Het zilveren ambtsjubileum van mr. dr. A. baron Röell. j Hij richtte een speciaal woord van welkom tot den minister van Binnenlandsche Zaken, den heer H. van Boeyen, en tot Jhr. F. J. E. van Lennep, vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. DINSDAG 16 JANUARI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Treffende huldiging door de Provinciale Staten. Koninklijke onderscheiding. Heden, Dinsdag 16 Januari, herdenkt Mr. Dr. A. baron Röell, Commissaris der Koningin in Noord- Holland den dag, waarop hij voor een kwart eeuw, na lange jaren het burgemeestersambt van de hoofdstad des lands te hebben bekleed, geroepen werd tot het ambt van Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Mr. Dr. A. baron Röell. Vijf-en-twintig jaar dit ambt te mogen beklee- den is een voorrecht, dat weinigen gegeven is. Doch niet het feit der herdenking alleen, maar in de eerste plaats de superieure wijze, waarop Baron Röell de hem toevertrouwde taak heeft vervuld, maakt dezen dag tot een feestdag in den waren, zin des woords. De leden der Provinciale Staten hebben zich bij deze gelegenheid dan ook vereenigd tot het bren- I gen van een hulde aan den voorzitter van de ver- gaderingen van dit college. Weliswaar schept de wet geen gelegenheid daartoe een buitengewone zitting te bestemmen, doch dit verhinderde aller- I minst het organiseeren van een bijeenkomst, waar- op de gevoelens van hoogachting en vriendschap j voor den hoogen jubilaris ondubbelzining aan het licht traden. De huldiging der Staten. Daartoe vereenigden hedenmorgen vrijwel alle j leden der Provinciale Staten zich in de groote zaal van het Gouvernementsgebouw te Haarlem, waar te half elf de Commissaris der Koningin met zijn j echtgenoote en verdere familieleden de zaal werd binnengeleid door een commissie, bestaande uit de heeren Asscher, Kooyman en den Griffier, Mr. Stuf kens. Alle leden verhieven zich van hun zitplaats en verwelkomden den Commissaris met handgeklap. De heer H. van Boeyen, minister van Binnenland gche Zaken, nam naast de familie Röell plaats. Ook de hoofdambtenaren en de beeldhouwer Theo van Reyn namen een zetel in de zaal in. De Statenzaal bood een gansch anderen aanblik, dan tijdens de gewone zittingen. De tafels der Sta tenleden waren allemaal verwijderd, zoodat er veel meer gelegenheid bestond, het aantal zitplaatsen uit te breiden. Uit het dak van het Gouvernementsgebouw woei de vlag; in de werkkamer van den Commissaris, in de Statenzaal en in de recreatiezaal was een prach tige versiering van bloemen en palmgroen aange- j bracht. Als voorzitter der bijeenkomst fungeerde Mr. J. B. Bomans, lid van Gedeputeerde Staten en waarne mend Commissaris der Koningin, die een openings- rede hield. Het is mij een groot voorrecht de eerste te mo gen zijn om u, onzen Commissaris-jubilaris, mede namens alle aanwezigen, van ganscher harte geluk te wenschen met dit zeldzame feest, waaraan zoo wel Rijk als Provincie deel hebben, maar de Pro vincie het meest, omdat wij u nooit hebben be- ichouwd en gij u nooit hebt getoono als den Rijks opziener, den Episcopus, maar in u zagen en zien onzen Commissaris, den eersten ambtenaar in de Provincie, den voorzitter van Gedeputeerde Staten «n Provinciale Staten, die ons, dat is het Gewest, iteeds waardig representeerde naar buiten. Ik haast mij, noemende de representatie, ook u, mevrouw Röell, warmen dank te betuigen voor uw geweldig en voortreffelijk aandeel in dezen plicht, die nu eenmaal den Gouverneur van een Gewest ligen is. 1 Mede hartgrondigen dank aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, die door lijn komst en straks door zijn woord grootere luister toevoegt aan dit feestgetij en dien ik, het «erst van allen, zal verzoeken het woord te willen nemen. Daarna zal de oudste Gedeputeerde in zit- tingstijd en jaren, de heer Michels u toespreken en zonder twijfel memoreeren uw voornaamste taak gedurende een kwart eeuw, nl. uw voorzitterschap van Gedeputeerde Staten. Vervolgens is het woord aan den heer Luden, oudste in jaren van alle Sta tenleden, die spreken zal namens het Gewest, de burgerij als zoodanig. Tenslotte zal ik het woord geven aan den heer Van der Wal, voorzitter der grootste fractie, om u te huldigen als voorzitter der Staten van Noord- Holland, en daartusschen in doemen verrassingen op, die ik evenwel niet mag onthullen omdat het anders geen explosieve verrassingen meer zouden zijn. Op één verrassing hopen wij echter nog: dat onze Commissaris de rij der sprekers zal eindigen, in dien hij daartoe lust gevoelt en aanleiding vindt. Ziedaar de agenda. De agenda van dezen feestdag, dag van vreugde en dankbaarheid. Een zeldzame dag. Van vreugde, omdat het u en ons gegeven is een 25-jarig jubileum te beleven van den besten Com missaris, dien Noordholland ooit gehad heeft U meent, dat ik in mineur spreek, waar ik in een tafel-speech in kleinen kring van u sprak als den besten Commissaris in Nederland, maar wij willen geen andere 10 provinciën tegen ons opzetten en ik beperk mij dus tot de intieme Noordhollandsche opinie: Röell, de beste Commissaris, dien onze Pro vincie ooit gehad heeft. En dezen behielden wij 25 Jaren! Daarom een dag van vreugde. O ja, ik weet, dat kat u Commissaris, nóg vreugdevoller zou stemmen aan het begin dezer 25 jaren te staan, maar het ware dan een andere dag, niet deze zeldzame dag. En dan, wij beleven toch een dag van intrede, nl. van een nieuwe periode, al durft zelfs mijn klate rend optimisme geen nieuwe 25 jaren voorspellen. Ook daarom mogen wij van een vreugdedag spre ken, omdat hij geen uur van afscheid bevat. Een dag van dank tevens, ja van dankbaarheid vooral. Dezen te beleven is een geschenk van God en ik durf 't met den psalmist uitroepen: Dit is de dag, dien de Heer ons bereid heeft. En onze dank gaat mede uit naar Hare Majesteit, die u benoemd heeft en gehandhaafd, waardoor zij moeilijk maar schoon Noordholland zéér bijzonderlijk aan Haar verplicht heeft. Moge ik eindigen met een wensch, gedachtig -het Gallische woord: Tout casse, tout passe, tout lasse, Dieu seul reste: in mijne vertaling: Alles, alles stort inéén, maar staan blijft God alléén: Moge deze Almachtige Geweldige als Liefderijke Trooster naast u staan in uw vender leven tot loon van uw onverdroten plichtsbetrachting gedurende 25 jaar. Als geloovige kan ik u niets hoogers en kostbaar- ders en heerlijkers toewenschen: God zegene Ba ron Röell en zijn gezin! (Luid applaus). Gelukwensch van H. M. de Koningin. Het Statenlid Jhr. F. J. E. van Lennep, Ka merheer van H. M. de Koningin, wenschte den Commissaris namens onze Vorstin geluk. Rede van minister Van Boeyen. Hierna sprak de minister van Binnenlandsche Zaken, de heer H. van Boeyen. De minister verklaarde, dat hier een feestelijke stemming den hoofdtoon voert. Hij voelde er zich zelf trouwens aan onderhevig. Spreker voelde zich als een vreemdeling in een vreemd land, maar hfj dankte toch den president, dat hij het voorrecht kreeg, dit schoone feest te mogen meemaken, om een der beste inwoners van Noord-Holland, baron Röell, te eeren. De minister was eveneens dank baar, dat hij als vreemdeling in dezen vreemden kring iets mocht zeggen De Statenleden zijn hier bijeen gekomen om hun Commissaris te danken en te eeren. „Ik ben echter hier niet alleen als vreem deling aanwezig maar ook als boodschapper van de regeering des lands. Uw 25 jaren als Commis saris zijn niet alleen voor de provincie, maar ook voor het heele land zeer zegenrijk geweest. Met hooge waardeering heb ik uw arbeid gadegeslagen: ik heb altijd de grootste belangstelling gehad voor uw heldere adviezen. Ik was diep getroffen door het persoonlijk contact, dat ik met u mocht heb ben. U bent niet alleen Commissaris der Koningin van dit gewest, maar krachtens de bepalingen der wet ook regeeringscommissaris. Als gij uw amb telijke loopbaan eens zult afsluiten, dan zult gij weinig vinden wat u in laatstgenoemde functie hebt verricht. U begreep, dat u als Commissaris der Koningin veel meer mocht doen; met geheel uw ziel hebt gij 25 jaar lang aan de belangen van het gewest Noord-Holland gewijd. U zorgde er voor, ■dat de 'belangen der provincie en die van het land op de beste wijze tot harmonie werden gebracht. De regeering dankt u voor uw zegenrijken arbeid. Ik hoop, dat gij nog vele jaren uw belangstelling aan deze provincie en aan het land mag wijden en dat God u mag zegenen. Het is mij een vreugde, u te kunnen mededeelen, dat het H. M. de Ko ningin behaagd heeft, u te benoemen tot comman deur in de Orde van den Nederlandschcn Leeuw". (Luide toejuichingen). De Minister verzoekt aan mevrouw Röell, de schriftelijke mededeeling van deze benoeming aan haar echtgenoot te willen overhandigen. Terwijl mevrouw Röell haar echtgenoot een kus gaf, voldeed zij aan het verzoek van den minister. Rede van Gedeputeerde A. W. Michels. De heer A. W. Michels, die als oudste lid van Gedeputeerde Staten in zittingstijd het wooi'd voer de, wenschte allereerst den Commissaris van harte geluk met de zoo juist ontvangen koninklijke on derscheiding en zei, dat beter dan wie ook, de leden van Gedeputeerde Staten kunnen oordeelen over de talenten en de werkkracht, de bestuurs kwaliteiten en de uitmuntende kennis van ons ge west van den jubilaris. Alle leden van ons college zoo ging spreker voort hebben van u in den loop der jaren veel geleerd en het vergaderen on der uw leiding was elke week opnieuw een nuttige en aangename bezigheid. Met groote bewondering zijn wij steeds vervuld van uw uitgebreide kennis van de zoovele en on derscheiden zaken, die elke week in de honderden dossiers in behandeling komen. Ons college is politiek evenredig samengesteld en hoewel het aantal zaken, waarover wij het altijd eens zijn, veel grooter is, dan dat, waarover meer of minder meeningsversch.il bestaat, komt het na tuurlijk voor, dat deze verschillen de moeilijkheid om te besluiten vergrooten. Maar hoevele malen waart u het, die na eindeloos geredekavel een mo dus vond, waarmede wij het plotseling allen eens waren. Het borstbeeld van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Mr. Dr. A. Baron Röell, dat door den Haarlemschen beeldhouwer Theo van Reyn in Franschen steen werd uit gevoerd. Hedenmorgen is het beeld, dat in op dracht van Gedeputeerde Staten is vervaardigd, aan baron Röell, die zijn 25-jarig ambtsjubileum als Commissaris viert, aangeboden. De Commis saris heeft herhaalde malen bij den beeldhouwer in diens atelier geposeerd. Hier treedt misschien een uwer eigenschappen op den voorgrond, waarover u zich tegenover ons altijd beklaagt, nl. dat u geen verstand van politiek hebt Maar het zal hiermede wel zoo zijn, als met uw bewering, dat u geen kranten leest, terwijl voort duren blijkt, dat u desondanks toch wel weet wat er in staat en ook wat er kennelijk onjuist in staat. Er is tusschen de Staten en ons college steeds een zeer goede samenwerking geweest en dit heeft voor ons gewest zegenrijke vruchten gehad Maar hoevele malen was u het, die aan in de Staten gelanceerde denkbeelden den juisten vorm wist te geven, zoodat, hetgeen ons aanvankelijk niet anders dan vaag voor oogen stond, tot gelukkige uitvoering kwam. Als we nu na 25 jaar de balans opmaken, ten einde te kunnen nagaan hoe zich dit toezicht heeft voltrokken, dan is het met groote voldoening, dat we mogen erkennen, dat u als voorzitter van ons college bij mijn weten nooit gebruik hebt gemaakt van uw bevoegdheid, eenig besluit van ons college ter vernietiging voor te dragen en dat het slechts een heel enkele maal is geweest, dat u bij de dui zenden adviezen aan de regeering van uw afwijkend gevoelen kennis hebt gegeven. Wijst dit eenerzijds op de uitstekende samemver_ king, het is ook een bewijs van uw wijs beleid en groote bestuurservaring. Ook u viel het wel eens moeilijk, een besluit waarmede u het ganschelijk oneens waart, uit te voeren. Maar wij hebben het steeds gewaardeerd, dat u zich bij de beslissing der meerderheid hebt neergelegd. Wij danken u, geachte voorzitter voor alles, wat u voor ons gewest hebt gedaan en wat u voor ons in al die jaren geweest zijt. Wil naast dien dank als bewijs van onze hulde en vriendschap aanvaarden de versierselen van de hooge onderscheiding, u zoo juist toegekend. We hopen vurig, dat u nog lang in gezondheid dit eereblijk zult mogen dragen. Zich tenslotte tot mevrouw Röell wendend, wenschte spreker ook haar als trouwe en krach tige steu nvan den jubilaris van harte geluk met dezen dag. Rede van den heer E. Luden. De heer E. Luden sprak als oudste lid van de Provinciale Staten namens die Staten en namens de provincie Noordholland, bij verhindering van den heer Klaas de Vries: memoreerde welk een prachtige carrière de jubilaris heeft gemaakt. Na 't ambt van burgemeester der gemeenten Leeuwar den, Arnhem en Amsterdam, werd hij Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. In vroeger tijd was dit ambt voor een groot deel een eere-ambt. De werkzaamheden daaraan verbonden, waren in zekeren zin beperkt. Gedurende de vijf- en-twintig jaren van de ambtsvervulling van den jubilaris is dit in de provincie Noordholland an ders geworden. In 1916 brachten de groote dijk doorbraken rampen over een belangrijk deel van het noorderkwartier. Met groote energie heeft Baron Röell het lenigen van de ontstane nooden aangegrepen .Spr. somde verder op al hetgeen er in de afgeloopen ambtsperiode in de provincie tot stand is gekomen. Spreker wees tenslotte op het behartigen van de representatieve functie door den jubilaris. Bij elke belangrijke gelegenheid was Röell aanwezig. Gaarne zou spreker nog meer in bijzonderheden treden, doch hij wilde de wijze les, kort geleden door den voorzitter van de Eerste Kamer gespro ken ter harte nemen: „Laat uw woorden weinig zijn, want de stem des zots komt door de veelheid der woorden". Echter „verba volent" en daarom wilden de Sta ten een stoffelijk blijk van de erkentelijkheid der provincie als een blijvenden stempel op dezen feestdag aanbieden Spreker bood den heer Röell een door den kunstenaar Van Reyn vervaardigd marmeren borstbeeld aan, er de hoop bij uitspre kend, dat het den jubilaris zou mogen behagen aan dit gedenkteeken een bestemming te willen ver- leenen, waardoor het in het midden der Staten zou kunnen blijven. Hierna verzocht spreker aan freule Röell het borstbeeld te willen onthullen. Rede L. van der Wal. Vervolgens sprak de heer L. v a n d e r W a 1, als voorzitter der grootste fractie in de Staten, den ju bileerenden Commissaris toe. Hij herinnerde aan de vele goede dingen, die in deze 25- jarige ambtelijke loopbaan tot stand wa ren gekomen, en aan de moeilijke jaren gedurende den wereldoorlog 19141913. En ook nu gaan weer velen gebukt onder het leed van dezen tijd. „U hebt zich", zei spreker, .afgevraagd of het niet beter was. daarom van een officieele herdenking af te zien; ik ben blij. dat U er tenslotte toch in hebt toegestemd. De Staten danken u voor de wijze, waarop gij deze 25 jaar de vergaderingen hebt geleid: U deed dit op een correcte en hoffelijke wijze; trots alle moei lijkheden, die zich soms voordeden, werden door U de debatten uitstekend geleid. Een enkele korte op merking van U was vaak voldoende, om de debat ten weer in het goede spoor te leiden. Met groote scherpzinnigheid en wetskennis hebt gij uw plicht vervuld; het was steeds een genot, naar u te'mogen luisteren. De onderlinge verstandhouding en saam- hoorigheid werden nimmer geschokt. U stelde ook altijd belang in het particuliere leven van de Sta tenleden: dit kwam herhaaldelijk tot uiting, vooral bij een sterfgeval. En uw woorden waren dan geen formaliteit, doch zijn getuigden van groote men- schelijkheid." Namens de Statenleden overhandigde spreker aan den Commissaris een prachtigen gouden gedenkpen ning: hij hoopte dat als eenmaal de dag komt, dat de ambtelijke loopbaan van baron Röell zou eindigen, deze penning een aangename herinnering zou zijn aan alles, wat hij in het belang van de provincie ge daan heeft. (Applaus.) De Commissaris dankt. Tenslotte heeft Baron Röell een dankwoord ge sproken. „Er is bij mij slechts één gevoel", zei spreker, „en dat is van groote dankbaarheid voor alles wat ik hier vanmorgen heb mogen ondervinden. Het valt mij moeilijk, „dien dank onder woorden te brengen, maar ik zal toch trachten, alle sprekers te beantwoorden. Aan den vertegenwoordiger van H.M. de Koningin deel ik mede dat ik zeer ver heugd ben, dat H.M. op deze wijze notitie van dit feest heeft willen nemen en ik verzoek u, mijn dank aan de Koningin te willen overbrengen". Spreker dankte minister Van Boeyen voor zijn waardeerende woorden en voor de wijze, waarop ik met hem ambtelijk heb mogen samenwerken. „De heer Michels heeft er aan herinnerd, dat ik nooit aan politiek doe. Dat is juist. En daarvan getuigen ook mijn benoemingen tot burgemeester van de verschillende gemeenten, die ik aan mi nisters van uiteenloopende politieke gezindheid te danken heb. Inderdaad, ik heb nooit aan po litiek gedaan en daar heb ik mij altijd wel bij bevonden". Gelach). De Commissaris dankte den heer Michels voor zijn vriendelijke woorden, die hem uit het hart waren gegrepen, evenals die van den heer Luden. „Van de Statenleden, die er 25 jaar geleden wa ren, toen ik mijn ambt van Commissaris aan vaardde, zijn er nog maar drie, die ook nu nog lid zijn. Dat zijn de heeren Klaas de Vries, Mr. Slingenberg en Dr. Van der Waerden; de laatste in deze kwart eeuw ononderbroken. In totaal heb ik 284 Statenleden gekend en ik raag zeggen dat het mij nimmer moeilijk is gevallen, in goede verstandhouding met hen om te gaan. En nu de wensch, die zooëven geuit is. dat ik nog lang deze hooge functie mag vervullen. Het gaat niet aar- op mijn leeftijd dit nog lang te doen, maar ik zal trachten nog eenigen tijd als zoodanig werkzaam te zijn en mijn best te doen". Spreker dankte voor de hem verleende Ko ninklijke onderscheiding en voor het fraaie beeld; hij dankte den beeldhouwer Theo van Reyn voor de aangename uren, in zijn atelier doorgebracht. Hij zou gaarne voldoen aan het tot hem gerichte verzoek, aan dit beeld een plaats in het Gouver nementsgebouw te laten geven. „Het zou moeilijk een plaats in mijn huis kunnen vinden", zei spre ker lachend. Hij toonde zich ook buitengewoon dankbaar voor den gedenkpenning van de grootste Staten fractie. Het spreekwoord zegt: „waar het hart vol van is, loopt de mond van over". Dit is met spreker niet het geval; zijn hart was weliswaar vol, maar hij kon niet voldoende woorden vinden om zijn dank te betuigen. „Ik hoop. dat het de provincie, ook als een opvolger eens mijn werk overneemt, steeds wel moge gaan!" Alle leden verhieven zich na deze woorden van hun zetels en juichten den jubilaris langdurig toe. Hierna werd aan de aanwezigen gelegenheid geschonken de cadeaux te bezichtigen. Huldiging door de ambtenaren. Om half één werd de jubilaris door de ambte naren gehuldigd. Mr. Dr. F. S. Witteveen, admini strateur ter Prov. Griffie sprak namens de ambte naren ter provinciale griffie, waarbij zich het bureau van den Economisch-Technologischen Dienst heeft aangesloten. Ik moge u, aldus spr., dan in de eerste plaats namens de ambtenaren ter provinciale griffie in alle geledingen, van hoog tot laag, een hartelijken en welgemeenden gelukwensch aanbieden met net zeldzame feest, dat u viert. Stellig mag ik van een zeldzaam feest spreken, want in de annalen van de historie der provincie Noord-Holland is tot dusverre nog niet geboek staafd, dat eenzelfde persoon gedurende een kwart eeuw aan het hoofd van dit van ouds zoo belangrijke gewest heeft gestaan. Ik kan u hierbij de verzekering geven dat de ambtenaren van uwe griffie van ganscher harte deelen in uw feest. Immers zij hebben grooten eerbied en bewondering voor u omdat het allen bekend is, dat u het hooge ambt. dat u bekleedt, op zoo voorbeeldige wijze vervult. Aan den eerbied en de bewondering paart zich ook een gevoel van dankbaarheid voor hetgeen tijdens uw commissariaat, mede door uw toe doen. in het belang van de ambtenaren is ge schied. Ik denk hierbij aan uwen krachtigen steun voor het tot stand brengen van een zéér gunstige regeling van hun rechtspositie, belichaamd in het Ambtenaren-reglement 1920, vastgesteld reeds vóór het in werking treden van de Ambtenaren wet en voor het invoeren van een Salarisregie- mient, dat een belangrijke verbetering bracht in de materieele positie van de provinciale ambtenaren. Het is dan ook niet te verwonderen dat toen bekend werd, dat uw zilveren ambts jubileum niet onopgmerkt zou voorbij gaan, spontaan uit den kring der griffie-ambtenaren de wénsch naar voren kwam u bij die gelegenheid ook een stoffelijk huldeblijk te mogen aanbie den". Den commissaris werd daarop een sigaren doos aangeboden met inscriptie. Het geschenk ging vergezeld van een bloem stuk. Mr. Dr. A. Baron Röell dankte hartelijk voor dit huldeblijk en prees de goede verstandhouding tusschen hem en het personeel. De volkstelling uitgesteld. Voorloopig voor een jaar. De eerstvolgende volkstelling in Nederland zou gehouden worden in den nacht van 31 December op 1 Januari 19401941. Naar wij vernemen is evenwel besloten die uit te stellen, voorloopig voor een jaar. zoodat die als er geen reden voor nieuw uitstel komt nu zal plaats hebben bij den overgang van het jaar 1941—1942. /CHEEP/ 'TJtlMTM HOLLAND—AMERIKA LIJN Breedijk, 15 van Baltimore te xtotterdam. Zaandam, 15 van New-York te Rotterdam. Boschdijk, 15 van New-York te Rotterdam. Veendam, 15 van New-York te Rotterdam. Delftdijk, 14 v. Rott. n. Vancr. via N.-York. JAVA—NEW-YORK LIJN Kota Tjandi, 13 van New-York naar Java. Siantar, 14 van Java te New-York. Kota Baroe, 13 van Batavia n. New-York, Salabangka, N.-York n. Java 14 te Belawan. Tabian, Java n. New York 14 v. Balik Papan Poelau Roebiah, 15 v. Batavia te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo, (thuisreis) pass. 14 Perim. Bengalen, (thuisreis), 13 te Suez. Buitenzorg, 15 van Batavia te Rotterdam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Saleier, (thuisreis) 15 te Amsterdam. Aagtekerk, (thuisreis) 15 van Sabang. Mapia (thuisreis) 15 te Suez. SILVER JAVA PACIFICLIJN Bloemfontein, 15 v. Soerabaja n. Pacifickust. Tarakan, Batavia n. d. Pacifickust 15 v. Tobaca. |A"t -a, AEIC PROGRAMMA WOENSDAG 17 JANUARI 1940. HILVERSUM L 1875 en 414.4 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8 00Ber. ANP., gram.muziek, 8.15 Orgelspel. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de con tinubedrijven. 11.00 Causerie „Ziekenverpleging aan huis in moeilijke tijden". 11.30 Voor de vrouwen. 12.00 Gramofoonmuziek. 1.C0—1.45 VARA-orkest. 2.00—2.55 en 3.00 Voor de vrou wen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 Rosianorkest, 6.30 Lezing over na luralisme. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicitaties 7.10 Koorzang. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-benchten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 Verkorte operette ,Die schóne Galathee". 9.00 Radiotooneel. 9.45 „The Kiiima Hawaiians" en orgelspel. 10.00 Gramofoon muziek. 10.15 Cello en piano. 10.40 Lezing over hormonen. 11.00 Berichten A.N.P. 11,10 De Ramblers. 11.40—12.00 Orgel, cymbaal, xylo foon en vibrafoon. HILVERSUM II, 301,5 M. NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00Ber.ANP., 8.05 Schriftlezing, meditatie, 8.20 Gramofoonmuziek. f9.309.45 Gelukwenscherri 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek 11.10 Viool, piano en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. (Om 12.30 Berichten ANP.), 12.40 Orgelconcert. 1.40 Zang piano en gramofoonmuziek. 2.302.55 Gramo foonmuziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Christ, liederen. 4.30 Gramo foonmuziek 4.45 Felicitaties; 5.00 Voor do jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Middenstandspraatje. 6.15 Gramofoonmuziek. 6 30 Taalles en technisch onderricht. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie „Op d? bres voor Neder lands onafhankelijkheid" 7 45 Gramofoonmu ziek. 8.00 Berichten ANP herhaling SOS- berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.50 Causerie „De Gereformeerde Kerken in Nederlandsch- Indic". 9.20 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist. 10.05 Berichten ANP., actueel halfuur, 10.35 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schrift-» lezing. ENGELAND. 391 en 449 M. (Na 6.20 nam. ook 342 M.) 12,20 BBC-Northern orkest. 1.05 Causerie. I.20 Berichten. 130 Zang. 1,50—2 20 R.A.F.- Central-orkest 320 Reportage. 3.40 Eddie Carroll en zijn dans orkest. 4.20 Berichten. 4.35 BBC-Schotsch Orkest. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 Revue-orkest. 6.20 Berichten. 6.35 Ac- tueele uitzending. 7.05 Vioolduetten. 7.20 Me- dedeelingen. 7.40 Variété. 8.20 BBC-sympho- nieorkest. 9.20 Berichten. 9 35 Causerie „The opposition". 9.50 Variété. 10.15 RadiotooneeL II.00 Spinetvoordracht. 11.20 BBC-Theater- orkest. en -koor. 12 2012.35 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.05 Zang. 12è20 Het Félix Raugel-koor. 1.05 Pianovoordracht. 1.35 Zang. 2.00 Gramofoonmu ziek. 2.05 en 2.30 Trio Jean Manuel. 3.50 Ra diotooneel. 4.50 Zang 5.35 Het Victor Gentil- kwartet en zang. 7.20 Lichte muziek. 7.50 Ra diotooneel. 9.05 „Manon Lescaut", opera. 10.20 Zang. 19.35 Chansons. 11.20 De Vereeniging voor oude instumenten „Henri Casadesus". 12.05—12.20 Dansmuziek (gr. pl.) KEULEN. 456 M. 5.50 Herman Hagesteldt's orkest. 7.40 Gramo foonmuziek. 9.30—9.50 Zang en piano. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Concert. 1.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Populair concert. 2.45 Muzi kaal tusschenspel. 3.20 Voor de soldaten. 4.30 Gevarieerd programma. 5.45 Folkloristisch pro gramma. 6.05 Gramofoonmuziek, 7.3512.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.51 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1,50—2.20 en 6.00 Gramofoon muziek. 6.50 Zang. 8.20 „Christophore Colomb" opera. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Radio* orkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 5.35 Zimmer-kwartet. 6.05 Gramofoonmuziek 6.35 Cellovoordracht. 6.50Gramofoonmuziek 8.20 Voor soldaten. 8.50en 9.45 Radio-orkest; 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Blaasmuziek. 8.20 Erich Schneidewind's orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Jaro Michalek'5 orkest. 10.20 Politiek overzicht. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. 482e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 16 Januari 1940 Hooge Prijwn f 1000- 12880 f 400.— 3163 8400 f 200.- 5539 12999 14520 15190 f 100.— 1312 1921 3762 4489 9225 9465 13891 17215 18411 PrUzcn van 70. 1085 1577 1706 1801 1914 2429 2512 2520 2659 2823 2890 3036 3385 3404 3429 3542 3707 4199 .240 4425 4438 4548 4553 4695 4948 4953 5311 5397 5569 5583 Ó801 6187 6258 6392 6394 6462 6536 6563 G637 6686 6745 6755 0792 6935 7069 7275 7299 7331 7704 7744 7856 8113 82S„ 8362 8373 8535 8667 8972 9012 9284 9446 9601 9719 9790 9803 10421 10459 10609 10678 10707 10775 10791 10926 11075 11133 11408 11456 11536 11609 11679 11731 11914 11964 12244 12283 12584 12590 12661 12672 12686 12751 12867 12913 13310 13366 13374 13436 '3525 13599 13700 13881 13926 13941 14119 14286 14313 14365 14535 14629 14858 15042 15133 15152 '•3273 15321 15325 15361 15446 15468 15731 15758 16026 16075 16122 16123 16155 16214 16285 16403 :6440 16647 17164 17353 17560 17631 17G44 17932 <1021 18032 18173 1825G 18311 18321 18386 18445 8508 18542 18595 18960 19007 19014 19140 19240 19310 19361 19439 19514 19899 19952 20019 20126 20402 20606 20748 20759 20784 20967 21068 21078 21126 21309 21440 21567 21641 21656 21941 Nieten 1038 1069 1115 1189 1300 1337 1341 1382 1445 1461 1476 1480 1489 1492 1589 1607 1613 1630 1715 1760 1764 1842 1S68 1988 2064 2080 2166 2182 2190 2320 2354 2387 2389 2448 2453 2475 2485 2493 2534 2553 2589 2610 2673 2684 2690 2775 2906 2941 2952 2978 2993 3019 3034 3041 3222 3264 3275 3326 3360 3408 3427 3562 3573 3622 3733 3735 3778 3891 3968 3970 4017 4122 4142 4184 4202 4245 4328 4347 4439 4446 4499 4562 4566 4579 4662 4663 4707 4764 4782 4808 4960 5029 5044 5090 5123 5146 5153 5178 5210 5302 5367 5411 5457 5511 5630 5646 5648 5699 5875 5894 5966 5967 5970 5985 6108 6125 f134 6154 6176 6221 6227 6368 6373 6408 6452 6484 6574 6584 6625 6632 6643 6731 G906 6950 6958 6965 6992 6993 7005 7022 7061 7111 7148 7156 7189 7218 7261 7529 7557 7621 7645 7683 7709 7761 7996 8085 8108 8240 8296 8406 8474 8488 8506 8598 8601 8680 8687 8719 8723 8742 8793 8815 8959 8970 9120 9187 9189 9204 9212 9221 9456 9473 9500 9628 9657 9660 9682 9684 9S95 9904 9997 10000 10005 :0036 10039 10056 10098 10127 10156 10206 10228 .0277 10295 10347 10400 10451 10494 10504 10542 10614 10620 10734 10749 10343 10917 10923 11062 11072 11227 11243 11294 11424 11438 11451 11489 11501 11527 11539 11546 11657 11708 11727 11791 11795 11902 11949 11958 12022 12140 12182 12185 12193 12198 12228 12263 12290 12311 12369 12395 12423 12481 12537 12569 12636 12735 12737 12772 12781 12817 12924 12951 12992 13009 13019 13074 13099 13122 13140 13147 13162 13192 13224 13241 13265 13268 13277 13321 13420 13428 13497 13520 13532 13668 13707 13722 13788 13846 13924 '3975 14004 14060 14061 14091 14198 14205 14242 14245 14364 14528 14529 14532 14601 14655 14706 •4710 14728 14759 14766 14819 14833 14847 14885 4891 14968 15084 15115 15123 15145 15173 15216 o232 15237 15333 15363 15364 15386 15451 15497 5518 15540 15545 15557 15578 15680 15737 15742 15795 15841 15944 15957 15963 15998 16030 16099 6223 16279 16297 16378 16384 16404 16405 16426 6548 16599 16615 16625 16649 16650 16690 16697 6770 16784 16794 16831 16869 16895 16918 16960 f>971 17003 17004 17016 17035 17111 17151 17191 7247 17251 17276 17288 17358 17399 17435 17454 7574 17594 17623 17627 17635 17660 17787 17797 .7865 17950 18046 18048 18053 18127 18180 18204 8218 38234 18284 18292 18314 18359 18409 18424 '.8461 18463 18492 18545 18571 18594 18605 18609 8619 18626 18736 18748 18749 18754 18770 18790 8792 18802 18808 18833 18874 18912 18950 18966 .8994 19004 19016 19058 19065 19079 19169 19184 9190 19217 19219 19256 19264 19411 19478 19497 .9510 19569 19580 19597 19677 19749 19765 19810 '9857 19864 19893 19910 19911 19939 19940 20009 ■0026 20088 20111 20263 20293 20342 20357 20426 '0634 20734 20752 20767 20798 20801 20843 20872 0898 20916 20917 20933 20969 21009 21021 21033 1086 21317 21350 21353 21381 21418 21545 21552 1563 21588 21682 21691 21697 21742 21771 21854 21862 21873 21934 21969 Verbet. 5tie klasse, 1ste lijst: 6053 m. z. 6055; 8404 m. 10404; 8480 m. z. 10480.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9