Shdetocht in Zandvoort Hard-arren. WATERPOLO i i DAMMEN SCHAATSENRIJDEN MAAND C, 29 JANUARI 1940 HAARLEM'S DSGBCAD AMERICAN CIGARETTE Wedstrijden bij Den Bosch SKI-JöRING TE ZANDVOORT. Zandvoort heeft Zaterdag een sport-evenement beleefd, als nog nimmer te voren. Door de V.V.V. werden nl. wedstrijden georganiseerd in ski-jöring. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, deze wed strijden te houden achter auto's en paai-den. Men kwam evenwel tot de conclusie, dat de wedstrijden met paarden, die niet speciaal voor dit doel ge traind zijn, te gevaarlijk werden voor de paarden, de deelnemers en de toeschouwers. De wedstrijden achter auto's, bestuurd door be kende rijders als Gadsonides, Hillarius e.a., kun nen we evenwel uitstekend geslaagd noemen. Niet alleen de deelnemers, maar ook de toeschouwers hebben vele spannende momenten beleefd en ge noten als de skiërs met snelheden van 60 K.M. en meer door de finish scholen. Voorbij de finish was de losse sneeuw op ver scheidene plaatsen van den Boulevard wegge waaid; op deze hard bevroren, hobbelige plaatsen kwamen de meesten ten val, doch onder het mot to: ,,'t En is geen schand' te vallen, 't Is schamd' niet op te staan! krabbelden zoowel de dames als 'de heeren over eind om weer deel te nemen aan de volgende 6eries. Het programma werd geopend door de dames; reeds in de eerste series was de spanning groot. Mej. M. Heldering ging bijv. met minder dan een y2 M. voor mej. E. Luden over de eindstreep. Slechts twee dames bereikten zonder vallen de finale, nl. mevr. G. v. Pagee-Vierdag en mej. Jos. y. Veen. In prachtigen stijl behaalde mej. Jos. van Veen den eersten prijs, en mevr. G. v. Pagee met nau welijks 1 meter achterstand den tweeden. Mej. M. Heldering verwierf den derden prijs. Zeer spannend waren de wedstrijden voor de heeren, waarbij de snelheden hoog werden opge voerd. In de demi-finale wisten zich te plaatsen de hee ren: Th:. C. de Haan, E. v. Hasselt, E. Selisberger en H. N. Visser. De heer Van Hasselt die wel getoond had tot de besten te behooren, was niet bepaald gelukkig. In de demi-finale tegen Visser slipte eerst de auto en bij de poging om zijn partner nog vóór de eind streep in te halen werd de snelheid te hoog opge voerd, waardoor hij eenige meters voor de finish het ongeluk had, te vallen. De Haan won gemakkelijk van Selisberger. Ondanks het moedige rijden van De Haan, moest hij in de finale Visser als zijn meerdere erkennen. Einduitslag: 1 H. N. Visser, Haarlem, 2 Th. C. de Haan, Zandvoort, 3 E. Selisberger, Aerdenhout. 's Avonds half tien had de prijsuitreiking plaats in de zaal van „Riche", waar men ondanks de vele bezoekers in ski-costuum vergat, dat het buiten winterde. Burgemeester Van Alphen, die zich in zijn kwaliteit van voorzitter van W.V. met de uit reiking der prijzen belastte, sprak de hoop uit, dat de aanwezigen ook den volgenden dag bij de ski-wedstrijden tegenwoordig zouden zijn. DE SLEDETOCHT. Voor den sledetocht, uitgeschreven door het be stuur van V.V.V., bleek veel belangstelling te be staan. Te half twaalf verzamelden zich de deelne mers en een groot aantal toeschouwers op den Noord-Boulevard en nadat de sleden in lange rijen aan de auto's waren bevestigd, vertrok de stoet even over twaalf. Voor de deelnemers was het wel een kleine te leurstelling toen zij vernamen, dat de politie in de gemeente Bloemendaal geen toestemming had kun nen verleenen, voor het rijden naar de gemeente Bloemendaal, waardoor men genoodzaakt was, bin nen de gemeente Zandvoort te blijven. De tocht heeft er evenwel geen minder prettig verloop ge had. Zingend, begeleid door harmonica-muziek van Engel Paap's band, ging de tocht langs den Noord- Boulevard, het auto-circuit, Kostverlorenstraat, Zandvoortsche laan naar Bentveld en terug, Brede- rodestraat, Zuid-Boulevard. Badhuisplein, Burg. Engelbertsstraat naar den Noord-Boulevard. Langs den geheelen weg had de stoet veel bekijks. Overal werd gefilmd en gefotogra feerd en op verscheidene punten werden de deel nemers allerhartelijkst begroet. DE SKI-WEDSTRIJDEN. Onder leiding van den heer J. A. B. van Pagee werden Zondagmiddag in het duinterrein achter de Brederodestraat ski-wedstrijden gehouden, die wa ren uitgeschreven door de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. De start en finish waren in een mooie duinpan, Dank zij het initiatief van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer werd Zondagmorgen in Zandvoort en omgeving een sledetocht gehou den. Het vertrek van een aantal nuto's met een sleep van sleden op den Boulevard de Favauge. waar zich tijdens de wedstrijden een groote menigte verzamelde. Onder de aanwezigen was ook burge meester Van Alphen en zijn echtge- noote en de eigenaar van het duinterrein Jhr. Quarles van Ufford. In het traject dat afge legd moest worden, waren verwerkt loopen, klim men, dalen en tot slot een schuschfahrt. De moeilijkheden in het traject waren vrij groot, doch voor geoefende ski-loopers wel te overwin nen. De deelnemers waren over het traject dan ook tevreden. De uitslag voor de dames luidde: 1 mej. Huyk- man in 3 min. 11.5 sec., 2 m'ej. Heldering in 3 min. 23.4 sec., 3 mej. Van Hall in 3 min. 32 sec., 4 mej. Adams in 3 min. 33 sec. en 5 mevr. G. van Pagee in 3 min. 53 sec. De prijswinnaars der heeren deden het allen in minder dan 3 minuten. De uitslag luidde: 1 H. Ver- steegen 2 min. 15 sec., 2 Huykman 2 min. 33.2 sec., 3 R. Winkler 2 min. 40 sec., 4 Th. C. de Haan en K. Roedres in 2 min. 42 sec. en 5 F. M. Hecht in 2 min. 54 sec. De heer Eolwidt, vice-voorzitter van V.V.V., reikte 's avonds de prijzen uit in „Trocadero", waarbij hij in het bijzonder dank bracht aain Dr. Favier, die zich zooveel moeite had getroosth om de feestelijkheden der laatste dagen te doen sla gen. DE EERSTE SKIWEDSTRIJDEN IN NEDERLAND. Uitstekend geslaagd. Voor het eerst in de geschiedenis van de Neder- landsche Ski-Vereeniging zijn in eigen land ski wedstrijden georganiseerd. Het landgoed „Dart- heide" van den heer J. Smit uit Alblasserdam, welk landgoed op den Donderberg te Leersum is gele gen, was Zondag het tooneel van een sportleven strijd, die nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Een vroolijk zonnetje scheen door de boomen en over de velden van het landgoed, een groot aantal deelnemers, onder wie vele dames, had zich op gegeven voor de slalom en den 5 K.M. wedstrijd, terwijl zich duizenden toeschouwers, naar schat ting 7- a 8000, langs het parcours hadden opgesteld om getuigen te zijn van de verrichtingen der loo- pers, welke zeker niet zijn tegengevallen. De heer G. Garritsen had te zamen met den heer G. van der Wal het traject, zoowel voor den afstandswedstrijd als voor de slalom, uitgezet. Beide wedstrijden waren heusch niet zoo gemakkelijk. In het parcours voor den langen afstandswed strijd zaten aantrekkelijke afdalingen en soms moeilijke stijgingen; zelfs was er een helling bij, die menigen looper voor problemen stelde. Af en toe kreeg men sterk den indruk, dat de wedstrijder niet op Nederlandschen bodem werden gehouden, maar „ergens" in Zwitserland, zoo deden vele tafereeltjes denken aan het specifieke land van dr wintersport. Voor de slalom waren tien paren vlaggetjes uit gezet over een traject van 150 meter met een hoog teverschil van meer dan 40 meter. De toeschouwers hadden een uitstekend gezicht op dezen wedstrijd; keurig werden de poortjes „genomen" en schoot er al eens iemand voorbij, dan moest hij of zij onherroepelijk terug, wilde men niet uitgeschakeld worden. De deelnemers zelf waren na afloop van dezen wedstrijd zeer voldaan; men hoopte op een herha ling in de komende week. De Nederlandsche Ski-Vereeniging voelt hier veel voor; men denkt a.s. Zondag, indien de weers omstandigheden het toelaten, een jeugdwedstrijd te organiseeren. Mej. Hoekstra uit Breukelen werd eerste in de slalom voor dames met den uitstekenden tijd van 22 sec. De heeren waren sneller. Het loopen van den heer Kleinboch uit Amsterdam, die soepel en snel het traject aflegde, maakte veel indruk; zijn tijd bedroeg 19,6 sec., waarmede hij de eerste plaats bezette. Over 5000 meter won mej. Reina Pais uit Hilver sum onbedreigd; de Nijmegenaar Hekking noteer de een prachtigen tijd bij de heeren, n.l. 25 min. 13 sec. Levi uit Wassenaar werd tweede, gevolgd door Spaargaaren uit Leiden, die reeds enkele cursussen van den Skibond in Zwitserland heeft meege maakt, als derde. In totaal namen 110 loopers deel, 45 dames en 65 heeren; het waren z.g. open wedstrijden, doch het grootste deel der skiërs waren lid van de Neder landsche Ski-Vereeniging. De uitslagen luiden: Slalom dames: 1. Mej. L. Hoekstra (Breukelen) 22 sec.; 2. mevr. Van der Lee (Zeist) 23,4 sec.; 3 Mevr. Deiters (Bussum) 24,3 sec.; 4. mej. J. Hoek stra (Breukelen) 24,6 sec. Slalom heeren: 1. Kleinboch (Amsterdam) 19,6 sec.; 2. Van Dijk (Dordrecht) 20,1 sec.; 3. Van der Wal Jr. (Amsterdam) 20,2 sec.: 4. Mr. Deiters (Bussum) 20.2 sec. 5000 meter dames: 1. Mej. Pais (Hilversum) 32 min. 31 sec.; 2. Mej. J. J. Hoekstra (Breukelen) 33 min. 23 sec.; 3. mej. Verschuur (Rotterdam) 33 min. 52 sec. 5000 meter heeren: 1. Hekking (Nijmegen) 25 min. 13 sec.; 2. Levi (Wassenaar) 27 min. 58 sec.; 3. Spaargaaren (Leiden) 28 min. 9 sec. (Te Hoorn zijn wedstrijden in het „hardglijden" voor arren ge- houden.) Ha, die wintersport, m'n vrinden, Is veelzijdig haast als geen. Schaatsenrijders zult ge vinden, Maar voorwaar niet hen alleen. Skiën doet men in ons landje Ook met vreugde, zij het kort, Andren hebben een vlot handje Van de frissche bobsleesport. En u weet uit krantenfotos, Er 's nog meer op dit gebied, Men gaat sleeën achter autos, Achter paarden wordt geski'd, Nooit werd zooveel kunstgereden, Als in dezen wintertijd, En aan ijszeilsport wordt heden Steeds meer energie gewijd. Wat men nu weer krijgt te hooren Is uit Hoorn en zeer apart, Daar is, als haast nooit tevoren Vol ambitie hardge-ard. Dat was nogeens een sensatie, Vreugd des oogs en des gemoeds, Hoorn werd, vol van arre-statie, Tot een Hoorn des overvloeds. Arren in hun overvloede Gingen daar d' ar-ena in, En 't begrip ,4n arren moede" Kreeg een nieuwen schoonen zin. P. GASUS. Wedstrijden te Beemster. De uitslagen van de Zondag door de IJsclub „Ba- mestra" te Beemster gehouden nationale wedstrijden in het hardrijden luiden: 500 meter: 1. Blaisse (Amsterdam) 51.9 sec., 2. Kremer (Diemen) 53 sec., 3. Ekèlschot (Amsterdam) 53.2 sec. 1500 meter: 1. Kremer 2 min. 50 sec.; 2. Akerboom (Bergen) 2 min. 55.2 sec.,3. Blaisse 2 min. 55.4 sec. 3000 meter: 1. Akerboom 5 min. 57.8 sec.; 2. Kre mer 5 min. 57.9 sec.; 3. Van Es (Amsterdam) 5 min. 59.2 sec. Algemeene rangschikking: 1. Kremer 5 punten; 2. Akerboom 8 punten, 3. Van Es 13 punten, 4. Blaisse 13 punten. Van der Sclieer wint te Leeuwarden. De Koninklijke vereeniging „De IJsclub" te Leeuwarden heeft Zondag nationale wedsrtijden in het hardrijden voor amateurs georganiseerd over 500, 1500 en 5000 meter. Van der Scheer bewees zijn goeden vorm van de nationale kampioenschappen te Groningen; boven dien bleek hij tijdens de training in Noorwegen nog vooruit te zijn gegaan. Zijn tijden over de 500 en de 1500 meter waren uitstekend; hij sloeg zelfs Roos op den korten afstand. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. van der Scheer (Rotterdam) 47.7 sec.. 2. Roos (Amsterdam) 48.5 sec., 3. Havekotte (Rotterdam) 49 sec., 4. Buyen (Amsterdam) 49.5 sec. 1500 meter: 1. Van der Scheer 2 min. 37.6 sec., 2. Havekotte 2 min. 38.4 sec., 3. Roos, 2 min. 38.5 sec.. 4. Buyen 2 min. 38.8 sec. 5000 meter: 1. Buyen 9 min. 25.5 sec.. 2. Zwanen burg 9 min. 29.2 sec., 3. Roos 9 min. 32.6 sec., 4. Ha vekotte 9 min. 34.2 sec., 5. Van der Scheer 9 min. 34.4 sec. Algemeene rangschikking: 1. Van der Scheer 7 punten, 2. Roos 8 punten, 3. Havekotte 9 punten, 4. Buyen 9Vs punt, 5. Zwanenburg 13 punten, 6. Van der Heide 14 punten. Haraldsen kampioen van Noorwegen. Uit Hamar: Tijdens het weekeinde zyn te Hamar de kampioenschappen van Noorwegen m het hard rijden op de schaats verreden. Een groote verras sing was het behalen van den titel door Harry Ha raldsen vóór Charles Mathisen en Erling Hagen Finn Hodt won de 500 Meter in 44 sec., vóór den wereldrecordhouder op dien afstand Hans Engne- stangen, die 44.1 sec. noteerde. Op de 5000 meter eindigde Hagen als eerste in 8 min. 46 sec., gevolgd door Wangberg, die een tijd maakte van 8 min. 48 sec. Harry Haraldsen plaatste zich als eerste op de 1500 meter met 2 min. 22,3 sec.: Mathisen bezette de eerste plaats op de 10.000 meter met 17 min. 44,8 seconde. Door de vinnige koude het kwik was tot 20 graden onder het nulpunt gedaald was het ijs eenigszms bros, hetgeen de tijden der deelnemers ongunstig beïnvloedde. De Nederlandsche renners Langedijk en Koops, die op het oogenblik te Hamar trainen voor de wedstrijden, welke 3 en 4 Februari te Oslo worden gehouden, woonden de kampioenschappen bij. HAARL KORFBALBOND. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: H. R. Arends. Nic. v. d.Laanstr. 36 Op Zondag 28 Januari: alles afgekeurd wegens de vorst. Te spelen op Zondag 4 Februari: Haarlem 2 Oosterkwartier 4, te 2 uur in het Noorder Sport park. Voor a.s. Zondag zijn geen adspirantenwedstrij den vastgesteld. Zaterdag 10 Februari: Feestavond voor de senio ren in cafe „Het Bolwerk, 8 uur. Oefenen op de bekende tijden. H. K. C. Oosterkwartier. Secretariaat: Nagtzaamplein 9. Haarlem. Te spelen 4 Februari: Haarlem 2Oosterkwar tier 4, 2.15 uur en Oosterkwartier 7Nw. Flora 3. 10 uur. De leden die hun kaarten voor den feestavond nog niet hebben afgehaald en hiervan alsgnog ge bruik wenschen te maken, moeten dit voor 12 Februari a.s. opgeven Zomerkade 191 of Jac. Geel- straat 28. Een klein aantal kaarten is nog ter be schikking. De feestavond wordt gehouden op 2 Maart. D. K. R.-D. W. R. (4-12) De Waterratten hebben den eersten wedstryd van de tweede helft der competitie met groote cijfers gewonnen; zij staan nu bovenaan in hun afdeeling. De Waterratten, die met een invaller voor Pieters speelden, voor wie Ten Berge inviel, zijn onmiddel lijk in den aanval; zonder dat een Utrechtsche spe ler den bal heeft aangeraakt opent De Vries de score (01). De Waterratten blijken overwegend sterker te zijn; even later vergroot De Vries met een ver schot den voorsprong (02). Kollerie en De Vries brengen den stand op 04 alvorens D. K. R. door Franken tegen weet te scoren (14). Steeds zijn de Haarlemmers in den aanval; nog voor de rust kan De Vries tweemaal scoren (16). Na de hervatting zijn de Waterratten weer direct in den aanval; De Vries maakt er 17 van; waarna Ten Berge het water uit moet. Hiervan maken de gastheeren gebruik om den stand op 27 te bren gen; even later scoren zij opnieuw (37). Dan vergroot Kollerie met een doorslagbal den voorsprong (38): door een fout in de achterhoede der Haarlemmers wordt de stand 48. Van Viersen maakt er 49 van en als even later Van Konings- brugge de bal toegespeeld krijgt, scoort hij no. 10. De Haarlemmers komen steeds weer voor het Utrechtsche doel; met eenige harde schoten bren gen De Vries en Kollerie den stand op 412, waar mee het einde komt. H. P. C.-Zian (1-1) Onder leiding van scheidsrechter Voogd ging H.P.C. met een invaller voor Eldering het water in voor den strijd tegen Zian, dat met een tweetal invallers was verschenen. Na het uitzwemmen stelde H.P.C. zich in het bezit van den bal, maar de eerste aanvallen waren vrij ongevaarlijk. De aanvallen van Zian bleken krachtiger maar met goeden steun van Braam en Leyenaar wist de H. P.C.-doelman De Bruin zich te handhaven. Over tredingen van Leyenaar en Van Groningen van H.P.C. en van Boogaard en Brummelkamp van Zian noodzaakten scheidsrechter Voogd de zeven tallen tot vijftallen te reduceeren, waarbij kort voor de rust H.P.C. door Kolderie de leiding nam. Rust 10. In de tweede helft was het initiatief meestal aan ée zijde der bezoekers. Wel kreeg H.P.C. na snel opzwemmen van Mauritz twee kansen om den voorsprong te vergrooten, maar het beslissende schot bleef uit. Bij den steeds toenemenden druk op het H.P.C.- doel weerde De Bruin zich uitstekend, maar na een overteding kreeg de vrij liggende Brummelkamp een minuut voor het einde de gelegenheid om met een hard schot den eindstand op 11 te brengen. Het Witte Paard. De partijen voor de onderlinge competitie van de afgeloopen week hadden het volgende resul taat: Eerste klas: P. StamO. v. Soest 10, M. Ver meerTh. de Looze 1—0, J. de LangeA. v Reste ren '/sVz en A. HablousJ. Reeuwijk afgebr. Tweede klas: G. v. d. StoopJ. Kortekaasl 0, W. Vosse—J. Wijfjes 0—1, G. Nijssen—P. v. Deyzen 01 en Th. ScnoorlR. Hartoch afgebr. De V. A. S.-achtkamp. Zaterdagavond werden te Amsterdam nog twee partijen gespeeld voor den V. A. S.-achtkamp. De uitslagen luiden: W. A. T. SchelfhoutJ. A. J. Polak afgebroken in gunstige stelling voor Polak. L. PrinsA. D. de Groot 01' Een belangrijke vierkamp. Naar wij vernemen zal in Februari een vierkamp plaats hebben tusschen dr. M. Euwe, S. Landau, H. Kmoch en Jhr. J. H. O. van den Bosch Het is de bedoeling, dat het een enkelvoudig tournooi wordt. De eerste ronde zal waarschijnliik 11 Fe bruari te Amsterdam worden gespeeld, aoch zeker is dit nog niet, omdat op dien aatum de competitie wedstrijd BussumA. S. C. is vastgesteld. Om het Kampioenschap van Nederland. Zondagmiddag is in het Parkhotel te Amsterdam de wedstrijd om het damkampioenschap van Ne derland begonnen. De uitslagen van de eerste ronde luiden: KaldenVos 11; LochtenbergRustenburg 1I Ham—van Dartelen 11: Dukel—Bom 11; Keiler Ligthart 20. De tweede ronde zal Zaterdag 3 Februari weer in het Parkhotel te Amsterdam gespeeld worden. 14 (Adv. ingez. MedJ In de duinen bij Drunen, tusschen 's Hertogen bosch en Udenhout, zijn Zondagmiddag skiwedstrij- den gehouden. Nadat de geheele week verscheidene dames en heeren in de Drunensche duinep, waar veel sneeuw ligt, geoefend hadden, had men het besluit genomen, eens een wedstryd over 8 K.M. en een over 3,5 K.M. te organiseeren. Deze wed strijden zijn uitnemend geslaagd. De uitslagen luiden: Wedstrijd over 8 K.M.: 1. R. van der Nahmer (Eindhoven) 50 min. 10 sec.; 2. C. van Alphen (Den Bosch) 43 min. 40 sec.; 3. W. Fick (Breda) 53 min. 41 sec. Wedstrijd over 3,5 K.M. dames: 1. Henny Wolff (Wassenaar) 31 min.; 2. Paula Wolff (Wassenaar) 32 min. 30 sec.; 3. Betsy Stibbe (Vught) 35 min. Wedstrijd over 3,5 K.M. heeren: 1. J. Garvelinclc (Eindhoven) 24 min. 50 sec.; 2. F. Rits (Den Bosch) 32 min.; 3. Mr. H. J. M. Loeff (Vught) 35 min. 15 seconden. Het ijs door sneeuw bedorven. De IJsvereeniging „Haarlem en Omstreken", af deeling Ijsbond Noorderkwartier, meldt ons: Het ijs in en om Haarlem is door sneeuw geheel bedorven. Op de route NieuwendamZunderdorp moet veel geloopen worden; die is wel berydbaar tot Broek ïn Waterland en halverwege Monniken dam. Het ijs op het traject ZaandamUitgeestAker sloot is goed. DE FRIESCHE ELFSTEDEN TOCHT. Rlijft op 30 Januari. GEWIJZIGDE ROUTE Naar wij uit Leeuwarden vernemen, heeft het Centraal Bestuur der Friesche Elfstedenvereeniging besloten, in verband met binnengekomen rapporten, aan den datum van Dinsdag 30 Januari voor den elf stedentocht voorloopig vast te houden. Verder is nog een andere belangrijke beslissing gevallen. Bij een massalen start heeft het ijs veel te verduren. Nu is het ijs van der Dokkumer Ee niet zoo bijzonder sterk; bij een inspectie van Zondag is komen vast te staan, dat de dikte hier en daar slechts 8 centimeter bedraagt. Daarom is besloten den tocht via Sneek te laten beginnen en Dolckum eerst op den terugweg aan te doen. Het ijs op de Sneekertrekvaart, de z.g. Zwette, is 20 a 25 centimeter dik en kan een massalen uittocht bijzonder goed verwerken. De deelnemers aan den wedstrijd starten nu vijf uur Dinsdagmorgen uit „De Harmonie", enkele minuten later gevolgd door de tochtrijders van het Beursgebouw en weer een paar minuten later gevolgd door de derde categorie, de zg. nakomers. Men moet eerst een K.M. loopen: daarna kan men bij Schenkenschans opbinden. In Sneek tracht men door een gedeelte van den weg met water te begieten een kunstmatige baan te fabriceeren, zoodat de deelnemers in de stad niet zouden behoeven af te binden. Het voordeel van het kiezen der zuidelijke route is ook gelegen in het feit, dat de meren nu in vol daglicht kunnen worden overgestoken. Verder blijft de route, zooals de reeds verscheidene malen is uit gestippeld, namelijk over Stavoren, Hindeloopen, Bolsward, Harlingen, Dokkum naar Leeuwarden. Het ijs bij Leeuwarden is zóó goed, dat de finish aan den voet van de statige Oldenhove is gelegen, wel een bijzonder fraai slot van een ruim 209 K.M. lan gen tocht, die bijzonder zwaar belooft te worden. Dit komt vooral door het sneeuwijs op sommige plaat sen, wat veel van het uithoudingsvermogen der rij ders zal vergen. Hoe laat de eerste rijders te Leeuwarden terug worden verwacht, is met geen mogelijkheid te zeg gen, daar dit van verschillende factoren afhankelijk is, welke eerst op den dag zelf aan een nadere be schouwing kunnen worden onderworpen. Aan den wedstryd zal door ongeveer 600 perso nen worden deelgenomen en aan den toer 1700. onder wie vele militairen. Ijsbaan St. Moritz. 100 KJVI. wedslrUd. Zaterdag en Zondag is er op de ijsbaan van St. Moritz aan de Amsterdamsche Vaart heel druk ge reden. Het ijs was dan ook uitstekend. Ijs en weder dienende, zal daar a.s. Woensdag een wed strijd over 100 K.M. om den St. Moritz-oeker wor den georganiseerd. Ieder, die dezen tocht volbrengt, zal een herinneringsprij s ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11