)efensie-wenschen naar voren gebracht. Onze houding tegenover beide partijen gelijk. NIEUWS IN 'T KORT. WEK UW LEVER-GALOP ONDF. RDAG 7 DECEMBER 1939 H 'A' A" REE M'S D A G B E A D" 3 In ieder middenlicht 'HUMietii 150 dekalnmen! d"t zij BÜUINIBT R°y°oi me Midianq. zuinigheid. Tweede Kamer D(EN HAAG. Woensdag. jla de lieer B a j e 11 o (R.K.) die voor een lermanerote wettelijke regeling omtrent Ne- rland's (en Indië's) aandeel in de Indische jriUeme defensiekosten gepleit had, doch 0rts wel bereid bleek de prakt-k der huidige reling nog af te wachten, gaf de heer Van empen (lib.) te kennen, dat z.i. de Minister i geslaagd was het bewijs van de redelijk der huidige regeling te leveren. En de heer agenaar (a.r.) kwam vertellen, dat zijn jctie zich met een bijdrage van 5 millioen van derlandschen kant kon vereenigen. In afwach- ag van de belangrijke beslissingen die op mst zijn met betrekking tot de verdediging n Indië en die aanzienlijke financieele ge- Sgen kunnen hebben, ging spr. met het be ende stelsel i.z. de bijdrage van Nederland coord. juister Wel ter uitte a voldoening over het it, dat zoovelen de tegen - jordige regeling bleken te annen aanvaarden, al ging niet bij allen van gan- jier harte. Formeel mocht waar ezen, dat de Nederland se wetgever eenzijdig be- ialt, hoeveel Indië als bij- age zal ontvangen, maar en bedenke toch, dat de w. wagen««r ilksraad zich kan uit- (Ami-Rev. Partij) teken dat er boven- en, alvorens besloten wordt wat de Neder- ndsche schatkist zal opbrengen, tusschen Den jag en Buitenzorg een briefwisseling plaats ieft. Overigens gaf de Minister toe, dat inder- aad, zooals bijv. Mr. Joekes en de heer jefcto hadden opgemerkt, een nieuwe regeling komen als het besluit omtrent de verster- van de vloot gevallen zal zijn. Het den heer v. Poll (R.K.) meende minister elter, dat er financieel voorNederland nog nkerder wolken aan den horizont verschijnen voor Indië. Ij de bespreking over Curacao wees de heer seraran o.m. op de z.i. achterlijke sociale toe- inden (krotwoningen enz.), in dat gebiedsdeel, minister erkende de juistheid dier opmer- doch bracht tevens in herinnering hoe Cu- jao sinds slechts een klein aantal jaren „een 5UW rijk" is. Voor 1937 had Curacao nog eens 'n voordeelig saldo op de be- loting. Evenmin als Keulen en Aken op één g zijn gebouwd kan dit met Willemstad en anjestad geschieden! Geleidelijk aan doet men echter een en ander voor verbetering van de isvesting. In verband met wat de heer Mes (R.K.) had toogd bracht de minister in herinnering, dat racao's vrijwillige financieele bijdrage voor fensie sedert 't vorige jaar van f 100.000 op (0.000 is gebracht. .h.st, keurde de Kamer de begrooting van het departement van Koloniën goed om daarna, met Defen sie te beginnen. Daarbij bleken de heeren .Duymaer van Twist (A.-R. env. d. Zaal (A.-R.), niet veel prijs te stellen op dat onderdeel van het werk van O. en O. dat bestaat uit caibaret- en tooneel- voors tellingen en „allerlei dergelijke lol-makerijen". Beide afgevaardigden vroe gen naar gevallen van reserve veldpredikers, die t.-socialisten zouden zijn, terwijl eerstgenoem- spreker wat naders wilde hooren over de aag hoe het zal gaan met de vervanging van dere lichtingen door jongeren, in welk ver- nd hij gewag maakte van de duizenden nge buitengewoon dienstplichtigen, die nog et geoefend zijn. De geweldige kosten van de mobilisatie 1.7 llioen per dag eischt waakzaamheid ter ver ging van overbodige uitgaven, zoo betoogde heer Duymaer van Twist, die o.m. klaagde er veel geld dat aan hotel-huur besteed zou n. terwijl z.i. ook zuiniger optreden op 't ge ld van gevorderde auto's denkbaar ware. Spr. ong voorts op spoedige beslissing over de ver tering van de vloot in Indië aan. leer tegemoetkomendheid bij schadevergoeding or vee enz. aan de boeien was een der door den er Ruyter (r.k.) bepleite punten. Dr. Vos b.) brak een lans voor Joodsche veldpredikers, tot dusverre ontbraken, en bepleitte ver dei- medicus de wenschelijkheid van vaccinatie z. der gemobiliseerden. De heer Van SI een (s.d.) besprak allerlei langen van hen, die onder de wapenen zijn, eerst hulde aan minister Dijxhoorn te hebben bracht voor zijn werkkracht en beleid en o.m. ik voor de door hem tot stand gebrachte ver- loging van de kostwinnersvergoeding, al vond j wel. dat de vrijgezellen mede onder de alge- eene regeling behooren te Wallen en er meer or werkloozen en kleine zelfstandigen dient te schieden. r. vroeg zich af, waarom destijds de intrek- van de verloven zoo lang had geduurd zon- r dat den mannen de reden daarvoor ook maar niger mate duidelijk was gemaakt. Aan kleeding en ligging ontbreekt nog wel een en ander. Hoewel de meeste officieren den geest van den tijd goed blijken te verstaan, zijn er nog wel eenige beroepsofficieren, die zich niet vol doende rekening geven van het lot der men- schen, die aan hun maatschappelijken werk kring onttrokken zijn. Deze afgevaardigde drong er ten zeerste op aan een wettelijke regeling ten behoeve van ge- demobilseerden in het leven te roepen opdat deze straks hun vroegeren werkkring weer zul len kunnen gaan innemen. Voorts vernamen we, dat de kleine zelfstandigen meer zakenverlof moesten krijgen, terwijl hij verder den grootst denkbaren spoed bepleitte bij het aflossen der oudste lichtingen. Wat meer bewegingsvrijheid in sommige kantonnementen, ruimere openstel ling van de officiers-opleiding voor onderwijzers en verbetering der financieele positie van de oud-gepensionneerden waren verdere wenschen, die de heer v. Steen voordroeg, waarna zijn frac tiegenoot Kievit opkwam voor zoo groot mo gelijke bescherming van onze koopvaardijvloot. Aan welke wreede gevaren de bemanning bloot staat hebben ons de rampen van de „Simon Bo livar" en van de „Sliedrecht" nog kort geleden aangetoond. Wil men, dat Nederland blijft varen, dan is 'het noodig alles voor de veiligheid der zeelieden te doen. Deze hooren ook met 't oog hierop ge raadpleegd te worden. Kan de minister mededeelen hoeveel tijd noo dig is om aan alle bestellingen van paravanen te voldoen; hoe groot is 't aantal schepen, waar voor deze bestellingen gedaan zijn of worden? Aldus vroeg spr. die gaarne een commissie sa mengesteld zag waarin o.m. ook de marine-staf zitting zou krijgen, ten einde bindende veilig heidsvoorschriften voor te bereiden, terwijl hij tenslotte op het leggen van een lichtschip voor IJmuiden aandrong. E. v. R. Uitvoerverbod van kaarten. Bij koninklijk besluit van 4 December is, ter bescherming van de levensbelangen van het rijk, de uitvoer van staf- en andere kaarten, het Nederlandsch grondgebied betreffende, verboden. Dit besluit is onmiddellijk in wer king getreden PROVINCIALE VERKEERSWEG ZIJL-RING VAART HAARLEMMERMEERPOLDER OPEN. De nieuwe provinciale snelverkeersweg van Zijl j Leiden af tot aan de Ringvaart van den Haar- mmermeerpolder bij Oude Wetering is Woens- ig voor het verkeer opgesteld. Dit nieuwe weg- ideelte heeft een lengte van' circa 11V2 K.M. U de aanleg is voor een zeer groot gedeelte ge- uik gemaakt van de oude spoorbaan Leiden— oofddorp. REGEERINGSSTEUN VOOR SERINGEN- KWEEKERS. |üe regeering heeft aan de Aalsmeersche serin- fenkweekers medegedeeld, aan de seringencul- jiur steun te zullen verleenen nu het grootste af- ftgebied, Engeland, is verloren gegaan. Van Dinsdag af wordt voor doorgedraaide seringen '|en steunbedrag betaald van 5 cent per tak voor beste kwaliteiten en 2y2 cent per tak voor de ider goede kwaliteiten. Telegraaf- en telefoonregeling voor het heele land. De opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft een telegraaf- en telefoonregeling vastgesteld, die Woensdag in werking is getre den. Hierin zijn algemeene regelen gesteld, waaronder ontheffing van de schorsing van tele graaf- en telefoonverkeer wordt verleend voor het geheele land. Geen ontheffing wordt o.a. verleend voor telegrammen in geheimschrift, telegrammen en telefoongesprekken zonder in houd of waarvan de inhoud geen algemeen ver- staanbaren of aannemelijken zin oplevert en voor telegrammen of gesprekken in een andere taal dan het Nederlandsch, Duitsch, Engelsch of Fransöh. Evenmin wordt ontheffing verleend voor het overbrengen van telegrammen en voor het voe ren van telefoongesprekken, voor zoover de in houd door het militair gezag in strijd wordt ge acht met de belangen van den staat of de open bare orde. Duitsch vliegtuig door Duitsche marinevaartuigen weggesleept. Oe „Insulinde" heeft gerapporteerd, dat het Duitsche vliegtuig dat Woensdag ten Noord- Westen van Schiermonnikoog was gedaald, zich in de branding bevond, zoodat de positie dei- inzittenden niet zonder gevaar was. Twee Duitsche gewapende trawlers slaagden er na veel moeite in 't vliegtuig op sleeptouw te nemen Men is daarop in Noordelijke richting uit het gezicht verdwenen. De „Insulinde" is naar Oost- mahom teruggekeerd Index-cijfers voor den groothandel. In November nog eenige stijging. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende mede betreffende de indexcijfers van de groothandelsprijzen (19261939 100): Voedingsmiddelen Afgew. Alg. Plant- Dier- pro- index- aardige lijke Totaal ducten cijfer 100 100 100 100 190 1929 92.6 106.3 100.4 98.7 99.7 1936 76.5 58.8 66.4 67.6 63.8 Sept.*) 75.0 58.9 65.8 66.1 62.6 1937 83.5 70.1. 75.8 78.8 76.2 1938 81.2 69.6 74.6 75.9 71.9 '38 Nov. 74,1 70.8 72.2 74.7 70.2 '39 Oct. 80,4 79.3 79.8 83.5 80.8 '39 Nov. 81.6 82.4 82.1 86.8 83.6 of in t.o.v. Oct. '39 1.5 3.9 2.9 4,0 3.5 Aug. '39 9.2 23,9 16.8 15.1 18.6 GRONDSTOFFEN I II III IV V VI VII VIII 100 100 100 100 100 100 100 100 1929 98.0 101.4 102.1 93.4 105.5 101.0 100.7 101.3 1936 50.6 62.1 47.6 39.8 62.1 46.4 43.0 49.9 Sept.* 53.4 58.3 45.5 38.2 59.6 45.2 40.7 48.4 1937 82.1 74.1 57.2 64.1 101.5 94.6 54.8 69.3 938 68.5 71.9 44.6 45.0 85.1 57.7 40.9 56.9 fov. 65.4 67.8 44.1 50.4 81.6 46.6 37.2 54.7 1939: Oct. 100.3 73.9 53.8 60.8 192.0 63.3 65.5 71.3 Nov. 101.0 95,0 56.8 55.7 112.5 67.9 64.3 76.6 -I- of in t.o.v. Oct. 1939 0.7 +28.6 5.6 8.4 +10.3 7.3 1.8 3.1 Aug. 1939: f 25.9 +37.5 +29.7 +28.9 +37.2 +36.1 +60.8 +34.9 Beteekenis der kolommen: I. Hout; II. Chemische waren; III. Textielwaren; IV. Huiden, leder; V. Metaalwaren; VI Papier; VII. Grondstoffen voor gefabriceerde voedingsmiddelen: VIII. Totaal (incl. hulpstoffen). 126 September 1936. Even buiten de haven te Willemstad is Woens dagavond om half zes de 19-jarige schippers knecht J. Geuze uit Oud-Vosmeer verdronken. De jongen, die werkzaam was op het sleepschip „Marinus Willean" van schipper de Korte, ge raakte bij het aangeven van een touw zijn evenwicht kwijt en sloeg over boord. De gemeenteraad van Delft heeft een voor stel van B. en W. aangenomen om de gemeente voor 25 pet. te laten bijdragen in de kosten van de voorgenomen restauratie van het Prinsen hof, welke op f 340.000 zijn begroot. Op den rijksweg EnschedéGlaninlbrug, even buiten de kom der gemeente Enschedé, is Woensdagmiddag de 56-jarige H. Eshuis, die per fiiets den voorrangsweg wilde oversteken, door een personenauto aangereden en ge dood. (Adv. Ingez. Med.) Haagsclie politie was Ainsterdamsclie te vlug af. De politie van het bureau Marnixstraat te Am sterdam heeft Woensdag achter het net gevischt. Haagsche collega's zijn haar te vlug afgeweest. Het betrof een man met een zwaar beladen strafregister, die een advertentie had gezet in de kranten, waarin hij colporteurs vroeg. Al vorens deze echter een goed betaalde betrekking- konden krijgen, moest een bedrag, varieerende tusschen 20 en 50 gulden, worden gestort. Zoowel van hun geld als van de betrekkingen, welke waren aangeboden, zagen de sollicitanten nooit iets. Dinsdagavond besloot de politie in te grijpen, doch toen rechercheur Blonk zich bij de woning van den man vervoegde, bleek deze reeds te zijn gearresteerd op last van de politie te Den Haag, die met hem voor een andere kwestie nog een appeltje had te schillen. Zijn zonden in Amsterdam bedreven zullen echter niet vergeten worden. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is, verteert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. Med.) Nederland zal zijn neutraliteitshouding het recht doen wedervaren, dat haar toekomt. Tegen alle ooctoguae eenden woedt eenzelfde t'gn geilekken. BERLIJN. 6 December. Van officieuze Duit sche zijde wordt aan de buitenlandsche pers het volgende bericht verstrekt: Nadat de Britsche en Fransche oorlogssche pen opdracht hadden gekregen de door Cham berlain aamgekoniddgde inbeslagneming van Duitsche exportgoederen ook inderdaad uit te voeren, meende men in politieke kringen al hier te kunnen verwachten, dat de achter de neutrale scheepvaart staande regeeringen zich niet langer tevreden zouden stellen met pa pieren protesten, welke voor een deel zelfs een Britsen anwoord niet waardig werden gekeurd. Integendeel moest men aannemen, zooals hiér verscheidene malen naar voren is ge bracht, dat de neutralen van hun zijde eigen hulp tegen Engelands optreden, dat tegen het volkenrecht indruischt, zouden organ Lséeren en hun koopvaardijschepen actief zouden be schermen Des te grooter is de verwondering, dat b.v. de Nederlandsche regeering op het oogenlblik niet voornemens is haar koopvaar dij schepen te bewapenen of eigen konvooien samen te stellen. Ook wekt liet hier bevreem ding, wanneer dit eigenaardige afstand doen van de de vrijheid dier zeeën wordt gebaseerd op de neutraliteit van Nederland, een neutraliteit, welke aan de eene zijde buitengewone gevoe ligheid aan den dag legt en aan de andere zijde de zwaarste overtredingen van het volkenrecht in het algemeen, en het recht van de neutralen in het bijzonder aanvaardt. Dat de neutralen zeer goed recht en onrecht weten te onderscheiden, heeft nog onlangs de bekende professor in het volkenrecht, mr. Verzijl, bewezen, toen hij de blokkade-ver scherping van Engeland en Frankrijk, wegens haar natuur, welke in strijd met het volken recht is, voor het Haagsche Gerechtshof wilde brengen. Men schrijft ons van gezaghebbende zijde: Een officieus Duitsch bericht spreekt er ver wondering over uit dat de neutralen waarom in dit verband alleen Nederland met name wordt genoemd en niet óók andere onzijdige zeevarende landen, zooals bij voorbeeld Italië, Japan en Noorwegen, is onduidelijk geen daadwerkelijk verweer stellen tegenover de Britsche en Fran sche maatregelen ter zee, door koopvaarders te bewapenen of eigen konvooien samen te stellen. Indien men deze uiting niet als een polemische wending, doch als een naar de letter te nemen, weloverwogen uitspraak zou moeten opvatten, zouden dus Italiaansche, Japansohe, Noorsche en Nederlandsche schepen naar Duitsche opvatting zich tegen Britsche en Fransche geweidmaatrege - len met geweld moeten verzetten. Wat hiervan het eind zou zijn, is niet twijfel achtig: oorlog met Engeland en Frankrijk. Of dit aan Duitschland welgevallig zou zijn, is een vraag, die hier niet behoeft te worden beantwoord. Wel moet een antwoord worden gegeven op een andere vraag, die door het Duitsche bericht rijst, en wel deze: legt de onzijdig heid aan Italië, Japan, Noorwegen en Neder land en zoovele andere neutrale staten de verplichting op, dat hier bedoelde geweld met geweld te riposteeren? Antwoord: zulk een verplichting bestaat hoegenaamd niet, evenmin als er een ver plichting bestaat om met geweld te ant woorden op actie van Duitsche onderzee- booten of het onredelijk lang vasthouden dooi de Duitsche autoriteiten van talrijke Nederlandsche houtbooten afkomstig uit de Oostzee. Men wete in Duitschland, dat geen enkel on zijdig land overmacht gelaten ondergaat. Het is kwetsend voor den nationalen trots, in die po sitie te worden geplaatst. Zoo ondervond het ook Bismarck in 1870, toen het onzijdige Enge land oorlogsmateriaal leverde aan Frankrijk. Maar was dat een reden voor den ijzeren kan selier om, wat hij onneutraal achtte, met geweld te beantwoorden? Geenszins; hij bepaalde zich tot vertoogen tegenover de Britsche regeering, omdat de archieven spreken ten dezen onmis kenbare taal hij niet in staat was, zich met goeden uitslag tegen de Britsche overmacht ter zee te keeren. Zoo gaat het ook den onzijdigen, althans den kleineren onder hen de grootere hebben an dere motieven om zich bij de Britsche actie neer te leggen doch verliezen daarom hun onzij digheid evenmin als wij. Het is een kwestie van maat. Is de maat vol. dan zal ook de kleine neu trale geweld met geweld beantwoorden, van welke zijde het ook moge komen. Wat ten slotte de insinuatie betreft dat Nederland tegen de eene partij anders zou optreden dan tegenover de andere, dit zal niemand gelooven die Nederland kent en onze neutraliteitshandhaving gadeslaat met den ernstigen wil om haar het recht te doen wedervaren dat haar toekomt. Door schade en schande wordt men niet altijd wijs. Trouwlustige juffrouw tweemaal bedrogen. Een 32-jarige inwoonster van de hoofdstad heeft binnen korten tijd tot twee maal aangifte moeten doen. dat zij onder het voorwendsel van trouwbe loften was opgelicht. Eenigen tijd geleden maakte zij kennis met een man, die haar al spoedig van trouwen sprak. Voor het echter zoover kwam, moest een en ander betaald worden en het kapitaaltje van de juffrouw werd met f350 verminderd. De trouw plannen bleken toen tot het verleden te behooren en er restte de juffrouw niet anders te doen dan naar de politie te gaan en mede te deelen, dat zij opgelicht was. Een vriend van den spoedig gearresteerden op lichter besloot daarna zijn slag te slaan. Ook hij legde de juffrouw een trouwbelofte af en boven dien belootde hij de vrouw er voor te zorgen, dat zij de f 350 terug zou krijgen. Hiervoor was evenwel geld noodig. Bij elkaar 180 gulden, doch ook dit geld bleek voor andere dingen gebruikt te zijn, dan waarvoor het gegeven was. Ten tweeden male begaf de juffrouw zich naar de politie om een aanklacht wegens oplichting te doen. Thans is ook deze man gearresteerd en inge sloten. Opvarenden van de „Spaarndam" weer thuis. Negen en twintig opvarenden van de „Spaarn dam" zijn Dinsdagavond omstreeks 7 uur met den Belgischen trein te Rotterdam aangeko men. Zij waren 's ochtends om 8 uur uit Londen vertrokken en arriveerden 12 uur te Oostende waar zij een half uur later op den trein stapten. De ontvangst door wachtende familieleden op het station te Rotterdam was natuurlijk allerharte lijkst. Maar toch was er ook nog teleurstelling en wel bij de wachtenden, die hun man, zoon of verloofde niet uit den trein zagen stappen. Dit laatste was een gevolg van het feit, dat de trein ook in het Beursstation had gestopt. Daar hadden verscheidenen hem verlaten, niet wetend, dat verwanten aan het D.P. Station ston den te wachten. Twee opvarenden van de „Spaarndam" zijn thans nog in Engeland nl. de stuurmansleerling Mijnders, die in een ziekenhuis wordt verpleegd en kapitein F. H. Dobbenga, die is achtergeble ven om de loopende zaken te regelen. PAKKETPOSTVERVOER NAAR HET BUITEN LAND UITSLUITEND OP RISICO VAN DE AFZENDERS. In verband met ingekomen verzoeken om scha deloosstelling voor pakketten, welke met het s.s. Simon Bolivar verloren zijn gegaan, wordt er aan herinnerd, dat ingeval van overmacht, waartoe ook scheepsrampen behooren, welke direct of in direct door een oorlogshandeling zijn veroorzaakt, geen recht op schadeloosstelling bestaat. Het mogelijke wordt gedaan om ook in oorlogs tijd het pakketvervoer met het buitenland, met inbegrip van de Nederlandsche overzeesche ge westen, voortgang te doen vinden. Het oorlogs gevaar ter zee en de maatregelen, welke in de oorlogvoerende landen zijn getroffen, als onder zoek en eventueele inbeslagneming, vormen een bijzondere bron van risico's, waarvoor, over eenkomstig de internationaal vastgestelde rege len, door den postdienst geenerlei aansprakelijk heid kan worden aanvaard. Deze bijzondere risi co's hebben er trouwens toe geleid, dat sedert 1 September j.l. pakketten voor het buitenland uit sluitend op risico der afzenders ter verzending worden aangenomen. Bij den spoorwegovergang op den Kleinen Koppel te Amersfoort werd Woensdag een vrachtauto door een trein gegrepen en in de Eem geworpen, waarbij de chauffeur om het leven kwam. Het deerlijk gehavende voertuig wordt op den wal getakeld. Winkelomzetten in November. In geld hooger dan een jaar geleden Ook invloed van prijsstijging. De bedrijvigheid in den kleinhandel, welke, naar aanleiding van het uitbreken van den oor log, zoo sterk was toegenomen, is blijkens de ge gevens, welke het centraal bureau voor de sta tistiek en het economisch instituut voor den middenstand verstrekten, tot een meer normaal niveau teruggekeerd. Terwijl de omzet naar de waarde gerekend in een aantal grootwinkel bedrijven en middenstandszaken (geen levens- middelenbedrijven) in de drie grootste gemeen ten des lands in October gemiddeld nog 20 pCt. hooger was dan in October van het vorige jaar, is het overeenkomstige percentage voor Novem ber gedaald tot 8. In het winkelbedrijf in kruidenierswaren was de geldomzet in October j.l. nog 9,4 pCt. hooger dan in October 1938. Voor de groot-winkelbedrij ven luidt dit percentage 14,4, voor de coöperatieve verbruiksvereenigingen 6,2 en voor de midden standszaken 8,8. Gegevens over November j.l. zijn hiervan nog niet beschikbaar. Aangezien deze percentages gebaseerd zijn op de omzetten in geld, dient men te bedenken dat de stijging ten opzichte van 1938 voor een deel door verhooging van het prijsniveau veroor zaakt is.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5