort aan contanten aanwezig was moest ge zorgd worden voor kasmiddelen. Besloten is de eerste hypotheek, die na genoemde aflossing nog f 16.250 was, mej f 6000 te verhoogen. De kosten en het tekort, reeds genoemd, zijn uit deze f 6000 betaald moeten worden, zoodat ons kas saldo op heden bedraagt f 5572,34. De obligatie-leening is nog steeds f 10.000 groot.. Wanneer ook het hiervoor genoemde kassaldo ad f 5572,34 tot nul zou slinken, is het met onze ijsbaan afgeloopen, daar dan geen voldoende overwaarde meer aanwezig is om opnieuw kasmiddelen te ver krijgen. Dan eerst zal het Haarlemsch publiek gaan missen de IJsbaan, waartegenover het zich thans zoo onverschillig toont door het niet lid willen zijn of blijven. Rekening en verantwoording van den penning meester werden goedgekeurd. De penningmeester deelde nog mede, dat de baan reeds onder water staat. Hierna sluiting. PERSONALIA. Voor het te Amsterdam gehouden Kruideniers examen „Vakbekwaamheid", slaagde de heer C. de Vos te Haarlem, opgeleid door het Ned. Instituut voor Vakopleiding van Kruideniers N.I.V.A. te Groningen. PROGRAMMA VAN DE IIAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 29 NOVEMBER 1939. 8.00 Keulen. 8.20 Engeland. 9.20 Keulen. 10.00 Diversen of gramofoonmuziek. 10.50 Keulen. 11.10 Deutschlandsender of diversen. 11.20 Keulen. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Motala of diversen. 4.30 Deutschlandsender. 5.20 Fransch Brussel. 6.20 Diversen of gram. muziek. 7.20 Keulen. 8.30 Deutschlandsender. 9.30 Boedapest. 10.20 Bres- lau. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Enge land. 1.20 Danmarks Radio. 12.20 Fransch Brus sel. 1.20 Engeland. 1.50 Parijs Radio. 2.05 Dan- markts Radio. 3.20 Engeland. 4.35 Motala of diversen. 5.00 Pauze of diversen. 5.10 Danmarks Radio. 5.55 Engeland. 6.05 Parijs Poste Parisien. 6.20 Engeland. 6.35 Fransch Brussel 7.20 Ned. Brussel. 8.20 Engeland of diversen. 9.35 Ned. Brus sel. 11.20 Engeland. Programma V: 8.Ö0—7.00 Diversen. 5.005.09 Berichten van het departement van Justitie. 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcer.t Dansmuziek. 1. Higland Swing, Henry Hall. 2. I got love, Bert Ambrose, 3. There's a new apple tree, Or gan. danceband and me; 4. I let a song go out of my heart, Roy Fox; 5. Manhattan Shuffle, The Ramblers; 6. La Sitiera. The Coban Boys. 7. My girl's a rhythm fan, Harry Roy; 8. Sweetheart elt's grow old together, Victor Silvester; 9. It don 't mean a thing, Washboard Rhythm Kings, 10. Blue skies are round thé corner, Jay Wilbur; 11. Silver on the sage, Henry Hall. 12. Daydreaming, Bert Ambrose; 14. You went to my head, Roy Fox; 13. The Umbrella Man, Organ, danceband and me; 15. Duke's Holiday, The Ramblers; 16. Sin-Ti, The Cuban Boys; 17. Heart of gold, Harry Roy; 18. Georgia Medley, Nat Gonella; 19. Heart and soul, Jay Wilbur; 20. Good night an gel, Victor Silvester. 80012.00 Diversen. Elke doos Luxe Post vanaf f 1.25 wordt GRATIS MET ADRES OF MONOGRAM BEDRUKT Dc Haarlemsche financiën. Wat de Werkhui,en- en Armenzorg kost. De begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon voor 1940 zal, als de ramingen kloppen, sluiten met een tekort van f 1.772.500. Voor 1939 was het te kort f 65.090 lager geraamd, maar nu gebleken is dat de uitgaven over 1938 niet minder dan f 2.009.000 bedragen hebben, vonden B. en W. het noodig uit voorzichtigheid om het komende jaar een hooger tekort te ramen dan voor 1939. Er kan dus wel aangenomen worden dat men ook niet toekomt met het voor 1939 toegestane bedrag! Het aantal werkloozen is in die twee jaar wel belangrijk ge daald, maar dit wil nog niet zeggen, dat ook het steunbedrag dat uit hoofde van Armenzorg moet worden uitgekeerd met sprongen naar beneden gaat. De werkloozen die aan den arbeid gingen waren meestal valide werkloozen en het maakt voor de gemeentefinanciën niet veel uit of die buiten de steunregeling vallen, daar immers het rijk bijna het volle steunbedrag aan de gemeente terugbetaalt. De uitkeeringen voor de invalide werkloozen en de armlastigen komen evenwel geheel voor rekening der gemeente. De gemeente keert voor de verzorging der valide werkloozen (deze cijfers zijn geraamd op de be grooting voor 1940) in totaal f 2.532.730 uit, maar ontvangt terug f 2.354.653, zoodat voor rekening der gemeente slechts f 178.077 overblijft. Nu zou het onjuist zijn te veronderstellen, dat de gemeente geen andere uitgaven voor armenzorg heeft als het tekort op de begrooting van Maat schappelijk Hulpbetoon. Hoofdstuk IX, paragraaf 1, geeft daarenboven nog een tekort aan van f 951.377 voor ondersteuning van behoeftigen. Bij elkaar zal dus in 1940 voor armenzorg door de gemeente Haarlem uitgegeven moeten worden f 1.772.500 en f 951.377, dus tezamen f 2.723.877. Tellen wij daarbij ook nog f 178.077 voor de werbloozenzorg, dan komen wij op een totaal van f 2.901.954. Daaraan gaat een zeer groot deel van de belas tingen heen, want de Grondbelasting, de Personeele belasting en de Gemeentefondsbelasting leveren aan de gemeente f 3.031.448 op, dus slechts een goede ton meer. Bovendien is die ton nog wel aan te wij zen op andere hoofdstukken der begrooting, waar posten van uitgaaf op voorkomen die ook onder zorg voor behoeftigen zijn te rekenen. Wij noemen: volles- badhuizen f 7000, zuigelingenzorg f 4500, vereenigin- gen ten behoeve van de uitzending van kinderen f 4200, wijkverplegingen f 9000, en dagopenlucht- school f 19.749. Op hoofdstuk IX, paragraaf 1, zijn o.a. onderge bracht de uitgaven die de gemeente moet doen voor ziekenverpleging. De totale kosten daarvan zijn ge raamd op f 610.-250, terwijl terugontvangen wordt f 307.050. Onder dat laatste bedrag zijn de premiën voor de Ziekenhuisverzekering begrepen. De zieken verpleging kost dus aan de gemeente f 303.200. Daarbij komt dan nog f 116.500 ter dekking van het tekort op het St. Elisabeth's Gasthuis. De uitgaven die voor rekening der gemeente ko men voor de verpleging van armlastige krankzin nigen en zenuw- en zielszieken kunnen geschat worden op ruim f 340.090. De exploitatie van het Tehuis voor ouden van da gen kost aan de gemeente ongeveer f 49.500 en die van het Kindertehuis f 17.000. Het is te begrijpen dat de dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon een groot corps ambtenaren heeft. Aan vast personeel zal in 1940 uitbetaald worden f 99.153 en aan los personeel f 66.692, te zamen dus f 165.745. Men krijgt eenigszins een in druk van het enorme werk dat op dezen dienst ver zet moet worden als men leest dat een kleine drie mïllioen gulden aan steun wordt uitbetaald. Natuur lijk kost dat veel administratie, maar er moet oók veel geld worden besteed aan de controle van de werkloozen en armlastigen. Bovendien zijn er zoo veel bijkomende werkzaamheden. Voor particuliere huiseigenaren werd f 40.000 steun als huur inge houden (de gemeente liet zich 5 pet. van de op brengst als incasseerder betalen). Voor de gemeente en de woningbouwvereenigingen wordt f 119.000 aan huur geincasseerd, waarvoor natuurlijk geen vergoeding wordt berekend. Evenmin wordt iets berekend voor het incasseeren van f 40.000 voor water-, gas- en electriciteitsverbruik omdat de In- cassodienst moeite had met de inning. Het verhaal levert natuurlijk ook veel werk op, maar het financieele resultaat is ook belangrijk. Er wordt voor 1940 gerekend op een terugbetaling aan steun van f 55.000 en f 22.550 aan verleende voor schotten. Er wordt geraamd dat werkloozen in 1940 f 6009 zullen sparen. Ingevolge de spaarregeling zal de gemeente daarbij dan als toeslag f 7500 betalen. Aan werkloozen worden ook heel wat goedkoope levensmiddelen verkocht. Voor 1940 wordt gerekend op: 105.000 kg. margarine, 55.009 kg. bak- en braadvet, 60.000 kg. vleesch in blik, 40.090 blik to matensoep en 10.000 kg. gebakken visch. Bij elkaar voor een bedrag van f 100.200. Dr. P. II. Ritter Jr. over Nicolaas Beets. „Het Nederlandsche volk blijft zich in dit onsterfelijke boek herkennen." Maandagavond sprak dr. P. H. Ritter Jr. voor een stampvolle zaal van Brinkmann te Haarlem voor de Maatschappij ..Tot Nut van 't Algemeen" en het Neaerlandsch Verbond over „Nicolaas Beets en de Camera Obscura". Mr. C. M. J. de Jongh heette de aanwezigen wel kom. De Haarlemmers hebben het Hildebrandeuvel geduid dat hij hen tot model heeft gekozen. Aldus spreker. Hildebrand ontleende zijn stof aan de waargeno men werkelijkheid en kon derhalve daar niet aan ontkomen. Wanneer wij echter zoeken naar den oorsprong van de Camera dan moeten wij onzen blik richten naar Leiden. De Camera heeft haar oorsprong in de sfeer van de Rederijkerskamer voor uiterlijke welsprekend heid. Zijn er nog andere invloeden in de Camera merkbaar? Misschien de Pickwickpapers en de levenswijze Engelsche realisten der 18de eeuw. Maar Hildebrand heeft hoofdzakelijk onder Neder- landschen invloed geschreven. Hij heeft de Neder landsche wereld gezien met een humoristisch oog, hij heeft de copieerkunst des dagelijkschen levens toegepast zooals Potgieter zegt. In 1837 leek de wereld kleiner. Leiden zag er anders uit. De oude wallen klemden de sleutelstad nog in. In deze kleine wereld met haar benepenheden en haar bekoorlijkheden was harmonie, er was aan dacht mogelijk, er was een liefde voor het kleine, die zich weerspiegelt in de Camera. De bewuste bedoeling van den schrijver is ons een beeld van den tijd te geven. Wat weet men in het jaar 1939 ervan wat men in 1937 mooi vond? De „Camera" is door de tijden heen gebleven. De Camera is klein. De uitgevers zeggen tegen woordig: „Essays willen we niet, dikke boeken moeten we uitgeven." Edoch, met de Cameraher denking huldigen wij een bundel novellen en schetsen. Literatuur behoeft niet omvangrijk te zijn om onsterfelijk te wezen De heer Ritter deelde het boek in kleine „novellen-archipels" in n.l.: 1. De familie Stastok. 2. De familie Kegge. 3. Een oude kennis. 4. Gerrit Witsen. Tusschen de familie Kegge en Stastok bestaat een tegenstelling. Het milieu der Stastok's is dat van de gezeten burgers, de Kegge's zijn de parvenu's. In de Camera ontmoeten wij steeds dezelfde figu ren. De meisjesfiguren zijn alleen vrouwelijk, en de mama's willen allemaal dat ze blozen als er een man opdaagt. Gelukkig ziet de moderne vrouw er anders uit. De verwantschap van motieven en de eenheid van milieu geeft aan het boek een innerlijke harmonie. Het is de karakteristiek en caricatuur van sociale typen. De Camera vertoont ons het collectivisme samen geperst in het familieverband. De algemeene psyche van Hildebrand's tijd wordt erin verbeeld. In „De oude kennis" leeft een harmonie tusschen ironie en gevoel. De door en door burgerlijke milieu's, waarin wij komen, verdragen geen scherts, die knaagt aan de beginselen. Alles in deze geschiedenis is domme cadans en het meesterlijke van den schrijver is dat hij dat heeft begrepen. In Witsen wordt de bour geoisie van een groote koopstad Rotterdam uitge beeld. Witsen is een spel van menschelijke betrek kingen. Wij ontwaren dat de menschelijke natuur haar martelzucht tot uiting laat komen wanneer geen groote tragedie den achtergrond van den tijd vormt. Hildebrand heeft de bedoeling gehad zijn eigen tijd te ontmaskeren. „Kinderrampen" kan beschouwd worden als een inleiding tot de moderne paedagogie. Door zich op het standpunt van het kind te plaat sen toonde Hildebrand zich de ware revolution- nair. Wat heeft de Camera te beteekenen voor onzen tijd? aldus vroeg spreker zich tenslotte af. Onster felijke literatuur weet de verbeelding te geven van de karaktereigenschappen van een volk. „Don Quichotte", „Hamlet" „Faust", „Pallieter", en ook „De Camera" doen dat en zijn daardoor onsterfelijk. Ons volk is ontzaglijk benepen en tevens ont- zaglijk groot. In de Camera blijft het Nederlandsche volk zich zelf herkennen. Nadat nog eenige lantaarnplaatjes vertoond wa ren dankte mr. De Jongh dr. Ritter voor zijn lezing, welke door de vele aanwezigen met aandacht werd gevolgd. Comité Ontwikkeling en Ontspanning. Voorstelling van rf'n Wespennest". Uitgenoodigd door het Comité Ontwikkeling en Ontspanning der militairen te Haarlem heeft de Kon. Letterlievende Ver. J. J. Cremer gisteravond in het gebouw St. Bavo een opvoering gegeven van ,,'n Wespennest", blijspel van Henk Bakker en J. W. van der Heiden. De zaal was tot de laatste plaats bezet en het succes van Cremer was zeer groot. Deze ontspanningsavond werd o.a. bijgewoond door den Garnizoenscommandant, luitenant-kolonel Polis en vele hoofd- en subalterne officieren. EXAMENS, Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het candidaatsex. geschiedenis, mej. E. H. Dijt. Geslaagd voor het doct.-ex. En gelsche taal en letterkunde: mej. H. W. Bur- bach. DE TABERNAKEL-DIENST. In de Noorder Kapel, Minahassastraat, heeft Woensdagavond een buitengewone bijeenkomst plaats. Daar zal dan opgesteld zijn de Tabernakel, een copie van die, zooals die staat in het Bijbel museum te Amsterdam. Hierbij zal worden ge sproken door den heer A. J. Visser over de geeste. lijke beteekenis van den Israelitischen eeredienst. Ged. Staten stellen voor aan de Vereeniging tot Oprichting en Instandhouding van den Proeftuin ie Aalsmeer ten behoeve van de exploitatie van dezen proeftuin tot weder opzeggen s toe jaarlijks, te beginnen met het jaar 1939. een subsidie uit de provinciale kas te verleen en tot. een bedrag van ten hoogste de gezamenlijke bijdragen van particulieren, gemeenten, waterschappen of andere instellingen, met dien verstande, dat het provin ciaal subsidie het bedrag van f 2500 's jaars niet zal overschrijden. „Spring maar in m'n armen", noodigde Spriet den jongen uit, „we zullen je har telijk ontvangen." Padje kroop nog wat verder acheruit. „Kom naar beneden", bulderde de agent nogmaals en meteen verscheen z'n streng gezicht bov.en den rand van het 'dak, ANE.GANG 14 TEL.11965 HAARLEM (Adv. ingez. Med.) Padje overzag snel den toestand, waarin hij was geraakt. Ontsnappen was nog slechts mogelijk naar den tuin van Dinges' buurman. Meteen hing de dikke jongen al aan dien kant aan den rand van de goot, waarna hij in den tuin van den buurman yan den heer-D.ingeg sprong. PROVINCIAAL SUBSIDIE AAN „ARTIS". Ged. Staten stellen voor, ten laste van den dienst 1939 aan het Koninklijk Zoölogisch Genootschap ..Natura Artis Magistra" een subsidie te verleenen ten bedrage van 1/3 van het tekort van het boek jaar 1939/1940 tot een maximum van f 23.100, onder voorwaarde, dal de overige 2/3 door de ge meente Amsterdam en/of door derden worden ge dekt. Agent nummer 18 wilde Padje naspringen. Maar daarbij vergat hij helaas, dat h(j op een stoel stond. Wel sprong hij, maar bij bleef haken, duikelde naar beneden en niemand wist later te vertellen hoe het gebeurde één tel later zat hjj op de schouders san Dinges, ALS UW VROUW EEN DIENST" ecoe ZOEKT, ZOUDTU i zco KUNNEN PROBEEREN, MAAR ER IS EEN BETERS EN AF - DOENDE MANIER^. SLUISBOUW. Ged. Staten van Noord-Holland stellen den vincialen Staten voor, aan de gemeente Broek Langendijk ten behoeve van den sluisbouw aid een bijdrage te verleenen uit de provinciale van f 12500, mits de plannen door den Hoof dij nieur-Directeur van den Provincialen Waters! zijn goedgekeurd en door het Werkfonds een drag van f 103.800 aan de gemeente wordt strekt tegen annuïteiten van ten hoogste f 3.86! per jaar gedurende 45 jaar. LEZING DS. B. E. J. BIK. Op uitnoodiging van het Comité voor Opwekki: samenkomsten zal Ds. B. E. J. Bik, Luthersch dikant te Amsterdam op Donderdag 30 Noveit a.s. een spreekbeurt vervullen in de Begijnl kapel, Begijnehof no. 6 te Haarlem. Ds. Bik, vi prediker, zal spreken over: „Engelen en menschi In het bijzonder worden ook de militairen opgew deze lezing bij te wonen. AERDENHOUT Oppositie tegen (1e voorgenoinei normaliseering van den Zandvoorterweg. Een request aan den Gemeenteraad en Ged. Staten. Maandagavond werd in hotel Boekenroode i algemeene ledenvergadering gehouden van Vereeniging „Buurtbelang AerdenhoutBe veld", met het doel de stemmenverhouding' en algemeene opinie te vëmemen omtrent de vo. genomen plannen der gemeente Bloemend tot normaiiseering van den Zandvoorterweg het daarmee gepaard gaande rooien van i groot aantal mooie boomen langs dien weg. De vergadering onder ieiding staande t den heer Mr. P. J. Prinsen Geerligs was g bezocht. Uiti een groot aantal ingezonden sta ken in de plaatselijke pers en 't groote aat adhaesie-betuigingen, dat bij den her Dr. J. Bierens de Haan binnenkwam naar aanleid; van een protestschrijven in de Haarlemsche pf is wel gebleken, dat er oppositie is tegen de meenteiijke plannen bij de bewoners van A denhout. Ook :t bestuur van de B. A. B. er met uitzondering van een der leden, teg aldus deelde de voorzitter in den aanvang zijn rede mede. 't Gaat hier om 't behoud een groot aantal mooie boomen en een uitgai van ruim 2 maai honderd duizend gulden, waarvoor moet deze schending van het natu: schoon gebeuren?, vraagt spr. Om de „eisct van 't verkeer" wordt er gemotiveerd. Is echter zoo'n groot gevaar en is 't nu werke! zoo druk langs den weg, dat deze 't verfc niet kan verwerken? Geenszins. Alleen in zomer en speciaal tijdens de week-ends en mooie Zondagen kan 't wel eens druk zijn lat den weg. Dit zijn in 't geheel een 20 a 24 dag 't Betreft hier een afstand van 2 K.M. .Met verminderde vaart wordt deze afstand afgele in l'A minuut, met een gangetje van 50 K in 2SA minuut. Is deze éene minuut winst in Zandvoort te komen en waarvan hoofdzai lijk niet-Aerdenhouters zouden profiteeren v zoo'n gewicht, om dit werk goed te praten? is er geen gevaar. Zou echter de race-baan stand komen, dan zou deze weg met zijn zijwegen, die dagelijks 4 maal door vele k deren van de 4 scholen overgestoken moet wi den, eerst recht gevaarlijk worden. Tegen vi schillende nadeelen staat dus slechts één p: blematisch voordeeltje voor op snelheid belu vreemdelingen. Bovendien is indertijd de Ta weg aangelegd voor snelverkeer en con Zandvoorterweg van een gedeelte van 't v* keer te ontlasten. Moet nu ook de Zandvoord weg nog opgeofferd worden aan dat snelvf keer?, vraagt spr. Ook 't gewijzigde plan, in de laatste gemeen! raadsvergadering aangenomen, kan onze goe keuring niet wegdragen, zegt spr. Ook als plan doorgaat, waarbij over een afstand v ruim 1600 meter de boomen worden opgeoffe: zal de weg er zeer leelijk door worden. 2 slechts naar het Zandvoortsche gedeelte van d weg. De conclusie moet dus zijn: niets aan d weg veranderen en indien er dan toch verande wordt, dan de verandering zoeken op ande wijzen, bijv. door 't aanleggen van een voetp aan de zuidzijde van den weg, 't verbreed! van den weg ten koste van de plantsoenstrookj en 't opruimen van 't nauwe gedeelte bij d< Viersprong, 't instellen van een parkeer- en haalverbod langs den Zandvoorter weg. Ten slotte deelde Mr. Prinsen Geerligs n( mede, dat 't gesprokene zal verwerkt worde in een request aan Ged. Staten en aan den Gi meenteraad en dat dit adres ter teckening i gelegd worden aan de volgende adressen: Hotel Boekenroode, 2. H. Fruitema, Zandvoct terweg 5a, 3. P. J. Prinsen Geerligs, Dahlialaa 20, en 4. W. Blankevoort, Korte Laa 17. Spreker drong er op aan. met het teekene grooten spoed te maken. Vervolgens werd de vergadering in ae gelege: heid gesteld, over een en ander van gedachU te wisselen. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dag blad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid ƒ2000, over lijden ƒ400, verlies van een hand, voet of oog 200, beide leden van een duim 100. één lid van een duim 50. alle leden van een wijsvinger 60, één of twee leden van een wijsvinger 25, alle leden van een ande ren vinger 15, één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk 30. enkelbreuk 15, polsbreuk 15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abon nés van het Geïllustreerde Zondagsblad be staat nog een afzonderlijke verzekering. De voorwaarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6