„De ouqeiuksaaqet" De werkloosheid te Haarlem. SANOSTOL DE TWEEKAMP EUWE KERES. Euwe wint de laatste parti, piNSDAG 16 JANUARI 1940 HAAREEM'S DAGBE'AB Ongunstige weken door de vorst. Alleen hef rijk profiteert van een dalende werkloosheid. In cte af'geloopen week steeg het aantal werk- loozen te Haarlem met 127. Dezelfde week van 1939 gaf een vermindering van 4, zoodat het een ongunstig verschil is van 131. Ook de voor laatste week was ongunstig. Toch zit hierin niets verontrustends, omdat het voor de hand ligt dat het aanial werkloozen sterk beïnvloed is door de vorst. Wel worden, zooals men weet, de werkloo- zij die aan den Werkloosheidsdienst opgeven dat zij door de vorst tijdelijk niet kunnen wer ken. niet bij de werkloozen geteld, maar door de vorst komen indirect vele menschen zonder werk, terwijl verschillende werken, die anders in uitvoering zouden gekomen zijn, voorloopig worden uitgesteld. Er zijn thans te Haarlem 5290 werkloozen Dat zijn er minder dan in 1939: 1034, 1938: 1352, 1937: 1429 en 1936: 1693. Het zou verkeerd zijn te meenen dat de ge meentekas in belangrijke mate profiteert van deze dalende werkloosheid. Wel zijn er thans 1034 werkloozen minder dan een jaar geleden, maar daarvan zijn er niet minder dan 820 die in de rijkssteunregeling vallen. (Nu vielen daar 3031 werkloozen onder tegen 3851 in midden- Januari 1939). Practlsch komen die werkloozen geheel ten laste van het rijk, zoodat ook de fi- nancieele voordeelen van de dalende werkloos heid het rijk ten goede komen. Het aantal valide werkloozen die door Maat schappelijk Hulpbetoon gesteund worden zon der dat het rijk daarin bijdraagt, daalde in dit jaar van 1384 tot 1328, zoodat de vermindering slechts 56 bedraagt. Maar de uitkeering die de gemeente aan die 1328 deed was in totaal nog iets hooger dan hetgeen de 1384 in 1939 ont vingen. Dit komt omdat de 5 pet. toeslag op den steun, die het rijk heeft ingevoerd, door de ge meente ook gegeven wordt aan de valide werk loozen die buiten de rijkssteunregeling vallen. Van de 5290 werkloozen die Haarlem thans heeft vielen er dus 3031 in de rijkssteunrege ling, terwijl 1328 valide werkloozen door Maat schappelijk Hulpbetoon gesteund werden. Bui ten elke steunregeling vallen dus 931 werkloo zen. DANTE ALIGHIERI. De afdeeling Haarlem van de Italiaansche vereeniging „Dante Alighieri" organiseert op 28 Januari een bijeenkomst in de zaal van de „Kerkuil", waar Prof. Romano Guarnieri een lezing zal houden. NOGMAALS BREIEN VOOR DE MILITAIREN. Het bestuur van de Alg. Ned. Vrouwenvereeni- ging „Arbeid Adelt" verzocht ons opnetming van het volgende: Het algem. breicomlté, secr. mevr. Beukema toe Water, Den Haag en het Bloemen daalsch comité pres. mevr. Den Tex, plaatsten dezer dagen een oproeping in dit blad om nog te willen breien voor leger en marine. Zeer hopen wij, dat vele dames aan deze oproeping gehoor heb ben gegeven en nog veel aan deze adressen heb ben gezonden. Nu zijn er misschien dames, die over weinig tijd beschikken en toch gaarne breiwerk aan de militairen zouden zenden. Wellicht zijn er ook heeren, die hier sympathie voor gevoelen. Aan hen deelt de vereeniging „Arbeid Adelt" mede, dat zij zich gaarne hiermede belast. Sinds ruim 2 maanden heeft de Vereeniging haar dames werksters geregeld breiwerk kunnen opdragen en veel is aan leger en vloot gestuurd. Degenen, die ons door hun giften hiertoe in staat stelden, zijn wij zeer erkentelijk. Dit werk zal Arbeid Adelt gaarne.voortzetten, daar er nog veel gevraagd wordt, vooral voor buitenposten. Giften voor dit doel worden onder dank aanvaard op giro 138085 Arbeid Adelt Haar lem, met vermelding: „voor onze soldaten". DE WEDERKOMST VAN CHRISTUS. Over bovengenoemd onderwerp zal de heer J. A. Bruyn, Evangelist te Wassenaar een rede houden op Donderdag 18 Januari in de Begijnhofkapel aan het Begijnehof No. 6. De heer Bruyn, die hiertoe is uitgenoodigd door het Comité voor. Opwekkings samenkomsten, koos als tekst voor zijn rede Open baring 1 vers 7: „Ziet, Hij komt met de wolken!" Het gesprokene zal door solozang worden afge wisseld. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 17 JANUARI 1940. Programma I: Hilversum II. Progr. H: Jaarsveld en Hilversum I. Programma Hl: 8.00 Keulen. 8.20 Engeland. 9.20 Keulen. 9.50 Deutschlandsender. 10.10 Pauze of gramofoonmuziek. 11.20 Keulen. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Ned. Brussel of diversen. 3.35 Keu len 5.20 Fransch Brussel. 6.20 Diversen of gra mofoonmuziek. 7.20 Parjjs. 7.50 Ned. Brussel. 10.30 Deutschlandsender. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 En geland 11.20 Danmarks Radio. 12.20 Engeland. I.05 Fransch Brussel. 1.20 Engeland. 1.30 Fransch Brussel. 1.50 Parijs Radio. 2.00 Engeland. 2.20 Danmarks Radio. 3.50 Engeland. 5.20 Danmarks Radio. 5.55 Engeland. 6,35 Fransch Brussel. 7 20 Keulen. 8.20 Engeland. 9.35 Boedapest. 10.20 Parijs Radio. 10.50 Boedapest. 11,20 Engeland. Progr. V.: 8.00—5.00 Diversen. 5,005.09 Scheveningen—Ber. Depart, van Justitie. 5.09—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. 1. There's a new apple tree. Organ, danceband me- 2. Billy Boy, Andrew Sisters; 3. Deep in a dream, Lew Stone: 4. Don't let that moon get away, Jack Hylton; 5. I wished on the moon. Henry Allen; 6. Someone stole Gabriel's Horn. Nat Gonella; 7. Limehouse Blues, Krakajax. 8. Them there eyes, Q. du Hot Cl. de France. 9. Wedding of Pocahontas, The Ramblers. 10. Way down yonder in New-Orleans. Nat Gonella. II. Ten little miles from town, Organ, danceband me; 12. Hold tight, Andrew Sisters; 13. Tears on my pillow. Lew Stone; 14. Why doesn 't somebody tell me these things, Jack Hylton; 15. Roll along prairie moon. Henry Allen; 16. Old Mans River, Nat Gonella. 17. If Harlem came to Mayfair. Krakajax; 18. Swing from Paris, Q. du Hot CI. de France; 19. Man from the South, Nat Gonella; 20. Broadway Shuffle, The Ramblers. 8.00—12.00 Diversen. Nü Sanostol, het levertraanproduct met frisschen sinaasappelsmaak, Sanostol, rijk aan vitaminen, in de voordeelige „familieverpakking" a f. 2.75. Bevat 234 maal zooveel als de welbekende flacon a f. 1.40. Sanostol geeft weerstandsvermogen en kracht aan de kinderen, doch ook aan U. Vraagt U eens 'n gratis smaakmonster in Uw apotheek of drogisterij! Doe het heden. „Het lekkere levertraan -product 8 R C A 6 E S S T HEEM AK: R M A R'M'A CIA (Adv. ingez. Med.) Aaiilal verkeersongelukken te Haarlem toegenomen. Veilig-Verkeer-propaganda onder de jeugd blijft onverminderd noodig. In 1939 vonden in Haarlem 1267 verkeers ongevallen plaats, en 7 ongelukken met ern stige gevolgen. Het aantal ongevallen in het algemeen is in onze gemeente derhalve, ver geleken bij 1938 met 48 gestegen. Het aantal ernstige ongelukken is vergeleken bij 1938 met een tweetal af ge némen. Aldus wijst het verslag van de werkzaamheden der onderwijs-verkeerscommissie te Haarlem over 1939 ons uit. De intensieve propaganda aldus zegt het verslag verder zal dus onverminderd door worden gezet. Met kracht dient gewerkt te worden aan grootere verkeersveiligheid. In 1938 werden 55 kinderen van 614 jaar het slachtoffer van ongelukken, in 1939 is dit aantal tot 63 gestegen. De opvoeding van de schooljeugd in de richting van meer verkeersveiligheid is dus onverminderd noodig. Zooals men zich herinneren zal waren er voor het verkeersexamen in 1939 1818 candidaten, waar van 1394 slaagden. MOORE'S SCHOOL. Voor de laatst gehouden examens Stenografie en Machineschrijven slaagden 18 der aangemelde can didaten van Moore's School of Commerce, Frans Halsstraat 1, te Haarlem, en wel voor: Machineschrijven: de dames R. Buma, J. F. Teu- nissen, R. Hellemons, T. Kalis, J. J. Groenevelt, A. Krul, E. Wicherlink en I. A. Schumacher. Ook de heeren H. Adding, J. N. Eggerding, Th. Gillissen, R van Es. Steno-typiste Nederlandsch 130 lettergrepen: de dames A. C. Bullinga, J. van Ommen, C, L. Bag german en A. Wiggers. Steno Nederlandsch 130 lettergx-epen: de heer Kramer. Steno Duitsch 100 lettergrepen: mej. J. M. Schui- lenburg. Intusschen zijn ook de eerste resultaten der officieele practijk examens binnengekomen, en dus ver slaagden voor: Boekhouden: de heeren G. van Hees (Merc.), H. Gloerich (Ver. v. Leeraren) en W. Teunissen (Ver. v. Leer. Boekh.). Engelsch: de heeren G. van Hees (Merc, en Liteh) en E. v. d. Eist (Ver. v. Leeraren). Duitsch: mej. De Vries (Liteh). Fransch: mej. Van Monsjou (Mere.). Belasting en welstandspeil. Een vergelijking met het rijksgemiddelde valt zeer gunstig uit. HEEMSTEDE Dinsdag Het gemeentebestuur van Heemstede heeft aan gekondigd, dat de opcenten op enkele belastingen eenigszins verhoogd moeten worden. Is dit een ge volg van min of meer toevallige omstandigheden, of wijst het er op, dat de ontwikkeling van Heem stede zich den laatsten tijd in een minder gunstige richting beweegt? In het eerste geval is het voor de ingezetenen wel jammer dat de belastingen wat verhoogd moe ten worden, maar dan is het toch wel zeker, dat Heemstede óók in de toekomst een gemeente met lage belastingen zal blijven. Zou echter een on gunstige ontwikkeling van het gemiddelde wel standspeil der bevolking een rol van beteekenis spelen, dan ziet het er bedenkelijker uit. Dan im mers zou het bij de thans aangekondigde belasting- verhooging niet kunnen blijven, maar was het aan te nemen dat in de komende jaren de belasting- schroef nog verder aangedraaid zou moeten wor den. Hoe staat het nu met de ontwikkeling der wel stands-positie van Heemstede? Een vergelijking met de fiscale gegevens over de laatste drie jaar omtrent het rijksgemiddelde geeft het volgenide beeld: Voor het geheele land bedroeg het aantal aan slagen in de rijksinkomstenbelasting over de laatste drie belastingjaren per duizend inwoners resp. 160, 150 en 143. Voor Heemstede waren deze cijfers achtereenvolgens 250, 243 en 241. Dat het aantal aanslagen per duizend inwoners in Heemstede véél hooger was en is, hetgeen wijst op een betrekke lijk hoogen welstand ter plaatse, is geen nieuws. Maar uit deze cijfers blijkt bovendien, dat de terug gang van het aantal aanslagen in Heemstede veel geringer is geweest dan het rijksgemiddelde. De laatste drie jaren immers geven voor het rijk een daling aan van 10 pet., terwijl het Heemsteedsche cijfer nog géén 4 pet. zakte. Lag bij den aanvang van deze driejarige periode het. Heemsteedsche cij fer 56 pet. boven het rijksgemiddelde, aan het ein de lag het 68 pet. daarboven. De ontwikkeling van dit onderdeel was dus wel bijzonder gunstig. Het gemiddelde inkomen van de NederlandIpse belastingplichtigen bedroeg resp. f 2087, f 2075 en f 2099: de fluctuaties waren dus gering en de uit eindelijke stijging bedroeg nauwelijks een half procent. Geheel anders staat het met het gemid deld fnkomen van de Heemsteedsche aangeslaso- nen. Hiervoor zijn de cijfers nl. resp. f 3278, f 3377 en f 3565. Het gemiddeld inkomen van de Heem steedsche belastingplichtigen ligt dus niet alleen op een veel hooger niveau dan het rijksgemiddelde, maar bovendien geeft het over de laatste drie jaren een sterke stijging te zien van méér dan acht pro cent! Hier hebben wij dus een tweeden factor, die zich zeer gunstig ontwikkelde. En nu de vermogens. Per duizend Nederlanders werden in de laatste drie belastingjaren resp. 20, 20 en 20 aanslagen in de vermogensbelasting uitge reikt. Hun aantal per duizend bleef derhalve sta- tionnair. Per duizend Heemstedenaren werden echter resp. 60, 63 en 64 aanslagen in de vermogensbe lasting vastgesteld, zoodat de voorsprong, die het Heemsteedsche cijfer boven het rpksgemiddelde had, in deze enkele jaren van 200 pet. tot 220 pet. opliep. En blijkbaar behoeft deze stijging volstrekt niet te worden toegeschreven aan de vestiging van een aantal kleine vermogens in Heemstede, want ter wijl het gemiddelde bezit der aangeslagenen in ge heel Nederland van 63 mille tot 70 mille omhoog ging, steeg het gemiddelde vermogen van de Heem steedsche aangeslagenen van f 81.000 tot f 90.000, waardoor het Heemsteedsche cijfer, dat eerst acht tienduizend gulden hooger was dan het rijksge middelde, daar nu met twintigduizend gulden bo venuit komt. Al deze vier factoren van de plaatselijke wel standspositie, nl. de aantallen belastingplichtigen naar het inkomen en naar het vermogen, het ge middelde inkomen en het gemiddeld vermogen, blijken dus in de laatste jaren niet alleen in abso- luten maar ook in relatieven zin, d.w.z. ten op zichte van het ryksgemiddelde, op een alleszins gunstige ontwikkeling te kunnen bogen. En al ligt hierin natuurlijk geen volstrekte garantie, dat „dus" verdere belastingverhoogingen achterwege zullen blijven, toch liggen hierin wel heel wat hoopvolle aanwijzingen opgesloten. Woensdag-concert van de H. O. V. Dirigent Toon Verhey en soliste Corry Bijster, sopraan. Onze bekende stadgenoote Corrie Bijster, die onlangs met het „Pamina" -uitbeelding in Mo zart's opera „Die Zauberflöte" zulk een bijzonder succes oogstte, zingt „Exultate jubilate" van Mo zart en na de pauze vier „Wiegeliedjes" van Henk Badings, alles met orkestbegeleiding. Toon Verhey dirigeert het concert en opent met de „Oxford" symphonie en hij besluit met de stemmingsvolle „Valses nobles et sentimen- tales" van Maurice Ra val (Adv. ingez. Med.) TOONEELVEREENIGING POSTAAL GENOEGEN Onder leiding van den heer J. Lubbers wordt op Zaterdagavond 20 Januari opgevoerd in hotel „De Leeuwerik" het blijspel in drie bedrijven, „Baron von Haberniks". SCHAKEN Keres gehuldigd. De veertiende en laatste partij van den V.A.R.A.- tweekamp EuweKeres, welke Zondag werd afge broken, is Maandagmiddag in het Amsterdamsch Schaakhuis voortgezet. Na 61 zetten gaf Keres het op. De eindstand van den tweekamp luidt: Keres 11/3, Dr. Euwe 6'A punt. De afgebroken stelling van de laatste partij na 41. Tb2—c2 is: Wit (Keres) Kh2, Tc2, Pf2, e4, f3 en g2 Zwart (Dr. Euwe) Kg6, Tal en fl. e6, f4 en g5 Er volgt: 41Kg6h5 (Dezen zet heeft Dr. Euwe in couvert afgege ven). In aanmerking kwam 41. g4 b.v. 42. fg4: e5 43. Tb2, Kg5 44. Tc2 Ta8 45. Tb2, Th8 46. Ph3 Kg4: 47. Tc2 Th3: 48 gf3: Kf3; zwart ver overt den e-pion en heeft een eindspel van twee pionnen (e en f) tegen een op de h-lijn, hetgeen wel gewonnen is. 42. Tc2b2 g5—g4 43. f3xg4 -f Kh5g5 Het ziet er naar uit, dat zwart op een toren-eind spel aanstuurt, waarbij hij met den e- en f-pion tegen den g-pion te kampen krijgt. Het procédé zal waarschijnlijk zoo verloopen, dat zwart de kwaliteit offert en daarna den e-pion verovert. 4. Tb2c2 Wit heeft alleen afwachtende zetten. 44Kg5—f6 De zwarte koning wordt naar het centrum ge bracht, Op e5 staat hij het beste. 45. Tc2b2 Kf6e5 46. g4—g5 Om den koning te verhinderen, dat deze via d4 en e3 ingrijpt, dit wordt met den tekstzet belet, daar deze pion nog gevaarlijk zou kunnen worden. 46; Tal—a3 47. Pf2h3 Om de mogelijkheid te hebben na Ke4: een even tueel Tg3 met Pf4: te beantwoorden. 47. Ke5xe4 48. g5g6 Ta3—al Een fout zou zijn 48Tg3 wegens 49. Pf4: Kf4: 50. Tc4+ en Kg3: 49. Ph3—f2 Mat op hl moet gedekt worden. 49Ke4—f5 50. g6g7 Tal—a8 51. Tb 2b7 Om op 51Tf2: met 52. Tf7+ te antwoor den, b.v. 52Kg6 53. Tf8 Kg7: 54. Ta8: (f3 55. Kg3!) en winst is voor zwart moeilijk te ha len. 51Ta 8g8 52. Pf2d3 Kf5—f6 Verhindert T£7-f en dreigt Tg7: 53. Pd3—c5 Tg8xg7 Wit hoopt na ruil het eindspel toch nog te kun nen winnen. 54. Tb7xg7 Kf6xg7 55. Pc5xe6-f Kg7—f6 56. Pe6c5 Kf6—e5 De laatste zetten geschieden snel in tijdnood. Nu is de tijdcontröle voorbij. 57. Kh2—h3 Ke5—f5 Anders zou wit met Kg4 een sterke defensieve stelling kunnen innemen. Overigens komt Tdl om het paard eenige lijnen af te snijden, in aanmer king. 58. g2—g4 -f! De beste kans, daar op 58. Kh2 nu inderdaad 58Tdl volgt met uitsluiting van het paard. Met den tekstzet verschaft wit zich eenige tegen- kansen. 58Kf5—e5 59. Pc5d3-f- Ke5—e4 60. Kh3g2 Tflbl Ook 60. Tf3 was goed. 61. Pd3—c5-f Ke4e3 Wit geeft het op. De f-pion is niet meer tegen te houden. De slotstelling luidt: Wit Keres: Kg2, Pc5, pion op g4 Zwart dr. Euwe: Ke3, Tbl pion f4 Dit eindspel bood nog spannende momenten, daar Dr. Euwe een iets omslachtige winstmethode koos, zoodat men er niet zeker van was of deze werkelijk tot winst zou leiden. Ook Keres had een andere voortzetting verwacht; hij meende, dat Dr. Euwe door een kwaliteitsoffer het toren-eindspel zou bereiken met twee verbon den vrijpionnen tegen een van wit en dit was vol gens hem gemakkelijker gewonnen. Euwe deed het anders, hij offerde zijn g-pion en marcheerde met zijn koning naar het midden, waarna hij den e-pion veroverde. Toen Keres met zijn vrijen g-pion oprukte, leek het een oogenblik gevaarlijk voor Euwe, want hij moest zijn dreigen de toerenstelling opgeven en met een toren terug wijken om den g-pion onschadelijk te maken. Ke res kon nu een pion terugwinnen, doch moest eerst de torens ruilen. Het werd nu een eindspel van toren tegen paard, plus een pion van beide spelers: doch Euwe's vrijpion op de f-lijn bleek sterker te Hongerig schoof het echtpaar een poosje later aan tafel. „Snijbiet met spek", kon digde de boerin aan en Dinges likte z'n lippen al ai. Nu, zij lieten zich het boeren- kostje uitstekend smaken en na den maal tijd staken de heeren een fijn sigaartje op, zich daarbjj behageljjk iustalleerend voor een gezellig praatje, „Ja, ja", zei de boer, „een mensch kan wat meemaken. Ik heb een paar jaar ge leden ook eens een heidebrand helpen blusschen. Of blusschener viel niets tegen 't vuur uit te richten. De vlammen sloegen boven de boomen uit en de ge- vogels vlogen zoo maar ln 't rond- Is het niet. xrouwl" De boerin begon eens hartelijk te lachen en antwoordde, terwijl zij tegen mevrouw Dinges knipoogde: „M'n man zit weer eens op z'n stokpaardje. Houd hem maar in de gaten!" „Is het dan niet waar?" vroeg haar man ernstig. „We hadden toen toch eiken dag gratis gebraden .wild7, Ja, dat was mooi.'» zijn, dan die van Keres op de g-lijn. Toen met zijn pion doorliep en promotie niet mee verhinderen was, gaf Keres het op. Een hard vochten winstpunt van Euwe, die zijn achters tot een punt terug braoht. Keres gehuldigd, Na afloop van de 14e partij werd Keres ge! digd. De heer E. Bomli van de V.A.R.A. spral zijn overtuiging uit, dat Keres de match verd heeft gewonnen. Hij schonk hem een fraai pol om daarmede in de toekomst zijn winstpartijet gen anderen te noteeren. De voorzitter van den K.N.S.B., de heer G J. van Zittersteyn, wees er op, dat Euwe h niet in al zijn partijen, zooals b.v. in de veen de, den vechtlust heeft getoond, die noodig is in een dergelijke match te overwinnen. Hij noe dit een psychologische fout, welke zal moeten den gecorrigeerd. Keres. Namens het Euwe-Gomité sprak Mr. M. Lei bach, die uiting gaf aan het gevoel van lichte leurstelling over het resultaat van Euwe in di tweekamp. Overigens voegde Mr. Levenbacl aan toe, dat het Comité dit de laatste jaren n gewend was. Toch wordt de moed niet opgege Hij legde er den nadruk op, dat er van wedsti leiding in deze match eigenlijk niets te bespei is geweest. Dat komt hoofdzakelijk door de gl sportiviteit van Keres. Wij zijn, aldus de vooi ter van het Euwe-Comité, dit de laatste jaren eens anders gewend geweest. In ieder geval 1 Keres Euwe in sportiviteit geëvenaard, want heeft zoowel overwinning als nederlaag op tieve wijze gedragen. Tenslotte sprak Mr. Levenbach de hoop uit, Euwe in de toekomst nog eens een enkelen niet zou teleurstellen. Mede namens Keres heeft Dr. Euwe allen dankt, die hadden medegewerkt tot het slagen dezen tweekamp. Revanchewedstrijd in 191 Tijdens een interview tusschen Mr. C. G Oskam met Euwe en Keres voor de V.A.R.A. medegedeeld, dat Dr. Euwe zijn tegenstander uitgedaagd voor een revanchematch in het volt jaar, een uitdaging, welke door Keres is aangi men. BILJARTEN COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Het „griepspook" heeft ook slachtoffers gem j onder de biljarters, zoodat enkele wedstrijden gesteld moesten worden. Klasse D, afd. 1. B. C. H. behaalde 100 pet. winst tegen H. I E. IJ. uit Amsterdam. Houtkooper maakte een tegen Van Meel (H. E. T. E. IJ.). De B. C. De Jager had weer eens zijn ouden vorm te pak hij maakte 167 in 35 beurten. Zijn partner E broek bracht het tot 104 van de 135. De slotp j leverde een groote zege op voor de gastheeren i Zwart (B. C. H.) scoorde 117 in slechts 20 beu met o.a. een serie van 32. De Haarlemmers speelden dus geen enkele carambole, terwijl E T. E. IJ 84 verliespunten boekte. Klasse E. afd. 2. Het tweede drietal van Isulinde stuurde Oi Ons met een groote nederlaag naar Amsteii terug. Colighem (Ins.) speelde veel vaster Bestman, zoodat de laatste met 47 van de 115 noegen moest nemen! Christoffels (Ins.) moest 20 puntjes afstaan Compier, die 113 in 14 beurten maakte. Ook maal bleef Hugtenburg in de meerderheid en ten Oosten (O. O.) niet verder komen dan 50 va 103. Insulinde maakte 94 pet. van het totaal aa 1 te maken caramboles; het blijft daardoor aan hoofd van de rangschikking. ROEIEN DATUM VAN VARSITY NOG NIET BEKEX Op de vergadering Van den Ned. Roeibond i? de vaststelling der wedstrijddata nog niet beslo op welken dag de Varsity zou worden geb'»"! Men voelde voor 2 Mei (Hemelvaartsdag), ook Zondag 5 Mei kwam in aanmerking. VeJ J stond ook nog niet vast, of de Varsity weer, de laatste jaren gebruikelijk was, op de Boschb bij Amsterdam zou plaats hebben. Naar wij vernemen is er door den Ned. Stud ten Roeibond nog geen beslissing genomen inz plaats en datum. Dit houdt verband met het feit, dat het best van den roeibond er zeer veel voor voelt, terui keeren tot den wedstrijd over 3 K.M., inplaats over 2 K.M. De Boschbaan is 2 K.M. lang, zo: eventueel naar een ander roeiwater zou mof worden omgekeken. Bij het bestuur van den bi is een voorstel ingekomen om te onderzoekeu de Varsity over 3 K.M. misschien op het niet gedeelte van het AmsterdamRijnkanaal bij phaas zou kunnen worden gehouden. In Februari zal waarschijnlijk een beslissing trent definitieve plaats en datum vallen. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Voor a.s. Zondag staan o.a. de volgende wedst den op het programma: Haarlem't Gooi; DÖ Stormvogels, VSV—Ajax, AFC—EDO, QSC—F( BeverwijkKinheim, HFCKennemers, Bloerrü daalZW, CSVAl cm. Victrix 3, Ripperda—1 linen, HillegomSchoten, ZeemeeuwenHaarler. RCH 2Zandvoort, DIOVliegende Vogels, Spa nevogelsTHB, WBHFC 2, Kennemers 2- Zeemeeuwen 2Zandvoort 2,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6