"akkertjes AGENDA. Ü.antasie Jt.antaCons Ochtendbeurs Amsterdam As van Dieseltrein gebroken. Nederlandsch motorschip op een mijn geloopen. Weer neutrale schepen getorpedeerd. CUEEP/ 'TJMNCENji DOST)'A''G 30 JXNtTART T94Ö TT A A" V. T: E M'S D'A'GBE'A D 2 ^KUN/T IN IlIIlKIN^j HET TOONEEL. HET NEDERLANDSCH TOONEEL De Zaak des Konings. Eindelijk dan weer eens een stuk, waarvan het onderwerp ver uitgaat boven de alledaagsche con flicten die wij op het tooneel gewend zijn, een spel, dat ons den strijd geeft van een groote historische figuur, die zijn geestelijke overwinning met zijn leven moest betalen. Henriette Roland Holst maakte reeds eens Thomas More tot hoofdpersoon van een drama, Morna Stuart plaatst hem als centrale fi guur in „De zaak des Konings", waarin hij zijn le ven op het schavot moest laten door zijn weige ring om den eed af te leggen, die zoowel het echt scheidingsproces van Hendrik VIII als diens erken ning als Hoofd van de kerk in Engeland, goed keurde en wettig verklaarde. Een geestelijk conflict dus, dat de moeite van dra- mat:seeren meer dan waard is en wij hebben Het Nederlandsch Tooneel erkentelijk te zijn, dat het dit historisch spel in een hoogstaande opvoering ten tooneele heeft gebracht Morna Stuart geeft ons Thomas More niet da delijk als den geloofsheld, die bereid is voor zijn overtuiging den dood in te gaan. More heeft de ongenade van Hendrik VIII getrotseerd, toen hij als kanselier niet mede wilde werken tot het huwelijk van den koning met Anna Boleyn, nadat de Paus geweigerd had de echtverbintenis van Hendrik en Catharina van Arragon te verbreken. Hij is amb teloos burger geworden en vrijwel tot armoede vervallen, maar verder durft hij voorloopig niet te gaan. Voor martelaar is hij niet geboren. Hij hult zich als voorzichtig man in stilzwijgen en meent als jurist, dat hij daartoe volgens de Engelsche wetten het recht heeft en dus niet ver volgd kan worden. Eén echter is er in zijn gezin die voelt, dat dit niet genoeg is. Peg Clement, zijn aangenomen dochter, die hem van allen het naast staat. Zij is het. die hem er van bewust maakt, dat in den strijd tusschen God en den koning er slechts één keuze mogelijk is. ook al moet de mersch daarvoor alles offeren. Haar invloed vooral is het, die Thomas More kracht geeft om vol te houden en den eed aan het nieuwe Hoofd der Kerk niet te zweren, ook niet. wanneer hij in den Tower is opgesloten en men hem dreigt met den marteldood. Ook in den kerker zien wij Thomas More wel als een groot man, maar toch als een mensch, die den marteldood vreest. Een heilige, zooals de Kenthui- zer monniken, die moedig de marteling ondergaan, is deze More niet, maar dit maakt juist zijn strijd menschelijker en zijn overwinning grooter, ook al wordt hij dan aan het slot door den koning bege nadigd in zooverre, dat hij niet den marteldood van hoogverrader maar den dood met de bijl zal sterven. Juist in een tijd als deze, die zijn Martien Nie- möller kent, krijgt een historisch spel als „De zaak de Konings" hoogere waarde. Wij kunnen er Morna Stuart moei-lijk een verwijt van maken, dat zij ons Thomas More niet als een mensch zonder vrees teekent, maar als een bedachtzaam man, die wel veel maar althans in het begin niet het hoogste zijn leven— voor zijn overtuiging wti offeren. Juist door zijn strijd komt hij ons als mensch nader, al is hij dan als dramatische figuur minder heroïsch en monumentaal. En is hij, die on danks zijn vrees overwint, eigenlijk niet even groot of mischien nog grooter, dan de mensch, die geen vreezen kent. Jammer is het, dat Morna Stuart niet over nog grooter dramatische gaven beschikte. Zij had voor haar drama het historisch onderwerp en de belang rijke figuur van de hoofdpersoon mee, maar zij heeft het niet aldoor ook dramatisch belangrijk weten te maken. Meer concentratie zou het geheel ongetwijfeld ten goede zijn gekomen. Vóór de pauze vermocht de schrijfster niet aldoor onze belangstel ling vast te houden, doordat zij dikwijls al te lang dradig was en meer milieu-schildering dan drama tische handeling gaf. Alleen de tooneelen tusschen Thomas More en Peg Clement prachtig en ge voelig gespeeld door Van Dalsum en Ank van der Moergingen daar boven uit en hadden dramati sche kracht. Na de pauze in de tooneelen in den Tower boeide het stuk ook meer door dramatische hande ling, doordat het geheel beheerscht werd door den inner lijken strijd van Thomas More. Ook in deze scenes zouden wij wat meer beperking hebben ge- ■wenscht. De gesprekken tusschen Thomas More en zijn tegenstander Thomas Cromwell niet te ver waren met een lateren Oliver Cromwell waren voor een althans Hollandsch publiek van tegenwoordig niet altijd even belangrijk, omdat ze te diep op historische feiten ingingen. Te veel dis cussie gaat altijd ten nadeele van de dramatische bewogenheid. Hier zal het blauwe potlood zeker nog veel nuttig werk kunnen verrichten. Maar „De zaak des Konings" is in ieder geval een stuk, grootsch van gegeven en met twee rollen van groot formaat en deze rollen werden bij Het Nederlandsch Tooneel door Van Dalsum en Louis van Gasteren voortreffelijk gespeeld. De scenes tus schen deze twee acteurs in de laatste tafereelen gaven werkelijk sterk gespannen, monumentaal spel te zien, zooals wij het op ons tooneel niet zoo veel meer te genieten krijgen. Albert van Dalsum, die het geheel ook heeft ge regisseerd, speelt als Thomas More een van zijn groote rollen. Hij geeft ons meer den wetenschappe- lijken geleerde, die 't beroemde werk Utopie schreef dan den man, die eens ook kanselier van Hendrik VIII was. Een wat week, zachte figuur, een brave fa milievader, die allerminst voor geloofsheld geboren is. maar toch niet buigt, wanneer het om zijn hei ligste gevoelens en zijn Geloof gaat. Vooral dus, een nobel mensch. Er waren prachtige momenten in zijn spel, zooals in de tooneelen met Peg, zijn aangeno men dochter, voor de pauze en eigenlijk aldoor in bet gedeelte, dat in den kerker speelt, wanneer hij niet meer de vootzichtige jurist, maar de mensch, bereid om voor zijn overtuiging te sterven, is, ook DINSDAG 30 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Centraal Too neel met „De verstoorde bruidsnacht", 8.15 uur. Frans Hals Theater:: „Een vrouw wist te veel". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Goodbye Mr. Chips" (geprolon geerd). 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Le coupable (de schuldige) en „De geheimzinnige luchtdienst", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Marthe Richard, de spionne" Op het tooneel Charley Wood, jongleur. 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De winkelchef" (geprolongeerd), Non- stopprogramma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. WOENSDAG 31 JANUARI Statenzaal (Prinsenhof): Vergadering van den gemeenteraad, 2 uur. Ijsbaan St. Moritz. Amsterdamsche Vaart: 100 K.M. wedstrijd, 12 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 1-9 uur. al grijpt de angst voor den marteldood hem telkens weer aan. Sterk van contrast tegenover Thomas More was de monumentale figuur van Louis van Gasteren, als den staatssecretaris die slechts één enkel doel heeft: de grootheid van Engeland. Van Gasteren speelt hierin een van zijn beste rollen. Deze Cromwell is meedoogenloos hard, wanneer het om de zaak van den koning en Engeland gaat, maar toch een mensch, een waardige tegenpartij, die alles doet om More toch nog te redden. En zeer mooi was ook Ank van der Moer 5als Peg Clément, een pure, reine ziel, allerminst een dweep ster, integendeel zelfs frisch. jong en levendig en toch met den moed om tot het uiterste te gaan. Te recht heeft men ook haar betrokken in het zeer geestdriftige applaus aan het slot. Corrie Korevaar speelde de zachte dochter van More in een juisten toon, Anton Roemer was een decoratieve aartsbisschop van Canterbury en Piet Rienks een scherp getypeerde, valsche procureur- generaal. De tafereelen vóór de pauze gaven ook door de zeer stijlvolle en fraaie middeleeuwsche in terieurs veel te kijken. Het publiek heeft de tweede voorstelling te Am sterdam, welke ik bijwoonde, in geboeide aandacht gevolgd en aan het slot Van Dalsum, van Gasteren en Ank van der Moer warm en enthousiast gehul digd. Ondanks de gebreken van het stuk, was het toch een groote tooneelavond, waarvoor wij dank baar hebben te zijn. J. B. SCHUIL. De sneeuw en liet verkeer te Haarlem. Vragen door een raadslid aan B. en W. gesteld. Het raadslid de heer D. J. A. Geluk heeft toe stemming gevraagd in de eerstvolgende raads vergadering de volgende vragen aan het Col lege van B. en W. te mogen stellen: 1. Zijn B. en W. bereid aan den Raad mede te deelen welke maatregelen in de laatste twee weken genomen zijn om althans de hoofdwegen in de stad en de buitenwijken behoorlijk be gaanbaar en berijdbaar te houden? 2. Is het juist, dat een verder opruimen van de sneeuw de financieele draagkracht van de gemeente te boven zou gaan? 3. Zijn door B. en W. pogingen in het werk gesteld om van de regeering toestemming te ver krijgen voor het bij wijze van werkverschaffing wegruimen van sneeuw? 4. Indien genoemde pogingen zijn verricht en de regeering haar toestemming heeft geweigerd, is het dan niet mogelijk alsnog aan de regeering te verzoeken het ruimen van sneeuw door werk- loozen te mogen laten doen, met dien verstande, dat een gedeelte van het uit te betalen loon, gelijk aan het steunbedrag geacht kan worden als steun te zijn uitgekeerd, zoodat slechts de toeslag boven het steunbedrag geheel voor reke ning van de gemeente komt? HAARLEMSCHE BRIDGECLUB. De Haarlemsche Bridgeclub hield een drive in haar clublokaal in de Sociëteit Vereeniging te Haarlem. Vele leden van bij den Kennemer-Bridgebond aangesloten vereenigingen namen er aan deel. Ingeschreven was voro 38 paren, zoodat gespeeld werd volgens het Howeli-systeem in 4 groepen, n.l. 3 van 5 tafels en 1 van 4 tafels. Prijswinnaars waren: Groep A: le prijs: de dames BouwmanUni. 67 m.p.; 2e pr. de heeren Ligthart—-Rijke 63 m.p.; 3e pr. de heerèn Lamons en Van Maasdam 61 m.p. Groep B: le prijs de heeren Göranssoh—de Jong 67% m.p.; 2e en 3e pr. de heer en mevrouw Verbruggen en de heeren Klaseboer en Zijlstra beide paren met 62y2 m.p., waarvan bij loting eerstgenoemd paar de 2e prijs en laatstgenoem de heeren de 3e prijs deelachtig werden. Greep C: le prijs: de heer en mevr. Paptist 64'/2 m.p.; 2e prijs mevr. Beens en de heer de Vries 59% m.p. 3e pr. de heeren Deutekom en Randpoort 59 m.p. Groep D; (4 tafels) le pr. mevr. Hendriks en de heer Dona 41 m.p. 2e pr. mej. Galmart en de heer Lodder 39 m.p. 3e pr. mej. Guhlke en de heer van Kessel 33 m.p. Na de prijsuitreiking werd dank aan het be stuur van de H. B. C. gebracht. VOORBEURSOVERZICHT. De vaste tendens, die de laatste dagen voor het pond sterling viel waar te nemen, kon ook hedenmorgen worden opgemerkt. Het Britsche devies kon zich wederom verbeteren en bewoog zich tijdens de ochtenduren tusschen prijzen loopende van 7.52 tot 7.54, waarbij doorgaans in de naaste omgeving van 7.53 werd afgedaan. Ook Amerikaansche dollars lagen wer stevig in de markt en golden 1.88 3/8. De omzetten waren klein en de vraag was niet groot, terwijl in de open markt tot genoemden prijs op bescheiden voet eenig materiaal beschik baar was. Het scheen echter, dat voor iets grootere posten op de bereidwilligheid van het egalisatiefonds om Amerikaansche dollars tegen 1.88 3 8 af te geven, moest worden gedaan, waar bij voor zoover kon worden nagegaan geen om vangrijke transacties werden afgesloten. De Fransche francs profiteerden ook thans weer van de voortgaande stijging van 't pond sterling en golden iets hooger, waarbij voornamelijk werd gehandeld tegen 4.26# a 4.271/4. Voor Belga's bestond een vaste stemming. Ten opzichte van gisteren kon een flinke avance worden geconstateerd. De prijs bewoog zich aan houdend tusschen 31.96 a 32.00. Zwitsersche francs waren 42.22 a 42.25, Duit sche marken 75.55 a 75.65. Voor de Scandinavi sche deviezen werden de volgende prijzen ge adviseerd: Oslo 42.80, Kopenhagen 36.40, Stock holm 44.90. Op de termijnmarkt was het disagio voor het pond sterling iets grooter geworden en dit be droeg thans ongeveer 17/8 cent voor 1 maand en 63/8 cents voor 3 maanden. Overigens kwamen geen veranderingen van beteekenis voor. Op de niet-officieele effectenmarkt in de och tenduren was weinig te doen. De stemming was -jverigens goed prijshoudend. De lokale fondsen vertoonden meerendeels een neiging tot op- 'oopen. Voor scheepvaartaandeelen bestond een vaste 'endens. De Amerikaansche fondsen waren veinig veranderd. WEER EEN ONGELUK OP HET KOPJE. Maandagmiddag kwam mejuffrouw C. uit Bloe- menaaal per slede van het Kopje, langs den weg stonden een paar wagens van de Reddingsbri gade. De juffrouw botste er met haar slede te gen aan, waarbij zij zich vrij ernstig bezeerde. Zij werd door de politie voorloopig behandeld, waarna een dokter haar verder behandelde. Zij had enkele kneuzingen en een lichte hersen schudding opgeloopen. Per ziekenauto werd zij naar het Diaconessenhuis te Haarlem ver voerd. V er wachting geldig van hedenavond tot mor- ;cnavond ongeveer 19 uur: Des nachts strenge tot matige, overdag matige tot lichte vorst, gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, krachtige tot matige zuidoostelijke tot oostelijke wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 26 F 22 F 22 Het Scandinavische hoogedrukgebied van 1042 mtoax verplaatst zich een weinig naar het oosten. Het heeft zich in de afgeloopen 24 uur verder over de randstaten uitgebreid, waar de vorst is toegenomen tot streng en plaatselijk zeer streng. De depressie over de Golf van Biscaye dringt verder naar onze omgeving door en doet de luchtdruk hier vrij veel dalen. Dientengevolge nam het luchtdrukverval toe en wakkerde de oostenwind aan. Daarbij was de ochtendtem pera tuur ongeveer zes graden onder het vries punt. Aan de noordzijde van genoemd hoogedruk gebied trekken over de noordelijke IJszee voort durend storingen in noordoostelijke richting Een van deze storingen ligt even ten zuiden van Jan Mayen met luchtdrukwaarden van ongeveer 1004 mbar, een tweede van 1009 mbar is ten westen van Bereneiland gelegen. Over Groenland bevindt zich een maximum van 1035 mbar. Tus schen Groenland en Jan Mayen door worden arctische luchtmassa's in Zuidelijke richting ge transporteerd. Onder invloed hiervan viel in het Noordwesten van IJsland de vorst weer in. Bij de Azoren is de luchtdruk vrij veel gedaald, ove rigens blijft de depressieactiviteit op den Oceaan gering. Op den Balkan wijzen de barometers een veel hoogeren stand aan dan gisteren. De vorst is hier weer toegenomen, evenals in Hongarije. Enkele plaatsen melden zeer strenge vorst. In Italië is de lucht meest betrokken. In het noorden valt hier en daar motregen, gepaard met mist, waarbij de temperatuur enkele graden onder het vriespunt is. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 760 m.M. Stand van gister 766 mil Neiging: Achteruitgang. Opgave van CAREL v. HUIZEN, Opticien. KI, Houtstraat 13. Tel. 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht 14141. Brandweer 15333. HOOG WATER TE ZANDVOORT Voor fietsers en wandelaars Woensdag v.m. 7.30 uur; n.m. 20.06 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.00 uur. Voor Kwaliteit Afwerking Pasvorm DE SPECIAALZAAK PAARlMBSTctG, TEL. 12S42-HAARLLM (Adv. ingez. Med.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 254y2 AKU. 37—37 y2 Unilever 92 Ned. Scheepvaart Unie 106107;4 Kon. Ned. Stoomboot Mij. 107108 HollandAmerika Lijn 103105. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.53. Berlijn 75.60. Parijs 4.26Vé Brussel 31.95y2 Zwitserland 42.23% New York 188 3 8 12.— uur. Londen 7.53. Berlijn 75.60 Parijs 4.26 3/4 Brussel 31.98 Zwitserland 42.23% Kopenhagen 36.40 Stockholm 44.90 Oslo 42.80 New York 1.88 3/8 Italië: a. Vrije Lire 9.60 Reislire 8.60 Bankpapier 6.25 DOOR DE GLADHEID GEVALLEN. Maandag is in de Ceiebesstraat een 55-jarige dame door de gladheid uitgegleden en gevallen Zij brak haar rechter-enkel. Na door O. D. te zijn verbonden is ze naar de Maria Stichting gebracht. Maandagmiddag is een 12-jarige jongen bij het schaatsenrijden op de Jan Gijzenvaart gevallen. Hij bleek zijn rechtersleutelbeen te hebben gebroken. O.D. heeft hem behandeld en naar huis gebracht. Ds. R. H. Oldeman weer naar Santpoort. Het beroep aangenomen. De door het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort op Ds. R. H. Oldeman thans voor ganger der Vrijzinnig Hervormden te Haarlem uitgebrachte toezegging van beroep is door Ds. Oldeman aangenomen. Ernstige treinstoring tusschen Bussum en Hilversum. Maandagavond is tusschen Bussum en Hilver sum een ernstige treinstoring ontstaan ten ge volge van het breken van een wielas van een Dieseltrein. Van de uit drie stellen bestaande trein 131, die om 19.18 van Amsterdam C.S. naar Groningen vertrekt, geraakte n.l. te ruim half acht, nabij Crailoo, het voorstel defect. Door een breuk in een wielas ontspoorde een truck. Binnen een korten afstand stond de trein stil. Op dit drukke baanvak beteekende deze ontspo ring een ontwrichting van den dienst. De reizigers van het defecte dieselstel liet men overstappen in het tweede en derde stel. Dit werd naar het sta tion Naarden-Bussum teruggeleid en over verkeerd spoor naar Hilversum gedirigeerd, vanwaar de trein met groote vertraging de reis voortzette. Tusschen Naarden-Bussum en Hilversum moest voorloopig over enkel spoor de dienst onderhouden worden. Verscheidene treinen liet men uitvallen om op hooping te voorkomen en om de vertraging in te halen. Inmiddels had men aan het defecte Diesel- stel een voorloopige voorziening aangebracht, waar door deze trein langzaam naar het emplacement Crailoo kon optrekken. Te ruim elf uur had men den trein daar op een zijspoor gebracht, en kon over beide sporen het verkeer worden hervat. Alle opvarenden gered. Achterschip door ontploffing geheel vernield. Het 299 br. ton metende s.s. „Nora" behoo- rende aan de Scheepvaart Mij. Zeeuwsch Vlaanderen is Maandag aan de Zuidoostkust van Engeland op een mijn geloopen. Door de ontploffing werd het achterschip geheel wegge slagen, zoodat het vaartuig snel begon te zinken. Toen een 'te hulp geroepen sleepboot bij de „Nora" was gekomen, was het schip reeds zoo ver gezonken, dat slechts de boeg boven water uitstak. De bemanning van de „Nora" slaagde er in een tros aan den boeg vast te maken en aldus gelukte het de sleepboot een halfgezon ken schip naar de kust te brengen en daar aan den grond te zetten. De „Nora" ligt nu ietwat ten Noorden van de pier. waarop het tij haar dreef en welke zij daarbij ernstig over een afstand van 80 meter beschadigde. De „Nora" ligt nu met de stuurboordzijde op het strand. Op het oogenblik, dat de „Nora" snel zonk, nam een reddingboot de bemanning over. Een van de opvarenden, B. Abbas, ontkwam op merkwaardige wijze aan den verdrinkingsdood. De ontploffing slingerde hem in het water. Hij klampte zich vast aan een plank van het gangboord en dreef een half uur rond, voordat hij werd opgepikt. De •kok, Van Es, werd ernstig gewond, toen de sloep, waarin hij zijn toevlucht had gezocht, kapot sloeg Hij werd in een ziekenhuis opgenomen, waar heen ook kapitein L. T. Brinkman uit Groningen en stuurman De Vries werden vervoerd om verbonden te worden. Beiden konden hierna huns weegs gaan. De vijf leden der bemanning, die aan boord hadden moeten blijven omdat de reddingboot was stuk ge slagen, wisten via de boegspriet het schip te be reiken dat ook Abbas had gered. De „Nora", een stalen motorschip, was Donder dagmiddag van Harlingen met een lading karton naar Londen vertrokken. Duitsche vliegtuigen boven ons land. 's GRAVENHAGE, 30 Januari. De regeerings- persdienst meldt: Gistermiddag zijn in het Noord-Oosten en in het midden van ons land Duitsche vliegtuigen gesignaleerd. Zij zijn door vliegtuigpatrouilles en luchtdoelartillerie verjaagd. Te Berlijn zijn naar aanleiding van deze schending van onze neutraliteit stappen ondernomen. Van Deensch schip slechts een opvarende gered. Het Deensche schip „Engeland" en het Noorsche schip „Hosanger" zijn blijkens een Havasbericht uit Londen door een vijandelijken onderzeeër tot zin ken gebracht. De eenig overlevende van de „Enge land" is opgepikt, nadat hij 82 uur op een vlot had doorgebracht. Drie mannen, die vermoedelijk de eenig overlevenden van de „Hosanger" zijn, zijn door een Britsch schip aan boord genomen. Bovendien zijn zeven opvarenden van het Noor- iche schip „Faro", dat vermoedelijk door een Duit- schen aanval tot zinken is gebracht, door middel van kabels aan land gebracht. Acht opvarenden hadden plaats genomen in een reddingboot, doch deze sloeg om, nadat ze te water was gelaten, slechts een dei- inzittenden werd gered. Drie lijken zijn aangespoeld vier worden vermist. United Press bericht, dat dertig opvarenden var. net Letlandsche s.s. „Everene", dat Zondag op de Noordzee werd getorpedeerd, in een haven aan de iostkust van Schotland aan land gebracht zijn. On- ier hen bevonden zich een tweetal vrouwen en een rohtta] overlevenden van het Noorsche s.s. „Gud- veid", dat terzelfdertijd werd getorpedeerd. Van de bemanning van het laatste schip worden nog tien No en en een Letlander vermist. Het Britsche s.s. „Gripfast" (1109 ton) uit New castle, is met zware schade een haven aan de Brit sche Noord-Oostkust bïnnengeloopen. Het schip is aangevallen door Duitsche vliegtui gen. Een opvarende is gedood, een ander heeft een schotwond in een der beenen. De ondergang van l'Alsacien. De geredden van het Fransche stoomschip „l'Al sacien", dat gelijk bekend eveneens getorpedeerd is. zijn Maandagavond in een haven aan de zuidwest kust van Frankrijk ontscheept. Daar zijn ook de lijken aan land gebracht van twee leden der be manning, die aan hun wonden waren bezweken.Twee andere gewonde opvarenden zfjn in een ziekenhuis opgenomen. "Op van Zenuwen"* Dan hebt U teveel van Uw zenuwen gevergd. Neem een "AKKERTJE", dat werkt kal meerend en ge komt tot rust. n (Adv. Ingez. Med.) JAVA—NEW-YORK LIJN. Poelau Tello, N.-York n. Java 29 te Sabang. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tabinta (uitreis) 29 Januari te Batavia. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de '-ijst Trekking van Dinsdag 30 Januari 1940 Hooge Prijzen 25.000.—; 12315 1000.—: 2495 10289 21940 400.—: 2355 2361 5031 15401 16813 200.—: 8827 11031 16400 18593 100.—: 11820 12327 12336 14646 16495 19785 Prijzen van f 70. 1006 1342 1381 1535 1553 1656 1688 1784 1845 2164 2266 2479 2508 2526 2709 2780 2816 2879 2892 2917 2954 2966 2984 2999 3017 3059 3121 3179 3303 3332 3463 3481 3513 3535 3535 3609 3647 3709 3811 4000 4C29 4061 4147 4175 4388 4442 4470 4564 4664 4708 4776 4922 4966 5025 5068 5070 5100 5189 5588 5718 5852 6006 6083 6205 6255 6272 6296 6353 6389 6435 6477 6529 6557 6769 6997 7009 7098 7099 7149 7316 7813 7968 8216 8306 8322 8411 8459 8498 8537 8683 8688 8694 8716 -.720 8734 8778 8814 8859 8864 8886 9016 9023 9118 9165 9220 9224 9277 9351 9417 9485 9535 9611 9772 9833 10032 10052 10069 10101 10161 10193 10252 10288 10336 10416 10501 10594 10733 10744 10768 10782 10852 10854 10907 11050 11459 11490 11534 11944 11990 12085 12141 12166 12213 12214 12294 12408 12525 12669 12743 12846 12888 13130 13206 13229 13395 13471 13508 13608 13643 13653 13832 13839 14021 14044 14112 14174 14185 14374 14809 14842 14918 15020 15299 15406 15535 15656 15674 16050 16245 16252 16257 16291 16321 16328 16396 16419 16423 16428 16504 16873 16883 17002 17005 17177 17473 17727 17743 17744 17874 17883 17926 17954 18078 1817u 18334 18374 18407 18563 18615 18694 18696 18796 18870 18915 19032 19132 19436 19506 19661 19707 19751 19897 19960 19987 20071 20147 20148 20568 20689 20693 20785 20844 20849 20946 21016 21094 21101 21149 21181 21184 21239 21251 21272 21356 21359 21385 21472 21556 21521 21804 _J Nieten rt 1035 1054 1132 1146 1202 1242 1250 1279 1290 1301 1324 1330 1372 1390 1391 1395 1479 1514 1588 1638 1713 1744 1793 1795 1808 1822 1863 1865 1870 1950 1967 2003 2042 2086 2107 2120 2128 2141 2157 2181 233*. 2346 2359 2426 2454 2484 2504 2557 2558 2569 2603 2614 2645 2648 2694 2718 2790 2821 2843 2876 2905 2914 2924 2942 2990 3032 3039 3050 3056 3063 3086 3087 3088 3138 3233 3266 3302 3333 3349 3358 3365 3368 3369 3371 3373 3875 3401 3474 3478 3487 3498 3534 3567 3575 3612 3613 3630 3661 3710 3754 3766 3791 3801 3808 3814 3816 3885 3921 3962 3978 4005 4045 4242 4261 4280 4299 4335 4385 4490 4492 4524 4586 4602 8634 4639 4661 5691 4716 4790 4817 4852 4889 4902 4906 4915 4991 4993 5027 5035 5047 5054 5079 5084 5128 5134 5144 5157 5165 5177 5233 5253 5260 5261 5296 5408 5413 5435 5454 5460 5510 5519 5538 5554 5612 5665 5671 5678 5712 5740 5745 5754 5803 5824 5897 5920 6008 6085 6199 6201 6225 6288 6291 6374 6443 6458 6468 6483 6565 6577 6612 6624 6648 6691 6751 6762 6777 6798 6804 6850 6851 6889 6933 6934 6985 7015 7030 7034 7103 7119 7128 7135 7266 7277 7280 7385 7397 7409 7466 7530 7538 7678 7679 7690 7701 7756 7759 7778 7821 7823 7825 7827 7884 7890 7954 7960 8040 8199 8204 8206 8223 8226 8248 8285 8311 8344 8371 8381 8401 8405 8631 8649 8660 8675 8703 8714 8724 8738 8763 8807 8821 8824 8828 8829 8841 8862 8929 9049 9138 9173 9199 9237 9290 9377 9414 9426 9430 9452 9454 9470 9499 9507 9534 9549 9634 9681 9709 9724 9725 9733 9788 9899 9941 9966 9982 9985 10014 10016 10040 10060 10123 10135 10167 10221 10224 10244 10257 10276 10287 10319 10329 10338 10463 10530 10564 10585 10617 10703 10742 10766 10730 10807 10819 10822 10850 10887 10927 10941 10951 10976 11030 11036 11056 11058 11065 11074 11100 11135 11204 11238 11333 11366 11382 11390 11416 11458 11610 11617 11656 11693 11703 11734 11752 11753 11758 11826 11909 11926 11965 11987 12034 12076 12089 12092 12137 12183 12188 12192 12200 12205 12208 12268 12270 12271 12284 12293 12328 12346 12359 12418 12429 12465 12534 12559 12627 12638 12668 12680 12704 12714 12757 12820 12825 12827 12855 12965 12968 12974 13007 13010 13029 13034 13055 13088 13106 13166 13171 13175 131"7 13185 13204 13237 13242 13271 13274 13314 13320 13364 13372 13382 13391 13493 13506 13560 13622 13657 13671 13696 13708 13751 13801 13896 13921 13970 13988 14072 14083 14120 14141 14186 14229 14284 142£14327 14328 14349 14369 14442 14484 14494 14501 14502 14517 14538 14549 14620 14658 14676 14695 14719 14368 14894 14901 14934 14937 14954 14963 14967 14986 14994 15029 15031 15038 15097 15105 15125 15137 15178 15206 15252 15257 15296 15378 15395 15413 15440 15485 15539 15542 15610 15719 15730 15752 15774 15776 15778 15794 15815 15817 15825 15833 15842 15860 15885 13897 15952 15956 15961 15971 16010 16036 16041 16065 16095 16129 16162 16259 16289 16315 16333 16372 16393 16460 16461 16488 16509 16516 16523 16576 16583 16703 16749 16821 16860 16914 16917 16923 16967 16999 17012 17028 17041 17079 17157 17169 17170 17180 17194 17195 17229 17284 17317 17367 17389 17405 17448 17493 17499 17504 17513 17541 17551 17555 17583 17619 17P56 17673 17702 17747 17808 17818 17844 17891 17905 17947 17974 18003 18050 18052 18122 18148 18149 18153 18165 18175 18184 18187 18199 18205 18241 18381 18416 18431 18442 18481 18516 18519 18528 18544 18565 18569 18606 18617 18651 18653 18771 18804 18814 18824 18887 18911 18932 19010 19117 19136 19177 19199 19201 19216 19268 19271 19281 19S02 19307 19330 19344 19369 19392 19420 19476 19559 19628 19640 1S654 19687 19729 19734 19738 19755 19768 1977# 19815 19838 19871 19914 19922 19953 19994 20031 20054 20055 20139 20206 20218 20290 20334 20387 20381 20384 20466 20503 20534 20586 20642 20657 20699 20718 20778 20791 20891 20937 20953 20989 21051 21163 21308 21347 21352 21372 21441 21444 -11521 21526 21528 21534 21538 21559 21584 21654 21690 21700 21721 21727 21772 21778 21803 21820 21874 21903 21908 21925 21942 21951 Verbetering der 5e Klasse 9e lijst. 21994 m. z. met 70.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2