CADEAU KLINKSPOOR Volkenbond en Vrede Roosevelt spreekt een scherp oordeel uit over het Russische optreden. Amsterdamsche Bank zal dividend uit de reserves moeten betalen OPTICIEN CRAMA KI. Houtstr. 7 Doosjes met EAU DE COLOGNE en ZEEP, IMPERIALEN, 4711, VERITABLE Kinder- Harmonica's Voor de betere H S A" K E E M'S DAGBCAÖ gaat voor de toekomst aan het werk. Hoe na dezen oorlog een rechtsorganisatie der volks- samenleving te verwezenlijken Onder voorzitterschap van dr. J. P. Fockema SAndreae is de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede Vrijdagavond in café-restaurant Boschlust •te 's-Gravenhage haar algeineene vergadering be gonnen. Hedenochtend is de vergadering voort gezet Dr. Fockema Andreae opende de vergadering met een kort begroetingswoord. In het bijzonder verwelkomde hij de Belgische gasten, vertegen woordigers van de Belgische zusterorganisatie. De vergadering keurde het ontwerp-jaarverslag Van den algemeenen secretaris over 1933/39 goed evenals de rekening en verantwoording over 1938. Namens de commissie voor de begrooting voor 1940 maakte de heer Van Zwet eenige opmerkin gen. Hij schetste den slechten financieelen toestand der vereeniging. De algemeene secretaris, de heer Van der Mandere, deelde mede, dat dit jaar weer verschillende giften aan de vereeniging zijn ge schonken, zoodat een klein batig saldo venvacbt kan worden. De heer Van Zwet deed eenige mededeelingen betreffende de Unie der Volkenbonasvereenigingen te Genève. De bijeenkomsten van de unie zijn tot onbepaalden datum uitgesteld wegens de huidige omstandigheden. Alleen het bureau blijft contact zoeken met de verschillende nationale vereenigin- gen. Daarna stelde de voorzitter aan de orde het rap port van de commissie tot voortzetting van de be studeering van het vraagstuk van een internatio nale weermacht. Mr. P. J. de Kanter leidde het rapport in als vervanger van prof. dr. E. Moresco, voorzitter dier commissie die verhinderd was de inleiding te hou den. Blijkens dit rapport zou een internationale weer macht uitsluitend moeten bestaan uit het tegen gaan van eigen richting tusschen de staten. De dienstneming daarbij (de commissie acht alleen een luchtmacht geschikt, bestemd om te worden toegevoegd aan een land, dat aangevallen wordt) zou moeten geschieden individueel en vrijwillig. De weermacht dient in vredestijd door contribu ties te worden gevormd. Deze weermacht Is dus op te vatten als een strategische reserve. Omtrent de sterkte van zulk een internationale luchtmacht valt niets te zeggen. De jaarlijksche kosten wor den geraamd op f 200 millioen per 1000 vliegtui gen. Verschillende vragen worden uit de vergadering gesteld, die de inleider beantwoordde. Op de vraag wie de aanvaller is in het bepleit systeem ant woordde de inleider, dat als criterium daarvoor is gesteld: „het zonder toestemming de grenzen van een ander land overschrijden met troepen, oor logschepen of militaire luchtvaartuigen, of op an dere wijze schenden van die grenzen". De toepas sing van dit criterium zou soepel dienen te ge schieden. Grensincidenten, waardoor de veiligheid van het daarbü betrokken land niet in gevaar wordt gebracht, zouden niet als daden van eigen richting zijn te beschouwen. De heer K. Vorrink achtte het criterium van aan valler niet gelukkig. Wie weigert een geschil aan het Permanente Hof van Internationale Justitie te onderwerpen zou hij aanvaller willen noemen. De voorzitter .de discussie sluitende, zeide, dat het niet de bedoeling was over dit rapport te stem men. Hel diende slechts ter vergemakkelijking van een studie in de verschillende afdeelingen. Hij dankte de commissie voor haar arbeid in het bij zonder den heer De Kanter voor zijn toelichting. Na een korte pauze behandelde de vergadering eenige aangelegenheden, die de propaganda der vereeniging betreffen. Daarna kwam in behandeling een voorstel van de afdeeling Den Haag. gesteund door de afdeelin gen Hilversum en Wageningen, waarin o.m. wordt gezegd: De vereeniging voor Volkenbond en Vrede be- schouwe het een harer voornaamste taken, in zicht te verschaffen eenerzijds in de feiten en om standigheden, tengevolge waarvan de Volkenbond onmachtig is geweest den vrede te helpen hand haven anderzijds in de voorwaarden, waaronder en het kader waarin na dezen oorlog een rechts organisatie der volkssamenleving zou zijn te ver wezenlijken. Het hoofdbestuur kan aanneming van deze re solutie aanbevelen. Het legt er daarbij nadruk op, dat 't zich de uitvoering van deze resolutie ook denkt in zoodanigen geest, dat zoowel aan het aandeel door ons eigen land tot dusver in de volkenbonds werkzaamheden genomen, als in de toekomst daarin eventueel te nemen, bijzondere aandacht zal worden gewijd. De resolutie werd met een kleine wijziging aan genomen. Rede van den voorzitter. Hedenochtend heeft dr. J. P. Fockema Andreae een rede gehouden, waarin hij In de eerste plaats eenige opmerkingen maakte over onze neutraliteit „een lichtstraal, naar wij hopen niet alleen voor ons land zelf, in de dikke wereldduisternis." Hoe gaarne zouden wij ons concentreeren op de versterking van dat licht, op de bevestiging van ons bolwerk van vrede, en de oogen sluiten voor wat er om ons heen geschiedt. Maar wij kunnen tiaar de oogen niet van afhouden en zien dan niets dan verschrikkingen. Misschien Is nog de grootste tragedie de hulpeloosheid van ettelijke millioenen menschen. die bijna zonder uitzondering vrede lievend gezind zijn en in vriendschap met andere volkeren, met wie velerlei banden hen binden, zouden willen leven, en die thans geroepen wor den om verderf te brengen over anderen, en ge doemd, op hun beurt met de hunnen wie weet hoeveel leed te ondergaan. In de neutrale zoo goed als in de oorlogvoerende landen zelf pijnigen talloos velen zich af met de vraag, of deze nieuwe strijd op leven en dood in het hart van Europa niet vermeden had kunnen worden, en daarnaast met deze andere, of hij tot iets goeds zal kunnen leiden. Over de propaganda van het vereenigingswerk sprekende zeide de voorzitter, dat men deze haast tot in het oneindige kan varieeren. Steeds opnieuw zal men aanhangers kunnen winnen en daarbij heeft men de zekerheid, dat, welken weg men ook kiest, welk zijpad men ook baant, men in de goede richting koerst, en vroeg of laat zal komen in het beloofde land voor alle vredes-kruisridders en vredes-pelgrims, waar vrede, recht en volkerenge meenschap „heerschen". De voorzitter besloot met den wensch, dat het der vereeniging gegund zal zijn haren arbeid in het komende jaar in vrede voort te zetten. Na de jaarrede van dr. J. P. Fockema Andreae, ging de vergadering over tot verkiezing van ze ven leden van het hoofdbestuur. Zij verkoos bij acclamatie den algemeenen se cretaris. den heer H. Ch. G. J. van der Mandere, die onmiddellijk herkiesbaar was en tot leden van het hoofdbestuur prof. mr. F. M. Baron van As- beck, prol", dr. A. H. Blauw, mr. M. J. van der Flier, mej. L. P. M. Loeff, mr. H. Roelse en dr. J. Schokking. De voorzitter sprak eenige warme woorden van waardeering tot de afgetreden hoofdbestuursleden mevrouw Van Heerdt (Haarlem) en den heer Eichterman (Almelo). Verder deelde hij mede, dat prof. dr. E. Moresco in den loop van het jaar als hoofdbestuurslid zal aftreden. Daarna was aan de orde de verkiezing van een nieuwen voorzitter tengevolge van het periodiek aftreden van dr. J. P. Fockema Andreae, die niet herkiesbaar was. Bij acclamatie koos de vergadering den candidaat van het hoofdbestuur, den heer P. J. S. Serrarens, lid van het hoofdbestuur der vereeniging, lid van de Tweede Kamer en gedelegeerde bij de interna tionale arbeidsconf eren ties. Hierna was aan de orde het vraagstuk: „De neu trale landen in de huidige omstandigheden". De eerste inleider daarover was het Tweede- Kamerlid mr. A. M. Joekes, die tot titel van zijn inleiding had gekozen: „Waarom wij neutraal zijn". Spreker zeide: In het door oorlogsgeweld ge teisterd Europa is Nederland geroepen zichzelf en de internationale gemeenschap te dienen door te zorgen voor eigen levensbelangen en tevens te streven naar het hoog houden van de normen van recht en menschelijkheid en, wanneer daartoe de gelegenheid zich voordoet naar het herstel van een zoo mogelijk duurzamen vrede. Daarin bovenal ligt het antwoord op de vraag waarom wij neutraal zijn in dezen oorlog. De rijwieldiefstallen. Dief en heler aangehouden. Op aanwijzing van een paar burgers is Vrij dagavond zeven uur door een agent van de hondenbrigade te Haarlem een 38-jarigen los- werkman naar het politiebureau gebracht, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een fiets, die gestaan had voor een hoiis aan de Jan Haringstraat. Uit het onderzoek bleek, dat hij relaties had met een 40-jarigen koopiman te Haarlem, te wiens huize door de politie een nader onderzoek werd ingesteld. Hier werden aangetrof fen drie rijwielen, twee frames van damesfietsen en diverse rijwielonderdeelen. In een pakhuisje werd bovendien een geheel uit elkaar genomen jongensfiets gevonden. Alles werd dooa' de politie in beslag genomen. De los-werkman bekende, ge durende de laatste weken eenige rijwielen te hebben gestolen en die aan genoemden koopman te hebben verkocht, die wist dat ze van dief^l afkomstig waren. De koopman ontkent dit. Beide mannen werden in verzekerde bewaring gesteld. BEëEDIGING VAN TWEEDE-LUITENANTS. Hedenmorgen had op bet terrein van de Ripperdakazerne te Haarlem de beëdiging plaats van vaandrigs tot tweede luitenant. Nadat de vaandrigs C. D. J. Gomperts, W. C. G. Wassenaar, H. S. Altona, J. van Werkhoven, J. H. Lengton. J. J. H. Vrijdagh, T. T. van der Werff, C. P. van der Helm, J. A. Mulder en J. J. M. van der Meulen voor het front der troepen den eed hadd afgelegd werden zij toegesproken door den commandant van het korps motor- dienst luitenant-kolonel H. Polis. RAAD VAN TOEZICHT PROVINCIALE BEDRIJVEN. Ged. Staten van Noord-Holland bieden Prov. Staten, ter voorziening- in de twee vacaturen in den Raad van Toezicht op de Provinciale be drijven, de volgende voordracht aan: mr. A. J. Honig (aftr.) en jhr. F. J. E. van Lennep te Amsterdam voor de eene en jhr. G. C. Quarles van Ufford te Bloemendaal (aftr.) en dr. J. A. Ringers voor de tweede vacature. WIELRIJDER GEWOND. Vrijdagavond wilde een wielrijder, de heer V. op het rijwielpad bij de Spanjaardslaan te Haarlem twee andere naast elkander rijdende wielrijders passeeren en zag zich genoodzaakt daarbij zoo ver uit te wijken, dat hij in een der langs het pad aanwezige modderige geulen terecht kwam. Hij sloeg onderstboven en werd zoodanig aan een been gewond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. DE AANRIJDING OP HET STATEN BOLWERK. In ons vorig nummer werd gemeld, dat Vrijdag middag op het Staten Bolwerk te Haarlem een dame door een driewielige bakfiets is aangereden, waardoor zij haar enkel brak. De politie stelt naar de oorzaak een onderzoek in. Daartoe verzoekt zij aan omstanders, die de aanrijding gezien hebben, zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het Politiebureau Smedestraat te willen aanmelden. TRAM UIT DE RAILS. Op het Soendaplein te Haarlem is Vrijdagavond half acht een motorwagen van de N.Z.H.T.M. bij het passeeren van een wissel uit de rails geloopen. Personeel van deze maatschappij bracht den wa gen weer op de rails, waarmee ruim een uur ge moeid was. Het tramverkeer ondervond geen ver traging. De politie regelde het verkeer. SCHRIFTVERBETERING. METHODE VOOR VOLWASSENEN. Een goede hand verraadt den welopgevoeden mensch. Resultaten en attesten ter inzage. INST. REIBER-NAN, Ao. 1899 - KLEINE HOUTWEG 8 - Telef. 17655 i Adv Ingez Med Verioachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Stormachtige tot krachtige tijdelijk afne mende westelijke wind, meest zwaarbe wolkt. Kans op eenigen regen aanvanke lijk in het noorden later ook in het zuiden. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging; Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Brandweer; 15333. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Zondag v.m. 7.17 uur; n.m. 19.48 uur. Maandag v.m. 8.18 uur; n.m. 20.52 uur. Strand berijdbaar Zondag van 12.0017.30 uur. Maandag van 13.0018.30 uur. KUNT U MOEILIJK SLAGEN MET EEN VULPEN gaat dan eens naar de PEN SHOP, GROOTE HOUTSTRAAT 150 Haarlem's eenige Vulpenspeciaalzaak Grootste sorteering in alle wereldmerken. Wij reparccrcn alle merken vulpenhouders. (Adv. Ingez. Med.) Activiteit in het Moezelgebied. Duitschers leggen versterkingen aan. Volgens den Luxemburgschen correspondent van de,.Soir" heerscht er groote activiteit. vanDuit sche troepen aan Moezel en Sauer. Aan den Moezel valt een voortdurend af en aanrijden van vrachtauto's waar te nemen, alsmede een veel vuldige verplaatsing van infanterie en cavalerie. Soldaten en werklieden zijn bezig met het aan leggen van versterkingen. De jongste regens heb ben opnieuw hoog water veroorzaakt en op vele plaatsen aan den Duitschen oever zijn de prik keldraadversperringen overstroomd. De Fransche legerberïchten luiden: Vrijdagavond: „Ontmoetingen van patrouilles en wederzij d- sche actie op verschillende punten van het front." Zaterdagmorgen „In den loop van den nacht viel niets belang rijks te melden". Verbreking der diplomatieke betrekkingen Reuter meldt: In een persconferentie heeft pre sident Roosevelt ten aanzien van de inval der Sovjet Unie in Finland gisteren gezegd: „Het bericht van het bombardement door de Sovjet Russische strijdmacht binnen de grenzen van Finland heeft de regeering en de bevolking van de Vereenigde Staten diep geschokt. Niet tegenstaande de pogingen het conflict met vreedzame middelen op te lossen, waartegen geen redelijke tegenwerping kon worden ge maakt, heeft een mogendheid verkozen haar toevlucht te nemen tot geweld van wapenen. Het is tragisch om te zien hoe de politiek van geweld zich uitbreidt en dat de verachting voor de wet verder schrijdt. Alle volken, die den vrede lief hebben, alle landen, die nog hoop hebben dat in de wereld de betrekkingen, ge grondvest op de wet en orde zullen blijven bestaan, zullen eensgezind dit herhaald gebruik van geweld van wapenen als scheidsrechter in internationale geschillen veroordeelen. Tot groot ongeluk van deze wereld brengt dit gebruik van geweld het veilig onafhankelijk be staan van de kleine mogendheden op alle wereld- deelen in gevaar en belaagt het de rechten der menschheid op zelfbestuur. Volk en regeering van Finland hebben een lang, eerzaam en geheel vrede lievend bestaan geleid, waardoor zij zich de eerbied en toegenegenheid van het volk en de regeering van de Vereenigde Staten hebben verworven." President Roósevelt ging niet verder in op vragen inzake een toepassing van de neutraliteits- vvet in het Finsch-Sovjet Russische conflict, even min op de vraag of de Vereenigde Staten voorne mens zijn de erkenning van de Sovjet Unie te her roepen. Wel zeide Roosevelt dat nog geen antwoord is ontvangen van de Sovjet Unie of Finland op de nota van Vrijdag, waarin een beroep wordt gedaan op de strijdenden niet de burgerbevolking en on versterkte plaatsen te bombardeeren. Ook zeide hij dat de Sovjet Unie nog niet heeft geantwoord op de nota, waarin de Vereenigde Staten hun goede diensten aanbieden tot regeling van het conflict. Het feit dat de regeering van de Vereenigde Sta ten zich openlijk aan de zijde van Finland heeft geschaard is slechts de eerste van een reeks maat regelen, welke besproken worden teneinde de ver ontwaardiging van de Vereenigde Staten ten aan zien van het meedoogenloos optreden van de Sovjet dictatuur. De mogelijkheid bestaat nog dat de ambas sadeur van de Vereenigde Staten uit Moskou terug zal worden geroepen om rapport uit te brengen en ook dat de diplomatieke betrekkin gen in gevaar zullen komen. Reuter voegt hieraan toe, dat de houding van Roosevelt ten aanzien van het Finsch-Russische conflict niet dezelfde is als ten aanzien van den Winst over het afgeloopen jaar zeer matig Twee nieuwe directeuren benoemd In de buitengewone vergadering van aandeel houders der Amsterdamsche Bank is het voor stel tot verleening van ontslag aan mr. H. A. van Nierop uitvoerig besproken. Een aandeel houder wilde het ontslag verleend zien, zonder toevoeging van de woorden „onder dankzeg ging voor de diensten door hem als zoodanig aan de vennootschap bewezen". Een andere aandeelhouder was van meening, dat aan mr. Van Nierop geen ontslag had moe ten worden verleend en dat gewacht had moe ten worden op een desbetreffend verzoek van mr. Van Nierop. Scherpe critiefe werd ten op zichte van het beleid van den aftredenden directeur uitgesproken. Na eenige verdere discussies werd tot stem ming overgegaan. Met 3137 tegen 15 en 337 blanco stemmen werd aan mr. H. A. van Nierop overeenkomstig het voorstel, ontslag verleend. Nadat een aandeelhouder zijn voldoening had uitgesproken over de benoeming der voor gestelde directeuren, werd tot stemming over gegaan. Met resp. 3479 en 3072 stemmen werden de heeren J. M. Haga en prof. mr. dr. G.M. Ver rijn Stuart tot directeuren der Amsterdamsche Bank gekozen. Met algemeene stemmen werden vervolgens de voorstellen der commissarissen tot benoe ming van procuratiehouders en directeuren resp. plaatsvervangende directeuren aangenomen. Daarna werd de benoeming van twee nieuwe leden van den raad der commissarissen ter sprake gebracht. Door houders van pref. aan- deelen waren voorgesteld 1. mr. H. A. van Nierop en dr. Molhuizen; 2. jhr. H. van Foreest en de heer Moens. Nadat door een aandeelhouder bezwaar was uitgebracht tegen de benoeming van mr. Van Tweedc- vinciale luitenant H. Groeneveld werd hedenmorgen op het terrein voor de Pro- Griffie beëedigd als officier. De eedsaflegging had plaats ten overstaan van overste Zonneville. Nierop als commissaris der vennootschap, werd tot stemming overgegaan. Met resp. 2937 en 3018 stemmen werden mr. H. A. van Nierop en jhr. H. van Foreest als commissarissen ge kozen. Tenslotte kwam bij de rondvraag een viertal, door mr. C. H. Kuhn gestelde vrage-n ter be spreking. De vragen en de hierop door de directie gegeven antwoorden, luiden als volgt: le vraag. Welke verliezen heeft de bank ge leden bij de surseance van Mendelssohn en Co. en Fuhrmann en Co. N.V.? Antword. le. Een vordering uit syndicaat ten bedrage van f 918.000; 2e een vordering wegens schade voor door Mendelssohn en Co, gekochte niet opgenomen fondsen en verlies bij de af wikkeling van termijnzaken ten bedrage van f 1.079.000. Op de crediteurenlijst van Fuhrmann komt de A. B. voor met een vordering van f 2.217.000 (wissel-obligo nog plan. f 50.000). Het is thans nog niet mogelijk te beoordeelen wat van deze vorderingen zal terecht kernen. 2e vraag. Mag worden aangenomen, dat de vordering van de A. B. terzake van Norris ge heel is afgeschreven? Antwoord: Tegen deze vordering waren in 1935 voldoende reserves aanwezig; in 1936 is zij geheel afgeschreven. 3e vraag: Om welke reden is de fusie met de Robaver niet doorgegaan? Antwoord. Terstond bij het uitbreken van den oorlog bestond bij beide instellingen de over tuiging, dat het ongewenscht was aan het plan tot samenwerking zooals dat in Juli 1.1. was ge- publicerd, uitvoering te geven aangezien terugbe taling van kapitaal en reserves onraadzaam werd geacht. Wij meenden bovendien dat de vele moeilijke vraagstukken, waarvoor de banken zouden komen te staan, niet voldoende tijd be schikbaar zouden laten voor het vele voorbe reidende werk hetwelk aan een dergelijk samen gaan vooraf moet gaan. 4e vraag. Kan nu reeds iet-s worden mede gedeeld omtrent de resultaten van het loopen- de jaar? Antwoord: De normale winsten zijn ongeveer gelijk aaan die van het vorige jaar, dus schraal. De resultaten worden echter sterk beïnvloed door de koersdaling op c-ns effectenbezit, het welk per 31 December 1938 met een bedrag van f 28.000.000 op onze balans stond. Bij de samenstelling van de volgende balans zullen wij zoowel de beide genoemde vorderin gen als onze effectenportefeuille voor een zoo-J danige waarde moeten opnemen dat verdere ver liezen hierop niet behoeven te worden ver wacht, Hiertoe zullen wij aan onze open reserve een bedrag moeten ontleenen, waarvan ik de grootte nog niet nauwkeurig kan zeggen. Ik denk echter aan een bedrag tusschen 10 en 15 millioen gul den. Wij zullen eveneens voorstellen uit deze re serve een bedrag noodig voor de betaling van een dividend van 4 pet-, af te nemen. De statuten (art-, 48) schrijven thans voor dat het verlies, hetwelk het deservefonds lijdt door de betaling van een dergelijk primair dividend, uit de eerstvolgende winsten boven 4 pet. moet worden aangevuld. Het ligt daarom in ons vornemen vcor te stel len deze verplichting te laten vervallen, teneinde te voorkomen dat wij gedurende een reeks van jaren niet meer dan 4 pet. dividend zouden kunnen uitkeeren. Hierna werd de vergadering- door den voor zitter gesloten. oorlog tusschen Duitschland en de geallieerden. In dit laatste geval neemt de regeering in haar verkla ringen een strikte neutraliteit in. WINTERCOMPETITIE K.N.Z.B. Voor de eerste klasse b der wintercompetitie van den K.N.Z.B. werd Vrijdagavond gespeeld H.Z. en P.C. tegen Z.I.A.N. Eerstgenoemde won met 82 HILLECOM AANHOUDING. Door de politie alhier is te Haarlem een 18- jarige jongeman aangehouden die ten nadeele van een ingezetene een beurs met 15 gulden had ontvreemd. Het grootste gedeelte van het geld was nog in zijn bezit. Na proces-verbaal is hij aan zijn ouders teruggegeven. BRILMONTUREN BRIL-ETUI'S KIJKERS MICROSCOPEN BAROMETERS WEERHUISJES KOMPASSEN LEESGLAZEN THERMOMETERS vanaf 25 cent ZEER BILLIJKE PRIJZEN! Dipl. Vakschool voor Opticiens. Let op het juiste adres s. v. p. Zaak met groote portiek! kunt U in dezen slechten tijd met Sint het beste geven: AARDIG EN NIET DUUR Ruime sorteering bij: FIRMA KAMPERSINGEL HOEK KAMPERSTRAAT TELEFOON 16074 in alle maten, v.a. f 0.85 IEDER KIND EEN BALLON CADEAU. N.v.Hees&Co. Kruisstraat 33, Haarlem I E Kalenders i ndel VAN CITTERT, I lat 14. Telef. 108391 DEN BOER's MUZIEK- EN INSTRUMENTENHANDEL hoek Damstr. Tel. 14663 Koop geen onbekende merken. De echte Cerlini Scandalli, ge bogen klavier, 120 bassen, 1 reg. in echt Fiber koffer, met een jaar gratis les 210.— Desgewenscht op conditiën. Accordeons vanaf f 4.50 GUITAREN vanaf 4.50 Hawaiian Guitaren. Gibson mo del f 6.50 Wordt lid van onze Krontjong club, 50 cent per week, les en instrument inbegrepen. koFFerc^ofoons H. M. V. vanaf 32.50 De goede platen merken vanaf 1.-. CASSETTES, PICK UPS, MONDORGELS, FLUITEN enz.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2