AKKERTJES Fonds van Economische Verdediging Ijsvermaak in Haarlem en Omstreke Het gezonde en heerlijke H-O of Quakerhet ideale ontbijt mor uw heele gezin VRIJDAG 12 JANUARI 1940 HAAREEM'S DAGBE'AB W etsontwerpen bij Tweede Kamer ingediend de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot instelling van een fonds voor de Economische Verdediging en tegelijk met dit wetsontwerp zijn twee andere aangeboden, waarbij de begrooting van dit Economisch Verdedigingsfonds wordt vastgesteld voor het tijdstip van 1 Sept. 1939 tot 31 Dec. 1940, en de Landbouwcrisiswet 1933 wordt gewijzigd. Verder wordt de wet van 30 September 1938 ingetrokken. Het fonds voor de Economische Verdediging zal dienen ter financiering van de Economische Verdediging en treedt, voorzoover den landbouw betreft, in de plaats van het Landbouwcrisisfonds. De begrooting geeft een uitgaven- cijfer aan van ƒ380 millioen. De bedoeling is, dat het fonds zooveel mogelijk selfsupporting zal zijn, waarvoor een systeem van heffingen zal worden toe gepast. Bij het doen van deze voorstellen heeft tevens de gedachte voor- geieten de eerste levensbehoeften zooveel mogelijk aan een prijsverhooging te onttrekken. Aan de bij deze wetsontwerpen behoorende ïnemoriën van toelichting ontleenen wij het volgende Ten behoeve van de economische verdediging van ons land zijn zocwel op het gebied dei- voedselvoorziening van mensch en dier als op industrieel gebied sinds het intreden van den oorlogstoestand verschillende buitengewone maatregelen getroffen. Deze maatregelen vormen met de nog geldende crisismaatregelen het eco nomisch arsenaal, met behulp waarvan de eco nomische verdediging zal moeten worden ge voerd. Dit samenstel van maatregelen eischt uiteraard uitgebreide financieele voorzieningen Tot dusverre zijn de daaraan verbonden uit gaven bestreden uit het door den minister van Economische Zaken verleende buitengewoon crediet tot een bedrag van f 60.000.000 vcor welk bedrag bij de Staten-Generaal een verhooging ls aangevraagd tot f 160.000.000, zoomede, voor Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" zijn dan van groote waarde. Ze be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door nun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden ]van kou, koorts en griep. "AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks - 12 stuivers: 2 stuks - 2 stuivers. (Adv. Ingez. Med Centrale Ouderraad. Installatie door den wethouder van Onderwijs. Donderdagavond had ten Stadhuize in de oude Raadszaal de installatie van den Centralen Ouderraad plaats door den wethouder van onder wijs, den heer D. J. A. Westerveld, die namens het gemeentebestuur de leden welkom heette en een speciaal woord van welkom richtte tot den Inspecteur van het L. O. alhier, den heer H. van de Weyer, die door zijn aanwezigheid een nieuw bewijs gaf van zijn belangstelling voor alles wat het openbaar onderwijs in zijn inspectie betreft. Gij zijn allen, zoo ging spr. voort, lid van een Oudercommissie en hebt dus al getoond belang stelling voor het onderwijs te bezitten, ook nu weer door de aanvaarding van uw benoeming als lid van den Centralen Ouderraad. Op u zal eeii nieuwe taak rusten, uw werk is niet de voortzet ting van dat eener vroegere commissie. Gij zult allen tezamen de wijze moeten zoeken, waarop gij die nieuwe taak zult hebben te vervullen, een taak, welke omschreven is in het Kon. Besl. van 24 October 1938: behartiging van de belangen van het openbaar onderwijs in. zijn geheel, niet van elke school afzonderlijk, zooals de Oudercom missies dat doen; voorts het vormen van een band tusschen school en huis. Gij zult u kunnen wenden tot B. en W. of den Gemeenteraad met de wenschen en bezwaren die de Oudercommis sies u kenbaar maken en ook zult gij u kunnen wenden tot de Oudercommissies met suggesties. Gij zult n i e t zijn een commissie van toezicht. Namens B. en W. verklaar ik dat wij steeds de door u geuite wenschen gaarne in overweging zul len nemen en er voor zoover dat mogelijk is - aan zullen voldoen. Wij leven in moeilijke omstandigheden; vele scholen zijn niet beschikbaar en het heeft veel hoofdbrekens gekost, aan de hierdoor ontstane bezwaren tegemoet te komen. Maar wij hopen, dat deze toestand niet lang meer zal duren en er spoedig vrede moge komen in Europa. Na er nog op gewezen te hebben dat samen werking tusschen school en huis van het hoogste belang is, verklaarde de heer Westerveld den Centralen Ouderraad voor geïnstalleerd, met den wensch dat hij veel nuttig werk zal verrichten in het belang van het openbaar onderwijs in zijn geheel. Nadat de heer Westerveld nog had medegedeeld dat hoogstens f 100 is uitgetrokken voor de kos ten van den Ouderraad ten behoeve van het secretariaat, werd het algemeene stemmen tot voorzitter van den Ouderraad gekozen mr. J. C. Donker, die wegens ongesteldheid afwezig was. Den heer Donker werd telefonisch mededeeling van zijn benoeming gedaan en hij verklaarde zich bereid, de benoeming te aanvaarden. Vervolgens werd met 7 stemmen tot secretaris gekozen de heer W. C. Wijkhuizen (6 stemmen werden uitgebracht op den heer J. H. O. van der Wall). Ook de heer Wijkhuizen aanvaardde zijn benoeming, waarna de heer Westerveld de eerste lergadering van den Centralen Ouderraad sloot. zoover zulks met inachtneming van de daar voor geldende wettelijke voorschriften mogelijk was, uit het landbouwcrisisfonds. Bestendiging van deze wijze van financiering is echter niet gewensoht gebleken. Ook de financiering uit het landbouwcrisis- fonds ondervindt onder de huidige omstandig heden aanmerkelijke moeilijkheden. Een tweede moeilijkheid is de omstandigheid dat vea-Eclhillende takken van den landbouw (veehouderij, tuinbouw, sierteelt) door niet of onvoldoende stijging van de wereldmarktprijzen of door belangrijke belemmering van den export belangrijken financieelen steun zullen behoeven, terwijl de opbrengst van een der voor naamste. inkomstbronnen van het fonds, n.l de prijsverschillen geheven bij den invoer van granen, door de stijging der graanprijzen reeds aanmerkelijk is teruggeloopen. Landbouwcrisisfonds vervangen. Op gro-nd van de hiervoor weergegeven over wegingen is een wijziging in de bestaande methode van financiering der economische voor ziening bevorderd en wel in dezen zin, dat ten behoeve van de geheele economische verdediging één fonds worde gevormd, waaruit alle daarop betrekking hebbende uitgaven dienen te worden bestreden. Een der thans ingediende ontwer pen van wet strekt tot instelling van zulk een fonds. Het is genaamd „Fonds voor de econo mische verdediging" en bestaat uit twee hoofd stukken, n.l. het hoofdstuk .Landbouw en voedselvoorziening" en het hoofdstuk „Handel, nijverheid en scheepvaart". Onder het hoofd stuk „Landbouw en voedselvoorziening" is ook de visscherij begrepen. Daar de hierboven geschetste moeilijk heden zich reeds deden gevoelen vanaf het tijdstip, waarop de maatregelen ten behoeve van de voedselvoorziening in werking zijn getreden, is voorgesteld het fonds voor de economische verdediging met terugwerken de kracht op 1 September 1939 in te stellen. Inkomsten. Evenals het Landbouw-crisisfonds zal ook het nieuwe fonds zooveel doenlijk selfsupporting moeten zijn. De volgende wijzen bieden zich daarbij aan tot het verkrijgen van de noodige inkomsten: lo. het berekenen van een zekere marge tus schen den prijs, waarvoor goederen door de re geering in het binnen- of buitenland worden aangekocht en dien, waarvoor deze hier le lande aan fabrikant, handelaar of importeur worden doorverkocht; 2o. binnenlandsche heffingen op het bereiden telen, afleveren, verhandelen, etc van crisispro ducten op grond van de landbouwcrisiswet 1933; 3o. prijsverschillen of heffingen bij den uit voer van crisisproducten op grond van de land- bouw-crisiswet 1933, voor zoover de opbrengst in het buitenland daartoe aanleiding mocht ge ven; 4o. prijsverschillen of heffingen bij den in voer van crisisproducten op grond van de land- bouw-crisiswet 1933; 5o. heffingen ter bestrijding van de kosten verbonden aan distributieregelingen, als bedoeld in het distributieheffingsbesluit 1939. De bedoeling hierbij is, ook voortaan de eerste levensbehoeften, welke een belangrijk deel van het budget voor de lagere inkomens uitmaken, als brood, aardappelen, vetten, schoeisel, kleeding, zooveel doenlijk aan een prijsverhooging te onttrekken. De verwachting wordt uitgesproken, dat door het van den aanvang af instellen van een doel matige financieringsmethode, een zoodanige re geling kan worden verkregen, dat, ook al zullen bijdragen van het rijk tenslotte wellicht niet kunnen worden gemist, deze toch binnen rede lijke grenzen zullen worden gehouden. Voorgesteld wordt voorts een centrale com missie in te stellen, welke den minister van Economische Zaken bij het voeren van het be heer over het fonds van advies kan dienen. De geheele dienst van het fonds omvat een bedrag van ruim 380 millioen gulden. De ge wone diensten van de beide hoofdstukken slui ten, terwijl de kapitaalaienst van het hoofdstuk landbouw en voedselvoorziening sluit met een voordeelig saldo van ruim 32 millioen gulden, „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2 d. Wie heeft voor ons kleeren Van dames, kinderen of heeren' Wil maar telefoneereen, En prompt, zonder dralen, Laten wij 't bij u halen- Telefoon 12255. Postgiro 212793. /riirïp/ TJMNftN'j HOLLAND—AMERIKA LIJN. Sdam 10 van Rotterdam te New York. STOOMVAART MIJ.' NEDERLAND. Moena (thuisr.) 11 te Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat 10 van Genua n. Batavia. Djamtbi 10 van Basrah via Britsch-Indië n Ned.-Indië DE GLADDE WEGEN. Een lezer, de heer Z., meent dat de verkeers middelen te Haarlem in de dagen der gladde stra ten, niet behoorlijk gefunctionneerd hebben. Maan dagavond tusschen 6.15 en 7 uur, het oogenblik waarop velen zich uit de stad huiswaarts begaven, werd slechts met één wagen gereden. Het was al 's middags om 1 uur glad geworden, zoodat de tramdirectie op een zeer druk vervoer in de avond uren had moeten rekenen. Daardoor konden velen niet op tijd vervoerd worden. Voorts meent de heer Z. dat niet alles gedaan is om het rijden van de autobussen zoo spoedig moge lijk weer te kunnen hervatten. Aan het eindpunt van lijn 1, MiddenwegVan Nesstraat, was bijna niets gedaan door den direc teur der Reiniging, of althans onvoldoende om het mogelijk te maken dat daar gereden en gekeerd werd. Weliswaar was de Orionweg gepekeld, doch daar rijdt geen bus. De forensen van het Delft- laankwartier zijn toch ook belastingbetalers en de gemeente moet zorgen dat ze door den dienst, die daarvoor is aangewezen, goed bediend worden. Dit had gekund als deze route direct geheel grondig onderhanden was genomen. Bij de halten van alle autobussen, die toch niet zoo talrijk zijn, had de gemeente zand moeten strooien opdat de bussen behoorlijk hadden kun nen remmen. Ook was het instappen voor de pas sagiers dan vergemakkelijkt. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in het Verkoop lokaal Notarishuis te Haarlem op Donderdagavond 11 Januari. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Wil- helminastraat no. 42, groot 2 aren, 55 centiaren, f 9200, H. K. Junge q.q. Het pakhuis met bovenwoning en erf te Haar lem aan de Korte Heerenstraat No. 18, groot 1 are, 55 centiaren, f 5425 M. H. Staal. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Korte Heerenstraat no. 20, groot 1 are, 55 c.A. f 1835 P. Lodder. Het woonhuis met erf te Haarlem aan het Wijde Geldelooze Pad no. 27, groot 96 centiaren, f 1800 J. A. H. Goossens Het woonhuis met bovenwoning.en erf te Haar lem aan de Ripperdastraat no. 30, groot 1 Are. f 4010, mej. J. C. P. Bijl. Het winkel-woonhuis met werkplaats, waarin mederij en erf te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht no. 39, groot 3 aren, 70 centiaren f 14000 J. J. Reyenga q.q. De huizen en erven te Haarlem aan de Barendse- straat nos. 6a, 6b, 6c en 6d, samen groot (met straat) 2 aren, 35 centiaren en het huis en erf te Haarlem aan de Barendsestraat no. 4, groot 54 centiaren, f 3345 J. Heuperman q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Drappenier- straat nos. 14 zwart en rood, groot 52 centiaren, f 1570 Mr. B. E. van Tijn q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Thomson- laan no. 60, groot 1 are, 35 centiaren, f 4160 J. W. Waalewijn q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Teylerstraat no. 1, groot 66 centiaren, f 1900 H. Akersloot. Een huis en erf te Haarlem aan de Brouwers straat no. 41, groot 56 centiaren, f 1100 H. J. van Goor q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Dr. Leyds- straat no. 41. groot 64 centiaren, f 2560 F. M. Heerkens Thijssen q.q. Twee huizen en erven te Heemstede aan de Kastanjelaan nos. 13 en 15, samen groot 2 aren, 11 centiaren, f 3425 J. H. H. van den Putten q.q. Het heerenhuis met erf en tuin te Heemstede aan de Lanckhorstlaan no. 12 (grenzende aan het hierna, genoemde perceel), groot 2 aren, 9 centiaren f 5700 H. N. Verdel q.q. Het heerenhuis met erf en tuin te Heemstede aan den Crayenestersingel no. 2, groot 1 are, 90 cen tiaren, f 5700 H. N. Verdel q.q. Een woonhuis met erf en grond te Haarlem- Noord, aan de Floresstraat no. .61, hoek Atjehstraat groot 1 are, 86 centiaren, f 4330 J. J, Jak. Een villa met erf en tuin te Santpoort aan den Duinlustparkweg no. 57 A, groot 2 aren, 40 cen tiaren, f 4600 Opgehouden. TOONEELVEREENIGING „J. J. CREMER". De Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cremer" kondigt voor 17 Januari a.s. een tooneelvoor- stelling in den Stadsschouwburg aan. Opgevoerd wordt „Vrijdag, de dertiende", een kluchtig spel in drie bedrijven door J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker. Van dit kluchtige spel 2!ullen ook weer voor stellingen worden gegeven voor militairen, hier en elders. Het groot bal-masqué wordt dit jaar gehouden op Zaterdag 3 Febrlari a.s. in alle zalen van het gebouw van den H.K.B. De jury bestaat uit de heeren Carel van Hees, Henk Bakker en Huib Tuninga. VOOR DE VEREEN. „HERSTELLINGSOORD VILLANDRY". Ten bate van de Vereeniging Herstellingsoord „Villandry", vereeniging van personeel in dienst van Sipoor- en Tramwegen en andere aan het Spoor- en Tramwegbedrijf verwante transport ondernemingen, zal Zaterdag 13 Januari a-s. in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertge bouw te Haarlem een propaganda-avond worden gehouden, met medewerking van de Eerste Haarlemsche Piano-Accordeon-Vereeniging „Ac- cordia". directeur Herman Teunissen en van Jan Brink's Gezelschap „De Blauwe" Vogel". Als spreker zal optreden de heer C. Cramer, bestuurst ijd van „Villandry". Na afloop wordt er gedanst. Zonda^middagconcert H. O. V. Medewerking van Dubbel Gemengd Kwartet „Bach". Aan het Zondagmiddagconcert, dat 14 Ja nuari a.s. door de H. O. V. zal worden gegeven verleent het dubbel gemengd kwartet ,3ach" medewerking. Het concert, dat onder leiding van Marinus Adam staat, wordt geopend met de bekende en geliefde Symphonie in Es gr. terts van W. A. Mozart, waarna het dubbel gemengd kwartet „Bach" „Tenebrae Factae Sunt" en „Eram quasi agnus" van Palestrina en „Pater Noster" van Verdi ten gehoore zal brengen. Na de pauze zingt „Bach" drie liederen van Hollandsche componisten nl. „Zorgennacht" van Nico Hoogerwerf, „Kerstliedje" van Bernard Diamant en „Harpzangh" van Philip Loots. Het orkest vervolgt dan met ,Le chasseur maudit" van César Franck en het concert wordt met de „Marche Hongroise" van Hector Berlioz besloten. HET PRINSELIJK GEZIN WEDER IN DE RESIDENTIE. 's GRAVFJNHAGE11 Januari. Het Prinse lijk Gezin is gisteren van Soestdijk teruggekeerd en heeft zijn intrek genomen in het Paleis Noordeinde. Want H-O en Quaker zijn rijk aan Vitamine B„ het edele element van gezonde voeding. Dagelijks moet het lichaam Vitamine B, krijgen, want het kan er geen voorraad van maken. H-O en Quaker zijn bovendien rijk aan eiwit voor stevige spieren en weefsels; rijk aan belangrijke minerale stoffen, ijzer en phosphorus, voor krachtig bloedkrachtvoedsel, dat niet dik, maar sterk en on vermoeibaar maakt. Bij het ontbijt, of als nagerecht, altijd smaakt H-O of Quaker even heerlijk. Dit tien keer geroosterd haver mout wordt, volgens een speciaal procédé, gemaakt van de beste zongerijpte haver ter wereld. Dat is de reden, dat alleen bij H-O en Quaker de volle voedings waarde en de heerlijke smaak voor U behouden blijven. Niet elk pak havermout is eebter H-O of Quaker. Sta er dus op, dat men U het origi- neele pak geeft. Dan alleen kunt U er zeker van zijn,de onveranderde, gewaarborgde kwaliteit te ont vangen. 't Lekkere H-O of Quaker bespaart U tijd en geld en uw geheele gezin smult er van. Denk er aan: Koop vandaag nog een pak bij uw kruidenier. GRATIS beschikbaar zoolang de voorraad strekt „Het Meesterboek der Tooverknnst" voor 2 Quaker of H-O mannetjes. Knip ze uit de Quaker, H-O of Kwix pakken en zend ze gefrankeerd, met nw adres, aan Quaker, afd. 33 Postbus 905, Rotterdam. (Adv. Ingez. Mei Schaatswedstrijden voor mili tairen te Zandvoort. Onder leiding van den heer Van der Put, werden Donderdagmorgen op den vijver in Plan Noord te Zandvoort schaatswedstrijden georganiseerd voor militairen. Eerst werd gereden een snelheidswedstrijd over 500 M. De uitslag hiervan luidde als volgt: 1. Hoijnck van Papendrecht; 2. Smaak; 3. Meyerhof; 4. Fy'ma; 5. Vrijburg. Hierna volgde een wedstrijd in het schoonrijden om twaalf bochten, waarbij niet alleen op stijl, maar ook op tijd werd gelet. De uitslag luidde: 1. Kerk- laan; 2. Vonk; 3. v. d. Wel; 4. Van Klaveren; 5. Van Horiclc. De ijspret te Hillegom. Bijna overal kan nu op de slooten en vaarten in Hillegom gereden worden. Over het algemeen is het ijs zeer goed berijdbaar. Ook de Leidsche Vaart en de Ringvaart trekken veel publiek en ook hier viert de ijspret hoogtij, dank zij de goéde zorgen van de IJsclub van den Hillegommerdijk. Alleen moet men bij het passeeren van bruggen groote voorzichtigheid in acht nemen. Dit onder vond ook gistermiddag het 7-jarig dochtertje van den heer B. uit de Van Meerbeekstraat, die trachtte onder de Havenbrug door te loopen. Zij zakte door het ijs; gelukkig kwamen omwonenden spoedig te hulp; spoedig mocht het gelukken het meisje uit het water te halen. De heer A. B. had het ongeluk, bij het rijden op een sloot langs de Wilhelminalaan te vallen; hij brak een been. IJsclub „Nova Zembla" te Spaarnclam. De naam „Nova Zembla" heeft voor Spaarndam en omgeving een bekenden klank. Zestig jaar heeft nu deze vereeniging bestaan. Opgericht in 1880, toen een langdurige winter ge brek bij velen deed ontstaan, was haar aanvanke lijk doel door het organiseeren van rij wedstrijden middelen te verkrijgen om de meest behoeftigen te kunnen helpen. Wedstrijden zijn er vele gehouden in den loop der jaren op het IJ en op het Spaarne; groote moei lijkheden heeft het Bestuur moeten overwinnen en het dikwijls onbetrouwbare ijs bracht veel teleur stellingen. Nu ruim tien jaar geleden de beschikking is ver kregen over een schitterende grasbaan, zijn daar mede deze moeilijkheden overwonnen; nu kunnen jong en oud zich veilig vermaken, zoo spoedig de vorst zich doet gelden. De kunstverlichting maakt ook het rijden hij avond zeer goed mogelijk. Het Bestuur ^eft gemeend het zestig-jarig Wedstrijden te Hoofddorp. Door de.ijsclub „De Blauwe Beugel" werden hinderniswedstrijden op d« schaats georganiseerd. Als hindernis had men een kruiwagen geladen met tonnetjes. De prijzen vielen ten deel aan: 1. P. J. Joorej 2. J. Spaargaren, 1 jubileum van „Nova Zembla" niet geheel onge voorbij te moeten laten gaan en organiseert, weder dienende, met medewerking van een commissie op Zaterdag 13 Januari 's avonds een ij sfeest. In de Donderdagavond gehouden vergal werd het aanstaande ijsfeest besproken. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de h A. Oud, A. Ruigrok, J. W. Putte, J. Hartog, D lentgoed. Een dame uit Haarlem had het ongeluk zóó lukkig te vallen, dat ze haar been brak. Lede Eerste Hulp, die op de baan aanwezig waren, bonden haar. Bouwvakarbeiders op de scl Door het bestuur van het Neutraal Verboni werknemers in het bouwbedrijf, afdeeling lem, werd voor haar werklooze leden een scl wedstrijd op den Kloppersingel georganiseerd, dit doel hadden Haarlemsche winkeliers nutti practische prijzen geschonken, waarvoor men dankbaar was, evenals voor de medewerking politie en autoriteiten. De toestand van het ijs. Het bestuur van de IJsvereeniging „Haarle omstreken" (afd. Ijsbond H. Noorderkwaï meldt: Leidschevaart bij Lisse: op vaargeul letten. Delft, Jan Gijzenvaart: goed. Noorder-Buiten Spaarne: goed, op vaargeu ten. Mooie Hel blijft gevaarlijk. Amsterdamsche Vaart tot Sloterdijk: mooi. Ringvaart van Halfweg tot. Cruquius: berijd Z.-B. Spaarne: berijdbaar. Hoofdvaart en Kruisvaart Haarlemmermeer rijdbaar, bij bruggen gevaarlijk. Westeinder plas, Brasermermeer, Kaag: op vaargeul letten, Loosdrechtsche plas en omtrek: mooi. Naar Marken opbinden bij R.-K. kerk te wendam. Alkmaarder-meer: mooi, opletten op vaarj De positie van Nederlandsche arbeiders in Duitschland. Omtrent verlenging van de met de Duitsch geering getroffen regeling inzake werken Nederlandsche arbeiders in Duitschland en Duitsche arbeiders in Nederland, zullen eè in Den Haag besprekingen plaats hebben. De Nederlandsche delegatie zal bestaan uit: A. Verhey, directeur van Werkloosheidsverzek en Arbeidsbemiddeling, hoofd van de delegatie van Lier, adviseur voor de arbeidsbemiddl dr. B. Kapma, rijkscommissaris voor sociale s J. F. Boer, referendaris aan het departement buitenlandsche zaken; J. Grevelink, hoofd va: rijksvreemdelingendienst; H. J. van Santen, d teur van den rijksdienst voor ondersteuning val hoeftige Nederlanders in het buitenland en n Teppema, referendaris aan het departement economische zaken,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10