Haarlem's Dagblad Grootscheepsche Russische aanval op de Karelische Landengte. IJSBANEN Wij zullen Luchtgevecht boven de Schotsche kust. Binnenkort weer handelsbesprekingen met Engeland. Zes onderzeebootjagers besteld. fh 57e Jaargang No. 17342 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag 2 Januari 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Aanzienlijke troepenmacht geconcentreerd. Het heldhaftig verzet van de Finsche strijdkrachten tegen de Russische agressie. In een der voorposten worden belangrijke mededeelingen naar den gencralen staf getelefoneerd. Finnen boeken overwinning bij Suomussalmi. Bij de jaarswisseling is de strijd in Finland in heftigheid toegenomen. Op de Karelische Landengte zijn de Russen begonnen met een offensief, waaraan pl.m. 200.000 man deelne men. Volgens een bericht uit Stockholm zijn bovendien 50.000 man uit Leningrad naar- dit terrein van den strijd onderweg. De ruim 100.000 Finnen, die de Mannerheim-liine tegen de Russische troepen verdedigen, bieden kranig weerstand aan het offensief en hebben nog niets van hun grond prijsgegeven. Een groote overwinning behaalden de Finsche troepen in het gebied van Suomussalmi, de z.g. „Wespentaille" van Finland. Bü Kiautajarvi werd n.I. een Russische divisie van 15.000 man verslagen. Aan het noordelijk front marcheeren de Finnen in de richting van Petsamo. Generaal Stern, de opvolger van maarschalk Blücher als commandant van de Russische strijd krachten in het Verre Oosten heeft het commando van de Russische troepen tusschen Moermansk en de noördelijke oever van het Ladogameer op zich genomen. Hij heeft, naar United Pres meldt 40.000 man geharde Siberische troepen met zich mee ge bracht. Volgens deze te Helsinki ontvangen inlich tingen komen deze troepen uit het district Blagovestshensk in Siberië. Stern heeft naar gemeld Wordt zijn hoofdkwartier opgeslagen in de streek, waar Finland het smalst is. De Sovjet Russische troepen op de Karelische Landengte blijven onder bevel van generaal Meretskov. In het Finsche legerbericht van Maandag avond wordt gezegd: Op de Karelische Land engte heeft de vijandelijke artillerie een hevig vuur gaande gehouden tusschen Hatjalathen- jarvi en Muolaajaervi. Langs de Taipale-rivier en bij het Suvanto-meer was een hevig spervuur in de buurt van Haprinen en Kelja. Tegen 2 uur 's middags werden krachtige vijandelijke aan vallen afgeslagen. Aan het oostelijk front was ten noordoosten van het Ladogameer een levendige activiteit van patrouilles. Te Ittokoi en in den sector van Ilomantsi zijn vijandelijke aanval len. die door artillerie waren ondersteund, afge slagen. Ten noorden van Suomussalmi hebben Fin sche troepen de achtervolging van den vijand voortgezet en een aanzienlijke buit gemaakt. In den sector van Petsamo hebben Rus sische vliegtuigen boven de Noorsche grens gevlogen. Zij hebben op Noorsch gebied t.wee bommen laten vallen op het ijs van de Paasvik. In den sector van Salla is een vijandelijke colonne, bestaande uit twaalf auto's, verspreid. Overigens is niets van belang te melden. Het commuiqué vervolgt: Op zee is niets be langrijks te melden. Zeventien dooden bij luchtaanvallen. In de lucht: Vijandelijke vliegtuigen heb ben Zondag hun aanvallen hervat op Zuid en Zuidoost- Finland, na het ongunstige weer. De moorddadigste aanvallen werden gedaan op Jyvaskylaw. waar tot nu toe zeventien dooden en tal van gewonden zijn geteld en te Varsawaar 3 burgers werden gedood en verscheiden gewond. In de rest van Finland werden vele men- schen gedood. De materleele schade was van geringe be- teekenis, behalve te Varsa en Jyaskylow. De Finsche luchtmacht heeft tal van verken ningsvluchten uitgevoerd en de achterhoede van den vijand gebombardeerd. Volgens niet- bevestigfe inlichtingen zijn vier vijandelijke vliegtuigen door het vuur der luchtdoelartillerie omlaag geschoten. Twee andere toestellen zijn waarschijnlijk ver nield De Finsche overwinning in de „wespentaille". Het Finsche legerbericht van Zondag meldde dat de gevechten te Suomussalmi in midden-Fin- land geëindigd waren en dat de daar opereerende vijandelijke divisies volkomen verspreid zijn De Finsche troepen maakten zich meester van een rijken oorlogsbuit waaronder 27 kanonnen 11 tanks, talrijke andere automatische wapenen. 150 automobielen en een transportaf deeling van 150 paarden. Aan de zijde van den vijand vielen duizenden dooden. De vijandelijke aanvallen gan het front Salla waren eveneens afgeslagen en twaalf tanks werden vernield. 85 K.M. op Russisch gebied doorgedrongen. Zaterdagavond werd gemeld, dat de Fin sche skipatrouilles die op Russisch grond gebied zijn doorgedrongen en de vijandelijke verbindingslijnen hebben bestookt, thans in de buurt van de stad Kandalaskja welke op 35 K.M. van de grens in Dusland is gelegen, opereeren. De patrouilles bestaan volgens Reuter, ieder uit 100 tot 200 mannen in witte overjassen. Zij zijn er volgens te Helsinki uit Rovaniemi, het hoofdkwartier van het Finsche Nc^prdelijke leger ontvangen berichten in geslaagd den spoorweg van Moermansk naar Leningrad op verscheidene punten af te snijden. In deze eenzame woestenijen, met een tempe ratuur van_ ongeveer 30 graden beneden het vriespunt, zal een herstel der spoorlijn een moei lijke taak zijn. Aan het front van Salla en elders wordt thans één soort loopgravenoorlog gevoerd Finsche „zelfmoordpatrouilles' hebben den spoorweg tusschen Leningrad en Moermansk op drie punten afgesneden. Zij hebben ernstige schade aan de lijn aangericht. Gemeld wordt, dat te Moermansk een ernstig tekort aan levensmiddelen merkbaar is als gevolg van de Finsche operaties. Zooals gemeld, is de Russische luchtmacht op Oudejaardag zeer bedrijvig geweest. Van steden uit geheel Zuid-Finland komen berichten over luchtaanvallen. Ook op Tampere, Abo, Rlihimaki, Luvisa, Por- voo, Lahti, Tamnisaari, Wibery en Lyvinkyala zijn in totaal honderden bommen geworpen. In de laatste stad is een sanatorium getroffen. Twee menschen kwamen op het leven. Een aantal huizen is ernstig beschadigd. Zeventien vliegtuigen vlogen over Helsinki op 2000 meter hoogte, maar zij wierpen geen bom men uit. Toen het radiostation Lahti als gevolg van het luchtalarm zweeg, begon Radio Moskou on middellijk op dezelfde golflengte uit te zenden en propaganda te maken voor de volksre- geering van Kuusinen. Dit duurde een uur. Op Hango zijn ongever 50 a 60 bommen ge worpen. Het groote hospitaal werd ten deele verwoest. Tien personen werden hierbij gewond. 5 andere huizen geraakten in brand. Ook Sippoo 20 mijl ten Ocscten van Helsinki werd gebombar deerd. Een meisje van acht jaar werd bij dit bom bardement gedood, een vrouw liep verwondingen op. Een huis vloog in brand Russisch legerbericht. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelt mede: ..Op 1 Januari is niets belangrijks aan het front gebeurd. De Sovjet luchtmacht heeft met succes een aantal plaatsen gebombardeerd. In een luchtgevecht zijn twee vijandelijke vliegtuigen omlaag gehaald." Op de beide voorafgaande dagen werden weinig zeggende communiqués gepubliceerd. Aanval op ambulancetrein. Een Finsche ambulancetrein die Finsche en Russische gewonden vervoerde, is bij Rova niemi. het Finsche hoofdkwartier in het Noorden door Russische vliegtuigen aangevallen. De Russen lieten drie bommen vallen, die hun doel misten. Een verpleegster werd door een splin ter In het gezicht gewond. De trein was van een duidelijk zichtbaar rood kruis voorzien. Later openden de Russische vliegers een machinege weervuur boven de straten van Rovaniemi. Krijgsgevangenkamp in Zuid-Finland. Het eerste kamp voor krijgsgevangenen is in het zuiden van Finland geopend. De krijgsge vangenen worden voorzien van warme kleeren en, naar verklaard wordt, zijn zij verrukt over de menschelijkc behandeling, die hen ten deel valt. Zij worden tewerkgesteld in het houtbedrijf. Naar te Helsinki verluidt, zijn de Russische vlie gers zóó slecht gekleed, dat velen armen moeten hebben laten amputeeren aangezien deze lede maten bevroren waren. De Finnen hebben, vol gens Reuter, electrisch verwarmde vliegerspak- ":en, doch de Russen hebben zulk een uitrusting blijkbaar niet. De Zweedsche radio-omroep heeft een beroep gedaan op dokters en verpleegsters zich te laten inschrijven als vrijwilligers voor Finland. Er is vooral een tekort aan geneesheeren in de bur gerziekenhuizen en in de geëvacueerde centra van Finland. Er zouden direct 50 geneesheeren. 50 studenten ter assistentie der dokters en 100 verpleegsters noodig zijn. Mannerheim-linie houdt stand. Derde van de Finsche legermacht ligt op de Karelische Landengte. STOCKHOLM, 2 Januari (Reuter). De cor respondent van de „Tidningen" bij het Finsche leger deelt mede dat voor een deel een radiover slaggever van een Amerikaansche maatschappij verantwoordelijk was voor het ontstaan van den laatsten slag op de landengte van Karelië. Ten einde „lokale kleur" te brengen in zijn radiover slag plaatste hij zijn microfoon bij een zware Fin sche batterij, welke een salvo loste. Blijkbaar ver onderstelden de Russen dat de Finnen een aan val voorbereidden en zij legden een spervuur, waarna zij een aanval deden. Men verwacht dat de aanvallen van de Russen op de Mannerheim linie vandaag met hernieuwde kracht zullen geschieden. Gedurende 26 uur werden de Finsche stel lingen door de Russische artillerie onder vuur genomen. Te Wiborg is het vuur duidelijk hoorbaar. De Finnen hebben een derde van hun totale le germacht van 300.000 man op de landengte van Karelië geconcentreerd. Tot nu toe zijn de Finnen nog geen duimbreed geweken. Achter de Man- nerheimlinie hebben de Finnen nog twee linies opgeworpen. Lijken van honderden jonge Russen WIBORG, 2 Januari (Reuter) Op het slag veld van Aglajarvi en Tolajarvi liggen de stijfbevroren lichamen van honderden jonge Russische soldaten van de beste regimenten uit Midden-Rusland. Het grootste deel van deze Russische troepen was goed gekleed en uitgerust. Zij hadden gasmaskers van Duitsch model. De 10 c.m. kanonnen van de Finnen, welke kun dig in bomvrije schuilplaatsen waren gecamou fleerd, steunden de Finsche infanterie in het moorddadig vuur. De Finsche zware artillerie op de landengte van Karelië luidde het nieuwe jaar in met 24 schoten. Dit lokte een hevig artillerievuur uit van de Rus sen. die gedurende negen uur ongeveer vijftig schoten per minuut losten zonder evenwel veel schade aan te richten. Petsamo door de Finnen heroverd? KOPENHAGEN, 2 Januari. „Bex'lingske Ti- dende" heeft een bericht ontvangen, volgens hetwelk Petsamo in Noord-Finland door de Finnen zou zijn heroverd. Hiervan kon echter geen bevestiging worden ontvangen. De Finnen zouden op het slagveld aan het noor delijk front duizenden gevangenen hebben gemaakt. Het succes der Finsche troepen zou voor een niet gering deel te danken zijn geweest aan het gebruik van landmijnen. (United Press) „Het Aziatische barbarisme voor de poort naar bet Westen". MADRID 2 Januari (Havas). Gisteravond heeft generaal Franco een radiorede gehouden, waarin hij o.a. heeft gezegd, dat sommigen in en buiten Spanje pogen de beweging in discrediet te brengen en valsche geruchten uitstrooien over oude militairistische dictaturen en herstel van oude machten. Op deze wijze poogt men het tweehoofdig bestuur te scheppen, dat het werk van Primo de Rivera heeft vernield. Niets of niemand zal ons evenwel van onzen weg afbrengen, zeide Franco verder. De vastberaden heid, welke in zware veldslagen is getoond, zullen wij nog sterker toonen in de verwezenlijking van onze nationale revolutie. Spanje heeft een eensge zind geweten noodig, de haat en de passie, welke door den oorlog zijn nagelaten, moeten uit den weg worden geruimd door arbeid, berouw en boete. De schade, welke is aangericht aan het vaderland, aan de gezinnen en de moraal, is zoo groot en zooveel slachtoffers komen rechtvaardigheid vragen, dat niemand zich hieraan kan onttrekken. Een begin is gemaakt met het bestrijden van de armoede en de tuberculose, welke de lage klassen der bevolking teisteren. Door dit werk goed te doen moeten vele tegenstanders worden gewonnen. Ook moet het economisch evenwicht van het land worden hersteld. Ten aanzien van den huldigen wereldoorlog, zei- de Franco dat deze voor een groot deel te wijten is aan internationale speculanten. Hoe langer het conflict duurt, des te minder is het gerechtvaardigd. Wat ook het resultaat moge zijn, het zal een catastrophe zijn. Wanneer eenmaal de dijken van de discipline zijn gebroken en men zal oogsten, wat gedurende zooveel jaren van demagogie is gezaaid, dan zullen vele volken het lijden kennen, dat Spanje heeft doorgemaakt. Ons land heeft drie jaar gestreden om de volken van Europa te redden en het vereenigt zijn stem met die van het hoofd dei- Kerk en met die van het imperiale Italië, alsmede zooveel andere mogendheden, die een einde hebben willen maken aan het conflict, welke het Aziatische Darbarisme de poort naar het Westen opent. Spanje zal in deze gespannen dagen een heldhaf tige eensgezindheid bewaren en is bereid het hoofd te bieden aan ieder en toestand, welke door den oorlog in Eurpa zal worden geschapen. De werkloosheid in Haarlem. Thans over de 5000 wcrkloozen. Het aantal werkloozcn te Haarlem is deze week over de 5000 gekomen, nl. 5136 Het is dus sedert de vorige week met 140 omhoog ge gaan. Toch is het aantal nog 1203 beneden dezelfde periode van 1938, 1348 beneden 1937, 1598 be neden 1936, 1818 beneden 1935 en 764 beneden 1934. Het is 51 boven het aatal werkloozen van dezelfde periode van 1933. Een slechte marktdag te Haarlem. Tengevolge van de koude. De koude is oorzaak geworden dat Haarlem vandaag een slechten marktdag had. Zoowel op de Botermarkt ris op de Ged Oude Gracht was slechts een klein deei van de kramen door koop lieden ingenomen Blijkbaar waren de meeste verkoopers maar thuis gebleven, omdat zij over tuigd waren dat de meeste huismoeders er tegen op zouden zien naar het marktterrein te komen. Als er geen koopers zijn te verwachten helpt het uitstallen niet veel. De markt droeg voor zoover er verkoopers wa ren het stempel van de strenge vorst. Op de „oud roest" markt waren de kachels en pijpen en andere onderdeelen zeer sterk vertegenwoor digd. Ook hadden verkoopers van schaatsen eenlge stalletjes ingenomen We zijn dus weer een nieuw jaar ingetreden, Dat zich op één punt wel voorspellen laat; Wij gaan weer voort met alle kleinigheden, Waaruit het leven van den mensch bestaat. Wij zullen eiken dag weer drinken, eten En slapen, om daarna weer op te staan, Wij zullen vele zorgen weer vergeten, Waarmee wij gisteren nog zijn rondgegaan. Wij zullen vreugdevol en treurig wezen, En onverschillig af en toe misschien, Wij zullen hopen en daarna weer vreezen, En muggen vaak als olifanten zien. Wij zullen wel weer vele zuchten slaken, Soms van ontmoediging en soms van pijn, Wij zullen ons weer dikwijls nijdig maken, Om dan een uur daarna weer „goed" te zijn. Wij zullen weer een massa brieven schrijven, In hartlij ken of boozen toon gesteld. Wij zullen tusschen al deze bedrijven. Weer meer of minder tobben over geld. Wij zullen wel eens rillen van de koude, En weieens puffen in den zonneschijn, Wij zullen op z'n tijd vacantie houden, Maar meest, als 't mag, hard aan den arbeid zijn Wij zullen ons weer vaak hebben te schikken, In iets dat eenmaal nu niet anders kan. Wij zullen af en toe eens leelijk schrikken, Maar ook wel blij verrast zijn, nu en dan. Wij zullen heel veel doen en heel veel laten. Wij zullen denken, lezen eiken dag, Wij zullen dat vooral weer heel veel praten, Met meer of minder wijsheid en gezag Van al dat praten wou ik nog wel zeggen, Tot voordeel van ons allen, laten wij In ernst er ons dit jaar op toe gaan leggen, Dat dit altijd in vree en vriendschap zij. P. GASUS. Niet zoo maar een bril! Een van KEIP de beste GR. HOUTSTRAAT naasl Luxoi (Adv. ingez Med.t Duitsch toestel volgens het Britsche luchtvaartministerie neergeschoten. De Duitsche lezing. Het Britsche ministerie van Luchtvaart heeft gisteravond verklaard, dat een Duitsch vliegtuig, dat ter hoogte van de Oostkust van Schotland door een toestel van het kustcom- mando werd omlaag geschoten, verscheidene malen getroffen was en in zee was gedoken. In de mededeeling van het ministerie van Luchtvaart wordt nog gezegd, dat de piloten van het kustcommando der Koninklijke Lucht strijdkrachten Maandag een snelle en beslissen de overwinning hebben behaald in een van de eerste gevechten in het nieuwe jaar. In den ochtend hadden drie Britsche vliegtui gen op 130 mijl uit de oostkust van Schotland twee twee-motorïge Heinkelvliegtuigen ontmoet die zij direct aanvielen. Het gevecht duurde een half uur. De vijandelijke vliegtuigen vlogen op 3 a 400 Me ter hoogte toen ze werden waargenomen. Een der Duitsche toestellen was brandend in zee gestort. Van de inzittenden heeft een met gebruik making van zijn valscherm, toen het brandend wrak dicht bij het water was, het vliegtuig kun nen verlaten, doch het schijnt niet, dat hij zich heeft kunnen redden. Hij viel in zee, verdween en werd niet weer gezien. Het andere vliegtuig was door de beide andere Engelsche toestellen aange vallen en werd beschoten. Toen de bestuurder zag dat het begeleidende toestel te pletter sloeg keerde hij om. Het Duitsche toestel stond bloot aan het geconcentreerde vuur van zijn aanvallers en slaag de er in in de wolken te ontkomen. De Britsche vliegers hebben hun patrouillewerkzaamheden voortgezet. Uit Londen wordt nog vernomen, dat een van de twee Duitsche vliegtuigen boven de Shetland- eilanden een duikvlucht gemaakt heeft boven een oorlogsschip, waarbij het bommen wierp, zonder het schip te beschadigen. Het geschut van den oor logsbodem richtte een zwaar vuur op het toestel, dat doorvloog en verdween. Er werden drie scha pen gedood. De Duitsche lezing. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt het volgende: Het Duitsche luchtwapen heeft het nieuwe jaar ingezet met zijn gewone actie en vastbeslotenheid. Op Nieuwjaarsdag werden wederom verkennings vluchten gemaakt tegen Engeland, De Shetland en Orkney-eilanden moesten overeenkomstig een op dracht worden gecontroleerd. Daarbij zijn opnieuw belangrijke resultaten bereikt. Ten deele zijn de Duitsche vliegtuigen voor de Schotsche kust toe vallig in aanraking gekomen met den vijand. Bij het luchtgevecht dat zich daarbij ontwikkelde moest een der Duitsche vliegtuigen op zee dalen. Het vliegtuig had reeds tevoren een technische storing gehad, zoodat het niet meer ten volle tot strijd in staat was. Men hoopt de bemanning nog te kunnen redden. Naar zekere waarnemingen heb ben bewezen heeft een der Britsche vliegtuigen tal van treffers ontvangen. Daarom kan met ta melijke beslistheid er op worden gerekend, dat het niet op zijn basis is teruggekeerd. De overval op het arsenaal te Dublin. LONDEN. 2 Januari (Havas). De Iersche politie heeft bij een onderzoek in de omgeving van Swords bij Dublin gisteravond een groote hoeveelheid munitie, welke uit het arsenaal in Phoenixpark was gestolen teruggevonden. Deze munitie was geborgen in twee kisten, het totale gewicht is ongeveer zeven ol acht ton. Het woord is aan Marcel Prévost: Traditie is kostbaar en heilig, maar zich in de traditie opsluiten is een ge vaarlijke traagheid. De regeeringspersdienst meldt: De onderhandelingen met Engeland, betrekking nebbende op het handelsverkeer in de tegenwoordige omstandigheden, zullen binnenkort worden hervat. De delegatie is samengesteld uit de volgende le ien: Jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, Hr. Ms. gezant en buitengewoon gevolmachtigd mi nister, voorzitter, A. Th. Lamping, directeur van de handelsaccoorden, plaatsvervangend voorzitter en G. H. C. Hart, hoofd 8e afd. dept. van Koloniën. Verder zijn aan de delegatie toegevoegd: Dr. J. L. F. van Essen, referendaris dept. van eco nomische zaken: drs. J. Ph. Nikkels, hoofdcommies dept. van Koloniën; Jhr. mr. M. A. Beelaerts van Blokland, werkzaam aan het departement van ec. zaken. Op 3 Januari 1940 zal de delegatie zich naar Lon den begeven. Dp Fransche legerberichtrn. Zaterdagavond: „Afnemende activiteit der ver kenners". Zondagmbrgen..Ondanks sneeuw en koude een drukke nacht. Talrijke acties en ontmoetin gen van patrouilles aan verscheidene deelen van het front. Van beide zijden trad de artillerie herhaalde malen op". Zondagavond: ..Een kalme dag". Maandagmorgen: ,,Van het geheele front niets bijzonders te melden". Maandagavond: „Een kalme dag aan het ge heele front. Een vijandelijke afdeeling heeft een overval gedaan op een onzer posten in het westen der Vogezen. Zij werden teruggeslagen". Dinsdagmorgen: „Aan weerszijden optreden van patrouilles op verscheidene punten aan het front". Vijandelijke vliegtuigen aan de Duitsche kust. BERLIJN. 1 Januari (D.N.B.) Het opper bevel van de Duitsche weermacht deelt mede: „Aan het westelijk front geen bijondere gebeur tenissen. Op 31 December des middags hebben vijandelijke vliegtuigen gepoogd de Duitsche Noordzeekust te naderen. Zij werden evenwel tij dig herkend en afgeweerd." Het departement van defensie heeft zes onderzeebootjagers besteld. Drie daarvan zullen worden gebouwd door de Nederland- sche Dok Maatschappij N.V. te Amsterdam en drie door de J. en K. Smits Scheeps werven te Kinderdijk. De turbines voor deze schepen zullen wor den vervaardigd door de N.V. Machine fabriek Stork en Co. te Hengelo. Zij zullen geïnstalleerd worden door de scheepsbouwers. BREDERODE EN EINDENHOUT DOORLOOPEND GEOPEND. Inl. SPORTHU1S HAARLEM, Tele). 12215 RIJDEN OP „NOREN" IS VERBODEN. (Adv ingez. MedJ HEDEN12 PAGINA'S. HAARLEM EN OMGEVING Vorstwerkloozen te Haarlem. Nicuwjaarsdrukte bij de Post. Heemstede krijgt een nieuw Postkantoor. BINNENLAND Te Hoeven zijn bij een noodlottig drama twee menschen om het leven gekomen. 2 De handelsbesprekingen met Engeland zullen binnenkort worden hervat. 1 Dc regcering heeft zes onderzeebootjagers be steld. 1 Distributie van benzine thans spoedig te ver wachten 2 Mr. Guépin pleit voor een Nederiandschen we reldomroep. 3 BUITENLAND Turkije wordt thans ook door ernstige over- stroomingen cn stormen geteisterd. 5 Drie Engelsche en een Noorsch schip zUn verlo ren gegaan. 5 Het Duitsche tankschip „Tacoma" is in Uru guay geinterneerd. 5 ARTIKELEN, enz. Mr. E. Elias: Ik ontdek Amerika. 3 K. de Jong: Nederl. Opera Ensemble: Fidelio. 7 J. B. Schuil: Kindertoonecl en „Duikie op het oorlogspad." 7 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op LAATSTE BERICHTEN

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1