„T)e ongetuksvogei" wr>7 OUDsADVOCAAT - KOOPT HET NU Gezonde voeten LEDENCONCERT. 'ft© GROENTJE DONDERDAG 28 DECEMB ER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Vrijwillige Burgerwacht Haarlem. Afscheid van den commandant. Woensdagavond nam in het gebouw van de Vrij_ willige Burgerwacht Haarlem in de Jansstraat de commandant, de heer C. L. Becking, aan wien op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1940 dooi den burgemeester eervol ontslag is verleend, af scheid van de Burgerwachten waarbij nagenoeg alle Burgerwachters aanwezig waren. Bij het afscheid van den commandant der Vrij willige Haarlemsche Burgerwacht djukken de scheidende commandant, de heer C. L. Becking en mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, eere-lid en oud-voorzitter der Burgenvacht, elkaar de hand. Als eerste nam de scheidende commandant het woord en dankte allen voor hun aanwezigheid, in 't bijzonder mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud voorzitter en eerelid. Spr. herinnerde er aan, dat toen hij zijn taak aanvaardde, 8 jaar geleden, hij zich voorstelde een gewapende, goed gediscipli neerde Burgerwacht te vormen. In de tweede plaats kwam voor hem de economische dienst. On der de voorzitters de ïfèereh Heerkens Thijssen, H. M. van Bemmelen en mr. dr. F. A. Bijvoet heeft spr. gewerkt aan het genoemde doel, dat niet bereikt is. De stedelijke overheid wilde geen •Burgerwacht, zooals spr. en de Burgerwacht-zelf die wilde. Ook was er geen belangstelling van autoriteiten en anderen. Maar het bestuur, zoo ging de heer Becking voort, heeft mij steeds op royale wijze gesteund en alle Burgerwachters ga ven hun toewijding en steun. Daarvoor breng ik u allen hartelijk dank, in het bijzonder den heer J. Leupen Jzn., die gedurende 20 jaar chef was van den Economischen en Verplegingsdienst en ook vele jaren secretaris. Als persoonlijk souvenir bood de commandant den heer Leupen een zilveren asch- bak met inscriptie aan. Voorts richtte hij nog woor den van dank tot sergeant Krediet, die steeds zorg de voor een frisschen geest onder de manschappen, den heer Van den Bosch, die zich zooveel jaren een uitstekend administrateur toonde. Hierna ging de heer Becking over tot de uitrei king van het „Kruis van Verdienste" aan den oud commandant van de bereden afdeeling N. M. Hen- riquez Pimentel, de Medaille voor Bijzondere Toe wijding aan mej. G. J. M. Duijn en den heer C. A. Sóhagen en de Medaille van de Broederschapsorde aan den oudsten Burgerwachter, den heer B. J. Rijkbosch Deze onderscheidingen werden verleend door den Bond van Burgerwachten. Tenslotte dankte spr. voor de bloemen, die de Burgerwacht aan zijn vrouw ha'd vereerd. Vervolgens sprak het eerelid, mr. Heerkens Thijssen, die de Burgerwacht heeft helpen oprich ten en niet wilde nalaten, dezen avond namens de Burgerwacht een woord van afscheid tp richten tot den heer Becking, die al heel spoedig na zijn optreden de harten der Burgerwachters had ge wonnen, omdat zij in hem zagen niet alleen een volkomen deskun'dig, maar ook een toegewijd en hartelijk man, die van de Burgerwacht, die wat in slaap geraakt was, een gedisciplineerd lichaam heeft weten te maken, waarin orde en regelmaat heerschten, waardoor zij ook in de toekomst onge twijfeld iets zal blijven beteekenen. Spr. wilde niet oordeelen over maatregelen, door de overheid ge nomen, maar hjj wilde hulde brengen aan den man, wien het hard moet gevallen zijn dat de Bur gerwacht nu van karakter gaat veranderen, de Burgerwacht die hij uit den slaap wekte niet door zijn „commandeeren", maar door zijn voorbeeld. „Wij danken u", aldus spr, „voor wat u voor Haar lem hebt gedaan. U hebt 'buitengewoon nuttig werk verricht; ik hoop dat u nog jaren er op zult mogen terugzien!" Met een kort woord dankte de heer Becking den oud-voprzitter. De heer Leupen sloot zidh gaarne aan bij het door den heer Heerkens Thijssen gesprokene en dankte den commandant voor de aangename, acht jarige samenwerking en de heeren Lucassen, de Jong. mej. Duijn en mevr. Coté en den heer Van den Bosch voor den hem steeds verleenden steim. Tot slot kregen alle Burgerwachters de gelegen heid, met een handdruk afscheid te nemen van den commandant. Bij de plechtigheid was de Heemsteedsche Bur gerwacht vertegenwoordigd door den heer W. J. Wellensiek. De heer Moolenburgh tijdelijk commandant. Naar wij vernemen is in plaats van den heer Becking nog geen nieuwe commandant benoemd. Zoolang nog geen geschikt plaatsvervanger voor den met Januari aftredenden commandant gevonden is, zal op verzoek van den burgemeester de voorzitter van de Vrijw. Haarlemsche Burgerwacht, de heer C. M. Moolenburgh, als waarnemend commandant optreden. OUD-LEERLINGEN DER TUINROUW- CURSUSSEN GAAN FEEST VIEREN. De afdeeling Haarlem en omstreken van den Ned. Bond van vereenigingen van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen viert op 4 Januari a.s. haar 20-jarig bestaan met een feestavond in café „Spoorzicht" te Haarlem. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dag blad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid 2000, over lijden ƒ400. verlies van een hand, voet oi oog 200. beide leden van een duim f 100 één lid van een duim 50. alle leden van een wijsvinger ƒ60, één of twee leden van een wijsvinger 25, alle leden van. een ande ren vinger 15, één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk 30 enkelbreuk 15, polsbreuk 15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abon nés van het Geïllustreerde Zondagsblad be staat nog een afzonderlijke verzekering. De voorwaarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar. Kamers van Koophandel dringen aan op steun voor het Bloembollen- bedrijf. Schrijven aan den Minister van Economische Zaken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem heeft, mede namens de Kamers van Koophandel te Alkmaar, Hoorn en Leiden een schrijven gezonden aan den minister van Eco nomische Zaken betreffende den' steun aan het bloembollenbedrijf. In dit schrijven wordt o.m. gezegd: Het surplus aan bloembollen wordt dit jaar geschot op een waarde van 8.300.000 tegen de binnenlandsche minimumprijzen. Daar het Bloembollen Surplusfonds de op te koopen over schotten leverbaar uitbetaalt tegen 71 pCt. van de binnenlandsche minimumprijzen, zal hiervoor naar schatting benoodigd zijn 5.900.000. Dit bedrag kan nog tegenvallen, maar is, op grond van den bij de veilingen aanwezigen voorraad en een door de Nederlandsche Sierteelt Centrale gehouden enquête, zeker niet te hoog geraamd. Het Surplusfonds zal zelf op 1 Mei 1940 beschik ken over naar schatting een bedrag ad 1.400.000. Met een regeeringsbijdrage van 3.000.000 zou den de beschikbare middelen dus beloopen 4.400.000 dus 1.500.000 te weinig. Het gevolg hiervan zou zijn, dat óf het Surplusfonds minder dan 71 pCt. van den minimumprijs zou moeten betalen, wat 'het. geheele prijzenstelsel zou doen ineenstorten, óf dat door een verplichte inlevering het tekort zal moeten worden overbrugd, 't Wordt technisch niet magelijk geacht een verplichte in levering te stellen, dat 't tijdstip hiervoor te ver gevorderd is. Wegens den précairen toestand van het bedrijf wordt het ook onmogelijk geacht een dergelijke verplichte inlevering te houden, deze zou den financieelen toestand, die toch reeds zeer moeilijk is, nog in zeer groote mate verzwaren. Daarnaast moge in overweging worden gegeven de kapitaalsvernietiging als gevolg van de in krimping met 50 pCt. te vergoeden. Tenslotte veroorlooft de Kamer zich Uwe Excellentie in overweging te geven de exporteurs inzake de niet uitgevoerde orders tegemoet te komen, welke aangelegenheid vooral ook daarom sterk in de aandacht van uw Excellentie wordt aanbevolen, omdat de verrekeningen tusschen exporteurs en kweekers op 1 Mei 1940 zonder deze vergoeding een zeer ongunstigen terugslag zouden ondervinden. Allereerst is noodzakelijk, dat de regeerings- steun zoover gaat, dat door 't Surplusfonds een uit betaling van 71 pCt. van de toch reeds ver onder de productiekosten liggende minimumprijzen wordt mogelijk gemaakt zonder verplichte in levering. Het is gezien het bovenstaande alsnog van groot belang, de door Uwe Excellentie gedane toezegging nader in overweging te willen nemen cn aan het Surplusfonds dien steun te willen verleenen, waaraan het dringend behoefte heeft. SYNAGOGEDIENSTEN Nederl. Israël. Gemeente Sabbath: Vrijdagavonddienst te 3.45 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.45 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddienst te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur.. Werkdagen 's avonds te 7.15' uur. Zondag 's avonds te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. Wij hebben tijdelijk aan te bieden: PRIMA MACHINEGAREN, grote klossen, 1000 yards, per klos ny2 ct. Per dozijn 3.00 BROOKS GAREN, 500 yards, per klos 22ct. Deze aanbieding geldt zoolang de voorraad strekt. - Afname niet meer dan 1 dozijn per klant. - Schriftelijke bestellingen worden direct uitgevoerd, alleen rembours DE GROOT'S Kleerm. en Naaisters- Fourniturenhandel N.V. GR. HOUTSTR. 98 - HAARLEM •Adv Inqez Mea Het koolzuurhoudend badzout van Boekelo verjongt en versterkt Uw voeten en geeft nieuwe veerkracht. BADZO - voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloed circulatie. BADZO-voetbaden zijn een weldaad voor hen, die last hebben van: wintervoeten koude voeten vermoeide voeten gezwollen voeten transpireerende voeten. Eén pak BADZO 20 centis voldoende voor 3 a 4 voetbaden. Voordeeliger en tevens voor kuipbaden: Vakken van 3 K.G. 43 ets. (Verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten). Gezonde voeten met N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO t Adv ingez. viert PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 29 DECE3IBER Progr. 3: 8.Keulen 8.20 Engeland 9.20 Keulen 9.30 Deutschlandsender 10.10 Pauze of Diversen 11.20 Keulen 12.20 Ned. Brussel 2.20 MOTALA of Diversen. 2.50 Keulen pl.m. 4.30 Diversen of gram. muziek. 5.20 Fr. Brussel 7.29 Ned. Brussel pl.m. 8.10 Danmark Radio 9.20 Keulen 9.35 Breslau of Diver sen pl.m. 9.50 Danmark Radio 10.20 Ned. Brussel 11.20 Deutschlandsender Progr. 4. 8.Ned. Brussel 9.20 Engeland 11.20 Danmark Radio 12.20 Engeland 1.50 Parijs Radio 2.20 Engeland 3.Pauze 3.05 Danmark Radio 3.50 Engeland pl.m. 4.35 Beromunster of diversen 5.20 Boedapest 6.95 Parijs P. P. 6.20 Engeland 7.20 Keu len 8.35 Diversen of gram.muziek 9.20 Engeland 9.35 Fr. Brussel 10.20 Engeland pl.m. 10.30 Fr. Brussel 11.20 Parijs. Radio. Een uurtje in Weenem 1. Wien bleibt Wien; Accor deon Melodiker; 2. Vienna you've stolen my heart, L. P. A. Band; 3. Viennese memories of Léhar, Re ginald Dixon; 4. In Vienna one night, Gino Bordin; 5. Wiener Volksmusik, Wiener Bohème Orkest; 6. A waltz was born in Vienna, L. P. A. Band; 7. Vien na Cabman's Song, George Boulanger: 8. Memories of old Vienna, Vienna Salon Orkest; 9. Geschichten aus dem Wienerwald, Berl. Lehrer Gesang Ver.; 10. Wiener Mad'len, Wiener Bohème Orkest. 11. Wiener Praterleben. Odeon Dansorkest; 12. Wien du Stadt meiner Traume, Richard Tauber; 13. Das ist Johann Strauss! Wiener Bohème Orkèst; 14. Blue Danube Waltz,, Reginald Dixon. AA /CHEEP/ T'JtJNCENj HOLLAND—AMERIKA LIJN Pennland, 23 van Antwerpen te New York. JAVA—NEW YORK LIJN Brastagi, 24 v. New-York te Batavia. Japara, Batavia n. New York 27 v. Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kedoe, (thuisr.) 23 van Perim. Garoet, 26 van Rotterdam te Batavia. Sibajak, 27 v. Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Mapia, (thuisreis) 25 van Tegal. Tabian, (uitreis) 26 te Sabang. Saparoea, (thuisreis) 27 v. Batavia. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN Tarakan, 26 van Batavia n. Pacifickust. Haarlemsche Orkestvereeniging Wat het orkest der H. O. V. gedurend? de laat ste maanden verrichtte heeft ons eenigszins ver wend gemaakt, zóó, dat we gevaar loopen niet vol doende te beseffen, welk een gestadige en interl- sieve arbeid er van de beide dirigenten gevergd wordt, om de prestaties van een door den mobilisa tietoestand in zijn samenstelling gewijzigd en daar door verzwakt ensemble op peil te houden. De Kerstdagen veroorzaakten een onderbreking van dien arbeid, en dus bleef voor de voorbereiding van het jongste Woensdagavondconcert slechts één re petitieochtend beschikbaar. Dat dit voor een geheel Beethoven-programma te weinig is, spreekt wel van zelf. Wie van dit alles op de hoogte was, kon zich er dan ook niet over verwonderen dat Woensdagavond klankevenwicht en samenspel vaak minder goed dan anders waren en dat vele verkeerde inzetten voorkwamen. Reeds bij de Introductie der 3de Leonore Ouverture was dat te bemerken. Verschil lende blazers wie de schuldigen waren, zullen ze zelf wel weten begingen fouten: nu eens wa ren er tragen onder, dan weer zette een te vroeg in en met de onderlinge stemming wilde het ook niet steeds vlotten. Opk in 't Allegro kwamen der gelijke onnauwkeurigheden voor en dat was jam mer, want Toon Verhey's opvatting was er naar om van den rustig genomen aanvang tot aan de stretta een mooie stijging te bewerkstelligen. Maar wat ver mag een dirigent, wanneer een deel der orkestleden niet voldoende op de uitingen van zijn wil reageert? In het Vijfde Pianoconcert was het samenspel zoowel van het orkest onderling als van orkest en solist aanmerkelijk beter, behalve in het Adagio bij den terugkeer van het hoofdthema; hier werd de solist Phons Dusch door het orkest geremd. Maar overigens bleef het den pianist in al de voortva rendheid zijner opvatting bij. Die voortvarendheid was me soms wel wat al te groot; zij leidde tot ver vlakking van het heroieke karakter en soms als in de dubbelgrepige themafragmenten bij de triolen- basfiguren in het eerste hoofddeel tot onklaarheid. Brillant passagespel gaf Dusch rijkelijk te hooren: fijnheid van aanslag was zoowel in het eerste Allegro als in het Adagio herhaaldelijk op te merken. Aan blijken van waardeering lie ten de toehoorders het hem niet ontbreken en Phons Dusch toonde zich daarvoor erkentelijk door het Tempo di Minuetto uit Beethoven's Sonate op. 31 no. 3 als toegift te spelen. Een oordeel over Verhey's opvatting van Beet hoven's Vijfde Symphonie wil ik na de auditie van Woensdagavond nog niet uitspreken: liever wil ik daarmee wachten totdat hij in de gelegenheid ge weest zal zijn om haar zoo lang en grondig voor te bereiden, dat al zijn intenties integraal verwezen lijkt kunnen worden. Zoodra dit het geval zal zijn kunnen we voorzeker wel een hoogstaande uitvoe ring er van verwachten. K. DE JONG. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Woensdag 27 December 1939. K. van Domselaar, kleermaker, wonende te Haarlem, Jacobstraat 19. Curator: Mr. F M. Hagemeijer te Haarlem. Rechter-commissaris: Mr. S. J. Pit te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: 1. A. de Boer, arbeider, wonende te Wormer- veer, Zaanweg, 56. Curator: Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 2. Jac. Duindam, bloembollenkweeker en ex porteur, wonende te Hillegom, Beekkade no. 49. Cui'ator: Mr. A. Beets te Haarlem. O) maar ze zijn niet altijd even versch. Daarom gebruikt Oud uitsluitend Neder landsche eieren, versch van de kip - versch in de advocaat. VAN vehScAi, NEDERLANDSCHE EIEREN l p. ttosoh ven 75 eX. bo(" 7q0.65 o-L J andore, uit NIET-meethoudendo 1 t. 1.30). 0. »w"tolt 11 "00 (Adv. Ingez. Med.) - - Mijnheer Dinges keek juist op dat oogen- blik om, zag den onder de stijfsel bedol ven voet enschaterde liet uit. „Help me liever", riep mevrouw en mynheer Dinges kwam met een vaartje naar be neden, bood z'n vrouw galant een arm aan en bracht haar naar beneden. Van hnd hij nu nr-l/'Oti Toen het echtpaar weer rustig tegenover elkaar aan tafel zat, zei mijnheer Dinges: „Ze maken tegenwoordig zooveel reclame voor de wintersport in Zwitserland. Zou dat niets voor ons zijn? We genieten daar heerlijk van de zon, terwijl het hier mis schien regent of mist Mevrouw vond het En zoo stapte de heer Dinges op een ochtend in Januari zijn huis uit om de buitenlandsche passen in orde te laten maken. Daarbij kwam hy langs de school, waar één der klassen juist zangles had. Glimlachend bleef Dinges staan luisteren, naar liedjes, welke hij heel vroeger ook tëflbworso een Door het verbindend worden der Uitdeelingslijs zijn geëindigd de faillissementen van: 1. D. Offenberg, behanger, wonende te Bever wijk. Curator: Mr. F. J. D. Theyse, te Haarlem. 2. B. Smallegange, wonende te Haarlem. Curator: Mr. J. Hoog, te Hdarlem. 3. Brune Twiest, stucadoor, wonende te Haarlem Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog t Haarlem. 4. C. Janssen, kruidenier, wonende te Hillegom Burgemeester Pontstraat 20. Curatrice: mevr. mr. L. M. I. L. van Taalingea Dols te Haarlem. KAMF.R VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN De agenda voor de 139ste vergadering der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlen en Omstreken, te houden op Dinsdag 2 Januax 1940, des namiddags te 8 uur in het gebouw dei Kamer, Nassauplein 46, Haarlem, luidt: I Opening. 2. Verkiezing Algemeen voorzitter. 3 Verkiezing voorzitter afd. Grootbedrijf. 4 Verkiezing voorzitter afd. Kleinbedrijf. 5 Verkiezing plaatsvervangende voorzitters af deeling Groot- en Kleinbedrijf. 6. Verkiezing vaste commissies. 7 Notulen. 8 Ingekomen stukken, 9 Mededeelingen 10 Goedkeuring verzonden schrijven aan den minister van Economische Zaken betr. steun bloem» 'oollenbedrijf tezamen met de Kamers van Koop handel en Fabrieken te Alkmaar, Hoorn en Leiden. II Goedkeuring besluit Bevrachtingscommissij Haarlem inzake salarieering nieuwen secretarie agent te IJmuiden, assistenten IJmuiden en assis tent Haarlem. 12 Rondvraag. 13 Besloten zitting. Vuui den mnoud dezer rubriek stelt de Redactie iich niet verantwoordelijk.. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge- plaatst, ipordt de' kopij den inzender niet terug -n Oudejaarsavond en de militairen. Nog enkele dagen en 1939 behoort weer tot het verleden. Een jaar van emotiën en spanningen, een jaar dat ontwrichting bracht in vele gezin nen en zaken zal dan worden vaarwel gezegd en op vele lippen komt de vraag: „Wat zal 1940 ons brengen?" Laten wij hopen „Vrede". Oudejaarsavond 1939 zal vooral voor onze mili tairen reden geven tot grootere concentratie van herinneringen over hetgeen 1939 hen bracht en menige militair zal méér dan anders het gemis voelen van ..zijn thuis" en hen die hij daar moest achterlaten. Laten wij vooral nu beseffen dat zij de gezel ligheid van een Oudejaarsavondviering in huise- lijken kring opofferen ter verdediging van levens en belangen. Op ons rust dan ook de aangename plicht te trachten, onze militairen iets terug te geven voor het vele dat zij thans moeten missen. Het Comité van Haarlem-Noord van O. en O. wil in samenwerking met de militaire autoriteiten den daar gelegen militairen een prettigen Oudejaars avond bezorgen en vraagt hiervoor de medewer king van de bewoners van dit stadsdeel. Indachtig de aloude leuze „vele kleintjes maken een groote" verzoekt het comité de bewoners van Haarlem-Noord allen een kleinigheid te willen geven voor „onze militairen". Een van de comité-leden hoopt u een dezer dagen even te bezoeken, teneinde uw gave in ontvangst te nemen. Zij die in de te verrichten werkzaamheden tegemoet willen komen en hun bijdrage zouden willen bezorgen, kunnen hiervoor terecht aan de navolgende adressen: A. J. Overtoom, Marsstraat 127. W. Pappot, Rijksstraatweg 344, J. Hofstra, Rijksstraatweg 318 H. Th. Lindenborn. Marsstraat 56. Namens de militairen bij voorbaat hartelijk dank! Comité „Voor de militairen van Haarlem-Noord" (Wijk I O. en O.) Oudejaarsavond voor onze gein obiliseerden. M de R., Nu de jaarswisseling voor de deur staat, zou ik u op het volgende opmerkzaam willen maken. In ons land zijn vele duizenden gemobiliseerde militairen n i e t in de gelegenheid om den Oude jaarsavond in huiselijken kring, bij vrouw en kinderen en verwanten door te brengen. Er zijn echter regimenten waarvan de militairen tijdens deze mobilisatie in hun standplaatsen, hetzij stad. dorp of gehucht, burgers hebben leeren ken nen. waarvan zij vriendschap en medeleven heb ben ondervonden, en nog ondervinden, in den vorm van gezellige avonden en huislijke ge zelligheid. Nu is er op Oudejaarsavond in verschillende legeronderdeel en des avonds om 11 uur een appèl hetgeen dus voor de militairen inhoudt, dat zij niet in de gelegenheid zijn om de jaarwisseling, welke toch het kardinale punt vormt, mede te maken. Wellicht kan bewerkstelligd worden dat er alsnog een regeling getroffen wordt om vrij stelling van genoemd appèl te verkrijgen. Hier mede zouden de gemobiliseerden zeer gebaat zijn. U dankend voor de plaatsing, teeken ik, Hoogachtend, G. v. d. WETERING, Hofdijkstraat 58, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6