X€Si2 Hansje's kou is vandaag ovér C3^Ma"age X/iCKS „Freut euch des Lebens". MAANDAG 22 JANUARI 1940 HA ARE EM'S DAGBLAD kKUN/T INI IXÏTIREN HET TOONEEL. POSTAAL CENOECEN". „BARON VON HABERNIKS". IDc nieuwe regisseur van „Postaal Genoegen' de heer J. Lubbers heeft geen gemakkelijke taak op zich genomen. De opvoeringen dezer vereeniging bewegen zich in de laatste jaren onder regie van Karéi Essering, die inmiddels naar Indië is vertrokken, in stijgende lijn. Het is begrijpelijk, dat een vereeniging aan een re gisseur gewend raakt en zijn intenties op den duur steeds meer weet te verwezenlijken. Daar om heb ik met eenige spanning de opvoering van Zaterdagavond i nde tooneelzaal van hotel „De Leeuwerik" tegemoet gezien. De keuze van het stuk „Baron von Haberniks", het moge dan geenszins een fijnzinnig blijspel doch veeleer een klucht met hier en daar wel wat zeer grove effecten zijn, was voor dezen, in vele opzichten zoo kouden wintertijd, waarin we meer dan eens behoefte hebben aan een gullen lach, zeker niet ongelukkig. Bovendien is het verheugend te kunnen constateeren dat Postaal Genoegen" het blijspel van Otto Schwartz en Georg Rengbach alle recht heeft doen wedervaren. Het publiek, door de mobilisatie was het niet zoo vol als ge woonlijk ofschoon de zaal zeer goed bezet was, heeft zich dan ook uitstekend geamuseerd. Daarvan gaf het verschillende malen door ap plaus en hartelijk gelach blijk. En daar elke tooneelopvoering zich steeds ten doel heeft het publiek te vermaken, boeien of ontroeren, kan men dus met een gerust hart zeggen, dat .Postaal Genoegen" op een geslaagden avond kan terugzien. De oude beproefde krachten zooals de heeren Lansheer, Kraneveld, de Graaf en Hugteniburg vormen een hechte kern die men bij elke opvoe ring weer met genoegen op de planken ziet. Voor zitter Lansheer speelde zelf voor ,3aron van Ha berniks" en hij deed dat zeer verdienstelijk. Het was alleen jammer dat hij niet erg rolvast was. Het is niet prettig als men achter in de zaal reeds gehoord heeft wat de spelers op het tooneel zullen gaan zeggen. Hein Kraneveld, als de pa pierfabrikant Schulze werd eenigszins gehin derd door een verkoudheid doch aan zijn vlotte spel was daarvan niet veel te bemerken. Kees de Graaf en Engel Hugtenburg beiden geen onbe kenden voor de leden van .Postaal Genoegen", slaagden er zeker in de figuren van den fabri kant Bollenbach en den „dierentemmer" Musch voor ons te doen leven. Voor „Postaal Genoegen" is het verheugend dat de damesrollen eenige jaren geleden een zwak punt in deze vereeniging, ditmaal zoo uit stekend waren bezet. Vooral mej. Anny Dreyer viel door haar beschaafd en natuurlijk spel op. Een groot aandeel in het lachsucces had ook mej. Fien Kraneveld als de mannenhaatster juffrouw Lenz. De dames Kroon en Schepens en de heer Sijpesteyn bloten zich daar bij goed aan. Zooals reeds gezegd: de aanwezigen hebben zich uitstekend vermaakt. Na afloop was er bal met muziek van „The Blue stars", die ook tussehen de bedrijven popu laire wijsjes speelden. Het was dus een vroo- lijke avond. B. K. Haarlemsche Orkestvereniging Zondagnamiddagconcert. De weersomstandigheden hebben in de laatste weken allerwege den boel in de war gestuurd of nadeel berokkend, „en gros" en „en détail" en ze waren voor het bezoek van het jongste Zondag namiddagconcert nog ongunstiger dan voor het vorige. Dit in aanmerking genomen viel het aan tal bezoekers gisteren mee. De verwachting, iets goeds te kunnen hooren, had velen de ongemak ken der sneeuw doen trotseer en. Die verwachting is niet beschaamd. Er is goed, ja uitnemend gemusiceerd en men heeft met de talenten van twee jonge musici, n.l. van den hoboïst H. Moolenijzer en van den pianist en componist Hans Osieck, kennis kunnen maken. Het programma vermeldde nog drie solisten, maar hun taak in de Sinfonia no. 3 van C. Ph. Em. Bach was niet zeer belangrijk. De Sinfonia zelve kan ik, althans wat de beide snelle deelen betreft, hoogstens in historisch op zicht interessant vinden, omdat het Allegro assai nog stevig aan den stijl van Bach sr. vastzit en daarentegen de thematiek van het Allegretto duidelijk in de richting van Mozart, speciaal van het eerste Allegro uit diens Kwintet voor klavier en blaasinstrumenten, K.V. 452, wijst. Maar was het ongerijmd, dat ik in het zuchtende motief en in de chromatiek van het Adagio een voorspelling aangaande César Franck's Variations sympho- niques meende te hooren? Ook van Handel's Concerts voor hobo en strijk orkest interesseerde me het langzame middendeel welks schoone melodie een treffende gelijkenis vertoont met Bach's verklanking van de woorden „Nehmet, dies ist mein Leib" in de Matthaeus- Passion, meer dan de overige deelen, die Handel's stereotiepe opvolgingen doen hooren zonder iets te brengen, dat men niet met groote waarschijn lijkheid verwachten kon. Maar het welluidende en zuivere hobo-spel van Moolenijzer concentreer de de aandacht vanzelf op den solist, wiens we derverschijning in ons orkest we enkele weken geleden met groote vreugde begroetten. Zijn toon, die nog vaak eenigszins strak is, zouden we nog wat gevoeliger en expressiever wenschen, indien niet diezelfde kwaliteiten oorzaak konden wor den dat hij spoedig voor ons orkest verloren zou gaan. Dat is dus een criticusdilemma. Hans Osieck stelde zich èn als pianist èn als componist aan ons voor door de vertolking van zijn Concertino voor Piano en Orkest. Dit werk is nog veelszins een „rappel a Ravel": het roept in het Allegro het eerste hoofddeel van Ravel's Trio. in het Presto de Toccata uit Le tombeau de Couperin op en ook in het Andante vermeenden we de figuur van den Franschen meester op den achtergrond te zien verschijnen. De structuur lijkt hier en daar wat schematisch, maar doet prettig aan door haar soliditeit en beknoptheid, terwijl Osieck van het klankkarakter der verschil lende instrumenten, in de eerste natuurlijk van het solo-klavier, zeer goed partij getrokken heeft. De componist speelde de solopartij brillant, krachtig en helder en liet dus ook als pianist goede indrukken na, die terstond in een lang- durigen bijval hun uiting vonden, een bijval, waarin Osieck dirigent en orkest terecht liet deelen. Toon Verhey voerde ons verder in de door het Concertino gewezen richting, door er Ravel's Val- ses nobles et sentimentales op te doen volgen. Hier was Verhey, na zich een volgzaam begeleider te hebben getoond, weer de oppermachtige leider, en het orkest volgde hem nu nog gevoeliger en soepeler dan 1.1. Woensdagavond bij de eerste uit voering. Bijzonder fijn klonk weer het wegster vende slot, en het auditorium was ■zóó onder den indruk, dat het geen haast maakte om te vertrek ken, maar geruimen tijd bleef applaudisseeren. K. DE JONG. 1 Aorverkoudheid ■P>> sy-sfüï, bedekten. 1 Geen wachttijd—Werkt direct Door deze massage begint VapoRub direct dooi de huid te werken als een pappleister. Gelijktijdig ontstaan door de lichaamswarmte de heilzame dampen, die 18 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden in geademd. Door de urenlang aanhoudende, dub bele werking verzacht VapoRub de prikkeling, lost het slijm op, vermindert het hoesten en maakt het ademen gemakkelijk. Opgelucht en zich prettig voelend, valt het kind spoedig in een verkwikkenden slaap. 's Morgens is de ergste kou I meestal voorbij. Verlaagde Prijs 90 ct. w VapoRub (Adv. ingez. Med.) Fritz Hirsch Operette „Schept vreugde in 't leven" klinkt in dezen tijd haast als een bittere ironie. En .Muziek van Emmerich Kalman" is ook haast een ironie. Want het oude bekende wijsje „Schept" enz., waarmee zijn operette begint is niet van hem, en de rest is eigenlijk maar zeer betrekkelijk van hem, want die bestaat uit heele reeksen gemeenplaatsen en heel weinig eigen vinding. Veel marschen, een enkele wals en een beetje a l'Ongaresp, hier en daar met een schetter- sausje overgoten. Daar zat weinig nieuws of aardigs in die muziek, en eigenlijk ook in het onderwerp der handeling. We hebben nu al zóó veel prinsessen en andere hoogadellijke dames, die verliefd werden' op maatschappelijk lager staande creaturen en de daaruit voortvloeiende intrigues en driehoeksverhoudingen op het operette-tooneel gezien, dat de meestal grif te raden gelukkige ontknoopingen niet eens meer interesseeren. Is er nu niet eens een ander millieu denkbaar om stof voor een geslaagde operette te leveren? Eén voordeel brengen die voorname milieu's mee: ze geven gelegenheid voor het toonen van prachtige toiletten en schitterende civiele en militaire kleeding. Van die gelegenheid hebben Hirsch en zijn medewerkenden als steeds ruim schoots gebruik gemaakt. De avondkleeding der heeren, met de elegante zwartzijden capes, de gekleurde rokcostumes met bijpassende hooge hoeden, de robes in haar nuanceeringen van rose, mauve en andere verwante kleuren, het costuum van gebloemde witte zijde, dat de Fürstin Alexandra droeg, ja zelfs de livrei- pakken der bedienden: het was alles weer even zeer een lust voor 't oog als de gracieuze dan sen van vele medespelenden. Dan, natuurlijk, spel en dialoog, vlot en leven dig als altijd. De tekst zelf was niet rijk aan werkelijke geestigheden, maar Hirsch vulde door de - noodige origineele inlasschen het be staande tekort aan. Daarbij werd ook onze goede stad hoe be staat 't? niet vergeten. En met het in onze taal gezongen Mobilisatieliedje, waaraan hij nog een zelf gemaakt couplet toevoegde, stal Hirsch aller harten, voor zooverre die hem niet reeds a priori toebehoorden. Wat het zingen betreft stond Hilde Harmat als Fürstin Alexandra" bovenaan; op haar volgde de hartenveroverende jeune premier Egon Karter. Ook Paul Harden zong ver dienstelijk. Met veel genoegen zagen we Albert May na vele jaren afwezigheid weer bij het Hirschgezelschap. Nu echter in een oudere rol: de hartenbrekerij heeft hij aan Egon Karter moeten afstaan. Ruth Roden bewees, ijselijk hard te kunnen gillen, maar kan, als haar rol dat meebrengt, toch ook behoorlijk zingen. Imre Raday was een gedistingeerde hertog, maar moest zijn bruid wel wat erg gemakkeilijk en flegmatisch afstaan. En Fritz Hirsch zelf: die is altijd het middelpunt der belangstelling, zoo- lra hij op 't tooneel is. Met onverzwakte vivaciteit acteert, danst en zingt hij en nimmer wordt men zijn humor moede. De décors voor deze operette leken niet zóó geestig gevonden als we gewend zijn. Dirigent Hans Liechtenstein hield als steeds de teugels van het muzikale deel vast in de hand, zoodat alles goed sloot. Lach en bijval bewezen dat Hirsch en de zijnen er in slaagden om de bezoekers althans voor enkele uren weer eens vreugde in 't leven te doen scheppen. K. DE JONG. LICHAMELIJKE OPVOEDING. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging van leeraren Lichamelijke Opvoeding vergaderde Za terdagavond in café-restraurant Brinkmann te Haarlem. De voorzitter, de heer D. Beets, be sprak de toekomst; het is zijn meening, dat het vak bedreigd wordt door den ernst der tijden Een lichtpunt is de wisseling van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De huidige minister draagt aan die lichamelijke opvoeding een goed hart toe, maai' de lands- middelen zullen wel ontbreken om zijn goeden wil in daden om te zetten. Gememoreerd wend het welslagen der Lighal- uitvoering; zij bracht op ruim 1650. Zij was ook technisch een succes. Ook de Vaardigheids- proeven verliepen, dank zij een uitmuntende voorbereiding, uitmuntend. De schoolzwemwed strijden, ook de hockey-wedstrijden hadden niet moeilijikheden te kampen. Hulde wend gebracht aan den afgetreden Wethouder van Onderwijs te Haarlem, den heer A. G. Boes; goede ver wachtingen weiden uitgesproken jegens den huidigen Wethouder, den heer D. J. A. Wester- veld. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester werden goedgekeurd. Het dagelijksch bestuur, bestaande uit de hee ren D. Beets. W. Lindenibam en C. J. Nieuwen- weg, werd bij acclamatie herbenoemd. Bij enkele candidaatstelling werd gekozen tot lid van het bestuur, mej. F. M. Berendes en tot tijdelijk be stuurslid, de heer D. Ph. Immer, in plaats van het gemobiliseerde lid den heer J. Kroon. Tot leden van het Lighalbestuur behalve de heer A. J. Meijerink, de heeren Verwers en Linden- born. De leden voor de Commissie voor Lieh. Opvoeding zullen door het bestuur worden ge kozen. Tot leden voor de Commissie van Geor ganiseerd overleg werden benoemd de heeren Beets en Marsman. Mej. Van Gelder weid her benoemd in de Commissie Haarl. Vacantie Kin derfeest; als afgevaardigde voor School tand ver zorging mej. Berendes. Tot leden der Propa ganda Commissie werden benoemd mej. Selle en de heeren Miedema en Nieuwenweg. De com missie zal een krachtige actie gaan voeren voor de lichamelijke opvoeding; haar rapport werd goedgekeurd. Te elf uur werd de vergadering gesloten. Soldaat Schouten bevorderd tot korporaal. Belooning voor kranige redding. Zaterdagmiddag is de soldaat Th. Schouten, die eenige weken geleden met gevaar voor zijn eigen leven twee kinderen, die door het ijs van de Delft waren gezakt, had gered, tot korporaal bevorderd. Op de binnenplaats van de kazerne Koudenhorn hadden zich alle officieren, onderofficieren, kor poraals en manschappen van het bataljon waar toe ook Schouten behoort, verzameld. Voor het front van den troep heeft Majoor G. J. van Roo, de bataljonscommandant, Schouten toegespro ken. „Ik ben er trotsch op", zoo zei hij, „jou onder mijn manschappen te hebben. Je hebt je een moedig soldaat getoond en ik stel je het geheele bataljon ten voorbeeld". Nadat majoor Van Roo Schouten nogmaals had gelukgewenscht, over handigde hij hem de korporaalsstrepen. Hierop werd door het geheele bataljon een driewerf hoera op den nieuwen korporaal uitgebracht. Met enkele woorden heeft korporaal Schouten tenslotte voor zijn bevordering bedankt. ORANJE VEREENIGING „PRINS BERNHARD". De Oranjevereeniging „Prins Bernhard" heeft Zaterdagavond in het gebouw ,Bt.-Bavo" een feestavond gehouden; de zaal was uitstekend bezet en de stemming liet niets te wenschen over. De avond werd geopend met een welkomst woord door den voorzitter, den heer J. Klinken berg, die een overzicht van het afgeloopen jaar gaf, memoreerde, hoe de vereeniging twee kinderfeesten heeft gegeven en dat het leden tal van 98 tot 170 was gestegen. Intusschen kunnen er nog heel wat leden tot de vereeniging toetreden en spr, v Le daartoe met warmte op. Daarna was het woord aan het trio De Vos, dat een gevarieerd programma ten beste gaf zeer ten genoege van het publiek. Een bal besloot den avond. DEN UTRECHTSCHEN DAMES onzen hartelïjken dank voor de mededeeling, dat uit hygiënisch oogpunt JOZO óf NEZO onont beerlijk geacht wordt voor het zouten der spij zen. Er bestaat dan ook geen zuiverder zout. (Adv. ingez Med.) HET DERDE NIEUWJAARS- TOURNOOI VAN DE HOOGOVEN SCHAAKCLUB. Dr. Euwe en Keres van de partij. VOORTREFFELIJKE ORGANISATIE WAARBORGDE EEN VLOT VERLOOP. Het derde Nieuwjaarstournooi van de Hoog ovenschaakclub, dat Zaterdag en Zondag te Beverwijk in de bovenzaal van het veilingge bouw „Kennemerland" werd gehouden, is voor de organiseerende vereeniging een prachtig succes geworden. Niet alleen, dat de organisatie in alle onder deden niets te wenschen overliet en dat wer kelijk niets onbeproefd was gelaten om den schakers een tweetal zeer prettige dagen te be zorgen, maar in de eerste plaats werd dit tournooi tot een gedenkwaardige gebeurtenis in Kennemerland's schaakwereld door de aanwe zigheid van twee sterren van de eerste grootte: dr. Max Euwe en Paul Keres. Dr. Euwe zette aan dit tournooi luister bij door met de bekende schakers ir. H. J. van Steenis, N. Kortlever en A. J. Wijnans een eeregroep te vor men, die op de twee wedstrijddagen speelde. Tot verrassing van de deelnemers- het „ge heim" berustte slechts bij het bestuur verscheen Zondagmiddag Paul Keres aan den gemeenschap- pelijken maaltijd, niet alleen om culinaire genoe gens te smaken, maar ook om door de Hoogoven Schaakclub te worden gehuldigd, een hulde, die primair voor dr. Euwe bestemd was, zoo hij er maar in geslaagd was het Vara-tournooi van Keres te winnen. Nu dit niet het geval was, stemde de sportieve Euwe aanstonds in met het plan van hel bestuur om den overwinnaar te huldigen. Het behoeft wel geen betoog, dat deze aardige geste van het bestuur door de deelnemers op buitenge woon hoogen prijs werd gesteld. Er werd gespeeld volgens de regelen der T. I. D. E. op de klok. De speeltijd was 4 uren; bedenk tijd 40 zetten in 2 uren. Wedstrijdleider was de heer P. H. v. d. Wel, die zich met groote kennis van zaken op vlotte wijze van zijn taak kweet. De verrassing. Zondagmiddag kwam als verrassing voor de deel- nemens aan dit tournooi de Estlandsche schaker, Paul Keres, een bezoek brengen. Den jeug digen Keres viel een warme ontvangst ten deel. Verder merkten wij onder de aanwezigen op burge meester Scholtens. Voor den aanvang van den gemeenschappelijken maaltijd is Paul Keres bij monde van den voor zitter van Hoogoven Staten hartelijk gehuldigd met diens fraaie overwinning op dr. Euwe. De heer P A. Veldheer feliciteerde Keres hiermede Voorts dankte hij burgemeester Scholtens voor zijn aanwezigheid. Vervolgens richtte spr. zich tot dr. Euwe en zei o.m., dat dr. Euwe in de Nederlandsche schaaksport een bijzondere plaats inneemt, niet alleen als scha ker, maar ook als persoon, Rest ons nog te vermelden dat het fraaie glazen schaakbord, dat Keres werd aangeboden, door den heer Jezeer, alhier werd vervaardigd. Hierna schaarden de deelnemers zich aan de tafels voor den gemeenschappelijken maaltijd. Tafelpraeses was de heer A. Demmers. Tijdens den maaltijd werd o.m. het woord gevoerd door mr. Hellingma, namens den Noord-Hollandschen Schaakbond, den heer Van Eyk, ir. W. L. Z. van der Vegte, dr. Max Euwe en ir H. J. van Steenis. De uitslagen. De uitslagen van het tournooi waren: Eere-groep: 1. dr. Max. Euwe, Amsterdam 3 p.; 2. Ir. H. J. van Steenis, Amsterdam 2 p.; 3. N. Cortlever, Amsterdam 1 p.; 4. A. J. Wijnans, Den Haag 0 p. Hoofdklasse A: 1. P. E. Witteman, Amsterdam 2'/2 p.; 2. P. Stet, Beverwijk 2 p.; 3. M. Wijnans, Den Haag 1 p.; 4. A. Modderman, Leiden Vs p. Hoofdklasse B: 1. H. Striemstra, Amsterdam 3 p.; 2. M. van Ikelen, IJmuiden 2 p.; 3. L. Melchior, Amsterdam 1 p.; 4. J. Brugman, Haarlem 0 p. Hoofdklasse C: 1. Scheltinga, Amsterdam 3 p.; 2. J. Wijker, Den Helder iy2 P-; 3. J. v. d. Gaag, IV2 p.; 4. P. A. Veldheer, Velsen 0 p. Hoofdklasse D: 1. C. Vogelenzang, Velsen 2 p.; 2. J. v. d. Kuil, Den Helder 2 p.; (na loting); 3. J. A Kroon, Velsen N. 1 p.; 4. B. Bekker, Amsterdam 1 punt. Hoofdklasse E: 1. R. Peek, Amsterdam 3 p.; 2. G. F. Zandbergen, IJmuiden 2 p.; 3. ir. W. L. Z. v d. Vegte, Wassenaar 1 p.; 4. A. de Bruin 0 p. Hoofdklasse F: 1. J. Beentjes, Beverwijk 2 p.; 2. J. de Haar, IJmuiden 2 p.; 3. J. Drost, Amsterdam 1 p.; 4. P. Hartman, Beverwijk 1 p. le klasse A: 1. C. v. Krimpen, Beverwijk 2 p.; 2. C. Honing, Haarlem 2 p.; 3. G. L. de Haas, Velsen lVs p.; 4. W. Kaaskooper y2 p. le klasse B: 1. A. Soeteman, IJmuiden 2y2 p.; 2. R. Bijl, 2 p.; 3. J. v. d. Stroobe, Velsen IV2 p.; 4. Angerman, IJmuiden O. 0 p. le klasse C: 1. P. Helsema, Bloemendaal 2y2 P-; 2. R. Visser, IJmuiden 21/* p.; 3. W. van Klaveren, Wijk aan Zee 1 p,; 4. IJ. Deden, IJmuiden 0 p. le klasse D: 1. K. van Ikelen, IJmuiden 3 p.; 2. L. Warnetscheck, IJmuiden O. 2 p.; 3. C. Th, v. Zijl, Beverwijk 1 p.; 4. G. Schouten, IJmuiden 0 p. 2e klasse A: 1. G. Paardekooper, Beverwijk 2 p.; 2. J. Wiersma, IJmuiden O. 2 p.; 3. H. Witteveld, Wijk aan Zee 2 p.; 4. P. Visser, IJmuiden O. 0 p. 2e klasse B: 1. Joh. Blansjaar, Santpoort 3 p.; 2. C. J. Mulder, Beverwijk iy2 p.; 3. C. de Boer, aan Zee l1/» p.; 4. R. v. Aalst 0 p. 3e klasse A: 1. J. C. C. v. d. Aar, Wijk aan 21/2 P-; 2- A- Dijkstra, Santpoort 2 p.; 3. A. Set Beverwijk IV2 p.; 4. B. P. M. Wortman, Wijk Zee 0 p. 3e klasse B: 1. G. J. Offerhaus 3 p.; 2. A. BI jaar, Beverwijk 2 p.; 3. G. Schmitz, Beverwijk 4. J. de Boer, Wijk aan Zee 0 p. 3e klasse C: 1. D. v. d. Lee, Beverwijk 2 p.; Blok 2 p.; 3. D. Vergunst iy2 p.; 4. J. Leyen, B: wijk Vs p. 3e klasse D: 1. A. Lagerij, Den Helder 3 p. Berkhouwer, Beverwijk 2 p.; 3. K. Durge, Wijl Zee 1 p.; 4. J. Bos, Castricum 0 p. Ze kwamen de richting van 't kasteel uit, maar bleven, toen zij den boschwachter en Dinges ontwaarden, plotseling staan. Wat deed de dikke heer Dinges nu? Zijn vrouw kon, van louter verbazing, geen woord uitbrengen. SLqkstjjf bleef ze maar staan ktfken- Onrustig schoof Dinges op z'n handen heen en weer. Hulpeloos keek hij z'n ega aan. „Gerrit", gilde deze eindelijk, „wat doe je daar toch? Ga op je beenen staan en stel je niet zoo aan!" „Kon ik dat maar", antwoordde Dinges. „Mjjn jas zit tussehen de deur!" „Heb je ooit zulke kwajongens gezien?" riep mevrouw Dinges. „Hij laat zien, dat hjj nog op z'n handen kan staan. En waarom trék je je jas dan niet uit. dom oor?" vroeg mevrouw, terwijl zij op naar man toestapte. Meteen hielp ze hem uit de ja*. EXAMENS. Academische exat Geslaagd aan de Vrije Uiversiteit voor het didaatsexamen theologie de heer J. van der Mj Zandvoorft SPEELTUINVEREENIGING „MEERLEBOSC De Speeltuinvereeniging „Meerlebosch' haar jaarvergadering gehouden in haar clii bouw aan de Nachtegaalstraat. Door het aftreden van eenige bestuursled! er een wijziging in het bestuur gekomen. De menstelling van het nieuwe bestuur luidt als v J. W. Kleinhout, voorzitter; P. Heijmel, pem meester; H. J. J. Philippo, Minahassastraat 11: secretaris, G. v. Bilderbeek, 2de secretaris, P. demaker, 2e penningmeester, W. Post, commisj A LA MUSIQUE. Wij hebben mededeeling gedaan van programma van het cip Woensdag 24 dew houden Winterconcert van De Spaernesan? en dus ook van de nummers die daarop als et uitvoering aangeduid zijn. Daartoe bel ,A la Musiqué" van Em. Chabrier. Het van het Aerdenhoutsch Vrouwenkoor verzoekt mede te deelen, dat dit werk door het koo de jaren 1938 en 1939 driemaal op concert uitgevoerd, waarvan tweemaal te Haarlem HET ROODE KRTTïS HEEFT HELPSTE1 NOODIG. Het Roode Kruis richt zich opnieuw tot de ge vrouwen in Haarlem en omstreken, steeds is er oorlogsgevaar, nog steeds heeft Roode Kruis helpsters roodig. Sedert September is er een groot aantal opgeleid tot Helpster 3e klasse, nog steeds er dames in opleiding, maar nog niet ge Wanneer de Hulpziekenhuizen, waarvoor Roode Kruis de verantwoordelijkheid heeft, gebruik moeten worden gesteld en de werkzame gediplomeerde verpleegsters de hi krachten van het Roode Kruis noodig heK kunnen nog niet alle plaatsen met helpsters' den bezet. Zeker, dan zullen de dames volkomen zijn om te helpen bij de verpleging van ziek! gewonde soldaten, maar dan zullen van vele; handen verkeerd staan, omdat er allerlei k! handgrepen zijn, die de verpleging van de tiënten zooveel beter tot haar recht doen men en die eerst geleerd moeten worden. Daartoe dienen de cursussen van het Kruis; de volgende begint in Februari; daarvoor op bij mevrouw Den Tex- te Bloemendaal, Potgieterweg 3. JACOB VAN LENNEP. De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Js van Lennep" heeft thans in studie genomen vroolijk detectivespel „Voor de derde maal", G. J. Dorrenboom. Donderdag 1 Februari wordt met dit stuk 2de halfjaar van het seizoen geopend, da« zal het nog belangeloos voor de militairen den opgevoerd. Daarna zal spoedig voor de leden het blij „Haar andere Man" door Larnv E. Johson den opgevoerd. Het bestuur deelt voorts mi dat het wederom over een uitgebreiden kenden kring en gezonde financieele basis schikt. Bijna alle leden zijn de vereeni; trouw gebleven. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 23 JANUARI 1940. Progr. I Hilversum H Progr. II Jaarsveld en Hilversum I. Progr. III: Keulen 8.Engeland pl.m. Keulen pl.m. 9.35. Deutschlandsender 9.50, Ps of diversen 10.10, Keulen 11.20. Pauze of divei 11.50, Keulen pl.m. 12.—, Ned. Brussel 1 Deutschlandsender 2.20. Pauze of diversen Deutschlandsender 4.30, Ned. Brussel 5.20, B münster 6.50, Ned. Brussel 7.35, Boedapest Pauze 9.— Parijs Radio 9.05, Frn. Brussel pi 10.05, Pariis Radio, pl.m. 11.15, DeutschlandsM pl.m. 11.30. Progr. IV: Ned. Brussel 8.—, Pauze 9.20,1 land 9.35, Pauze 11,05, Danmarks Radio Fransch Brussel 12.20. Danmarks Radio Engeland 3.50, Pauze of diversen 4.20, Ket 4.30, Engeland 4.50. Boedapest 5.20, FraB Brussel 6.35, Pauze 6.45. Oslo 6.50, Engeland Beromünster 9.20, Ned, Brussel pl.m. Engeland 11.20. Progr. V: 8.005.00 Diversen. 5.005.09 Scheveningen-Ber. Dep. v. Justitif 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Puccini programma. 1. Tosca (Verkorte uitvoering). Solisten tó orkest van het Scala Theater te Milaan. 2. La Bohème (le acte) Solisten, koor, orë van Staatsopera, Berlijn. 8.00—12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6