Varenhuisbrand in de hoofdstad .msterdamsche fraatnamen. WEK OW LEVER-GAL OP Vliegtuig bij proefvlucht neergestort. NIEUWS IN 'T KORT. }aad. Ofteumiftf €5f STECEMAN'S CieCdMc&e Ruwe handen Pp RIJ DAG 5 JANUARI 1940 KÏ'ARCE M'S DAGB C'AO Twee verdiepingen door het vuur verwoest. Het werk van de Amsterdamsche brandweer werd bij den brand bij Vroom Dreesmann in de Haarlemmerstraat door vorst en koude ten zeerste bemoeilijkt. andweer trad direct met veel materiaal op. De drukke Haarlemmerstraat te Amsterdam t Donderdagavond het toonecl geweest van en grooten uitslaanden brand in het uit vijf •erdiepingen bestaande winkelgebouw der Irma Vroom en Drecsman, op den hoek van :enoemde straat en de Korte Prinsengracht, lelk pand drie perceelen beslaat. Iet was tien minuten over acht toen een voor langer vuurverschijnselen waarnam in een lage aan den kanf van de Korte Prinsengracht, j stelde onmiddellijk een brandmelder, welke p in de omgeving bevindt, in werking. Toen na eenige minuten een aantal brandweer mens verschenen, stond het gelijkvloerse/ie ge- tlte van het gebouw reeds in lichter laaie. De iote winkelruiten waren met doffe knallen ge- jongen en lange vuurtongen kronkelden langs 1 gevel omhoog. Ook binnen woedde het vuur, I in de winkelvoorraden een gemakkelijke prooi ad, met loeiend geweld. Wanneer ik zou schrijven: ,,Ik zing het epos Amsterdamsche straatnamenweet ik :er, dat ik uitgelachen zou worden en dat ag ik er niet op. Dus blijf ik bedaarder en zeg een: „U moet, als u in Amsterdam bent, rkelijk eens op de namen van de straten in hoofdstad van uw land letten. Dan heibt u plezierigen middag, en nog vele dagen arna zult u denken: „Hoe verzinnen ze het!" liever nog: ,Hoe verzonnen ze het!" want meeste van die straatnamen zijn oud. De luwe straten vind je op moderne wijze ge- ■jepeerd, net als in Den Haag, waar je ook temen-, vogelen-, schilders- en G-rieksche üenbuurten hebt, of althans overeenkomstige urten. Hier in Amsterdam kent een ieder de ollolaan en de Eu terpestraat. De G-rieksche Sen en Spaansche en Italiaansche schildei-s tl meer dan twintig (de goden) of vier of vijf e schilders) eeuwen geleden, zijn op wonder- te wijze in een paar van de modernste Am- jrdamsche buurten met hypermoderne flat- uw verzeild geraakt. Maar de wonderlijke imen van straten en stegen in Amsterdam !id zijn nog veel grappiger. De gemeente Am- frdam geeft een kostelijk stratenboekje met behocrende plattegrond van Amsterdam uit, met dit boekje in de hand komt men welis- tar niet door het gansche land, maar wel or Amsterdam. Amsterdam heeft in de grijze öheid zijn smalle oude straatjes en steegjes men gegeven, die te mooi zijn om ze zoo maar hteloos voorbij te gaan. Zal ik er eens 'n paar sommen? Wat zegt u van de Balk in 't Oog- ieg, de Brandewijnsteeg, de Nadorststeeg, het roote Hemelveld, de Gullehandsteeg en het Kel trijk? Er zullen in ons land best oude steden stadjes zijn, waar men ook wonderlijke straat- |men aantreft, maar dit is toch wel een uitge- chte collectie. Er zijn er overigens veel meer; ak bij het Centraal Station treft -men als zij- taten van het Damrak onder anderen de Kar- imeliksteeg en de Haringpakkerssteeg aan! irder zijn er de Minnemoersteeg, Oudekennis- ieg, Ossenspooksteeg, Roskamsteeg, Roompot- ïeg, Rosmarijsbeeg, Roomolenstraat, Smak- eeg. Suikerbakkerssteeg en de Schoorsteen- gerssteeg. Zijn het u nog geen wonderlijke raatnamen genoeg? En zijn er nog veel meer. Nieuwe Spaarpotsteeg. de Vijfvliegensteeg. de jetboogsteeg, de Heiligeweg daar hoeft zelfs ai Haarlemmer in Amsterdam niet naar te zoe- in wed ik, dat smalle drukke straatje tusschen Èt Koningsplein en de Kal verstraat het Èkelveld en de Kleersloot. het Gebed zonder nd, den Tiengemetenstraat, de Stoofsteeg, en l Dolle Begijnensteeg. Amsterdam is op dit gebied werkelijk zeer rijk. ingezien het bijna allemaal namen van straten straatjes in oude buurten zijn. zijn het over t algemeen stadsgedeelten waar de dagjes- ensch-in-Amsterdam niet "komt. Die onge- aflij.k smalle en donkere steegjes, zooals tus- hen Damrak en Nieuwendijk. in de buurt van it Singel, en overal waar oud-Amsterdam nog blijven staan, zijn straatjes waar men Imog ens' bij toeval door komt. Men moet niet ver achten dat de straatjes veel moois bieden; ze ken bovendien alle op elkaar. Als ik het eens ied naga zijn de Heiligeweg en het Hekelveld eenige ruimere stadsdeelen van Amsterdam et een dergelijke typische benaming... W. y. d. T. Adjunct-brandmeester van den Wijngaardt, die de leiding van de uitgerukte brandweerploeg had, begreep oogenblikkelijk de ernst van de situatie. Nadat eerst het sein „middenbrand" gegeven was, volgde even later het alarm „groote brand". Een groot aantal voertuigen rukte daarop ter verster king aan, terwijl tevens de drijvende brandspuit „Jan van der Heyde" zich naar de Korte Prinsen gracht spoedde. In totaal werd het vuur, dat in middels van buitenaf overgeslagen was naar de eerste verdieping, met niet minder dan twaalf stralen aangetast, waarvan er drie over een even groot aantal uitgeschoven Magirus-iadders wer den geleid. Dank zij het feit, dat men er in korten tijd in slaagde het vuur geheel in te sluiten, kon de brand tot de beide benedenverdiepingen beperkt blijven. Het vuur werd namelijk, behalve van den bega- nen grond en over de ladders, ook van binnenuit bestreden, aangezien het den brandweerlieden, on danks de sterke rookontwikkeling gelukt was tot het trappenhuis door te dringen. Aan dit krachtige optreden is het toe te schrijven, dat de tweede en ook de daarboven gelegen verdiepingen voor het vuur konden worden gevrijwaard en zelfs in het geheel geen schade kregen. De benedenverdieping is geheel uitgebrand. De eerste etage is grootendeels door het vuur ver woest. De vloeren tusschen beide verdiepingen bleven evenwel intact. Om half tien kon het signaal „brand meester" worden geseind. De nablussching nam nog vei- scheidene uren in beslag. De „Jan van der Heyde" behoefde geen dienst te doen. Over de oorzaak van den brand is nog niets bekend. De aangerichte schade is zeer groot. en u zult 's morgens uit bert springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts laomidde- len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Elscht Carter s Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. Med.) Duikvlucht kon niet tijdig worden beëindigd. Belangrijke gift voor Finland. Nederlandsche dame te Londen schenkt 20.000 dollar. 's GRAVENHAG-E, 4 Jan. Men meldt ons: Een Nederlandsche dame te Londen heeft haar sympathie en bewondering voor het Finsche volk tot uitdrukking gebracht door een gift van 20.000 dollar aan Finland. Ir. M. J. BREUNING GAAT HEEN ALS DIREC TEUR DER NED. TRAMWEG MAATSCHAPPIJ. In de Donderdag te Utrecht gehouden buiten gewone algemeene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Nederlandsche Tramweg Maat schappij werd aan ir. M. J. Breuning op zijn ver zoek, in verband met zijn benoeming tot rijks inspecteur van het verkeer, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als directeur, onder dank betuiging voor de door hem aan de maatschappij bewezen diensten. In zijn plaats werd, behoudens de door den mi nister van waterstaat te verleenen goedkeuring, met algemeene stemmen tot directeur benoemd de heer Ch. Grauw, chef van de exploitatie bij de N.V. Algemeene Transport Onderneming A.T.O. In afwachting van de machtiging van den mi nister van Waterstaat maakte de vergadering ge bruik van haar bevoegdheid den heer Grauw met ingang van 4 Januari 1940 tot waarnemend direc teur te benoemen. De 37-jarige schippersknecht P. H. van den Berg is aan boord van het binnenschip „Hille- gonda" in de Rijnhaven te Rotterdam met het linkerbeen in een staaldraad bekneld geraakt. Het been werd afgeknepen. De toestand van den man is zorgelijk. De 20-jarige P. de Mooy uit Katwijk a. d. Rijn is zoodanig op het ijs komen te vallen, dat hij aan de gevolgen van den val is overleden. Bij KB. zijn een aantal beroepen ongegrond verklaard, ingesteld tegen beschikkingen van de Commissie Autovervoer Personen, waarbij geen vergunning werd verleend voor autobusdiensten tusschen Rotterdamden Haag—Amsterdam. Onze begint Maandag 15 Januari des morgens 10 uur. N.V. Wed. Oosten Zoon's Compiete ïüan'utQ'Mxicfit'utg) Bartel j or isstraat 13—17 Invlieger Coppers om hef leven gekomen. Donderdagmiddag om kwart voor vier is nabij Pernis onder de gemccnlc Rotterdam een nieuw één-motorig Koolhovenvliegtuïg van het type F.K. 56 neergestort en totaal vernield. De eenige inzittende van het toe stel, de reserve eerste-luitcnant vlieger Th. H. Coppers, invlieger der Koolhovenfabrie- ken, werd op slag gedood. Het ongeluk gebeurde tijdens een officieele proefvlucht voor militaire autoriteiten. Het vlieg tuig van het type F.K. 56 is een één-anotorig toestel voor twee personen, dat gebruikt wordt als militair trainingstoestel voor gevorderde vlie gers. Kort voor het ongeluk gebeurde, schijnt het inwoners van Schiedam te zijn opgevallen, dat de motor van het vliegtuig onregelmatig liep. Invlieger Coppers vloog toen boven deze gemeente om even later een duikvlucht te demonstreeren. De toeschouwers zagen, dat deze duikvlucht te lang werd doorgezet. Het gelukte den vlieger althans niet het toestel horizontaal te trekken. Coppers heeft op 100 meter van den grond nog getracht zich uit het neerstortende toestel te bevrijden. Met zijn valscherm sprong hij uit de cockpit, doch de reddingspoging mislukte. Waar schijnlijk is de afstand te kort geweest om de parachute gelegenheid te geven zich te openen Ook is mogelijk, dat de parachute aan het neer stortende vliegtuig is blijven haken met het noodlottig gevolg, dat Coppers met het vallende toestel werd meegesleurd. Zekerheid hieromtrent bestaat echter niet. Het vliegtuig kwam terecht op een stuk bouwland aan den Tijkenweg bij (Adv. ingez. Medj Sportfondsenbadeii vrij van Personeele Belasting. Er zullen echter vrijwel geen wedstrijden meer worden georganiseerd. Gedurende enkele jaren tracht het bestuur van de Sportfondsenbaden vrijstelling te verkrijgen van personeele belasting. Naar het oordeel van het bestuur behoorde een dergelijke inrichting van de personeele belasting vrijgesteld te zijn, omdat zij belangrijk werk ver richt voor de volksgezondheid en volksveiligheid en het daarom van belang is, dat de tarieven"dus danig zijn. dat geregeld baden en zwemmen bin nen het bereik van een zoo groot mogelijk deel van de bevolking komt. De wetgever heeft in 1896 de wet op de personeele belasting gegeven en daarin rekening gehouden met de wenschelijk- heid om aan verschillende algemeen nuttige in stellingen vrijstelling voor deze belasting te ge ven, zooals kerken, scholen, inrichtingen van armenzorg. De wetgever heeft in de wet een ruimere be paling van vrij te stellen gebouwen gegeven, door ook te bepalen, dat voor vrijstelling in aanmer king komen perceelen, welke in gebruik zijn als inrichtingen tot algemeen nut, mits deze verder aan bepaalde voorwaarden voldeden. De strijd om de vraag van het algemeen nut heeft jarenlang geduurd in den vorm van admi nistratieve procedures. In 1939 heeft de Raad van Beroep te Utrecht in zijn vonnis bepaald, dat het Sportfondsenbad te Amersfoort inderdaad een inrichting tot algemeen nut is, met gevolg, dat voor het eerst in 1939 twee overdekte zwemin richtingen vrijstelling voor de personeele belas- MORGEN ERWTENSOEP DE ROOKWORST MET DE FIJNE. ZACHTE ROOKSMAAK (Adv. Ingez. Med.) Driehonderd gulden boete tegen prof. Telders geëischt. Wegens beleediging van Mr. Rost van Tonningen. Voor de Vijfde Kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam, gepresideerd door mr. J. Dons, stond Donderdag terecht prof. mr. B. M. Telders wegens smaad, gepleegd in een artikel in „De Gids" in Maart j.l. In dit artikel, getiteld: „Het pleit van dwang en vrijheid beslecht" be sprak prof. Telders de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije. Ei- stond o.m. in: .Hacha en Chvalkowski zullen in de geschiedenis te boek blijven staan als de abjecte verraders van hun volk" Een stuk verder in het artikel stond: „Wanneer de overweldiging van een volk, dat door alle eeuwen van verdrukking heen zijn na tionaal besef heeft weten te bewaren, zoo ver loopt, dan is er voor ons alle reden onszelf af vragen, wat er bij ons in een soortgelijk geval zou geschieden. DatdeHacha's en Ghvalkowski's ook ten onzent niet zullen ontbreken, dat weten wij helaas maar al te goed. Zij zijn er al of zij nu Rost van Tonningen c<f van Rappard heeten, dan wel anders en al hebben zij het goddank nog niet tot een verantwoordelij ken post gebracht, wat niet is zou kunnen komen" Dit is slechts een deel uit het artikel, dat ten laste is gelegd. Mr. M. Rost van Tonningen diende naar aan leiding van het artikel een klacht tegen den schrijver in. Verdachte bracht als verweer naar voren, dat hij juist de tussehenzin met de twee namen had geschreven om duidelijk tot uitdrukking te doen komen, dat hij niet deze of dergelijke personen op het oog had. maar in het algemeen van mee- ning was. dat er lieden in den lande aanwezig waren bereid om de rol der genoemde Tsjechische staatslieden te spelen. Hij had niet de bedoeling gehad, den her Rost van Tonningen te beleedigen. Mr. Rost van Tonningen, die een klacht had ingediend, zeide zich beleedigd te gevoelen, ten eerste doordat hij een landverrader werd genoemd door het directe verband leggen van de voorstel ling alsof Hacha en Chvalkowsky landverraad heb ben gepleegd en zijn persoon. Voorts voelde mr. Rost van Tonningen zich beleedigd, doordat hij in één adem werd genoemd met Van Rappard. die tot een heel andere beweging behoort. Er is, zoo zeide getuige voorts, een langdurige cam pagne geweest tegen de N.S.B.. waarbij geïnsi nueerd werd, dat de N.S.B. en landverraad iden tiek zijn en door dit artikel werd ik in het cen- 'rum van deze insinuaties gesteld. De officier van justitie achtte net tenlaste gelegde bewezen en eischte f 300 boete. De verdediegr mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello voerde in zijn uitvoerig pleidooi aan, dat de heer Rost van Tonningen zich niet be leedigd kan hebben gevoeld door een vergelijking met politieke figuren, die volgens zijn dagblad een rol hebben gespeeld, die hij volkomen juist achtte. Vervolgens gaf pl. eenige voorbeelden van recente meeningen omtrent het optreden der N.S.B.-pers, bijv. de rede van den minister van justitie bij de begrooting, waarbij deze de houding van Volk en Vaderland „bijna landver- raderlijk" noemde. Objectief aldus concludeerde pl. is van geen beleediging sprake. Mocht de rechtbank het hier mede niet eens zijn. dan is de beleediging niet strafbaar, daar verdachte niet de opzet had om te beleedigen. Vonnis 18 Januari. Driehonderd man ontslagen. De directie der N.V. Picus Houtindustrie te Eindhoven heeft zich genoodzaakt gezien haar geheele personeel, momenteel omvattende on geveer 390 werknemers, in verband met reorgani satie als gevolg van slapte door den oorlogstoe stand, ontslag aan te zeggen. Het Prinselijk Paar te Loosdrecht op de schaats. Donderdagmiddag om ongeveer twee uur ver schenen bij het „Piashuis" te Loosdrecht, met klein gevolg op het ijs Prinses Juliana en Prins Bernhard. De Prinses was gekleed in bruin lederen jasje en hoed en de Prins was in kapiteinsuniform. Nadat de schaatsen waren aangebonden, be gaven zij zich onder het zeer talrijke publiek. Zij reden tezamen en ook wel afzonderlijk. De Prins en de Prinses hebben eenige uren op het ijs door gebracht. Het schitterende weer had zeer veel schaatsenrijders en ijszeilers op de bevroren plas sen bijeengebracht. NEDERLANDSCHE REGEERING BETUIGDE DEELNEMING MET AARDBEVINGSRAMP IN TURKIJE. Naar wij vernemen heeft minister van Kleffens nemens de Nederlandsche regeering en het Ne derlandsche volk bij den Turkschen gezant schrif telijk zijn deelneming betuigd in verband met de ernstige aardbeving, die Turkije getroffen heeft mm* Centrale verwarming voor verkleumde voorbijgangers. Op verschillende plaatsen in de hoofdstad werden weer vuurpotten geplaatst, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt Pernis op 5 K.M. van het vliegveld Waalhaven. Brokstukken er van vielen ook neer in het dorp. Het lijk van den verongelukten vlieger werd vlak bij het toestel aangetoffen. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Reserve eerste luitenant-vlieger Th. H. Cop pers was reeds sinds eenige jaren invlieger bij de Koolhovenfabrieken N.V. en had als zoodanig in binnen en buitenland groote bekendheid. Hij werd geboren in 1906 en was dus 34 jaar. In vroegere jaren was hij verbonden aan den Marine luchtvaartdienst in Nederlandsch-Indië. Hij was de vlieger, die destijds een bom heeft gegooid op de „Zeven Provinciën" met het gevolg dat dit oorlogsvaartuig verder de bevelen der marine- autoriteiten heeft opgevolgd. Ruwe huid, Schrale lippeii UROL. verzacht en geneest Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. MedJ ting hebben verkregen, n.l. te Amersfoort en te Dordrecht. De Sportfondsenbaden hadden den juridischen weg gevonden, welke gevolgd moest worden om tot de verlangde en voor de exploitatie en de vast te stellen tarieven uitermate belangrijke vrijstelling te komen. Men zal thans op den in geslagen weg voortgaan. Echter zijn hieraan voor de wedstrijdzwemsport belangrijke gevolgen ver bonden. Een der verdere bepalingen, waaraan vol gens de wet moet worden voldaan om de vrij stelling voor de personeele belasting te kunnen verkrijgen is, dat er in het perceel geen uitvoe ringen, voorstellingen, of bijeenkomsten mogen plaats hebben, waarbij aan het publiek tegen be taling van meer dan 20 ct. per persoon toegang wordt verleend. Het bestuur van de Sportfondsenbaden een twintigtal in ons land heeft in verband met ae voormelde uitspraak van den Raad van Be roep te Utrecht bepaald, dat er geen wedstrijden in de inrichtingen meer gehouden mogen worden, waarbij een entree geheven wordt van meer dan het in de wet genoemde bedrag. Voor de zwemvereenigingen en het wedstrijd wezen is dit besluit van groot belang, omdat de vereenigingen thans een anderen weg zullen moe ten vinden om de onkosten, welke verbonden zijn aan de organisatie der wedstrijden, volledig te dekken. De Sportfondsenbaden, die eenerzijds de vrij stelling voor de personeele belasting verkrijgen, willen anderzijds zooveel in hun vermogen ligt, medewerken om het geven van wedstrijden mo gelijk te maken. O.m. is besloten, de inrichtingen voor de wedstrijden vrijwel niet ter beschikking te stellen. Kapitein kreeg ongevraagd eervol ontslag uit den militairen dienst. Zaak voor den Centralen Raad van Beroep. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht be handelde Donderdag het beroep van een kapitein der infanterie, wien op grond van ongeschiktheid in October jl. ongevraagd eervol ontslag uit den militairen dienst verleend was. Raadsman van dezen klager was mr. R. A. James uit Apeldoorn, terwijl als vertegenwoordiger van den minister van Defensie optrad de heer T. Paauwe referendaris aan het departement van Defensie. Op verzoek van mr. James werden in deze zaak vier getuigen gehoord. De eerste getuige was de luitenant-kolonel L. K. van Loon te Assen, onder wiens commando klager gedurende twee jaren had gestaan. Deze getuige was vol lof over klager, noemde hem niet alleen een goed officier, doch bovendien zeer accuraat. Daarop vroeg de voorzitter, mr. dr. E. J. Beu- mer, aan dezen getuige of hij iets afwist van het bestaan van een order, waarbij het aan alle mili tairen wordt verboden zich te begeven in het ge bied gelegen op minder dan 500 M. afstand van de grens. Getuige antwoordde hierop, dat hij van een dergelijken order niets afwist. De tweede getuige, die werd gehoord, was majoor A. Floor, die den kapitein eveneens geruimen tijd onder zijn bevelen heeft gehad. Ook deze getuige schilderde den ontslagen kapitein als een accuraat en zich tegenover zijn superieuren steeds correct gedragend persoon. De kapitein der marechaussée J. Gerritse te As sen verklaarde, dat hij tegenwoordig is geweest bij een onderhoud tusschen klager in zijn functie van kapitein en den grenscommissaris, waarbij het ging over moeilijkheden, welke aan het verkeer in den weg waren gelegd, doordat de militairen in de na bijheid van het douane-station een te kleine ope ning hadden gelaten in de aangebrachte versper ringen, zoodat groote auto's en autobussen niet konden passeeren. Getuige deelde mede, dat hij eveneens een uit noodiging van den landraad dr. Zimmermann had ontvangen, doch door bijzondere omstandigheden, was deze uitnoodiging te laat in zijn bezit geko men. Ware dit niet het geval geweest, dan zou hij zeker eveneens aan deze uitnoodiging gehoor heb ben gegeven, en wel in zijn functie van kapitein der marechaussee. De rijksveldwacht heeft deze zaak aan het rol len gebracht. In zijn pleidooi bestreed mr. James in de eerste plaats de beslissing van den minister, waartegen hij formeele bezwaren inbracht. Pleiter was van oordeel, dat bij het verleenen van het eervol ont slag in strijd is gehandeld met de toepasselijke al gemeen bindende voorschriften. Aan de hand van de afgelegde getuigenverklaringen toonde pleiter aan. dat klager niet kan worden geacht ongeschikt te zijn voor den dienst, in dit speciale geval als kapitein. Mr. James zeide van oordeel te zijn, dat klager terecht is gestraft met zes dagen streng arrest, om dat hij in gebreke is gebleven de beide luitenants terstond terug te zenden, toen deze op het feest verschenen, zonder hem daarvoor vooraf toestem ming te hebben gevraagd. Deze goedheid van kla ger mag evenwel volgens pleiter geen reden zijn om hem absoluut ongeschikt te verklaren voor den dienst. De vertegenwoordiger van den minister legde er den nadruk op, dat bij het verleenen van het ont slag niet gehandeld is in strijd met de algemeen bindende voorschriften. Volgens spreker toont kla ger ernstige karakterfouten, welke hem voor den dienst ongeschikt maken. Hij verzocht dan ook den Centralen Raad. het beroep ongegrond te verklaren en de in deze zaak genomen beslissing te bekrach tigen. De Centrale Raad zal over drie weken uit spraak doen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5