jCacdsU Betichten BURGERLIJKE STAND Gladde wegen veroorzaakten veel ongemak in de omstreken. Kustvaarder op een mijn geloopen en gezonken DINSDAG 9 JANUARI 1940 HA ARE EM'S DAGBEAD S Vliegtuigen vallen Engelsch lichtschip aan. LONDEN, 9 Januari (Reuter). Een vijan delijk vliegtuig heeft vandaag een voor de oostkust van Engeland gelegen lichtschip aangevallen. Naar aanleiding hiervan zijn Britsche ge vechtsvliegtuigen opgestegen. Menschen op het strand hoorden een doffen slag als van een ontploffing en zagen later Brit sche gevechtsvliegtuigen met groote snelheid koers zetten naar zee. De bemanning der reddingboot werd gewaar schuwd doch behoefde geen dienst te doen, waar uit men de conclusie heeft getrokken at geen personen getroffen zijn. Een prins als vrijwilliger in Finland. HELSINKI. 9 Januari. Prins Ferdinand von und zu Liechtenstein is alhier aangekomen om als vrijwilliger bij de Finsche troepen dienst te ne men. (United Press) Vijftig mijnwerkers ingesloten. TOKIO, 9 Januari (Domei). Door een instorting in de steenkolenmijl van Yubari in Hokkaido zijn vijftig mijnwerkers inge sloten. Het reddingswerk wordt sterk belemmerd door de ontwikkeling van gas. Tot dusver heeft men slechts een mijnwerker kunnen bevrijden. Generaal Oegaki Japansch premier? TOKIO, 9 Januari (Havas). De alge- meene indruk in politieke kringen is dat het lot van het kabinet beslist is. De pers uit voor het eerst den naam van generaal Oegaki, die grooten steun van het leger heeft. De koortsachtige activiteit van de voornaamste personen uit het politieke leven wijst op de ernst van den toestand. Domei* meldt dat minister-president Abe zich vanmorgen naar het paleis begeven heeft, en den keiler verslag heeft uitgebracht over de fundamenteele politiek der regeering ten aan zien van de nieuwe centrale regeering in China. Vertegenwoordigers van de Japansche autoritei ten in China, die het kabinet op de hoogte had den gebracht van hun accoord met Wang Tsjing Wei als hoofd van de nieuwe regeering zijn van morgen per vliegtuig naar Nanking terugge keerd Een Rembrandt? MOSKOU, 8 Januari (Havas). In kisten, die achtergelaten waren in het „Ossolineum Iwow" een stichting, die in het begin van de Negen tiende eeuw opgericht was, is het origineel ge vonden van een schilderij van Rembrandt, „Por tret van een onbekende vrouw". Ook in het origineele manuscript van den roman van Adam Mickiewitsj, „Pan Tadeuz" gevonden. Canada's vijfling op de wereld tentoonstelling te New-York. LONDEN, 9 Januari. (Havas). De correspon dent van de „Daily Express" bericht dat het pu bliek de vijfling van Dionne kan zien op de ten toonstelling te New-York. Csaky terug in Boedapest. BOEDAPEST, 9 Januari (Stefani). De Hon- gaarsche minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Csaky, is vanmorgen uit Venetië in Boedapest te ruggekeerd, Op het station werd hij verwelkomd door den Italiaanschen gezant en door Hongaarsche departementsambtenaren. Aan de journalisten ver klaarde Csaky het volgende: „Wij blijven volkomen rustig voortgaan op den weg welke wij sinds vele jaren gevolgd hebben. Wij werken voor den vrede en hebben vertrouwen, dat ons werk met succes bekroond zal worden." Tenslotte wees Csaky in het bijzonder op de har telijke atmosfeer waarin de ontmoeting te Venetië zich heeft afgespeeld. United Press meldt dat Csaky kort na zijn aan komst een onderhoud had met minister-president Teleki. FIETSENDIEF GEGREPEN. Gisteren deed een reigizer op het Haarlemsche politiebureau aangifte van de diefstal van zijn fiets, die hij voor een perceel in de Eendracht- straat had geplaatst. Eenige uren daarna kwam de man weer op het bureau met zijn vermiste fiets en den dief die haar gestolen had Deze dief bleek een 36-jarige varensgezel uit Schiedam te zijn. De reiziger trof dezen man in de Eendrachtstraat in het bezit van zijn fiets aan. De varensgezel bekende deze dief stal en oog nog een diefstal van twee fietsen in IJmuiden. De man is in bewaring gesteld en wordt heden aan de Justitie voorgeleid. De huldiging van den heer G. Spaan (Vervolg van pag. 2.) Namens de brandmeesters bood de heer P. Kerkhof den jubilaris met eenige toepasselijke woorden een fraaie klok aan. Dr. C. Spoelder sprak vervolgens namens de vrijwilligers en als voorzitter van de „Tien". „Als ambtenaar in dienst der Overheid ben ik beter dan iemand anders in staat te beoordeelen wat het is 50 jaar in semi-overheidsdienst te zijn. Gij hebt de brandweer zien evolueeren van een bijna middeleeuwsche instelling tot een mo derne organisatie. Ge zijt voor ons altijd een voorbeeld geweest. Ik durf zeggen dat wij tot u opzien als naar iemand, tot wien wij ons moe ten richten, maar wiens voorbeeld wij niet zul len kunnen bereiken. Als geschenk bood Dr. Spoelder den heer Spaan een radiotoestel aan. De brandmeester F. J. Lourenburg sprak na mens de ladderbrigade. Hij herinnerde aan d( vele groote branden, die in de halve eeuw hebben plaats geha. Als de brand afgeloopen was moest de ladderbrigade alles nog even nazoeken om te kijken of er geen vuur meer aanwezig was. Maar meestal was dit overbodig want de heer Spaan had in den regel alles al nagespeurd om te kun nen zeggen: „Het vuur is er uit!" Deze hartelijke toespraak ging vergezeld van een fraai geschenk van Delftsch aardewerk, be staande uit een vaas en een kandelaar. Namens het vaste personeel der brandweer overhandigde de heer A. C. J. Grootenhoer een fraa' gekleurde ets; hij sprak eveneens zeer wa^rdeerende woorden. De heer Spaan dankte tenslotte voor de Ko ninklijke onderscheiding en voor de hem door alle sprekers gebrachte hulde. Teraardebestelling F. Laven. Op de Algemeente Begraafplaats aan de Klever laan is hedenmorgen onder veel belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer F. Laven, in leven opzichter bij den Dienst van Hout en Plantsoenen te Haarlem. De overledene was van 1 November 1916 in dienst der gemeente Haarlem bij Hout en Plantsoenen, eerst als voorman-boomkweeker, later als onder opzichter en sedert 1 Maart 1935 als opzichter. Aan de groeve heeft de heer J. L. Bouwer na mens de directie van den Dienst van Hout en Plantsoenen het woord gevoerd. Ik kan niet nalaten, zoo zeide spreker, aan het graf van onzen trouwen medewerker Laven een enkel woord te spreken en hem dank te zeggen voor de groote opvatting die hij van zijn leven en zijn werkkring had. Zijn groote eerlijkheid, oprecht heid, gemoedelijkheid en betrouwbaarheid waren eigenschappen, die hem tot een voorbeeld maakten zoowel voor hen, die boven hem stonden als voor hen, die onder hem werkten. Het was mij een be hoefte deze enkele woorden te spreken. Tenslotte heeft Dr. M. v. d. Voet eenige woorden van troost tot de weduwe en kinderen gericht. BEGRAFENIS J. B. BONGERS. De begrafenis van den heer J. B. Bongers is vastgesteld op Woensdagmiddag a.s. 10 Januari te 1 uur op de Noorderbegraafpaats aan den Vergierdeweg. FEESTAVOND H. Z. W. Zaterdagavond 13 Januari organiseert de Vereeniging ter Behartiging der belangen van de bewoners van Haarlem-Z.W. voor haar leden een feestacond in .Dreefzicht". De feestavond wordt verzorgd door het gezelschap van Lotte en Alex Wins. HAARLEM S MUZIEK-INSTITUUT. Mej. Ans Bouters is benoemd als leerares voor piano en mej. N. Batenburg als leerares rhyth- misch dansen en ballet aan Haarlem's Muziek instituut. NEDERLANDSCHE VROUWEN ELECTRICITEITS VEREENIGING. Vrijdagmiddag 26 Januari wordt er in rest. Lido, Houtplein door de afd. Haarlem van bo- genoemde Vereeniging een algemeene ledenver gadering gehouden. Drie nieuwe bestuursleden zullen worden benoemd. Als candidaten hebben zich beschikbaar gesteld: mevr. Damiaans, mevr. Jonker en mevr. Strikkers. Hedenmiddag zal mr. Gualthère van Wezel in rest. Lido voor ledSfi van de Vereeniging een voordracht hou den over haar reis door Amerika. KLEUR EN GLORIE ONZER TROPEN. Woensdagavond 17 Januari wordt in de too- neelzaal van hotel „De Leeuwerik" door de afd. Haarlem der Kon. Vereeniging „Oost en West" een filmvoorstelling georganiseerd. Vertoond zal worden de kleurenfilm van de S. M. Neder land: „Kleur en glorie onzer Tropen" opnamen en montage van mr. A. Hustinx WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.40. Berlijn 75.25. Parijs 4.19 1/4. Brussel 31.46'/2- 12.uur. Londen 7.40 3/5. Berlijn 75.25. Parijs 4.19 3/4. Brussel 31.47. Zwitserland 42.12. Kopenhagen 36.20. Stockholm 44.70. Oslo 42.63 V2. New-York 1.87 3/4. Itali: a. Vrije Ure 9.55. b. Reislire 8.60. c. Bankpapier 6.50. HAARLEM, 9 Januari 1940. Bevallen. 6 Januari: W. Teeuwen—Van der Goes, d. M. M. de Graaff—Stam, z. 7 Januari: G. van der Meulen—Nijman, z. G. Groenendal— Hogendoorn, d. G. Stienstra—Vledder, d. 8 Ja nuari: A. Groeneveld—Bakker, d. Ch. S. Nijen- huis—Greeff, z. J. H. Opdam—Korthouwer, z. 9 Januari: A. J. van der Veldt—Snoeks, d. Overleden. 7 Januari J. B. Bongers, 80 jaar. Kerkstraat. 8 Januari: M. Vuijk—Schenk, 78 j., Westerhoutpark. J., 17 m., zoon van D. van Gel- fler, Kleverparkweg. A. Wijnen, 45 jaar, Schoter- *eg. LEVEN EN WERKEN VAN A. W. GROOTE. Wij hebben reeds melding gemaakt van de viering van den 80sten verjaardag en de daaraan verbon den huldiging van den heer A. W. Groote te Am sterdam, den ontwerper van het Nederlandsch alphabetisch kortschrift. Bij deze gelegenheid is thans door de Federatie voor Stenografie „Groote" te Amsterdam en Batavia een mooi gedenkboek uitgegeven onder den titel „Leven en werken van A. W. Groote". Het boek opent met een uitmuntend portret van den jeugdigen tachtigjarige en bevat voorts bijdra gen van een groot aantal medewerkers. De samensteller van het boek, de heer A. Smit, gaf een kort inleidend woord, waarin hij zegt, dat het noodig was een uitgebreïden kring van mede werkers te zoeken, omdat de heer Groote zich ge durende zijn leven voor zoovele verschillende zaken heeft geïnteresseerd en verder specialen dank brengt aan den heer H. Zanen, die de in het boek opgenomen bladzijden uit het Tijdschrift in Neder landsch Alfabetisch Kortschrift van den heer Groote, heeft bijgewerkt en voor reproductie ge schikt gemaakt. Hierna volgt een groot aantal artikelen. De heer B. Groote vertelt uit het leven van zijn broeder, Paul Huf geeft een „poging tot een karakterestiek" en teekent de merkwaardige persoonlijkheid van A. W. Groote. Dr. W. v. d. Ent, inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, schrijft over „Groote en de jongeren", Jan ter Haar Ji\, lid van de Eerste Ka mer en oud-wethouder van Amsterdam, schetst ons „Groote als Amsterdammer". Prof. Hendrik de Vries, die als lid van de Amsterdamsche Commissie van Toezicht op het M. O. indertijd het systeem Groote bij het Middelbaar Onderwijs te Amsterdam hielp introduceeren, doet mededeelingen over dien tijd in een artikel „Uit lang vervlogen dagen". P. G. van Drunen schrijft over „Groote als militair", A. Smit behandelt „Groote als schilder" en J. Hak ker geeft „herinneringen van een oud-leerling." Een uitvoerige bibliografie is aan het werk toe gevoegd. Het boek, dat verlucht is met vele portret ten en reproducties van andere foto's, geeft een uit stekend beeld van het leven en werken van den heer Groote. DE IJSBAAN „HALFWEG". De Ijsbaan „Halfweg" is hedenmiddag en -avond Ook In de buitengemeenten hebben de gladde wegen veel last en ongemak veroorzaakt. Zoo had gisterenavond in de Haarlemmermeer zoo goed als geen verkeer plaats. Op de provinciale en rijkswegen werd rijkelijk zand gestrooid en de wegen minder gevaarlijk gemaakt. Het auto- busverkeer ondervond echter ernstige vertraging. Te Heemstede. Hoewel de dienst van Openbare Werken den geheelen Maandagmiddag de wegen bestrooide met zand en zout, bleven deze tengevolge van den vorst en den regen spiegelglad. Het auto verkeer was dan ook zeer moeilijk, terwijl fiet sen of loopen vrijwel onmogelijk was. Ongevallen zijn echter gelukkig weinig ge meld. Op het kruispunt Heemsteedsche Dreef Camplaan viel een 18-jarig meisje van haar rijwiel en bleef gewond liggen. Zij werd bij een der omwonenden binnenge dragen terwijl de eerste hulp werd verleend door een daar juist passeerenden dokter, die 'n lichte hersenschudding constateerde. Op diens advies werd het meisje per ziekenauto naar haar wo ning aan de Torenlaan overgebracht. Hoewel de gladheid dus het verkeer in de bui tengemeenten ernstig heeft belemmerd blijkt toch dat de gladheid verder geen ernstige gevolgen heeft gehad. Iedereen heeft de grootste voor zichtigheid in acht genomen en daardoor zijn de gemeenten Bloemendaal, Heemstede, Hille- gom, en Bennebroek voor ongelukken gespaard gebleven. Natuurlijk heeft men in deze gemeen ten kwistig met zand gestrooid en dat zal mede een der redenen zijn waarom deze „gladde' Maandag ondanks alles toch nog glad is ver- loopen. Te Beverwijk. Op den Alkmaarschen weg slipte een militaire auto De wagen vernielde een tweetal hekjes en daarbij bleef het. De soldaten konden hun weg vervolgen. Bij Hotel „Ter Burg" had het heel wat voeten in de aarde, alvorens een „verkeersknoop" van zes geslipte auto's ontward was. Ook deze massale glijpartij had geen ernstige gevolgen dank zij de zeer geringe snelheid, waarmede gereden werd. De autobusdiensten op Haarlem en Alkmaar on dervonden ernstige vertraging. Tusschen half drie en half vijf arriveerde geen enkele autobus uit Haarlem. De wagens waren op den Rijksstraatweg gestrand. Later op den middag is de dienst eenigen tijd geheel gestaald;. Ook de dienst op Wijk aan Zee gaf den ongelijken strijd tegen de elementen op. De weg naar de badplaats was wat men noemt „spekglad". Zelfs de taxi-ondernemingen, die voor geen klein gerucht vervaard zijn, lieten eeni gen tijd geen wagens rijden. In de Koningstraat werd een vrouw het slacht offer van den gladden weg. Bij het oversteken van den rijweg viel zij en brak een been. Er waren veel omstanders en nog meer goed-bedoelde raad gevingen, maar niemand wist hoe men iemand met een gebroken been moet vervoeren zonder nadee- lige gevolgen voor den patiënt. Deze onkunde had voor het slachtoffer het onprettige gevolg, dat het geruimen tijd op den ijskouden grond moest blij ven zitten alvorens eindelijk de noodzakelijke maatregelen konden worden genomen. Te IJmuiden. Het K. N. M. I. heeft al verklaard hoe het kwam, dat het gistermiddag plotseling overal zoo glad op straat is geworden. Het was voor degenen, die op straat moesten zijn, voor de autobestuur ders, de voetgangers en vooral de wielrijders een onaangename verrassing. Het drama had zich dan ook in een ommezien voltrokken, zoodat het aantal gedupeerden legio was. Vooral op plaat sen waar de weg of het trottoir afloopt was het zeer gevaarlijk. Dit is in erge mate het geval bij de Julianabrug, die belangrijk hooger ligt dan de straten die op deze brug aansluiten. En hier ondervond het verkeer dan ook de meeste moei- lijkheden. Het busverkeer tusschen Velsen Beverwijk en IJmuiden werd door de gladheid van den weg volkomen gedesorganiseerd. De politieverordening legt de burgerij de ver plichting op bij gladheid op de voetpaden asch of zand te strooien. Als gistermiddag en gister avond eenige politieagenten er op uit waren ge trokken om hierop controle uit te oefenen had den ze honderden „bonnetjes" uit kunnen rei ken, want maar weinigen hadden zich de moeite getroost hun trottoirs te bestrooien. Hedenmorgen was de toestand van den weg door de strenge vorst van den afgeloopen nacht zoo mogelijk nog verergerd. Ernstige ongelukken schijnen zich echter nergens te hebben voorge daan. Tal van ingezetenen, vooral in de hoofdstraten, werd hedenmorgen op last van den waarne mend commissaris van politie aangezegd zand voor hun huizen te strooien. Te Zandvoort. Voor de schooljeugd te Zandvoort vormden de spie gelgladde straten 'n buitenkansje. Onmiddellijk na schooltijd werden de sleedjes voor den dag gehaald en weldra ging het in suizende vaart van de hellen de straten naar beneden. Weldra bleek, dat zoo'n gladde baan ook haar nadeelen had. De sleedjes wa ren op het spiegelgladde ijs' niet te besturen en het gevolg was, dat menigeen een leelijke tuimeling maakte. Nadat er een op 't idee was gegekomen op schaatsen naar beneden te glijden, volgden velen dit voorbeeld. De snelheid waarmede zij op hun schaatsen naar beneden gleden, is moeilijk te schat ten, doch het was werkelijk angstig om aan te zien, Hoewel de schaatsen goed te besturen waren, bleven ook nu valpartijen niet uit; velen kregen gekneusde knieën en verstuikte polsen. Vóór er ernstige ongelukken gebeurd waren, kwam de zandstrooier een einde maken aan de pret. Voor voetgangers, fietsen en auto's waren de straten vrijwel onbegaanbaar. Verscheidene auto's bleven aan den kant van den weg staan, omdat verder rijden levensgevaarlijk was. Pas nadat de straten met een laag zand waren bestrooid, konden zij voorzichtig verder gaan. Voor zoover wij konden nagaan hadden geen ernstige ongelukken plaats. VOETBAL. WIJZIGING INTERNATIONAAL PROGRAMMA Blijkens een mededeeling in de „Sportkr." zal de voetbalwedstrijd NederlandBelgië niet op Zondag 2-8 April, maar op Zondag 21 April wor den gespeeld. BOKSEN WEDSTRIJDTN TE ROTTERDAM. De hoofdpartij van de bokswedstrijden, Maan dagavond te Rotterdam gehouden, de kampioen- wedstrijd in het middengewicht tusschen den titel houder L. Sanders (70.8 K.G.) en H. Dekkers (71 K.G.) heeft in zooverre een verrassing gebracht, dat Sanders, die in langen tijd niet in den ring is geweest, zeer goed in vorm was. De eerste vijf ronden gingen vrijwel gelijk op, maar toen nam Sanders definitief de leiding. Hij was door voortref felijke dekking zeer moeilijk te raken. Viel Sanders door zijn tempo en agressieviteit op, Dekkers daarentegen miste het enthousiasme, dat hij in andere gevechtën heeft getoond. Alleen in de laatste twee ronden kwam dat te voorschijn, maar het openbaarde zich in veel duwen, waarop de scheids rechter telkens ingreep. De uitslag was voor nie mand onverwacht. Sanders was overtuigend win naar en bleef dus kampioen in het middengewicht. Het tweede kampioenschap was dat in het ban- tamgewicht. De titelhouder Eversteijn (53.3 K.G.) uit Rotterdam, leverde een vrij woest gevecht met M. de Vries (53.5 K.G.) uit Amsterdam. Hoewel de Amsterdammer moedig partij gaf gedurende de twaalf ronden, welke het gevecht duurde, moest hij toch het onderspit delven. Eversteijn werd winnaar op punten en behield dus zijn titel. Vanmorgen is op de Noordzee bij de Noord- hinder het Nederlandsche motorschip „Truida", thuisbehoorende te Wildervank, op een mijn ge loopen en gezonken. De bemanning, die uit vier personen bestond, is gered en aan boord geno men van het s.s. „Tiberius" van de K.N.S.M., dat zich toevallig in de buurt bevond. De „Truida" een kustvaartuig van 176 ton, was met een lading stijfsel op weg van Koog aan de Zaan naar Londen. Het schip behoort toe aan den heer E. Heidemaj uit Alkmaar. IJMUIDEN Marktprijzen en Besommingen. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch) Tarbot 2 per KG. Tong 1.90—1.16 per KG. Kleinschol 30—24 per 50 KG. Bot 20 idem. Schar 175.50 idem. Schar 175.50 Idem. Wijting 9.50 idem. Besomming: Kotter LJM. 210 870 Naar zee vertrokken. Maandagmiddag is de trawler I. S. Groeiï IJm. 130 naar de visscherij vertrokken. Spiegelgladde straten en wegen ontstonden Maandag tengevolge van plotseling invallende vorst, waardoor menig voetganger ten val kwam. Door sokken over de schoenen aan te trekken, wisten velen zich te hoeden voor een onverwachte tuimeling HEEMSTEDE Brutale oplichtster aangekouden. Een koffer vol goederen in beslag genomen. Het is de politie van Heemstede gelukt, Maan dagavond het jonge meisje, dat de laatste weken verschillende winkeliers in deze gemeente op brutale wijze had opgelicht, te arresteeren. Zij had het vooral gemunt op juweliers- en I kapperszaken. Ondanks het feit, dat reeds de vorige week in de dagbladen tegen dit meisje gewaarschuwd was, ki-eeg zij toch bijna dagelijks zonder betaling alles mee, wat maar van haar gading was. Wanneer zij voldoende had uitgezocht en had! I laten uitpakken, kwam het meisje plotseling tot de ontdekking haar portemonnaie vergeten te hebben. Zij gaf dan een gefingeerd adres op, al tijd in een buurt waar gegoed publiek woont en haar optreden boezemde steeds zooveel vertrou wen in, dat de winkelier het steeds goed vond, dat zij den volgenden dag wel even zou komen afrekenen. Maandag zond de politie aan iederen winke lier een goed signalement met het verzoek, on- middellijk te waarschuwen wanneer deze jonge- i dame in den winkel zou komen. Deze tactiek leidde tot succes. Toen een juwelier op den Binnenweg deze circulaire ontving, schrok hij danig, want even te voren had hij het meisje r op voormelde wijze een fraai polshorloge „ver- kocht". Onmiddellijk waarschuwde hij de po- litie en na een uitgebreid onderzoek gelukte het t den rechercheur Te Marvelde het meisje 's avonds in haar betrekking aan te houden'. Ze zou juist uitgaan voor een verjaarsvisite en daarvoor had ze dien middag op haar manier ingeslagen:: een polshorloge, een kistje sigaren, een doos sigaretten, een doos chocolade en een pakje bonbons. De daderes is een 18-jarig meisje, dienstbode, afkomstig uit Haarlem. Bij onderzoek op haar kamertje werd een koffer vol door oplichting verkregen goederen in beslag genomen: bijoute rieën, vulpenhouders, doozen zeep, parfum, pot ten crème enz. Een opticien heeft zij o.a. voor een prachtigen, barometer opgelicht en die aan haar ouders teil geschenke gegeven. Het meisje is voor onderzoek aan het politie bureau in bewaring gesteld. Asch, zand of turfmolm op dé trottoirs Ieder denke aan zijn verplichting. Wij vestigen nog eens de aandacht op de ver plichting der inwoners (vastgelegd in de Alg. Politieverordening) in tijden van gladde wegen op de trottoirs vóór hun perceelen, asch, zand of turfmolm te strooien. Wanneer zoo ieder voor zijn huis het zijné doet, kunnen door samenwerking van alle in* woners veel ongelukken voorkomen worden. 'i DE CURSUSSEN VOOR DE WERKLOOZEN. Was dezer dagen de groote zaal van het R.I?, Vereenigingsgebouw op Woensdag en Donder dag wederom vrij gegeven voor de cursussen vogr hout- en koper-bewerking, thans is deze toezegging door de militanre autoriteiten inge» trokken, zoodat het algemeen comité tot ontwik keling en ontspanning voor werkloozen nu maas besloten heeft de werkplaats op den Bleekers-' vaareweg3, daarvoor in gebruik te nemen. Morgen (Woensdag) zullen de cursussen daa® dan ook weer definitief beginnen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. I Terug te bekomen bij: Javalaan no. 1, zilveren armbandje, Klaver TH morstraat 18, armbandje; B. W. Rooyakkers, Manpadslaan 24, beursje met inhoud; Verzijl- bergen, Binnenweg 163, ceintuur; Kiébert, J. v* d. Bergstraat 91, paar handschoenen; De Vries, Adriaan Pauwlaan 1.0, hond; B. Fokker, Vijfhee- renstraat 10, damespolshorloge; Bureau van poli tie, paar kinder handschoenen; G. Visser, Haem- stedeplein 11, dames handschoenen; A. Willemse,, Groenendaal, hondenhalsband, IJweg 986, te Haarlemmermeer, hond; Bureau van politie, hee- ren polsbandhorloge; Iepenlaan 4, handschoenent Bureau van politie, injectiespuit; H. Mulder, Hee- renweg 20, kip; Neijenhuis, Raadhuis, grijze kat; mevr. de Wilde, v. d. Spiegellaan 17, oorbel; H. Raamsveld, Burg. Pontstraat 74 te Hillegom, por- te monnaie met inhoud; P. Peeperkorn, Banka- straat 96, portemonnaie met inhoud; Kortekaas, J. v. d. Bergstraat no. 67, portemonnaie met in houd; Bureau van politie, portemonnaie met in houd; Nieuwenhuis, Sparrelaan 21, te Aerden- hout, portemonnaie met inhoud; De Ridder, Mo- lenwerfslaan 4, rozenkrans; Karlas, Dennenheu vel, rijwielbelastingmerk; v. d. Putten, Banka- straat 62, slede; Ruijsenaars, Rijnstraat 33, paar schaatsen; Endt, César Francklaan 34, vulpen; Stevens, Molenlaan 1, vulpotlood. Krabbedam, Borneostraat 29, vulpen en vulpotlood; Weijers, Javalaan 66, gonje kolenzakken, Bureau van poli tie, handwarmer; C. M. Weijers, Eikenlaan 38, gouden dameshorloge.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10