Londen na vier maanden oorlog. Neen Akkertje Spoedig weer lucht- verbinding met Frankrijk? <Ket Jxvtifsche „leaüstische chanson". Verdwenen sinds hef uitbreken van den oorlog WA A ND "A 'G 29 JANUARI '194Ö HASREEM'S dagbuad Grieperig (Van onzen correspondent). In 'de eerste dagen van den oorlog leefden wij hier onder den beklemmenden druk van de stille onuitgesproken vrees, die Nederland in November van verleden jaar ook heeft leeren kennen. Na ja ren lang opgevoed te zijn in het geloof, dat een nieuwe Europeesche oorlog zou beginnen met een helschen bommenregen op alle groote steden, waren wij er op dien derden September vergefelijk ge noeg van overtuigd, dat ons laatste uur elk oogen- blik zou kunnen slaan. Wjj kropen bij het vallen van de schemering weg in onze donkere huizen, om daar machteloos te wachten op de verschrik kingen die de nacht zou brengen. Bij ons werk en spel luisterden wij steeds onwillekeurig met een half oor om de eerste diep grommende tonen van de waarschuwende sirenes op te vangen. De stra ten waren leeg, restaurants, theaters en cinema's waren gesloten, ieder die geen speciale reden had om in Londen te blijven was naar het land ge vlucht en over de bedreigde stad hing een druk kende afwachtende stilte. Het was oorlog en ieder een voelde de sombere beteekenis van dat woord* voelde ook dat hij midden in dien oorlog stond en elk oogenblik het roode vlammende geweld zou zien losbarsten. Nu is dat alles voorbij. De bommen zijn niet gekomen, langzamerhand zijn wij weer uit onze huizen gekropen en hebben ons oude leven tje hervat. De vluchtelingen zijn in grooten getale teruggekeerd, de dreigende drukkende stilte die over de stad hing heeft zich opgelost in het vreed zame rumoer van arbeid en leven, en de oorlog is voor ons weer een verre strijd geworden. Wij leven weer in vrede en dank zij 's menschen, van God gegeven, kortzichtigheid weten wij niet beter of de bommen zullen nooit komen en wij zullen altijd in vrede blijven leven. Natuurlijk beteekent dit niet dat wjj hier in het geheel geen ongemakken van den oorlog meer on dervinden. Integendeel, de ongemakken vermenig vuldigen zich. maar in de opgewekte en optimis tische stemming die zich al spoedig weer van dit eeuwig blijmoedige volk heeft meester gemaakt, zijn zij gemakkelijk te dragen. Alleen de driewerf gemaledijde ..blackout" geeft aanleiding tot wat gemopper. In de wintermaanden, wanneer het reeds om vier uur donker wordt, is de atgeheele verduistering dan ook een heele beproeving. Bij helder weer is het nog zoo erg niet. De schaduwen van mede-voetgangers zijn dan meestal wel te zien voor men er grommend of beleefde excuses sta melend. tegen opbotst. Maar zoodra er een beetje mist hangt en dat gebeurt in den winter om den anderen dag wordt de bewegingsvrijheid op straat vrijwel nihil. Hij die zich zonder zaklamp buiten waagt kan zich slechts tastend voortbewe gen en ook met een zaklamp blijft bedachtzaam heid geboden. De nieuwe straatlantaarns, die de autoriteiten een maand geleden na veel experi menteeren hebben geïnstalleerd, hebben namelijk nauwelijks eenige verbetering in den toestand ge bracht. Zij hebben volgens de autoriteiten het voordeel, dat zij uit de lucht niet gezien kunnen worden en geen zichtbare lichtplekken op de straat werpen, maar zij hebben volgens mij het nadeel dat zij ook van de straat af niet gezien kun nen worden en inderdaad lichtplekken noch licht op de straat werpen. Meer succes heeft men be reikt met de nieuwe afbakening van de vlucht- heuveltjes, waarmee de Londensche straten zoo rijk voorzien zijn. In de eerste maanden konden lieden met een onfijn gevoel voor humor er zich mee vermaken, in de buurt van een vluchtheuvel post te vatten en het aantal krakende slagen te tellen, waarmee taxi's, bussen en auto's er niets- Onderhandelingen vorderen. De plannen welke de K.L.M. nog steeds koestert om haar luchtnet weer uit te breiden tot Frank rijk, beginnen een aanmerkelijk vasteren vorm aan te nemen. Uit de besprekingen, welke de heer D. J. de Vries, hoofd der afdeeling handel der K.L.M. dezer dagen te Parijs met de Fransche autoritei ten voerde, bleek duidelijk, dat aan Fransche zijde de oprechte wensch bestaat, dat de lucht- verbinding met het buitenland zoo spoedig mo gelijk weer wordt hersteld. Het spreekt vanzelf, dat de K.L.M. hierbij dan weer een taak te ver vullen zal krijgen. Zoo bleek men tegenover het verzoek, een op de Inaië-lijn aansluitende verbinding NapelsMarseille te mogen vestigen, niet af wijzend te staan. Een dergelijke uitbreiding der Indië-route. welke de reisduur zoowel voor Nederlandsche als voor Engelsche pas sagiers naar en van het Oosten met een dag zal bekorten, wordt op het oogenblik be studeerd, en een definitieve beslissing zal binnen niet al te langen tijd hierover wor den genomen. Luchtverbinding AmsterdamParijs. Natuurlijk werd ook de mogelijkheid van een luchtverbinding met Parijs aangeroerd. Ook hierbij bleken tal van vroegere bezwaren te zijn overwonnen, alhoewel het nog niet mogelijk zal zijn, met vliegtuigen het traject Amsterdam- Parijs rechtstreeks af te leggen. Wel kan het nu reeds als waarschijnlijk worden aangenomen, dat men in Frankrijk zeer welwillend staat tegenover het verzoek, de luchtverbinding Am sterdam—Parijs te herstellen en wel tusschen Schiphol en het op niet te grooten afstand van Parijs gelegen vliegveld van Dieppe. De reis DieppeParijs kan dan zonder bezwaar met een snellen autodienst worden verzorgd. Ook deze luchtverbinding wordt op het oogenblik bestudeerd en de reeds van Fransche zijde ont vangen toezeggingen geve,n hoop op goede resul taten. Indien de onderhandelingen gunstig ver- loopen zal deze dienst op 25 Februari kunnen worden geopend. Luchtverbinding NederlandPortugal. De plannen tot vestiging van een luchtverbin ding tusschen Nederland en Portugal zullen eveens slechts voortgang kunnen hebben, indien de Fransche autoriteiten haar medewerking ver- leenen. Ook te dien aanzien werden toezeggingen verkregen van positieven aard. Zoo is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat de K.L.M. op weg naar Portugal een tusschenlanding zal mogen maken te Bordeaux een omstandigheid waardoor de kans op een verwerkelijking van een dienst tusschen Portugal en Nederland aanmerkelijk stijgt. Indien benoodigde toestemmingen worden verkregen, zal deze luchtverbinding dan langs de volgende route worden uitgevoerd: Amster- dam—ShorehamBordeauxMadridLissabon. De Portugeesche regeering hechtte aan deze plannen haar goedkeuring terwijl verwacht kan worden, dat in geval van een Fransche concessie de Engelsche toestemming niet op zich zal laten wachten. Het is dus nog slechts de toestemming van de Spaansche regeering, welke aan de diplo matieke voorbereidingen van dezen dienst ont- fectikcn. vermoedend boven op reden. Nu zijn de onvol doende roode lichtjes vervangen door zichtbaarder bakens en is deze bron van gezonde „Schaden freude" grootendeels opgedroogd. Een andere verbetering is te danken aan het par ticulier innitiatief. Een van de hinderlijkste gevolgen van de ..blackout" was namelijk dat de na donker winkenlende mama, of de n^ar een glaasje bier zoe kende papa zonder aan onvindbare deurknoppen te rammelen niet konden ontdekken of de winkels en cafés in kwestie open waren of niet. Nu zijn zij allen voorzien van dofroode opschriften met het gezellige woord „Open". Maar ook al zijn de ergste onge makken van de „blackout" op deze wijze een beetje verlicht, het blijft toch een dagelijks terug- keerende ergernis. Vooral voor den automobilist De lichten die hij mag hebben zyn sterk genoeg om hem zichtbaar te maken voor den voetganger maar niet sterk genoeg om den voetganger voor hem zicht baar te maken, althans niet voordat het te laat is voor den voetganger. Met het gevolg dat het aantal verkeersongelukken sinds het begin van den oorlog op verontrustende wijze is gestegen. Terwijl het aantal auto's op den weg tengevolge van de ben- zinerantsoeneering sterk .verminderd is, (Londen dat met zijn nauwe, verstopte straten vroeger een wanhoop voor den haastigen automobilist was, is nu even ruim en comfortabel als Den Haag op eer winterzondag), is het aantal doodelijke ongeluk ken meer dan verdubbeld. Zoo erg is het, dat Enge land in de eerste vier maanden van den oorlog al bijna tweemaal zooveel levens heeft verloren in de .blackout" als aan alle fronten en op zee. Om dit tegen te gaan heeft de Regeering nu besloten de maximum-snelhend in de bebouwde kom, na donker van 30 mijl per uur tot 20 mijl per uur terug te brengen. Een ander ongemak waarbij wij ons sinds een maand hebben moeten neerleggen, is de rantsoe neering van zekere voedingsmiddelen. Alleen een veelvraat zou echter kunnen volhouden, dat hij daaraan veel last ondervindt. Persoonlijk heb ik althans, aan mijn vier ons boter per week, twaalf ons suiker en vier ons spek ruim genoeg. Daarbij komt nog, dat je wanneer je zooals ik, veel in restaurants eet, het weekrantsoen tot Zaterdag kan opsparen, om dan een ware boter-, spek- en suiker- orgie te houden. Voorloopig kan men namelijk in restaurants de gerantsoeneerde voedingsmiddelen zonder coupon krijgen, niet veel maar genoeg; een balletjes boter bij elk maal, twee klontjes suiker per kop thee of koffie en een sliertje spek voor hen die van deze griezelige substantie houden. De Ne derlandsche huisvrouw die hierbij zorgelijk het hoofd schudt, dient bovendien nog te bedenken dat do Engelschman, althans wat boter betreft, veel minder eet dan het volk der boterhammen. Zooals gezegd, zijn het dan ook tot nu toe enkel de boter- zwelgers, de suikerkluivers en de spekwellustelin- gen die onder de rantsoeneering lijden en hun lijden kunnen bescheiden eters zooals schrijver dezes, die zijn opgevoed volgens het onvolprezen principe van „één boterham met iets en één boter ham met niets", met gelijkmoedigheid en zelfs met genoegen aanzien. Tegenover het nieuwe ongemak van de rantsoe neering staat het nieuwe plezier van een tot nor maal teruggekeerd uitgaansleven. Theaters en cinema's zijn nu alleen weer op de gewone uren ge opend en doen betere zaken dan ooit. Ook in de restaurants en de nachtgelegenheden is het hoog conjunctuur. Er wordt daar gefeest en gedanst en gedronken zooals nooit te voren en met veel meer gemoedelij kheid dan in vredestijd. De witte das, het stijve boord en de dwaze flappanden hebben na melijk plaats gemaakt voor uniformen en gewone pakjes van alle soorten. De zoo geschapen gemoe delijkheid wordt nog verhoogd door de familiari teit waarmee hooge militaire oomes in dure unifor men aan dezelfden disch aanzitten met gewone sol daten in „battledress". „Ons kent ons" is nu het motto dat de stemming in deze vroolijke gelegen heden teekent en dat kan in het soms wel wat al te deftige Engeland, lang geen kwaad LONDEN 24 Januari. (Nadruk verboden). „DE WREKENDE GOD". Vrijdagavond 2 Februari zal de R.-K. Tooneel- vereeniging „Ludamus" voor de militairen in den Stadsschouwburg opvoeren „De wrekende God" van Eduard Veterman. Onder regie van Jan Kraakman. Parijs, Januari. (Van een bijeonderen medewerker.) ZIJT gij in lang vervlogen vredestijden wel eens aangeklampt door die prachtig-uit- gedoste portiers in de rue Pigalle of de rue Fontaine op een uur dat de kinde ren al lang naar bed zijn en de honderden licht reclames aan-en-uit-flikkeren? Als men aarzelde in welke der dansgelegenheden of cabarets binnen te gaan, dan werd er wel eens gezegd: „de mooiste attracties hier, meneer". Inderdaad waren er meestal mooie „attracties" balletdansen, solodans, arcobatische dansen, enz. Er was vooral één soort attractie die bijna nooit ontbrak en dat was het genre van het „realistische chanson". Er verscheen dan een jonge dame voor het voetlicht, uitgedost in een alledaagsche blouse en rok. het haar niet al te netjes opgemaakt, zon der hoed, met een roode foulard om den hals en met een geruit schortje voor, voorzien van schattige zakjes, waarin de knuistjes werden weggedrongen tijdens de voordracht. Zij zong dan veelal met tragisch diepe stem, dat behoorde er zoo bij allerlei aan doenlijke liederen over de moeilijkheden des levens, over de jongelui van de wijk waar zij woonde, over de ruzies in *t dagelijksche bestaan en de verzoeningen die daar al of niet op volgden. Nu willen wij geen kwaad zeggen van het slag jongelui dat deze liederen op het oog hadden, maar wij gelooven geen geheim te verraden als wij mededeelen dat zij jaar in jaar uit een onderwerp van groote zorg waren voor de Pre fectuur van Politie. Zulke voordrachten waren altijd verzekerd van succes en het is ons opgevallen hoe zwaar het applaus kon dreunen, ook in de cabarets, waar wat men noemt een „beter publiek" ver scheen. Men heeft dit kunnen opmerken niet al leen in Parijs, maar ook in allerlei inrichtingen aan de Rivièra. Dat applaus na de realistische schildering van deze ietwat minder aantrekke lijke plekken in de samenleving heeft ons steeds toegeschenen uiting te zijn van een ziekelijk, ja gevaarlijk snobisme. Maar sedert het uitbreken van den oorlog is het geheel gedaan met die soort „chan sons" en zelden heeft de censuur een gelukkiger greep gehad. Wat zouden de verlofgangers van het front inderdaad wel hebben moeten denken van de verheerlijking van allerlei minder wen- schelijke toestanden? Het repertoire blijft waar lijk ruim genoeg, ook met dit verbod. Het zielige van de zaak is echter dat allerlei (Adv. Ingez. Med.) De scheepvaart te Haarlem. Lagere haven- en bruggelden. B. en W. van Haarlem hebben thans uitvoering gegeven aan een reeds lang geleden geuit voor nemen om de havengelden te verlagen. Hoewel het college overtuigd is. dat de achteruitgang.van de scheepvaart te Haarlem niet in de eerste plaats geweten moet worden aan de hooge haven gelden, maar wel aan de toeneming van het meer economische vervoer per as. is het toch gewenscht de tarieven te verlagen ter bevordering van het scheepvaartverkeer. Voorgesteld wordt het doorvaarttarief van 4 cent per 1000 k.g. laadvermogen te verlagen tot 3 cent. Dan is het Haarlemsche tarief gelijk aan dat te Amsterdam en te Leiden De thans bestaande vrijstelling van haven- en kadegeld voor pramen, bakken, zolderschuiten en dergelijke vaartuigen van niet meer dan 12 ton laadvermogen, alsmede voor stoom- of motor- sleepbooten van minder dan 60 ton laadvermogen, dient, waar deze uitzondering ook in andere ge meenten niet wordt gemaakt, volgens B. en W. te vervallen. Ook het abonnementstarief willen B. en W. veranderen. Zij stellen nu voor dit te bepalen op ƒ1.75 per 1000 k.g. laadvermogen onafhankelijk van het aantal reizen. Ook het bruggeld achten B. en W. te hoog. Zij meenen, dat een verlaging van het dagtarief van 0.30 tot 0.15 en van het nachttarief van 0.50 tot /0.25 alleszins redelijk is. Tegenover de voorgestelde verlagingen dei- scheepvaartrechten wenschen B. en W. echter de wederinvoering van de heffing van bruggeld voor de „Buitenrustbrug", ten aanzien van welke brug de Raad in zijn vergadering van 10 Februari 1937 tot vrijstelling van bruggeld besloot. In de prac- tijk toch is het onbillijk gebleken, dat schippers, die In het centrum der binnenstad (Turfmarkt) willen lossen en uit noordelijke richting komen, voor 3 bruggen moeten betalen, terwijl zij, die uit zuidelijke richting komen, bruggeld verschuldigd zijn voor slechts 1 brug. Voor Haarlemsche schip pers, die beurtvaart uitoefenen op Rotterdam, be teekent dit een bevoorrechting boven hen, die beurtvaart op Amsterdam uitoefenen. B. en W. verwachten dat door deze wijziging minder ontvangen zal worden aan havengeld f 4650 en aan bruggeld f 1500, maar het is aan te nemen dat die mindere ontvangst na verloop van tijd gereduceerd zal worden doordat de scheep vaart zal toenemen. JONGEN VAN DAK GEVALLEN. Zondagmiddag is in de Volmarijnstraat te Rotterdam de 14-jarige G. J. Lagendijk van het dak van een huis gevallen, toen hij zijn vader hielp bij het verwijderen van sneeuw. De knaap viel van een hoogte van acht meter op straat, waar hij in bewusteloozen toestand bleef liggen. Per ambulance van den geneeskun digen dienst is de jongen met een schedelbreuk naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. DE HEER P. TOUWEN 75 JAAR. De heer P. Touwen te Haarlem hoopt 1 Februari zijn 75sten verjaardag te herdenken. Geboren te Amsterdam stichtte hij aldaar in 1898 een bedrijf, dat winkels en magazijnen van compléte Installaties voorzag. Dit was het eenige bedrijf op dit gebied in Nederland. Het bedrijf werd in 1907 naar Haarlem overgeplaatst en is thans ge vestigd aan de Mr. Cornelisstraat 98. Dat de heer Touwen gezien is bij den winkel stand blijkt wel hieruit, dat hij nog op dezen leeftijd een vraagbaak is voor vele winkeliers. Nog met jeugdigen ijver weet hij hun belangen te behartigen. Het zal hem 1 Februari dan ook zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. artisten en artistjes, die zich in deze liederen ge specialiseerd hadden, volslagen werkloos zijn geworden. Zij hadden zich een naam Arerworven in dit zeer aparte genre en kunnen zich niet een, twee, drie in andere soorten chansons in werken, daar is de markt trouwens ruim in voorzien. Steeds meer cabarets gaan open en de directies spelen het overal klaar om den gehee- len avond door het publiek talentvolle liedjes en voordrachten aan te bieden, waarbij de censor ook maar niet één keer zijn voorhoofd be hoeft te fronsen. Aangezien het de laatste jaren meer en meer gebruik is geworden dat de radio tooneelvoor- stellingen uitzendt, heeft de censuur met haar maatregel twee vliegen in één klap geslagen, want een zekere propaganda buiten de Fransche gren zen vindt hier geen materiaal meer. Maar er zit aan het verbod ook ruimere alge- meene strekking vast. In oorlogstijd moeten de gedachten zooveel mogelijk opgewekt zijn. De normale ontspanningen van den normalen bur ger na een normalen dag van arbeid, behooren thans hoogtij te vieren. Weg derhalve met de verheerlijking van mistige en regenachtige atmosfeeren, van klagende harmonica's in be dompte, vieze lokalen waar weekloon verbrast, wordt en gevaarlijke ontmoetingen worden ge daan, weg met atmosfeeren genre Verlaine en genre Zola op zijn slechtst, weg met de realistische chansons en weg met de films als „De straat zonder vreugde". Frankrijk kan geen ziekelijke toestanden gebruiken, het vècht Wij willen het nog even hebben over de tango- neuriënde en onbekommerde jongelui, hierbo ven bedoeld. De politie heeft er in alle stilte een ware razzia onder gehouden, daartoe in staat gesteld door de zeer vérgaande regee- rlngsdecreten, waarbij het begrip „persoonlijke vrijheid" feitelijk geheel Is opgeheven voor hen, die volgens de overheid op het oogenblik wel een beetje bewaking kunnen velen. Men heeft er van alles onder aangetroffen, ook talrijke „Hei- matlosen", uitgewekenen zonder bestaansmiddel enz, Wat niet diestplichtlg was, is onderge bracht in een groote sporthal en volgens de laatste berichten gedragen zij zich zeer kalm en behoorlijk, „een gedragslijn, die voor hen een aangename verandering is van hunne gewone bestaansvoorwaarden", merkte een Parijsche kroniekschrijver fijntjes op. Maar veel aan dacht van de zijde van het publiek trekt die op ruiming overigens niet. Wij zelf zouden er geen melding van hebben gemaakt, als deze men schen niet deel waren geweest van het door ons vluchtig beschreven kader, weggevaagd door een zuiveren wind, hopenlijk voor zeer lang. De heer J. van Daale 70 jaar. Donderdag 8 Februari a.s. hoopt onze stad genoot de heer J. van Daale den zeventig jarigen leeftijd te bereiken. De" heer Van Daale is vooral in Christelijk sociale kringen een be kende persoonlijkheid. Geboren 8 Februari 1870 te Edam vestigde hij zich op 18-jarigen leeftijd in onze stad, waar hij zich al spoedig deed ken nen als een geboren organisatieman. In den loop dei- jaren heeft hij dan ook verschillende voor aanstaande functies in het vereenigingsleven vervuld. Als voorzitter van den Christelijk Na- tionalen Werkmansbond welke functie tot heden toe nog steeds door hem met volle toewijding wordt vervuld, kwamen de bijzondere capaciteiten pas goed tot zijn recht. Jarenlang bekleedde hij ook het voorzitterschap van het Provinciaal Co mité van N.-Holland van den Ohr. N.W.B. Na zijn aftreden werd hem het eere-voorzitterschap aangeboden. Ook was hij vele jaren administra teur van den Haarlemschen Christelijken Be sturenbond. Bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd werd hem het eere-lidmaatschap aan geboden van de afd. Haarlem van het Neder landsche Roode Kruis, waaraan hij meer dan 20 jaar verbonden was geweest. Zijn grooste belang stelling heeft echter altijd gehad de Volkshuis vesting. Als een van de oprichters en voorzitter van de Woningbouwvereeniging „De Voorzorg", welke functie de heer Van Daale nu reeds 21 jaar vervult, heeft hij steeds op de bres gestaan waar dit noodig was om de belangen van de Volkshuisvesting te dienen. Dat met de jaren de energie nog niet is gebluscht bewijst wel, dat bij de afkondiging der mobilisatie ook het werk van O. en O. direct zijn volle aandacht had. Als voorzitter van „Ontspanning van Militairen in het Leidschevaartkwartier" is hij dan ook een geziene persoonlijkheid onder de manschap pen geworden. Hij is kort geleden benoemd tot Wijkhoofd van den Luchtbeschermingsdienst. Het zal den heer Van Daale den 8sten Februari heusch niet aan belangstelling ontbreken! Nationaal Verbond van Gemeente- Ambtenaren. Verschenen is het jaarverslag 1939 der afdeeling Haarlem van het Nationaal Verbond van Gemeen te-ambtenaren. Het ledental bewoog zich in stijgende lijn. Op 1 Januari 1940 bedroeg het ledental 235. Het vorige jaar 228. De samenstelling van het bestuur was als volgt: Ir. R. G. Veencnbos, voorzitter; J. H. Steinkamp, secretaris; A. Koomen, penningmeester; J. G. Leib- brandt, 2e secretaris; B. Kluit, commissaris; A. On- kenhout, commissaris; A. Tappee, commissaris; Ph. E. Thueré, commissaris; A. A. van Wijngaarden, commissaris. Zoowel financieel als anderszins is de toestand dei afdeeling zeer gezond. In het algemeen overzicht lezen we o.a.: Het spreekt vanzelf, dat tengevolge van de ge lijkschakeling van de salarissen van het personeel der z.g. lagere overheid met die van het Rijksper soneel, een verbetering voor laatstgenoemde groep eveneens voor eerstgenoemde geldt, hetgeen trou wens bij de besprekingen in het Rijksoverleg na drukkelijk door de Regeeringsvertegenwoordiging is bevestigd. Door de verschuiving van het zwaartepunt van het georganiseerd overleg naar bovengenoemde Rijkscommissie heeft het plaatselijk overleg uiter aard veel aan beteekenis ingeboet. In de naaste toe komst zal het waarschijnlijk zoo zijn, dat het plaat selijk overleg uitsluitend zal worden ingeschakeld ter behandeling van locale aangelegenheden, ter wijl naast de Rijkscommissie in een interlocale commissie de zuiver gemeentelijke aangelegenheden zullen worden behandeld. Een ontwerp-ambtena- renreglement, ontworpen door het bureau van laatstgenoemde commissie, is in den loop van het verslagjaar gereed gekomen en aan de organisaties van gemeente-ambtenaren om advies gezonden. Zoover de bepalingen van dit ontwerp-reglement niet ongunstig afsteken bij die van het bestaande ambtenarenreglement 1934, zal het verbond tegen de invoering ervan geen bezwaar maken. PACHTSOM STADSSCHOUWBURG. B. en W. stellen den Raad voor, met ingang van 1 Januari de pachtsom van den Stadsschouw burg met 2000 te verlagen, aangezien de pach ter door het overlijden van den eersten tooneel- meester 2000 minder aan de gemeente te ver goeden zal hebben. De pachtsom zal voortaan dus 10.000 per jaar bedragen. AANKOOP VAN GROND. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft de ont eigening van eenige gronden in Haarlem-Noord aangevraagd om de Vondellaan te kunnen door trekken. Thans wil een der eigenaars den grond aan de gemeente verkoopen en wel 1745 M2. tegen 1.40 per M2. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. NED. SOROPTTMIST CLUBS Tot presidente van het dagelijksch bestuur van de Nationale Unie van Soroptimist Clubs is be noemd onze stadgenoote mej. M. J. Rebel. WEDSTRIJDEN OP HOME TRAINERS VOOR DE MILITAIREN Op de Woensdagen 7 en 14 Februari zullen in Gebouw St.Bavo in de Smedestraat ontspannings avonden met een gevarieerd programma voor de militairen worden gegeven. Met medewerking van de wielrennersclub „De Jonge Kampioen" worden op die avonden o.a. wielerwedstrijden op „home-trainers" voor de militairen gehouden over 500 en 1000 M. De voorrondes worden op 7 Febr. en de finales op 14 Februari verreden- Woensdagconcert der H. O. V. Eigenlijk hooren we ons beroemde „Pale! orgel te weinig en de verkregen medewerk; van George Robert, onzen bekenden stadsorgai is een gereede aanleiding geworden om, na i solistisch stuk, de Symphonie voor orgel en ork van Dupré, welk opus hier zijn eerste uitvoer beleeft, ook de populaire derde Symphonie Saint-Saens te brengen. De klavierpartij wo door Bets Koopman en Bets Nederkoorn gespe* De beide Symphonieën vormen de hoofdschc van het menu van dit geheel Fransche progra ma, dat onder leiding staat van Marinus Adi die aanvangt met de Inleiding tot het twe* deel van „Le croisade des enfants" van Gabt Pierné. GEPROMOVEERD. Op 19 Januari j.l. promoveerde aan de Reek hoogeschool te Batavia tot doctor in de Rech wetenschappen onze oud-stadgenoot de heer H. Morison op een proefschrift getiteld: „De M- dapoe Hiang in het District Korintji", een ad; rechtelijke monografie. PERSONALIA Tot leerares in het vioolspel aan de Muzi; school van het Amsterdamsch Conservatory (directeur Willem Andriessen) is benoemd re Ans F. J. van Maanen te Heemstede. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 9de lóst Trekking van Maandag 29 Januari 1940 Hooge Prijzen 1000: 8516 9347 16248 16258 17739 400: 1046 4588 9025 13477 17571 17604 19312 200: 9247 17054 20472 21540 100: 6209 8426 8895 10611 11224 11345 11624 12808 14170 14405 15925 18756 20083 Prijzen van 70. 1089 1174 1209 1296 1375 1392 1434 1562 1645 1722 1835 1881 2104 2113 2127 2146 2148 2445 2464 2469 2474 2717 2728 2308 2853 2934 3078 3256 3289 3364 3382 3625 3736 3957 4076 4265 4305 4321 4342 4479 4591 4624 4687 4749 4820 4969 4975 4978 5112 5194 5276 5468 5616 5799 5816 5929 5989 6065 6132 6163 6411 6627 6641 6679 6707 6711 6774 6820 6870 6963 6972 7080 7116 7220 7283 7295 7392 7511 7574 7673 7803 7911 8026 8O87 8200 8238 8252 8260 8315 8451 8467 8740 8866 8957 9081 9110 j 9232 9257 9453 9497 9522 9581 9876 10033 10062 j 10117 10218 10298 10601 10648 10663 10801 10811 l 10820 10879 10931 10946 11049 11077 11268 11297 11306 11353 11400 11502 11590 11644 11666 11873 31921 12041 12115 12264 12267 12329 12398 128S9 12952 13184 13193 13223 13245 13249 13337 13338 13389 13390 13399 13522 13563 13574 13680 13743 13781 13823 13904 14014 14153 14314 14358 14447 14470 14486 14737 14740 14981 14990 15355 15369 15431 15465 15491 15911 15937 16059 16092 16170 16295 16347 16355 16367 16702 16715 16743 16796 16884 16894 16994 17015 17040 17158 17395 17404 17481 17566 17719 17754 17768 17778 17851 17900 17936 18036 18061 18076 18140 18270 18379 18699 18768 18863 18871 19091 19229 19316 19319 19427 19456 19698 20214 20276 20374 20539 20559 20615 20766 20814 20870 21164 21178 21179 21210 21249 21257 21280 21329 21343 21369 21443 21525 21581 21614 21851 21975 b* Nieten 1005 1042 1057 1094 1121 1147 1163 1183 1185 1229 1236 1268 1288 1357 1403 1405 1418 1424 1440 1508 1538 1711 1716 1756 1819 1887 1891 1892 1919 1959 1972 2017 2065 2084 2124 2145 2214 2231 2321 2324 2330 2353 2356 2384 2402 2414 2450 2461 2527 2599 2612 2716 2721 2766 2767 2800 2817 2824 2842 2844 2851 2862 2897 2920 2927 2959 3006 3055 3109 3135 3170 3192 3249 3342 3390 3392 3393 3400 3412 3486 3491 3493 3505 3523 3530 3577 3596 3621 1 3657 3664 3694 3752 3773 3794 3799 3826 3832 3951 3959 4007 4011 4054 4065 4066 4070 4071 4087 4095 4104 4172 4181 4203 4213 4234 4238 4246 4253 4336 4399 4422 4516 4517 4519 4554 4636 4787 4792 4800 4830 5003 5021 5049 5082 5086 5104 5187 5222 5270 5272 5330 5349 5374 5416 5499 5565 5574 5623 5659 5755 5790 5862 5878 5879 5926 5928 5939 5982 5986 6035 6036 6076 6106 6110 6118 6155 6159 6175 6192 6194 6242 6247 6251 6310 6325 6355 6424 6469 6499 6500 6535 6548 6588 6592 6594 6670 6672 6695 6696 6702 6767 6790 6844 6858 6862 6884 6895 6902 6912 6921 6955 6986 6989 7025 7070 7088 7132 7196 7222 7242 7393 7435 7438 7476 7477 7521 7528 7535 7546 7559 7598 7641 7670 7686 7715 7717 7726 7790 7795 7816 7817 7845 7868 7888 7922 7933 7942 7946 7973 7983 8048 8098 8121 8177 8178 8183 8191 8214 8275 8292 8351 8377 8397 8407 8526 8529 8550 8583 8602 8603 8634 8642 8645 8655 8722 8774 8790 8813 8837 8858 8884 8930 8935 9066 9076 9078 9148 9162 9172 9190 9195 9209 9265 9299 9305 9350 9360 9368 9408 9438 9523 9532 9561 9«,o 9607 9620 9670 9679 9697 9705 9715 9776 9778 9807 9851 9872 9874 9892 9922 9990 10160 10169 10234 10301 10314 10318 10323 10342 10412 10476 10499 10503 10536 10546 10550 10595 10627 10641 10655 10681 10737 10738 10746 10757 10804 10821 10871 10884 10885 10899 10911 10960 10966 10988 11000 11171 11173 11203 11212 11218 11230 11237 11246 11265 11284 11346 11364 11470 11474 11488 11537 11549 11554 11564 11605 11628 11629 11661 11673 11722 11772 11778 11877 11895 11900 11918 11955 11960 11985 12037 12039 12051 12102 12106 12147 12218 12253 12307 12356 12362 12404 12507 12508 12562 12595 12596 12605 12665 12683 12698 12711 12729 12732 12798 12800 12937 12997 13031 13093 13137 13167 13182 13230 13253 13263 13303 13344 13388 13480 13510 13530 13539 13548 13569 13634 13710 13740 13811 13829 13856 13864 13909 13936 13974 13978 13979 14008 14009 14013 14019 14102 14108 14164 14192 14207 14246 14266 14369 14392 14424 14434 14459 14521 14591 14600 14644 14672 14693 14735 14782 14830 14851 14877 14985 15004 15013 15015 15059 15062 15073 15122 15138 15167 15173 15274 15279 15306 15327 15366 15388 15407 15450 15475 15492 15527 15538 15548 15558 15562 15575 15721 15764 15799 15813 15993 16102 16139 16161 16180 16221 16296 16346 16459 16534 16553 16570 16579 16584 16616 16661 16724 16731 16804 16817 16833 16858 16871 16885 16926 16933 16951 16982 16987 17064 17112 17119 17144 17153 17201 17208 17225 17244 17245 17359 17382 17431 17474 17482 17489 17490 17508 17538 17558 17579 17585 17587 17608 17616 17632 17633 17661 17668 17748 17772 17816 17823 17833 17860 17870 17871 17904 17907 17960 17965 18009 18034 18035 18039 18073 18086 18107 18143 18155 18168 18169 18194 18232 18264 18272 18278 18316 18355 18390 18413 18430 18436 18479 18514 18592 18602 18661 18788 18860 18862 18873 18892 18968 18983 18988 19080 19090 19101 19130 19154 19202 19247 19266 19289 19341 19418 19428 19452 19488 19496 19605 19630 19740 19844 19852 19966 19975 20012 20036 20058 20070 20118 20183 20199 20200 20202 20213 20223 20231 20250 20252 20254 20314 20356 20364 20491 20573 20721 20740 20747 20772 20786 20795 20812 20827 20828 20831 20895 20925 20940 20947 20948 20973 20984 20996 21042 21071 21089 21110 21123 21141 21162 21169 21176 21226 21266 21275 21312 21358 21376 21383 21401 21464 21473 21502 21509 21523 21547 21564 21624 21667 21681 21687 21710 21712 21813 21830 21831 21846 21852 21896 21916 21943 21954 21986 21994 21995

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10