Auto op onbewaakten overweg geslipt Emser-Zout Ik ontdek Amerika Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid y R IJ D A G 2 FEBRUARI 1940 Door trein gegrepen en vernield Spoor had enkele uren vertraging Eenige minuten voor zes passeerde Donderdag avond dr. van Spaendonck uit Vucht met zijn auto den onbewaakten overweg in de spoorlijn Boxtel 's Hertogenbosch ter hoogte van het gehucht Baarsen. Midden op den overweg slipte de auto, waar door zij tusschen ze rails terecht kwam. Dr. van Spaendonck verliet den wagen en zag in de verte de lichten van den uit Eindhoven naderenden voortrein van trein 658. Hij liep den trein nog te gemoet ten einde de aandacht van den wagenbe stuurder te trekken, doch tevergeefs. Met volle vaart ramde de trein de auto, sleurde haar mee en wierp haar tenslotte geheel vernield op het andere spoor. Door den schok geraakte het eer ste rijtuig met de wielen van de voorste as buiten de rails. Eenige honderden meters verder kwam de trein tot stilstand. De uit 's Hertogenbosch komende electrische trein zag zijn weg versperd door het wrak van de auto. De reizigers van den ontspoorden trein stap ten in dezen trein over en deze reed daarop naar de Brabant?che hoofdstad terug, waar zij om kwart voor zeven aankwam. Met Boxtel werd het verkeer daarna via Tilburg met extra materiaal onderhouden, totdat omstreeks kwart voor acht het spoor, waarop de auto lag, vrij was gemaakt en tusschen Boxtel en 's Hertogenbosch de elec trische treinen over enkel spoor den dienst kon den onderhouden. Om kwart voor tien kon het verkeer over beide sporen worden hervat. ®Het Echfe Natuurlijke let op 's alleen verkrijgbaar in Handel» v'erkan,e glazen flacons. merk Prijs per flacon f 1.10. (Adv. Ingez. Med.) Première van ,,'t Sal waerachtig wel gaen". Met medewerking van de Marine in de Oost vervaardigd, In tegenwoordigheid van Prins Bernhard en een uitgelezen gezelschap genoodigden is Donderdag avond in het City-theater te 's-Gravenhage de eer ste vertooning gegeven van de film ,,'t Sal Waer achtig Wel gaen", die met medewerking van de Koninklijke Marine in Nederjandsóh-Indië door den heer M Franken is vervaardigd. Vice-admiraal Quant dankte in een inleidend woord in de eerste plaats, mede namens de aan wezigen, de gastheeren van dezen avond en bracht hulde aan de Anifilm (Algemeen Ned.-In- disch Filmbedrijf) voor zijn durf om deze film, zij het dan ook met steun en medewerking van de Koninklijke Marine, te vervaardigen. „Eindelijk", aldus de heer Quant, „wordt het Nederlandsche volk eens in de gelegenheid gesteld om kennis te nemen van het leven en streven van zijn marine, wier intensieve oefeningen en moei lijke, soms zeer gevaarlijke opdrachten, meesten tijds zoo geheel buiten het gewone gezichtsveld van het dageijksche leven liggen". Spr. bracht hulde aan hem, die hiertoe het ini tiatief heeft genomen, aan den toenmaligen vloot voogd in Indië. vice-admiraal H. Ferwerda. De titel van deze film is een zin uit een brief, dien Cornelis Tromp destijds aan zijn zuster schreef, toen hij weder op het punt stond om voor een van zijn gevaarvolle tochten zee te kiezen. De admiraal wilde haar geruststellen en gaf op deze wijze uiting aan het vertrouwen, dat hij stelde in de bekwaamheid en toewijding van de mannen, die met hem 's lands hoogste goed tegen een machtigen vijand ging beschermen. Zóó opgevat, aldus spre ker, zult u uit deze film kunnen zien, dat ditzelfde ook op den huldigen dag volkomen van toepassing is op het tegenwoordige marinepersoneel. De film. In Indië bleek de film een groot succes en na de eerste voorstelling in het Moederland te hebben bijgewoond kunnen wij dit begrijpen. Op bijzonder boeiende wijze ziet men gedurende ruim vijf kwar tier onze marine in en boven de Indische wateren in actie. Beelden van oefeningen met onderzeeërs, die onderduiken om kruisers en jagers aan te val len, wisselen af met oefeningen van bommenwer pers, die -aehts in slagregens de lucht ingaan. Bij de o- "ningen der bommenwerpers is ook te zien hoe een van de vliegtuigen een nevelscherm legt om de andere te beschermen. Een ander beeld is het afschieten met de catapult van twee vlieg tuigen van H.Ms. de Ruyter. Natuurlijk ontbreken niet de stereotype opnamen ■an het schrobben en boenen aan dek van de sche pen en kriigt men een indruk van gezelligheid aan den wal. Maar de hoofdzaak in deze film is het beeld van actie, dat vooral duidelijk aan het einde blijkt, wanneer de bulletins, aankondigende de mo bilisatie. aan boord worden aangeplakt en 's nachts wordt uitgevaren om mijnen te leggen- Het geluid bij de film is zeer goed. Vrachtauto rlopfl brandweerwagen kantelen. Tegen bestuurder vrijspraak geëischt. Woensdag 11 October 1.1., 's middags tegen twee uur. gebeurde te Hilversum op den hoek van den Schuttersweg en den Vaartweg een hoogst ernstig verkeersongeluk. Een brand weerauto. die zich naar een oefening spoed de, werd in volle vaart aangereden door een vrachtauto die van links kwam. De brand weer-auto, een z.g.n. heidebrandweerwagen, die pas enkele maanden voor het ongeluk was aangeschaft, kantelde. Het voertuig werd zwaar beschadigd en de tien in zittende brandweermannen werden op straat geslingerd. Alle tien liepen min of meer ernstige wonden en kneuzingen op. Een van hen, de heer J. G. Umans kreeg een wervelkolombreuk en overleed op 19 October. Tegen den bestuurder van de vrachtauto, den 41-jarigen expediteur G. N. C. te Laren, stelde het O.M. een vervolging in wegens het ver- oca-zaken van dood door schuld. Donderdag diende deze zaak voor de recht bank te Amsterdam. De Officier van Justitie was van oordeel, dat de brandweerauto op het gevaarlijke punt met een zeer groote snelheid had gereden Dit blijkt voldoende uit de verklaringen van eenige on partijdige getuigen. Ook is zeer aannemelijk, dat de vrachtautobestuurder niet direct wist. waar het sirenegeluid vandaan kwam, het zicht ter plaatse was zoodanig. dat de verdachte de brandweerauto nier kon zien. Grove schuld acht te de officier Mei - - ook niet aanwezig, zoodat hij vrijspraak eischte. Schipbreukelingen bereiken uitgeput de Iersche kust. Dertien opvarenden van getorpedeerd Grieksch schip door de koude omgekomen. Twintig overlevenden van het Grieksche schip ..Eleni Statathos", dat door een Duitschen onder zeeër op den Atlantischen Oceaan verscheidene da gen geleden tot zinken was gebracht, zijn aan de Iersche kust aangekomen. Zes hunner, onder wie de kapitein, moesten in uiterst verzwakten toestand in het ziekenhuis worden opgenomen. Het schip was Zondag getorpedeerd. De 32 leden der bemanning hadden zieh in de red dingbooten begeven, welke met tojiwen aan elkander waren vastgebonden. Het was zoo koud, dat dertien man omkwamen. Men moest hun lijken in zee werpen. „Wij waren zoo uitgeput", vertelde een der geredden, „dat zelfs toen wij de Iersche kust zagen wij niet voldoende kracht hadden om de riemen te bewegen." Noorsch en Deensch schip op een mijn geloopen. Het Noorsche stoomschip ;,Fingal" (460 ton) is ter hoogte van Schotland gezonken na een ontplof fing in het ruim. Het schip was van doorwegen op weg naar Ierland. De geheele bemanning kon wor den gered. Vijftien leden van de bemanning van het Deen- sche stoomschip „Vidar", dat Woensdag op een mijn was geloopen en gisterochtend is gezonken, worden- thans vermist. De vijf overige leden der beman ning zijn gered. De Vidar was van Engeland op weg naar Denemarken. De geheele bemanning van het Britsche stoom schip „Vaclite", dat door een vliegtuig was aange vallen; is gisteren in een haven aan de westkust aan land gebracht. De kapitein en vier man waren gewond. Het Engelsche stoomschip „Llanvern" (4966 ton), dat Maandag door een Duitsch vliegtuig was be schoten, en gebombardeerd, is gisteren in veilige haven aangekomen. De bemanning noch schip heb ben van den aanval te lijden gëhad. Oudje in den winternacht verdwaald Haar man inmiddels overleden. In de buurtschap Deldenerbroek (gemeente Ambt-Delden) heeft zich een tragisch voorval voorgedaan. Gistermorgen werd de ruim 70-jarige landbouwersvrouw Vorgers in bijna bewusteloozen toestand aangétroffen. Het bleek, dat zij den ge- heelen nacht dolende was geweest. De vrouw, die zeer bijziende is. en die met haar bejaarden man op een eenzamen boerenhoeve woont, was den vorigen avond op zoek gegaan naar hulp. omdat haar man van een zolder was gevallen, waardoor hij zwaar gewond was. Zijn echtgenoote heeft hem toegedekt, en daar zij hem zelf niet kon helpen, is zij naar buiten gegaan om huurlieden, die echter veraf wonen, te waarschuwen. Daarbij is zij door haar slechte gezicht aan het dwalen geraakt en heeft den heelen nacht rondgedoold, schreiend om hulp roepend, hetgeen echter door niemand is ge hoord. Toen zij met horten en stooten dit ver haal had gedaan toog men ijlings naar het huis van de vrouw, waar de man nog steeds op de zelfde plaats lag. Een te hulp geroepen dokter kon slechts den dood constateeren. Ook met de vrouw is het ern stig gesteld, na alles wat zij doorstaan heeft. PROJECTIEL UIT DEN WERELDOORLOG MAASTRICHT, 1 Februari. Gisteren is in den Maasbeddingoever, vijf mejer van den rechteroever ter hoogte van het douanekantoor Sint Pieter, vlak bij de Belgische grens, een zwaar projectiel gevon den. Deze plaats was door den zeer lagen water stand van de Maas droog gekomen. De kogel bleek wel afgeschoten doch niet ontploft te zijn. De genie, die het projectiel demonteerde, heeft vastgesteld, dat het een granaat van Duitschen oor sprong was, afkomstig uit den wereldoorlog. BUITENLANDSCH TOEZICHT op Nederlandsche Ondernemingen ONGEWENSCHT. AANVULLING VAN DE WET medewerking verdedi gingsvoorbereiding 1939. Ingediend is een wetsontwerp houdende aanvul ling van de wet medewerking verdedigingsvoorbe reiding 1939. De toelichting van de ministers van economi sche zaken, van defensie en van financiën luidt als volgt: Het is der regeering gebleken, dat door vreem de mogendheden in verband met de economische oorlogvoering in verschillende gevallen verkla ringen worden geëischt, waarbij zij, die deze ver klaringen afleggen, zich verbinden, zich te onder werpen aan een zeker toezicht op hun bedrijf vanwege vertegenwoordigers van die vreemde mogendheden. De regeering is van meening, dat een der gelijk toezicht veelal door Nederlandsche on dernemingen, zij het noode, wordt aanvaard ten einde de totstandkoming van transacties te bevorderen. Heeft, individueel gezien, het afleggen van zoodanige verklaringen wel licht een dergelijk gevolg, het komt den mi nisters voor, dat de verdediging van de al- gemeene economische belangen van Neder land door verklaringen van bovenbedoelde strekking zou kunnen worden geschaad en dat het daarom gewenscht kan zijn, maat regelen te treffen, als gevolg waarvan tot het afleggen van dergelijke verklaringen niet verder wordt overgegaan. De regeering meent met het oog hierop, dat zij over de wettelijke bevoegdheid tot het treffen van zoodanige maatregelen de beschikking dient te hebben. Aangezien de noodzaak van die bevoegd heid gebruik te maken zich met name zal voor doen, wanneer naar het oordeel der regeering dit aanvaarden door het Nederlandsch bedrijfsleven van buitenlandsch toezicht de voorziening in de behoeften van de Nederlandsche volkshuishou ding in haar geheel zou schaden, zijn de genoem de ministers van oordeel dat deze bevoegdheid bij voorkeur zou moeten worden neergelegd in een van de vigeerende wetten, welke speciaal met het oog op de voorziening in de behoeften der volks huishouding in het leven zijn geroepen. De wet medewerking verdedigingsvoorbereiding 1939 scheen daartoe het meest geëigend. Het ontwerp van wet, dat thans aan de Staten- Generaal is aangeboden, heeft de strekking een wijziging in dien zin van de genoemde wet tot stand te brengen In artikel 1 van het ontwerp wordt voorgesteld aan de opgave, genoemd in art. 5 van de wet me dewerking verdedigingsvoorbereiding, waarin de bedoelde medewerking uitsluitend kan bestaan, toe te voegen Het niet afleggen van verklaringen, waarbij personen of lichamen zich verbinden of op eeni- gerlei wijze bereid verklaren zich te onderwerpen aan toezicht door of vanwege personen, optreden de ten behoeve van een vreemde mogendheid. Autobestuurder vrijgesproken. GRONINGEN, 1 Februari. Vandaag heeft de rechtbank alhier uitspraak gedaan in de zaak te gen een landbouwer uit Grijpskerk. Deze reed op 28 Juni met zijn auto langs het Win-; schoterdiep in de gemeente Scheemda en kwam in botsing met een voor hem rijdende auto, met het noodlottige gevolg, dat beide wagens in het water terecht kwamen en drie inzittenden van den aange reden wagen verdronken. Wegens roekeloos rijden vorderde de officier van justitie tegen hem een boete van f 200, subs, een naand hechtenis. De rechtbank heeft heden verdachte vrijgesproken. Op een bankje. ET middelpunt van San Francisco is Union Square. Een vierkant plein met dure hotels en winkels rondom en met gras, bloemen, palmen en vooral: men- schen in het midden. Menschen op bankjes in de zon. Menschen die genieten van de warmte, die deze stad bijna nooit verlaat. Menschen die luisteren naar de muziek, die hier tweemaal in de week door een liefhebberij-fanfare wordt ge speeld. .Menschen die kijken naar de breede palmen, naar de kleurige bloemen, naar den haast altijd blauwen hemel. Menschen die rusten van 'n heelen ochtend werken of van 'n heel leven werken. Menschen die de krant lezen, een pijp rooken, een middag-boterham peuzelen, krui meltjes voor de lieve vogels strooien, zooals de man van Assisië. die deze stad haar naam ge geven heeft, reejls gedaan heeft, menschen die een babbeltje maken en menschen die maar een beetje stil voor zich uit zitten te kijken. Dat zijn de zwijgende wijsgeeren, die zoo in de zon en onder de palmen bij de vogels en bij een hupsch muziekje zitten te bepeinzen wat dit dwaze leven eigenlijk is, wat het beteekent, en welken zin het heeft. In de halls van de hotels zitten en drentelen" da mes en heeren of wat daarvoor wil doorgaan en langs de winkels loopen haastige kooplieden of advocaten, of fabrikanten, of journalisten alles wat haast en pretenties heeft. In het plant soen zitten alleen maar menschen. Voor hen geen haast en geen pretenties. Voor hen rust en zon, wat muziek, de vogels en de wijsgeerigheid. En zittend tusschen hen allen, met een brood kruimelend schamel meneertje aan den éénen kant en een ouderen man met een sputterend pijpje aan m'n andere zijde, bedenk ik wat ik, al reizend, zoo dikwijls heb gedacht: dat reizen eigenlijk nutteloos is, omdat natuurschoon over al te vinden is, of ge dat nu om San Francisco of om Haarlem, bij Denver of bij Utrecht zoekt en dat schoonheid schoonheid is: die van een Amsterdamsche gracht zoo goed als die van de Alpen, die van den Stillen Oceaan tegen de steenen kust van Santa Barbara, zoogoed als van een boschpad op de Veluwe. maar vooral om dat de menschen in hun eerlijke en dus liefste gedaante overal hetzelfde zijn. De man die kruimels voor de vogels werpt op het Haagsche Binnenhof en de man die zijn brood gooit voor de vogels van Sinte Franciscus op Union Square. De man die in de Californi- sche zon naar een muziekje luistert en de man die dat bij de baai van Rio doet. En de men schen die op bankjes over het leven peinzen zijn overal hetzelfde: hier op Union Square en in den Haarlemmerhout, onder de palmen of onder de beuken. De bankjes zijn hetzelfde en de menschen zijn het zelfde, de vogels en de broodkruimels, de levensavond en de kleine wijsgeerigheid zijn het zelfde. En klinkt zoo'n aarzelend geblazen Schone blaue Donau in Sneek anders dan in San Fran cisco? Wanneer reizen en trekken en zien luisteren en langs den éénen Oceaan en de andere branding loopen en over bergpassen en door heidevelden rijden en aan bars hangen en in hotellobbies zit ten en over markten drentelen en door straten loopen en op bankjes in plantsoenen onder het milde zonlicht zitten in alle landen en alle ste den van de wijde wereld ons één groot ding lee ren kunnen dan is het dat de schoonheid en de wijsheid en dat het peinzen van de menschen en het driftig kruimels-pikken van de vogels overal is en overal blijft en dat dit misschien wel de grootste wijsheid en het liefste weten is, ondanks de mevrouwen en de meneeren, de professoren en de staatslieden, de drukke journalisten, de haas tige advocaten, de dichters en de dronkaards en de schurken. Zoo zit ik op Union Square en luister naar de muziek en sluit de oogen voor de zon en hoor het gesprek van het meneertje links van mij en het mannetje rechts van mij, dat gaat over Wonderlijk zooals dat helpt zoowel bij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Rijksveldwachter verdacht van mishandeling. In hooger beroep van een vonnis van de Arr. Rechtbank te Haarlem. Een 34-jarige rijksveldwachter uit Wormer stond gisteren in hooger beroep van een vonnis van de Arr. Rechtbank te Haarlem: een week ge vangenisstraf, voor het Gerechtshof te Amster dam terecht, verdacht van mishandeling. De veldwachter had op 15 Maart proces-verbaal opgemaakt tegen een koopman wegens een over treding vam de arbeidswet. Tijdens het opmaken van het proces-verbaal was de koopman, wien de zaak betrof, niet thuis, 's Avonds ging hij naar het huis van den veldwachter om eens over de be keuring te praten. Hij was n.l. van meening, dat ten onrechte proces-verbaal was opgemaakt. Volgens den koopman zou de veldwachter die hem in zijn woning had ontvangen, bijzonder on aangenaam tegen hem zijn opgetreden. Hij had hem de deur gewezen en in de gang zou hij hem twee klappen in het gezicht en een in den nek hebben gegeven. Toen hij reeds buiten was. zou de politieman hem nog een trap hebben nagegeven. De rijksveldwachter van zijn kant gaf een heel andere lezing: zijn bezoeker was brutaal en uitdagend opgetreden. Hij had hem aangemaand het huis te verlaten. Toen niet vlug genoeg aan zijn bevel gevolg werd gegeven had hij hem vastgegrepen en bui ten de deur gezet. Van een mishandeling was vol gens hem geen sprake geweest De koopman had een klacht tegen den veld wachter ingediend en de rechtbank te Haarlem had den politieman tot een onvoorwaardelijke jevangenisstraf van een week veroordeeld. Van dit vonnis, dat tevens een einde zou maken aan de loopbaan van den politieman, ging deze in hooger beroep. Ook voor het Hof hield de veldwachter vol on schuldig te zijn. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat de rijksveldwachters in kleine plaatsen dik wijls een moeilijken dienst hebben Er is opgelegd een week gevangenisstraf, dit beteekent het einde van verd.'s carrière. Dit zou wel heel zwaar zijn voor een paar klappen Spr. vorderde een voorwaardelijke gevangenis straf van een week met ider proeftijd benevens f 60 boete. De verdediger mr. M. Schorlesheim pleitte vrij- praak. Arrest 15 Febr. Arrestaties in Zwitserland. ZüRICH, 1 Februari. Dezer dagen is Ar....ur Fonjellaz. die de ..Zwitsersche Ducewordt ge noemde. gean esteerd Thans is ook zijn zoon in arrest gesteld. (United Press). Wenken voor automobilisten. Met het oog op den abnormalen weerstoestand welke de even zeldzame als verraderlijke combi natie van regen en vorst vertoont, heeft de K. N. A. C. de volgende nuttige wenken voor den automobilist samengesteld: 1. Een bevroren ruit maakt men schoon met een mengsel van glycerine en zout, daarna late men een iaagje van dit mengsel achter, waardoor 2. Zoolang de wagen stilstaat, bescherme men de voorruit door kranten, welke onder de ruiten- wisschers kunnen worden vastgezet, het is ook mogelijk een plaid over de ruit te hangen. 3. In noodgevallen d.w.z. als men niet over een voorruitwarmer beschikt kan men ge- bevriezen wordt tegengegaan. bruik maken van eenige brandende kaarsen, welke op de bovenlijst van het instrumentenbord werden geplaatst. Dit hulpmiddel is uiteraard des avonds uitgesloten. 4. Bij het keeren of op andere wijze manoeu vreeren op besneeuwde wegen zorge men er voor de drijfwielen steeds op het midden te houden en uitsluitend de andere wielen in de besneeuwde bermen te steken. 5. Wanneer de drijfwielen beginnen te slippen is het zaak niet veel gas te geven, waardoor de wielen gaan doorrazen, doch voorzichtig te pro- beeren den wagen te laten wegtrekken met ma tig motortoerental en'zoo noodig afwisselend de eerste versnelling en de achteruit te gebruiken. eventueel kan een plaid, vloermat of iets der gelijks voor de wielen goede diensten bewijzen 6. Houdt rekening met de moeilijkheden, waar mede ook andere weggebruikers te kampen heb ben De 'ramd enst van de N Z H.T M in Waterland moest tengevolge var de sneeuw /eis(u .mg gestaak» worden Enkele wagens konden hun weg niet meer vervolgen en moesten aan hun lot worden overgelaten EEN PROBAAT MIDDEL. De groote „kranen", die op de stationsemplacementen de locomotieven van water voorzien, worden door middel van vuren op temperatuur gehouden. ziekte en een beetje geld, over zorgen en een beetje vreugde, over een zoon die goed oppast en over een neef die maar niet deugen wil. En ik denk: nu zit ik in San Francisco, ik moet dat heel goed bedenken: in San Francisco, tien milhoen meter van Holland af; ik ben over den Atlantischen Oceaan gegaan en dwars door het geweldige Amerika aan den Stillen Oceaan. Ik zit in San Francisco. Op Union Square. De hemel is zoo blauw en de zon is zoo goed en de kruinen van de palmen wiegen langs den wit ten gevel van het Plaza-Hotel. Ik ben in San Francisco, dat op zeven heuvels ligt rond een blauwe baai onder een blauwen hemel. Midden in Californië waar de sinaasappelen fel gloeien tusschen het warme groen van de boomen; waar de drocanfabrieken van Hollywood de liefste wenschen der menschen op celluloid In vervul ling doen gaan; waar de witte branding tegen de roode rots slaat; waar het bijna altijd zomer is en de bontste bloemen altijd bloeien. Heel goed bedenken: San Francisco, de pal men, de zon en Union -Square en ik, heelemaal uit Holland, midden in Californië. Maar de meneertjes hebben dezelfde ziekten en de mannetjes hebben dezelfde zoons die zoo goed oppassen, de muziek speelt dezelfde Schone Blaue Donau en de vogels zijn even hongerig naar broodkruimels als overal op de wijde wereld, die even groot is als alle zeven zeeën en alle werelddeelen der aarde en even klein als het kleine hart van den mensch, dat dezelfde zorgen en dezelfde droomen. dezelfde wijsheid en de zelfde liefde heeft in Sneek en in Nieuw-York, ln Leidschendam en in San Francisco. Het mannetje en het meneertje spreken over de prijzen van spinazie en melk, over het loon van havenarbeiders en het pensioen van politie agenten. De zon schijnt op de palmen, op het gras en de bloemen en op het witte Plaza-Hotel, zij schijnt op de vogels en op de 'ziekinstrumen- ten die nu den marsch uit Ca. :>n blazen. Op Union Square. In San Francisco. Californië, waar ge de sinaasappels van de boomen kunt plukken, waar de droomen der wereld worden gemaakt en waar een menschen- leven een menschenleven is, net als in Leidschen dam MR. E. ET,TAS. KASVEREENIGING N.V. KEERT 2Vi UIT. Naar wij vernemen zal aan de binnenkort te houden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van de Kas-Vereeniging N.V. te Amsterdam worden voorgesteld over het boek jaar 1939 een dividend uit te keeren van 2V2 (v. j. 3%). ZESTIG JAAR GELEDEN GEPROMOVEERD. Mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, wo nende te Rijswijk, zal op Maandag 5 Februari a.s. het zeldzame feit herdenken, dat hij zestig aar geleden te Leiden bevorderd werd tot doctor In de rechtsgeleerdheid. HILVERSUM^ BURGEMEESTER GEÏNSTALLEERD. Onder zeer groote belangstelling had Donder dagmiddag ten raadhuize van Hilversum de In stallatie plaats van den nieuwen burgemees ter mr. dr. K. L. C. M. I. baron de Wijker- slooth de Weerdesteyn. Veel ijs in het Noordzeekanaal. De „Helder" zat eenigen tijd vast. Ook het scheepvaartverkeer op. het Noordzee kanaal heeft tengevolge van de aanhoudende vorst met veel moeilijkheden te kampen. Het Nederlandsche s.s. .Helder" van de K. N. S. M.. komende van Antwerpen en op weg naar Amsterdam, heeft Donderdagmiddag om onge veer één uur eenigen tijd in het ijs, even voorbij de Velserpont bij Buitenhuizen, vastgezeten. Het schip heeft zich echter zelf weer kunnen klaren, zonder assistentie van andere schepen. Er be vindt zich op het oogenblik veel ijs in het Noord zeekanaal. Wel wordt er voortdurend veel ijs wegge- spuid door de Zuidersluizen te IJmuiden. doch er blijft toch altijd nog zooveel Sn het kanaal dat de schepen er veel hinder van ondervin den.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5