„De ongeiuksmqei" Verstopping RADIO HUIDJEUK akkertje AGENDA. WOENSDAG 27 DECEMBE R 1939 HAARLEM'S DAGBLAD De toestand van Heemstede in 1938 Bevolkingsaanwas gaat steeds langzamer. Aan het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente Heemstede over het jaar 1938 zijn He volgende gegevens ontleend Op 31 December 1938 bedroeg de bevolking 19518 zielen. Vergele ken bij 1937 beteekent dat een bevolkingstoene- ming van 259 personen of 1.34 pet. Dit is het laag ste toenemingspercentage sinds 1918 indien men tenminste de vermindering van het zielental ten gevolge van de grensregeling in 1927 buiten be schouwing laat. Toen nam de Heemsteedsche be volking maar met 0.42 pet of 41 personen toe. Na dien tijd steeg het percentage gedurig. Het hoogte punt werd bereikt in de jaren '32 en '33 toen nam de bevolking met 11.83 en 12.60 pet. of 1539 en 1639 personen toe. Zooals men weet heeft Heemstede thans de 20.000 inwoners bereikt. In den loop van 1938 ves tigden zioh in de gemeente 2396 personen, terwijl er 2286 vertrokken. Voor 1937 waren deze aan tallen resp.: 2626 en 2199. In 1938 waren de ge boorte- en sterftecijfers: 314 en 165 tegen 312 en 14C- in 1937. Er werden 169 huwelijken voltrokken en vier edhtscheidingen ingeschreven. De schuldenlast der gemeente bedroeg in 1938 f 5665.766.of f 294 per inwoner. In 1937 waren die cijfers: f 5,649.050.— en f 303. In 1939 is de schuldenlast der gemeente echter verminderd tot f 5.440.700.of f 279 per inwoner. De kapitaals uitgave waarvoor nog geen vaste leening was aangegaan bedroeg in 1938 f 374.499 of f 19 per inwoner. Voor 1937 en *1939 zijn die bedragen: f 424.682 en f 23 en f 516.473 en f 26. De hoofdsom der gemeentefondsbelasting bedroeg over 19371938 f 467.224.60 of f 24.73 per inwoner tegen f 422.175.84 of f 23.25 per inwoner in 1936 1937. De vrijwillige brandweer rukte dertien maal uit voor het blussohen van brand of het verleenen van hulp bij brand. In 1938 kwamen 28 gevallen van besmettelijke ziekten voor. Dat is vier meer dan in 1937. Sedert de opheffing van 'den vaccinatiedwang is het aantal inentingen aanmerkelijk verminderd. Het bedroeg 450 in 1929. 15 in 1930, 27 in 1931. 33 in 1932, 60 in 1933, 38 in 1934. 99 in 1935. 45 in 1936, 77 in 1937, en 58 in 1938 Door de schoonheidscommissie werden 85 defi nitieve plannen goedgekeurd. In 1937: 88.1. Afge keurd werden 5 (1937:7) plannen terwijl 9 (10) plannen moesten worden gewijzigd. In 1938 vonden 88 verkeersongevallen in Heemstede plaats waar onder een met doodelijken afloop. Het reizigers- vervoer op de lijn der N.Z.H.T.M. Heemstede Soendaplein steeg van 3.192.359 reizigers in 1937 tot 3.197.842 in 1938. Het gemiddelde aan tal werkloozen per maand bedroeg 346 tegen 380 in 1937. Lusteloos Neem (Adv ingez. Med.j MAILNIEUWS. Verzending van briefpost naar landen buiten Europa. Nederlandsch Indië, zeepost: 29 Dec. per s.s. Sem- bilan van Amsterdam: 30 Dec. per s.s. Enggano van Amsterdam: mail: 28 Dec. Der m.s. Joh. v. Olden- barnevelt van Genua; 7 Jan. per s.s. Slamat van Genua: luchtpost 30 Dec. per trein tot Napels. Suriname, luchtpost: per transatlantischen lucht- dienst 1): 28 Dec. per ld. van New York; per ld. FrankrijkZ. Amerika 2). Aduba, Bonaire, Curagao, Saba, St. Eustatius, St. Maarten, luchtpost: als Suriname. Ver. St. v. Amerika,- Canada, Mexico, Cuba, Ecuador, Columbia, Jamaica, Peru, mail: 28 Dec. ■per s.s. Statendam van Rotterdam; luchtpost: per transatlantischen luchtdienst 1); 28 Dec. per ld. van New York. Luchtpostcorrespondentie voor Cuba, Ecuador, Columbia, Jamaica en Peru wordt bovendien ver zonden per ld. FrankrijkZ. Amerika 2). Argentinië. Brazilië. Chili, Uruguay, mail: 29 Dec. per s.s. Eemland van Amsterdam: luchtpost: 28 Dec. per ld. van New York; per ld. FrankrijkZuid Amerika 2). Barbados, Trinidad, luchtpost: als Suriname. Venezuela, luchtpost: als Suriname. China, Philippijnsche Statenbond, Japan x), Jehol x). Mantsjoenje x), mail: 28 Dec., 1 Jan. via Siberië; luchtpost: China per Engelschen lucht dienst 3): Philippijnsche Statenbond: 28 Dec per ld. van New York of per transatlantischen lucht dienst 1). x) Naar deze landen kan geen luchtpostcorrespon dentie worden verzonden. Egypte. Cyprus, Palestina, mail: 28 Dec. per m.s. Joh. v. Oldenbarnévelt van Genua; 7 Jan. per s.s. Slamat van Genua; luchtpost: per Engelschen lucht dienst 3). Br. Indië, Birma, Australië, mail: 30 Dec. via Engeland van Rotterdam; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Ceylon, mail: 30 Dec. via Engeland van Rotter dam; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Siam (Thailand) x, Malaya, mail: 28 Dec. per m.s. Joh. v. Oldenbarnevelt van Genua; 7 Jan. per s.s. Slamat van Genua; luchtpost: per Engelschen lucht dienst 3). x) Luchtpostcorrespondentie voor Siam wordt bovendien verzonden per ld. NapelsBandoeng. Saoedi (Arab. Kon.), mail: 28 Des. per m.s. Joh. v. Oldenbarnevelt van Genua; 7 Jan. per s.s. Slamat van Genua; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Hongkong, mail: 30 Dec. via Engeland van Rot terdam: luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Syrië x), Irak, mail: 28 Dec. per m.s. Joh. v Oldenbarnevelt van Genua; 7 Jan per s.s. Slamat van "Genua; luchtpost: per Engelschen lucht dienst 3 x) Luchtpostcorrespondentie voor Syrië wordt eveneens per Franscnen luchtdienst 2) verzonden. Madeira, mail: voorloopig als Portugal. Canarische Eilanden, mail: voorloopig als Spanje. Senegal, Ivoorkust, mail: voorloopig als Frank rijk; luchtpost: per ld. FrankrijkZ. Amerika 2). Togo, Dahomey, Kameroen, mail: voorloopig als Frankrijk; luchtpost: per Franschen luchtdienst 2). .Sierra Leone, Liberia, Goudkust x), mail: voor loopig als Engeland; luchtpost: per ld. Frankrijk Z. Amerika 2). x) Luchtpostcorrespondentie voor Goudkust wordt eveneens per Engelschen luchtdienst 3) verzonden. Nigeria, mail: voorloopig als Engeland; luchtpost- per Engelschen luchtdienst 3). Unie van Z. Afrika, Mozambique, mail: 6 Jan. per s.s. Heemskerk van Rotterdam; luchtpost: per En gelschen luchtdienst 3). Nieuw-Zeeland. mail: 28 Dec. per s.s. Statendam van Rotterdam; luchtpost: per Engelschen lucht dienst 3). De correspondentie behoort in het algemeen aan wezig te zijn in den avond voorafgaande aan de data van verzending. De aandacht wordt er nochtans op gevestigd, dat het voorkomt, dat op korten termijn scheepsgelegenheid naar overzeesche landen wordt geboden, waaraan niet steeds tijdig publiciteit kan worden gegeven. In verband hiermede wordt ver zocht voorhanden correspondentie regelmatig ter post te bezorgen. Data van aankomst in de verschil lende landen kunnen niet worden opgegeven. Onvoorziene wijzigingen moeten worden voorbe houden. N.B. Het is dikwijls niet mogelijk met een bepaald schip post te vervoeren, zoodat aanduidingen als per s.s(naam van het schip)" achterwege moeten blijven. Wel kunnen de afzenders op hun stukken naar buiten-Europeesche bestemmingen, waarmede geheel of gedeeltelijke rechtstreeksche verbinding met onder Nederlandsche vlag varende schepen bestaat, vermelden „per eerstvolgend Ne derlandsch schip". Correspondentie, welke dezf aanduiding niet draagt wordt met de eerstvolgend beschikbare gelegenheid verzonden. Buslichtingen voor nachtposttreinen geven aan sluiting. 1) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Portugal. 2) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Frankrijk. 3) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Engeland, Op den lsten Kerstdag werd in de soldatencantine aan het Prinsen Bolwerk te Haarlem een diner aangericht voor de manschappen en hun dames. Deze Kerst viering verliep in een buitengewoon opgewekte stemming. Kerstvergadering S. D. A. P. Kerstrede van prof. Van Gelderen. De traditioneele Kerstvergadering van de Fede ratie Haarlem der S.D.A.P. werd Tweeden Kerst dag, des morgens, gehouden in de Gem. Concert zaal. De vergadering, die flink bezet was, stond onder leiding van den vocirzitter der Federatie, den heer S. P. Doek, die het in zijn openingswoord betreur de dat er bij dit Kerstfeest geen vrede en wel behagen op aarde is en als zijn vermoeden uit sprak dat. Rusland Finland is aangevallen, om dat het den vrijen democratischen geest, die in Finland heerscht, vreesde. De vrede, die nu ééns komen zal, moet er een zijn, die anders is dan die van 1918. De Kerstrede werd uitgesproken door prof. J. van Gelderen, lid van de Tweede Kamer dei- Sta ten-Generaal, die begon met te zeggen dat wat al jaren heeft gedreigd nu tot uitbarsting is gekomen. Van een paniek in de wereld, als in 1914, was geen sprakeJMen had dit zien aankomen. Aan het begrip vrede was al alle werkelijke inhoud ont nomen, er was toenemende onrust en onzekerheid en de atmosfeer was verstikkend. Het jaar 1939 heeft ons een bloedige les- geleerd en heeft aan getoond dat alle dictatoren van hetzelfde hout zijn gesneden. Hoe is het te verklaren dat in Augustus, nadat de democratieën telkens nieuwe concessies hebben gedaan, tenslotte de bom toch is gebarsten? Door den ommekeer in de politiek van Stalin die een niet-aanvalspact met Duitschland sloot. Duitschland had nu de handen vrij en behoefde niet nu als in 1914 een twee frontenstrijd te voeren. Zoo ontkwam Hitier aan den greep van het vredesfront dat Engeland en Frankrijk trachtten op te bouwen en kon hij tegen Polen oprukken. Op Hitler en Stalin valt de verantwoordelijkheid voor dezen oorlog. Het einde van de verschrikke lijke gebeurtenissen is nog niet te zien; tien duizenden jonge levens zullen worden geofferd, financieel© en andere rampen zijn te wachten -En dat alles juist in een tijd, waarin de sociaal democratie in ons land tot de regeering is toe getreden en er dus reden tot vreugde zou zijn in de gelederen der Nederlandsche sociaal-demo cratie. Het volk heeft gewild, dat er een einde zou komen aan de aanpassings- en bezuinigings politiek, aan het tegenhouden van de politieke ontwikkeling. De taak van den Staat in de ont wikkeling der dingen kon niet langer worden ont kend en de bestrijding der werkloosheid moest verder worden gevoerd en uitgebreid. De groote sociale nooden moesten worden opgelost. De ministers Albarda en v. d. Tempel hebben reeds een begin gemaakt. Een nieuwe periode in de-ont wikkeling der politiek is geopend. Maar dit alles houdt verband met de verdere lotgevallen van ons land, van het ongeschokt handhaven van onze neutraliteit. Daarbij moet hier op den binnenlandschen vijand, de N.S.B. met haar heillooze propaganda, waarvoor ons volk gelukkig ontvatbaar is gebleken, met de grootste waakzaamheid worden gelet. Er zit immers 'in die actie van de N.S.B. een groot gevaar, maar ook in de communisten, die nu verheerlijken wat zij vroeger ten scherpste veroordeeld hebben. De vrijheden en rechten die wij hebben verkregen, aldus spr., moeten gebruikt worden om die ge varen te bestrijden. Duidelijk moet worden ge maakt, dat de ware vrede alleen kan worden ge baseerd op internationale samenwerking, op een versterkten Volkenbond die versterkte sancties kan toepassen.op verdwijning van de dictattuur. De politieke strijd moet daarom naar binnen en naar buiten met kracht worden voortgezet. De toekomst is aan het democratisch socialisme! De bijeenkomst werd opgeluisterd door voor drachten van Rolien Nurnan (diepen indruk maakte haar vertolking van een fragment uit een der werken van Erica Mann, handelend over de opvoeding der kinderen tot nationaal-socialisten in Duitschland en van „De onbekende prole tariër" van Jef Last). Verder werkte ,X>e Stem des Volks" mede onder leiding van Anton Krelage. Als eerste nummer veerde deze zangvereeniging twee deelen van Beethovens Miss uit, waarbij de heer Miechels het orgel bespeelde, wegens ver hindering van Herman Nieland. Met groote aandacht werd dit nummer van het programma aangehoord en na afloop toonden de aanwezigen hun voldoenng over de mooie uit voering door luid en lang applaus. Als solisten werkten aan de Mis mede: Corry Bijster, Annie Hermes, Michel Gobets en Otto Couperus. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 28 DECEMBER. Progr. Hl: 8.00 Keulen, 8.20 Engeland. 9.20 Keulen.. 9.30 Deutschlandsender, 10.10 Pauze of diversen, 11.20 Keulen, 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Danmark Radio, 3.50 Keulen. 4.50 Deutschland sender, 5.20 Motala. 5.45 Keulen, 6.20 Parijs Ra- dio.9.35 Ned. Brussel. 11.05 Deutschlandsender. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Engeland. 11.20 Danmark Radio. 12.20 Fr. Brussel 1.20 Engeland. 1.30 FT. Brussel, 1.50 Parijs Radio, 2.20 Engeland 3.00 Parijs Radio. 4.20 Engeland. 5.20 Ned. Brus sel. 6.05 Parijs P.P. 6.20 Engeland. 6.35 Fr. Brus sel. 7.20 Keulen, 7.35 Fr. Brussel; 9.20 Engeland; 9.35 Breslau of diversen. 9.50 Engeland of di versen. 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Werken van Grieg, Tschaikowsky, Suppé Grieg: 1. Gedeelten uit Peer Gynt; a. Ingrid's Lament, bt Arabian Dance, c. Return of Peer Gynt, d. Solveig's Song, alle gespeeld door het New Light Syph. Orch. Tschaikowsky: 2. Casse Noisette Suite, Staats- operaork. Berlijn, a. Ouverture' miniature; b. Marche, c. Danse de la Fée Dragée - Danse russe Trepak, d. Danse arabe, e. Danse chinoise Dance der mirlitons, f. Valse des fleurs, 3. Cos sack Dance, Concertgebouw Orkest. Von Suppé: 4. Ouverture Piqué Dame, Staats- operaorkest Berlijn; 5. Ouverture Dichter und Bauer, Philh. Ork. v. Berlijn; o. Ouverture Leichte Cavallerie, Staatsoperaorkest Berlijn. Aambeien? Huiduitslag Overtollig vet? DAN Pr. Schieffer's Stofwisselingszout Men voelt zich vrijer en gezonder. Flacon f 1.05. Dubbele flacon fl.75 bij apothekers en vakdrogleten. (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE Uitbreiding Politiecorps. Instelling van den rang van hoofd inspecteur. Benoeming van een nieuwen inspecteur voorgesteld. B. en W. schrijven o.a. aan den Raad: Het politiepersoneel dezer gemeente bestaat thans uit 1 inspecteur, 45 hoofdagenten. 1821 agenten le en 2e klasse en 1 kantoorbediende. De zich steeds en in sterke mate uitbreidende taak van de politie, mede als een gevolg van den groei der gemeente, gevoegd bij het feit, dat onze gemeente ligt in het centrum van intens verkeer, brengt mede, dat genoemde bezetting niet meer vol doet aan de eischen die daaraan gesteld behooren te •orden. Speciaal van den Inspecteur, die onder meer met de dagelijksche leiding van het personeel belast is, wordt meer geëischt dan bij voortduring kan en mag geschieden. Reeds geruimen tijd doef zich dan ook de behoefte gevoelen aan een intellec- tueele kracht, die direct onder den tegenwoordigen inspecteur werkzaam is, die hem terzijde kan staan ïn het verrichten van belangrijke onderzoeken, leiding kan geven bij de administratie en die ook werkzaam kan zijn bij de den laatstén tijd zoo ver zwaarde controle en administratie van vreemde lingen. Een zoodanig ambtenaar zal ook den inspec teur moeten kunnen vervangen. Wij zijn op grond van een en ander van oordeel, dat wijziging in het aantal en de samenstelling van het politiepersoneel noodig is. De aangewezen op lossing hiervoor is, dat wordt overgegaan tot de invoering van den rang van Hoofdinspecteur en dat de bezoldiging hiervoor gepaald wordt op f 3400, tot f 4100,In dat geval kan het salaris voor den rang van Inspecteur nader bepaald worden op f 2600,— tot f 3300,—. Het is de bedoeling van den burgemeester, wan neer de voorgestelde wijziging wordt aanvaard, den tegenwoordige Inspecteur te benoemen tot Hoofd inspecteur en om in den rang van Inspecteur een la-acht te benoemen, die de noodige kennis en be kwaamheid bezit, om den Hoofdinspecteur in diens taak tei-zijde te staan. B. en W. bieden den Raad een desbetreffend ont werp besluit ter vaststelling aan. EEN GOEDE RAAD UIT BOEKELO (Overijsel) Uit hygiënisch oogpunt gebruike men voor all spijzen JOZO of NEZO. Zuiverder keukenzou bestaat er niet. (Adv. Ingez. MedJ PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 TELEFOON 12762 HAARLEM (Adv. Ingez. MedJ De Heemsteedsche financiën. In 1940 zal belastingverhooging noodzakelijk zijn. B. en W. zonden ee nvoorstel aan den raad tot toekenning van een duurtetoeslag ad vijf procent op den werkloozensteun. Daar het de bedoeling is, dat ook Maatschappelijk Hulpbetoon dezen maat regel zal toepassen, worden de kosten op f 12.000 geraamd. B. en W. deelen mede. dat deze uitgave naar hun oordeel tot belastingverhooging zal lei den. Dit doet de vraag rijzen, of h?t evenwicht in de gemeentebegrooting zoo uiterst labiel is, dat een betrekkelijk toch geringe uitgave van twaalf dui zend gulden niet op andere, en minder ingrijpen de, wijze dan door belastingverhooging zou zijn op te vangen. Wij vernemen daaromtrent de volgende bijzon derheden: De ontwerp-begrooting voor 1940 is nog niet versahenen, maar B. en W. hebben het ont werp vrijwel gereed. Bij de voorbereiding er van. hebben zich tal van moeilijkheden voorgedaan. Van veel belang daarbij was de omstandigheid, dat het saldo van den dienst 1938 slechts f 74.000 bedroeg. De begrooting 1939 kon geopend worden met een saldo (van 1937) ad f 135.000 en alleen reeds hier door ontstond dus een nadeelig verschil van ruim zestigduizend gulden, waarvoor op de een of an dere wijze dekking moest worden gevonden. B. en W. zijn ook dit jaar uitgegaan van de op vatting, dat tot belastingverhooging slechts in het uiterste geval moest worden besloten. In de afge- loopen jaren, tot en met 1938. zijn ter voorkoming van belastingverhooging regelmatig belangrijke be dragen genomen uit het Reservefonds voor Bijzon dere doeleinden; in 1937 f 55.000 en in 1938 f 65000. Dezen keer kon dit middel evenwel niet worden aangewend, of althans niet in zoo sterke mate als voöïheen, omdat he't Reservefonds in crisisjaren geleidelijk van een half millioen tot f 37.000 is in- geschrompeld. Zou nu ook nog over dit laatste restant worden beschikt, dan zou er geen reserve meer zijn om thans nog onvoorziene stijgingen in de uitgaven op te vangen. En dat zulke stijgingen zich in den loop van 1940 nog kunnen voordoen, is zeker niet buitengesloten. Integendeel, met de mo gelijkheid van hoogere steuntoelagen en eventueel ook van loontoeslagen bij een verder oploopen van de prijzen dient terdege rekening gehouden te worden. Daarom is getracht door zoo sterk mogelijk door gevoerde bezuinigingen het begrootingsevenwicht ZJachtjes drukte hij 't beplakte papier aan den bovenkant vast om het daarna glad te strijken. Ging dèt even goed. Ja, hij kwam er zoo langzamerhand wel achter hoe het moest. Met een tevreden gezicht daalde hij de trap weer af om 't resultaat van zijn werk te bekaken. Hè, wat was dat? De baan papier zat heelemaal scheefHoe kon dat nu?. Juist op dat moment verscheen mevrouw Dinges in de deuropening. Aandachtig be keek zij het werk van haar man. „Dat be hang zit scheef", constateerde zij niet zon der ironie. Mijnheer Dinges zei niets, maar z'n oogen spraken des te meer. „Behangen is een kunst, die niet iedereen machtig is", babbelde mevrouw voort. „Ik zal het jou eena voordoen!" Zij' bestreek een groote baan papier met stijfsel en gaf deze haar man in handen. Dinges beklom opnieuw de trap en me vrouw zou er voor zorgen, dat het behang recht kwam te zitten. Dinges begon weer te plakken en zijn vrouw deed een paar stappen achteruit om beter te kunnen con troleerenO, wee, ze zette daarbjj één voet in den etjjfselpot. te herstellen, zonder dat uit de reserve geput be hoefde te worden. Vooral voor de onderhoudskoi ten van straten, pleinen en plantsoenen, als od voor de straatverlichting zullen dientengevolg voor 1940 lagere bedragen worden uitgetrokken dan voor 1939 geschied is. Aanvankelijk scheen het mogelijk door deze e enkele soortgelijke maatregelen althans voor 194 nog belastingverhooging te kunnen voorkomen. In middels zijn er echter enkele factoren in het sp« gekomen, die aan deze hoopvolle verwachting ee: emde hebben gemaakt. Het bleek onvermijdelijk voor enkele onderdeelen van de gemeente-huis houding belangrijk méér uit te trekken dan in vo rige jaren. Het politiecorps dient gereorganiseer te worden. Naast een inspecteur zal er een-hoofc inspecteur moeten komen; het aantal agenten zs eenige uitbreiding krijgen en de bijkomende kos ten, zooals die voor de motorrijwielen, moete sterk worden verhoogd. Van nog meer invloed i de sterke stijging van de gaskolen prijzen, die d gemeentelijke uitgaven reeds in 1940 met enkel tienduizenden guldens zullen verlioogen. De gasle vering door Haarlem brengt hierin geen verande ring, omdat een stijging van de gaskolenprijzei automatisch leidt tot eer. verhooging van den prijs waarvoor Haarlem aan Heemstede zal leveren. Dit alles maakte een belastingverhooging al or. vermijdelijk. De thans noodzakelijk geworden toe slag op den steun vergroot deze noodzaak nog. Er is sprake van geweest, de benoodigde gelde te vinden door een verdubbeling van de straatbe lasting. Hiervan is evenwel afgezien. Besloten is door B. en W. aan den raad voor te stellen de opcenten op de gemeentefonds- en de vermogensbelasting te verhoogen. Op de vermogensbelasting worden tot nu toe 2i en op de gemeentefon-dsbelasting 35 opcenten ge legd, Waarschijnlijk zullen beide aantallen met 1| worden verhoogd, en daardoor resp. op 30 en 41 worden gebracht. Hiermede komen de gemeente belastingen in Heemstede voor het eerst boven dii van Bloemendaal uit; zij blijven echter ook na dezi verhooging nog beneden die van de Gooische fo rensen-gemeenten. VERLAGING HUUR IJSBAAN TERREIN. B. en W. deelen den Raad mede, dat het bestuui van de IJsvereeniging „De Volharding" heeft ver zocht te willen bevorderen dat de huur, welke doo die vereeniging verschuldigd is voor het terrein da als ijsbaan wordt geëxploiteerd, wordt verlaagd. D huur van dit terrein werd bij raadsbesluit van 2 December 1936, met ingang van 1 Januari 1937, be paald op f 500,per jaar. Het bestuur der genoemde vereeniging verzoek verlaging der huur, omdat de inkomsten der ver eeniging, welke bestaan uit contributies van lede: en verkoop van- dagkaarten, sterk zijn gedaald a! gevolg van de omstandigheid dat in de laatste win ters slechts enkele malen van de ijsbaan gebrui kon worden gemaakt, hetgeen tevens een daling va het ledental tengevolge had. Aangezien B. en W. van meening zijn dat he instand houden van een gelegenheid voor het be oefenen van de ijssport dient te worden bevordert hebben zij doen nagaan of er aanleiding bestas den huurprijs te herzien. Het gehuurde heeft ee oppervlakte van pl.m. 2 H.A.. zoodat de huurpr» pei H.A. f250,— bedraagt. B. en W. meenen ds thans ook een prijs van f 150,per H.A. per jaa als redelijk kan worden beschouwd en stellen voc de huur te rekenen met met ingang van 1 Januai 1939 te verlagen met f 200 per jaar. GEMEENTERAAD. - Er wordt een vergadering van den Raad de: gemeente Heemstede gehouden op Vrijdag 2} December 1939, des namiddags om drie uur. Deagenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 28 November 1939. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Rooien van boomen. 4. Verlaging huur ijsbaanterrein. 5. Benoeming bestuurslid Maatschappen]! Hulpbetoon. 6. Heffing opcenten Personeele Belasting. 7. 3e Wijziging Verordening gemeentepolitie 8. Steunregeling. 9. Comptabiliteitsbesluiten. VOGELENZANG Nooit Gedacht. De Hengelaarsvereeniging „Nooit Gedacht" Vogelenzang hield een kienavond voor haar leden en donateurs met hun dames in het clublokaal val den heer G. Blokker. De voorzitter, de heer P. Verhoeven, opende hel feest, die zijn vreugde uitsprak over de groote op komst: hij verzocht de volle medewerking voor de: feestavond op 13 Januari. Hierna kreeg de feest commissie, bestaande uit de heeren K. C. Delissi en P. Lagerweij gelegenheid om de prijzen, be staande uit wild en gevogelte, rollade, worst, siga ren, tabak ,enz. uit te reiken. Velen gingen met een prijs naar huis. Uitslag, puistjes, Insectenbeten, huldjouk alsook kneuzlngoir. snljwonden en schrammen moeten direct behandeld worden. Houdt Foster's Zalf bij de hand. Oezo antiseptische zalf voorkomt ontsteking en verlicht do jeuk en pijn. Eveneens heilzaam voor aambeien cn eczemateuze aandoeningen. Fosters Zalf. alom verkrljgbaa- i Fl. 1.26 per groote doos. .—per tube, 50c. per kleine doos. (Adv Ingez MedJ Heden: WOENSDAG 27 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Residentie tooneel met „Roofvogels", 8.15 uur. Frans Hals Theater: Annie van Ees in „Boefje"] geprolongeerd, 2.39, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: George Formby in „Kouwé irukte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Shirley Temple in „Het jonge Opperhoofd", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: Stan Laurel en Oliver Hardy ia ,De kop van Jut". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Non stop programma met o.aJ „Onze soldaten in mobilisatietijd", 2.30 en var 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend oehalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en vaa 79 uur. Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstellinl 104 uur DONDERDAG 28 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's. Schotersingel 117a, Geopend jehalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstellingi 10i uur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6