Een Tip TIPSY Bij Kerstklanken HOQiJ'S DRANKEN Ceuttaie Hetmmis*# „De Snaatuestad" BONTENBAL's Leesbibliotheek Elke doos luxe post vana f 1.25 Bemanning „Columbus" te New York aangekomen. DONDERDAG 21 DE'CEMB ER '1939 HAAEEE M'S D A G BIJ A" D 2 Uitspraken van de Rechtbank. Overtreding blocmbollensanee- ringsplan. Hedenmorgen heeft de Arr.-rechtbank te Haar lem, verscheidene vonnissen uitgesproken. Een ca féhouder uit Beverwijk had te Heemskerk een hoe veelheid bollen gekweekt zonder de vereischte ver gunning. Hij ging in hooger beroep van het door den Kantonrechter uitgesproken vonnis: twee maanden gevangenisstraf. De Officier van de Arr.- reohtbank vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Junge bepleitte vrijspraak subs, een geldboete, ge combineerd met een voorwaardelijke gevangenis straf. De Arr.-redhtbank heeft het vonnis van den Kantonrechter bevestigd, doch de strafmaat ver laagd tot 2 weken gevangenisstraf. Een rijwielhandelaar uit Beverwijk had voor f 55 een radiotoestel verkocht. Hij droeg hiervan f 40 af aan de dame, aan wie het toestel had toebe hoord. De vraag was of hij f 15 in zijn zak had ge stoken. De dame, hierover ondervraagd, gaf geen duide lijk antwoord. De Officier vroeg vrijspraak. De rechtbank heeft verd. vrijgesproken. Militaire voorraden gestolen. Een veehouder in Lisse was woedend geworden omdat militairen in zijn weiland paarden hadden laten grazen zonder daartoe vergoeding te beta len. Om zich schadeloos te stellen nam hij een hoeveelheid haver, welke aan den Staat behoorde, weg. De Officier eischte tegen hem drie maanden gevangenisstraf. De uitspraak luidt: f 200 subs. 30 dagen. Tegen zijn knecht, die hem geholpen had, werd een maand gevangenisstraf geëischt. Hij werd veroordeeld tot 2 weken gevangenis. Tegen f^nzelfden kneoht, die ook militaire klee- dingstukken had gestolen, werd nog een maand ge vangenisstraf geëischt. Het vonnis luidt: 2 weken gevangenisstraf. Een andere knecht, die geassisteerd had hoorde ook een maand tegen zich eischen. Het vonnis luidt: f 30.—. Later had de boerenknecht, met een ander sa men, nog eens militaire kleeren gestolen. Tegen beide verdachten werd hiervoor 1 maand gevan genisstraf geëischt. Beiden zijn hedenmorgen tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Een landbouwer, die kleedingstukken ten ge schenke had gekregen, hoorde een maand voor waardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd tegen zich eischen. Het vonnis luidt: voorw. 14 dagen gevangenis- straf met 2 jaar proeftijd. DE KERSTREÜNIE De Kerstreunie van den „Bond van Oud-Leer lingen der Da Costa-Kweekschool te Haarlem zal gehouden worden op Woensdagavond 27 December in het gebouw Odeon, Jansstraat. van 3 dagen Kerstmis dit laar. Eén dag langer feestvreugde gezellige huiselijkheid. Het beste is haast niet goed genoeg. Daarom ook nu weer. ELKE KOOPER EEN SPEL BRIDGE- K A ART EN GRATIS Op Zondag 24 December winkels open van 124 uur. (Adv. Ingez. Med.) R IJ K en ARM LEEST UIT JANSWEG 51, omdat deze zaak heeft LECTUUR VOOR IEDEREEN. HOLL.. FRANS, ENG, DUITS. ESPERANTO. Voor VERRE lezers bezorgdienst. InlichtingenTEI.EF. 19123. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: DONDERDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Gala-dansavond Harald Kreutzberg, 8.15 uur. Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat 22: Voor dracht Psycho Synthese, 8.15 uur. Begijnhofkapel: Rede mej. Joh. Ekering, 8 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kersplein: Kinderkerk, 7 uur nam. Frans Hals Theater: Annie van Ees in „Boefje geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Madeleine". Op het tooneel: Guus Brox en partner. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een onvergetelijk man" en „Hallo Janine", 8.15 uur. Luxor Theater: „De zwarte spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Non-stop-programma met o.a. „Onze soldaten in mobilisatietijd" enz., van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstelling, 104 uur. Bloemen daal: Vergadering van den Ge meenteraad, 2 uur. H i 11 e g o m: Vergadering van den gemeente raad, 2 uur. VRIJDAG 22 DECEMBER Gem. Concertzaal: H. O. V. Concert. Soliste Jo van der Meent, 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Relig. Spiritisten Vereen. „Eben-Haezer". Kerst-Seance. 8.30 uur. De Nijverheid, Jansstraat. Spiritisten Vereen. „Harmonia": Bloemen-Séance. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Nieuw programma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstelling, 10—4 uur. Gemeente-ambtenaren vergaderen. De Vereeniging van Ambtenaren der Ge- meente-financiën. Gemeentebedrijven en Ge- meentedienssten belegde Dinsdagmiddag te Zaandam haar algemeene vergadering tijdens welke tevens het 25-jarig bestaan der vereeni ging werd herdacht. In zijn openingswoord deed de voorzitter de heer H. Weegstra, mededceling van de zeer vele gelukwenschen, welke van verschillende zijden zijn ingekomen. Tal van vereenigingen zijn bij dit jubileum vertegenwoordigd. Spr. besloot zijn rede met de hoop uit té spreken, dat de vereeniging in de toekomst op dezelfde wijze haar werk zal kunnen voortzet ten, niettegenstaande de moeilijke omstandig heden. In verband met een wijziging van het huis houdelijk reglement stelde het geheele hoofd bestuur zijn mandaat ter beschikking. De ver gadering herkoos dit bestuur bij acclamatie. Voorts werd den heer J. Boekhoudt, oud ontvanger te Apeldoorn, het eere-lidmaatschap der vereeniging aangeboden. Aan de orde kwam vervolgens het voorstel tot instelling van een fonds tot het houden van voordrachten op het gebied der gemeente-finan- cïën, gemeentebedrijven en gemeentediensten. De vergadering nam dit voorstel aan. Naast de opleiding va/i de gemeente-ambtenaren zullen dan voordrachten over verschillende zaken ge houden worden. Op het einde van deze vergadering werd het woord gevoerd door den heer Tj. Kingma, ge meente-ontvanger en directeur van het ge meentelijk giro-kantoor te Zaandam over ..perspectieven voor gemeentegiro en centraal kasbeheer". Na afloop dezer voordracht brachten de amb tenaren een bezoek aan het gemeentelijk giro kantoor te Zaandam. Om vijf uur volgde voorts een officieele ontvangst door het gemeentebe-r stuur ten stadhuize. De vergadering is heden te Amsterdam in het Apollo-paviljoen voortgezet. In het Apollo-paviljoen te Amsterdam werd Woensdag de bijeenkomst van de Vereeniging van Ambtenaren der Gemeentefinanciën, Gemeente bedrijven en Gemeentediensten, welke Dinsdag te Zaandam is begonnen, voortgezet. Na opening van de voortgezette vergadering door den voorzitter, den heer Keegstra, hield rnr. dr. S. de Vries Czn., oud-minister van Financiën, oud wethouder van Financiën en Bedrijven van Am sterdam, thans wethouder der Gemeentebedrijven van 's-Gravenhage, een korte herdenkingsrede, waarin spr. zeide, den moed te bewonderen om in dezen tijd een 25-jarig jubileum te vieren. Vervolgens voerde de heer W. Wagenaar, lid van de Tweede-Kamer, het woord over „De rijksfi nanciën in dezen tijd". Spr. wees er op, dat de begrooting voor 1940 een reëel tekort geeft van 50 millioen. Voor dit tekort heeft men naar dekkingen gezocht, welke reeds zijn gevonden. De mobilisatie-uitgaven blijven dan nog over. De normale begrooting wordt dan niet verhoogd. De defensiekosten op de gewone begroo- ting gingen zelfs omlaag, omdat deze bedragen na de mobilisatie door het lceningsfonds worden be taald. Ook andere uitgaven daalden, omdat deze op rekening van de mobilisatie komen. Voor 1941 verwacht minister De Geer nog 60 millioen nieuwe uitgave voor verschillende doelen. Spr. zal niet stilstaan bij den koers, waarin de regeering zal moeten sturen. Hij eindigde met den wensch uit te spreken, dat regeering, parlement en volk in eendrachtige samenwerking de moeilijk heden te boven mogen komen. De heer J. de Bruin, gemeente-secretaris van Opsterland, hield hierna een voordracht over „Ge meenten in buitengewone omstandigheden". Na deze voordracht sloot de voorzitter deze ju bileum-bijeenkomst waarna de leden der ver eeniging ónder deskundige leiding het nieuwe ge bouw van de rijksverzekeringsbank bezichtigden. De Kerstuitfleelipg aan de Stille Armen. Het Comité is al begonnen met de uitreiking. Nóg slechts enkele dagen en het is Kerstmis. Het Comité voor de Kerstgave aan de Stille Ar men is thans begonnen met de uitreiking. In het algemeen ontvangen de menschen 15 gulden. On getwijfeld zal deze gave blijdschap brengen in de gezinnen van de Stille Armen, want daardoor zal het immers mogelijk zijn de feestdagen door te brengen zonder de knellende zorgen waaronder men anders gebukt gaat. Intusschen gaat de inzameling van giften nog enkele dagen voort, omdat nog steeds nieuwe aan vragen binnen komen. Het Comité hoopt dat nog meer giften komen om zooveel mogelijk allen die daarvoor in aanmerking komen te kunnen helpen. Wie evenwel nog iets geven wil voor dit mooie doel moet nu natuurlijk spoed betrachten. Tram ramt auto. Ernstige botsing op den Glipperweg. Uit de richting Bennebroek komend moest he denmorgen te ongeveer half 10 een groote vracht auto van den dagelijksöhen dienst LeldenHaar lem van de firma Molkenboer en' Waasdorp uit Lisse op den Glipperweg bij den ingang van Gree- nendaal de trambaan oversteken, omdat op dat punt de rijweg weer naar rechts van de trambaan gaat loopen. De chauffeur, die alleen in de cabine zat. merkte niet op dat kort adhter hem een tram naderde van den dienst LeidenHaarlem. Daar de afstand voor den bestuurder te kort was om te remmen, werd de vrachtauto aan de rech terzijde door de tram gegrepen. De uitwerking was ontzettend. De auto werd een tiental meters opge schoven en kwam toen met de carosserie tegen een mast van de tram. Vlak achter de cabine brak de carrosserie af. schoof met haar geheelen inhoud rechtstandig tegen den mast en bleef daar staan. Over de linker trambaan lagen dc talrijke pak jes. doozen en kistjes, vernield, verspreid. Toen de bestuurder de tram tot stilstand had gebracht, was het eerste werk van het tramperso neel te zien wat er van den chauffeur was terecht gekomen. Dit viel gelukkig mee. Hoewbl de ca bine iets ontzet was. was deze verder intact ge bleven. Alleen de ruiten waren aan splinters en de chauffeur had eenige wonden door glassplinters aan zijn handen en gelaat, wat echter van heel weinig beteeken is was. Door den schok waren beide voorwielen afgebroken, waardoor van de vrachtauto dan ook niets meer overbleef dan wat brandhout en oud ijzer. Wat van de pakjes overgebleven was, werd in een andere vrachtauto overgeladen. De tram was vrijwel niet beschadigd, zij had alleen aan de linkervoorzijde eenige deuken, het hout van het vooronderstel was versplinterd en van den voorsten wagen was de verf aan de linkerzij de afgeschaafd. Spoedig was trampersoneel aanwezig om de trambaan vrij te maken, wat niet gemakkelijk ging daar de overblijfselen der auto niet meer op wie len stonden. Het tramverkeer kon door overstappen der pas sagiers gewoon doorgang vinden. Om half 12 was dc baan nog niet vrij. De schade wordt door verzekering gedekt Politie maakte proces-verbaal op. De burgemeester en de inspecteur van politie waren aanwezig. wordt GRATIS mei adres of monogram bedrukt ANEGANG14 TEL.11965 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk om het vriespunt, later stij gende temperatuur. Zwaarbewolkt tot be trokken, later natte sneeuw of regen, tot krachtig toenemende en naar west of noordwest ruimende wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 36 F 32 F 32 Een afzonderlijk gebied van hoogen luchtdruk, dat gisteren bij de Faroër lag, doch waarvan de berichten toen ontbraken, verplaatste zich snel naar het zuidoosten en trok met luchtdrukwaar- den van omstreeks 1030 mbar over ons land. Onder invloed van dit gebied klaarde de lucht in den afgeloopen nacht op, nam de win/dia.-acht tot windstilte af en daalde de temperatuur vooral in 't oosten sterk. In Twente vroor het zelfs 10 gr. Het gebied van hoogen luchtdruk met maximale waarden van omstreeks 1030 mbatr over de Brit- sche eilanden bleef zich handhaven. De depressie, welke gisteren IJsland genaderd was, trok snel naar het oosten en nam daarbij tot 980 mbar in diepte toe. Zij veroorzaakt op de Noorsche kust hevige stormen uit het zuidwesten en op het mid dendeel ook sneeuwval. Achter deze depressk breidt het hoogdrukgebied over Oost-Groenland zich weer krachtig zuidwaarts uit .Over het wes telijk deel van de Poolzee is het luchtdrukverval groot en koude arctische luchtmassa's worden snel naar het zuiden getransporteerd. De depressie over Italië verplaatste zich met luchtdrukwaarden van 1002 mbar naar den Bal kan. Zij veroorzaakte in Italië en op de Dalmati- sche kust plaatselijk zwaren regenval. Bij Portugal ligt een minimum van 1010 mbar, dat daar eveneens veel regen brengt. BAROMETERSTAND Vorige stand 772 m.M. Stand van heden 775 m.M. Neiging Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Ongevallendlenst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Brandweer- 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Vrijdag v.m. 11.37 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar v n 16.30—22.00 uur. per 1000 K.G. BRECHCOKES 40/60 en 20/40 17.50 ANTHRACIET per 1000 K.G WALES 50/80 25.75 ECHTE BELG. 50/80 25.75 BELG. KWALITEIT 50/80 24.50 WALES 8 15 (Ind. IV) 21— ECHTE BELG. 8/15 (Ind. IV) 20— BRAND STOFFENHANDEL FR. VARKENMARKT 6—10, Telef. 14164 en 13904 (Adv. Ingez. Med.) De Distributie. Dachten vele Haarlemmers geen stamkaart noodig te hebben? Wij deelden reeds mede, dat de ambtenaren van het bureau voor de Bevolking en den Bur gerlijken Stand te Haarlem voor alle ingezetenen de stamkaarten hebben geschreven die noodig zijn omdat binnenkort de nood-distributie kaarten zullen komen te vervallen. Dan zullen namelijk alle verstrekkingen geschieden op die stamkaarten. Alle ingezetenen hebben een oproeping gehad om de stamkaarten af te halen, maar eenige duizenden hebben het niet noodig gevonden daaraan gevolg te geven. Dachten zij het zon der de goederen die in de distributie komen te kunnen stellen? Nu hebben de vergeetachtigen een nieuwe op roeping gekregen met de waarschuwing als zij nu niet komen zij de stamkaarten niet meer zul len krijgen. Zal dit nu helpen? Comité O. en O. Leidsche studenten zullen voor militairen spelen. Het Leidsch Studententooneel zal op Dinsdag 9 Januari in onzen Stadsschouwburg een opvoering geven van het fantastische blijspel „Het Avontuur van Ambrose Applejohn", van Walter Hacket, waar mee het in Leiden zoo groot succes heeft gehad. De baten van deze voorstelling zullen dienen voor 2 voorstellingen voor de gemobiliseerde militairen te Haarlem, eveneens in den Stadsschouwburg op 11 en 16 Januari. Er heeft zich een dames-comité gevormd tot voorbereiding van de voorstelling op 9 Jaunuarj, waarvoor de gewone schouwburgprijzen zullen gelden. Er zullen aan het publiek dien avond geen extra financieele offers -— in den vorm van buffet, loten of anderszins worden gevraagd. DE IJSBAAN ST. MORITZ. De Ijsbaan St. Moritz, aan de Amsterdamsche Vaart zal heden den geheelen dag geopend zijn. IJSCLUB HAARLEM EN OMSTREKEN. De IJsclub voor Haarlem en omstreken zal heden den geheelen dag (ook vanavond geopenc zijn. Veertiende verantwoording giften Stille Armen. Wie geeft wat hij heeft is waard dat hij leeft j 1.—; W. de J. 2.50; J. H. G.5C; C. A. K. 2.—; B. F. 5.—; H. M. J. O'vqen 1.50; J. P. E. 2.50; A. D. K. 5,-; H. l.-l J. V. f 2.50; L. 1.-; W. 0.25: Mevr. K. te A. 2.50; S. B. 2.50, C. H. te H. 2.50; Jhr. P. v. W. te A. 5.-; H. B. 2.50; T. R. B. 2.50; Jos, Mas en Robs 4.50; S. H. 1.—; M. S. 1.50; B, D. 0.50; v. d. K. 1.-; On der Onsje in Hotel f 10.-A. O. 1.-; v. d. E. te Aerd. 2.50; J. O. f 1.50; C. H. te B. 2.50; Mevr.v.L. 2.50; fam.E. 22.50; I.C.A. 2.50; J. C. f 10, Mej. A. v. T. f 10, P. F. f 10, L. f 10 Mevr. de Wed. B. N.-K. f 10, Mej. G. v. L. f 6 C. E. v. C.-O. f 5, A. K. f 5, H. v. H. te H. f 5 Mej. M. D. de V. f 5, L. W. S. f 5, E. d. B. f 5 Ir. W. B. G. f 5, Ir. W. B. G. f 5, W. H. f 5, F. O.-S. f 3, Mej. E. de G. f 2.50, J. F. H. B. f 2.50, Jhr. P. J. B. f 2.50, Mej. B. C. H. f 2.50 W. G. v. D. Sr. f 2.50, N. A. K. f 2.50, N. N. f 2.50; K. H. f 2,50, H. M. v. d. B. f 2.50, Fam. V.-te W. f 2.50, Dames E. f 2.50. Wed. J. H. f 1.75, A. M. L. f 1.50, Vele kleintjes maken een groote f 0.50, M. v. S. f 1, K. P. f 1, H E. f 5, Bridgeclubje Aerdenhout--Overveen f 50, W. M. f 1, C. S. f 2.50, A. K. f 2.50, N.N. f 2.50, Tonny en Gré f 2.50, Joh. V. f 2.50, G. f 2.50, M. ter navolging f 2, D. J. S. f 10, T.K. f 0.35, fam. S. S. f 2, M. T. f 1, A. L. Bl'daal f 1, fam. L. f 5. J. B. f 3,—; N. N. f 2,—; D. H. v. d. V. f 1.V. W. f 5,van Miebeth f 10, T E. f 3,—; N. N. f 2,50; fam. V. f 3,—; S. R. f 2.50; Personeel Kremer's Koffie en Theehandel f 50,'t kan feitelijk niet, maar dat moet f 0,50; Dr. C. S. te M. f 1,—; H. S. f 1,—; R. B. f 1,—; D. H. R. f 1,—; B. G. f 1,—; Mr. J. D. B. f 15,—; M. en R. f 0,50; K f 0,50; N. N. f 2,50; Mevr. B. f 2,—; N. N. f 2,50; Tot hulp f 4,—; N.N. f 1,— Mevr. V. D. f 1,50; N. K. f 1,—; J. R. f 1.—; Schubbetje f 1, H. P. f 2.50, H. T. f 1, Fam. P. f 2.50, mej. M. C. S. f 2, S. V. f 1, C. K. f 4, M. E. f 2.50, V. M. M. f 0.30, J. K. f 0.50, fam. v. d. W. f 2, Bridgepot f 10, F. F. f 3, N. N. f 0.25, J. v. W. f 1.50, J. K. f 2.50, J. v. d. M. f 3, J. Th. v. d. L. v. S. f 0.50, E. J. A. f 1.50; v. E. ƒ5.een werklooze ƒ0.50; S. M. ƒ2.—; Kees en Wim ƒ0.60; N. N. ƒ1.—; de H. ƒ2.50; L. C. f 0.50; J. S. f 1.—A. IJ— Z. ƒ2.50; fam. L. ƒ2.—; N. N. ƒ1—; Wed. S. ƒ2.50; Twee broers ƒ1.70; N. M. ƒ1.—; fam. de B. ƒ4.50; N. N. ƒ1.50; M. P. ƒ2.50; Puck en Riny ƒ1.—; P. A. X. ƒ2.50; Uit Rietjes spaarpot ƒ0.75; W. J. W. ƒ2.50; N. N. 2.5U. Thans zijn in het geheel bij ons blad binnengekomen 1296 giften tot een bedrag van ƒ8857.63. Giften kunnen worden af gegeven aan onze bureaux Groote Hout straat 93 en Soendaplein 37 of overgeschre ven worden op onze postgirorekening no. 38810, onder vermelding „Voor de Stille Armen" en onder opgave, hoe men zijn gift verantwoord wenscht. Opvarenden krijgen verblijfsvergunning van 60 dagen. Schip werd op hoog bevel tot zinken gebracht. Aan boord van den kruiser „Tuscaloosa" zijn Woensdag de uit 579 leden bestaande bemanning van het door de equipage tot zinken gebrachte schip der Norddeutsche Lloyd „Columbus", waarbij negen vrouwen, in de haven van New-York aangekomen. De commandant van de „Columbus" had Dinsdag draadloos laten weten voornemens te zijn zijn schip tot zinken te brengen. De beman ning van de „Colombus" had reeds de kleppen geopend, vuur aangelegd en de reddingbooten van het noodzakelijkste voorzien en bemand. De booten werden in goede orde neergelaten, toen de vlammen reeds door dikke rookwolken hoog uitsloegen. Zonder incidenten heeft de „Tusca loosa" hierna de overlevenden aan boord geno men, die ondanks alles van goeden moed waren. De reddingsbooten werden op zee gelaten. Bij het appèl bleek, dat twee stokers vermist werden. De overlevenden hebben warm eten, sigaretten en warme kwartieren gekregen. De commandant van de „Tuscaloosa" zeide dat de door de opneming van dit groot aantal personen op het oorlogsschip veroorzaakte moeilijkheden waren verminderd door een atmosfeer van vriendschappelijke samenwerking. De gezagvoerder van de Colombus heeft bij aankomst verklaard, dat zijn schip op bevel van hooger hand was tot zinken ge bracht. De Amerikaansche minister van arbeid heeft aan de opvarenden van de „Colombus" een ver blijfsvergunning voor den duur van zestig dagen verleend. De eerste officieele rapporten duiden aan dat er geen enkele vlootactie gevoerd is en er dus geen enkele schending van de neutraliteit is geweest. Dit schijnt te worden bevestigd door de latere rapporten, aldus heeft de secretaris van het Witte Huis, Early, aan de pers medegedeeld. Hij voegde hieraan toe. dat de ambtenaren der Amerikaansche regeering van meening zijn dat de Duitsche bemanning besloot de „Golumbus" tot zinken te brengen, liever dan het gevaar te loopen van een slag nadat het schip de wateren buiten de veiligheidszone zou zijn binnengevaren. De reederij, die in Mexico de Duitsche maat schappij. welke eigenares was van de „Colum bus" vertegenwoordigt, heeft in de Mexicaan- sche bladen een mededeeling doen opnemen, waarin wordt gezegd dat de regeering van Mexico het schip niet heeft gedwongen Vera Cruz te ver laten. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen). MONTEVIDEO, 20 December. De lading van de „Columbus" zou volgens de 'berichten be staan hebben uiit verscheidene honderdduizenden paren Mexicaansche schoenen in de afgeloopen weken door Duitsche agenten voor het Duitsche leger ingekocht. Bovendien zou de Columbus een groote lading benzine aan boord gehad hebben, die op bepaalde plaatsen in zee geworpen moest worden, waar Duitsche onderzeeërs deze kon den bereiken. De persattaché van de Duitsche legatie verklaarde evenwel dat het nooit in de bedoeling had gelegen dat de „Columbus" dienst zou gaan doen als „raider" of als voorzienongs- schip voor onderzeeërs. De „Columbus" is onge- escorteerd vertrokken om te trachten het vader land te bereiken. Kapitein van de „Columbus" was Wilhelm Dahne. .(United Press) PHILIPS - N. S. F, Beluister de prachl uitzendingen met dit Kerstfeest Vraagt nog heden demonstratie •Éi G. M. OORD GR. HOUTSTRAAT 108 - Tel. 13046 Radio en gramofoon specialist (Adv. Ingez. Med.), De Stadsbibliotheek van Haarlem, Verplaatsing naar Vleeschhal en Vischhal? 1 Eenigen tijd geleden deelden wij mede, dat d ruimte waarover de Bibliotheek en Openbarfl Leeszaal van Haarlem thans de beschikking heeft op het Prinsenhof, te kein wordt. Daarom werd toen reeds de overplaatsing naar dj Vleeschhal op de Groote Markt overwogen, Daaraan werd zelfs gedeeltelijk uitvoering ge* geven door het besluit van den Raad om een gedeelte van de boeken, namelijk de werken dij niet dikwijls noodig zijn, op te bergen in dj Vleeschhal. Nu wordt de vraag onder oogen gezien of he| mogelijk is de geheele Bibliotheek en Open* bare Leeszaal over te brengen naar de Vleesch* hal. Dit zou mogelijk zijn, als de Vischhal, did als vischmarkt niets meer te beteekenen heeft, ingericht kan worden tot couranten-leeszaal, Openbare Werken maakt voor de verbouwing die daarvoor noodig zou zijn een voorloopig plan, Eerst als alle gegevens daarover bekend zijn, zal het college van B. en W. een beslissing ne« men. Indertijd zijn ook andere plannen voor dö Vleeschhal gemaakt. Er is bijvoorbeeld over gedacht daar tijdelijke tentoonstellingen in t9 richten. Verloofd: GRc H. BETKE en JAC. HUBREGTSE Haarlem, le Kerstdag 1939 Acaciastraat 115 Populierstraat 7 Thuis 3—5 uur Acaciastraat 115 Heden overleed na een kort doch smartelijk lij den onze lieve Zoon en Broeder Christiaan Tammen in den ouderdom van 37 jaar. Bloemend.straatweg 140 Santpoort, 19 Dec. 1939 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 23 December 1939 op de Begraafpla-ats De Bie zen, 2 uur te Santpoort. Wed. P. T. TAMMEN- DUZINK H. M. H. TAMMEN Institut Beauté Dames, bespreekt tijdig uw uur om teleurstelling te voorkomen. Proefbehandeling 1.50 Korte behandeling (masker en make-up) 1.— 2den Kerstdag geopend van 1 tot 7 uur. MEVR. MEINECKE Crayenestersingel 3, Heemstede Tel. 29104 H. VEEN Chirurg Zaterdag geen praktijk. W"; Kerstkransenp/<r35 Gegarneerd 451 Beide in doozen verpakt 1 gegarn. Kerststaaf of 1 ons Kersenbonbons 1ons Choc. Kerstboomart. of 2 ons Noisette kransjes 7 pond Muscetkransjes of pond Fondantkransjes j pond Citroenkransjes 1 ons Kerstkabouters of lyons Choc. Kransjes 17 ons Schuim kerstb. art. 2 ons Dessertkrancjes 2 st. Groote choc. Muscetkr. Reuze Choc, kransen %r. 5 c. Chocolade Kerstfiguren v.a. 2 voor 5 cent

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2