Gezondheid niet WAAG UW Uil de Omstteken VRIJDAG 12 JANUARI 1940 HA'XREEM'S DAGBEAD Joego Slavisch-Roemeensch contact. Ontmoeting aan de grens. BELGRADO. 11 Januari: Uit betrouwbare bron verneemt men hier, dat Vrijdag aan de joego Slavisch—Roemeensche grens een ontmoe ting zal plaats hebben tusschen Prins Paul, den eersten minister Swetkowitsj en den minister van buitenlandsche zaken Markowitsj eenerzijds en vertegenwoordigers van de Roemeensche regee- ring anderzijds. Officieel wordt hier gemeld, dat Prins Paul met eenige leden van het kabinet naar de Roemeen sche grens is vertrokken „voor een jachtpartij". Goedingelichte kringen wijzen er op dat de felle kou en de sneeuw een jachtpartij zeer onwaarschijnlijk maken. Men veronderstelt dat de verhouding tusschen Roemenië en Hongarije I onder het oog zal worden gezien, alsook de [verdediging van deze landen tegen een even- tueele Russische bedreiging. Wij vernemen dat Joego Slavië heeft toegezegd jaan Italiaansche troepen doortocht te verleenen voor eventueele hulp aan Hongarije tegen een Russischen aanval, echter niet tegen „andere landen". Canadeesche vijfling vervangt de Sovjet Unie. I De vijf Dionnes op de wereldtentoonstelling. NEW-YORK, 12 Januari. De burgemeester van New-York Laguardia heeft thans verklaard dat het bijna zeker is dat de Dionne-vijfling op de wereldtentoonstelling „vertoond" zal worden. Er moeten nog slechts enkele formaliteiten ver vuld worden. Al het geld, dat door de Canadee sche vijfling zal worden opgebracht, zal aan het Canadeesche Roode Kruis worden overgedragen. De vijfling zal in een paviljoen, een copie van hun huis te Callander, op de plaats waar het Russische paviljoen stond, worden onderge bracht. (United Press) Nu Moskou met tegenslagen te kampen heeft. Talrijke arrestaties en executies. STOCKHOLM 12 Januari (Havas). De ontevredenheid bij de leiders van de Sovjet Unie over de tekortkomingen van" de lucht macht in Finland, blijkt niet alleen uit het af zetten van den volkscommissaris voor de lucht vaart Kaganowitsj, doch ook uit 't overplaatsen van den commandant van de luchtmacht in de havens aan de Oostzee, waar Junkertoestellen van verouderd type zijn geconcentreerd. De „Stockholm Tidningen" verneemt verder uit Moskou, dat in verband met den militairen tegenslag talrijke personen zijn gearresteerd en gefusilleerd. 46 vooraanstaande ambtenaren van het volkscommissariaat voor luchtvaart zijn ontslagen. Men zoekt te Moskou naar de oorzaken van het Slechte moreel van de troepen, dat ook blijkt uit de weigering van de gevangen Russen na den slag van Suomussalmi naar Rusland terug te keeren. De Sovjet-commissarissen werden door de muitende soldaten vermoord. De Zweedsche pers verneemt, dat te Moskou en Leningrad oproepen tot de manschappen van het Roode leger zijn gepubliceerd, waarin zij worden aangespoord 't leven van de commissarissen en van de officieren te verdedigen, alsof het hun eigen ji leven was. 1 Een Havasbericht uit Moskou meldt nog dat Sta- lin den chef van den weerkundigen dienst heeft afgezet. Begrafenis Lau Ezerman. AMSTERDAM 12 Januari. Onder groote be- langstelling is hedenmiddag op de begraafplaats .Zorgvlied" het stoffelijk overschot van den acteur Lau Ezerman ter aarde besteld. In de rouwkamer in de Van Eeghenlaan waren verschillende kransen aan 'de kist gehecht. Zoo i( zagen wij kransen van den Stadsschouwburg, van de collega's van het Nederlandsche Tooneel, van het h gezelschap Bouber, het ensemble Ruys èn het ge zelschap Saalborn-Parser. Vele belangstellenden uit tooneelkringen,, vrien den en collega's hebben den overledene op de be- ejgraafplaats de laatste eer bewezen. Daar was namens de gemeente mevrouw mr. Van Dam van Isselt, referendaris en chef van de afdeeling kunst zaken van de gemeente, de heer J. Bendien, admi- nistrateur van den stadsschouwburg, de heer J. Carpentier Alting, vele acteurs en voorts o.a. de heer Carel van Hees, oud-directeur van den schouw- jburg te Haarlem. Mevrouw Rika Hopper was aanwezig namens het tooneelgroepje, waarmee Lau Ezerman den laatsten tijd heeft gespeeld voor de militairen in samen werking met O. en O. Toen de aanwezigen de aula binnentraden speelde de organist, het „Largo" van Handel. Rika Hopper sprak eerst een afscheidswoord. Namens haar collega's bracht zij den overledene dank voor alles, wat hij tijdens zijn leven voor hen was geweest. De heer Carel van Hees zeide als tweede spreker, -dat zijn vrienden en kennissen Lau Ezerman noode 'piissen. „Wij hebben zijn vriendschap, opgewekt heid, humor en goed karakter noodig". Mr. H. van Zutphen schetste in korte woorden, wat Lau Ezerman voor zijn familie is geweest, waarna de heer Van Zutphen Sr. allen voor de be langstelling dankte. De organist bracht vervolgens „Ases Tod" van jGrieg ten gehoore, terwijl bij het uitdragen van het iö stoffelijk overschot het „Adagio" uit de Sonate Pathétique van Beethoven werd gespeeld. Weer een Engelscli schip op een mijn. LONDEN 12 Januari (Havas). Het Britsche s. „Granata" (2719 ton) is vanmorgen aan de oostkust op een mijn geloopen en egzonken. De be manning is door een ander schip gered. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 12 Januari 1940 Bevallen: 10 Jan., Ch. E. BeuckersGrötzsch, d.; A. E. van der Puttenvan Egmond, d.; A. Mooij— Opdam, d. Overleden: 10 Jan., A. M. C. Wintering, 87 j., Has- ilaersplain; 11 Jan., H. Th., 2 m., z. v. Th. B. J. van Lieshout, Billitonstraat; E. Hessels, 77 j., Voor- d uitgangstraat; A. Kammeijer, 39 j., Spaarnelaan; A. der HoefSchuitema, 67 j., M. v. Heemskerk straat; J. H. Damiaansvan Ti l, 76 j., Haarlem- mêrliedestraat; T. KerkhofSchram, 63 j„ Lange d Poellaan Ondertrouwd: 12 Jan., P. M. M. Asselberghs en nfW. Maeré t Spanje steunt de vredesactie van den Paus. VATICAANSTAD, 12 Jan. Door bemiddeling van den Pauselijken internuntius in Spanje is hier een memorandum overhandigd, waarin Franco mede deelt zich te scharen achter de actie van den Paus voor den vrede en tegen de uitbreiding van het communisme in Europa. (United Press). WATERPOLO DE WINTERCOMPETITIE. Door de wedstrijden van Zondag en Dinsdag is de derde afdeeling van de Wintercompetitie een flink stuk opgeschoten. H.P.C. 4 leed Zon dagavond haar eerste nederlaag tegen Haarlem *3. D.W.R. 3 ging roemloos ten onder tegen H.V GB. 3 door met 70 klop te krijgen. Het zal in deze afdeeling in hoofdzaak een strijd wor den tusschen Haarlem 3 en H.V.G.B. 3, in wel ken strijd wij aan Haarlem 3 de beste kansen geven, omdat de wedstrijd, die waarschijnlijk de beslissing moet brengen, een uitwedstrijd voor H.V.G.B. 3 is, die op Zondagavond gespeeld moet worden. De ranglijst is thans als volgt: SCHAATSENRIJDEN DE ELFMERENTOCHT IN FRIESLAND. Uit Sneek: liet plan tot het houden van een elfmerentocht door den Z.W. hoek van Friesland heeft eenige wijziging ondergaan. .Door de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Sneek en te Langweer zijn ijstochten uitge schreven op Zaterdag 13 Januari; de toeris- tentocht begint en eindigt te Sneek; vertrek tusschen negen en elf uur bij de Waterpoort; de prestatietocht begint en eindigt te Langweer; vertrek 10 uur van het Badpaviljoen aldaar. De afstand van beide tochten bedraagt plun. 80 KM. VOORBEURSOVERZICHT. Sedert den aanvang van het nieuwe jaar blinkt de wisselmarkt te Amsterdam zeker niet uit door belangwekkendheid en heden had zij ook een weinig interessant voorkomen. De Nederlandsche gulden was overigens weer goed prijshoudend en de buitenlandsche deviezen waren meerendeels eerder iets lager. De Ameri- kaansche dollar, die bij de opening werd ver nomen tegen. 1.87 3/8l.üiy2 werd in het ver dere verloop in hoofdzaak afgedaan in de om geving van 1.87 5/16. De reactie in Wallstreet kwam aan de appre ciatie van het Amerikaansche ruilmiddel allicht niet ten goede. Het Britsche pond bewoog zich tusschen 7.40 en 7.41. Fransche francs waren 4.19 1/44.20 1/4, belga's 31.50—31.53, Zwitser- sche francs 42.0142.05. Duitsche marken 75.10 —75.20. De Scandinavische deviezen waren als volgt: Oslo 42.60, Kopenhagen 36.20, Stockholm 44.65. De termijnmarkt gaf een kleine inkrimping te zien voor het disagio van termijnponden en dit bedroeg resp. 2 cents voor 1 maand en 7 cents voor 3 maanden. Ook het disagio voor Belga's, vooral op korten termijn was iets geslonken en bedroeg thans 10 cents voor 1 maand en 32 cents voor 3 maanden. In den niet officieelen effectenhandel op de Amsterdamsche vroegbeurs bestond een lichte lijk gedrukte stemming. De handel was van mi nimale proporties. Een en ander hield klaarblij kelijk verband met de daling in Wallstreet. De Amerikaansche shares waren algemeen lager. Ook de locale fondsen waren iets naar beneden gekomen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 7.40'/2 Berlijn 75.15. Parijs 4.19 3/4 Brussel 31.51 V2 Zwitserland 42.03 Kopenhagen 36.20 Stockholm 44.65 Oslo 42.60 New York 1.87 7/16 Italië: Vrije lire 9.55 Reislir 8.60 Bankpapier 6.25. OCHTENDBEURS. Koersen van de OChtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 261 263. AKU 37/4 Lever Bros 9696 1/4 Beth. Steel 57^—57 3/4 U. S. Steel 46 5/87/8 Republic Steel 16 3/8—16 3/4 Anaconda 22 5/822 3/4 Shell 9 7/16—Q1/2 Tidewater Ass. Oil. 8 9/16 gesp gew. gel verl. pnt. v.-t. H.V.G.B. 3 5 4 0 1 8 27—7 Haarlem 3 4 3 0 1 6 13—6 H.P.C. 4 3 2 0 1 4 8—5 De Ham 3 0 0 3 0 3—15 D.W.R. 3 3 0 0 3 0 0—18 De (wee nieuwelingen in de vierde afdeeling, Haarlem 5 en V.Z.V. 3 bestreden elkaar ook. De Velsenaren hadden den eerste-zevental-speler Janus in hun gelederen en wonnen met 51. De reeds gespeelde wedstrijden tegen Velserend worden geannuleerd, waardoor de ranglijst er nu als volgt uitziet: gesp. gew. gel verl. pnt. v.-t. Haarlem 4 2 1 1 0 3 6—2 Watertr. 2 1 1 0 3 4—2 V.Z.V. 3 1 1 0 0 2 5—1 Haarlem 5 1 0 0 1 0 1—5 K.Z. 2 0 2 0 2—6 Voor den komenden Zondag staan enkele be langrijke wedstrijden voor de damesafdeeling op het programma, n.l. Haarlem 1V.Z.V. en H.P.C. D.WR. 2. Van de uitslagen van deze wedstrij den is niet veel te zeggen, al staan Haarlem 1 en D.W.R. 2 er momenteel het beste voor. H.V.GD. 1 krijgt de komende week een moei lijk programma. Zondagavond komen de rood- witten tegen Haarlem 1 en Dinsdagavond tegen Nereus 1 uit. D.W.R. 1, dat Zondagavond met 43 van U.Z.C. verloor, krijgt komenden Zondag gelegenheid zich te herstellen tegen Star uit Utrecht. Het volledige programma voor Zondagavond is als volgt: Haarlem 1V.Z.V. da., Haarlem 1 H.V.G.B. l, D.W.R. 1—Star, Watertr.—K.Z., H.P.C.D.W.R. 2 da. 'lllllllllllllIIIIIIIlilMllllllllilllllffl ZANDVOORT OUDERAVOND SCHOOL B. Op den Ouderavond van school B, werd door den heer Groenendaal uit Haarlem een interes sante film over de Jeugdherbergen in Neder land vertoond. De ouders kregen wel een zeer goeden indruk hoeveel er voor de jeugd al trekkende Is te ge nieten. Na de pauze werd de scheidende secretaris van de Oudercommissie, de heer A. v. d. Bos, har telijk toegesproken door het hoofd van school B. den heer H. van Ekeren. Tot lid van de Oudercommissie werd gekozen de heer Melkman. De heer A. Paap, voorzitter van de Oudercom missie sloot de vergadering. BEEN GEBROKEN. Terwijl de heer en mevrouw Van Splngelen Donderdagmiddag op het Zeemeeuwen terrein bezig waren met het oefenen in het schoonrijden kwam ze beiden te vallen, waatlbij mevrouw Van Spingelen haar linkerbeen juist boven haar schoen brak. De assistent van dr. Van Faassen was spoedig ter plaatse. Intusschen was de eerste hulp reeds verleend door den heer Loos. De patiënte werd per auto naar huis vervoerd. MUZIEKKAPEL ZANDVOORT. De muziekkapel Zandvoort onder leiding van den heer R. van 't Hoff geeft Woensdag, 17 Jamiari een uitvoering in Groot-Badhuis. Mede werking wordt verleend door de zangvereeniging Credo Canto onder leiding van den heer F. de Nobel. Achtereenvolgens zullen worden uitgevoerd: Prinz Eitel-Friedrich marsch, Loreley-paraphrase. St. Cecilia, ouverture, Strauss-Walsen potpourri. Sabre et Lance, Veni Creator, In Monte Dliveti, Tristis est, Koor van engelen en Slotkoor uit het Weihnachtsoratorium van Schütz, Dorn- roschens Brautfahrt, Verschmahte Liebe, Oreste en Marche finale. Na afloop bal onder leiding van den heer J. Stol. SERVICE BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Bij de vuurpotten, die op het perron van het station te Den Borch zijn geplaatst, kunnen de verkleumde wachtende reizigers zich warmen. BEVERWIJK Nieuwjaarsuitkeeriiig aan het personeel. Naar wij vernemen zal de directie van de Bever- wij ksche Conservenfabriek N.V. aan het perso neel deze week een extra-Nieuwjaarsuitkeering doen. De haven is toegevroren. Thialf heeft eindelijk ook de Beverwijksche naven en de Pijp in zijn macht gekregen. Dins dag is het nog aan een motorboot mogen ge lukken het sterke ijs te verbreken om een ijs vrije ligplaats op te zoeken. Urenlang is men bezig geweest om door de vastgevroren schot sen heen te komen. Gisteren heeft echter geen enkele schipper een poging gewaagd, omdat het ijs al te sterk was. Betrouwbaar en berijdbaar is het allerminst omdat door de pogingen door het ijs heen te komen geulen zijn ontstaan. Bo vendien maken de vele schotsen het onmogelijk om op dit ijs te rijden. Ongeval bij het schaatsenrijden. Dame brak een pols. Gistermiddag kwam op een van de ijsbanen in de Adrichemstraat een dame ten val, waar door zij een pols brak. Nadat de eerste hulp was verleend werd de onfortuinlijke schaatsenrijdster per auto naar haar woning vervoerd. VELSEN De R.-K. Staatspartij en de Groep-Heeremans De R.-K. Staatspartij ontkent hereenigingspogingen. In verband met de geruchten omtrent pogin gen. die In het werk worden gesteld om te ge raken tot eenheid tusschen de R.K. Staatspartij en de groep Heeremans, deelt men ons van de zijde der Staatspartij mede, dat door daartoe be voegde instanties der Staatspartij geen onder handelingen of besprekingen met de groep Hee remans zijn gehouden en daartoe geen enkele aanleiding bestaat. In verband met deze ontkenning merken wij op, dat al mogen dan door „bevoegde instanties" dergelijke besprekingen niet zijn gevoerd, dit toch wel het geval Is geweest door een vooraan staand lid der R.K. Staatspartij, die dit dan klaarblijkelijk eigener beweging heeft gedaan PERSONALIA. Voor het diploma Ned. Handelscorrespondentie (Ver. v. Leeraren in de Handelswetenschappen) slaagde onze plaatsgenoot de heer A. v. d. Does HAARLEMMERMEER KLEINE KNAAP REDT DRENKELING. De 10-jarige E. D. van den Leimuiderdijk uit deze gemeente waagde zich op onbetrouwbaar ijs in de Ringvaart met het gevolg dat de knaap erdoor zakte. De eveneens tienjarige H. L. die met de fiets passeerde, ging den jongen kruipende te hulp en wist hem op den wal te trekken. Een dapper staaltje van een jeugdigen redder. REIGERLEVEN. De reigers hebben het dezen winter hard te verduren. Op verschillende tochten in den Haar- lemmermeerpolder vonden we reeds ingevroren dieren. Donderdag kwam op het erf van den heer P. aan de Benneforoekerweg een reiger den aldaar werkenden v. d. S. tegemoetstappen, versuft van honger en kou. De heer v. d. S. kon het dier gemakeklijk op nemen en verzorgde het in een verwarmde kas. IN EEN WAK GEREDEN. Gisteren toog een vijftal jongens uit Nieuw- Vennep er op uit om op de schaatsen over de Haarlemmermeersche wateren een flinken tocht te maken. Van Nieuw-Vennep werd de tocht, langs den Rijksweg gereden en alles ging voorloopig naar wensch, totdat alle vijf op een gegeven moment in een wak terecht kwamen. Gelukkig dat de waterstand in Haarlemmermeer laag is; daar door konden de jongens zichzelf redden. Met een nat pak en hevig geschrokken, keerden ze naar de ouderlijke woning terug. Door de felle zon hadden ze het wak te laat opgemerkt. DOOR HET IJS GEZAKT. Gisteren reed de 18-jarige B. uit Nieuw- Vennep over de Hoofdvaart en meende, dat het ijs onder de brug voor hem ook sterk genoeg was, niettegenstaande hij door anderen gewaarschuwd werd en de doorgang onder de brug was afgezet. B. stoorde zich niet aan den goeden raad en reed onder de brug door. Het duurde niet lang of hij zat tot zijn ooren in het water en verwondde daarbij het voorhoofd zoodanig dat hij. na gered te zijn, zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. DE WITTE VLAG STAAT ER WEER. Als een waarschuwing voor de schaatsen rijders, wapperde Donderdag voor het Polderhuis te Hoofddorp weer de witte vlag met de woor den „machines werken". Er werd echter op de Hoofdvaart druk gereden, waaruit blijkt, dat velen in de meening verkeeren, dat het ijs voor loopig sterk genoeg zal blijven en er nog niet zoo gauw ongelukken kunnen gebeuren. Hierin kon men zich toch wel eens vergissen en daaroor wordt voorzichtigheid aanbevolen. Ook is een waarschuwing niet overbodig voor het ijs in de genievaart alhier, dat op sommige plaatsen door de aanwezigheid van wakken hoogst onbetrouwbaar is, terwijl ook vele toch ten hier en daar vooral bij de bruggen open liggen en de grootst mogelijke voorzichtigheid eischen. MIL TVUURGEV ALLEN. ..Het aantal in Haarlemmermeer geconstateerde gevallen van de besmettelijke veeziekte „milt vuur" is met één vermeerderd en bedraagt thans 4. AANRIJDING OP DEN RIJKSWEG. Donderdagmiddag had op den Rijksweg in de gemeente Haarlemmermeer een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, beladen met zout en bestuurd door W. uit Amstelveen en een verhuls- wagen van D. G. uit Amsterdam, bestuurd door W. De bestuurder van de verhuisauto, die de vrachtauto Inhaalde, week bij het passeeren niet voldoende naar links uit, met het gevolg, dat een botsing plaats vond. Door den schok kwam de vrachtauto deels in de langs den weg gelegen tocht terecht. De bestuurder klaagde over in wendige pijn en is per luxe auto naar zijn wo ning gebracht. De rijkspolitie, die aldaar pas seerde, stelt een onderzoek in. •Dit. stijve en pijnlijke gewrichten, verstoorde nachtrust en verlies van kracht. En wel. doordat het bloed dan niet geiulverd wordt var de erin voorkomende onzuiverheden dooe deze bioedflltreerende organen. Last het zoo ver niet komen: voorkomen Is beter dan genezen. Qebrulk tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds laren bekend als het dluretlsch middel bU uitnemendheid. Zorg. dat uw bloed steeds zuiver, krachtig an leve» gevend blijft. (Adv. Ingez. Med.) Doodelijk ongeval op den Lisserweg. Wielrijder door auto aangereden. Donderdagmorgen reed de wielrijder J. v. O., wonende in den Lisserhoek te Haarlemmermeer, over den Lisserweg binnen de gemeente Haar lemmermeer om naar zijn werk te gaan. Hij werd aldaar ingehaald door den autobestuurder v. d. V. De autobestuurder, die volgens zijn zeggen verblind werd door de felle zon, zag daardoor den wielrijder niet en reed dezen aan. hoewel hij zich geheel op het rechtergedeelte van den rij weg bevond. De wielrijder werd tegen den grond geworpen en bleef op de plaats bewusteloos liggen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp Inge roepen van dokter Van Haeringen te Nieuw- Vennep, die een schedelbasisfractuur constateerde en opneming in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Per gemeentelijke ziekenauto is het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, alwaar hij kort na aankomst overleed. De gemeente-politie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. De auto Is in be slag genomen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus Adrianus Cornells, z. v. H. Timmers en A. M, Lamboo; Dirkje, d. v. H Schalk en M. v. d. Heiden; Maria Louisa, d. v. Th. P. Ver- couteren en W. Luke; Cornelia, d. v. J. F. Nap en M. Voogt; Margaretha Johanna, d. v. L. C. Baas en J. van der Luit; Petrus Johannes, z. v. J. Uitermark en J. C. Bol; Cornells, z. v. J. van Grootveld en G. van Rijswijk. Ondertrouwd: Barend Adriaan Bax, oud 28 jaar en Trientje Hazenberg, 21 jaar; Johannes Jacobus Turk, 29 jaar en Cornelia Jonkman, 23 jaar. Getrouwd: Johannes Janson, 26 jaar en Theodora Vlaar, 25 jaar. Overleden: Hendrik Marinus Mölman, 60 jaar, geh. met I. S. P. de Wolff; Gijsberta Combee, 15 maanden, d. v. L. Combee; Adriana Maria Sweep, 61 jaar, wed. v. F. J. B. de Lelij- te Amsterdam; Gijsbert van der Bor, 51 jaar, geh. met A. Tak; Huig den Butter, 70 jaar, ,geh. met C. Vooijs. OVERVEEN AANRIJDING OP DE VRIJBURGLAAN. Donderdagmiddag had op de Vrijburglaan hoek Mauricialaan te Overveen een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's: een werd be stuurd door den heer J. V. M. S. en de andere door den heer M. A. J. S. beiden uit Haarlem. Een van de bestuurders reed in de richting Ju- lianalaan, slipte door de gladheid van den weg en kwam in botsing met de andere auto. De auto's werden zeer ernstig beschadigd; één moest worden weggesleept. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. AERDENHOUT AANRIJDING. Donderdagmiddag kwart voor over drie reed een auto bestuurd door den heer J. W. D. uit Overveen op den Bentveldweg in de richting Zandvoort. Van tegenovergestelde richting kwam een auto bestuurd door den heer P. H. de B. wonende te Haarlem met vrij groote snelheid. Deze auto vloog uit de bocht en kwam met de andere auto in botsing. Beide auto's werden be schadigd. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Proces-verbaal werd opgemaakt. BLOEMENDAAL UITVOERING VOOR O. en O. Op Dinsdag a.s. geeft het harmoniecorps Sursum een uitvoering in Vreeburg onder lei ding van den heer J. A. Meng, voor de mili tairen. Met muzikale gedeelte zal worden afgewisseld met humoristische voordrachten. AUTO'S ERNSTIG BESCHADIGD. Donderdagmiddag half vijf had op de Kleverlaan hoek Verbindingsweg een aanrijding plaats. Een auto uit de richting Haarlem komend, werd bestuurd door den heer T. F. F. uit Cas- tricum, de andere auto kwam van den Verbin dingsweg en werd bestuurd door H. de V. uit Bloemendaal. Deze wilde links af naar de Kle verlaan. Beide bestuurders hebben elkander te laat opgemerkt en botsten tegen elkaar. De auto's werden ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. HEEMSTEDE KUSSEN IN BRAND GERAAKT. Donderdagavond had de dienstbode in per ceel Wipperplein 15 op haar kamertje een pe troleumkachel aangestoken. Vermoedelijk is er een kussen van een bij dit kacheltje staanden stoel afgegleden naar de kachel, zoodat het in brand raakte. Het meisje had de tegenwoordigheid van geest het brandende kussen uit het raam in de dak goot te werpen waar het daarna met water werd gebluscht. De brandweer rukte uit, doch be hoefde geen dienst te doen. IJMUIDEN VTarktberichten en besommingen. Tarbot 165 ct. per K.G. Tong 170108 ct per K.G. Zetschol f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 21f 10 per 50 K.G. Bot f 9 per 50 K.G. Schar f 9—f -5.50 per 50 K.G. Besomming Deensche kotter: E 19 f 1090. Hollandsche kotter: TH 14 f 230.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11