DINSDAG 16 JANUARI 1940 H A "A" R E E M'S D A G B E X D KOORTSPOÉDERS 7ictppoeder ookbij periodieke. pij non. voor vrouwen een u/rkomsr, Engeland protesteerde tegen de Amerikaansche neutralileitswet. Onlangs heeft de Britsche regeering in een nota geprotesteerd tegen <le Amerikaansche neu- traliteitswet, die naar haar meening een discri minatie tegen de Britsche scheepvaart bevat, omdat zij bepaalt, dat de eigendom van Ameri kaansche goederen aan een eventueelen kooper moet worden overgedragen, alvorens deze goede ren aan boord van een Engelsch schip worden gebracht. Voor neutrale schepen geldt die be paling niet De ^Amerikaansche regeering heeft dit protest thans afgewezen. Cordell Huil heeft verklaard dat de passage in de wet. waarop het Britsche protest betrekking heeft, bedoelt te voorkomen dat de Vereenigde Staten in den Europeeschen oorlog worden gewikkeld. Deensche piloten op Zweedsche luchtlijn. Het Deensche ,,Extrabladet" vetrneemt dat Zweden zooveel piloten van de burgerluchtvaart in militairen dienst heeft geroepen, dat het voor de civiele luchtvaart een beroep op Deensche vliegers hëeft moeten doen. Zoo wordt op de lijn Stockholm—^Berlijn door Denen gevlogen. De grootste bommenwerper ter wereld. De Douglasfabrieken bouwen, naar van wel ingelichte zijde te Washington wordt vernomen een zeer grooteri bommenwerper voor het Ameri kaansche leger. Dit vliegtuig wordt de grootste bommenwerper ter wereld. De proefvluchten met dit toestel zullen in den zomer beginnen. De vleu gelspanning van het toestel is 61 meter, het ge wicht bedraagt 70 ton en de actieradius 9600 tot 11.200 K.M. Naar verluidt zijn de plannen voor het toestel eenigen tijd geleden gestolen, doch de „G-men" zijn erin geslaagd ze terug te vinden. De „Reiger"-vlucht naar Zuid- Afrika. Op het vliegveld te Athene, waar de „Reiger" Maandagmorgen le 9.40 uur Amsterd. tijd. aan kwam, werden bemanning en passagiers verwelkomd door den Nederlandschen gezant te Athene, C. Ba ron van Breugel Douglas. Deze deelde mede, dat de Koning van Griekenland de directeuren der K. L. M., de heeren Plesman en Martin, heeft benoemd resp. tot groot-officier en tot commandeur in de Ordre Royale Phénix. De heer Moes, hoofdinspecteur van de K. L. M. op de Indië-lijn, werd benoemd tot ridder in de orde van George 1. Toen de ..Reiger" weer was gestart, cirkelde het vliegtuig, alvorens in zuidelijke richting te verdwij nen, laag over de Akropolis. Te 14.40 uur Maandagmiddag passeerde de „Rei ger" de Afrikaansche kust op een hoogte van 300 M. Het toestel vloog daarop langs de Nijldelta naar Kairo. De „Reiger" is om 7.50 (A. T.) te Luxor geland en daar gebleven tot. 9.40 uur (A. T.). Tijdens dit oponthoud brachten de luchtreizigers een bezoek aan den beroemden tempel in de omgeving van de stad. Het toestel volgde af en toe den Nijl. Men kon o.a. de stuwdammen zien. Om 11.30 arriveerde de '„Reiger" op het vliegveld van Wadi Haifa. Vanmorgen te 5.35 uur Amsterdamsche tijd is het van Kairo vertrokken naar Luxor. In Kaïro zijn de heeren Van Veen en Kreek als passagiers ingestapt. Gemeente Alkmaar in het gelijk gesteld. Het P. E. N. op dwangsom verplicht stroom te leveren. De Haarlemsche Rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in het geding tusschen de pro vincie Noord-Holland (P.E.N.) en de gemeente Alkmaar. De Rechtbank heeft allereerst bepaald, dat de gemeente Alkmaar als eischeresse ont vankelijk moet worden beschouwd en dat de pro vincie verplicht is aan Alkmaar elke gewenschte hoeveelheid stroom te leveren. Verder moet de provincie zich onthouden van eiken maatregel die deze levering in gevaar kan brengen. De Recht bank stelde een dwangsom van 10.000 vast, te betalen voor eiken dag, dat het P.E.N. in gebreke zou blijven aan Alkmaar stroom te leveren. Verder wordt de provincie tot betaling van een gelijken dwangsom veroordeeld indien zij eenige handeling zou verrichten, weLke op die veroordeeling inbreuk mocht maken. Door deze uitspraak kan Alkmaar dus zelf de electriciteit blijven distribueer en. Zooals men weet wenschte het P.E.N. deze distributie te Alk maar aan zich te trekken. Voor de gemeente Alkmaar trad op mr. A. E. J. Nijsingh uit Den Haag en voor de provincie: mr. A. baron van Haersolte uit Amsterdam. Vier Belgische militairen bij brand omgekomen. BRUSSEL, 16 Jan. Vannacht is brand uitge broken in een kazerne, welke bezet was door Ar- densche jagers. Er zijn vier dooden te betreuren, 15 militairen werden gewond. De aarde beeft nog in Klein-Azië. ATHENE, 16 Jan. (D.N.B.) Nog steeds is aan de aardschokken in Klein Aazië en de Aegeïsche Zee geen eind gekomen. Nadat op 6 Januari nabij het eiland Kreta een aardbeving was gevoeld, wordt heden van het eiland Chios een middelster- ke aardbeving gemeld, welke echter geen schade van beteekenis heeft aangericht. HET JUBILEUM VAN DEN COMMISSARIS DER KONINGIN. Ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van den Commissaris der Koningin in Noord- Holland, Mr. Dr. A. baron Röell, staan in het Tijd schrift voor de stroomverbruikers van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland een goed- gelijkende foto van den jubilaris en een artikel, waarin de aandacht op dit jubileum gevestigd wordt. BRANDJE IN KLEERENKAST. Hedenmorgen omstreeks 9 uur brak brand uit in een kleerenkast van het perceel Cheribon- straat 34. Bewoners en buren wisten met eenige emmers water het vuur te blusschexx, Eenige kleedingstu'kken waren verbrand. De brand is ontstaan doordat men een lucifer aanstak om in de kast te kijken. Achterkamer en keuken van woning uitgebrand. Maandagavond omstreeks 9 uur ontdekten buren tijdens afwezigheid der bewoners, dat er brand was uitgebroken op de eerste verdieping van de woning, Scheepmakersdijk 9 te Haarlem. De brandweer, die onmiddellijk werd gewaarschuwd was spoedig ter plaatse. Het bleek dat de brand was ontstaan in de keuken waar een petroleum kachel stond. Het vuur werd met een slang op de waterleiding gebluscht. De keuken en de aan grenzende achterkamer brandde vrijwel geheel uit. De bewoner, de heer M. was verzekerd. ZEILEN HAAALEMSCHE ZEILVEREENIGING. Voor de H.Z.V. zal Woensdagavond in café restaurant Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem de bekende film betreffende „Het werk der Noord- en Zuid-Holl. Redding Mij." worden vertoond; tevens zal een en ander over deze in stelling worden verteld. De H. Z. V. stelt ook gaarne de leden van de Haarlemsche zusterverenigingen in de gele genheid deze filmvertooning bij te wonen WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.46 Berlijn 75.25. Parijs 4.23. Brussel 31.56K. Zwitserland 42.10. New-York 1,87 13/16. 12.00 uur. Londen 7.46X. Berlijn 75.25. Parijs 4.22J4. Brussel 31.56 Zwitserland 42,10. Kopenhagen 36,25. Stockholm 44.70. Oslo 42,67 V2. NewYork 1,8734. Italië: a. Vrije Lire 9.55 b. Reislire 8.60. c. Bankpapier 6.25. BURGERLIJKE STA NL HAARLEM. Bevallen: 14 Januari G. TerreehorstWalters d., L. C. C. DucrotStinis z., J. Kornelissen Vlaanderen d„ 13 Jan. J. van der Wal—Flobbe z„ 15 Jan. W. den Hollandervan der Plas z„ M. Rijkbest—Huigsloot d., 14 Jan. E. Kohier van der Pot d. Overleden: 14 Januari G. J. Nienkemper 87 j„ Kamperzijstraat, 13 Jan. B. Straatman, 53 j. Tet terodestraat; 14 Jan. jhr. J. Th. van Spengler 82 j„ Westerhoutpark; 15 Jan. Ch. J„ 10 m„ z. v. L. van Schagen, Kamperlaan: 14 Jan. J. Groot Schoehuijs, 67 j., Kamperlaan; P. J. Kremers, 60 j„ Hazepaterslaan15 Jan. P. Bos, 84 j., KL Houtstraat; 14 Jan. F. E. 2 d.. d. v. H. P. van der Meij, Saphiastraat; 15 Jan. G. O us hoorn, 88 j., Schotersingel. De Minister van Binncnlandsche Zaken, dc lieer II. van wcnscht Mr. Dr. A. baron Röell geluk met zijn zilveren ambtsjubileum als Commissaris der Koningin in. Noord-Holland. Aulo-botsing op den Haarlemmerweg. Vanochtend tegen negen uur is op den Haarlem merweg bij den Uitweg een botsing geschied tus schen twee auto's, onderscheidenlijk bestuurd door de verpleegster P. S. uit Haarlem, die werkt op de T.B.C.-afdeeling van den G.G. en G.D. te Am sterdam en den ongeveer veertigjarigen J. W. uit Den Haag. De verpleegster was met haar auto'tje, dat zij zelf bestuurde, op weg naar haar werk. Op den Haarlemmerweg, bij den uitweg, kwamen haar achter elkaar rijd'éride vier auto's uit de richting Amsterdam tegemoet. Voorop reed een vrachtauto, waarvan de chauffeur zonder van te voren een teelten te geven naar links den Uitweg inzwenltte. Door deze onverwachte manoeuvre werden de achterop rijdende wagens verrast. De tweede auto slipte van den weg af, doch wist bijtijds weer in het goede spoor te komen en reed door. De hierop volgende vrachtauto remde bijtijds, doch de vierde auto bestuurd door den Hagenaar J. W. slipte bij het krachtige remmen, gleed naar links en botste tegen de auto van mejuffrouw P. S. W. raakte bij de botsing achter zijn stuur be klemd, daar het voo'rste deel van den wagen vol komen werd ontzet en ineen schoof. Het slachtoffer was er ernstig aan toe: zijn borstkas was ingedrukt en hij had bovendien een hersenschudding opge- loopen. De G.G. en G.D. vervoerde hem naar het Wilhelminagasthuis, Mejuffrouw S. was er minder ernstig aan toe. Zij had een knieschijf gebroken. De G.G. en G.D. bracht, haar naar Haarlem terug. De beide auto's .werden weggesleept. Achttienjarige, jongen stal 18 fietsen Door de Haarlemsche politie is een 18-jarige bankwerker uit Santpoort gearresteerd, die niet minder dan 18 fietsen in Haarlem en omstre ken heeft gestolen. Hij heeft de gestolen rijwielen in Haarlem en Heemstede verkocht. Door de politie is reeds een aantal opgespoord en in beslag genomen. De jeugdige dader is begin December uit de ouder lijke woning te Santpoort gevlucht. Zij ouders hadden reeds zijn opsporing verzocht. Men neemt aan, dat de diefstallen gepleegd zijn sinds de jongeman van huis is weggeloopen. Lr dat tijdvak ongeveer 1 y2 maand heeft hij dus kans gezien 18 rijwielen te stelen en weer van de lrand te doen. VOORREURSOVERZICHT. Het gevoel van spanning dat gisteren op de wisselmarkt viel op te merken en een gedrukte stemming voor den Nederlandschen gulden te voorschijn riep, met het gevolg dat de buiten- landsche munteenheden ten opzichte van ons nationale ruilmiddel, niet onbelangrijk naar boven hepen, was heden sterk geluwd. Men betoonde zich echter nog uiterst voor zichtig, en de omzetten waren van geringen om vang. De stemming was echter rustig, de voor- deelige koersverschillen, welke gisteren door de vreemde valuta's toonden worden aangetoond, bleven heden gemakkelijk gehandhaafd, en over het algemeen werd gehandeld op ongeveer de topprijzen van gisteren. De Amerikaansche dol lars echter die gisteren zelfs een oogenblik tot 1.88 waren opgeloopen, werden afgedaan tegen prijzen loopende van 1.87 3/41.87 13/16. en be vonden zich daarmede op het niveau van den officieelen beurskoers die gisteren tot stand kwam. Tijdens de ochtenduren vielen echter kleine schommelingen te constateeren en de marge tusschen bied- en laatprijzen was niet groot. Het Britsche pond bewoog zich tusschen 7.467.46V2 en lag. hoewel niet veel veranderd, dus weer vast in de markt. Fransche francs gedroegen zich zooals gebruikelijk in overeenstemming met het pond sterling en waren goed gedisponeerd op circa 4.22J/24.23 Belga's waren 31.5431.58, Zwitsersclie francs 42.0842.12, Duitsche marken 75.2075.30. Voor de Scandinavische deviezen werden de prijzen als volgt genoemd: Oslo 42.67 Via, Kopenhagen 36.25, Stockholm 44.70. Voor de termijnmarkt bestond bijna geen be langstelling, Mutaties van beteekenis deden zich niet voor. De effectenhandel op de niet-officieele ochtend- markt was van zeer geringe proporties en de stemming was prijshoudend. De koersen waren echter niet veel veranderd. La enkele gevallen iets hooger. Amerikaansche waarden waren eveneens goed prijshoudend. BLOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering'van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden, op 18 Januari 1940. des namiddags 2 uur, ten Raad- huize te Overveen. Monument Ier nagedachtenis aan Bloemendaalsclie slachtoffers van rampen tijdens den oorlog. Het bij de rondvraag der vorige raadsvergade ring door den heer Mr. Enschdé gedaan voor stel f 1000 beschikbaar te stellen voor het geven van opdrachten aan beeldende kunstenaars is door B. en W. besproken. Het denkbeeld is opgekomen eenige dier kunstenaars uit te noodigen tot het ontwerpen van een eenvoudig monument op te richten op een nader te bepalen plaats ter nagedachte nis aan de in den thans heei'schenden oorlog bij rampen omgekomen ingezetenenen dezer ge meente. De ontwerpen zouden dan aan de beoordee ling van een daartoe uit te noodigen commissie van deskundigen kunnen worden onderworpen. Voor de uitvoering van dit plan zouden B. en W„ indien de Raad zich daarmee kan vereeni gen een nader te bepalen bedrag beschikbaar willen stellen. CURSUSSEN VOOR DE BRANDWEER EN DEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Door den instructeur der Vrijwillige Brand weer is een plan ontworpen voor het houden van een viertal cursussen voor de: I. Vrijwillige Brandweer Bloemendaal. n. Luchtbeschermingsdienst (afd. Brand weer) III. Afd. Bloemendaal van de Ned. Vereeni- ging voor Luchtbescherming. De aan die cursussen verbonden kosten bedra gen totaal f 413.20. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor een crediet tot dit bedrag voor gemeld doel te verleenen. VERBREEDING KENNEMERWEG. B. en W. stellen den raad voor den Kenne- merweg, tusschen het Kerkplein en de Krullen- laan te" verbreeden, aangezien het aan den kant van ..Wildhoef" op gemeld weggedeelte aanwezige rijwielpad, dat langs een rij zware boomen loopt, niet voldoende breed is om in het voorbijgaan elkander te passeeren. Daar het buitendien uit een oogpunt van veilig verkeer raadzaam is bedoeld gedeelte van het rijwielpad achter die rij boomen om te leggen en gelet op de bereidverklaring van de eigenaars der aangrenzende gronden, zijnde: de N.V. Maatschappij tot beheer en exploitatie van on roerende goederen „Veend-uin" en de stichting .Hupize Wildhoef", adviseeren B. en W. de voor de beoogde verbreeding benoodigde gronden 'ogen den prijs van f 3 per M2 te koopen. ONDERSCHEIDING. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot Ridder ai de Orde van den Nederlandschen Leeuw, jhr. G. C. Quarles van Ufford te Bloemendaal, ge- delegeerd commissaris, voorzitter van den Raad van commissarissen der N.V. „Zeehaven en Kolenstation Sabang". INSTANDHOUDING GRAAF FLORISSCHOOL. Evenals in de jaren 1938 en 1939 verkeert de Graaf Florisschool te Vogelenzang dit jaar in de omstandigheid, dat het aantal leerlingen, minder bedraagt dan 50. Op 16 Januari, 16 Mei en 16 Sep tember 1939 toch werd deze school bezocht door respectievelijk 44, 42 en 47 leerlingen of gemiddeld 44 1/3. Ten einde deze school voor 1938 en 1939 in stand te houden werd in de vergaderingen van 20 Januari 1938 en 19 Januari 1939 besloten te bepalen, dat de instandhouding der school ingevolge artikel 19 wordt gevorderd, welke besluiten door Gedepu teerde Staten werden goedgekeurd. B. en W. geven den Raad in overweging ten aan zien van de Graaf Florisschool wederom te beslis sen, dat voor 1940 artikel 19 der Lager Onderwijs wet de instandhouding der school vordert. Duurtetoeslag voor werkloozen. Percentage echter nog niet vastgesteld. De Commissie voor Sociale Zaken stelt voor de werkloozen over de maanden Januari en Februari een duurtetoeslag van f 0,50 te geven. Zij wenscht den duurtetoeslag nog niet in percenten uit te druk ken omdat men eerst wil onderzoeken of bij een duurtetoeslag van 5 pet. zooals de heer Schulz voor stelde, de marge van 10 pet. tusschen het loon in het vrije bedrijf en het werlcverschaffingsloon waarbij nog kolenbons en goedkoope boter ver strekt worden, niet geheel of bijna geheel verloren zou gaan. B. en W. adviseeren den Raad bovenge noemd voorstel aan te nemen. Toelating van leerlingen op het Gymnasium en Middelbare Scholen. Overeenkomst met Haarlem gewijzigd. B. en W. stellen den Raad voor een ontwerp-be- sluit aan te nemen, waarbij de Burgemeester wordt gemachtigd, met de gemeente Haarlem een overeen komst aan te gaan tot wijziging van de bestaande overeenkomst betreffende de toelating van leerlin gen op het gymnasium en de scholen voor middel baar onderwijs dier gemeente. Sinds de wijziging van 11 April 1935 is Bloemen daal verplicht voor de binnen haar grondgebied ver blijf houdende leerlingen van de Haarlemsche scho len een vergoeding te betalen van f 450 per leerling, of zooveel minder als de bruto-kosten van dat on derwijs hebben bedragen. Tengevolge van eenige wettelijke bepalingen was Haarlem van hoogerhand genoodzaakt voor de leer lingen van het gymnasium uit die gemeenten, waar mede geen overeenkomst was gesloten een school geld te heffen van f 300 tot f 400. Het gevolg hiervan was, dat de gemeenten, die wel een overeenkomst met Haarlem hebben gesloten in vele gevallen meer voor haar leerlingen moesten betalen dan de ouders uit de andere gemeenten. (Afgerekend werd de laatste maal op een bedrag van f 373 per leerling). B. en W. hebben hierin aanleiding gevonden in sa menwerking met Heemstede, pogingen aan te wen den om de kostenvergoeding voor de _gymnasium- leerlingen te limiteeren, niet tot f 450, doch tot de middelsom van f 300 en f 400 of f 350. Haarlem wilde zoover niet gaan, maar was wel bereid het maxi mum der vergoeding voor de gymnasiumleerlingen te bepalen op f 375, waarbij B. en W. gemeend hebben zich te moeten neerleggen. Voor het middel baar onderwijs wenschte Haarlem geen verlaging van het maximum toe te staan. Tot heden werden de hier verblijf houdende leer lingen, wier ouders buiten Bloemendaal woonach tig zijn voor de toepassing gelijk gesteld met leer lingen, wier ouders hier wel woonachtig zijn. Bloe mendaal betaalt dus voor deze leerlingen de vergoe ding, maar heft ook het schoolgeld, dat ongeacht de draagkracht der schoolgeldplichtigen op f 400 is bepaald. Het wil B. en W. juister voorkomen, dat zij voor de toepassing der overeenkomst buiten beschou wing blijven en Haarlem dus rechtstreeks van hun ouders schoolgeld heft. Dit heeft voor deze ouders het voordeel, dat zij schoolgeld betalen, dat in even redigheid staat tot hun draagkracht, terwijl voor Bloemendaal de moeite van de schoolgeldheffing en het daaraan verbonden financieel risico vervalt. WIJZIGING BOUWVERORDENING. B. en w. stellen den raad voor in de bouw verordening bepalingen op te nenxen om te voor zien in een behoorlijke afwatering zoowel van elk bij eenig gebouw behoorend terrein als van den bodem onder elk gebouw. HEEMSTEDE SCHOOLMELKVERSTREKKINQ. De dagelïjksche verstrekking van melk op de scholen is door de bijzondere tijdsomstandigheden nog niet eerder hervat kunnen worden. Maandag kon het comité (waarvan de burgemeester voor zitter is) zijn taak weer opvatten. Ondanks de lange tusschenruimte van vele maanden, bleek de belangstelling en medewerking van de zijde der ouders in het geheel niet verminderd. Het aantal leerlingen, dat schoolmelk gebruikt, is naar wij vernemen,'zelfs nog iets grooter dan in het vorige schooljaar. (Adv. Mgez Med.) JAN P. STRIJBOS VOOR DE MILITAIREN. Op uitnoodiging van de Commissie O. en q( hield de natuuronderzoeker Jan P. Strijbos voor c in Heemstede gelegerde militairen een voordraeL over zijn zoo bewogen maar interessanten ondei zoeldngstocht naar Spitsbergen. Onder zijn gehoor waren ook de veldprediks* majoor Berekamp en vele officieren, benevens h grootste deel van de leden van het Comité O. en De heer N. Vos, voorzitter van het Comité, heeÉ te den spreker en den genoodigden hartelijk kom. De voordracht van den heer Strijbos werd do< j lichtbeelden verduidelijkt. Kapitein Berger dankte aan het einde van bijeenkomst namens alle militairen voor den lee: zamen en interessanten avond. IJMUIDEN Groote aanvoer van visch. Bijna alle hallen lagen vol. Na een periode van vischschaarschte, die eenijf v/eken heeft geduurd, was er gisteren eindelijk we 1 een ruime aanvoer aan den afslag, afkomstig van t trawlers, twee motorloggefs, vier Deensche en Nedei-landsche snurrevaadkotter. Verder waren i nog flinke consignatiezendingen van allerlei visdll soorten uit Denemarken. De trawlers alléén voerdi I reeds ongeveer 4000 kisten aan, waarvan 1000 kct ten versche haring, afkomstig van de Delft IJM. De kotters voerden groote partijen schar aan. I mooie reis maakte ook nu weer de IJM. 23, die een reis van 11 dagen f 1620 besomde. Onder de loggerreeders bestaat nog steeds we nig animo, hun schepen naar zee te zenden. Er nog slechts een viertal in de vaart, waarvan gistere twee binnen waren. Van dit tweetal liet de KW 1 slechts een gedeelte van zijn vangst afslaan; fc restant wordt heden verkocht. OPGELEGDE TRAWLERS WEER NAAR ZEE, Een drietal trawlers, welke eenigen tijd opge'1 legd is geweest, zal weer in de vaart worden ge bracht. Het zijn de Alma IJM 44, Hercules IJlt 96 en Clasina Luther IJM. 59. De eerste twen zullen vermoedelijk deze week, de laats! volgende week naar de visscherjj vertrekken. Marktberichten en besommingei1 Tarbot 10090 ct. per K.G. Tong 136104 ct. per K.G. Heilbot 108—84 ct. per K.G. Griet f 30—f 21 per 50 K.G. Groote schol f 22—f 17 per 50 K.G. Middel schol f 21.50—f 16 per 50 K.G. Zetschol f 23—f 17 per 50 K.G. Kleinschol f 20—f 10.50 per 50 K.G. Bot f 9—f 4.90 per 50 K.G. Schar f 8—f 4.90 per 50 K.G. Poontjes f 8f 7 per 50 K.G. Groote schelvisch f 18.50f 15 per 50 K.G. Middel schelvisch f 18f 15 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 15f 12 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 13f 9.70 per 50 K.G. Groote gul f 11—f 9.70 per 50 K.G. Wijting f 8,80f 6 per 50 K.G. Makreel f 19—f 14 per 50 K.G. Kleine heek f 8 per 50 K.G. Kabeljauw f 50—f 26 per 125 K.G. Vleet f 1.50 f 1.10 per stuk. Leng f 2f 0.85 per stuk. Koolvisch f 1.03f 0.15 per stuk. Rog f 11f 7.90 per koop. Snoekbaars 36 cent per K.G. Haringaanvoer 15 Januari 972 kisten. Besomming trawlers: Manden: 600 Dirkje RO 55 f 464H 530 Uiver IJM 384 f 439ij 635 Libra IJM 98f 549 j. Besomming kotters: E 125 f 1330, L 8 f 910. Motorloggers: KW 35 f 510, KW 64 f 550, KW 162 f 1060, IJ) i 210 f 740. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisvarende voor de Woensdagmarkt: Erin IJM. 12, vangst 60 manden schelviscli 120 manden wijting en braadschelvisch, 16 manden radio, 50 manden wijting, 170 mande i koolvisch. 700 manden haring, totale vang! 1260 manden benevens 140 stuks stijve kabe! jauw, Maria van Hattem, IJm. 1. Vangst 75 mat den schelvisch, 110 manden braadschelvisct n 200 manden radio, 170 manden koolvisch èi|> gul, 30 manden wijting, 30 manden rog; total j vangst 615 manden benevens 100 stuks stijv kabeljauw. BINNENGESLEEPT. De logger K.W. 35, welke met defecten moto op de Noordzee ronddreef, is door den 1 K.W. 64 te IJmuiden binnengesleept. De ge sleepte afstand was 70 mijl. Dc dochter van den Commissaris, freule Röell, onthult het borstbeeld, dat de Provinciale Staten van Noord-Holland haar vader ter gelegenheid van zij* zilveren ambtsjubileum hebben geschonken.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10