JL êJLÈ WINTERSPORT AAN EEN KONINKLIJKE REUNISTE. fc Strijd om Atlantis Wintersport aan Zee. Wedstrijden in ski-jöring achter auto's, waarbij het aan spanning niet ontbrak, werden onder veel belangstelling op den boulevard te Zandvoort gehouden De bekende Fransche generaal Armen- gaud is begiftigd met het Gr Jotkruis der Orde van het Legioen \^n Eer Om het damkampioenschap van Neder land zijn Zondag te Amsterdam de wedstrijden begonnen. De eerste partij tusschen R. Keiler, kampioen 1939 (links) en A. Ligthart De burgemeester van Vught, mr. H. J. M. Loeff, als enthousiast ski-sport beoefenaar tijdens de wedstrijden in de duinen nabij Udenhout H K. H. Prinses Juliana woonde Zaterdag te Leiden de viering bij van het achtste lustrum der Vereeniging van Vrouw°'iike S+iHenten. De Prinses temidden der reünisten oo weg naar de lustrumviering De vijf geredden van de .Sliedrecht", die nabij de Schotsche kust getorpedeerd werd, zijn per K L.M -vliegtuig in ons land teruggekeerd V.l n.r.de matrozen v. d. Knoop en Driessen, stuurman P. Brons en de matrozen Storm en de Jongh De besneeuwde duinen in ons land leenen zich bij uitstek voor de beoefening van de ski-sport. Een overzicht in de omgeving van Zandvoort, waar het zeer druk was Prinses Josephine Charlotte en de jeugdige Prins van Luik woonden dezer dagen te Brussel een circusvoorstelling bij De vorstelijke gasten in de eere-loge door Willy Reese 11 Frundsberg bewoog afwerend zijn hand. „Laten we er maar niet meër over praten. Er. ook niet over dat verkoopstertje, want ik ben niet van plan weer met haar in mijn auto te gaan rijden". Zij was nog niet beelemaal overtuigd. Maar zij were niettemin kalmer. Tenslotte was ze toch een verstandige vrouw en wist ze zeer goed, dat zij niet alles op het spel moest zetten Maar in ieder geval zou zij Mevrouw Launais vandaag nog een brief schrijven. HOOFDSTUK XT. Puffend stond de D-trein onder de lange over kapping van het station Friedrichstrasse Wagens met koffers, met kranten en verversch'ngen rol den langs den trein. Menschen drongen elkaar op zij en riepen De groote wijzer van de klok ver sprong van minuut tot minuut. Tien sprongen had hij nog te maken, totdat de trein van fi uur 15 zou vertrekken. Door de hooge ramen in de kap vielen een paar lange zonnestralen dwars over het perron, tot voor de voe'en van LI. klommen t°g°n hear op en snron^en In he' or. van d -oupé „Neen maar. 'n,,v- mijn vi:!r>.: v: ..Die heb ik n ®e wou n kleine handtasch doen voor het geval je haar on derweg noodig mocht hebben." „Een oogenblik. LI Ik zal gauw even kijken". De twee minuten verstreken. Een schelle fluit Da machine trok op. Li riep: „Herbert!" Hjj kwam niet dadelijk. En toen hij kwam, kon hij haar hand niet meer bereiken. Maar hij kon haar nog laten zien, dat hij de vulpen gevonden had de vulpen, die hij in de hand hield. Dat was belangrijker dan Li een hand te geven neen, dat dacht Herbert Wallner ook niet, hij dacht er heelemaal niet aan, dat er gevoelens be staan, waarop de fijngevoelige snaren van een vrouwenziel afgestemd zijn, als de snaren van een viool. En een mensch, die de kunst niet ver staat, aan zulk een instrument de wondervolle to nen, die het in zich bergt, te ontlokken, moest nooit een viool in handen nemen. Langzaam kroop de ijzeren slang sissend en puffend uit de overkapping. Li stond den trein met leede oogen na te staren Ze had het gevoel, dat de mensch in dien trein evenals de trein zelf zich met elke wenteling van de wielen verder van haar verwijderde. Ze voelde een doffe smart bij deze gedachte. Het was geen gewone afscheids- pijn. Je moet niet lang meer kleeren verkoopen. had hij gezegd. Ze wist, dat ze nog heel, heel lang kleeren verkoopen zou. Langzaam liep Alice Bernauer over het perron, de trap af, die naar de tram weer op. In den salon trad de jongste bediende met een verliefd lachje haar met een gesloten enveloppe tegemoet. Li lachte mee en streek den jongen door het haar. „Je wordt stellig nog eens een groot dichter". Het roode jasje met de vele gouden knoopen spande strak over de jongensborst. „Ik zaJ echter altijd alleen voor mooie vrouwen gedichten maken, mooie vrouwen, zooals U. juf- „Uoedeu mojgen, Mevrouw. U hebt mij laten roepen?" Madame Launais zat aan haar schrijftafel. Hel zeer groote bovenvlak was bijna geheel met mo debladen bedekt. Slechts voor schrijfgereedschap, telefoon en Madame's rechterhand, die een brief vasthield, was er nog plaats. De hand beefde eenigzins en het gezicht van Madame verried, dat zij boos en opgewonden was. Zij hoorde den groet van Alice Bernauer, dien ze anders altijd vriende lijk beantwoordde, blijkbaar heelemaal niet. „Ja, ik moet met l) spreken. U hebt ach ik vind het heel erg door mijnheer Frundsberg la ten inviteeren". Alice Bernauer schrok. Zij voelde, dat ze rood werd en dan weer bleek. Ze keek strak naar den grond. „Is het juist, dat U een autotocht gemaakt hebt met mijnheer Frundsberg?" Ll knikte slechts. „Hoe hebt U dat duiven wagen!" Li hief het hoofd weer op en keek in het stren ge gezicht van Madame Launais. „Mijnheer Frundsberg had mij reeds verscheide ne keeren uitgenoodigd. De laatste maal heb ik eindelijk zijn invitatie aangenomen". De boosheid van Mevrouw Launais groeide. „Hoe kon U een eenvoudige verkoopster met een man als Frundsberg Nu verloor ook Li haar kalmte. „Het is toch zeker mijnheer Frundberg's eigen zaak. of hij met een eenvoudig meisje uit wil gaan. En bovendien laat ik me niet voorschrijven met wien ik mag uitgaan. Op mijn werk in de zaak hebt U nooit iets aan te merken gehad." „Het ls ongehoord, wat U daar tegen me zegt Ik heb U nog wel zoo volkomen vertrouwd. Na tuurlijk gaat het mij wel degelijk aan, als mijn on dergeschikten uitnoodigingen van klanten aan nemen" ..Pez briel hier van Mevrouw Frundsberg I I Mijk, waar ik op dien te letten, als Mi'-' mi bcsti ki i.'en wil verliezen. Hoor zeil maar, wat ze schrijft: „Uw eerste verkoopster heeft de lompheid begaan, een uitnoodlging van mijn man aan te nemen. waartoe hjj zich in een oogenblikhelijke stemming heeft laten verleiden Daar de juffrouw niet genoeg bezat, om de Korte inhoud Ingenieur Herbert WaUnerverloofd mei Alice Bernauereerste verkoopster van het Berlijnsche modehuis Salon de Paris", is al sinds geruimen tijd werkloos. Niemand in teresseert zich voor het door hem ontworpen en in teekening gebracht plan om de l'cht- slralen te benutten voor transport. Hij be sluit bij cén der grootste staalconcerns in Duitschland te solliciteeren naar een betrek king als ingénieur. Zijn verloofde uiil zijn sollicitatiebrief per soonlijk overhandigen aan den directeur ian de „Vereenigde Staalfabrieken". Frundsberg met wien zij in 't modehuis kennis heeft ge maakt. Frundsberg heeft de charmante eerste verkoopster enkele malen geïnviteerd om met hem thee te gaan drinken. Om voor haar verloofde een goed woordje te kunnen doen neemt zij een uitnoodiging aan, waarbij zij den brief, van een familie lidoverhandigt, tegelijk diens stoutmoedig plan om lichtstralen te benutten voor ver- voersdoeleinden aan Frundsberg uitvouwend. De laatste interesseert zich daarvoor sterk, daar in Amerika een ingenieur aangekondigd heeft de drijvende stad ..Atlantis" in den Oceaan te bouwen. Zoo wordt Herbert aan 't Frundsberg-concern verbonden. uitnoodiging af te slaan, is het mij natuurlijk in de toekomst niet meer mogelijk, uw atelier in gezel schap van mijnheer Frundsberg te bezoek tn, wan neer U juffrouw Bernauer niet op staanden voet uitslaat". „Nu, wat hebt U hierop te zeggen Meent U altijd nog, dat het mij niets aangaat, of mijn onder geschikt iplnoodigiugen aannemen van heeren. die mtfn zaak bezoeken?" „Ik had moeten bedenken, dat Mevrouw Frunds berg er achter zou komen, een man als Frunds berg wordt immers overal herkend", zei Li. Zij dacht na en zweeg. Ook Mademe Launais zei niets, tenslotte kreeg zij haar kalmte terug. „Ik zie in, Mevrouw, dat ik een fout heb be gaan. Ik zal daaruit de consequenties trekken ik ga weg". Madame werd iets vriendelijker. „Ik ben big dat U zelf inziet dat ik U onmoge lijk langer in mijn dienst kan houden. Ik zou Me vrouw Frundsberg als klant verliezen. U weet zelf het best wat dat voor gevolgen voor mijn zaak kan hebben. Zij alleen zou al een groot verlies zijn, maar behalve zij, zouden ook anderen wegblijven. Ik mag U niet verhelen dat ik juist U ongaarne zie vertrekken. Ik ben altijd heel tevreden over Uw werk geweest. Met bet oog daarop wil ik U nog drie maanden salaris uitbetalen, ik ga daarmee veel verder dan mijn wettelijke verplichtingen". Madame Launais vloeide over van wel wilier l^eid. En toen ze een kwartiertje later Alice Bernauer de hand ten afscheid reikte, waren haar woorden es wenschen werkelijk van harte gemeend, omdat Alice haar verder geen moeilijkheden had veroor zaakt. Natuurlijk verzweeg Madame Launais, dat Mevrouw Frundsberg geschreven had, dat Frunds berg onder geen voorwaarde juffrouw Bernauer meer in den salon van Madame mocht ontmoeten^ Madame moest juffrouw Bernauer wegzenden met drie maanden salaris, die zij haar natuurlijk zou vergoeden. Maar tegenover Frundsberg moest ze, als hij naar het meisje vroeg, zeggen, dat Alice Bernauer zich in den omgang met heeren, die de be zoeksters van haar salon begeleidden, niet behoor lijk had gedragen Madame zou de zaak volkomen tot genoegen van haar hooggewaardeerde cliënte oplossen Madame Launais greep, onmiddellijk nadat Alice Bernauer haar verlaten had, naar de telefoon. Het kamer meisje reikte Mevrouw Frundsberg de telefoon aan Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8