Vlggetde fatpii" AKKERTJES ^-000$ AGENDA. H.D.*V ertellini 6« „2>e (MQeCuksuoQet" VRIJDAG 5 J A X A R I 1940 ÏTAART:EM'S DAGEEAD Mevrouw dr. J. van den Bergh van Eysinga—Elias 60 jaar. Op 6 Januari viert mevrouw dr. J. van den Bergh van Eysinga-Elias haar zestigsten verjaar dag. Jeannette Elias werd 6 Januari 1880 te Amster dam geboren. In 1885 verhuisden haar ouders naar Utrecht, waar zij de openbare lagere school en de H.B.S. voor meisjes bezocht. In 1898 behaalde zij haar acten L.O. en Fransch L.O. en in 1901 werd met goed gevolg Staatsexamen afgelegd. Van 1901 tot 1906 studeerde zij aan de Universiteit te Utrecht in de Nederlandsche letteren en promo veerde aldaar op 12 Juni 1906 op een proefschrift getiteld: ..Bijdrage tot de kennis der historiogra- phie der Bataafsche Republiek". In dat zelfde jaar volgde het huwelijk met ar. G. A. van den Bergh van Eysinga, toentertijd Ned. Herv. predikant te Oss en privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht. Na haar huwelijk zette mevr. Van den Bergh van Eysinga haar studie in litteratuurgeschiede nis en wijsbegeerte voort. Voor en na haar promo tie was zij steeds de ziel van de door prof. Bolland ingeluide Hegel-studie; op dit gebied werd door haar veel gepresteerd, zoowel door haar publica ties in binnen- en buitenlandsche tijdschriften als door voordrachten op congressen en in cursussen die zij gaf op de Internationale School voor Wijs begeerte van welke school zij mede oprichtster ls. Sedert haar studietijd heeft zij deel genomen aan cultureel en maatschappelijk werk en vooral ook op historisch gebied veel belangrijk werk gedaan. Mevr. dr. J. van den Bergh van EysingaElias. Ds. Van den Bergh van Eysinga bleef tot 1911 predikant in Oss, waarna hij tot 1915 de kerk van Helmond diende, om vervolgens het beroep der Ned. Herv. kerk te Santpoort aan te nemen. Sinds 1915 heeft mevrouw van den Bergh van Eysinga in onze omgeving' een belangrijke plaats Ingenomen. Zij was docente o.a. aan de Meisjes H.B.S. te Haarlem, het Kennemer Lyceum te Overveen, de Rijks H.B.S. te Haarlem en leidster van cursussen in filosophie en litteratuur aan de Volksuniver siteit. Als predikantsvrouw beperkte mevr. v. d. Bergh van Eysinga zich niet alleen tot de functies die bij deze positie behooren, maar haar belangstel ling ging ook uit naar het werk in de Evangelische maatschappij. Gedurende vele jaren had zij zitting in bestuur en curatorium van het Kennemer Ly ceum en was werkzaam bij voorbereiding en orga nisatie van dag- en avondcursussen voor Nijver- heids-huishoudonderwijs in de gemeente Velsen. Ook was zij gecommitteerde in menige eindexamen commissie. Tenslotte vermelden wij nog dat mevr. van den Bergh van Eysinga mede-oprichtster is geweest der Nederlandsche Soroptimist-Clubs en veel heeft gedaan voor den bloei daarvan. Van de hand van mevrouw Van den Bergh van Eysinga verschenen de volgende boeken en bro chures: Een Historisch-materialïstische bestrijding van het Christendom (1910); Ultramontanisme en Vrouwenbeweging (1913); De Vrouw in Neder land voor 100 jaar en thans (met mr. Clara Wich- mann, 1913); De oorlog in het licht der geschiede nis (1917); Voor en na den vrede (1915); Multa- tuli's leven en werken (1920); Multatuli als den ker en dichter (bloemlezing met inleiding 1920). Voorts nog tal van artikelen in tijdschriften o.a. in De Gids, Tijdschrift voor Wijsbegeerte, mede werkster aan De Spectator, De Gulden Winckel, De Vrouw in de twintigste eeuw enz. Mevrouw van den Bergh van Eysinga is eerelid van de Utreehtsche Vrouwelijke Studentenver- eenigïng en lid van het Prov. Utrechtsch Genoot schap voor Kunsten en Wetenschappen. Mevr. van den Bergh van Eysinga recipieert Zaterdagmiddag 6 Januari in Hotel Lion d'Or te Haarlem van drie tot vijf uur. Niels nieuws onder de zon. In de 17e eeuw ook al ordening in de bedrijven. Het wordt soms wel eens voorgesteld dat orde- Hing van het bedrijfsleven iets van dezen tijd is. Toch is dat niet juist. Allereerst bestonden eenige eeuwen geleden de gilden, die er nauwgezet voor waakten dat er niet meer beoefenaars in een vak kwamen dan gewenscht werd geacht. Maar er werd nog meer gedaan. Bij het doorbladeren van een kroniek van Haarlem bleek ons dat in 1694 24 Haarlemsche schippers die op Amsterdam voeren, als een college door de overheid werden erkend onder beding dat zij moesten uitsterven tot 16. Voor de eerste 8 die stierven of hun zaak ophieven mochten dus geen opvolgers komen. Heden: VRIJDAG 5 JANUARI Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H. O. V. Solist: Louis van Maanen. 8.15 uur. Bovenzaal v. d. Ned. Protestantenbond: Psycho metrische séance. 8.15 uur. Luxer Theater: Jeannette Mac Donald en Nel son Eddy in „Sweethearts" (geprol.) 2.30, 7 en 9.15 uur." Cinema Palace: „Vier mannen en een gelofte" en ,JCom ie ook achter de tralies?"' 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Robert Koch" met Emil Jannings en Werner Krauss, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moeder", 2.30, 7 en 9.15 u. ZATERDAG 6 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend. behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. -baden in den Winter! Badzo-baden i niet alleen tegen wintervoeten, maar óók tegen rheumatiek, verkoudheden en andere winter- kwalen! Eén pak BADZO 20 ct.) is voldoende voor 3 a 4 voetbaden. Voordeeliger, en tevens voor kuipbaden: 3 K.G.-pakken a 45 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en erkende Drogisten. N.V. KON. NEDERL. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO. (Adv. Ingez. Med.) Blokbrandweer noodzakelijk. Bijdragen zullen worden gevraagd. Wat zou een stad in tijd van nood moeten be ginnen zonder brandweer en zonder de krachtige hulp van talrijke vrijwilligers, die bereid zijn be halve het eigen belang ook het algemeen welzijn te dienen? Een belangrijk onderdeel in de organisatie der luchtbescherming is ongetwijfeld de blokbrand weer, welke door de burgerij in samenwerking met deskundigen kan en moet worden opgericht. Het materieel moet zooveel mogelijk door de be woners van het betreffende blok zelf worden aangeschaft en bediend. „Zelf doen" en .moeten" zijn twee begrippen, die steeds weer naar voren komen zoodra men van gezinsbescherming spreekt. In sterke mate is dit het geval bij een goede organisatie van brandbestrijding na een eventueelen luchtaanval. Natuurlijk hopen wij allen, dat wij nooit zelf moeten ingrijpen, maar als het ooit zoover zou komen, dan moeten wij klaar zijn. Dit wil dus zeggen: dan zal dé burgerij zich eerst zelf kunnen beschermen als naast de offi- cieele brandweer op zeer vele plaatsen in de stad de blokbrandweer na het eerste alarm on middellijk huilp kan verleenen. In vele gevallen zal door een direct optreden uitbreiding van den vuurhaard voorkomen kunnen worden. Dit kan slechts dan, wanneer het bluschmaterieel zoo dicht mogelijk in de buurt is. Daarom is een blokbrandweer, welke bij een blok woningen in een bepaalde wijk behoort, in tijd van nood on misbaar. En wat in nood aanwezig moet zijn, dient men nu aan te schaffen. Uitstel op luchtbescher- mlngsgebied is onverantwoordelijk, omdat men niet slechts aan zich zelf behoort te denken, maar ook aan zijn medemensch. Gedachtig aan dit eenvoudige menschelijke principe is het logisch, dat het overgroote deel der wijk-comité's, die zich reeds beijverden met het Inzamelen van gelden, gevolg gaven aan het verzoek van de autoriteiten, de ontvangen bijdragen in een centrale kas te storten. Het: „draagt elkanders lasten" kan op die wijze het beste worden gediend. De afdeeling Haarlem van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming heeft maatregelen beraamd om zoo spoedig mogelijk materieel te kunnen aanschaffen voor het vormen van een blokbrand weer in alle deelen van onze stad. Men heeft besloten tot het houden van een huis-aan-huis-collecte. Elke wijk zal dat doen op een wijze, welke voor die bepaalde wijk de meest geschikte is. De wijklioofden zullen overleg ple gen met de blokhoofden en deze zullen de hulp vragen van bewoners in hun blok, waarna iedere inwoner van Haarlem kan worden bezocht. Men zal hem of haair vragen een bijdrage naar ver mogen te igeven voor iets, wat een ieder noodig kan hebben. Dat is o.a. een standpijp op de waterleiding en een 'slangen-installatie op haspelwagèntje, be nevens een aantal bijbehoorende artikelen. De prijs van een dergelijke uitrusting bedraagt ongeveer 200 gulden en Haarlem is verdeeld in 130 blokken. Er valt dus voor de huisbezoekers wel het een en ander te doen. Men hoopt binnenkort met de taakverdeeling te kunnen beginnen en er wordt gerekend op een ieders medewerking. Het komt in dézen tijd meer dan ooit aan op ons allen, op de samenwerking van de geheele burgerij. Als het u eenigszins mogelijk is, zend hem of haar, die met een inteekenlijst komt, dan niet teleurgesteld heen, maar teeken in. Deze collecte kan en moet dus slagen. BEGIN VAN BRAND. Donderdagmiddag is er een begin van brand geweest in een kamer van perceel Burgwal 71. Een heete kachelpijp was er de oorzaak van dat een balk aan het plafond, waarlangs de pijp gelegd is, vlam vatte. Het vuur kon met eenige emmers water gebluscht worden. De brandweer was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2 d Het plan van onzen arbeid, Vraagt veel van de kas. Dus komen veel giften Uitstekend te pas. Telefoon 12255 Postgiro 212793 Het School-schaaktournooi. Laatste dag. Donderdag is het schoolschaaktournooi te Haar lem geëindigd. In het hoofdtournooi hadden be langrijke wedstrijden plaats. De uitslagen waren als volgt: Hoofdtournooi, finale: Bodede Ridder 01, de VitaVerdenius J414, Ei-brinkde Vita 1/21/2. de RidderErbrink 1/21/2, VerdeniusBode 10 en de RidderVerdenius J454. Verliezersronde van het hoofdtournooi: le ronde a: WeertJager 10 (w.n.o.) en BontellierVo gel 10 (w.n.o.) b: GrapperhausDeinum 10, Haak—Lanz 01 en Haak—Grapperhaus }454. Tweede ronde: RumpffKrug 01, Bekkerv. Hees 10 en v. HeesKrug 01. Bij-tournooi: Eerste competitie: BeunderCopin 10 en GansSmitz 10: Tweede competitie: Ter Bustv. d. Ouw 01 en SchaapMarlet 10. Derde compeittie: JonkersVogel 10 (w.n.o.), Vogel—Winkel 01 (w.n.o.) en Kooiv. Dobben- burgh 01. Vierde competitie: v. d. BergHooning 10, v. Tongerenv. d. Hoff 01 en KokKoopmans 10 Vijfde competitie: v. Raaitv. d. Velde 10, de BreukKranendonk 01 en de WaalKranen donk 01. Te kwart over vijf was wederom rector Dr. Vlaar in de schaakzaal aanwezig om de prijzen aan de winnaars te overhandigen. Hij wees er op dat een eervolle nederlaag niet beschamend is voor den mensch; daarom felici teerde hij niet alleen de overwinnaars, maar ook zij, die niet succesvol uit den strijd zijn getreden. Hierna werden de prijzen overhandigd. De win naars werden met applaus gehuldigd. De leider dankte Dr. Vlaar en zoo eindigde het school-schaaktournooi dat ondanks de moeilijkhe den bij het samenstellen tooh nog een succes is ge worden. KUNST-FEESTAVOND R,-K. BLINDENBOND. De Ned. R.-K. Blindenbond „St. Odilia" (Rayon Haarlem) geeft Zondag 7 Januari a.s. haar jaar- lijkschen kunst-feestavond in den Stadsschouwburg Wilsonsplein. Medewerking wordt verleend door Hofstad's Koorknapen onder leiding van den heer Theo van Elferen; verder treedt op de gediplo meerde blinde pianist, de heer Ant. van Rooy, ter wijl bovendien de blindenfilm „Het licht inwendig" van Jan Hin zal worden vertoond. U moet er in geen geval mee blijven loopen, maar een "AKKERTJE" nemen. Er bestaat geen samenstelling die hoofdpijn of migraine vlugger kan verdrijven I "AKKERTJES" zijn een vin ding van den bekenden apotheker Dumont en alleen echt in den het gemakke lijkst in te nemen ronden vorm met het "AKKER"-merk. Let U daarop vooral en laat U toch geen waardelooze na maak of irpitafies aanpraten. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos 13 stuks - 12 stuivers 2 stuks - 2 stuivers. Tragedie van een overjas. door JAAP STIGTER IT is dan het wat droevige en pijnlijke verhaal van een overjas met fraai opge vulde schouders, suggestieve Amerikaan- sche revers en voorts geheel gesnederi volgens de laatste coupe. Omstreeks kwart voor één in den middag lag zij nog in haar pakkende schoonheid uitgestald achter een spiegelruit met groote vergulde letters. De etaleur had er met veel gevoel voor stijl schuins een witte zijden sjaal over gelegd, alsmede eer. wandelstok met zilveren knop en een paar lichte glacé handschoenen Aldus lag de jas uitdagend achter bedoelde ruit maar de stroom der voorbijgangers had kwam het misschien door de heerschende koude? weinig tijd óm te kijken. Maar eindelijk kwam er dan toch een man opdagen, die bleef staan en aarzelend met de hand over de revers van zijn eigen jas streek. Het was op en top een heer dat zag men da delijk aan zijn houding en fieren oogopslag. En dus begreep hij ook, dat de jas, die hij op het mo ment droeg met haar afhangende schouders en jarenlange historie, vervangen diende te worden door een andere. Zijn blik priemde even op het kleine prijsbordje daar achter die ruit. Hm 35.75De heer trok de afhangende schouders wat op en het scheen, alsof hij met het hoofd schudde. Hierna verwijderde hij zich een paar stappen van de ruit, doch keerde zich ineens weer om. teneinde opnieuw te kijken. Weer streek zijn hand over de revers en zijn hoofd maakte kleine, schokkende beweginkjes. Waarna hij met haastige stappen naar de win keldeur toeging en deze opende. Even later zag men, hoe dé jas uit de étalagekast gehaald werd alleen de sjaal, de wandelstok en de hand schoenen bleven doelloos achter. Kort hierna ver scheen weer een heer in fraaie jas op straat hij hield een groot pak onder zijn arm, daar bevond zich de oude jas in. AL GING U HET OP DE GROOTE MARJCT VAN DE DAKEN SCHREEUWEN DAT U lETi TER OVFEMAME HEEFT. ER IS EEN VEEL BETERE METHODE B1 (Adv. Ingez. Med.) ERNARD DENNENMAN, exploitant van een woningverhuur-kantoor, was hoogelijk tevre den met de nieuwe aanwinst. In het hotel, waar hij iederen middag een kop koffie kwam drinken, liet hij zich dan ook van alle kanten bewonderen. Tragisch genoeg voor hem zat hier echter dezen middag een erg verstrooid, maar overigens goed aardig heer, die heusch niet de bedoeling had om zich aan een andermans eigendom te vergrijpen. Hij vond het later beroerd genoeg, dat zijn jas op pervlakkig beschouwd, zooveel op die van een an deren bezoeker had geleken. Wij zeggen opzette lijk: „oppervlakkig beschouwd", want den aan- dachtigen beschouwer kon het niet ontgaan, dat de onderhavige jas vol met vetvlekken zat, op den rug kaal en glimmend was geworden en zelfs een knoop miste. Maar het zij hoe het zij: Antonius Vandervelde verliet in elk geval met den jas van den heer Dennenman het café. Hij was boekhou der van een kleinen houthandel en zijn hoofd zat altijd vol met cijfers en balansensoms was zijn contact met de buitenwereld radicaal ver broken Op een brug van de stad bleef Antonius Van dervelde ineens staan. Allerlei cijfertjes en bere keningen ontvloden zijn hoofd en hij keek met open mond langs zijn eigen gestalte naar bene den. Wonderbaarlijk.hij zag geen vetvlek meer en de ontbrekende knoop was ook weer present. De omkrullende revers lagen weer in jeugdige kracht plat achteroverHij was echter nuch ter geno.eg nietaan wonderen te gelooven en daar hij zich met geen mogelijkheid kon herinne ren, zijn jas dermate ingrijpend te hebben laten repareeren, drong de verschrikkelijke waarheid dan ook ineens tot hem door en ondanks de heer schende koude werd Vandervelde plotseling akelig bleek. Gedachten bestormden hem van alle kan ten Wat te doen? injE boekhouder was niet slechts een verstrooid, doch ook een erg onpractisch man, die zeer gemakkelijk vreesachtig werd en de kleine moei lijkheden des levens op sommige momenten als onoverwinnelijk kon zien. Zij zullen mij voor een dief houden, prevelden zijn bloedlooze lippen en even beefden zijn knieën. Een angstvisioen van besliste agenten, boeien, tralies en een rechtbank bezorgden hem rillingen. Als ik van een vergissing spreek, zullen zij mij niet geloovenhet verschil is immers wel dui delijk te zien tusschen de twee jassen Vandervelde werd nog bleeker, al was dit haast niet mogelijk. Zijn hand streek voorzichtig over de mooie gladde revers. Een dure jaszeer fraai van coupeGrooter, klemmender en drei gender werden de angstvisioenen. Hij wilde terug gaan, doch hij zag reeds een heele troep agenten onder leiding van een inspecteur in het café op hem wachten. Het was, alsof die jas ineens als lood om zijn lijf hing en hem te pletter wilde drukken Hij zag een streng man in toga lachenja, ja, een vergissingdat smoesje kennen wij in gedachten kwam hierna een troep geuniformde mannen op hem toerennen. Een van hen schreeuwde met getrokken revolver: „Dat is hem kijk maar naar die jas Het angstzweet drong den heer Vandervelde uit alle poriën. Die jas verried hem dat was het Bij bet binnentreden van mevrouw Dinges was de gebelgde commissaris van politie weer op z'n stoel gezakt. Mevrouw kwam recht voor de balie te staan en nummer 18 keek haar van opzjj aan: „Nu komt het!" dacht de laatste„Mijnheer de agent", ratelde mevrouw door, „mijnheer de agent, vanochtend zeg ik tegen m'n man, trek je dikke jas aan. want het is koudl Ik zeg ook tegen hem, doe een warme das om, maar dat heeft hij natuurlijk niet ge daan!" „Neen", knikte Dinges. „Om kort te gaan, mijnheer, ik zeg tegen m'n man: Gerrit kom gauw terug, want de koffie is over. een half uurtje klaar. Dan kunnen we gezellig samen een kopje drinken. En nu zit hij hier nog! Toen zeg ik..." „Stilte" schreeuwde de commissaris kwaad. „Och, och och," zei mevrouw Dinges hoogst verbaasd, „wat is U een driftig mensch, „Mevrouw", zei de commissaris, „vertelt U me eens kort en bondig, wat deed Uw man op straat?" „Hij moest de passen in orde brengen voor onze buiten landsche reis", antwoprdde mevrouw Dinges. „We zijn van plan, ziet U, ore naar de wintersport te gaan." bewijsstuk van zijn diefstal. Wacht, daar ki de tram aan die ging naar het andere ej van de stad |U[ ET was ongeveer vijf uur in den middag, een heer met bevende handen in een stil, sneeuwd park zijn fraaie overjas uittrok. An; om zich heen kijkend in de gevallen schemei tilde hij een zwaren steen van een aardig partijtje en haalde een stuk touw uit zijn zal Kort hierna klonk in het stil droomende vij tje een plons en groote kringen verspreidden tot aan de oevers. De fraai gesneden mouw een jas scheen nog even tegen het water te stelen, doch verdween toen in de diepte Den volgenden dag had de heer Vanderv een zware verkoudheid opgeloopen wegens wandelen zonder jas, terwijl de heer Denneni weer zeer ontstemd in zijn oude jas rondliep. (Nadruk verboden. Autersrecht voorbehouc Feestavond oud-leerlingen T uinbouwcursussen. Ter gelegenheid van haar twintigjarig best hield" de - afdeeling- Haarlem en Omstreken, den Ned. Bond van Vereenigingen van leerlingen der Tuinbouwcursussen in „Spoorzicht" aan het Stationsplein té' Haar een feestelijke bijeenkomst. De Voorzitter, de heer W. van den Hoek, sp' een woord van welkom. Hij was er verheugd o) dat zooveel leden gekomen waren om het vie lustrum te vieren en dat zij hun dames had meegenomen. Ook richtte spreker zich tot donateurs; onder wie er' zijn," die de~afdeé twintig jaar lang gesteund hebben. Daarvoor 1 afdeeling hun zeer dankbaar. De voorzi wenschte den leden en hun gezin een gelul jaar 1940 toe en sprak de hoop uit, dat de des v-redes in dit jaar weer schijnen zal. Hij sp een bijzonder woord van welkom tot den hee L. Bouwer, voorzitter der afdeeling Haarlem Omstreken van de Kon. Maatschappij voor Ti bouw en Plantkunde, die aan de afdeeling de bewees, tegenwoordig te zijn. Spreker verzc hem, aan het bestuur den dank over te bren voor het prachtige bloemstuk, dat ter geleg heid van dit feest geschonken is. De heer 1 den Hoek prees de goede samenwerking tussc de leden en het bestuur, die elkaar altijd goed begrijpen. Vervolgens heette hij den 1 R. M. van der Hart en zijn vrouw welkom. Zon hen kan volgens spreker een feestavond niet 1 bijzonders zijn. Na een schriftelijken gelukweni van den Bondsvoorzitter voorgelezen te hebl herinnerde spreker aan de oprichting van afdeeeling, die ten doel heeft de vriendschap a te kweeken en de kennis van den tuinbouw ontwikkelen, waartoe de talrijke leerrijke exc sies niet weinig hadden bijgedragen. De Voor ter beval het Plaatsingsbureau der afdeeling de belangstelling der leden aan. Het was de doeling van het bestuur geweest, op dezen fe< avond afscheid te nemen van den heer Bouwer, penningmeester, die de penningen al zoo accuraat beheerd heeft en die zijn fun< wegens vertrek naar elders heeft moeten ne leggen. De heer Bouwer was echter de voi week plotseling vertrokken, zoodat een huldig niet meer kon plaats hebben. Hem zal echter dank een zilveren potlood met inscriptie wori toegezonden. De heer Van den Hoek dankte de overige bestuursleden voor hun voortdurei activiteit. Tenslotte herinnerde hij er aan. dat afdeeling neutraal is: hii hoopte dat zij dat kunnen "blijven. Hij noodigde de aanwezigen staande het eerste couplet van het. Wilhelmus zingen, waaraan geestdriftig voldaan werd De heer J. L. Bouwer bracht in een har lijke en gemoedeliike speech de gelukwenscl van de afdeeling Haarlem en Omstreken Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkui over. Het was aan spreker bekend, dat in afdeelingen wel eens over de oud-leerlingen klaagd wordt, maar met nadruk stelde hij vs dat dit in de afdeeling Haarlem niet het ge is. „Hier heeft men eikaar nu al twintig j; lang aangevuld: ik hoop, dat dit altijd zoo bliji mag en dat deze vereeniging mag groeien bloeien." (applaus). Toen werd de leiding van den feestavond den heer Van der Hart overgedragen. Hij leic on de bekende pittige en aangename wijze 1 kienen om een groot aantal fraaie en nutt prijzen, die door leden en donateurs gesc.honk waren. De feestavond werd met een gezellig soui besloten. FAILLIS SE MUNTEN. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterda d.d. 2 Januari 1940 is in staat van faillisseme verklaard; Willem Nicolas Klip, handelende onder d< naam „Windsor Tailoring", van beroep koopma wonende te Badhoevedorp. gem. Haarlemme meer. Roerdompstraat 31. Rechter-Commissaris: Mr. C. G. Bijleveld Curator: mr. dr. A. F. H. Schreurs, advoea en procureur te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6