De Sport in oorlogstijd. SCHAATSENRIJDEN OLYMPISCHE SPELEN BILJARTEN ZWEMMEN. Herinnering. In Engeland teekenen van opleving. (MAANDAG 22 JANUARI 1940 H A A' R E E M'S DAGEEAD INT. WEDSTRIJDEN TE OSLO. Langedijk No. 4 op de 10.000 M. Ondanks de moeilijke omstandigheden is het den Noorschen Schaatsenrijdersbond gelukt, Zaterdag te Oslo wedstrijden in het hardrijden op de schaats met buitenlandsche deelneming te organiseeren. Het werd een tweedaagsche wedstrijd tusschen een team van acht Noorsche rijders; Krog, Aage, Johansen, Charles Mathisen, Wangberg, Staksrud, Er ling, Ha gen, Mattinson en Johs Elviken; een gemengde ploeg bestaande uit de drie Letten Berzins, Bite en Tabaks» den Zweed Harry Janson, den Amerikaan Wallace en de drie Nederlandsche rijders Langedijk, Koops en van der Scheer. In memoriam Vasenlus Voordat de wedstrijden in Ijet prachtige Bislet- ptadion begonnen, werd de groote Finsche rijder Birger Vasenius, die in 1939 den hoogsten titel in de schaatsensport behaalde en die in het begin van deze maand in dienst van zijn vaderland ten noor den van het Ladogameer sneuvelde, plechtig her dacht. In diepe ontroering luisterde men "naar het Finsche volkslied. Onze landgenooten Langedijk, Koops en Van der Scheer zijn een week eerder in Noorwegen aange komen om aan het klimaat te wennen en om te oefenen op de baan. Serieus hebben zij eiken dag hun rondjes afgelegd. Den korten trainingstijd in aanmerking genomen immers de meeste rijders van den wedstrijd ver toeven reeds langer in het hooge noorden en had den meer tijd om zich te oefenen, dan de Nederland sche rijders kunnen we zeer tevreden zijn over de prestaties van onze drie vertegenwoordigers. Zij maakten op beide afstanden tijden, welke veel be ter zijn, dan die, welke zij in de afgeloopen weken In Nederland noteerden. Zaterdag werden de 500 en de 5000 M. gereden, Op de 500 meter won de Let Berzins, die het vorige jaar te Riga Europeesch kampioen werd, in 43 sec., vóór den Noor Krog, die er 0.1 sec. langer over deed. Dolf van der Scheer was op dezen afstand de enelste der Nederlanders. Hij noteerde 46.2 sec. Lan gedijk, wien de 500 meter minder goed ligt, maakte een tijd van 46.5 sec., voor Koops werd 47.5 sec. ge noteerd. Op de 5000 meter zegevierde de Noor Erling Ha gen in 8 min. 27.7 sec., vóór zijn landgenoot Wang- berg' met 8 min. 30.8 sec. en Berzins met 8 min. 32.8 sec. Op dit nummer was Langedijk de beste Nederlan der. De Nederlandsche kampioen noteerde 8 min. 51.2 sec.; Koops volgde op hem met 8 min. 52.4 sec. Zij werden resp. achtste en negende in de rang schikking der 5000 M. Van der Scheer was vijftien de met 9 min. 17.6 sec. In het klassement na den eersten dag had Berzins de leiding. Charles Mathisen bezette de tweede (plaats. Aage Johansen de derde plaats. Charles Mathisen (vooraan). Zondag is in Oslo de wedstrijd tusschen Noorwe gen en de gemengde ploeg voortgezet. Het ijs was in prachtige conditie. Het vroor nog drie graden, tervijl er thans iets meer wind dan Zaterdag was. Onze drie Nederlandsche rijders hebben zich we derom goed geweerd. Hun prestaties in vergelijking met de overige deelnemers lijken misschien niet zoo fraai, doch hun tijden, welke ook Zondag weer beter zijn dan zij tot nu toe in dit seizoen boekten, bewij zen wel, dat zij de training van de afgeloopen week goed hebben gebruikt. Langedijk was op beide afstanden de snelste Ne derlander. Op de 1590 meter was Charles Mathisen winnaar in een tijd van 2 min. 20.7 sec., gevolgd door Berzins met 2 min. 20,8 sec. en Wallace met 2 min. 21.3 sec. Langedijk noteerde 2 min. 27.3 sec.; hij werd als dertiende geplaatst. Van der Scheer en Koops eindigden op de laat ste twee plaatsen met resp. 2 min. 30,8 sec. en 2 min. 32.9 sec. Vergeleken met de tijden, welke onze landgenoo ten deze maand tijdens de Nederlandsche kampioen schappen te Groningen maakten, n.L 2 min. 33.9 sec. door Langedijk. 2 min. 36.2 sec. door Van der Scheer en 2 min. 38.3 sec. door Koops, blijkt toch, dat zij thans in beter vorm zijn. Ook de 10.000 meter werd door Mathisen gewon nen. De Noor noteerde een tijd van 17 min. 37.5 sec. Staksrud was tweede met 17 min. 42.3 sec.; Wang- berg eindigde als derde in 17 min. 50.8 sec. Lange dijk reed een fraaie 10.000 meter en kon zich als vierde klasseeren. Men noteerde 17 min. 54.6 sec. voor hem. Koops en Van der Scheer werden elfde en veer tiende met resp. 18 min. 41 8 sec en 19 min. 27.5 sec. De tijden van onze vertegenwoordigers op de Neder landsche kampioenschappen te Groningen waren op dit nummer; Langedijk 19 min. 15.1 sec., Koop? 19 min. 4 sec. en van der Scheer 19 min. 54.2 sea. De IJsclub .Haarlemmermeer" hield Zaterdagmiddag te Hoofddorp schaatswedstrijden in het hardrijden op de korte baan. Oldenburg (links) en Van der Hooft in den strijd. Krog en Elviken kwamen niet aan den start voor de 10.000 meter. In het algemeen klassement heeft Charles Ma thisen, dank zij zijn twee eerste plaatsen van Zondag en het minder goede rijden van Berzins op de 10.000 meter, de eerste plaats veroverd met 195.635 punten. Berzins is tweede met 196.088 punten; derde Staks rud met 197.602 punten. Langedijk is door zijn 10.000 meter enkele plaat sen opgeschoven; hij eindigde als negende met 202.450 pnt. De twaalfde plaats wordt bezet door Koops met 207.797 punten; Van der Scheer eindigde als veertiende en laatste met 210.602 pimten. Uit de resultaten blijkt wel, dat de Noren zich sterker hebben getoond dan de rijders der gemengde ploeg. Van de eerste acht der algemeene rangschik king bezetten de Noren de eerste, de derde de vierde, de vijfde, de zevende en de achtste plaats. Jan Langedijk. Hardrijden korte baan te Hoofddorp. De ijsclub „Haarlemmermeer" organiseerde Za terdagmiddag op 'de landijsbaan te Hoofddorp wed strijden in hardrijden (korte baan) voor heeren, waaraan prijzen van f 40, f 25, f 10 en f 5 waren verbonden. Er waren vrij veel toeschouwers en 24 deelne mers. De wedstrijden hadden een spannend ver loop, vooral de ritten om de eerste en tweede plaats. De militair J. van Vliet uit Lemmer moest zelfs twaalf maal rijden en.... viel toen af. De toe schouwers waardeerden het volhouden van den Fries zoo zeer, dat zij den kranigen rijder geza menlijk een troostprijs aanboden, hooger nog dan de 3e prijs, nl. f 15. De uitslagen luidden als volgt; 1 A. Klaassen, Badhoevedorp f 40, 2 L. Heystek, Badhoevedorp f 25, 3 J. Willemse. Haarlem f 10, 4 P. v. 't Hooft, Badhoevedorp f5; 5 J. v. Vliet, Lemmer f 15. De wedstrijden met hindernissen voor paren op de landijsbaan te Aalsmeer hadden tot resultaat: 1 J. Joore-mej. M. Joore, 2 M. Joore-mej. B. Horstman, 3 J. Bol-mej. G. Eijckhof, 4 A. de Grauw -mej. A. Zegveld. De "beste twee rijders van de korte- baan-wedstrijden, welke Zaterdag middag te Hoofddorp door de IJsclub „Haarlemmermeer" werden gehou den poseeren voor onzen fotograaf. Links A. Klaassen, die den eersten prijs van 40.won, naast hem L. Hijstek die op den tweeden prijs 25.beslag legde. Ijsbaan te Spaarndam wederom geopend. Zaterdag werd er met man en macht gewerkt om de banen van „Nova Zembla" te Spaarndam sneeuwvrij te krijgen, 's Middags kon men daar weer volop schaatsen. Nu er echter 's avonds en ook 's nachts weer een flink pak sneeuw is bijge komen, moest men Zondag ook weer hard werken om de sneeuw te verwijderen. Op het Spaarne tot de Groote Sluis, in de om geving van de „Rietpol" werd Zondagmiddag druk geschaatst. Met vereende krachten had men ook daar een baan gemaakt, waarop vooral de jeugd spoedig ruim vertegenwoordigd was. DE WEST-FRIESCHE DORPEN- TOCHT. Uit Enkhuizen: De zware sneeuwval van Zaterdag avond en Zondagochtend is oorzaak geweest, dat de West Friesche dorpentocht, uitgeschreven door den Ijsbond Hollands Noorderkwartier, voor de deelnemers een groote prestatie is geworden. Ruim vijfhonderd schaatsenrijders uit alle deelen van het land hebben aan dezen 42 K.M. langen rit deelgenomen en lettende op de omstandigheden, moet het verbazing wekken, dat 350 rijders den tocht tot een goed einde hebben gebracht. Hoewel het bestuur des morgens nog twijfelde of het verantwoord was, den rit te doen doorgaan, zwichtte men voor den drang van velen, die zich hadden laten inschrijven. Het eerste stuk van het parcours was zeer zwaar (het sneeuwdek was bijna 30 c.M. dik) doch verder op bleken de ijsclubs bezig te zijn met het schoon maken der banen, zoodat hoe verder men kwam, des te beter het ijs werd. Te negen uur zijn de deelnemers uit Enkhuizen gestart. Twee Amsterdammers, de heeren Trooster en Smit» die een uur later vertrokken, kwamen toch nog als eersten binnen. Hun tijden waren resp. 2 urn- 55 min. en 3 uur. De eerste dame mas mej. C. Groen (Bovenkarspel), die over den afstand 3 uur 40 min. deed. Ondanks den minder goeden toestand, waarin de banen tengevolge van de sneeuw verkeerden, kan men weer van een volledig geslaagden tocht van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier spreken. Wazulek kampioen van Duitschland. Uit Weenen: Op den tweeden dag' der Duitsche kampioenschappen in het hardrijden wist Wazulek zijn titel met succes te verdedigen. Hij won Zon dag ook de 1500 meter en de 5000 M. in resp. 2 mm. 58.5 sec. en 8 min. 55.6 sec. Met 202.510 punten eindigde Wazulek op de eerste plaats, ge volgd door Stiepl met 204,933 punten, Leban 209.043, Barwa en Bieser. KON. NED. ATHLETIEK UNIE. De heer A. J. G. Strengholt treedt af als voorzitter. Naar wij vernemen heeft in de jongste vergadering van het bestuur der Kon. Ned. Athletiek Unie de heer A. J. G. Strengholt medegedeeld, ondanks het feit, dat zijn mandaat nog tot 1941 loopt, binnenkort te zullen aftreden als voorzitter der Unie. Op de algemeene vergadering, welke 10 Maart a.s. te Amsterdam wordt gehouden, moet dus een opvolger worden benoemd in de plaats van den heer Strengholt, die juist tien jaar in het hoofdbestuur der K. N. A. U. heeft gezeten, na de Unie reeds vele jaren daarvoor in onderscheidene andere functies te hebben gediend. Gevraagd naar de motieven van zijn aftreden deelde hij aan een redacteur van het ANP mede. dat hij reeds in 1939 heeft willen weggaan. Op uitdruk kelijk verlangen is hij toen op zijn besluit terugge komen, voornamelijk op grond van de overweging, dat het zoogen. Olympisch jaar in het vooruitzicht lag en omdat er zich in jaren, dat Olympische Spelen worden gehouden, altijd en in elke sportorganisatie extra moeilijkheden voordoen. Hiermede behoeft dit jaar echter geen rekening te worden gehouden.; zoodat met gerustheid de leiding der K. N. A. U. kan worden overgedragen. „Wie zal uw opvolger zijn?" De heer Strengholt deelde mede, dat, indien de tegenwoordige penningmeester, de heer G. E. van der Werff Jr.. zou worden gekozen, dit zeer moest worden toegejuicht De heer Van der Werff is z.i. de beste man. die daarvoor op dit oogenblik in de Unie te vinden is. Als beheerder der Unie-financiën heeft hij verdienstelijk werk gedaan en de voorzit tersfunctie zal. naar verluidt, door hem worden aan vaard. Er is geen bezwaar om mede te deelen. dat het Uniebcstuur met algemeene stemmen heeft be sloten hem. candidaat te stellen. „Zegt u de athletiek geheel vaarwel?" „Ik zou haast zeggen: natuurlijk niet!" was het antwoord van den heer Strengholt. „In een enkele niet op den voorgrond tredende functie hoop ik ge legenheid te kunnen vinden om de zeer nuttige zaak der athletiek welke ik op het oogenblik een natio naal belang acht. te blijven behartigen. Het tijdstip om af te treden, is gunstig. Er is rust en orde in de Unie; de financiën zijn kerngezond, sportief gaan wij er ieder jaar op vooruit. Maar er is nog een an der motief voor mijn bedanken: ik sta namelijk op het standpunt, dat te veel zetelvastheïd niet goed is voor een sportbond. Elke sportbond, ook de K. N. A. U. heeft op zijn tijd behoefte aan Frisch bloed. Mijn voorgangers, de heeren Scharroo en Moorman huldigden dezelfde ineening. En ten slotte is er voor my de prettige bijkomstigheid, dat ik meer dan tot nu toe het geval was, mijn belangstelling kan rich ten op dingen, die niet op athletiek betrekking hebben." Finland en de Spelen van 1940. Uit Helsinki: Het organisatiecomité van de Spe len der 12e Olympiade heeft een bijeenkomst ge houden, waarin men zich op het standpunt stelde, dat Finland, in het geval dat de oorlog zou eindi gen, de organisatie der Spelen zeer zeker op zich zou kunnen nemen. Finland verwacht van het In ternationaal Olympisch Comité, dat de eerstvol gende Spelen, mochten die van 1940 niet doorgaan, te Helsinki zullen worden gehouden. De loopende werkzaamheden worden door den secretaris afge handeld. Kampioenschap hoofdklasse klein biljart. Zondag zijn te Utrecht de biljartwedstrijden om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein biljart geëindigd. Het mocht aan Slikker uit Heer Hugowaard gelukken, den titel te behalen. De eindstand is als volgt: gesp. gew. pnt. car. brt. h.s. gem. 1 Slikker 7 6,4 13 2800 238 90 11.76 2. Beekhof 7 4^ 9 2623 204 90 12.85 3. Koehler 7 4 8 2508 217 98 11.55 4. Penning 7 3 6 2462 213 65 11.55 5. Velgersdijk 7 3 6 2334 227 105 10.28 6. Saes 7 3 6 2040 226 91 9.02 7. Mulders 7 2 4 2392 196 124 12.20 8. Haberer 7 2 4 2110 197 82 10 71 Geen énkele deelnemer degradeert. HAARL. KORFBALBOND. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: H. R. Arends, Nic. van der Laan straat 36. Zondag 21 Januari alles afgekeurd wegens de vorst. Te spelen op Zondag 28 Januari: Haarlem 3Meerlebosch 2 om 2 uur in het Noor der Sportpark. Aurora-adsp.Haarlem b adsp. om 10 uur aan den Vergierdeweg, vertrek per fiets om 9.30 uur van ons terrein. Woensdag 24 Januari bijeenkomst der adspiran- te-n om 7 uur in café Flora. Pretoriaplein. Oefenen op de bekende tijden Aangenomen als adspirant-lid: Jaap Oosten. Soe- rabajastraat 22. „IEDER MILITAIR ZWEMMER!" Poging om een leuze werkelijkheid te maken. Er bestaat een Nationale Commissie voor de Militaire Zwemkunst en Zwemsport. Deze commis sie heeft een nauwe samenwerking met de Sectie Sport van het Algemeen Hoofdkwartier. Als de vies voert deze commissie, zooals trouwens de naam reeds aangeeft: „Ieder militair zwemmer!" In Haarlem is thans een afdeeling van deze commissie gevormd, waarvan een sub-commissie de leiding heeft. Deze sub-commissie bestaat uit de heeren G Voogd, namens den K.N.Z.B., P. Wapstra, secretaris van de Haarlemsche Reddings brigade en S. Stevenhagen, namens den Arbeiders, sportbond. Voorzitter-secretaris is de heer G. Voogd, Ernst Casimirlaan 62, Overveen, telefoon no. 18620. Deze sub-commissie heeft reeds contact met de sub-commissie voor sport van het Centraal Comité van O. en O. te Haarlem en met de militairen, die de sport van O. en O. behartigen. Er zal spoedig een bijeenkomst gehouden worden met de sportleiders der te Haarlem en omgeving gelegerde militaire onderdeelen, teneinde plannen ui te werken om op vlotte wijze het nuttige doel der Nationale Commissie te bereiken. Er was eens, in een vroeger tijd. Een bezigheid, 't vermaak gewijd, (De oudren kunnen het nog weten) Waarin de mannelijke jeugd. Zich, in sportief gezochte vreugd, In krachten onderling kon meten. Dit spel was uiterst populair, Dus niet slechts voor den millionair. Geliefd als kijkspel bij de massa; Een menigte, die elke week Vol spanning naar het schouwspel keek, Passeerde offerend de kassa. Er kwam een groote bal bij voor. En ook een doel (daar moest ie door) En nog een massa andre dingen; Het werd beoefend op een veld, De spelers schopten van geweld, Maar waren geen verschoppelingen. Helaas speelt die sportieve strijd Zijn rol niet meer in dezen tijd, Dat heeft me meer dan eens gespeten; Men noemde dit het „voetbalspel", Wat zegt u weet u 't ook nog wel? Ik dacht, dat u 't moest zijn vergeten. P. GASUS, COCKTAIL UNITED CIGARETTE FACTORIES INtt (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen Londenschen correspondent). Het uitbreken van den oorlog bracht aan de sport in Engeland wel een zwaren slag toe; maar ze is toch al bezig, er van te herstellen. "Dfe sport in haai- veelzijdige beoefening is zoo innig samenge vlochten met het leven van de maatschappij hier, dat ze er niet aan onttrokken kan worden zonder de maatschappij zelf onherstelbaar te ontrafelen. Daarom hief de sportbeoefening, die vier maan den geleden naar allen schijn ontzield neerlag al gauw het taaie hoofd weer op. En al lijkt ze u er- aard in de verste verte niet op het beeld, dat ze in vredestijd te zien gaf, men kan toch allerminst zeggen dat ze uit het leven van het Britsche volk verdwenen is. Sport is een ruim begrip. De massa's die rond de sportterreinen zitten en staan zijn er een ele ment in, zelfs een belangrijk, een onmisbaar ele ment. Wembley, Earl's Court, de White City en Harringay zijn de monumenten van het groote sportbedrijf, waar veel geld in zit en veel winst in kan zitten, dank zij het sportlievend publiek. Wat voor die groote monumenten geldt, dat geldt ook voor de kleinere etablissementen, de voetbal velden en de banen waar de honden rennen. Te zamen en over het gansche land verspreid verte genwoordigen ze zeer groote kapitaalbeleggingen. Al dat kapitaal en de vruchten er van die voor een goed deel in de koffers van den kanselier van de Schatkist belanden zouden zoo goed als ver loren zijn, Indien de overheid had uitgemaakt, dat er gedurende den oorlog geen sport zou zijn. In het begin, toen men aan Duitschland het voornemen toeschreef te beproeven, Londen in puinhoopen te leggen met bommen uit de lucht, werd alle sport verboden. Ontruiming uit de stad en de verst doorgezette verspreiding van men- schen in de stad waren de middelen, die moesten helpen den opzet van den vijand te doen misluk ken. Het oorlogsbeeld werd echter hee! anders, dan men zich had voorgesteld. Geleidelijk bleek dat men, met zekere beperkingen en inachtneming van zekere voorzorgsmaatregelen, het publiek weer sa men kon brengen in cinema's en schouwburgen en rond de sportvelden. Wembley, de White City. de Arsenal e.a. konden weer gaan denken aan mid delen om het publiek te trekken. Een herleving van sport was om vele redenen wenscheliik. Men moest zooveel mogelijk sportkapitaal reiden en men moest het volk. voor zoo ver mogelijk, zijn geliefde ontspanning teruggeven om zijn oorlogs moed op peil te houden. In het sporfbeeld. dat zich nu bezig is te vormen onder de oorlogsomstandigheden, zijn het vooral de spieren en de behendigheid van het dier. die voor het actieve element van de sport zullen zor gen. Er is al een flink program voor paardenren nen; en de hondenrennen zijn met een minimum van onderbreking al spoedig hen-at. Dat de ren paarden en de renhonden in 1940 naar allen schijn meer publiek zullen trekken, dan de mensche- lijke sportbeoefenaars, laat zich wel verklaren. Onze voetballers, cricketers, tennissers, boksers enz. maken met honderdduizenden deel uit van de strijdkrachten van het land. De oorlogstaak heeft hen geheel opgeëischt. Maar renpaarden en hazewinden zijn voor oorlogswerk ongeschikt; het eenige beestje, dat mee kan helpen de overwin ning te behalen, is de postduif. De postduivensport trekt echter de menschen niet in massa's naar'het platje of de duiventillen en haar plaats in de lands, sport is uiterst bescheiden. De Jockey Club, die de paardenrennen organi seert, hoopt in staat te zijn het jaarprogram van races normaal af te werken. De kalender begint op 1 April in Lincoln. Als „the emergency'' zich in dit land inmiddels niet schrikbarender en nood- lottiger zal doen voelen, mag men aannemen dat de paardensport grootendeels haar program zal afwerken al kan men zich niet voorstellen, dat Epsom dit jaar een Derby of dat Ascot zijn geurig en fleurig paardenfeest zal zien. De kansen voor Aintree, het tooneel van de zwaarste paardenrace in de geschiedenis van de sport, de Grand National, zijn beter, omdat het veiliger ligt en omdat de scharen, die dezen ren volgen, veelal kleiner en in elk geval veel meer verspreid zijn dan die van de Derby. Als paardenrennen „the sport of Kings" is, dan zijn hondenrennen de sport van den kleinen man. En de overheid heeft hem in dezen oorlogstijd zeer genadig behandeld en hem bijna de volle ge legenheid gelaten, op zijn favoriete honden te blij ven wedden. De sociale hervormers hebben dit ernstig veroordeeld en onthuld, dat de 15000 toe schouwers bij de hondenrennen in Wembley en da White City van 30 tot 40 000 pond sterling door de totalisators laten gaan. Vóór den oorlog waren deze hondenrennen een avond-ontspanning; de hel verlichte banen droe gen niet weinig tot de opgewonden stemming, die er heerschte. bij. De verduistering maakte daar oen eind aan en men vond er eenvoudig dit op, dat er in plaats van avond-, middagvoorstellingen werden gegeven Het nuchtere licht van den dag schijnt er de wed-stemming niet te hebben 'ge deerd. De sociale bezwaren, door enkele volksopvoe ders aangeduid, wegen wellicht zwaar, maar niet zwaar genoeg Zulke kostbare sDortétablissemen- ten als Wembley moeten het hoofd boven water houden. Dat kunnen ze op het oogenblik blijkbaar .J? ,^oen, mct behulp van de hazewindhonden, voetbal trekt heelemaal niet. nu de comoetitie is opgeschort. Zelfs in ontmoetingen tusschen de beste eerste-klassers ziet het publiek weinig aan trekkelijks. Waar de tribunes vroeger tienduizen den toeschouwers droegen, daar dragen ze er nu slechts enkele honderden Geen wonder dat de di- -ecties van de voetbalclubs steen en been klagen on graag zouden zien dat de competities, al was het dan maar in beperkten omvang, terugkeerden. Hoe het straks met cricket zal gaan. is een vraag die al evenmin met zekerheid kan worden b intwoord Wel kan men als zeker aannemen, dat het spel dezen zomer slechts een zwakke afscha duwing zal geven van zijn welvarend vredesbe- staan Wat tennis betreft, durven wij wel voor spellen dat de tennisbanen van de Londensche voorsteden straks even levendig zullen zijn als ze altijd zijn geweest. Tennis is het spel van den zo meravond voor de groote meerderheid der Londen sche mannen en vrouwen, jongens en meisjes. Het laat sport zien in zijn beste en een aantrekkelijke gedaante. Maar dat wil niet zeggen, dat Wimble- cion ook n dezen oorlogstijd weer de drukke be langstelling van Londen en van de heele wereld zal krijgen. Hier en daar heeft men hooren voorstellen, er ..for the duration" wedstrijden van dames alleen van juaken Afgescheiden van de praktische moeilijkheden als gevolg van de internationale omstandigheden, die evenzeer gelden voor vrouwe- lnke als voor mannelijke tennissers van interna tionalen roep. schijnt de „All England Club" voor dit idee toch weinig te voelen. Wimbledon, in welken vorm ook. zal dus voorloopig moeten wor den afgeschreven. De athletiek, de binnenlandsche en de interna tionale, is door den oorlog al even zeer in het gedrang gekomen. De lichamen, die aangewezen zifn voor de be- "rdo ng van 'c verschillende sporten, zuller zeer zeker gedurende den oorlog blijven roeien met de nemen die zij hebben. Maar ze hebben er niet veel. De paarden en de honden zullen, naar het zich laat aanzien, de meeste sport verschaffen, J

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7