Haarlem's Dagblad Finnen blijven krachtig weerstand bieden. Aan het Meer. Sovjets concentreeren troepen voor nieuwen aanval. Twee Britsche tankbooten tot zinken gebracht. Roeiboot overvaren Moet Estland meevechten? Spreeuwen en meeuwen De Kerstinzameling voor de Stille Armen. Vijfde verantwoording giften Stille Armen. Geruchten over Duitsch vredesoffensief" 57e Jaargang No. 17326 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant. Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groots Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132-, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 11 December 1939 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regel» ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Nog eens vergaderen de afgevaardigden van een groot aantal regeeringen aan de boorden van het Meer van Genève. De Assemblée van den Vol kenbond is bijeen. Het is haar twintigste verga dering en zij zal niet veel anders kunnen berei ken dan den aanval van Rusland op Finland af keuren en Rusland als aanvaller bestempelen Maar natuurlijk wil Hoisti meer. Holsti is de af gevaardigde van Finland. Hij streeft ongetwijfeld naar de uitsluiting van Rusland uit den Volken bond en naar hulp voor Finland door de andere Volkenbondsleden. Die zou kunnen bestaan in leveranties aan Finland van al wat het noodig heeft aangevuld met een weigering om eenige leverantie aan Rusland te doen. Dit laatste zou dan de toepassing van sancties beteekenen. Maar ik geloof niet dat er kans op bestaat. De Volken bond is politiek al te vaak gefaald en boven dien niet sterk genoeg. Zonder Duitschland Ja pan, Italië en de Vereenigde Staten heeft hij te weinig houvast om besluiten van zijn eigen leden te kunnen loskrijgen. Althans voorzoover die zichzelf in de Europeesche gevaarszöne bevinden. De Zuid-Amerikaansche staten ver van de oor- logstooneelen verwijderd, zijn natuurlijk het meest tot daden geneigd. Maar op den eersten dag van de bijeenkomst heerschte er blijkbaar aanmerkelijke verwarring en had men nog niet eens een regeering ontdekt, bereid om den pre sident van de Assemblée aan te wijzen. Natuurlijk is dat het in de huidige omstandig heden in Genève wemelt van geruchten en dat de stad letterlijk gonst van de gesprekken over den internationalen toestand. Wie Genève kent uit de dagen van gewone Assemblées kan zich Voorstellen hoe het er nu wel moet zijn. Uit dit vervaarlijk gepraat in vele talen is een merk waardig bericht geweld dat de Brusselsche Soir en de Londensche Daily Express het eerst we reldkundig hebben gemaakt. Het zijn twee bla den die nogal erg van een opschuddinkje houden. Zij beweren dat vijfendertig Duitsche Nazi-jour nalisten te Genève vertoeven die bezig zouden zijn den neutralen gedelegeerden en journalisten nieuwe vredesvoorstellen in te blazen. En zij noemen dit: een nieuw Duitsch vredesoffensief. De voorstellen, of laat ons zeggen: geopperde mogelijkheden, zouden inhouden: stichting van een onafhankelijk Polen en Tsjecho-Slowakije, behoud door Duitschland van Danzig, den Corri dor, Opper-Silezië, een öeel van de provincie Posen en Sudetenland en een volksstemming in Oosten rijk. Volgens de Soir zouden Wit-Rusland, Wit- Roethenië en Oost-Galicië een onafhankeüj ken bufferstaat vormen, hetgeen evenwel niet moge lijk schijnt zonder de instemming van de Russen, die tegenwoordig nogal sterk blijk geven van eigen inzichten en veroverende neigingen van de meest uitgesproken soort aan den dag te leggen. In Londen zegt men dat men zoo'n soort vre desoffensief wel verwachtte, maar wil er geen commentaar op geven. In Nederland zullen wij, als er met neutrale gedelegeerden en journalisten wordt gepraat, met belangstelling afwachten of wij er van onze eigen menschen iets over te hooren krijgen. Intusschen zou het heusch geen wonder wezen als nieuwe pogingen werden gedaan om overleg tusschen Londen en Berlijn tot stand te brengén. Want zoowel ter eene als ter andere zijde moet men, zijn nuchtere verstand bezigend, de groote voor- deelen van een beëindiging van den oorlog en de groote nadeelen van een voortzetting inzien. Zoolang de Russen zich bepaalden tot onderhan delingen met Finland kon men hun greep naar de Europeesche macht nog met twijfel beschou wen. Sinds zij oorlog zijn gaan voeren en sinds ook Zweden zich kennelijk al op het ergste is gaan voorbereiden wordt het een steeds wonder lijker vertooning, dat de Westersche grootmach ten elkaar blijven uitputtenop den langen termijn. Het is niet duidelijk in hoeverre de Duitschers ter eene of de Engelschen en Franschen ter an dere zijde op korten termijn een beslissende over winning zouden kunnen behalen. De kans op groote offensieven tijdens den winter neemt met den dag af, beide partijen hebben zich in de af- geloopen drie maanden al enorm extra-versterkt, ware nieuwe vestinggordels zijn gebouwd en de restende wintermaanden zullen die nog machti ger en onneembaarder doen worden. Welke kan sen hebben dan groote offensieven in. het voor jaar nog? Maar in het voorjaar zullen de Russen hun ka.ns krijgen! Dan zal Finland als 't het zoo lang uithoudt zijn eenigen bondgenoot, den winter verliezen. En dan zouden Zweden en mis schien ook wel Noorwegen aan de beurt kunnen komen Misschien is dat bericht van de Soir en de Daily Express overdreven. Maar dat er in deze richting weer gezocht wordt is makkelijk aan te nemen. R. P. Kardinaal Lauri tot camerlengo benoemd. VATIKAANSTAD, 11 December (Havas). Kardinaal Lorenzo Lauri is benoemd tot camer lengo. Hij is in 1864 te Rome geboren en in 1887 priester gewijd. Hij volgde Achille Ratti, de latere Paus Pius XI, op als nuntius te Warschau en werd in 1926 kardinaal gecreëerd. Duitschland en het Russisch- Finsche conflict. LONDEN, 11 December (Havas). De corres pondent van het Engelsche Labourblad „Daily Herald" te Helsinki bericht dat Hitier heeft ge poogd Stalin over te halen de militaire operaties tegen Finland te staken. In dit pogen is Hitier evenwel niet geslaagd. Naar vernomen wordt zou de ambassadeur van Duitschland in Moskou, graaf Von der Schulenburg met klem bij volks commissaris Molotof hebben aangedrongen op het aanknóöpen van vredesonderhandelingen met Finland. Molotof, die vertrouwen schijnt te hebben in de regeering te Terijoki, welke hij heeft ingesteld, zou onomwonden hebben geweigerd. Vijf opvarenden van den kustvaarder „Immingham", die Zondagmorgen bij Callantsoog op een mijn liep, werden door de reddingsboot „Dorus Rijkers" te Den Helder aan wal gebracht. (Voor nadere bijzonderheden zie men pag. 3.) Reeds aitee de 100 tanks doae de Russen uec= loten. Het Noorsch Telegraaf Agentschap verneemt van de Finsche grens dat er aanduidingen bestaan, volgens welke de Sovjet Russen ver sterkingen concentreeren om een nieuwen aan val te doen. Het moreel van de Finsche troepen is uitstekend. Bij "een temperatuur van 20 gra den onder het vriespunt toonen de Finsche soldaten zich physielt steïker dan de Russen. Zij zijn uitmuntende skiloopers en krachtige strijders. Naar vernomen wordt hebben de Sovjets ten zuiden van Salmijarvi aangevallen, doch zijn zij met zware verliezen teruggeslagen. In totaal hebben de Russen, volgens Finsche mededee- lingeh, in den strijd bij Petsamo en Salmijarvi 500 dooden en ongeveer 200 gevangenen ver loren, terwijl de Finsche verliezen zeer gering zijn. Officieel wordt uit Helsinki medegedeeld: „Te land heeft de vijand zijn aanvallen voortge zet in de buurt van de rivier Paipale. Wij hebben deze aanvallen afgeslagen. Hevige gevechten hebben zich voorgedaan op tal van punten aan de oost grens. Ter zee heeft de Sovjet marine verscheidene punten van den archipel gebombardeerd. Op ver scheidene punten hebben Finsche kustbatterijen de landstrijdkrachten ondersteund. In de lucht: het Russische bombardement van Hangö heeft geen resultaten opgeleverd. Zondag middag heeft de roode luchtmacht de forten gebom bardeerd, die zich op de eilanden voor Koivisto be vinden. De Finsche luchtstrijdkrachten hebben ver kenningen uitgevoerd en Sovjet Russische troepencolonnes gebombardeerd. Geholpen door veldartillerie hebben zij een vijandelijke, colonne tanks én gevechtswagens vernietigd." Volgens United Press werden in totaal vier Russische tanks vernietigd, waardoor het totaal aan vernietigde of gevangen genomen tanks gestegen is tot boven de honderd. Officieus wordt te Helsinki gezegd dat de Finnen bij alle gevechten ten noorden van het Ladogameer in het voordeel zijn geweest. De situatie in Karelië blijft onveranderd. Het Russische legerbericht. In het communiqué van Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad wordt gezegd dat de Russische troepen op 10 December in alle districten 57 K.M. zijn opgerukt. In het district Ukhta heb ben de Russische troepen de stad Kuolojarvi bezet, in het district Porosozero het dorp Johonala, op de landengte van Karelië de steden Boboshino en Kirkamuolaa. In verband met het ongunstige weer werden, slechts verkenningsvluchten gemaakt. Aan het front. Een speciale correspondent van Reuter seint uit Helsinki: Ik heb zoo juist een dag bij de Finsche troepen in de frontlijn der Mannerheimlinie op de land engte van Karelië vertoefd. De weersomstandig heden waren gelijk aan die van het Poolgebied. Het geheele gebied was met sneeuw bedekt. Over al zijn op vernuftige wijze landmijnen aangebracht. Finsehe soldaten staan geposteerd bij handig ge camoufleerde kanonnen, terwijl de schildwachten in hun observatieposten voortdurend uitkijken naar mogelijke aanvallers uit de lucht. De Finsche troepen maken een geweldig gebruik van de mo gelijkheden, welke de natuur biedt. Het moreel der Finnen is uitstekend. De mannen zijn opgewekt en vastberaden. De auto's, waarmede de journalisten hun tocht maken, zijn eveneens gecamoufleerd teneinde in de sneeuw onzichtbaar te zijn voor vlie gers. Finsehe vliegtuigen zijn voorzien van onder stellen, welke het mogelijk maken te dalen op en op te stijgen van de bevoren meren. De journa listen hebben een dorp gezien, dat door Russische bombardeurs geheel was verwoest. De Russische artillerie had ook een kerkgebouw getroffen. In de laatste .paar dagen hebben de Russen niet op groote schaal aangevallen. Wel worjit een grooter offensief verwacht. De Finsche verliezen waren volgens den com mandant van een Finsch regiment, een kolonel, gering. De Finnen hebben daarentegen vele tanks der Russen buit gemaakt. Sommige gevangenen waren in het bezit van .kranten, welke meer dan een maand oud zijn. De Russische troepen hebben in dit gebied geen tenten. Zij slapen er op den grond om vuren, welke door de Finsche vliegers gebruikt worden voor doelen bij hun bombardementen. Finsch beroep op de wereld. Het Finsche parlement heeft yeen proclamatie uitgevaardigd, gericht tot de volken der wereld. In deze proclamatie wordt gezegd dat de Finnen steeds gepoogd hebben op goeden voet te blijven met alle andere naties en hun toekomst op vreed- zamen arbeid hebben gebaseerd. Zij zijn thans slachtoffers van brutale agressie door hun ooste lijken nabuur, zonder daartoe ook slechts het ge ringste voorwendsel voor te hebben verschaft. Wij hebben geen andere keus, dan den ons op gedrongen strijd voort te zetten. Het Finsche volk strijdt voor zijn onafhankelijkheid, vrijheid en eer. Wij verdedigen onzen godsdienst, onze haardsteden en al hetgeen een beschaafd volk als heilig be schouwt". Het Duitsche legerbericht BERLIJN, 11 December (D'.N.B.), Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Gering storingsvuur van de artillerie op som mige plaatsen aan het front tusschen Moezel en Pfalzer Wald. Overigens had de dag aan het geheele westelijke front een kalm verloop. In den westelijken uitgang van het Engelsche Ka naal werden twee Britsche tankbooten van te zamen 18.000 ton tot zinken gebracht". Vier man verdronken RAAMSDONKSVEER, 11 December. Van ochtend omstreeks half zeven is op de rivier de ATner onder Drimmelen een roeiboot door een motorboot aangevaren. In de roeiboot zaten vijf mannen, vier van hen zijn verdronken.. De slachtoffers zijn de 17-jarige Adriaan van Schijndel, de 67-jarige Jacobus van Delft, de 59-jarige Gerrit van Seters en de 58-jarige A. van Strien, allen uit Raamsdonksveer. De vader van Adriaan van Schijndel, de vijfde inzittende van de roeiboot, heeft men kunnen redden. Hoe het ongeluk gebeurd is, is nog niet be kend. De mannén waren op weg naar hun werk. Rusland zou beroep op bijstandspact gedaan hebben. LONDEN 11 December (Havas). De News Chronicle" bericht, dat de Sovjet Unie Estland heeft verzocht de verplichtingen van het ver drag van wederkeerigen bijstand na te komen m de Sovjets te helpen bij hun inval in Finland Dit verdrag van wederkeeringen bijstand erplicht de onderteekenaars elkaar te helper m geval van een aanval door een derde mo gendheid. (Het Bureau voor Vogelioaame- ming der Natuur Historische Ver- eeniging gaat een nieuw onder zoek instellen naar de massa ver plaatsingen van meeuwen en spreeuwen, in en rondom Am sterdam in den wintertijd..) Hoe trekken in den winterdag De Amsterdamsche spreeuwen, Waar slapen, als men vragen mag, In koud seizoen de meeuwen? Dit vraagstuk wordt weer aangevat In bosschen en moerassen, In boomen, grachten van de stad In parken en in plassen. De vogels vormen in dien tijd Een last vaak voor de menschen, Vooral de meeuwsche zindelijkheid Laat nogal wat te wenschen. Men wil zoo spoedig mogelijk reeds, De spreeuwen over halen, Zich tot een slaapplaats buitensteeds, Uitsluitend te bepalen. Er zijn zelfs nu, zoo lijkt het mij, Wel makkelijker dingen, Een vogel is zoo vogelvrij, En laat zich niet gauw dwingen. Ik weet er heelemaal niets van, Maar wie in deze tijden, Zich daarop concentreeren kan, Dien vind ik te benijden. P. GASUS. Telkens op en af Uw LEESBRIL? Lastig maar dat is onnoodig Informeer eens bij T* T Tl Brillenspecialisi GR. HOUTSTRAAT naast Lu (Adv. Ingez. Med.) Helpt nu ook hem!' 99 Het Comité, dat zorgt voor de uitdeeling van de Kerstgaven aan de Stille Armen in Haarlem en om geving, was (doordat bekenden, die toevallig achter droeve omstandigheden gekomen waren, daarvan kennis gegeven hadden) bekend geworden met de nooden van het gezin van een aannemer. Vroeger had hij een 'goed bestaan gehad, maar tegenslag en slapte in zaken hadden hem achterop gebracht. Lang heeft hij getracht den schijn van het uiterlijke te bewaren, maar het werd steeds moeilijker. Er was niet meer genoeg om van te leven, aan alles kwam een te kort, niet alleen aan kleeren, maar ook zelfs aan voedsel en brandstof. Vreemd keek de man op toen de leden van het Comité hem hulp aanboden. Eerst scheen het of hij zou weigeren die te accepteeren. Altijd had hij zelf voor zijn gezin kunnen zorgen, zou hij nu erkennen, dat het hem niet meer mogelijk was?Maar ja, de feiten waren nu eenmaal zoo, hij kon toch door misplaatsten hoogmoed de hulp die hem zoo kiesch werd aangeboden niet weigeren! Hij zelf kon honger en kou verdragen, maar het was hem onmogelijk langer aan te zien, dat ook de zijnen zooveel leed moesten doorstaan. Toen de schroom eenmaal overwonnen was gaf de man onomwonden uitleg van zaken. Het bleek toen, dat het mogelijk was door tusschenkomst van een Weldadigheidsvereeniging wat meer voor hem te doen dan alleen een Kerstgave in couvert te over handigen. Moreele hulp doet ook soms veel. Er waren in dien tijd officieren die ingekwartierd moesten worden en het kostte niet veel moeite te maken dat er ook een kwam in het gezin van deze Stille Armen, dat er wel voor zorgde, dat het den ingekwartierde aan niets ontbrak. Deze was zoo dankbaar voor het vriendelijke tehuis dat hij ge vonden had, dat hij zich interesseerde voor de be langen van het gezin. Het gevolg was, dat de aannemer nu weer aan het» werk is. Er is nieuwe hoop en levensvreugd in dit gezin gekomen! Maar nu kwam de man dezer dagen bij het Comité om nog eens te bedanken voor de hulp. Hij was zoo dankbaar dat hij nu weer verlicht kon adem halen, doch achtte het zijn plicht het Comité ook bekend te maken met de groote moeilijkheden waarmee het gezin van een collega van hem te kampen had. Ook daar was dringend hulp noodig. Lezer wilt gjj helpen om het Comité in staat te stellen met de Kerstdagen ook voor eenige blijd schap in dat gezin te zorgen. En in gezinnen van vele honderden andere Stille Armen? Stort dan uw bijdrage. Er is nog veei noodig, want het leed dat om leniging roept is groot. De vijfde verantwoording van bij ons blad binnengekomen giften luidt: Wed. S. Overveen f 1; S. f 2; v. d. G. f 10; H. H. f 1,50; C. A. B. f 5; F. S. f 1; L. A. v. H. f 1; M. R. f 0.50; N. N. f 0.75; N. N. f 1.50, de J. f 10; wed. J. P. f 2,50; A, N. T. E. G. f 2.50; fam. L. J. A. f 25; mej. A, M. B. f 1; Gokje f 2.50; Hansje f 1; G. B. f 1; J. K. f 1; G. K. f 1; W. K. Overveen f 1; mevr. J. W. C. v. Z.M. f 5; mej. L. M. Haarlem f 2.50; A. S. f 5; Van een onder onsje in een hotel f 10; A. G. B. f 10, H. J. D.S. f 1000; Olga f 100; K. C. H. té O. f 100; N. N. te Haarlem f 20; S. A. f 10; M. C. K. f 10; A. K. f 5; Drs. S. J. v. S. f 5; mevr. de wed. W. H.R. f 5; Ei-ven Wed. J. v. d. M. f 3,50; mej. C. K. T. f3; F. O.S. f 3; P. T. H. f 2.50; H. v. R. f 2.50; P. v. d. W. f 2.50; W. f 2.50; C. H. A.—E. f 2.50: M. H. G. f 2.50; Wed. H. P.—D. f 1.50; H. D. V. f 1.50; mej. J. R. f 1; J. J. K.—W. f 1; R. d. H. f 1; E. B. f 1. Thans zijn in het geheel bij ons blad binnen gekomen 353 giften tot een bedrag van f 3419.18. Giften kunnen worden afgegeven aan onze bu reaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 of overgeschreven worden op onze postgiroreke ning no. 38810 onder vermelding „Voor de stille armen" en onder opgave, hoe men zijn gift ver antwoord wenscht. Het woord is aan St. Evremond: Er is niemand, die niet iets goeds in zich heeft dat voortreffelijk kan worden als het gecultiveerd wordt. 95 LONDEN, 11 December. In de „Daily Express" is een artikel met den volgenden kop verschenen: „Hitier opent vredesoffensief". Volgens dit artikel zou den 35 nationaal-socialistische journalisten die in Genéve vertoeven, daar propaganda voor een vredesplan maken. Zij zouden de correspondenten van de neutrale landen en de gedelegeerden trachten te winnen voor een vredesplan op de volgende basis De reconstructie van een onafhankelijk Polen en Tsjecho-Slowakije, waarbij Duitschland in het bezit zou blijven van het Sudetenland Danzig, den Corridor, Opper-Silezië en een deel van de vroegere provincie Posen; boven dien zou In Oostenrijk een plebisciet gehou den worden. Het artikel merkt op, dat de Duitsche hou ding thans veranderd zou zijn tengevolge van den Russischen aanval op Finland, waardoor thans duidelijk geworden zou zijn dat Sovjet- Rusland de gemeenschappelijke vijand van de geheele wereld is. Daarom zouden de Duitsche agenten thans trachten de neutralen over te halen om Duitschland te helpen om een vrede met de geallieerden tot stand te brengen, ten einde Duitschland de vrije hand te laten voor een bolsjewistischen kruistocht. Daaraan wordt toegevoegd dat Duitschland tegenover de neu tralen verklaart dat Hitier geen pact met Rus land gewenscht heeft ,doch dat dit hem door de onredelijke houding van Engeland en Frankrijk is opgedrongen, vooral met betrekking tot de redelijke eischen van Duitschland met Polen. Bovendien zouden de nazi's er op wijzen dat het standpunt van Engeland van dat van Frankrijk verschilt, want Frankrijk wenscht Rusland uit den bond te bannen, terwijl Engeland gema tigdheid aanbeveelt. Ook de Brusselsche „Soir" meldt uit Genève dat er in Italiaansche kringen geruchten circu- leeren omtrent een nieuw Duitsch vredesoffen sief, waarvan, volgens genoemd blad, de Fran- sche regeèring via Rome, reeds op de hoogte ge steld zou zijn. Het blad noemt dan de hierboven genoemde punten en voegt er aan toe dat Wit-Rusland, Wit-Roethenië en Oost-Galicië een soort onaf- hankelijken bufferstaat zouden vormen. In ruil voor deze concessies zouden Engeland en Frankrijk worden uitgenoodigd om met Duitschland een soort van bijstandspact tegen het bolsjewisme in Europa te sluiten, waarbij Italië klaarblijkelijk iets voor zich hoopt te win nen. Italië zou zich voor een speciale invloeds- zóne in den Balkan reserveeren en zou dan zijn eischen inzake de Middellandsche Zee teven» kenbaar maken. Uit betrouwbare Londensche bronnen wordt gemeld dat het Duitsche vredes-offensief geen verwondering wekt in regeeringskringen aldaar. Ofschoon in den vroegen morgen er nog geen aanwijzingen beschikbaar waren dat de regee ring met voorstellen daaromtrent gepolst is, duidden goed-ingelichte kringen aan dat een dergelijke actie onlangs reeds voorzien was ten gevolge van de laatste internationale gebeurte nissen. Van officiëele zijden echter beweerde men dat men omtrent genoemde plannen geheel onkundig was, men weigerde dan ook commentaar er op te leveren. Ook te Londen zegt men dat bedoelde berichten uit Italiaansche bron afkomstig zijn. (United Press.) HEDEN: 12 PAGINA'S. BINNENLAND pag. De plannen van minister Gerbrandy. 3 Nederland wenscht geen zetel in den Volken- bondsraad. 5 Nederland zal niet aan sancties deelnemen. 3 Te Hoog Blokland heeft een zeer geheimzinnige moordaanslag plaats gehad. 3 Bij Callantsoog is een kustvaarder op een mijn geloopen; de opvarenden zijn gered. 3 BUITENLAND Er loopen geruchten over een Duitsch „vredes offensief". x De Finnen blijven krachtig weerstand bicden. 1 De laatste dagen zijn opnieuw verscheidene schepen verongelukt. 5 Een Duitsche mijnenveger is aan de Engelsche kust op een mijn geloopen. 5 Bij een incident aan de Duitsch-Joego Slavische grens zijn twee Duitsche douane-beambten gedood. 5 SPORT. Het nederlandsche Elftal wint den wedstrijd tegen België. 6 Damrubriek. g ARTIKELEN, enz. R. P.: Aan het Meer. x Van een bijzonderen correspondent: Engeland en de houding der neutralen. 4 Gabriel Smit: Boeken uit het buitenland. 4 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Levensmiddelenvoorzie- ning voor Engeland een groot probleem. 8 J B. Schuil: Een Friesche soldatenavond. 11 J. H. de Bois: Eeuwfeest Arti et Amicitiae. 2 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op g

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 1