ZEISS URO -PUNKTAL BURGERLIJKE STAND JANUARI HAAREE M'S D A" 'GBEÏD Noorsche artsen voor Finland. OSLO 3 Januari (Reuter). Twintig Noorsche irtsen hebben vrijwillig dienst genomen voor Fin and. Noorwegen hoopt ook binnenkort gevolg te Kinnen geven aan Finland's verzoek om 100 ver- üeegsters. Ruim 25.000 rugzakken zijn thans in ïoorwegen bijeengebracht voor de Finsche strijd machten. Edison vraagt volmachten voor Roosevelt. WASHINGTON 4 Januari (Havas). De ninister van marine, Charles Edison, heeft in een irief aan den voorzitter van het Huis van Afge- 'aardigden, Bankhead, gevraagd of het Congres ian president Roosevelt, wanneer het land in gevaar ou komen te verkeeren, volmachten zou geven voor iet bouwen van oorlogsschepen, het vorderen van gondstoffen en fabrieken, e. d. Deze volmachten leeft de president anders slechts in tijd van oorlog. De minister wees er verder op dat president Vilson deze volmachten in Maart 1917 heeft gekre ten, een maand voor de Vereenigde Staten deelna- nen aan den oorlog. Thans wil hij deze volmachten lechts, om reeds in vredestijd maatregelen te kun- Len nemen voor de verdediging van het land, opdat n geval van nood de wanorde wordt voorkomen, velke zich in 1917 heeft voorgedaan. De geruchten over Duitsche technische hulp aan Rusland. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „Van En- jelsche en Fransche zijde worden in de Euro- teesche pers berichten gelanceerd, volgens welke Duitschland Finland met wapens zou steunen, lat Rusland Duitschland om militaire hulp ge vraagd zou hebben en dat Duitschland die hulp ;ezonden zou hebben in den vorm van officieren, eohnici en oorlogsmateriaal. Van bevoegde zijde wordt in dit verband ge- onstateerd dat het overbodig is er op te wijzen, lat al deze beweringen volledig uit de lucht ;e grepen zijn. lij bewijzen slechts de plompe wijze, waarop En geland opnieuw tracht de duidelijke Duitsche ïouding in het Finsch-Russische conflict dubbel- linnig te doen schijnen, om bij de neutralen ver- varring te stichten en hen daardoor voor de loeleinden der Westelijke mogendheden te pannen". Spionnage-centrale werd in Finland ontdekt. OSLO 4 Januari (Havas). Het plaatselijke blad Harstad Tidende" uit Harstad in het graafschap hroms, bericht, dat, toen de Sovjet-Russische troe len aan het noordelijk front de eerste aanvallen leden, de Finsche autoriteiten te Parkkina een litgebreid spionnagecentrum hebben ontdekt, dat verkte onder leiding van een kapitein van het 'insche leger en een van zijn luitenants. De meest ctieve medewerksters waren twee Finschen en een iaplandsche. Deze laatste deed dienst als koerier h moest haastboodschappen overbrengen naar /ïoermansk. In totaal waren bij de zaak ongeveer estig personen betrokken. Het centrum heeft onge- ■eer acht jaar voor de Sovjet Unie gewerkt. Toen de kapitein merkte, dat hij ontdekt was, leeft hij zelfmoord gepleegd, de overige spionnen ijn gefusilleerd. De ontdekking van het spionnagecentrum, waar- an het bestaan moet worden verklaard door de ge- r.engde bevolking van het geïsoleerde gebied van 'etsamo, heeft groote verontwaardiging gewekt nder de Finsche grensbevolking. BERLIJN 4 Januari (D. N. B.). Bij de bespre- :ing van de rede van Roosevelt gaat de belangstel- ing der Duitsche bladen vooral uit naa.r de verkla- ïngen van den president over de gevaren, die de ;leine naties voor haar onafhankelijkheid bedreigen n over de gevolgen, die de controle van den wereldhandel door een natie of groep van naties ok voor Amerika moet hebben. Er wordt op gewe en, dat dit opmerkingen zijn, die in Duitschland lijzondere beteekenis hebben in verband met de Iritschê blokkade-oorlogsmethoden. Met belangstelling maakt men ook melding van le verklaringen van Roosevelt, waarin hij de ver- veringsmethoden van de zeventiende en achttiende euw veroordeelde. Er wordt op gewezen, dat, naar bekend, in dien ijd de thans weder door Daladier gepropageerde lolitiek van Richelieu tot verdeeling van Duitsch- and werd gevoerd. Japan en Rusland regelen grenskwesties. TOKIO, 4 Januari (Domei). De vorming van gemeenschappelijke commissies tot nieuwe afbakening van de grens tusschen Mandsjoekwo en de Sovjet Unie en tot afbakening van de grens tusschen Mandsjoekwo en Buiten-Mon- golië. zal den weg effenen naar een opzienba rende verbetering in de betrekkingen tusschen Japan. Mandspoekwo, de Sovjet-Unie en Buiten-Mongolië, volgens een persbericht uit Hsinking, dat verder zegt dat zich ruim dui zend geschillen hebben voorgedaan langs de grfenzen, welke zich uitstrekken over 5000 Kilometer tusschen Mandsjoekwo, de Sovjet- Unie en Buiten-Mongolië. Van deze geschillen wordt veel beteekenis gehecht aan de volgende vijf punten: 1. De beslissing over het eigendomsrecht van de Khabarowsk Delta, vroeger gebied van China, dat later door het Tsaristische Rusland is bezet en thans door de Sovjets krachtig is versterfkt. 2. Een nieuwe afbakening van de Oostelijke grenslijn nabij Toengning, welke ongeveer 50 meter verschoven is naar den kant van Madsjoe- kwo door de overstrooming van 1889. 3. Een regeling van het geschil betreffende den weg langs de grenslijn van Oostelijk Mandsjoekwo. 4. Een regeling van het geschil betreffende een dorpje van 64 gezinnene dat 40 jaar gele den is gevestigd aan den Noordelijken oever van de Amoer door Mandsjoerijsche boeren, doch door Rusland in 1920 is bezet. 5. Een nieuwe afbakening van de westelijke grens tusschen Mandsjoekwo en de Sovjet Unie. SOVJET-AMBASSADE OVER FANTASTISCHE ANTI-SOVJET-BEWERINGEN. LONDEN 4 Januari (Reuter). De ambassade dei Sovjet Unie te Londen heeft een verklaring uit gegeven, waarin „de fantastische anti-Sovjet bewe ringen, welke in de pers en de radio de ronde doen" in verband met den ooi:log in Finland, wor den weerlegd. De verklaring slaat op „de z.g. Finsche berichten over het algemeen afkomstig uit Helsinki, Kopenhagen, Oslo, Stockholm en andere plaatsen", en haalt voorbeelden aan van beweerde tegenspraken in deze berichten. Melding wordt ge maakt zoo vervolgt de verklaring, van tientallen luchtaanvallen met deelneming van honderden Russiche vliegtuigen, maar toch raamt een nieuws agentschap het aantal slachtoffers daarvan op slechts honderd dooden en honderd gewonden. Het aantql Sovjet-tanks dat volgens de correspondenten in Helsinki, Kopenhagen en andere plaatsen ver nield is, kan uitstekend de vergelijking doorstaan met het aantal Sovjet vliegtuigen, dat volgens de Japansche communiqués is neergehaald in den zomer van het vorige jaar aan de Mongoalsch- Mandsjoerijsche grens. Vrachtauto's voor Finland. KOPENHAGEN, 4 Januari (Havas). Een Deensch zakenman, die onbekend wenscht te blijven, heeft bij een Deensche automobiel fabriek 50 groote vrachtauto's besteld, welke naar Finland moeten worden gezonden. De prijs van deze wagens bedraagt 500.000 Deensche kronen. HAARLEM 4 Januari 1940. Ondertrouwd: 4 Jan.. A. J. Mulder en J. C. Hijns- bergen; N. J. Goezinne en Ch. E. G. Hogendijk; H. H. J. van Bottenburg en C. G. Timmermans Paquy. Gehuwd: 4 Jan., R. H. C. Suik en S. de Lang. Bevallen: 2 Jan., C. E. Wensingvan der Reep, d.; 3 Jan., A. C. FaberVink, z.\ N. BotZieleman, z.; P. J. van Bezude Vink, d.; C. Kostervan Everdingen, z.; A. den DekkerKuperus, d.; H. A. VerreijPardoen, d.; H. W. Bruinsmavan Schaijk, d.; H. M. MaierHenke, z. Overleden: 2 Jan., J. M. Diekmann, 57 j.. Busken Huetstraat; P. Klein, 59 j., Kamperlaan; 3 Jan., J. Vermast, 71 j., Timorstraat; J. C. H., z. v. H. Meijer, 3 j., Nassaulaan; J. Bakker, 87 j., Altenastraat; Sj. F. G., 2 m., z. v. P. J. Bosma, Meeuwenstraat. EEN DORP GESCHEIDEN. In den Zuid-Oosthoek van den Haarlemmer- meerpolder ligt een dorp dat door de Ringvaart van dezen polder in tweeën wordt gedeeld. Het is Oude-Wetering, dat buiten den pclder ligt; de bewoners van den Ringdijk vormen met dit dorp echter één levensgemeenschap. Men gaat bij elkaar winkelen en men werkt bij elkaar, waar door des daags menigeen de Ringvaart kruist. Dit verkeer wordt sinds langen tijd onderhouden door een oude spoorbrug van de lijn Hoofd dorpLeiden, die sinds enkele jaren is opge heven. Langen tijd ging dit gced en er werd van ge profiteerd, dank zij de medewerking van de ge meenten Haarlemmermeer en Alkemade, die resp f 500 en f 600 subsidieerden. Groot was de verwondering toen op den eersten dag van het jaar de brug voor het verkeer werd gesloten. Dit bleek een gevolg te zijn van het besluit fan Donderdag jJ. van den gemeenteraad van Alkemade, inhoudende de opzegging van de jaar lij ksche subsidie. De dorpsbewoners lieten het hierbij niet zitten De voornaamste vertegenwoordigers van hen stel den zich in verbinding met de waterschappen van Noord- en Zuid-Holland na een vergeefsche reis naar den burgemeester van Alkemade. Ook wendden zij zich tot den burgemeester van Haarlemmermeer. Allen zegden hun mede werking toe en na ruim een dag kon het verkeer weer over de brug rijden. Intuisschen zal door belanghebbenden het noodige bedrag bijeen gebracht moeten worden om de brug weer een jaar open te houden. Gelukkig zal deze toestand niet eeuwig duren, want zooals we reeds eerder schreven, zal dooi de provincie Noord-Holland dit jaar een nieuwe brug over de Ringvaart worden gebouwd voor verbinding van den weg LeidenOude-Wetering naar den Rijksweg. Dit zal dan het einde wor den van dezen noodtoestand. TERAARDEBESTELLING J. A. VAN ROON. Onder zeer groote belangstelling, vooral ook van de zijde der militairen, werd hedenmiddag op de Alg. Begraafplaats aan den Vergierdeweg te Haarlem teraardebesteld het stoffelijk overschot van den heer J. A. van Roon, de linkshalf van de voetbalvereeniging V.S.V., die op zulk een nood lottige wijze in een garage aan de Zaanenstraat om het leven is gekomen. Namens den minister van Defensie waren aan wezig overste H. Polis, commandant van den mo- tordienst, met zijn adjudant, kapitein K. Kwantes. Verder was er een deputatie van het eerste batal jon 12e reg. infanterie onder leiding van majoor J. de Vries, met zjjn adjudant N. L. Jansonius; een deputatie van den motordienst te Haarlem on der leiding van sergeant W. A. de Wild; een depu tatie van de voetbalvereeniging V.S.V., bestaande uit de heeren dr. A. J. van Leusen, voorzitter en J. Scheeres, secretaris, een deputatie van de voet balvereeniging „Schoten", bestaande uit de hee ren H. Lohmann Jr., voorzitter, D. Vierhout, vice- voorzitter en H. W. van den Eijkhof, penningmees ter; ook de bekende terreinknecht „Oome Jan" van E.D.O. Vele bloemstukken dekten de baar. O.a. van V.S.V. en van zijn militaire vrienden. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad als eerste spreker overste Polis naar voren. In op dracht van den minister van defensie en namens de geheele Nederlandsche landmacht betuigde hij aan mevr. Van Roon zijn diepe deelneming. „Uw man is gevallen in de uitoefening van zijn plicht Hij was een uitstekend kameraad, dien wij ten zeerste hebben gewaardeerd. Hij heeft zijn plicht op loffelijke wijze vervuld. Hij ruste in vrede". Majoor J. de Vries merkte eveneens op dat de overledene zich had doen kennen als een opge wekte en aangename kameraad. „Hoewel hij pas sinds September in ons midden was zullen wij hem zeer missen". Ds. H. Ottevanger, veldprediker, schetste de die pe ontroering, toen de tijding binnenkwam, dat dit jonge leven zoo plotseling was afgebroken. Zich tot mevrouw Van Roon wendende, zeide spreker: „Niets op aarde gebeurt bij toeval. Dit is alleen God's werk. Dat gij moogt leeren berusten". De heer Lohmann sprak afscheidswoorden na mens de voetbalvereeniging „Schoten". Hij dankte Van Roon voor wat hij gedurende meer dan tien jaar voor deze vereeniging had gedaan. „Wij hadden hem gaarne nog lang in ons mid den willen behouden .rnaar dit heeft helaas niet mógen zijn." Namens geheel „Schoten" bracht spreker aan Van Roon een laatsten groet. Diep gevoelde woorden van deernis werden gesproken door dr. A. J. van Leusen namens V. S. V. „Rust, leed en dood zijn begrippen, die in de kringen van onze jeugdige vrienden niet worden verwacht. Kort en stralend was het leven van dezen sportkameraad, dien wij met zooveel vreugde in ons midden hebben ontvangen. Daar om valt het ons zoo moeilijk om afscheid van hem te nemen. Dr. Van Leusen sprak woorden van troost tot mevr. Van Roon. „God geve U de kracht om Uw leed te dragen." Een familielid dankte namens de familie voor de belangstelling. (Naar men ons mededeelt is de heer Van Roon niet in het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem overleden ,maar in de Emmakliniek, Meer en Bosch, Heemstede.) STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). AANWINSTEN. Boek- en bibliotheekwezen. Boekdrukkersprentenboek, Rotterdamsch 1939. Dermui en Bouchery. Bibliographie betreffende de Antwerpsche drukkers. 1938. Doorn, Van. Practijk voor den boekverkooper 1937. Gosnell. SpanLsch personal names. 1938. Rechtswetenschappen. Bruggen, Van en Van Lakerveld. De ziektewet 1930. Hoeven, Van. De steunverleening aan werklooze arbeiders; 4 dr. 1938. Smit. Het vraagstuk der ziekenhuisverpleging voor de gemeenten. 1939. Natuurlijke Historie. Eygenhuysen. Dieren vragen onze aandacht. 1939. Schierbeek. De biologie, haar hulpwetenschap pen en haar hoofdrichtingen. 1939. Strijbcs. Vogels van strand en duin. 1939. Bedrijfsorganisatie; Handelswetenschappen. Fehmers. Kerngedachten uit de interne be- drijfs-efficientie 1936. Ford. Und trotzdem vorwarts! 1930. Tentoonstellingsnummer van de Kantoor- machinegüds". 1938. Tersteg. Bedrijfsleer. 1938. Versteege. Eenige bedrijfseconomische be schouwingen over de poetsmiddelenindustrie in Nederland. 1939. Nederl. en i. h. Nederl. vertaalde remans. Buchholtz. De komedie komt terug. 1938. Oever, van den. „Lest best". 1939. Pillecyn, de. Monsieur Hawarden. 1934. Suchtelen, van. Het spiegeltje van Venus. 1939. VELSEN BEWONERS VAN HET MEERWEIDEN-DORP GEDUPEERD. Pad langs de deurenfabriek thans geheel afgesloten. Reeds gedurende twee jaar werd het pad ge legen aan den Wijkerstraatweg tusschen de Java- deurenfabriek van den heer Jac. Boon en de slagerij van den heer W. J. Brantjes, door de be woners van het huizencomplex van de firma Smit en Riezenkamp op de zoogenaamde Meerweiden gebruikt als directe toegangsweg (hoewel geen bijzonder fraaie, vooral met regen) naar hun wo ningen. Den eersten tijd was dit geheel vrij begaanbaar gelaten, ook voor auto's. Doch spoedig werden hardsteenen paaltjes geplaatst om het autover keer op dit pad, dat eigendom van den heer Boon blijkt te zijn. tegen te gaan. Toen echter dat niet afdoende hielp werd een hek geplaatst, zoowel aan de zijde van den Wjjkerstraatweeg als aan die van de Ladderbeekstraat Doch voetgangers en wielrijders konden van dit pad nog gebruik maken door een opening, welke in beide hekken werd gelaten. Gisteren echter werden beide hekken volkomen afgesloten, zoodat het betreffende pad nu alleen door de Java-deurenfabriek kan worden gebe zigd. v/at voor de bewoners van de „Meerweiden", die tusschen Meerweidenlaan en Heirweg wonen een groot ongerief beteekent. Om van de richting van het pontveer bij de bewoners van dit groote huizencomplex te kunnen komen, dient men nu gebruik te maken van het smalle modderige paadje, dat zich vóór het hulppostkantoor be vindt of wat een groote omweg, vooral voor voetgangers beteekent door de Watervliet- straat. Alle woningen, en het zijn er heel wat, welke U bent ernaast, wanneer U denkt, dat dit alleen is weggelegd voor menschen met „goede" oogen. Ook U kunt gemakkelijk lezen en werken bij kunstlichtals U maar Zeiss URO-Punktal glazen in Uw bril heeft. Bij deze glazen worden de ultra-roode warmtestralen tegenge houden, U ondervindt het kunst licht als helder daglicht! U kent geen „oogvermoeidheid" meer en U ziet scherp en ongedwongen! (Draag er een Zeiss Perivist bril bij de bekende mooie „Ruimzichtbril"!) Verkrqgbaar bij den vakopticien. Vraagt hem, ofZetssIkon N. V.. Heeren- gracht 489, Amsterdam, het interessante URO-Punktal prospectus No 6 beschermt Uw oogen! (Adv inqez Med.) zich ten oosten van den Wijkerstraatweg bevin den zijn dus nu uitsluitend langs de beide bo vengenoemde toegangswegen te bereiken. Waar nu deze afsluiting, alleen al voor vele huismoeders, die „even gauw" een boodschap naar een van de in de nabijheid gelegen winkels willen doen, een groot ongemak beteekent, vragen wij ons af of van gemeentewege aan dezen toch zeker geen stads-indruk-gevenden, toestand iets te doen zal zijn. Ieder zal begrijpen, dat één behoorlijke straat en een bekrompen modderig paadje geen toegangs wegen zijn voor zulk een groot dorp als de „Meerweiden" en dat deze toestand onhoud baar is. De Mij. „Petten" verhoogde liet procentengeld niet. De directie van de Mij. „Petten" verzoekt ons te melden, dat het onjuist is dat zij den eisch der opvarenden: 50 pet. toeslag op het z.g. pro- centengeld heeft ingewilligd. De directie wenscht zich stipt aan de bepalingen der overeenkomst te houden. ADJUNCT-INSPECTRICE BIJ DE KINDER POLITIE BENOEMD. Met ingang van 1 Januari j.l. is door den bur gemeester in vasten dienst bij de gemeente politie aangesteld mej. A. E. Rosendahl, aan wie de persoonlijke titel van adj.-inspectrice is ver leend. Mej. Rosendahl, die reeds gedurende eenige maanden op het hoofdbureau van politie werk zaam is, zal geplaatst worden bij de afdeeling Kinderpolitie DE NIEUWE HELLINGBANEN. Bij onderhandsche overeenkomst is het ver vaardigen en leveren van liggers, rails enz. voor de nieuwe hellingbanen van het Staatsvis- schershavenbedrijf alhier door den Rijkswater staat opgedragen aan de N.V. Nederl. Dok Mij. te Amsterdam voor f 17.840. HAARLEMMERMEER ERSTIGE VAL. Terwijl het negenjarige knaapje K. B. zich op de gladde ijzers oefende op een klein slootje nabij den Aalsmeerderdijk. kwam hij zoo ernstig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De jongen heeft waarschijnlijk een hersen schudding gekregen. SLACHTOFFER AANRIJDING. Naar wij vernemen maakt de heer M. uit Hoofddorp, die nabij Amersfoort een ernstige valpartij meemaakte, het vrij goed. Hoewel men aanvankelijk het ergste vreesde, is thans eenige verbetering in zijn toestand merkbaar. „NOOITGEDACHT" WINT VAN ZW A MME RD AM Voor den Schaakbond „Het Platteland" speelde de schaak vereeniging „Nooitgedacht" tegen Z. D. en S. C. uit Zwammerdam. Eerstgenoemde won met 43. HEEMSTEDE MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. Dezer dagen vervoegde zich een meisje of jonge vrouw in een lingeriezaak en kocht daar ver schillende artikelen voor rekening van een me vrouw van wie zij het adres opgaf. Later bleek achter, dat bedoeld perceel onbewoond was. Een politie-onderzoek volgt. Voor zakenmenschen een aanleiding eerst eens te informeeren, vóór aan onbekenden goederen worden afgegeven. BURGERLIJKE STAND. 2 Jan. 1940. Ondertrouwd: J. M. IJland en A. M. J. Bruins- na; E. J. A. Düsterbeck en H. J. v. Oosten. Getrouwd: A. B. Slotboom en j. ch Huisinga. C. G. Slotemaker en M. Rupp. Bevallen: M. P. A. M. v. d. WeidenVasen d E. C. v, Hazemeyer—Querint d Overleden: A. G. A. v. d. veen 73 j., wed. J. J. Jager. OPBRENGST COLLECTE. De Zondag in de parochiekerk van den H. Bavo gehouden collecte voor de armen dezer parochie, heeft na een liefdadigheidspredikatie van pater E. Peters opgebracht f 860. KERSTINZAMELING VOOR ..STILLE ARMEN*. Slotverantwoording van de door het Comité voor ./Stille Armen" te Heemstede ontvangen bij dragen. D. B. f 2.50, F. D. f 1. N. N. f 10, Mevr. A. J. a f 10, J. B. f 2.50. J. E. B. f 10, K. L. C. f 1. A. C. P. f 10, R. K. f 5, J. H. M. f 1. A. M. f 2.50, Douar, Q. v. U. f 25, H. S. f 10, Dr. H. A. J. v. S. f 5, S. W. V. f 2.50, Mevr. A. v. W. (TWB) f 2.50, Mevr. Wed. f 2.50, P. W. f 5. N. N. f 1, H. G. f 2.50, G. M. Dzn. f 3, P. v. O. f 2, H. C. P. f 1, P. S. f 10, Fam. V. te W. f 2.50, D. E. Z. f 2.50, G. v. D. f 1, N. N. f 1, N. N. f 2.50, P. J. v. d. H. f 3. Tw. B. N. N. f 5, Melkinr. B. f 2.50, S. H.D. f 1, J. J. L. f 10, C. A. V. M. f 10, Mej. J. v. D. f 1.50, L. H f 1. M. P. H. P. f 2. J. M. K. f 2.50. Mej. R. f 25, H. v. d. B. f 1, T. B. f 5. Dr. P. C. M. B. f 2.50, G. M. B. f 2.50, J. T. M. f 5, Mevr. H. J. O.—H. f 5. Dr. G. D. R. f 1, Mej. A. S. W. f 2.50, J. C. v. d Z. f 5. J. v. M. f 2.50, T. A. J. M. f 5, S. H. f 2.50. Het comité betuigt hartelijken dank aan allen, die het door hun gaven in de gelegenheid heb ben gesteld, velen gezinnen met de Kerstdagen een aangename verrassing te bezorgen. EXCURSIE VOOR WERKLOOZEN. De excursie van werkloozen naar de Blueband- Fabriek te Rotterdam zal nu definitief plaats hebben op as. Maandag 8 Januari. De deelnemers vertrekken kwart vóór negen van het Raadhuisplein. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. J. Timmerman en M. M. J. Smit. Getrouwd: B. F. van Oosterhout en E. A. M. van der Does; J. F. van Overbeek en J. M. J. Roozen; H. J. van der Wijden en G. Reuvers; W. J. Slijboom en E. P. S. Vink. Bevallen: J. W. S. M. van RoosmalenHout man d.; H. van der Sluis—de Bruin z.; W. W. MolenaarBuiter z. Overleden: R. Kraanen, wed. van M. van Drie 80 j.; H. S. Hoff, echtg. van J. L. Kroone 73 j„ overleden te Haarlem. IJMUIDEN Marktprijzen en Besommingen. IJmuiden, 4 Jan. 1940 (A.N.PJ Schar f 11—i 9 per 50 kg. IJmuiden, 4 Januari. Aangevoerd aan den afslag 475 kg geconsig neerde snoekbaars 0.330.31 per kg. JUBILARIS BIJ VAN GELDER ZONEN GEHULDIGD. Gisteren herdacht de heer M. van Westen- brugge, wonende te Haarlem, den dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst kwam bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zo nen. welke dag voor dezen jubilaris niet onopge merkt is voorbijgegaan. Des morgens werd de heer Van Westenbrugge, die als magazijnmeester in de afdeeling mechani sche werkplaats werkzaam is. op het directie kantoor ontvangen, waar hij in tegenwoordig heid van de procuratie houders, de heeren J. Smit en Ir. W. A. Staring, alsmede van den be- drijfschef, den heer Ir. M. van der Lee. op waar- deerende wijze door den heer Joan H. A. Krui mel werd toegesproken. Hier werd den jubilaris namens de directie een gouden horloge met inscriptie overhandigd, ter wijl hem voorts het vereerend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd ter hand gesteld. De jubilaris werd vervolgens nog gehuldigd door het personeel van de afdeeling waar hij werkzaam is, hetgeen in' de mechanische werk plaats geschiedde. Hier werd hij door een collega, den heer D. Pel toegesproken, welke namens het afdeelingsper- soneel den heer Van Westenbrugge, een gouden horlogeketting overhandigde, welke overhan diging werd bijgewoond door chefs en bazen van den jubilaris.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11